Keresés

Részletes keresés

medvegyu Creative Commons License 2009.03.18 0 0 866
Igen, azt terveztem, hogy teljesítés éve, teljesítés száma, esetleg helyezés első három helyezettnél rá kéne hogy kerüljön a célban.
Plusz szeretném, hogy legyenek részletesebb kidolgozású kövek, a nagyon sokszoros teljesítőknek, meg az első háromnak.
Előzmény: olipapa (864)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.03.18 0 0 865
Ettől függetlenül ilyet kaphat azért, aki megdolgozik érte? :)
Vagy ez már múzeumi darabnak minősül?
Előzmény: medvegyu (861)
olipapa Creative Commons License 2009.03.18 0 0 864
tök jó, nekem tetszik!

Évjárat lesz rajta picike számokkal?
Előzmény: medvegyu (861)
-balazs- Creative Commons License 2009.03.18 0 0 863

Szia Ráspoly,

Már egy ideje nem én kezelem se a honlapon a hireket se a Kupa ügyeit. Próbálok utánajárni a dolognak és remélem a hiányzó dolgok felkerülnek.

Előzmény: DJ_RushBoy (858)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.03.18 0 0 862
Inkább mailben küldd már el pls, mert a honlapon nem lehet kibogozni, vagy csak én nem tudom. Thanxx!
Előzmény: zalai ASZFALTSZAGGATÓ (859)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.18 0 0 861
Ide is írom, hátha valaki nem olvassa a teljesítménytúra topikot

Az új Mátra 115-ön egyedi díjazást fogunk adni, a korábbi kitűző helyett mátrai patakköveket gyűjtünk és arra festünk.
Most elkészültek az első munkadarabok.

Írjatok véleményt, ötleteket!

tempietto Creative Commons License 2009.03.18 0 0 860
Nekem tetszik az ajánlás -vagy bárhogy nevezzük- ,értelmes, kreatív és mindenképpen emeli a hazai terepfutó versenyek színvonalát. Szerintem minden versenyszervező el fogja olvasni és használni fogja. Nagy cégek súlyos pénzeket fizetnek piac kutatásra, milyen jó amikor a célközönség maga fogalmazza meg igényeit!

Én magam nem vagyok nagy igényű a versenyekkel kapcsolatban. Egy kiegészítést tudnék tenni: Bár írtátok, hogy a frissítés után legyen szemetes, de arra nem tértünk ki, hogy mennyivel utána. Most persze biztos mindenki más távolságot tartana ideálisnak. Én pl. örülnék ha tudnám, hogy minden frissítő pont után 1km-rel találok egy zacskót egy fán ahová elhelyezhetem a műanyag flakont stb. Több versenyen is előfordult, hogy több kilométert futottam kezemben különböző szemetekkel. Egyébként ez sem katasztrófa.

Gratulálok Carlos munkájához, csak így tovább!
zalai ASZFALTSZAGGATÓ Creative Commons License 2009.03.18 0 0 859
A Göcsej KTFE honlapján fenn vannak az eredmények!

Ha kell elküldöm e-mail-ben is!
Előzmény: DJ_RushBoy (858)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.03.18 0 0 858
Hahó!

Egy kérdés, nem vagyok 100%-osan biztos benne: Az ultramarathon.hu-t te frissítgeted? Csak azért mert pl. a Göcseji Galopp eredménylistája még sehol sincs, pedig kíváncsi lennék az eredményekre. Engem ezek valahol jobban érdekelnek minthogy hol lesz a xxx-edik közgyűlés. Ha meg nem küldték el az adatokat, akkor fölösleges volt Terep Ultra Kupa futamnak kiírni.
Előzmény: -balazs- (839)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 857

Szabályzat szerintem abban az esetben kell, ha össze akarjuk hasonlítani a versenyeket. Pl a terep ultra futamoknál fontos a  rendezési szabályzat, vagy bármely versenysorozatnál, amelyeknél az egyes versenyeket nem külön-külön, hanem egyben értékelik. Az egyes versenyeknél viszont minden rendező saját maga alkothatja meg a versenyszabályzatát.

 

Miklóséknak javasolni változatlanul az ötletcsomagot tudom. Az MSTSZ leírásban egy dologhoz szólnék hozzá: én nem limitálnám felülről a sebességet, nyissanak a pontok olyan tempóra számolva, amelyet még a top atléták se tudnak elérni, nem biztos, hogy egy Lemaradáson, ahol szinte alig van szint, ne tudnának az elején 5 percesnél gyorsabb ezreket. Fölösleges kockáztatni, hogy valaki előbb érjen a pontra.

Előzmény: JB** (855)
bandrás61 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 856

Kedves Terepfutók!


Az MSTSZ futó versenyeiért felelős alelnöke Nád Béla. Béla jelenleg beteg. Ezúton kívánunk neki mielőbbi gyógyulást!

Addig is folytatódik az MSTSZ Terpfutó Bajnokságának szervezése. Az egyéni bajnokság első fordulója a Lemaradás 100. A rajt és a cél Pécelen lesz, a Szemere Pál Általános iskolában. A tornateremben előtte és utána alvási lehetőség van. Rajt 2009. 04.18-n reggel 5 óra 55 perckor. A gyalogosok csak a futók tömegrajtja után indulnak, 6 órakor. Az útvonalat végig kiszalagozzuk. Itinert nem szükséges vinni. 11 ellenőrzőpontot tervezünk. A versenyzők rajtszámát a pontőrők felírják, bélyegzésért nem kell sorban állni.

Nyolc frissítő pontot tervezünk. Csomagot lehet előre küldeni féltávhoz.

A pontok 12km/h-ra nyitnak és 6 km/h-ra zárnak. Szint idő 17 óra. Táv 100 km. Szint 1500m. A célban lesz tusolásra lehetőség.

Jelentkezés előzetesen: Simenyi.Miklos@ing.hu vagy borcsokandras@gmail.com Válasz e-mail-t mindenkinek küldünk. A helyszínen is lehet nevezni 5.30-tol.

Nevezési díj 500+1500=2000 ft., melyből 1 500 Ft az Új Lemaradás 100 nevezési díja) Ezért mindkét rendezvény szolgáltatása és díjazása jár az indulóknak.

A 2000 Ft-t kérjük átutalni az MSTSZ 12010501-01029695-00100003 számla számra, vagy a verseny előtt a helyszínen befizetni.

A leggyorsabb női és férfi versenyző kupát kap. A 3-3 dobogós érmet kap.

Ötleteket és segítőket várunk és elfogadunk.



2009.március 18. Siményi Miklós

MSTSZ elnök

JB** Creative Commons License 2009.03.18 0 0 855

"Úgy látom, minden megmozdulásom kicsit furcsán sikerül :(" - azért ne csüggedj, legalább felpörgetted a topikot :-)

 

Komolyabban: szerintem is jó, hogy összeszedted a jó terepfutóversenyrendezéshez szükséges főbb paramétereket. Ha valaki rendezni akar és kiváncsi a terepfutók egy jelentős részének véleményére, az elolvashatja gondolatébresztőnek az összeállításodat/ajánlásodat.

Szabályzatot felesleges gyártani, nincs sok verseny és azok is különböznek egymástól. Általánosítani (szabályt alkotni) éppen ezért felesleges.

Előzmény: carlos80 (843)
lükepék Creative Commons License 2009.03.18 0 0 854
Én örömmel olvasok minden építő jellegű beszélgetést... :)
Előzmény: -balazs- (853)
-balazs- Creative Commons License 2009.03.18 0 0 853
Na, látod, csak sikerült megbeszélnünk. :-)
Előzmény: lükepék (846)
olipapa Creative Commons License 2009.03.18 0 0 852
fajta és még van pár hiba, siettem bocs
Előzmény: olipapa (851)
olipapa Creative Commons License 2009.03.18 0 0 851
Számomra egy szövetség akkor létezik érdemben, ha hallok róla, látom tesz valamit a tagjaiért és amit felvállalt sport. Az általad említett a harmadik csoportosulás ami a terepfutást célozza meg mint fedőszervezet. Az UMSZ, a nemrég alakult Hegyi és terepfutó szövetség és most amit te írsz. A három közül egyedül az UMSZ amitől láttam eddig olyan tevékenységet ami valami. A többi lehet hogy van papíron, de én még ebből egyik futáson vagy túrán sem hallottam és nem éreztem semmit.
Az is érdekes, hogy számomra az a fogalom hogy szövetség valami olyasmit jelent, hogy az egy falyta dolgot mívelők, azt szeretők, stb (jelen esetben terepfutók és azt szeretők) összeállnak, a közös nevezőt megtalálva alakítják sportuk, szövetségük életét. Az MSTSZ hány terepfutó édekét képviseli, hányan tudnak róla, mit tett eddig értünk,? Közel sem ismerem az összes terepfutót, de mégis kik a tagok? Lehet csak én vagyok alúlinformált.
Előzmény: Joeyline (827)
olipapa Creative Commons License 2009.03.18 0 0 850
Amíg nincs egységes szabályzat ok.
Előzmény: sistergő (829)
olipapa Creative Commons License 2009.03.18 0 0 849
két gyors reflekt:
tetlegességen nem azt értem és a bírók nem azt értik amit leírsz. Valkihez futás közben (nem fellökve) hozzáérek helyet kérva magamnak az simán benne van a lehetőségeimben. (már csak azért is, mert nálunk szabály, hogy a lassabb versenyző köteles elengedniu a nála gyorsabbat, főleg ha azt kéri) Tetlegességen én a sportszerűtlen, a másikat akadályozó, engem előnybe hozó direkt dolgokat értem, megüti, elgáncsolja, stb. Ezt egy versenybíró el tudja dönteni melyik eset hová tartozik. Az igaz, hogy ilyen pozíció mint bíró terepfutásban egyelőre nincs. Az atlétikai szabálykönyvet nem ismerem, gondolom hasonlóan és egyértelműen ír ezen témáról is. Fel kéne nyálazni.

illetlen beszéd: nem azt várom természetesen, hogy nagyságosuramozzanak és hajbókoljanak, csak annyit, hogy ne káromkodjanak. A bírókkal (velem is) meg lehet beszélni a történteket, azért még senkit nem állítottam ki, mert kommunikálni akart, csak ha visszaanyázott. A szabályok egyértelműek, de a bíró hatásköre mérlegelni mit hová sorol. Óvni még mindíg lehet a versenyző részéről ha nem ért egyet.

Előzmény: sistergő (832)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.03.18 0 0 848

A sok beszéd közt majdnem kimaradt a lényeg:

 

80

báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.03.18 0 0 847

"nem kaptam érdemleges választ"

 

Ezek szerint legalább valamilyen választ kaptál.

(bár mint tudjuk, sokszor a nem reagálás is felfogható egyfajta válaszként) :)

Előzmény: efemm (844)
lükepék Creative Commons License 2009.03.18 0 0 846
aha.
Előzmény: -balazs- (839)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 845

Nem foltozgatom, hanem a javaslatok alapján csiszolom. Szerintem ez így működik. Én ennek látom értelmét, a szabályzatnak egyelőre nem, bár az elején valóban írkáltam ilyesmit, hogy jó lenne, én viszont megelégednék annyival, hogy a futók ajánlását,  - amit ez az ötletbörze tartalmaz - a lehetőségekhez képest beépítenék a leendő rendezők.

 

Amúgy ma még hozzá se tudtam nyúlni, mert mint látod, az egésznek a célját kell magyaráznom (remélem nem feleslegesen), ezt tudom vállalni, ha egyesek fölöslegesnek érzik, max nem fogják elolvasni, a neten elfér.

 

Üdv, Carlos

Előzmény: efemm (844)
efemm Creative Commons License 2009.03.18 0 0 844
A Kinizsi döntése után én is megírtam a levelemet a főrendezőnek, a miértre vonatkozó kérdéssel, de ugyanúgy nem kaptam érdemleges választ, mint te. Ennyit tudtam tenni. A TTT-t pedig nem kerested meg (sem az UMSZ), sem pedig a többi túrarendezőt, hogy esetleg együtt lobbizzunk a T100-ért.

Abban teljesen igazad van, hogy a saját házunk táján (a teljesítménytúráknál) lehetne (kellene?) rendet tennünk. Legalább ajánlások formájában.

Nem a terepfutó rendezvényekre írtam kritikát, csak arra, hogy annyi energiával, amennyit Carlos az ötletbörzére (annak foltozgatására) fordít, le tudná tenni egy későbbi versenyszabályzat alapját is. Lehet, hogy meglep, de segítő szándék vezérel.
Előzmény: -balazs- (839)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 843

Úgy látom, minden megmozdulásom kicsit furcsán sikerül :(

 

Lehet, ez az én formám, de eddig akárhányszor belementem bárminemű fórumozásba, mindig adok kapok lett a vége.

 

Szerintem ahelyett, hogy egymást ütlegeljük, jobban járnánk, ha a jó magyar szokásokkal ellentétben összefognánk végre!!!

 

Ha elismeritek, ha nem, egyvalami tény: a TTT-nek szükségük van ránk, nekünk meg a TTT-re. Persze ezt lehet, hogy még nem érzitek, mert a több száz teljesítménytúra mellett alig néhány tucat terepfutó rendezvény van, de ez változni fog.

 

Azzal, hogy több terepfutó rendezvény lesz  - ami nem zárja ki a gyalogos részvétel - a paletta is szélesedik, tehát a gyalogosoknak is több lehetőségük lesz teljesítménytúrázni.

 

Az ajánlóhoz: semmi nem kell hozzá, se szövetség, se szabályzat, semmi. Csak az általatok tapasztalt hiányosságok. Na ezeket kellene ide levetni, hogy én csokorba rendezzem (ha valakinek nem tetszik, majd átrendezi, vagy átrendezem), már elkezdődött, a csokor jó nagy, ki lehet gyomlálni, meg újakat mondani, azután hátha lesz valami értelme - egy év múlva kiderül!!!

 

Üdv, Carlos

Előzmény: -balazs- (839)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 842

Ezt egyénileg kell eldönteni. Szerintem annyi értelme van a dolognak, hogy egy kicsit is rá vagy kényszerítve. pl a MASZ tagságot is érvényes sportorvosi engedélyhez kötik. Természetesen nem a lleteket viszed a versenyre, hanem kell egy egyszerű formanyomtatvány, amire rá tud pecsételni az orvos, hogy minden ok.

 

Ettől még valóban nem leszel sebezhetetlen, de valamit tettél érte.

 

A másik megoldás, hogy rábízzuk az egyénre és mindenki saját felelősségre indul. Ez akkor jöhet ki rosszul, ha valakit baj ér a verseny alatt, akkor bizony a rendezősséget fogják előszedni és ez rossz fényt vethet az egész sportágra.

Előzmény: runner42- (841)
runner42- Creative Commons License 2009.03.18 0 0 841
Persze! Érdemes megcsináltatni és valóban nem kell érte fizetni. De ez nem ugyanaz a papír.
Amit szerettem volna ezzel mondani, hogy az az igazolás, amit esetleg a verseny rendezője kér, amellett, hogy nehezen megszerezhető, különösebb garanciákat sem ad a versenyző egészségével kapcsolatban.
Ha odaadom a vérkép, vizelet, ekg eredményemet, az nem lesz jó a rendezőnek. Neki egy orvos igazolása kell (ha kell), arról, hogy egészségügyi szempontból felkészült vagyok a versenyre.
Értem azt is, hogy ha valakivel ne adja Isten bármi baj történik a versenyen, a rendezőnek legalább egy orvos pecsétes igazolása van a kezében, a felelősség duplán nem rajta van. Mert orvosi papír, plusz a a saját felelősségre nyilatkozat aláírva.
Szerintem a jelenlegi gyakorlatban nincs a helyén ez a dolog, ezért írtam az UB-s példát.
Előzmény: carlos80 (825)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 840

ajánló vagy szabályzat????????????????

 

ha visszalapoztok a legelső változathoz, akkor egyből kiderül, hogy szó sincs szabályzásról, szabályokról stb...

 

viszont a hozzászólások alapján kibővítve már belekerültek olyan dolgok, amik mint utólag kiderült, nem belevalók, ilyen a diszkvalifikáció is.

 

Átg, ami semmi másra nem jó, csak tippeket ad egy verseny népszerűségének, színvonalának növeléséhez, mert eredetileg ez lett volna a cél. Ezt én szívesen, precízen megcsinálom és ha egyszer lesz hol (rajta vagyok), akkor közzé is teszem, vagy ha valaki kifüggeszti a honlapjára akkor onnan is elérhető lesz :)

 

 

A másik rész a szabályzat. Ötleteket, tanácsokat szívesen adok hozzá, de én biztos nem írom meg. Egyrészt semmilyen végzettségem, képesítésem ninsc hozzá, másrészt kicsit fölöslegesnek tartom, ui mindenki megalkothatja a saját versenyének a szabályzatát. Persze előbb-utóbb jó lenne egy egységes, de ahhoz tényleg kellene egy szövetség is, meg egy csomó más egyéb.

 

Nekem az a meglátásom, hogy nem a szabályzat hiányzik Magyarországon, hanem a színvonal....( itt elnézést kérek azoktól, akikre nem vonatkozik)

 

Csak egy pl. hogy lehet, hogy egy bajnoki futamról egy hónap múltán se tudjuk, hogy ki nyerte??? persze lehet kérdezősködni stb...de miért nincs még eredménylista. Akik benne vannak, tudják miről beszélek.

 

Ezzel kell kezdeni szerintem és ez csak egy apróság, viszont rendkívül fontos!!!

 

Üdv, Carlos

-balazs- Creative Commons License 2009.03.18 0 0 839

Joey, van 1800 barátod. Miért nem velük beszélgetsz?

 

Az MSTSZ terepfutó bajnoksága nagyon sok sebből vérzik. Praktikusan nem létezik.

Amúgy egyrészt van terepfutó szövetség, másrészt a bajnokságban meghirdetett versenyek ultramaratoni távúak, aminek ugye úgyszintén van egy szövetsége.

 

Én tök kiváncsi vagyok, hogy az MSTSZ mit tette eddig a terepfutásért. Mindig azt hittem, hogy a gugli a legjobb barátom de szinte semmit nem találok ebben a témában. Ki a terepfutásért felelős alelnök? Ezt sem találom.

 

efemm, tök jó amit írsz. Én elmentem mindenféle hatósághoz T100 engedélyezési ügyben és csodálkoztak, hogy mit is keresek ott. Mert, mint mondták, a rendezők 90% nem kér engedélyt és nagyívben tojnak a hatóságokra. De azért örülök, hogy a futók között szeretnél rendet tenni.

 

Azt kérem, figyelmesen olvassátok el mégegyszer Carlos mit írt és mindezt milyen szándékkal. A tudálékos, kioktató stílusotok engem nagyon bánt. Tudom, ez zömében azért van mert virtuálist kapcsolatunknak van már egy rögös "múltja." Joey Te elvből nem húzol futócipőt és erre büszke is vagy. Efemm, te pedig úgyszintén nem tartozol a futók közé. És nem nagyon érdekel a ttt alelnökséged sem. Amikor a Kinizsi kidobta a T100-at, a legnagyobb magyar terep ultra versenyt, a ttt olyan sokat tett az ügy érdekében, hogy Te konstatáltad, hogy akkor nem kerül a versenykiírás a bibilába. Kicsit több szerénységet kérek tőletek. Tudom, ez óriási kihívás. De mégis.

 

Előzmény: Joeyline (837)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.18 0 0 838
+1
Előzmény: sistergő (829)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.18 0 0 837
Így is hozzá lehet állni.
Előzmény: -balazs- (834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!