Keresés

Részletes keresés

Orson. Creative Commons License 2002.01.15 0 0 92
Sziasztok!

Mikor megláttam a fórumot gyes,gyed, stb.Hisz egész nap ezzel foglalkozom a hivatalban,kiváncsiságból gondoltam benézek ide.

simine Creative Commons License 2002.01.14 0 0 91
Igen ilyen is van, de azt is be kell jelenteni, ugyhogy a jelen esteben meg nem vagy, csak lehetsz.

simine

Előzmény: Törp (90)
Törp Creative Commons License 2002.01.14 0 0 90
Classic Girl!

A legközelebbi hozzátartozód révén lehetsz ill. vagy biztosított, ún. passzív jogon.
De jó lenne, ha utánajárnál, és rendeznéd a tb-vel a dolgot, mert arra már nem emlékszem, hogy ebben a passzív jogos rendszerben van-e valamilyen, időtartamhoz kötött határidő.

Törpi

simine Creative Commons License 2002.01.14 0 0 89
Ugy akartam mondani, hogy tappenz meg akkor sem jarna 180 napig.

simine

simine Creative Commons License 2002.01.14 0 0 88
Clasic Girl!

En is ugy tudom, hogy nem vagy biztositott, pl nem jarnanak Neked a lent emlitett juttatasok, es ugy tudom, hogy ha pl. holnaptol biztositott lennel, akkor pl. tappenz azert nem jarna, mert ott folyamatosan 180 biztositott jogviszony kell.
De varjunk, csak... nem mentel fizetesnelkulire az mit jelent? Kileptel a cegtol, vagy meg ott vagy valamilyen jogviszonyban? Mert az nagyon nem mindegy.

simine

Előzmény: Classic Girl (84)
simine Creative Commons License 2002.01.14 0 0 87
Ani!

Nyugi csak fizetsd a TB-nek a megallapodas szerinti osszeget, es kapod a GYA'S-t, GYED-et.
En a 25. hetig dolgoztam, majd fizetesnelkuli szabira mentem, es most mar a GYA'S utan a GYED-et kapom. Termeszetesen ugy, hogy elotte megallapodast kotottem a TB-vel, a 14%-os egeszsegbiztositasi jarulek fizeteserol. Ebben az esetben is fennal a biztosittott jogviszony. Tuti, hiszem kapom a penzt. A legyeg, hogy a szules idopontjaban biztositott legyel, ES a szulest megelozo 2 even belul legyen 180 biztositott napod.
JA es a megallapodasban szereplo osszeg bele fog szamitani a kapott juttatasba, tehat ezt erdemes figyelembe venni.
HA reszletek erdekelnek irhatsz maganban.

simine

Előzmény: Törölt nick (86)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.07 0 0 86
Ezt találtam a Tímea által ajánlott honlapon:

"7) Mely esetben áll fenn mégis a biztosítás?
Ha a fizetés nélküli szabadságot
- háromévesnél fiatalabb gyermek gondozása, vagy tizennégy évesnél fiatalabb gyermek után járó gyermekgondozási segélyre való jogosultság
- tizenkét évesnél fiatalabb beteg gyermek otthoni ápolása címén engedélyezték.
Ha a munkavégzés alóli mentesítés idejére munkabér (illetmény), távolléti díj, táppénzfizetés történt.
A sorkatonai (polgári) szolgálata ideje alatt."

Ezek szerint hiába fizetem a TB-met, ez nem elég, hanem még bért, távolléti díjat is kell magam után fizetnem.:) Ez elég vicces. Milyen igazságtalanság! Van jó keresetem, a gyerekvállalás előtt azonban szeretnék egy kicsit együtt lenni a párommal, ezért aztán jó nagy árat fizethetek. Francba! Mi hát a megoldás? Nem együtt lakni, teherbe esni, aztán rendesen a melóhelyről táppénzre íratni magamat.:( Ennek nem örülök...
Elnézést, hogy ilyen mélyen beavattalak Titeket a dolgaimba, de gondoltam, ha más is így spekulál, mint én, nem haszontalan neki, mit találtam.

mzsperx Creative Commons License 2002.01.04 0 0 85
a kihagyott 5 hónapban nem vagy biztosított. ha újra dolgozol, akkor igen, megint. de asszem tök mindegy mnnyit fizettél be korábban. csak a legutolsó időszak számít.

figyelmeztetés! ne tessék készpénznek venni, amit írok, ezek emlékfoszlányok... nem vagyok szagértő!!!

timea! ez új már?

Előzmény: Classic Girl (84)
Classic Girl Creative Commons License 2002.01.04 0 0 84
hat en amikor abba hagytam a munkat 5 honapja, nem csinaltam semmit a tb-mel, sem a kartyammal. munkanelkulire sem mentem, meg semmi. kulfoldre utaztam. mi van ilyenkor a tb-vel? ha elkezdek ujra dolgozni akkor folytatodik? most abszolut nem vagyok biztositott? es az a sok sok evekig tarto befizetes? ? hogy van ez? be kellett volna jelentenem hogy most nem fogok dolgozni pl. fel evig?

bocs a buta kerdesekert, de gozom sincs semmi ilyesmi dologrol.

Koszi ha valaki segit..

Lovászi Creative Commons License 2002.01.04 0 0 83
Kukkantsatok be ide:
http://www.szcsm.gov.hu/main_ke.html
Aki tud "jogászul", prímán elboldogul(hat).

Kedves Ani258:
Szerintem jól okoskodsz, ha tovább fizeted a TB-t, nem szakad meg a biztosítási jogviszony. Ha kevesebb TB-t fizetsz be, mint előtte, akkor viszont belejátszik a GYED összegébe is.

Tímea

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.04 0 0 82
Sziasztok! Megpróbálom röviden vázolni a helyzetemet.
2 éve dolgozom jól fizető helyen. Idén augusztustól dec. végéig fizetés nélküli szabira akarok menni, TB-t zsebből fizetem az időszakra (tehát nem szakad meg a biztosítottságom). Teherbe szeretnék esni ezen időszak alatt (jó-jó, tudom..de most nem ez a lényeg), és midőn 2003. január elsején visszajönnék a céghez, kiderülne, nahát, már terhes vagyok, táppénz, szülés, majd GYED.
Pont azért csinálnám ezt, hogy a mostani fizum után kapjam a GYED-et.
Szerintetek jól kalkulálok? Ha mondjuk 2003 nyarán szülök, a 2000-2002. július közötti fizumat fogják figyelembe venni? Vagy csak akkor lenne esély erre, ha pl. a terhesség 6. hónapjáig melóznék? (Ez azért nem lenne jó, mert a barátomhoz költözöm, és összeházasodunk, és nyilván együtt akarunk élni, nem külön városban.)
A válaszokat előre is köszönöm, ill. kérem, hogy konyhanyelven beszéljünk, mert habár értelmes vagyok, de néha ez a "törvényszöveg"...ah!:))
Abigél Creative Commons License 2002.01.04 0 0 81
Na, nekem sikerült felhívnom ezt a bizonyos ügyintézőt. Kár volt. Minden kérdésemre NEM TUDOM volt a válasza.
Előzmény: chriS (76)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.03 0 0 80
Hello mzs/x!

A rokkantnyugdíj addig jár, amíg nem vállalok mégis munkát vagy a köv. felülvizsgálaton (egy év múlva) meg nem vonják. De ez alig valamicske pénz lesz, mert nagyon kevés munkaviszonyom volt eddig. Ha nem lenne más jövedelmünk (szerencsére van), akkor ebből én sem tudnék megélni,nemhogy ,még egy gyerek is!
csissz

Előzmény: mzsperx (79)
mzsperx Creative Commons License 2002.01.03 0 0 79
asszem gyes mindenkinek jár
de lehet, hogy csak biztosítottnak? (pl munkanálküli...)

csissz, rokkantnyugdíjról fogalmam sincs. azt elveszted, ha szülsz? mert ugye ezek a pénzek elvileg a kieső bér pótlására vannak, ha a segélytől nem esel el, akkor gondolom nem jár

mzs a nagy jogtudós :-)

Előzmény: Classic Girl (77)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.03 0 0 78
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy abban az esetben, ha rokkantnyugdíjasként szülök, akkor megilletnek-e az anyáknak amúgy járó pénzek? Gyed, gyes, stb. Rokkantosítás előtt egy év táppénz volt, alőtte több év normális munkaviszony.

Classic Girl Creative Commons License 2002.01.02 0 0 77
sziasztok.
kerdesem lenne, ha tud valaki valaszoljon.

-ha a szules elott 2 evig egyaltalan nem dolgoztam, nem volt jovedelmem, kaphatok gyes-t?

-vagy ha csak sima munkaszerzodessel (nem is volt munkaszerzodes, csak telemarketing es fizeteskor ala kellett irnom egy papirt) voltam reszmunkaidobe a szules elott 1 evig?

koszi:
classic girl

chriS Creative Commons License 2001.12.03 0 0 76
Igen, én is úgy tudom, viszont valahol azt olvastam, hogy amennyiben az előző évben nincs 180 napod, akkor a szülés időpontjától számolnak vissza ennyit...
Napok óta próbálom felhívni a TB-t az ügyben, de teljesen reménytelen. Állítólag egyetlen ügyintéző foglalkozik a dologgal, és a telefon kezelése mellett ő fogadja az ügyfeleket is...szóval nulla esély van rá, hogy valaha is felvegye a telefont. Azért még próbálkozok.
Egyébként kösz a hozzászólásokat.
Előzmény: Mamóca (75)
Mamóca Creative Commons License 2001.12.02 0 0 75
Tudomásom szerint a szülést megelőző év átlagát számítják ki egy napra és utána felszorozzák a havi összeget. (Tehát a 3 havi kereseted összege osztva a 90 nappal, amit dolgoztál; ennek a 70%-a lesz az egynapi összeg.)
Üdv: M.
Előzmény: chriS (71)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.02 0 0 74
Angi:

Sajnos nem:-(((

Piglet

Angi Creative Commons License 2001.12.02 0 0 73
Nekem így számolták :-(((
Pedig az előző évben volt 8 hó magas alapú munkaviszonyom, csak nem vették figyelembe a +szakítás miatt :-(((

Nem tudja valaki, hogy ha két lányom van (ikrek), mehetünk-e úgy GYED-re, hogy az egyik csemetével az apuci, a másikkal pedig én?

Angi (aki szeretne minél több pénzt kihúzni állam bácsi zsebéből, ha már az olyan alaposan megkurtította az övét)

Előzmény: chriS (71)
mzsperx Creative Commons License 2001.11.29 0 0 72
jó kérdés!
éngem is érdekelne a dolog!
meg a gyed is...
Előzmény: chriS (71)
chriS Creative Commons License 2001.11.29 0 0 71
Sziasztok,

Meg tudja mondani nekem valaki, hogyan számítják ki a TGYÁS/GYEDösszegét, ha az anyuka a szülést megelőző évben csak 3 hónapot dolgozott, a szülés évében pedig 4-et (tehát összejön a 180 nap)?
Egyszerűen veszik a 7 havi bért, és elosztják 7-tel, majd veszik a 70%-át, vagy pedig ennél bonyolultabb a dolog?

filippaa Creative Commons License 2001.11.13 0 0 70
Köszönöm szépen trilla!

Matávos vagyok, úgyhogy biztos, hogy mindent fizettek.

Szia,
Kata

Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.13 0 0 69
Nu, valasz jott :)
december 30.án menjen el betegállományba. a munkaviszonya ettől még megszűnik, de a biztosítottsága nem. ugyanúgy kapni fog mindent, mintha munkaviszonyban állna, és van 3 éve rá, hogy eldöntse mit akar. ha úgy tűnik, hogy hamarabb mondanának fel neki, akkor várja azt meg mindenképp, mert akkor ha határozott időre szól a szerződése, a határozott idő végéig ki kell fizetniük a kieső jövedelmét.
*****
ugyanez nekem cimezve konyhanyelven :)))
kicsit egyszerűbben: ha nincs gáz: dec 31-án irány betegácsi, munkaviszony megszűnik, de jár minden.
ha folyosói pletyka: felmondás jövő héten: megkapja a bérét dec. 31-ig, és a kirugást követő 2 napon belül megy betegállományba. akkor is folyamatos minden.

Az en kerdesem mar csak annyi, hogy tuti fizettek e utannad minden jarulekot?

trilla

Előzmény: filippaa (67)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.13 0 0 68
Szia Filippa
Izzitottam anyukamat hogy kerdezzen ra a helyi TB ugyintezonel, hogy mi lenne a jo neked. Ha van valasz, jelentkezem

trilla

Előzmény: filippaa (67)
filippaa Creative Commons License 2001.11.13 0 0 67
A segítségeteket szeretném kérni, mert teljesen analfabéta vagyok a TGYÁS/GYED-témában, viszont tegnap x helyen megkérdezve x választ kaptam a kérdésemre és bevallom eléggé fel lettem zaklatva.

A helyzet a következő:
2001. december 31-ig van határozott idejű munkaszerződésem. A szülés várható időpontja: 2002. május 6. Bár még nem szóltam a főnökömnek a terhességemről (szándékomban áll, de egy genetikai vizsgálat előtt vagyok), jó esély van rá, hogy nem hosszabbítják meg a munkaszerződésemet (a cég nagy erőkkel építgeti le a létszámot).
A munkaviszonyom folyamatos az elmúlt 14 évben.

Tegnap egy kedves SzCsM-es ügyintéző többek között azt mondta, hogy menjek munkanélküli segélyre és majd méltányossági alapon kapok, de csak GYES-t. :(
Sajna a GYES-ből nem fogunk tudni megélni, úgyhogy nagyon nem mindegy nekem, hogy ez valóban így van-e.

Kérdésem, hogy jogosult vagyok-e a GYED-re, ill., hogy táppénzre menjek-e passzív jogon, v. munkanélküli segélyre.
Jó lenne, ha nem csúsznék le egyik juttatásról sem, ha nem muszáj.

Sziasztok,
Kata

Kkukka Creative Commons License 2001.11.12 0 0 66
Köszi! Ez jó hír. A többit meg majd megkérdezem mostmár a céges jogászunktól.
Előzmény: moncaberta (65)
moncaberta Creative Commons License 2001.11.12 0 0 65
Kkukka,
megkérdeztem a bérszámfejtőnket: kiveheted az egészet mielőtt TGYÁS-ra mész. Semmi időarányosság, vagy ilyesmi.
M
Előzmény: Kkukka (64)
Kkukka Creative Commons License 2001.10.12 0 0 64
Mégegyszer megkérdezem, hátha valaki tud segíteni, csak elkerülte a figyelmeteket. Ha áprilisban szülök, akkor addig mennyi szabadságot vehetek ki? Az egész évit, vagy csak az 1/3-t, a többi meg megmarad GYED utánra? Köszi!
simine Creative Commons License 2001.10.05 0 0 63
Tuszek!

Tehát érdemes minél később ( a szülés napjától) a TGYÁS-t igényelni?

Tudtommal igen. Erre a SOTE I-es noi klinikan fel is hivtak annak idejen a figyelmunket.

simine

Előzmény: tuszek (61)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!