Keresés

Részletes keresés

CsTom Creative Commons License 2002.06.27 0 0 677
Nézz körül Tapiolában (Espoo), van ott is elég magyar, buszközlekedése kitünő minden irányban (kb. 15 perc alatt a munkahelyeden lehetsz, és mivel nem ugyanabban a városban dolgozol, mint laksz, leírhatod az adódból a bérlet árát :) ).
Zöld -- ahol mi laktunk néha az erkélyen ugráltak a mókusok, de nyulak, fácánok és egyéb állatfajták se ritkák. Bevásárlóközpont is van, uszoda, mozi, szóval minden egy helyen.
Kicsit drágább, de tényleg jó...
Előzmény: szomi_szomi (600)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 676
Gáz nincs. Viszont van áram.
Előzmény: szomi_szomi (675)
szomi_szomi Creative Commons License 2002.06.27 0 0 675
Köszi!
A fűtés mennyi? Gázt van a lakásokban? Ha igen akkor az olcsóbb rezsijű lakás (Mo.-n ez a jellemző)?
Előzmény: Törölt nick (672)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 674
Igen, az, de jófajta ;o))
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 673
Ó tehát villanyos a szaunátok ;)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 672
Szia Szomi,

ez teljesen az fobérlotol fugg, megállapodás kérdése. A viz úgy tudom mindenhol más összeg, pl Vantaa és Helsinki drágább/fo, mint Espoo. A villany meg a tényleges fogyasztás alapján megy. Mi úgy fizetunk, hogy a bérleti díj+ a viz megy a fobérlonek, a villanyt meg rendezzuk magunk. (ez nekunk 2 fore,szaunával és mosogatógéppel 50-60 euro/hó)


Előzmény: szomi_szomi (671)
szomi_szomi Creative Commons License 2002.06.27 0 0 671
Ha már elkezdted én is kérdeznék. Az albérlet árában mi van benne és mi az amit extra rezsiként kell fizetni és az mennyibe kerül?
Előzmény: Törölt nick (670)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 670
Kedves Tint,

Válaszolok 1-2 kérdésedre, én már ui túléltem egy telet itt. ;o))

-Januárban idén -20, -25 fok volt, ha jól emlékszem az elso 2 hétben. Meleg kabát vagy dzseki, jó cipo /bakancs vagy csizma, olyan ami nem ázik át/, meleg alsónemu, vastag harisnya, sapka, sál kell.
-mosás: attól fugg, milyen az albérlet. Sok panelban van a pincében közös mosógép, kérdezzetek utána.
-a pénz: kérdés, mennyiért találtok albérletet. Általában Vantaa olcsóbb mint Helsinki, sokan laknak Espooban, Leppävaara környékén is. (1 szobás lakás 500 eurotol már van, mi a vizért 9 euro/fo/hót fizetunk)
-Vantaa-Helsinki busszal is jól járható, de a legjobb a helyi vonat. Vantaarol 10-15 perc alatt bent vagy vele Helsinkiben és surun is járnak. A normál bérlet 60 euro körul van/hó, de ha diákok lesztek, akkor olcsóbb.
-egy normál lakásban nincs hideg, itt nagyon jó a hoszigetelés, szukség is van rá.

Árak:
-1,5 l ásványviz: 1,67 euro
-10 db tojás: 1,28 euro
-tej, 1 liter: 0,76 euro
-kenyér: 1,5 euro
-spagetti, 1 kg: 1,33 euro

Most épp ezek voltak a cédulámon.

Ha van még valami, csak irjátok, próbálok segiteni.

Udv,

Kirka

Előzmény: tint (668)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 669
Helsinki és Vantaa között közlekedik a VRnek a Commuter Traffic jellegű HÉV vonata. 3 euro per út. És elég gyakran van.

Örülnék ha tudnál segíteni, mint írtam szállás kéne nekem egy pár napra Helsinkiben... Szegény gyerek vagyok de rajongok Finnországért ;)

Turku, Tampere is számításba jöhet. Ha Oulu lenne vagy neadjisten' Rovaniemi, hát, az nagyon tuti lenne :D

Előzmény: tint (668)
tint Creative Commons License 2002.06.27 0 0 668
Webberke!
Ha akarsz valamit feladni a finn-magyar levlistára, ird meg, ha nem sikerül, és feladjuk a mi címünkre!
Kérdéseink:
-Januárban mennyire van hideg? Mennyire kell felöltözni, és kell-e valami extra ruhadarab (arcvédő, bundabugyi, füldugasz, stb...)
-Ha ott leszünk, lehet-e mosni valahol, ha nincs az albérletben mosógép?
-Mennyi pénzből tud két ember (nem túl nagy helyigénnyel, de azért tisztán, és nem az éhenhalás küszöbén) megélni egy hónapban?
-Van busz Vantaa és Helsinki között gyakran (bejárni nap mint nap)?
-Hideg van benn a szobákban?(kell-e extra, -40 fokig melegen tarto hálózsák)
Most igy talán ennyi, de még rengeteg kérdésünk lenne. Amugy az Erasmussal megyünk ki az ottani UIAH-ra (képzőművészeti egyetem), és Vantaaba az Evitech-re (DESIGN school) egy fél évre, ha lehet, akkor tovább is.

Sziasztok

Előzmény: Törölt nick (667)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.26 0 0 667
Sok kösz a butus kis fejemből Feléd ;)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.26 0 0 666
Webberke,

http://groups.yahoo.com/group/magyar-lista/

Kirka

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.26 0 0 665
Ez túl globális kérdés... Drága és az arcod is lefagy télen :) Még kérdés?

Én viszont július 16-28 között mennék most ki megint. Szeretnék még mindíg szállást kapni! Segítőkész magyarok jelentkezését várja egy szelíd, kis igényű magyar srác! :) Finnoimagyarok levlistet nem leltem sehol illetve nem jött rá válasz , hogy tag szeretnék lenni... :(

Előzmény: tint (664)
tint Creative Commons License 2002.06.26 0 0 664
Sziasztok!
Igaziból ketten vagyunk, akik jövő januártól kimegyünk Helsinkibe. Sohasem jártunk arrafelé. Nagyon jó volt végigolvasni, amiket irtatok róla.
Ha tudnátok valami építő dolgot írni, az nagyon jo lenne. Hogy drága-e, lefagy-e az ember arca, meg ilyesmi...
Előzmény: Törölt nick (663)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.25 0 0 663
Angliához képest olcsó :)

A finn nőkről amit leírt vki itt az elöbb szerintem nem igaz!
A svéd nők viszont sokak szerint csalódás-rondák...

Én most voltam Oaszországban (most értem haza). Ott is vannak jó nők... :)

Előzmény: gevike (662)
gevike Creative Commons License 2002.06.23 0 0 662
szasztok,
nekem az lenne a kérdésem, hogy ha kimegy az ember Finnországba, hogy talál munkát könnyen és milyen jellegüt? meg egyáltalán hogy viszonyulnak a külföldiekhez? állítólag szeretik a magyarokat, de ez gyakorlatilag is így van? nem útálják a vendégmunkásokat? szeretnék esetleg hosszabb id?t ott tölteni, mert 1-2 hét alatt semmit sem lehet megismerni. ja és mennyi a szállás, meg milyen árak vannak? angliához képest mondjuk, hogy legyen viszonyítási alap :)
footie Creative Commons License 2002.06.19 0 0 661
Köszi a véleményeket, bár nem lettem okosabb, kénytelen leszek a saját szememre és ízlésemre hagyatkozni. Azt azért még leszögezem, hogy nem a lányok miatt megyek Finnországba, hiszen mint már írtam, a magyar lányok verhetetlenek, de azért csak izgatja az ember fantáziáját, nem? Még egyszer köszi és ha nem zuhan le a gépem vagy nem halok meg addig, akkor majd megírom, hogy szerintem kinek van igaza.
blackman Creative Commons License 2002.06.19 0 0 660
na, csak hogy ellenvélemény is legyen: az én állam nem súrolta a földet, elképeszt? csufik szerintem a n?k arrafele. Nagy darab, nagy mell? az igaz, de olyan kerek fejüek (lángosarcú....), hatalmas fenék.
Viszont mindenki nyugis, kiegyensúlyozott, szégyenl?s, zavart tekintetettel nem találkoztam.
Ilyenkor nyáron egy kis napsütést?l mindenkinek rákvörös az arca.
De ha neked pl. a német-germán n?k bejönnek (Stefi Graf), akkor nincs probléma. (Figyelem, átlagról beszélünk! kivételek mindenhol vannak...)
Ne keverd a svéd n?kkel a finneket! Hhabár ott nem jártam, de a fantáziámban az valami egészen más.

Szerintem..-> De nem kell elhinni, mások máshogy látják esetleg, ez a szép ebben, hogy mindenkinek más tetszik.

(Egyébként tényleg a magyar n?k a legjobbak a naprendszerben, habár az utóbbi években nagy a visszaesés, de ez már egy másik téma)

Előzmény: Törölt nick (659)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.19 0 0 659
Én meg strandon voltam ma. Itt pesten.
Jajj istenem... ;>
szomi_szomi Creative Commons License 2002.06.19 0 0 658
Hát én most tömegközlekedtem itt Pesten a belvárosban, ebben a nagymelegben. Ugye ilyenkor nem sok ruha van a lyányokon. Szóval SZVSZ nőkeresés miatt nem érdemes elhagyni Magyarországot. :-)
Előzmény: Törölt nick (657)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.19 0 0 657
Én ronda nőt ott nem láttam, az állam általában a földet súrolta.
Előzmény: footie (656)
footie Creative Commons License 2002.06.19 0 0 656
Sziasztok! Július 4.-én indulok Finnországba és szeretném a segítségeteket kérni. Most utazok először oda, de már sokmindent megtudtam, például hogy sok a mókus, de Oulu környékén már megfagynak, meg rénszarvas is van, és hogy gyönyörű ország, aki már egyszer volt ott, az sohasem tud tőle elszakadni.Viszont a finn lányokról még semmit se hallottam, szépek-e,vagy nem(a magyar lányoknál nincsenek szebbek!),visszahúzódóak vagy esetleg kedvesek? Ha valaki tud valamit, akkor írjon! Köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 655
Hát, én azért bánom, nagyon is :(

Neat látin előben... Húúúúúú :D

Előzmény: Törölt nick (654)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 654
nem akartalak szivatni ;o(( Tegnap volt Kaivopuiston ingyen koncert, de csak 3 számot játszottak, 2 újat, meg a slágert. Szóval ne bánd!! ;o))
Előzmény: Törölt nick (652)
taksi Creative Commons License 2002.06.13 0 0 653
Mivel a lista moderalt, a yahoo is hozza kuld elöször: Juhos Botond
magyar-lista-owner@onelist.com
Előzmény: Törölt nick (652)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 652
És én az istennek nem találom a yahoon hogy hol lehetnek a levlistek :(
I'm lame, anteeksi.
Előzmény: Törölt nick (650)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 651
Miért szivatsz ilyesmivel???

Én olyan szinten vagyok TikTakilag, hogy képes lennék csak azért az egy koncertért kiutazni Finnországba, pénzt és időt nem sajnálva... Gáz, mi?? Te meg itt szivatsz... Hát nem szép dolog :D

:((

Előzmény: Törölt nick (650)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 650
Webberke, tudod hol voltam tegnap? Tik Tak, Tik Tak, Tik Tak.... ;o))
A Yahoo-n van egy finno-i magyarok lev. lista.

Oulu nem olyan rémes hely, és mókus is van boven. ;o))

Előzmény: Törölt nick (646)
aurora borealis Creative Commons License 2002.06.12 0 0 649
Amikor először voltam Ouluban, nem hideg volt, hanem nagyon büdös. Van ott egy papírpépgyár, a helyiek állítólag már nem érzik a szagát. Amúgy Oulu kellemes hely. Hatalmas egyetem, science park, tudományos múzeum, fürdőszálló melegvizű medencékkel, nagy tengeri strand stb.
szomi_szomi Creative Commons License 2002.06.12 0 0 648
Szóval a mókusok ott már megfagynak.

Egyébbként eddig mindenki ugyanazt mondta Ouluról:

Negatívum: Qrva hideg van.
Pozitívum: Azért annyira qrva hideg nincs mint lappföldön.

:-)

Kéne keresnem egy délfranciai céget...

Előzmény: RadiX (645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!