Keresés

Részletes keresés

feri60 Creative Commons License 2005.06.25 0 0 125
És a héten a kisebbik fiam is beiratkozott az elsőbe. Egy volt osztálytársam fiával fog egy osztályba járni ;)
feri60 Creative Commons License 2005.06.25 0 0 124
De jól meglódultunk :) A Puskás a hetvenes években sem a korszerű ismeretek oktatásáról volt híres, sokkal inkább arról, hogy olyan széles körű salapokat adott, amivel aztán a szakma bármelyik szegmensében fel tudtuk szedni az aktuális tudnivalókat, és más területeken sem lehetett bevinni az erdőbe. A másik nagy előny, hogy ha szakmai kapcsolatba kerülünk volt Puskásossal, könnyeben megértjük egymást. Ma egy "kicsit" korszerűbb ismereteket okítanak, de szvsz az igazi erőnket a szakmán belüli összetartás adja. Persze ezt ma még a múlt évben végzett fiam nem érti, de már esetleg sejt valamit. A villanykaron vagy egy tucat volt osztály- és évfolyam társával jár egy évfolyamra.
cucu Creative Commons License 2005.06.25 0 0 123

Üdv

Igen, meg azt is mondták, hogy az oktatás nem tud lépést tartani a technikai fejlődéssel.

Előzmény: xandros (120)
xandros Creative Commons License 2005.06.25 0 0 122

"korrekt hozzaerto ember "

 

Az is!

Én csak tisztelettel tudok róla beszélni.

 

Nekem elektronikát, mérést, átviteltechnikát tanított + of.

 

Amikor tornaóránk volt és neki nem volt órája mindig lejött focizni velünk.

Szüreten meg beszállt ő is, borogatta a csillékbe a szőlőt, akármilyen rohamtempóban is hordtuk neki.  /nem dőlt le a kocsiról :-)))  /

 

 

Előzmény: hobe (121)
hobe Creative Commons License 2005.06.25 0 0 121

Ja, az alaptudast rendesen megadtak: az egyetemen az elso villanytan vizsgamra semmit nem kellett tanulnom:-)

A szamitogepekre emlekszem, de en akkor valahogy kimaradtam belole:-(

A NEDIX nev mar nem is remlik, de a 7A2 meg igen!

 

Prusit valaki a topikban szidta, nekem csak merest tanitott, de en korrekt hozzaerto embernek tarto(tta)m.

Előzmény: xandros (119)
xandros Creative Commons License 2005.06.24 0 0 120

" Abszolut felesleges dolgokat tanítottak, olyanokat amire egyáltalán nem számítottam és nem is érdekelt!"

 

Ez nem csak a Puskásra jellemző, hanem általánosan az összes magyar szakközépiskolára, főiskolára, egyetemre ...

A főiskolán úgy mondták, hogy "kell a papírhoz".

Előzmény: cucu (118)
xandros Creative Commons License 2005.06.24 0 0 119

Ez sajna igaz, de Mo-on azokban az években a NEDIX távírókp. volt a legmodernebb, egyetelnként. A többi telefonkp. 7A2 rotary, meg crossbar és sokan már 20 éve vártak telefonra. Az átviteltechnika még CMS 60 stb vivőfrekis, a PCM-berendezések akkoriban kezdtek elterjedni.

'85-ben kapott a suli pl IBM XT-t, meg Primo, meg HT....(nem emlékszem már) personal komputtereket és csak úgy mehettél oda hozzájuk, ha legalább 5-ösre irtad az erre a célra kitalált matekdolgozatot.

 

Manapság már laborgyakorlatra egy "nagy magyar távközlési cég" oktatási központjába járnak a nebulók.

(Itt többször találkoztam a volt of-ömmel. /Prusi/ )

 

Ilyen szempontból tényleg jobb lehet mostanában odajárni suliba.

 

De, az az alaptudás, alapismeret(elektronika, átviteltechnika)  amit ott "belénk préseltek" jól jött a későbbiekben.

 

Ja, és én sem emlékszem rád. :-))))

Előzmény: hobe (117)
cucu Creative Commons License 2005.06.23 0 0 118
Hát ez az, ami nekem nagyon nagy csalódást okozott a Puskásban! Abszolut felesleges dolgokat tanítottak, olyanokat amire egyáltalán nem számítottam és nem is érdekelt! Így aztán kettes tanuló voltam, pedig ez nem volt reális, csak szabotáltam az egész marhaságukat. Na és persze én faragtam rá a végén.
Előzmény: hobe (117)
hobe Creative Commons License 2005.06.23 0 0 117

Nem emlekszem Rad, ne haragudj:-)

 

En ugy ereztem (meg most is igy gondolom), hogy az oktatott tananyag erosen el volt mar maradva a kor muszaki szinvonalatol..

Jelfogo rugoinak beallitasa muhelygyakorlaton, reszeles stb.. Mechanikus soros-parhuzamos (meg visszafele is) atalakito a telex gepekben, Rotary telefonkozpontok. Tarolt programvezerles meg megemlitve az utolso ev utolso tavbesz. orajan.

 

Persze nem bantam meg, mert most is eppen telefonkozpontokkal foglalkozom a vilag masik felen:-) Nem gondoltam volna akkor, hogy videotelefonalni fogok es TV-t nezni a mobilomon:-) 

Előzmény: xandros (116)
xandros Creative Commons License 2005.06.22 0 0 116

Lehet, hogy egy párszor elmentünk egymás mellett a folyosón. :-)

'81-'85-ig jártam oda.

 

"szerintem pont a legrosszabbkor jartam oda. "

 

Miért?????

Előzmény: hobe (113)
feri60 Creative Commons License 2005.06.22 0 0 115
És pont 1 nap híján fél évvel az utolsó hozzászólás után :(
Előzmény: hobe (113)
cucu Creative Commons License 2005.06.22 0 0 114

Pont 10 évvel utánam...

Előzmény: hobe (113)
hobe Creative Commons License 2005.06.22 0 0 113
'83-87, B osztaly. Akkor meg szakkozepiskola volt es szerintem pont a legrosszabbkor jartam oda.
cucu Creative Commons License 2004.12.23 0 0 112
Tényleg nem az a topic...
Előzmény: feri60 (111)
feri60 Creative Commons License 2004.12.22 0 0 111
Tudom, hogy ez nem az a topic, de nem bírtam megállni :)
Meg aztán osztálytársnak is jó lett volna :)
feri60 Creative Commons License 2004.12.22 0 0 110
Boldog Karácsonyt Nektek is!

Ha már a suliban olyan kevés lány volt, itt egy kis kárpótlás:

Osztálytársnak is jó lett volna :)
xandros Creative Commons License 2004.12.21 0 0 109

Hármunknak!

:)))

 

Boldog Karácsonyt!

 

   xandros

Előzmény: feri60 (108)
feri60 Creative Commons License 2004.12.21 0 0 108
Akkor már kettőnknek :)))
Előzmény: cucu (107)
cucu Creative Commons License 2004.12.20 0 0 107

Én.

Be van téve a topic a kedvenceim közé...

Előzmény: feri60 (106)
feri60 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 106
Hasonló jókat kívánok én is.
Úgy látom, teljesen "ki vagyunk halva" :((((
Legalább figyel valaki?
cucu Creative Commons License 2004.12.19 0 0 105

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok minden Puskásos diáknak és Tanárnak! Egykoriaknak és mostaniaknak egyaránt!

cucu

cucu Creative Commons License 2004.10.29 0 0 104

Nem kell elkapkodni, Én pl. most le vagyok pukkanva, alig van időm irogatni.

Majd...

üdv

Előzmény: manhattani (103)
manhattani Creative Commons License 2004.10.29 0 0 103
No, úgy látom, nem sikerült fellendítenem ezt a topicot azzal, hogy reklámoztam a főiskolai találkozónkon (a fele Puskásos volt).
Nem baj, két év múlva Puskás találkozó, majd akkor! :))
cucu Creative Commons License 2004.10.09 0 0 102
Amúgy engem sem tanított. Örültünk is neki mert rossz híre volt. Néha beesett helyettesíteni és akkor érződött rajta valamiféle korlátoltság? Talán a sztalinista mivolt így mutatkozik meg?
Előzmény: feri60 (101)
feri60 Creative Commons License 2004.10.08 0 0 101
Engem sem tanított Postáné (szerencsére), de arra emléxem, hogy Gírónéval nem igazán kedvelték egymást. Aztán állítólag később rendeződött a viszonyuk, nyugdíjas korukban megint egy iskolában tanítottak. Gírónéval utoljára a Puskás könyvtárában találkoztam, azt vitte. Érezte már, hogy nem sokáig. Igaza lett, Horváth rüvidesen lapárta tette. Állítólag meghúzta magyarból, és ez "ütött vissza". (De ez persze csak pletyka :)) )
cucu Creative Commons License 2004.10.08 0 0 100

Helo.

Erről már beszéltünk. Valójában útálatos volt, de ez nem jelenti egyúttal azt is, hogy ne lett volna jóindúlatú. Nem mintha nekem nem lenne mindegy, hogy milyen is volt... Csak azt tudom, hogy komolyabb problémákban lehetett rá számítani.

üdv

Előzmény: manhattani (99)
manhattani Creative Commons License 2004.10.07 0 0 99

>Nem. Ő Márta néni és amúgy jóindulatú embernek ismertem meg.
Akkor az a nő hatalmasat változhatott.  Amikor minket tanított, arra az időszakra a jelzőidből kettő nem stimmel.

 

Előzmény: cucu (98)
cucu Creative Commons License 2004.10.06 0 0 98

Nem. Ő Márta néni és amúgy jóindulatú embernek ismertem meg.

Előzmény: Lippi (97)
Lippi Creative Commons License 2004.10.05 0 0 97
Postáné született Matáv Ilona? Nagyon sokat röhögtünk ezen annak idején :))))
Előzmény: xandros (93)
xandros Creative Commons License 2004.10.02 0 0 96

Nem.

 

Ezt én adtam magamnak. / szép ajándék :-)   /

X-szel kevés nicknév kezdődik (szerintem) és amit korábban adtam volna, azok már foglaltak voltak.

 

A Fodor engem nem tanított.

 

Előzmény: cucu (95)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!