Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 3924

szerintem még 45-ig sem megy le...

(ehhez azért hosszú időn keresztül baromi nagy gazdasági növekedés kellene, ami nemigen fenyeget mostanság...)

Előzmény: attus germanicus (3923)
attus germanicus Creative Commons License 2007.04.02 0 0 3923

És ez a folyamat még folytatódni fog. Ha mostantól a tömegközlekedésre költjük az EU összes pénzét, akkor is. A kérdés nem ez, hanem az, hogy hol áll meg. A német nagyvárosokra jellemző 45% körüli modal split, vagy az elviselhetetlen 15% lesz a végállomás.

Előzmény: Törölt nick (3922)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 3922

alapvetően ott a baj, hogy ezt így gondolod...

 

nem a színvonal romlása eredményezte az utasszámcsökkennést, hanem a hirtelen ránkszabadult autósjólét...  (előre tejelés és 5-10 éves merkúrra várakozás helyett - ó a régi szép idők...  0% kezdőrészlet és azonnali autóhoz jutás...)

 

ennek eredményeképp pesten több, mint duplájára nőtt az autók száma...

ez viszont kapacitásfelesleget eredményezett a tömegközlekedésben...

Előzmény: Rooger Preed (3921)
Rooger Preed Creative Commons License 2007.04.01 0 0 3921
A tömegközlek még rosszabb. Ott a színvonal romlása utasszám vesztést eredményezett, így sok jelentős vonal szűnt meg.
Előzmény: Törölt nick (3920)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.31 0 0 3920

- M0 6 és M1 között, M5 és az ÚJ 4-es között, M3 és a 2-es között, 2/A főút Vácig

- M0 többi szakasza most épül 11-es útig az északi M0 híddal

 

kösz, ezekről azért tudok... :-)

de ezeket én nem pesthez, hanem az országos hálózathoz sorolom...

 

1-es villamost is meghosszabbították...  13-as villamost összekötötték...

én közútfejlesztésre gondoltam, de ezexerint a tömközl lista sem túl hosszú...

 

szóval közútügyileg ti sem tudtok egyebet mondani...

 

tehát lényeges új hálózati elem:

- lágymányosi híd+könyvesk. + hamzsabégi helyett:egérút + szerémi u.

- M5 bevezető (könyvesk.-határ u. között)

 

ezt így még nem is gondoltam végig.... de ez egyszerűen katasztrófa. egyszerűen NULLA.

 

ennek volumennek a 10xese sem lenne soknak nevezhető, max. az igényekkel lépéstartásnak...

 

- hol vannak az új hidak, új körutak, új/kiszélesített sugárirányú utak?

 

ezek hiányának a közvetlen és közvetett gazdasági kára (közlekedési/szállítási költség növekedés, elmaradt befektetések) nagyon brutális lehet... akár meghaladhatja ezen fejlesztések költségét is...

Előzmény: _roadrunner_ (3919)
_roadrunner_ Creative Commons License 2007.03.31 0 0 3919

Hát valami ilyesmit akartam mondani :-))

 

Ezért sem szeretik a politikusok az útfelújításokat, mert a rumli csak viszi el a választókat, a felújított utat hamar meglehet szokni, semmi fejlesztés nincs benne. Valami jobb a helyzet politikailag, ha már előtte nagyon nagy baj volt azzal az úttal és akkor mintegy fellélegezhet mindenki a felújítás után, már ha lehet egyáltalán a nagyobb forgalomtól, gazdaságilag viszont ez nagyon gáz, hagyni leromlani az utat a végletekig és aztán felújítani, többszörösébe kerül.

 

És a legfontosabb, sokkal egyszerűbben és többet lehet lopni, ha valami újat csinálnak (metró-, autópálya-építés, járműbeszerzés), mintha mindezt felújítások kapcsán csinálják.

 

A budapesti politikusok viszont igazi művészek, alig újítottak fel utakat, alig építettek valami újat, mégis lenyúlták a pénzt. Országosan legalább épültek az autópályák, legintenzívebben akkor, amikor még a mostaninak majdnem a duplája volt az árszínvonal... Ahelyett hogy örülnék, hogy most már akár félpénzért is lehetne autópályát építeni... (csak nincs már rá pénzünk EU-támogatással sem).

Előzmény: mzdude (3918)
mzdude Creative Commons License 2007.03.31 0 0 3918
Jól mondod. Bár az örök elégedetlenkedés nem szép dolog, de ezek a fejlesztések tényleg olyanok, mintha kiporszívóznék a lakásban, aztán verném a mellem, hogy micsoda felújítás történt. :-)
Előzmény: _roadrunner_ (3917)
_roadrunner_ Creative Commons License 2007.03.31 0 0 3917

Ha arra gondolsz, hogy a Lágymányosi hídnál a Csepelről a Soroksári út szintbeni keresztezésével a Könyves Kálmánra hajthasz most már Pest felé, én ezt a hídhoz kapcsolódó beruházásnak tartom, szükséges és nem nagy dolog. 2000-re ígérték meg nagy nehezen először, akkor 300 millióba került volna, végül tavaly lett kész.

Ne feledjük, hogy ennek egy Tesco volt az ára, ott ahol a legszűkebb a keresztmetszete a Soroksári útnak, a ráckevei HÉV végállomásával szemben...

 

Az 1-es villamost is meghosszabbították, nem volt olcsó, de én ezt a Laci által leírt beruházásnak tekinteném, ráadásul át se vitték a Lágymányosi hídon, sőt még a mostani végállomásig, a hídfőig se akarták elvinni.

A 13-as villamost összekötötték a 63-assal, lett belőle 3-as meg lett hannoveri villamos is UV helyett. OK, ez is szép, de nem valami nagyléptékű dolog, inkább a folyó ügy, a mindennapi igényekhez történő igazodás.

 

Hasonló a helyzet a 6-os bevezető utat kiszélesítették, hát ennek is ideje volt már, szóval inkább restancia volt és jövőre nézve se oldunk meg vele semmit.

Előzmény: mzdude (3916)
mzdude Creative Commons License 2007.03.31 0 0 3916
A csepeli lehajtó környékének rendezésére gondolsz? Hát ja, végül is megcsinálták.
Előzmény: BoGar (3915)
BoGar Creative Commons License 2007.03.31 0 0 3915
A Lágymányonsi hídtól délre is most adtak át valami összekötő utat, tudom, nem nagy, azaz nem túl hosszú, de végülis az is számít.
Előzmény: Törölt nick (3913)
_roadrunner_ Creative Commons License 2007.03.31 0 0 3914

 

- M0 6 és M1 között, M5 és az ÚJ 4-es között, M3 és a 2-es között, 2/A főút Vácig

- M0 többi szakasza most épül 11-es útig az északi M0 híddal

 

ezen a körön belül viszont nekem se jut eszembe más komolyabb teljesítmény, ez így sajnos igencsak halovány, ráadásul a meglévő utak állaga is teljesen leromlott az akkori állapotokhoz képest...

Előzmény: Törölt nick (3913)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.30 0 0 3913

nem egy zöldmezős beruházás lesz... :-)

 

azon elmélkedek, hogy az elmúl 17 évben mi épült pesten, de nem sok minden jut eszembe:

 

- lágymányosi híd+könyvesk. + hamzsabégi helyett:egérút + szerémi u.

- M5 bevezető (könyvesk.-határ u. között)

 

volt még valami?

mert ez qrva gyenge teljesítmény....

 

Előzmény: urál (3912)
urál Creative Commons License 2007.03.30 0 0 3912

Én is csak az Unitef ábrát ismerem és az alapján tudom elsorolni a kapcsolatokat.

 

Ürömi utca-Bécsi út

Pomázi-Aranyhegyi út

Kunigunda útja

Szentendrei út

Jégtörő utca (rakpart)

Váci út/Árpád út (ha jól értem valahogy bevonják a Palotai szigetet is)

Palotai út

Reitter Ferenc-Berlini utca

M3

 

Ezen túl szerintem még ilyen szinten sincsenek tervek!

Előzmény: Törölt nick (3909)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.30 0 0 3911

pedig már nagyon időszerű lenne rajzolni valamit, mert anélkül nehéz lesz elkezdeni az építkezést... :-)

(lehet hogy az M4-et mégiscsak hanyagolni kellett volna és inkább a hiányzó 3 hídra meg a kapcsolódó utakra kellett volna költeni azt az 500+ mrd-t...)

 

amúgy uniteféknél van egy elnagyolt nyomvonalrajz, de ez nem ábrázolja a csp. kialakításokat...

Előzmény: mestska (3910)
mestska Creative Commons License 2007.03.30 0 0 3910
erősen csodálkoznék ha ilyen lenne.
Előzmény: Törölt nick (3909)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.30 0 0 3909

Az aquincumi híd és kapcs. úthálózatról van részletes nyomvonalrajzod?

(részletes csp. rajzokkal)

Előzmény: urál (3906)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.30 0 0 3908

"bennfentes" infok az M0-ról....   (dehogy ez mér' ilyen nagy titok, hogy nem teszik közzé sehol, azt nemtom...)

 

az ecser-maglód közötti szakaszon az eredeti tervek alapján a vasút felett vezették volna át a pályát... ehhez 16m-es töltést és felüljárót kellett volna építeni... (kb. mint káposztásmegyernél a váczi vasút felett...)

(nekem akkor kezdett gyanús lenni, hogy mégse így lesz, amikor még tavaly decemberben sem látszott nyoma semmiféle töltésépítésnek...)

 

 

 

 

nos valóban nem felüljáró, hanem aluljáró épül. allátólag a kivitelező kezdeményezte a tervmódosítást, merthogy egy ekkora töltés nagyon otromba lenne...

 

persze építéstechnikailag az aluljáró sem egyszerű: mivel a vasút egy adott magasságban van, ezért pálya szintje a terepszint alá kerül 1m-rel. mindez egy belvizes, mocsaras területen...

BoGar Creative Commons License 2007.03.28 0 0 3907
Dehogy nincs jövője! Csak gyorsvillamost kellene csinálni belőle és kihozni RKeresztúrra.
Előzmény: urál (3896)
urál Creative Commons License 2007.03.28 0 0 3906

Ez inkább régi, de nagyon jó, kösz!

 

ui. Igen, részemről igyekszem logikusan gondolkodni, de tisztában vagyok vele, hogy ami logikus, az Budapesten gyakran reménytelen.

Előzmény: _roadrunner_ (3903)
mzdude Creative Commons License 2007.03.28 0 0 3905
Ezt én nem értem, ha vannak hosszú távú tervek, akkor hogyan lehet engedélyezni a nyomvonalak beépítését.

(A Hamzsabégi út borzasztó rossz precedens ilyen szempontból. Az az üzenete, hogy nem vagy felelős a lakóhelyed megválasztásáért, nem kell körültekintően tájékozódnod a környék adottságairól, hanem bealmolsz, aztán ha a 100 éves tervek alapján út lesz az ablak alatt, akkor nem te vagy a hibás, hanem lehet tiltakozni.)
Előzmény: _roadrunner_ (3903)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.28 0 0 3904

a cseh nart és áak egyben, picit magasabb színvonalon...

 

normális felbontású fotók, és látványtervek/vidiók...

_roadrunner_ Creative Commons License 2007.03.28 0 0 3903

#1993-ban szerepel, hogy már meghosszabbították a Mester utcát az Illatos útig. Igaz egyelőre kinn van a "minden irányból behajtani tilos, kivéve építési forgalom" tábla, mert  valami nagy irodaházat építenek arrafelé. A rendőrök néha meg is kérdezik az arra járóktól, hogy követ szállítanak-e véletlenül.

 

Jó fej vagy, hogy ezt így logikusnak tartod, de sajnos nem mindig az valósul meg, ami észszerű.

 

Nem tudom, ebből a Galvani úti hídból is lesz-e valami, mostanában már nem is ígérik...

Pár éve az Illatos út elejétől nem messze pedig egy Interfruct áruház épült a Soroksári Duna partjánál épp a nyomvonalban.

 

A régi és újabb bp-i terveket illetően ajánlom figyelmébe mindenkinek ezt a honlapot:

http://www.urbanisztika.bme.hu/index.php?menu=23 vagy itt:

http://www.urbanisztika.bme.hu/terkepszelvenyek/

 

Érdemes letölteni az egészet valamilyen letöltésvezérlő programmal, aztán kikeresni belőle azt, ami érdekel. Benne van a pesterzsébeti metró nyomvonala is pl. vagy a Galvani úti híd.

 

Előzmény: urál (3902)
urál Creative Commons License 2007.03.28 0 0 3902

Onnan, hogy a Mester utca továbbépítése az Illatos útig szerepel a tervekben és onnan már csak egy ugrás a Jókai utca és ha az megvan, akkor többé nincs értelme a Gubacsi úton egy villamosvonalat fenntartani.

 

A Galváni utcai dunahíddal és annak az Ecseri útig tartó úthálózatával egy időben valósulhat meg ez a fejlesztés a távoli jövőben.

Előzmény: _roadrunner_ (3901)
_roadrunner_ Creative Commons License 2007.03.28 0 0 3901

Ez nem lenne rossz ha átkerülne a Gubacsi útról a Mester utcára a 30-as villamos (honnan tudod, hogy így lesz?), bár a vasút alatt nem lenne egyszerű szélesíteni a mostani szűk átjárót, továbbá a most az Illatos útig nemrég megépült Külső Mester utcánál se látom, hogy oda villamost terveztek volna és a 30-as villamos belvárosi kapcsolatánál is "csak" a körúti villamosra lehet átszállni.

 

Másrészt a Jókai utca viszonylag messze van Pesterzsébet tényleges városközpontjától, ami Helsinki (Soroksári) úttól a Török Flóris utcáig tart, úgyhogy valami rendes HÉV vagy metró kombináció abba az irányba mindenképp kellene.

Előzmény: urál (3899)
attus germanicus Creative Commons License 2007.03.28 0 0 3900

Ott metró a következő 50 évben szerintem nem lesz.

Előzmény: urál (3896)
urál Creative Commons License 2007.03.28 0 0 3899
Igen, de nem marad örökre a Gubacsi úton. A Mester utca a terület fejlesztésével együtt el fogja érni a Határ utat és a Jókai utcán fog folytatódni Pesterzsébeten.
Előzmény: _roadrunner_ (3898)
_roadrunner_ Creative Commons License 2007.03.27 0 0 3898

A térképen kívül láttad már a Gubacsi utat, ahol a 30-as villamos halad? Na, ezen az úton - ahol épp, hogy elfér egy-egy autó a sinek mellett, de inkább nem - én terveznék semmit se a jövőre nézve...

 

Soroksárnak jó lesz inkább a mostani HÉV, csak menne be végre a belvárosba. Most kb. 5 percet kell gyalogolni többszáz embernek a 2-es villamoshoz és 7-8 percet a 1-es villamoshoz és a 103-as buszhoz és csak eztán jön a várakozási idő - természetesen IMCs-hez méltatlan körülmények között, pl. eső után több nappal is kikerülhetetlen pocsolyák vannak.

A legdurvább, mikor átmész a déli vasúti hídhoz menő vasútvonal vashídja alatt a Soroksári úton, elég gyakran jön arra a vonat, de előre nem tudhatod mikor, csak amikor már ott van. Ha valaki sokkolni akarja magát, ajánlom figyelmébe.

Extra szolgáltatás: különösen alacsony oxigén és magas CO-tartalmú levegő és egyéb zajok, néha pedig a közeli FCsM is jelzi, hogy ott van.

Előzmény: urál (3888)
urál Creative Commons License 2007.03.27 0 0 3897
Értelmes gondolat Mármint a 2-es is tökéletes és a BKV-s kitérőt is lezárhatjuk, mert tényleg nagyon OFF!
Előzmény: BoGar (3893)
urál Creative Commons License 2007.03.27 0 0 3896
Az a 28-as az a 37! Zéró számmemóriám van, eddigi életem során telefonszámból is össz-vissz négyet tudtam megjegyezni, kész csoda, hogy a többi számot alább nem tévesztettem el! :) Szóval a 37-es, ami a Salgótarjáni utcán halad, annak nincs jövője! A 42-esnek, meg végleg be fog tenni ha egyszer megépül a metró meghosszabbítása a Margó Tivadar utcáig, ami nem most lesz, de fejleszteni egy biztos bezárásra -mégha csak évtizedes távlatban is- ítélt villamosvonalat nincs értelme. Emiatt a jövőben az 50-es is nyomvonalváltoztatásra fog kényszerülni amit leginkább ebben a formában tudok elképzelni kiváltva egyes buszjáratokat is. És azt hiszem jobb is lesz ez így, egyszer, majd, talán, ha megépül egy metróhosszabbítás, mivel azt szokás Budapesten soha be nem fejezni, lásd: Káposztásmegyer!
Előzmény: attus germanicus (3892)
BoGar Creative Commons License 2007.03.27 0 0 3895
Ja bocs, csak elnéztem a jelölést.
Előzmény: _roadrunner_ (3894)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!