Keresés

Részletes keresés

CAIN Creative Commons License 2003.04.25 0 0 116
Hölgyek urak,

Érdekel v.kit nagy sávszélességű WDSL (wireless DSL megoldás) ? Ugyanis a Téténynet elérhető lenne, ha min. 15 embert érdekelne. Minap kérdeztem végig a szolgáltatókat, a Matáv nem tervez minket ADSLesíteni, a UPC sem akar kábelt húzni a közelebbi jövőben, egyedül a Téténynet mondta azt hogy elég nagy érdeklődés esetén szívesen leraknak egy központi antennát ha van hova. Akit esetleg érdekel, itt nézhet utánna az áraknak és a szolgáltatási feltételeknek: http://webhome.hu/

Minnie Gray Creative Commons License 2003.04.21 0 0 115
Dr. Kátai szerintünk elég jó. Tárnokon rendel hétköznap 5-től, ha jól emléxem, és szombaton 8-tól. Sztm. tel.számot ide nem irhatok, de vezetékes száma van.
Előzmény: felpillantó küllő (113)
Köt-Köt-Kötöde Creative Commons License 2003.04.16 0 0 114
Haho!

Letezik meg Tarnokon egy uzem, mely a kilencvenes evekben futoszalagokat gyartott?

A nevet elfeljetettem.

felpillantó küllő Creative Commons License 2003.04.16 0 0 113
Szia!

Ez nem érdekes, ez természetes. :)

Közben eszembe jutott még 1 apróság. Nem tud valaki jó, kedves, megbízható állatorvost Tárnokon? Esetleg Érd is szóba jöhet.

Előzmény: Goendoer Tapir (112)
Goendoer Tapir Creative Commons License 2003.04.16 0 0 112
sziasztok,

csak egy érdekesség Nektek.. Mexikóváros telefonkönyvében az országok nemzetközi előhivója alatt fel van sorolva néhány város a körzetszámmal..
Magyarországnál a következő települések szerepelnek: Budapest, Győr, Debrecen, Pécs és...... Tárnok

felpillantó küllő Creative Commons License 2003.04.16 0 0 111
Üdv mindenkinek.

Tud valaki a kábel-tv bevezetéséről? Ha minden igaz, megint napirenden van.

A szemétkérdés az egész környéken tényleg lehangoló, ráadásul a szél szétszórja, így gyakorlatilag az árkoktól a fák csúcsáig lehet szeméttel találkozni (bár fák csúcsán ritkán járok).

Múltkor azt néztem, hogy a polg.hivatal hátsó udvara mintha enyhén szólva rendezetlen lenne. Hogy lehetne így elvárni, hogy minden mezei lakos tartson némi rendet a portáján??

agibabaaa Creative Commons License 2003.04.04 0 0 110
még valami..

a benta partjára nem tudom ki a fene teszi a szemetet (mi a közelben lakunk), de mi a múltkor elvittük pusztazámorra és komoly 767 forintot (16xx Ft/tonna) kellett a lerakásért fizetni...azt hiszem ezt ki lehet bírni (persze kocsi kell hozzá).

Előzmény: molnartiby (108)
agibabaaa Creative Commons License 2003.04.04 0 0 109
Sziasztok,

Hol lehet ezt a Tárnokhírt beszerezni? A múltkor sikerült a rákóczi utcai zöldségesben, de monst nem találtam. egyébként szerintem amúltkoriban semmilyen érdekes infó nem volt....persze csak szerintem.....Szívesen láttam volna valamilyen önkormányzati híreket, meg hogy mi lesz a mi utánkban a csatornázással meg ilyenek...
de azért jó hogy a fórum néha néha továbblendül...

sziasztok,

agibabaaa

Előzmény: molnartiby (108)
molnartiby Creative Commons License 2003.04.03 0 0 108
Hali Tárnokiak !

Most olvasom a Tárnokhírben:

ápr.23-án szerdán lomtalanítás
ápr.26-án szombaton Tavaszi Nagytakarítás !!! 1 kis közösségi munka, hogy Tárnokunk még szebb legyen (mindenki legalább a saját háza táján tisztogasson)
Én biztos kimegyek a Benta partra az idióta módon odadobált szemetet összegyűjteni. (ugyanis ott szoktunk futni párommal és nagyon zavar a szemét)

Szóval:

Tegyünk is vmit Tárnokért, ha már ott lakunk!

A Tárnokhírt pedig mindenki figyelmébe ajánlom.
Tele van sok hasznos infóval.

üdv.:
Tiby

Nyegleo Creative Commons License 2003.03.13 0 0 107
Hello!

Én szintén tárnoki vagyok. A katonaságban tudok segíteni esetleg. Polgári szolgálatos ügyben tudok infot adni, meg segíteni az elhelyezkedésben.

Udv: Nyegleo

Előzmény: agibabaaa (105)
Buksi Creative Commons License 2003.03.10 0 0 106
Sziasztok!

ágibabaaaa!

Köszi az új telcsiszámot, továbbítom!

Sajnos a katonásdi dologban nincs 5letem!:(

Buksi

Előzmény: agibabaaa (105)
agibabaaa Creative Commons License 2003.03.10 0 0 105
Buksi,

A postaládád tele van ezért semmiylen levelet nem tudtam Neked küldeni, én meg jól elfelejtettem a jelszavamat úgyhogy újra kellett regisztrálnom....
Az új telcsiszámom: 20/9721975. REmélem megtalál a srác.
Kellene még egy asztalos is nekünmk, gyorsan össze kellene dobni egy kutyaházat, nem túl drágán...ha tudsz, tudtok ilyet akkor azt is megköszönném...
Sőt még egy kérdés, csak hogy lásátok hogy a szegény embert az ág is húzza...Lassan a katonaság is szeretne megismerkedni velem....én most váltottam munkahelyet egy hete, van egy jó nagy adag lakáshitelünk, háét persze hogy most el akarnak vinni katonának. Tudtok valami biztos módszert ennek elkerülésére? (orvos, polgári szolgálat ilyesmi....)

Na ennyi,

Sziasztok....

agibabaaa

Előzmény: Buksi (104)
Buksi Creative Commons License 2003.03.04 0 0 104
Sziasztok!

A kis pocaklakónkról készült 3D-s ultrahangképet itt láthatjátok:

Pocaklakónk

Remélem sikerült!

Hali!

Buksi

Buksi Creative Commons License 2003.03.04 0 0 103
Szia Minna!

Köszönöm a gratulációt!

Az én szívem vágya is egy kislány lett volna, ha már van egy fiúcska, de igazándiból mindegy. Közhelynek tűnik, de tényleg az a legfontosabb, hogy minden rendben legyen vele!

Június 20. a papír szerint, de Peti is egy héttel előbb érkezett, s nálunk a családban az összes baba előbb jött. Szerintem június közepe környékén meglesz.
Apa szülinapja egyébként június 22-én van!:)

Úgy tűnik nem egy egyszerű feladat találni valakit, aki vigyázna a gyerekekre. Nem tudom miért gondolta a néni, hogy több a gond egy féléves babával, mint egy örökmozgó 2,5 évessel?
Nem irigyellek, főleg ha már fontos lenne, hogy találj valakit.

ágibabaa!
Ha van új telcsiszám, akkor lécci küldd el!

Kellemes hetet mindenkinek!

Buksi

Előzmény: Minna (102)
Minna Creative Commons License 2003.02.26 0 0 102
Szia Buksi!

Gratulálok az örömhírhez, akkor nem fog különösebb meglepetés érni :)
Én legalább ennyire örültem, mikor megtudtam, hogy a második lány, (nem mintha a fiúnak nem örültünk volna...)
Mikor jön a bébi?

Bébiszitter ügyben nem haladok. Felhívott hétfőn egy néni, aki kifejtette, hogy egy 6 hónapos gyerekkel mennyi "gond" van, és rögtön az anyagiak érdekelték. Na nekem ennyi elég is volt belőle. Akkor mit mond a 2 és fél évesre?

Üdv, Minna

Buksi Creative Commons License 2003.02.25 0 0 101
Sziasztok!

Örömmel értesítünk mindenkit, hogy a mai ultrahangon teljesen megbizonyosodhattunk arról, hogy második gyermekünk is FIÚ lesz (ha csak nem bábozott a gyermek) !:))

További kellemes hetet, tavaszt, miegyebet!

Buksi a fiús mami:)

Buksi Creative Commons License 2003.02.23 0 0 100
Sziasztok!

ágibabaa!

Ma délelőtt mondta a szomszéd srác, hogy ha aktuális a kerítés dolog, akkor adjatok meg valami elérési módot és majd egyeztettek, hogy mikor tudja megnézni, hogy mi is lenne a meló.

Az indexes email címem jó, arra küldhettek nevet és telcsiszámot, majd továbbítom!

Buksi

Buksi Creative Commons License 2003.02.21 0 0 99
Szia Minna!

Sajnos nem tudok senkit sem, aki felügyeletet vállal, de ha mostanában beszélsz a védőnővel, Ő lehet, hogy tud segíteni, mert ő járja a falut, sokakat ismer.

Kellemes hétvégét! Szebb időt!

Buksi

Előzmény: Minna (98)
Minna Creative Commons License 2003.02.18 0 0 98
Sziasztok!

No igen, hát itt vagyunk Tárnokon mi is.
Már javában folyik a berendezkedés, sokszor úgy érzem sosem lesz vége...
Buksitól már kérdeztem, de ide is felteszem, hátha jár erre valaki, bár úgy látom eléggé megállt itt az élet.
Ha valaki esetleg tud ajánlani egy kedves, megbízható bébicsőszt, aki heti egy teljes napon tudna vigyázni a csemetéimre, megköszönném (2 éves és 6 hónapos).

Üdv, Minna

Buksi Creative Commons License 2003.02.17 0 0 97
Sziasztok!

Minnák!
Üdv Tárnokon! Kiscsaládom nevében is kívánom, hogy mielőbb rendezkedjetek be, és minél hamarabb találjátok meg a legjobb dolgokat új lakóhelyeteken.

ágibabaa!
A szomszéd srác még nem tudott semmi biztosat mondani (azt mondta, hogy a munkáik attól is függnek, hogy meddig marad még ez a "jó" kis tél, meg hideg, meg hó), és hogy ha kora tavasszal akarjátok megcsinálni a kerítést akkor inkább nézzetek szét másfelé, érdeklődjetek máshol is.

Üdv Mindenkinek!

Buksi

Minna Creative Commons License 2003.01.24 0 0 96
Sziasztok!

A jó időt megrendeltük vasárnapra :)
Már doboz hegyek vannak a lakásban. Hihetetlen, hogy már csak 2 éjszakát töltünk itt.
Már a 2 éves kisfiam is mondogatja, hogy mit viszünk "Táokra", (pl. a ropit....)

Üdv, Minna

Ólálkodó Creative Commons License 2003.01.23 0 0 95
Át nem költöztünk, de napról napra bővül a helyismeretünk:)

Ha érted, mire mondom:)

Előzmény: CAIN (93)
Buksi Creative Commons License 2003.01.23 0 0 94
Szia agibabaa!

A hétvégén megkérdezzük a szomszéd srácot, és akkor küldök egy málét.

Mindenkinek kellemes hétvégét!

Minnáéknak jóidőt a költözködéshez!:)

Sziasztok:
Buksi

Előzmény: agibabaa (91)
CAIN Creative Commons License 2003.01.23 0 0 93
Tán csak nem átköltöztetek :)?
Előzmény: Ólálkodó (92)
Ólálkodó Creative Commons License 2003.01.18 0 0 92
Én tudok egy óccsó kis cselédlányt Tárnokon. Meg ugyanott egy kertészlegényt is! Megadjam a számát?
Előzmény: Minnie Gray (82)
agibabaa Creative Commons License 2003.01.18 0 0 91
Szia Buksi,

Köszi a gyors választ, ez nem tűnik egy vészes összegnek....sajnos nekünk sikerült kifogni egy sarok telket, szóval lehet hogy kicsit drágább lesz...mindenesetre nagyon érdekelne a lakatos apuka elérhetősége, illetve még az hogy ismersz-e valakit akinek van földmunkagépe amivel terepet lehet rendezni - van egy kis dombocska a telken és a víz rossz felé folyik -, illetve régi fákat kellene vele kihúzni, mert nincs kedvem kiásni őket egyenként..

Szisztok,

agibabaa

Előzmény: Buksi (90)
Buksi Creative Commons License 2003.01.17 0 0 90
Szia agibaba!

Üdv köreinkben!:)

Mi az elmúlt ősszel csináltattunk új kerítést, a szomszéddal. Olyan régi típusú vaskerítésünk volt, és csináltattunk új keretet és arra lécből lett a kerítés. Elnézést azoktól akik szakszerűbben tudják, hogy mi történt nálunk, de azért remélem így is érthető vagyok.:)
Szóval a szomszédunk Apukája lakatos, ő készített új keretet, aztán a faléceket, meg jól rátették.
Az utcafrontunk ~ 14 m, s ez munkadíjjal, új kerítés lábazattal, faanyaggal, egyéb szerelvényekkel (zsanérok, zárak) 100 eFt alatt volt (Apa nem emlékszik már rá pontosan).
Ők csinálták az oldalsó kerítést is, és az drótkerítés.

Üdv Mindenkinek!

Buksi

Előzmény: agibabaa (89)
agibabaa Creative Commons License 2003.01.17 0 0 89
Sziasztok kedves új és régi tárnokiak,

Barátnőmmel ősszel költöztünk ide és még igen sok tennivaló van a ház körül, de remélem nektek már minden rendben van és csak "simán" éldegélni kell....az éppen aktuális probléma a kerités építés. Arra lennék kiváncsi hogy Ti hogyan, mikor, kivel, mennyiért stb... csináltattátok meg a keritéseteket - már ha készen van. Minden info érdekel....

agibabaa

Buksi Creative Commons License 2003.01.13 0 0 88
Szia Minna!

A nagyobbik babáink akkor egyidősek, Peti december 30-án volt 2 éves, a másodikat pedig június közepére várjuk.:)

Én is nagyon örültem, amikor felvetődött az, hogy kijöjjön a doktornő, mert nem kellett a picit a rendelőbe húzgálni télvíz idején, ráadásul nem kellett a náthás, influenzás "idénybe" beteg gyerekek közé vinni, és az sem volt utolsó, hogy otthon a megszokott környezetben sokkal hamarabb megnyugodott a szuri után.

Küldök egy mailt, működik az a cím, ami az adatoknál van???

Buksi

Előzmény: Minna (87)
Minna Creative Commons License 2003.01.12 0 0 87
Szia Buksi!

Köszi az infokat!

A felnőtt háziorvos nem is annyira érdekes nálunk sem, remélem minél kevesebbszer lesz hozzá szerencsénk!
A gyerekorvos inkább érdekes, mert a nagyobik gyerkőc 2 éves, a kisebbik pedig még csak 4,5 hónapos, úgyhogy neki még szurik is vannak hátra. Az, hogy kijöjjön szintén érdekes lehet, a nagyobbikkal együtt nagyon macerás ilyen helyekre menni, ugyanis pl. a mostani orvosunktól nagyon fél (pedig a 15 hónapos szuri volt az utolsó, az meg ár rég volt, de emlékszik rá szerintem) szóval úgy kell becibálnom a rendelőbe, és ott is sikít a lelkem, és akkor közben még foglalkozzam a picivel is, amíg megnézi az orvos. Filmekben szoktak hasonló "vicces" jelenetek lenni....
Még egy indiszkrét kérdés: Mennyi a tarifa egy ilyen házhoz jön a doktornéni dolognál? Itt most olyan 2-3000Ft körül szoktak adni a mamák.

Már vágjuk a centit, a jövő hét végére teljesen kész a ház végre :-)
Tegnap délelőtt voltunk kinn, a fiam hatalmas élvezettel fetrengett az udvaron a hóban. Nagyon jó volt nézni.

Üdv, Minna

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!