Keresés

Részletes keresés

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2022.03.17 0 5 36739

Szóval akkor átlépve a pillanatnyi felhorkanáson...

Kerti dísznövényeken nagy kárt nem tud okozni, ha a szert ésszel alkalmazza, különösen ha esetleg egy külföldön használt és engedélyezett hatóanyaggal teszi.

A Flumite-tot azért javasoltam kipróbálni, mert az egyik legkorszerűbb és másra legártatlanabb szer, mindemellett gyakorlatilag minden atkafajra hatásos. Kapható is, legkésőbb áprilistól, onnantól 2022-re is lesz engedélye talán július végéig.

Ha pedig takácsatkáról beszélünk, akkor biztosan jó rá.

 

Egyébként meg....

 

https://www.nak.hu/tajekoztatasi-szolgaltatas/kornyezetgazdalkodas/103312-novenyvedelmi-aktualitasok-10-resz

 

Olvasd el kérlek a Flumite sort...! Biztos csak káprázik a szemem, hogy ott a dísznövényekre ajánlás...

 

Most pedig szabálytalan is leszek, lehet feljelenteni...

Ha megkeres a fórumtárs, akkor személyes átvétellel adok neki Flumite-ot.

Előzmény: van_Persil (36737)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2022.03.17 0 5 36738

Egy szóval sem írtam, hogy Olaszországból kellene behozni. A növényvédőszer hatóanyag mindkét országban -legfeljebb más-más néven- ugyanaz, kevés kivételtől eltekintve.

Az ottani engedélyeket kellene megnézni.

A dísznövényekről leírtak rendben vannak, de itt konkrét dologról van szó, leanderről. A leandert tavasszal kivisszük a szabadba.

 

A Flumite esetében meg pontosan emlékszem, hogy Te is használod, Te magad írtad! Némileg megkérdőjelezi a segítőszándékodat, hogy ha szó szerint, vagy betű szerint akarod a szabályokat értelmezni, akkor szabálytalanul, engedély nélkül.

Az hogy etetni akarsz hülyeséggel avatatlanokat, az eléggé ízléstelen, az meg hogy engem is, az gyenge próbálkozás!

 

A Flumite-nak csak időszakos engedélye van. Ahogy írtad, 2010 óta, minden évben "vészhelyzeti" engedélyt kér és kap. Ezt minden évben megkapja kora tavasszal és nyárig tart. Ez szerintem technológiai okok miatt van, nem akarják engedni az orrba-szájba alkalmazást a rezisztencia kialakulásának elkerülése miatt.

Ha már növényvédelmi szakembereskedünk, akkor miért is? Mert az atkaszezon és az atkák éves kártétele elleni védelem főszezonja a tavaszi időszak. Egy jó időben végzett tavaszi kezelés egy évre megoldja az atkagondot.

Na most itt vagy Te, aki azzal kérkedett a fórumon, hogy ősszel aztán jól megszórja a szőlőt Flumittal... Tudod, amikor nincs is rá engedély...

 

Haggyukmááár!

 

Mi lenne ha segíteni akarnál a fórumtársnak, nem kioktatni?

Előzmény: van_Persil (36737)
van_Persil Creative Commons License 2022.03.16 -21 0 36737

Disznővények.

Olaszországból nem hozhatsz be semmilyen permetszert, mert növényvédőszerekre nem vonatkozik az áruk szabad kereskedelme, ill. tilos csomagküldő szolgálattal szállítani (ha fölborul a furgon és kigyullad, akkor a titokban szállított permetszer az égés közben olyan mérges gázokat eregethet, ami közel s távol mérgezhet mindent és mindenkit, ill. ha nem is ég el, oltáskor az élő- ill. talajvízbe juthat.

Ha a Flumite nincs engedélyezve dísznövényekre (nem tudom, csak kérdem), pláne, ami ilyenkor még esetleg a lakásban vagy olyan helyiségben van, ahol emberek tartózkodhatnak, akkor tilos felhasználni dísznövényekre. Dísznövényeknél kicsit mások a kritériumok, mint élelmiszernövényeknél, ugyanis ha részben odabent is lehetnek, akkor fokozottan ügyelni kell a felhasználásukra, hogy ne kerülhessen a szer a növényről kipárolgással se az épület légterébe.

 

Én mindenképpen dísznövénykertész-növényvédős szakembert kérdeznék az atkairtás teendőiről leanderek esetében.

 

P.S.:

Megnéztem a nébih honlapján: a Flumite-nak 2010-ben lejárt az alapengedélye, de lejárt a legutolsó szükséghelyzeti engedélye is 2020 július 29-én, így semmiképp se használhatő se leanderre se semmilyen más kultúrában.

 

A növényvédelem annál felelősségteljesebb dolog, mintsem hogy lejárt engedélyű szereket ajánljunk másoknak! Ezt legyen szíves mindenki figyelembe venni, amikor másoknak szereket ajánl. Sajnos egyre kevesebb szernek van érvényes engedélye, ami tavaly még jó technológia volt, idén már lehet, hogy nem engedélyezett.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (36736)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2022.03.16 0 1 36736

Mivel a leander nem őshonos növény nálunk, szerintem a külföldi, mondjuk olasz oldalakon érdemes körülnézni, ha tutira akarunk menni. Nálunk az egyébként hatásos szereket sem fogják engedélyeztetni a gyártók-forgalmazók.

 

Én azt találtam, hogy a leander atkakártevője takácsatka. Ezt számos nálunk kapható atkaölő "tudja"...

A Flumite pl kellően széles hatásspektrummal rendelkezik ahhoz, hogy 99%-ban jó legyen és ez III. kategóriás.

Előzmény: van_Persil (36735)
van_Persil Creative Commons License 2022.03.16 -18 0 36735

Hát én a nébih honlapján csak a Vertimec pro-t és utángyártott változatait találtam, de azok mind II-es kategóriájúak, így -feltételezve, hogy nincs zöld könyved- nálad sajnos ez a fajta szer nem játszik.

Előzmény: P.E.K.K.A. (36734)
P.E.K.K.A. Creative Commons License 2022.03.16 0 0 36734

Sziasztok!

Pár leanderhez szeretnék vásárolni majd valamilyen permetszert atkák ellen. Tudnátok ajánlani melyiket érdemes megvenni, melyik a leginkább ajánlott?

Köszönöm

Krizantém2022 Creative Commons License 2022.03.16 0 0 36733

Köszönöm! Igen, kiskertem van pár gyümölcsfa (almatermésűek és csonthéjasok), pár bokor (málna, szeder, josta), egy tő szőlő, és zöldségek. Meg pár tuja.

kavicsos64 Creative Commons License 2022.03.16 0 0 36732

Csak a leváltás ,helyettesítéssel vannak a gondok !

Előzmény: The Dark Side of the Moon (36731)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2022.03.16 0 1 36731

A kerdesbol kiderul, hogy kiskertes es altalanosan hasznalhato szerekben gondolkodik. Amiket felsorol, azok eppen ilyen szerek.

Ebben a kategoriaban gondolkozz, ha segiteni akarsz!

Tegyuk ezt mar csak azert is, mert a valtott szerekkel kesobb alakul ki a rezisztencia es ennek veszelye pont az altala emlitett leggyakoribb szereknel eleg magas.

Előzmény: van_Persil (36730)
van_Persil Creative Commons License 2022.03.15 -17 0 36730

Nem írtad le, hogy milyen kultúrában használod, pedig ott kezdödik minden.

Előzmény: Krizantém2022 (36728)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2022.03.15 0 0 36729

Levéltetűre egy relatíve új szer a Teppeki. Gyakorlatilag csak a levéltetveket irtja és a tapasztalatok alapján kétszeres dózisban az üvegházi molytetveket (liszteske), tripszeket. Semmilyen más rovarra, de még a halakra sem hat. Én pl a tavamat is szoktam vele permetezni.

Egy rajzásban egy Lamdex (Karate) kezelés nem biztos, hogy elég, mart pár nap után hatástalan és felülfertőződik.

A Teppeki  felszívódó szer, a hatása elhúzódó, tehát egy rajzásra elég egy kezelés.

 

Fontos tudni, hogy a Teppeki nem közvetlenül öli meg a tetveket. Azok a szer felvétele után abbahagyják a táplálkozást és éhen pusztulnak, azaz először úgy tűnik, hogy semmi bajuk, de 2-3 napon belül eltűnnek. A kártétel viszont azonnal megszűnik!

Előzmény: Krizantém2022 (36728)
Krizantém2022 Creative Commons License 2022.03.15 0 0 36728

Kedves Fórumtársak!

 

A következőket szoktam használni:

 

Lemosó permetezés: Vegesol, vagy olajos rézkén

Gomba (monilia): Chorus, Topas

Levéltetű: Mospilan (felszívódó), Lamdex, Decis (kontakt)

Mindegyikhez: Permetfix

 

A fentieknél van más/jobb, amire érdemes váltani?

 

Illetve vennék kicsit többet (pl. Chorus 200g, Permetfix 100ml), tudtok javasolni olyan budapesti boltot, ahol van ilyen nagy kiszerelés, kedvező áron?

 

A gazdabolt.hu-t néztem, de Bp.ről tömegközlekedéssel nem elérhető.

 

Köszönöm!

kavicsos64 Creative Commons License 2022.03.12 0 0 36727

Ha most a rezet kifújod az olajos lemosót csak akkor kell amikor a rügyek már kipattogtak ,az meg még van amin kipattant de megállt a hideg miatt és még áll is kitudja meddig ! Ha hetek múlva lemossa hát hagy mossa akkorára rég elvégezte a feladatát és a rézre érzékeny gombákat elpusztította ,a kénre érzékenyek meg még később jönnek .

Előzmény: HCS77 (36726)
HCS77 Creative Commons License 2022.03.12 0 0 36726

 

köszi!!

 

szóval ha két körben permetezek, akkor a második kör nem mossa le az elsőt?

 

illetve: van-e értelme a kénnek ilyenkor? a lisztharmat egy kifejezetten melegben elinduló cucc, talán még az atkák ellen jó - de nálam nem jellemző egyik sem, komolyan, kb. évekkel ezelőtt láttam egy cukkini bokron. 

 

ami néha van egy-két moniliás csúcs a meggyen, egy-két tafrinás levél az őszin.  - ez házikertben még jó, látva a környéket tavaly a monilia letarolt mindent, az én fáim kivételével, szóval tényleg igyekszem - ami igazán bosszant de a termést nem befolyásolja az az egyik szilvám, az folyton kilyukad nyáron - és akárhogyan próbálom nem tudom megvédeni, mintha hajlamos lenne. 

Előzmény: kavicsos64 (36721)
HCS77 Creative Commons License 2022.03.12 0 0 36725

hallod te aztán felkészült vagy, növényvédős vagy?

 

Előzmény: van_Persil (36720)
öreg_néne_b Creative Commons License 2022.03.12 0 0 36724

Ha már rászáradt, mindegy, hány fok van. A réz ott várakozik a felületen.

Előzmény: Törölt nick (36723)
Törölt nick Creative Commons License 2022.03.12 0 0 36723

Sziasztok, rég voltam már erre. Holnap rezes Championnal  lehet lemosó permetezni?  Előre láthatólag nappal 8-10 fok lesz, éjszaka pedig ismét fagyni fog.

van_Persil Creative Commons License 2022.03.12 -18 0 36722

Én ezt.

https://www.met.hu/idojaras/elorejelzes/valoszinusegi/

használom a nap valószínü kijelölésére, hogy mikor akarok permetezni, elsöként azt megnézve, hogy igérkezik-e aznap esö (pár nagyvárost lehet beállítani a legördülö menüböl), ha nincs, akkor a szélértéknél, hogy lesz-e szél aznap.

Itt pedig:

https://www.met.hu/idojaras/elorejelzes/modellek/WRF/

elözö este azt, hogy nálam lesz-e másnap esö ill. a szél mennyire fúj.

kavicsos64 Creative Commons License 2022.03.12 0 0 36721

Abból trugymó lesz lehet ,ne keverd össze a kettőt ,először csak rézzel kezdjél ! Nem vagy elkésve leállt minden fejlődés a hideg miatt ! Akár még várhatsz is bár keddre megint szelet jósolnak ! A hétvégén vidd fel a rezet dél körül már talán lesz annyi meleg hogy rászáradjon !

Előzmény: HCS77 (36718)
van_Persil Creative Commons License 2022.03.12 -18 0 36720

Szélben nem mehetsz ki:

43/2010. (IV. 23.) FVM rendelet 9. § (2) bekezdése szerint

"Növényvédő szeres permetezés 4 m/s szélsebességig, levegőrásegítéses kijuttatási
vagy légbeszívásos permetcsepp-képzési technikával 6 m/s szélsebességig végezhető.
"

Előzmény: HCS77 (36718)
van_Persil Creative Commons License 2022.03.12 -18 0 36719

Thiovit lemosózásra?

https://novenyvedoszer.nebih.gov.hu/Engedelykereso/DocumentHandler.ashx?documentId=148521650es287358100&documentName=ThiovitJet_felulvizsgalat_20161216.pdf

ez alapján szerpazarlás/pénzkidobás/környezetszennyezés, pláne ilyen töménységben, mert nem arra fejlesztették ki és az engedélyokirat se engedi lemosozáshoz. Lemosózáshoz ugyan szintén ként használnak, de más formában (más vegyületben).

A folyékony kénkészítmények, amiket kifejezetten lemosózáshoz fejlesztettek ki, nem olyan drágák, hogy neked magadnak kelljen kutyulnod.

Előzmény: HCS77 (36718)
HCS77 Creative Commons License 2022.03.12 0 0 36718

Töprengtem.

 

10 literhez 100gr bordói por (tribázikus réz szulfát) és 200 gr elemi kén (thiovit jet) fog menni. Vélemény?

 

 

 

Amúgy kissé feszült vagyok, nem tudtam idén lemosni, mert folyton fújt a szél hétvégén.

 

Nálatok mi a helyzet? Vagy ti kimentek szélben is?

 

Most megyek futni, mert amúgy is fagy van még kint, ha délután jó idő lesz + szélcsend akkor go.

 

Előzmény: HCS77 (36597)
öreg_néne_b Creative Commons License 2022.03.11 0 0 36717

Hogy jó-e rá, azt nem tudom, de kapható. ;)

Előzmény: imre2018 (36716)
imre2018 Creative Commons License 2022.03.10 0 0 36716

Jo rájuk a kék szin is?Mert sok helyen csak fehéret irnak.

Előzmény: öreg_néne_b (36714)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2022.03.10 0 0 36715

Én nem értek a szilvadarazsak színízléséhez. Csak több helyen a fehéret olvastam. Most ezt találtam elsőként, itt is fehéret írnak.

(Aliék közben javították a contactot, de attól sok jót persze nem várok.)

Előzmény: öreg_néne_b (36714)
öreg_néne_b Creative Commons License 2022.03.10 0 0 36714

Miért fehér?

Kéket is árulnak.

Előzmény: tanárnéni kedvence (36713)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2022.03.10 0 0 36713

Hú, ilyen nekem is kellene szilvához. Aliexpressen csak sárgákat találtam. Nem embereket, hanem lapokat. Akartam kérdezni az eladóktól, de a contact funkció nem működik. Pedig már azt is megtanultam, hogy „请便宜一点儿”.

 

Egérragasztó genotermre? Belül meg lehet a színeket cserélgetni. :)

Előzmény: imre2018 (36712)
imre2018 Creative Commons License 2022.03.10 0 0 36712

Hello.Valakinek nincs véletlenül valami tippje arra,hogy hogyan lehetne tartos fehér ragacsos lapokat késziteni?Ami eső álló is?Elég drága és csak 6 darab van benne.

naivkezdo Creative Commons License 2022.03.10 0 0 36711

Ezt is köszi, próba. 

Előzmény: öreg_néne_b (36708)
naivkezdo Creative Commons License 2022.03.10 0 0 36710

Köszi szépen, megnézem.

Előzmény: IsKol (36709)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!