Keresés

Részletes keresés

F.B. I. doktor Creative Commons License 1999.12.07 0 0 984
Hároméves támogatás az EU-tól

Ösztöndíj roma tehetségeknek

"Michael Lake, az Európai Bizottság Magyarországi Delegációjának vezetoje tudatta, hogy az EU három év alatt ötmillió euróval - több mint 1,2 milliárd forinttal - támogatja a cigányok oktatását. Ehhez azonban a magyar államnak hasonló célra 4,6 millió eurónak megfelelo összeget nevesített módon meg kell jelenítenie a költségvetésben. (A kormányzat képviseloi szerint az állam képes eleget tenni ennek a feltételnek, Farkas Flórián viszont kétségeit hangoztatta.) Michael Lake leszögezte, hogy a cigányság helyzetének javulása hazánk uniós csatlakozása szempontjából is fontos kérdés."
Teljes cikk: Népszabadság, 57. évfolyam, 285. szám, 1999. december 7., kedd

Tisztelettel,
mint fent

atyus Creative Commons License 1999.12.06 0 0 983
Nyman
Ez teccet, de ...

Sto "gazéta" na úlica futrinka?)) - mire off & on?

Előzmény: nyman (982)
nyman Creative Commons License 1999.12.06 0 0 982
OFF
hat akkor itt megegy referenciahoz, tanulok. Bar idonkent lemegyek festegetni, cserepezni, mert jol jon a zsebpenz
ON
Előzmény: atyus (980)
atyus Creative Commons License 1999.12.06 0 0 981
Nyman
Így-meg úgy lett volna, ha...
Előzmény: nyman (977)
atyus Creative Commons License 1999.12.06 0 0 980
FF. Nézd meg mire reagáltam. Arról szólt hogy a magyarok dolgozni mennek... OFF Én olyan Magyarral nem találkoztam személyes sorsomban, aki az elmúlt három évben dolgozni indult. ON
Ez csak erre volt. A lány az tényanyag.
Én persze tudom, hogy olyanok is vannak, akik dolgozni mennek, csak nem állítom azt, - hogy mindenki mások rovására él, - mint néhányak itt a cigányokról.
Előzmény: freeze flash (979)
freeze flash Creative Commons License 1999.12.06 0 0 979
Kedves Atyus!

És, most ebből mi következik?! Az, hogy akinek jól megy, és nem cigány, az szégyellje össze magát, vagy micsoda?! :-O

Előzmény: atyus (976)
nyman Creative Commons License 1999.12.06 0 0 978
OFF
Yol el lepunk a tematol, de az altalanositasra.
na szal errol is volt mar szo. ki, hogy boldogul :) de pl. a peldanal maradva, altalaban a holgyeket, akik egyedul erkeznek Mo-rol Olaszorszagba, a hatarorok alaposan kifaggatjak. Az ok, hogy sok kelet-europai lany keresi a kenyeret prostitucioval. A kerdes az, hogy mi ez a jelenseg: eloitelet? Hiszen mar eleve rosszul inditanak. Vagy inkabb csak ovatossag? Tehat konnyen be lehet latni, hogy paran jol elcseszik a bizalmat ilyenkor. De ezeket tudom szidni, nem pedig pl. a peldaban a hataroroket.
ON
Előzmény: atyus (976)
nyman Creative Commons License 1999.12.06 0 0 977
OFF
na ez korulbelul olyan, mint mikor aszt hallom, hogy a szlovakok epitettek fél Bp-t.

A magyarok most meg Berlint epitik. Egyszeruen volt/van melo, es jottek, mentunk :) Ez olyan, ha pl a magyarok nem mennek dolgozni No-ba, akkor mennek mas nemzetek. Hozzank is jonnek masok. szal ezek kozgazdasagi torvenyszerusegek.

Tehat nem hinnem, hogy foldut lenne, ha nem a ciganyok, akkor - magyar munkaero hianyaban - mondjuk ukranok, romanok, vagy szlovakok epitenenek.

Vagy a hasonlo agymoso duma, hogy a magyarok nelkul nem lenne atombomba.
ON

Előzmény: atyus (975)
atyus Creative Commons License 1999.12.06 0 0 976
Volt egy szőke miskolci lakásbérlőm.
Egyenesen az USA-ból jött haza. Amikor megkérdeztem miből élt odakinn, azt mondta a barátai segítségével. Két évig volt oda. Nekem úgy fizetett, hogy beváltotta a valutáját, és abból.

Na, Ő nem szakadt meg a melóban. Sajnálom,)) de nem cigány volt.

Előzmény: nyman (974)
atyus Creative Commons License 1999.12.06 0 0 975
Duda!

A románoknál mások is szegények. A magyarországi cigányság életében vannak nehányan akik hasonlóan élnek, összeverődve hajléktalanokkal és koldusokkal.

A különbség nem a mai generáció szívességéből van, de a romák nélkül nem ment volna.

Pl.: járnál csak az M7 helyén árkon bokron át a földutakon, majd megtudnád.

Előzmény: Duda (970)
nyman Creative Commons License 1999.12.06 0 0 974
mostanaban tobnyire DOLGOZNI mennek, de mar lejjeb megjegyeztem, hogy a ciganyokat sem venne eszre senki, ha a tarsadolomban szazalekos aranyban ua. lennenek jelen minden szinten.
OFF
egyebkent az elvandorlas Mo-ro nem hinnem mostanaban tul nagy.
ON
Előzmény: atyus (972)
F.B. I. doktor Creative Commons License 1999.12.06 0 0 973
Kedves Lesley,

"én elsősorban a saját tapasztalataimra szeretnék hivatkozni"
"Nekem tényleg voltak valódi tapasztalataim cigányokkal"

Csakhogy a Gallup felmérést nem a elsősorban cigányokkal készítették. A felmérés nem a cigányokat, hanem elsősorban azokat jellemzi, akik a felmérésben részt vettek.

A válaszából úgy tűnik, hogy ezt nem vette észre.

Tisztelettel,
mint fent

Előzmény: Lesley (966)
atyus Creative Commons License 1999.12.06 0 0 972
Hát /sze. Csak nem mindegy mik az arányok.

Aha, a magyarok tehát beilleszkednek, csak most is megy ki az utánpótlás.

Tisztítják soraikat a magyarországi nemzetiségek.

Előzmény: nyman (971)
nyman Creative Commons License 1999.12.06 0 0 971
csak annyi, hogy azok a problemak, amikkel itt jonnek es szidjat a nem eleg tolerans nepet, meg a politikusok tehetetlenseget, nem magyar jelenseg. Mint latszik sok problemaval mas orszag sem tud megkuzdeni, annak ellenere, hogy a gazdasaguk teljesitokepessege egy kicsit jobb, az emberek toleransabbak.

Ezek azok a dolgok, amikrol idonkent dumalok.

Mas: Az altalanositashoz eszembe jutott a gauss gorbe. Ugye ott is van egy nagy atlag, de a periferian is vannak kisebb szamban egyedek. Lasd altalanos biologiabol a tolgyfa es a fenyo eloszlasat.

Na most ha rajzolunk egy gorbet, mondjuk valamilyen tulajdonsagrol, tegyuk fel az iskolai vegzetsegrol, akkor annap alapjan szvsz lehet rangsort allitani nemzetek kozott. Az, hogy delen is talalhato par fenyo es eszakon is par tolgyfa az egy dolog, de az eloszlas szerint a kedves biologusaink, kijelentik, hogy mely teruletre mi a jellemzo.

Ezert szerintem nem muszaly tartozkodnunk azoktol a kijelentesektol, hogy a ciganyok muveletlenek, hiszen van statisztikai adatunk az iskolazottsagrol. Az, hogy a korbol ki tudunk emelni egyedeket, akire ez nem igaz, az termeszetes. Vagy nem?

Előzmény: Duda (970)
Duda Creative Commons License 1999.12.06 0 0 970
Nyman!

Mi is pontosan a cel ezzel a sok linkkel? Nem hiszem, hogy FBI dokin kivul sokan vegigragjak rajta magukat.

Amugy a kepeket erdemes megnezni minden melldongeto ciganyvezernek: ennyit tudtok. A kulonbseg a kepen lathato ciganyok, es a velunk elo ciganyok kozott nem a ciganyok munkajanak a gyumolcse.

Előzmény: nyman (967)
nyman Creative Commons License 1999.12.06 0 0 969
hat ja, de mint kiderul, azert ok (mi) eleg jol be tudnak illeszkedni barhol, eleg egy generacio is, hogy felvegyek a tempot :) es nem eloskodnek.
Előzmény: atyus (968)
atyus Creative Commons License 1999.12.06 0 0 968
nyman!
"Wherever you travel - to the plains of Hungary, the steppes of Siberia, the gates of Marakesh, the highlands of Guatemala, or the frozen tundra of Alaska - everywhere you'll find Gypsies."

Figyí! Há, nem eszt mongyák a parasztokra is?

(Paraszt=nem cigány magyar)

Előzmény: nyman (963)
nyman Creative Commons License 1999.12.06 0 0 967
Na akkor a tobbi link. Lesz meg csak ido kell, hogy atnezzem oket.

http://www.ozemail.com.au/~ddpphoto/page12.html a kepeket erdemes megnezni, kicsit lassan jonnek.


http://www.caliach.com/paulr/gypsies/gypsies.html

http://www.williamcoupon.com/26/gypsies.html

Roma and Other Ethnic Minorities in Czech and Slovak Schools (1945 - 1998)

Roma in the Czech Republic: Education - From the Immigration and Refugee Board of Canada. (Ez marha erdekesnek tunik, de jo hosszu)

Roma in the Czech School System -

Roma in the Educational Systems of Central and Eastern Europe na itt is szidnak bennunket ezerrel a megkulonboztetes miatt.

A School Unlike Any Other - The Romani High School in Kolín,

University Education of Roma (Gypsies) (Ez romanul van, nem tudtam elolvasni)

Itt a cseh elvtarsainkat csesztetik ezerrel The Dallas Morning Newsban Class action: Gypsy parents sue Czech schools, claiming racial discrimination

Romanies feel excluded from Czech educational system

Gypsies and Genetics: New Paths to Understanding

Gypsy Mothers and the Hungarian Health Care System (ez a korabban beszurt Patrin oldalan talalhato meg, de kiemeltem)


Lesley Creative Commons License 1999.12.06 0 0 966
Kedves F.B. I. doktor !

Azt hiszem tényleg felesleges egymással vitatkoznunk, mivel én elsősorban a saját tapasztalataimra szeretnék hivatkozni, Őn pedig a Gallup felmérését tekinti mérvadóna, kegyedüli üdvözítőnek, amit eddig nem volt szerencsém eddig megismerni.
Nem köszön vissza egy kicsit Önnek, hogy a kinti okosokra, netán elvtársakra hivatkozunk, akik megint mindent jobban tudnak nálunk?

Attól félek, hogy nem olvasta az eddigi hozzászólásaimat. Nekem tényleg voltak valódi tapasztalataim cigányokkal, hiszen a lakásomban is laktak. Szerencsém van egy amerikai cégnél -az egész világot bejáró és sokat tapasztaló- szakemberként dolgozni. Ha ezek után semtudja elfogadjni a véleményemet, tényleg fölösleges a vita.

Lesley

Előzmény: F.B. I. doktor (935)
F.B. I. doktor Creative Commons License 1999.12.06 0 0 965
Köszönöm a linkeket, és egyre gondoltunk, amikor ebbe a topic-ba linkelte.

Tisztelettel,
mint fent

Előzmény: nyman (964)
nyman Creative Commons License 1999.12.06 0 0 964
meg lesznek linkek, foleg oktatasrol, tortenelemrol. Hat minket magyarokat is szidnak benne, de amit a csehekkel idonkent muvelnek... Bocs, azert nem tudtam beszurni, mert kozbe jott egy szerver error, asztan eljottem a sulibol.
Ja a linkek beszurasara F.B.I. doktor kert meg a masik topikban, de eszt a helyet szerencsesebnek erzem, mert mar itt regebb ota meg a vita.
Majd az osszefoglalo velemenyemet, ami nem valtozott sokat az ujabb linkek utan irom le.
Előzmény: nyman (963)
nyman Creative Commons License 1999.12.05 0 0 963
Vot egy kis idom, ugyhogy szetneztem a temaban megint. Par link ajanlott olvasmanynak.

http://www.osi.hu/iep/Roma/layout/frames/list_of_resources.htm itt van par konyv az oktatasrol, sajna egyet sem talaltam sem az egyetemi sem a varosi konyvtarban. Pedig legalabb erre kivancsi lennek: Binns, Dennis: Education and the gypsy: An Anthology of Extracts. Manchester Travellers School, 1983.

http://www.ad2000.org/profiles/gypsy.htm

Ez egy erdekes forras, a Mo-i Lovari ciganyok szamat 500k.ban jeloli meg. http://www.ad2000.org/profiles/gypsy6.htm

Ez egy yol szekesztett sitenak tunik. http://www.geocities.com/Paris/5121/patrin.htm

http://www.ectc.hu/felfoldi.html

http://www.infoplease.com/ce5/CE022388.html

jelentes egy romaprogramrol http://www.osi.hu/annual/roma.html

Na eszt kiemelnem: Gypsies are an amazing people - the only group of people living in every corner of the earth without the benefits of power, money, armies, or ever fighting a war. Wherever you travel - to the plains of Hungary, the steppes of Siberia, the gates of Marakesh, the highlands of Guatemala, or the frozen tundra of Alaska - everywhere you'll find Gypsies. They are always on the move and have an ever abiding need for freedom and independence. Where did they come from? Some scholars traced their exodus out of India to more than 1000 year ago. To the gypsies it does not matter. They readily learn the language of their host country, but no government and no monarch has been able to break the Gypsy spirit - not with gifts of land and seed and not with brutal persecution. http://www.cam.org/~jennyb/gypsy.html (ja gyogyszerektol szol az oldal) Szal ebbol kiderul, tehetunk barmit, ugysem fog valtozni a helyzet :)

http://www.unionromani.org/ Erdemes elolvasni a fooldalon levo cikket, melynek a cime: "Mateo Maximoff, the first Gipsy writer, has died" az illeto 1917-ben szuletett. :) Most nem akarok tul bunko lenni, igy nem kommentalom. Ja a linkek kozott van mutatas a romapagere.

THE RACISM AGAINST GIPSIES IN THE MEDIA OF THE EUROPEAN UNION

Gypsies in California

Eszt szinten erdemes kiemelni: Romani Kris (Romani Kris - Zigeunergesetz)

 

Ha ez a linkgyujtemeny valamilyen formaban felkerul a romapagre, azert legalabb ket sorre igenyt tartanek :))

freeze flash Creative Commons License 1999.12.04 0 0 962
Hurrá!
Duda Creative Commons License 1999.12.04 0 0 961
Sikerult.
Előzmény: destructivus (960)
destructivus Creative Commons License 1999.12.04 0 0 960
próba
atyus Creative Commons License 1999.12.04 0 0 959
köllaz
Előzmény: picskuba (958)
picskuba Creative Commons License 1999.12.04 0 0 958
Kedves Mindenki!

Szerintem ez a téma nem olyan előnyös a romáknak.
De azért ócsároljuk szegényeket, háta nincs gépük.
Lehet, hogy nem sokáig szídhatjuk, mert ők kerűlnek hatalmi pozicióba, mivel gyorsabban szaporodnak, mint mi.
Ezért nem lelkesedem különösebben.
Hát ócsároljunk, amig lehet.

atyus Creative Commons License 1999.12.04 0 0 957
A topic tart itt.
Előzmény: freeze flash (953)
atyus Creative Commons License 1999.12.04 0 0 956
Megvan.
Alternatíva antimagyaroknak
Előzmény: Duda (954)
atyus Creative Commons License 1999.12.04 0 0 955
Duda!
Hát, most megnem mondom melyik topicban de még részletesebben elmondtam, hogy honnan eredek.

Tehát: Színmagyar parasztgyerek vagyok. Slussz.
Családom fele roma, mert a feleségem roma, aki ráadásul középiskolai osztálytársam volt, és még a diplománk, a szakmánk is azonos.

Számomra nem fekete-fehér a világ. Tehát, ha az olyanok, akik csak úgy egyszerűen gyilkos indulatokkal viseltetnek a cigányok iránt engem is fenyegetnek.

Tisztán magánérdekem, hogy az emberek oldalán álljak, ne a gyilkosokén.

Gondolkozz, gondolkozz....

Előzmény: Duda (954)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!