Keresés

Részletes keresés

nyárimádó Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13119
Ja, ha tudnám ezeket az értékeket, akkor 20-30 Ft lenne a medence töltése. Úgyis van még egy csomó aktív oxigénes cuccom. De még a kút is "új", hoz egy kis homokot is meg mit tom mit még. Jó lenne, még ha 12'C-ről is indulna a vízmelegítés.
Előzmény: nyárimádó (13118)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13118
Ha ingyé lenne, már elvittem volna én is. De 10-20 ezresről beszélnek egy ilyen vizsgálatot. Arzén, nitrát az egyik legfontosabb kérdés.
Előzmény: Törölt nick (13115)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13117
Bár ezek a 35W-os szűrők nem nagy "erőgépek" . Kb 1,5m3 /h bírnak, tehát majdnem 7-8 órát kellene naponta mennie. Kérdéses még, amikor nem használja a vizet, forgatja e?
Én 2 órát forgatom a vizet, azaz 8m3-t, de a medencében a víz csak töredék része. Beállítottam éjszakára is 2 forgatást. Hülyeség? Ne ülepedjen le a vegyszer.
Előzmény: Blue_Sky_007 (13116)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13116

Olyan bizonytalan vagyok. Vagy mégse?

 

Szerintem ezért kérdés neki.

Előzmény: nyárimádó (13112)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13115
Egy ismerosomnek megcsinalta a Köjál a vizelemzest ingyen, azt mondta nekik (az utcarol beesve), h kisgyerek furdetesere (nem ivoviz) lenne, nezzek meg, h alkalmas-e ra..

Megprobalom en is, hatha megcsinaljak, es ha nem fertozo, akkor maradok az aktiv oxigennel.

Koszonom az infokat mindenkinek!

Üdv: Laci
Előzmény: nyárimádó (13092)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13114
Vegyél fel maszkot is, meg hatalmas rózsaszín gumikesztyűt. Utána meg lökd bele véletlenül:)) Többet a közelébe sem megy:))
Előzmény: lac1 (13089)
Janaboy82 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13113
A cső elrendezés nagyon érdekes dolog..ugyanis a kpe mivel kemény cső, nem lehet csak ugy hajlitgatni..igy egyszerű volt felrakni..de ugylátszik, hogy műxik is..
nem a matrac tartja a víz felett, az csak épp arra "uszkált" :) A cső elég kemény ahhoz, hogy magától ugy maradjon..ami a kötelegőt érinti..hát igen a lustaság :D
Előzmény: hzolee (13111)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13112
Én csak azt nem értem, hogy miért kérdés ez mandi31-nek?
Volt valami, ami bevállt, már egy hónapja szép tiszta volt a vize. Valaki meghülyítette, erre beledobált mindent, és puff neki. Az én vizemet én rontottam el, a német nyelvű tájékoztató fele annyi vegyszert írt elő, mint a magyar ill. az eső belehordott nagyon apró homokot. Javítható lett volna ( több nap) alatt, de nálunk óccó a víz ill. nem is nagy mennyiségről beszélünk. Maradtam a kilocsoláson.
A klórt kizárnám, persze mindenki maga döntse el.
Előzmény: Blue_Sky_007 (13107)
hzolee Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13111
az a csőelrendezés!!!! :-)))))))
lehet hogy én vagyok a trehány disznó, de ez nekem imponál!
meg az, hogy a befolyó csövet a felfújhatós izével tartod a víz felett, h lásd, h történik-e valami egyáltalán.
meg hogy a befolyócső gyorskötegelőjének le se csippantottad a feleslegessé vált részét :-))
mintha csak magamat látnám, komolyan.
működik? működik. akkormeg?
persze a végén mindig elprecízkedem a dolgot, de amíg csak kisérletezős deszkamodellről van szó, addig minek?
:-)
Előzmény: Janaboy82 (13099)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13110
De nálam a visszamosáskor és öbítéskori kinyomott vízmennyiség már jelentős, ha betartom a használatiját a homokszűrőnek. Bár ilyenkor megtörténik a 20 %-os vízcsere:))
Hát igazad van.
Előzmény: lac1 (13106)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13109
Tudom, de 1,5 nap alatt.
Előzmény: Janaboy82 (13105)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13108
Ugye ez csatornával együtt van, de nem is tudom elválasztani, mert ki kell fizetnem.
Előzmény: nyárimádó (13101)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13107

Nehéz és sok kérdést tettél fel.

 

Én nem ajánlok alapvetően vegyszert, ha meg igen akkor végszükségben, és indokolt esetben.

 

Én minimális vegyszert használok, de erről már írtam és sok embernek a könyökén jön ki.

Te döntöd el, mit miért használsz (vagy nem használsz).

Vannak szempontok, amiket Neked kell mérlegelned. Azért nem használsz vegyszert, mert környezetvédő aktivista vagy, vagy egyszerűen csak félsz, vagy már allergiás is vagy rá.

 

De a kérdéseidre a válaszaim:

  • Te melyiket ajánlanád inkább? (egyiket sem)
  • Aktív oxigént, vagy klórt? (klórt, ha már választanom kell, bár Nálad a vas miatt, lehet, hogy az oxigén szerencsésebb)
  • Ha az aktív oxigénnél maradnák akkor elég bele ez két cucc?(aktív oxigén és hozzá az alga ölő? (ha a Ph rendben van, igen, de a sokkolást nem hagynám ki amit ugye klórral kell megtenni, ezért megint barnulás lesz a vége)
  • Vagy itt is még kellenek más cuccok bele? (heti 5% vízcsere, sokkolás klórral, ha bízol az algaölőben akkor azt is (nekem ott rohad a garázsban, talán egy decit tettem bele 3 éve))
  • Bár a doboz hátulján lévő útmutatóból amit kivettem(aktívoxigén)(kicsit már jól lekopott)szóval azt írja, ha sokat van használva a medi akkor kell bele klór tabletta!
    (Igen, mert a rezisztens kórokozók az aktív oxigénesben is elszaporodhatnak, sőt a klórosban is, ezért is kell sokkolni, hogy ne éljék túl, minden védelemnek többlépcsősnek kell lenni)
  • Most akkor nem értem, mert elvileg ugye én klór tablettát tettem bele a vízbe és nem igazán volt használva eddig(hidegnek érzett viz miatt) Akkor miért lett ilyen?
    ( a vastól, vagy valamilyen fémtől nagy valószínűséggel)
  • Elvileg fogalmazhatnák ugy is, hogy az előírásnak megfelelően jártam el! (ezt magyarázd meg a vizednek is)
  • Vagy az lett a bibi, hogy nem sim klór tablettát tettem bele hanem kombit? (nem)
  • Ha vasas a vizem és néha frissíteni szeretném akkor majd mindig zöldre színeződik?
    (valamennyire igen (valószínűleg) de ülepítéssel, porszívózással eltüntethető)
  • Most hogy már ennyit szántuk az új kezelésre, lehet ennél maradunk. (Te döntessz)
  • Akkor tegyem vissza a kombi(klóros)tablettát ha már teljesen nulla a viz klór tartalma? (szerintem nem, csak sokkold hetente szvsz)
  • A Ph folyamatosan kell lenyomnom, szinte eddig naponta. (magas az alkáli tartalmad erre utal a magas Ph és a barnulás is, erre én sósavat tennék, de mivel gyenge vagy kémiából ezt vedd úgy hogy nem javasoltam)
  • Na most ujból amit a bolt javasolt, hogy olyan úszót vettünk amibe az összes belefér azaz 5db, és ök azt mondták, hogy tegyem bele az összes tabit és nem kell figyelgetnem.Az alján lévő állítót tegyem kicsire? (szerintem ne tedd bele)
    Ez megint egy nagy butaság? (az)
  • A pelyhesítőt külön kell még vennem? (csak ha szükséges, de ha az aktív oxigénnél maradsz, akkor valószínűleg igen)
  • Mert ugye a kombi tabiban van az is. (igen egy átlagos mennyiségben)

Remélem nem keveredtem nagy ellentmondásokba. :-))))

Előzmény: mandi31 (13086)
lac1 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13106
Na!
Amit kinyom, az mondjuk 100 liter, de tartalmazza 10 KÖBMÉTER VÍZ VASMENNYISÉGÉT, TEHÁT CAPS lock,
tehát egy tízezrelékét... vagy mennyit. Utána tölt 100 liter, ami hiányzik, akkor a vas annak is az egy ezreléke, vagyis... tehát egy egészen kicsi mennyiség...
Valamennyi mindig lesz benne az igaz.
Káliumpermanganát.
Előzmény: nyárimádó (13093)
Janaboy82 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13105
Nah joh, de ez csak 5 kbm viz..
Előzmény: nyárimádó (13104)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13104
Sima mezgazd fólia, tegnap 32'C víz. Már lassan hűtenem kell:)))
Előzmény: Janaboy82 (13097)
lac1 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13103
Ha van mínuszod, ne vegyél semmit, használd el amíg tart. Utána ha kell, akkor vegyél inkább sósavat.
Előzmény: Piki Patos (13085)
Janaboy82 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13102
Még egy dolgot lehagytam, a szivattyú egy Grundfos UPS 25 50 180-as fűtéskeringtető szivattyu, amelyen 3 fokozatot lehet állítani...azt hiszem 35-45-55 W (de még a legnagyobb forgásban is kellemesen meleg vizet pisilt :))
Előzmény: Janaboy82 (13099)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13101
Atya világ!!!
Mi a franc kerül 1000 ft-ba? Besz@rok!
Előzmény: Blue_Sky_007 (13096)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13100
Szia mandi31!
Az aktíváló szer tartalmaz algaölőt, fertőtlenítőt, baktériumölőt.
Rá van írva a dobozra, hogy ne keverd más szerekkel.
Le akartam fényképezni Neked a használatit, de mivel hengeres a flakon, így csak tört részét tudnád elolvasni.
A klórt akkor kell beletenni, ha sokáig nem használjátok a vizet stb... De mivel vasas a vized, ezt felejtsd el!
Ilyenkor nagyobb dózist kell belerakni, gondolom annyit, mintha "szűsz" lenne a vized.
Remélem olvastad, hogy feltőltéskor mennyit kell belerakni, és utána hetente mennyit?!
Szerintem pakold el a klóros cuccokat, ha nem akarod takarítással tölteni a nyarat!
Ez van, vasas a vized.
Üdv
Előzmény: mandi31 (13086)
Janaboy82 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13099
Nah lemaradtak a képek...
Előzmény: Janaboy82 (13097)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13098
Iegn nálam is azzal kzedték, hogy kb. 50 rugó a tervezés, és csak "szagember" szerelését fogadja el, meg hitelesített általuk megadott típusú almérő óra.......... meg a jó éde..........jukat.
Előzmény: kaukázusi férfi (13084)
Janaboy82 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13097
Nah! Elkészült a vízfűtés...bár nem olyan hatékony, mint akinek napkollektor van feltéve..de az eredmény igyis igencsak joh! Szóval a képeken látszik, hogy került elrendezésre 100m KPE cső..ez a hossz csak a tetőn van, a medencétől jön még 20 méter és a visszaoldalon még 8 méter, tehát összesen 128m..összesen csatlakozoval mindennel együtt került szivattyú nélkül 13e pénzbe...csatolom a képeket...az átfolyást még nem mértem, de kb 4l/perc lehet...napsütésben rögtön érezhető a különbség, folyamatos vízfolyás mellett is..déutáni napban olyan 18körül mértük tegnap előtt, akkor 30fok körüli vizet pisált ki, viszont tegnap délelőtt olyan meleg volt a víz, hogy 4-5 mp-nél tovább nem birtam ott tartani a kezem, mert sütötte :)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13096
Nálam 1000 ft. :-((
Előzmény: nyárimádó (13094)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13095

Arra gondolsz, hogy dumálok, dumálok, otthon meg a lápban tenyésznek a varangyos békák és gólyák költöztek a medencébe?

 

Ma veszek újságot, beállítom a kölyköt és mint a terroristák lefényképezem a mediben állva a mai újságot tartva... :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

Na jó ez vicc volt.

Előzmény: Piki Patos (13085)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13094
Bocs Kinga, gőzöm sem volt, hogy 900 pénz 1m3 víz. Huhh!
Nálunk csak 200-250Ft.
Előzmény: Kinga1204 (13081)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13093
Kinyomod a gyepre. És utána? Vasas vízzel utántöltöd a medencét :))
Előzmény: Törölt nick (13076)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13092
Aktív oxigénes fertőtlenítés. Nem tartalmaz klórt, így akár kútvízzel is tölthetsz. Bár én nem vizsgáltattam be a kutam, nem is merek vele tölteni medencét.
Előzmény: Törölt nick (13074)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13091
A pelyhesítő nincs a sokkolóban, azt külön lehet kapni, bár írtad, hogy rád sózott termékben benne van az is.
Ha a medi aljára leül a trutyi, és így tiszta a vized, akkor csak porszívózni kell, így a csodaszerben volt pelyhesítő. Porszívózás után meg ezerrel szűrni a vizet, sokszor mosni a szűrőt. Így a klór is elillan.
Ha zavaros, opálos, akkor vehetsz a további időkre pelyhesítőt, azt asszem feloldod egy vödörben ( előírt mennyiséget) beleöntöd a medibe, forgatod vagy 1 órát( de ez a szivattyúdtól is függ), majd másnap reggelig hagyod pihenni. Így a vízben lévő szutyik összecsomósodva lesznek a medence fenekén. Porszívózható.
Előzmény: mandi31 (13064)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13090
Értelek mandi31, de amit Blue írt, hogy vasas a csapvized nagyon igaz lehet. Seccperc alatt elszínezi a vizet a klór mértéktől függően opálosra, barnásra.
Ha az aktív oxigénnél maradsz, abban nincs klór, így nem színezi a medid vizét. Valóban rá van írva, hogy 8 hetente klór tablettát kell belerakni, de Neked szerintem már ez is kiklőve.
Nálunk 200-250Ft 1m3 csapvíz ára, azért vagyok ilyen "nagylegény". Bocs nem tudtam, hogy felétek arany árában mérik:((
Üdv
Előzmény: mandi31 (13063)
lac1 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13089
Bazz,

nekem is megjött reggel a sógornőm pulyája (soha nem köszön a kis g...), még megvan a sósav flakonja, megtöltöm vízzel, és amikor mindenki ott lesz (esetleg) látványosan beleöntöm, mondván rossz a pH.
Kéne zsárazjég is, az füstnek néz ki...
Előzmény: Kinga1204 (13080)
lac1 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13088
DE emlékezel, hogyan nézett ki annak a fórumtársnak a medencés környezetére, akinél tavaly beomlott mert alámosta az eső?
Ő mit fog mondani az esetleges adóellenőrnek?
OFF
Amúgy én még mindig ott vagyok leragadva, hogy napi egy doboz cigi egy éven keresztül az legalább 170-180 ezer JMF.
És akkor a többiről már nem is beszélek. Miiért is kell nekem PLUSZBAN fizetnem, mert nem elszívom, hanem zsalukőre meg Mapei-re költöm inkább?
Előzmény: Blue_Sky_007 (13078)
Kinga1204 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13087
Köszi!
Ez egy szuper tipp, erre rá is fogok kérdezni!
Előzmény: Janaboy82 (13083)
mandi31 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13086
Szia Blue_Sky_007

Köszönöm a válaszokat és, hogy szántál rám időt.

Te melyiket ajánlanád inkább?
Aktív oxigént, vagy klórt?
Ha az aktív oxigénnél maradnák akkor elég bele ez két cucc?(aktív oxigén és hozzá az alga ölő?
Vagy itt is még kellenek más cuccok bele?
Bár a doboz hátulján lévő útmutatóból amit kivettem(aktívoxigén)(kicsit már jól lekopott)szóval azt írja, ha sokat van használva a medi akkor kell bele klór tabletta!
Most akkor nem értem, mert elvileg ugye én klór tablettát tettem bele a vízbe és nem igazán volt használva eddig(hidegnek érzett viz miatt) Akkor miért lett ilyen?
Elvileg fogalmazhatnák ugy is, hogy az előírásnak megfelelően jártam el!
Vagy az lett a bibi, hogy nem sim klór tablettát tettem bele hanem kombit?
Ha vasas a vizem és néha frissíteni szeretném akkor majd mindig zöldre színeződik?
Most hogy már ennyit szántuk az új kezelésre, lehet ennél maradunk.
Akkor tegyem vissza a kombi(klóros)tablettát ha már teljesen nulla a viz klór tartalma?
A Ph folyamatosan kell lenyomnom, szinte eddig naponta.
Na most ujból amit a bolt javasolt, hogy olyan úszót vettünk amibe az összes belefér azaz 5db, és ök azt mondták, hogy tegyem bele az összes tabit és nem kell figyelgetnem.Az alján lévő állítót tegyem kicsire?
Ez megint egy nagy butaság?
A pelyhesítőt külön kell még vennem?
Mert ugye a kombi tabiban van az is.

Köszönöm szépen.Andi
Előzmény: Blue_Sky_007 (13065)
Piki Patos Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13085
Köszi lac1 , Blue_Sky_007 és nyárimadó a hozzászólást!
Mepróbálok beszerezni egy kis sósavat ... bár félek tőle...
Itthon van Ph minuszom még 1kg, meg pár liter algaölő. Megnyitom az adagolót maxra, meg holnap este kap egy kis algaölőt , ha kell pelyhesitőt és akkor porszivózok...
csatolok majd képet h mire jutottam. Bár ma tesóm avval jött h mi baja a vizednek ? :p szerinte príma! én meg mondom neki h ja, de még nem az igazi :)
Bár ha megkérnélek titeket h csatoljatok ti is egy két képet fel h nálatok milyen a víz. Kiváncsi vok :) Köszi nektek!
Medis Üdvözlet
Előzmény: lac1 (13046)
kaukázusi férfi Creative Commons License 2009.07.03 0 0 13084
Ja, én is itt olvastam. Rögtön föl is hívtam a tatabányai vízművek számát, ahol azt mondták a kérdésemre, hogy ilyen almérő ingyen lehetőség van-e, mire azt válaszolta titokzatosan, hogy ezügyben ők nem nyilatkoznak, hívjam a saját városi vízművemet. Ott pedig a hölgy azzal kezdte, hogy persze, lehet ilyet csinálni: meg kell terveztetni, stb. adja a tervező elérhetőségét?
Nuts.
Előzmény: Janaboy82 (13083)
Janaboy82 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13083
Korábban írták itt páran, hogy ha van kerti csapod érdemes almérő felszereltetni (ami állitólag ingyenes) és azután nem fizetsz szennyvízdijat..ergó fele pénz/kbm..
Előzmény: Kinga1204 (13081)
Kinga1204 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13082
Szép álmokat mindenkinek, elmentem csicsikázni.
Kinga1204 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13081
Hát a mi vizünk sem olcsó, több mint 900pénz egy kiengedett köbméter.Ezért nem gondolkodnék a 18,5m3 víz lecserélésén én sem.És kutam sincs...
Előzmény: Blue_Sky_007 (13077)
Kinga1204 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13080
Hát a vizem azt hiszem most nem ér rá pihenni,ma, ahogy ideért a +2 gyerkőc, egyből a vízben landoltak, így se pihi, se porszipp., se forgatás.Majd reggel azért forgatom, hogy a túlélők ne szaporodjanak tovább.
majd hétfőn újra jól beklórozom, megforgatom, algaölőzöm is, aztán péntekig pihi neki, mert elviszem a gyerkőcöket kempingezni(két anyuka sátratver 4 kisgyerek mellett.Jó lesz!)
Remélem, addigra annyira kitisztul, leüllepszik, hogy pénteken mindent kipucolhatok belőle, hogy jövőhét végére csilloghat ismét a vizem.
Elutazás alatt a kutya se piszkálja, pihenhet akkor eleget.
Szerinted jó az elképzelés?
Köszi mindent!
Kinga
Előzmény: Blue_Sky_007 (13050)
fricike46 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13079

Sziasztok medizők...

Ma voltunk Bpesten,a madaras tescoban,a Budaörsiben....minden medicucc nagyon akciós.

Pl:best-way homokszűrős....9.900_nem hittem a szemenek...nagyon jó ár..

mi vettünk intexes elektromos vízmelegítőt 9.900-ért.

Medizőőők lépjetek ki megéri...NA PÁÁÁÁ

 

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13078

Ez is benne van, hiszen az "önbevallós" rendszereknek éppen az az egyik jelentőssége, hogy ki kit jelentget fel utána.

 

Ettől eltekintve nem gondolom, hogy a mibil kerti mediket megadóztatnák, hiszen idény cuccokról van szó.

 

Mondjuk kíváncsi leszek, ki fogja kimérni literenként ezt a medit, hogy adóztatható-e vagy sem:

 

16628 literes

 

Mert nagyon nagynak tűnik első ránézésre.

Mondjuk egy leásott medencénél már bajban lehet a tulaj, főleg ha téliesített, és éppen májusban a 2010-es adóévben mennek ki ellenőrizni.

 

25-26 köbméteres
Előzmény: lac1 (13073)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13077

lac1-nél van a pont. :-)

 

Pont azért kell pihentetni, hogy leülepedjen. :-DDDDD

 

A kútvízről csak annyit írtam, hogy kutyavacsorája, kiszámíthatatlan, a fene tudja mi van benne, mennyi van benne, hetente, havonta évente más és más összetevővel, fertőző, vízkémiát megváltoztató anyagokkal lehet szennyezett.

 

Aki kútvízzel töltötte fel, pár év alatt voltak itt egy páran, csak szívtak vele (tisztelet a kivételnek, ők vannak jóval kevesebben), ergó ezért szoktam javasolni, hogy hosszútávon olcsóbb, kényelmesebb a csapvíz.

 

Ez persze nem jelenti azt, hogy lehet (van is) olyan, akinek nincs gondja a kútvízzel, de ők a kisebbség. (és nagyon írigylem őket, mert nekem qrva drága a csapvizem, és csak egy fertőzött, eliszaposodott kutam van, ami tisztíthatatlan.)

Előzmény: Törölt nick (13074)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13076
tenyleg ilyenkor raadasul ki is lehet (kell) venni a papirszurot es a szuro pumpa meg kifele a gyepre.

mennyit szivtam en ezzel, kb 3x porszivoztam igy ki, alig haladtam (nem volt sok szufla a 20w-os motorban), es ugye a vasklorid nagy resze visszajott szepen a medencebe

Ilyenkor gondolkozok el komolyan azon, h mennyire kicsi agyat teremtett nekem a joisten :-)

Na nembaj, holnaptol igy fogom csinalni :-)

Köszi,

Üdv: Laci
Előzmény: lac1 (13075)
lac1 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13075
Mert a barna trutyit nem a szűrőn át vissza a medibe, hanem ki a kertbe!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Törölt nick (13074)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13074
Köszi a valaszt, holnap atolvasom az egesz forumot, kivancsi vagyok mire jutottatok...

"hogy ilyenkor pihentetni kell a vizet a sokkolás után!" - nem segit, 1 het pihentetes sem, sott, ilyenkor olyan barna iszap szeru 1cm vastag telepedik le a medence aljara, csak a porszivozas segit, vagy az sem, mert a pici szuroje allandoan eltomodik...

A klort egyebkent csak a pici gyerekek miatt rakom a vizbe, igazabol lehet azt kellene csinalni, h 2 naponta cserelni a vizet, es semmit sem belerakni, de sok ido megy el a kilocsolassal...

A kutvizrol meg kulonosen kivancsi vagyok, mit irtal..

A csapviz nalunk ugyanazt csinalja mint a kutviz(barnas lesz), de kb 6 nap utan csak, jol erosen hipozott viz, es sokkal melyebbrol szivjak fel (kevesebb vas).

Üdv: Laci
Előzmény: Blue_Sky_007 (13072)
lac1 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13073
Az önkormányos egy dolog, de a szomszéd, aki sokallja, hogy ugyanannyit fizet (x m2 = x m2) pedig neked medencéd is van...
Előzmény: Blue_Sky_007 (13069)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13072

Mivel a vas a klór hatására lesz vasklorid és adja barnás(vöröses) színt, azért a locsolásnál nem lesz a köved feltétlenül vas "színű".

 

Létezik "vas szűrő" de nem házi medencékhez (több százezer vagy milla az ára).

 

A homokszűrő nem vasszűrő.

A kicsapott vaskloridot viszont jól szűri, de inkább kiengedném.

 

A kútvízről megvan a véleményem, lehet visszaolvasni.

Azért mert truttyós zöld vagy barna a vized, azon SENKINEK NEM SEGÍT az állandó forgatás.

 

Olvassatok már vissza, hányszor kell leírni, hogy ilyenkor pihentetni kell a vizet a sokkolás után!

Előzmény: Törölt nick (13070)
szucsr Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13071
Namost, mivel a homoktartaly a medence mellett alaplapon áll, a keverőfej szerintem egy szintben vagy magasabban van, mint a vizszint. Namost, ott nyilván összegyűlik a vízben lévő oldott levegő... és levegőt kap a szivattyú, nem?

Szerintem nem. Normális áramlás mellett az oldott levegő nem tud ott felgyűlni. A keverőfej különben is a szivattyú után van, az abban lévő levegő nem zavarja a szivattyút, kinyomja belőle és kész.
Szerintem csak beszívott levegővel tud lelevegősödni. Nálam pl. volt olyan, hogy a skimmer elmászott (szép lassan leeresztett a karima), és akkor kapott levegőt.
Előzmény: atv72 (13055)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13070
hello,

hmm, rogton valaszoltal az en mashol feltett kerdesemre is, koszonom !

letezik kulon vas szuro amit szivattyu kimenetere felrakhato? Vagy a homokkal szűrő is meg tudja oldani a problémát?


>azt mondta egy hozzaértő medencés, h nagy a vas tartalma a viznek, és az teszi >ilyenné fél nap alatt a vizet. - mondjuk ennek ellent mond, h ha a terasz padlolapjat >locsolom, azon nem latszik semmi sem.
>Állítólag van konkrét vas szűrő is, utána kell járnom..
>Ugye a homokkal szűrő ketyere nem tudja a vasat is megszűrni? (Auchanban multkor >lattam valami 39 ezerert, eleg komoly darabot, majdnem meg is vettem)

>>Sziasztok,
>>talalkozott már valaki olyan problémaval, h medencébe engedett friss kútviz (20 >>méteres a kút) 12 ora alatt barnas szinűre, opalosra szineződik? betöltés után >>kristálytiszta szinű volt, és egy fél mini kombi kloor (brilliant pool) tablettát kapott.
>>Pedig a vizforgató is ment egész éjjel..
>>Mi lehet a gond? És hogy lehetne ezt elkerülni?
>>Nézegettem egy homokos szűrőt is, ha ez kell hozzá, akkor megveszem..


Koszi,

Udv: LAci
Előzmény: Blue_Sky_007 (13065)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13069
Inkább az lesz a gond, hogy nem lesz egységes a megítélése az önkormik részéről.
Előzmény: lac1 (13068)
lac1 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13068
A baj a "szerintem" és a "kell a pénz" ellentmondásán alapszik.
Amúgy emlékezem az ideiglenes fóliasátor körüli építményadó ötletére is, az sem "idényebb", mint a medence.
Előzmény: Blue_Sky_007 (13066)
lac1 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13067
Ja,
a leásott merevfalúval mi van? Én értem és tudom, hogy az nem olyan medence, amit meg kéne adóztatni, csak ha nagyon kell az államnak a sok lé, akkor...
Előzmény: index27 (13062)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13066
Mondjuk szerintem ez az építettre vonatkozik, nem a felállított idény medencére.
Előzmény: index27 (13062)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13065

A következő történt (történhetett):

 

  1. volt egy jó vizetek
  2. a pénzéhes boltos rábeszélt, hogy vegyél tőle cuccot
  3. megvetteted, beleöntötted, anélkül, hogy tudnád mit csináltál
  4. mivel a vized valószínűleg vasas, ezért a klór klasszul kicsapta, ezért lett barna (barnás) valószínőleg vasklorid, vagy más fém származék ami a vízben volt.
  5. mivel idáig oxigénes cuccot használtál ez nem jött ki

Szerintem röviden ennyi történt. Hogy a víz közben milyen változásokon ment keresztül, lényegtelen.

 

Kérdezz rá a vasra (bár szerintem ha igazam van, akkor a mosdódon a WC-den is van nyoma.

 

Döntsd el, mit akarsz használni. Aktív oxigént, vagy klórt.

 

Tartsd be a kezelési utasításokat, és ne keverd a szereket.

 

Most hagyd pihenni a vizet, leülepszik. Utána az alját porszívózd ki a fűre, vagy a csatornába.

Ha nem lesz teljesen tsizta, egy pelyhesítést (itt mehet egy órát a szivattyú) még neki, megint egy nap állás, megint kiporszívózás.

 

Utána csak azt a szert használd, amit választottál.

 

 

Előzmény: mandi31 (13053)
mandi31 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13064
Már dél óta nem megy, most letakarva van.
De tisztulni látszik.
Most kell vennem pelyhesítőt is?
Vagy az van a sokkolóban?
Valamit megint nem jól csináltam?
Szia Andi
Előzmény: nyárimádó (13060)
mandi31 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13063
Szia nyárimádó


Kérdésed:
Az aktív oxigént én amúgy sem tudom mérni, Te hogy méred??
Őszinte leszek ezt nem is tudtam, hogy kell mérni.
Mondom teljesen rutintalanok vagyunk, ezt olvashatod is.
.Azt tudtam, hogy Ph mérni kell, de ezeket nem,sőt még a klort se tudtam.Most olyan kütyüt vettem ami a Ph is méri meg a klort is.
Mikor megvettem ezt a másik fajta kloros cuccot akkor még szép volt a viz és nem tu dtam mi lessz a vége.

Vélemény:
Bár nem értem, hogy 5m3 vízben mi egy vagyon, ha a csodaszerekre kiadtál ennyit.


7-8ezer a viz töltésünk, mikor megvettem a szereket(másik) akkor nem erre gondoltam ,mert jó volt.Elvileg csak tesztet akartam venni, de mivel tablettát ajánlott, kellett hozzá uszó, szóval ennyi.Ez volt 8000ft,utánna meg sokkolot vettem 2000ft ért még.

De ha ezeket előre tudom hidd el lecserélem a vizet.
Előzmény: nyárimádó (13059)
index27 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13062

Vagyonadó kalkulátor

 

A lakásban vagy a lakáshoz tartozó telken 20 köbmétert meghaladó űrtartalmú úszómedence űrtartalma:

 

- 40 köbméternél nagyobb (*1.1)

- 20 és 40 köbméter közötti (*1.05)

- nincs (*1.0)

Előzmény: lac1 (13035)
grigri03 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13061
Szia!

van rá teszter:<a href="http://http://www.dinax.hu/main.php?oldal=termekek&k_id=1023&p_id=1034&level=5&ter_id=321&tol=0&db=30" target="_blank">aktív oxigénhez</a>
Előzmény: nyárimádó (13059)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13060
Szerintem állítsd le a szűrőt, a pelyhesítő hagyd dolgozni. Reggel porszívózás, majd utána forgatás.
Üdv
Előzmény: mandi31 (13053)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13059
Szia mandi31!
Ugyanezt a cuccot használom.
Az aktíváló szer hátulján lévő magyar használatit olvasd el, a granulátumon lévő német nyelvűt felejtsd el. A német fele annyit ír elő, és mint tudjuk, itt más vizek folynak.
A magyar nyelvű 8 hetente ír elő egy klór sokkolást, de én inkább újratöltöm az egészet.
Az aktív oxigént én amúgy sem tudom mérni, Te hogy méred??
Csak ph-t tudok, és betartom az előírást (porszívózás, heti vegyszer mennyiség, ph mérés, szűrő tisztítás, forgatási idő). Ennyi. Amúgy inkább töltötted volna újra, mint elpazarolsz 10.000 Ft-ot. Bocs, ha bántó amit írtam.
Amit írtál, hogy egekben a klór színt az majd a forgatáskor elillan. Most hagyd a forgatást, és várd meg, amíg leülepszik a medi aljára a trutyi. Porszívózd ki óvatosan, közben a szűrőt is mosd ki. Türelem játék és nem egy nap. Bár nem értem, hogy 5m3 vízben mi egy vagyon, ha a csodaszerekre kiadtál ennyit.
Amúgy nem rossz cucc lenne, ha tudnám mérni a vegyszert. Az enyémen ph mérő és klórszint mérő van, de a klór mindig =0.
Előzmény: mandi31 (13048)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13058
Szia atv72!
A szivattyút tedd le vízszint alá. Így a víz gravitációsan ráfolyik, befolyik a szivattyúdba. A szívó és a nyomó ágak is legyenek víz alatt. Így már tökéletes lesz, kivéve, ha kap farslevegőt. Esélye sincs továbbá, hogy levegőt szívjon.
Nekem minden a vízszint alatt van aknában, és a bilincsek nem szivárognak. Ez a legolcsóbb megoldás.
Szerintem.
Előzmény: atv72 (13055)
atv72 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13057
Köszi! Merre keressem ezt, milyen boltban?
Az okoskodás a levegős vízről akkor helyesnek tűnik, ugye?
Előzmény: Janaboy82 (13056)
Janaboy82 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13056
lehet kapni szivattyukhoz olyan cuccot, ami gyenge nyomás esetén (azt hiszem nyomáskapcsolónak hívják) lekapcsolja a szivattyut..magyarul ha nincs víz a szivattyuban, azonnal leállítja...de egyértelműen javitando dolog..
Előzmény: atv72 (13055)
atv72 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13055
sziasztok,

Újra nyár, újra medencézés!
Tavaly vettem egy baumaxos homokszűrőt (vmi 49e ft volt). Jó is, de egy szezon alatt leégette a kis gyenge szivattyúmotort. Kaptam cserét gariba, de az szaki szerint újra le fog égni, ha levegőt kap. Namost, mivel a homoktartaly a medence mellett alaplapon áll, a keverőfej szerintem egy szintben vagy magasabban van, mint a vizszint. Namost, ott nyilván összegyűlik a vízben lévő oldott levegő... és levegőt kap a szivattyú, nem? Ássam le egy kicsit az egész tartály-motor párost? Ötletek?
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13054
Hagyd a medit pihenni, majd este írok, most el kell mennem.
Előzmény: mandi31 (13053)
mandi31 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13053
Szia
Igen gondoltuk, de a boltban azt mondták,nem lessz semmi baj, meg hogy amit használtunk az nem elég.
Sajnos egyáltalán nem értünk hozzá, nagyon ujjak vagyunk e téren.
Ezt akkor jól benyeltük.
Talán valamelyest csökkent a viz zöld szine, de még szerintem messze van a tiszta szintől.
Na mi meg mást se csináltunk csak pörgettük a vizet, ismét a bolt tanácsára.
Ma egész nap csak sikáltam meg kézi porszívóval takarítottam.Talán ennek redménye, hogy tisztábbnak látom.
Viszon mivel állandóan ment a szivatyu így szinte óránként mostam a papirt benn ami jó barna volt mindig, meg már a csövei is.
Akkor most befejeztük a keringetést.
A Ph az jó, a klor az meg magas volt délben, ha kiakadhatna a mérce már kiakadt volna mert olyan magas.
Holnap akkor mit csináljak?
Gondolom tisztítani ezerrel, és a bele valók?
Maradjak a réginél, vagy mostmár a kloros változatnál?

NAgyon köszönöm a választ
Szia Andi
Előzmény: Blue_Sky_007 (13049)
szucsr Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13052
Azonkívül szemmel tisztának látszó vízben milliárdnyi bacilus lehet...
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13051

 / visszaolvasva vannak olyanok akik alig vegyszerezik és tiszta a vizük/

 

Persze, meg van olyan akinek barna, meg van olyan akinek zöld, meg van olyan akinek fehér.

 

Már jópárszor leírtam, hogy nem jelent semmit, hogy kinek milyen a vize, és hogy mivel tartja karban (vagy mivel nem). Víz és víz között hatalmas eltérések vannak.

 

A víz stabilitását a Langelier index határozza meg.

 

Lásd itt: http://www.csgnetwork.com/langeliersicalc.html itt látható, hogy ez min 4 értéktől függ (legalábbis ennyit vesz az egyenlet figyelembe)

Előzmény: Piki Patos (13040)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13050

Majdnem jó.

 

Klórozás után pihi, utána porszívózás, utána forgatás.

Előzmény: Kinga1204 (13045)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13049

Szia!

Megkaptam, de dolgozom is.

 

Ne játszatok alkimistát. Ha egyszer használtok egyfajta vegyszert, ne kevergessétek.

 

Most egy kicsit meg kell nyugodni, és el kell zárni a vegyszereket.

Mérd meg az értékeket.

Állítsd be a Ph-t és a klórt sokkolásra (bár ha jól vettem ki megvolt),

kapcsold ki a szivattyút min 24 órára, hogy ülepedjen.

 

Utána beszélhetünk tovább (egyrészt ha történik valami, másrészt ha nem).

Előzmény: mandi31 (13048)
mandi31 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13048
Sziasztok
Segítséget kérnék.
Szóval a bajom az lett, hogy volt egy tökéletes szép medence vizem.
Most van egy zöld vizem.
k.b. egy hónapja töltöttük fel a medencénket(puha falu-5m3-.es
Amit használtunk bele az a pool master aktív oxégén granulátum és
hozzá a pool m. aktívoxigén aktivátor és algaölő szer.
Ez teljesen jó volt tegnap előttig, míg elmentünk egy uszodatechnika
boltba venni ph mérőt.
Ott ajánlották, hogy vegyünk olyan tablettát ami 3az egyben(klor-alga
ö.-pelyhesítő)
Csak azért hogy ne keljen állandóan méricskélni a pool cuccokat.
Na mi akkor este fogtuk és bele tettük azt a karikát persze az uszoval.
Nem sokra rá olyan klóros lett a víz(mert már volt mivel mérnünk) és
elkezdett zöldülni, hogy engedtünk le a vízből és frisset tettünk
bele.
A klór reggelre jó lett de a víz zöld.
Nem érezzük, hogy algás lenne, mert egyáltalán nem csúszik sehol sem.
Tegnap vissza mentünk a boltba ahol ajánlották a szereket(kloros) és
ök azst mondják, hogy ez miatt, hogy mi más vegyszert tettünk bele nem
színezhette el a vizet,DE az alga a z kijöhet egy óra alatt is.
Nem tudom én nem hiszem, ugy érzem ez csak egy kifogás mert elcseszték
a tanácsot.
Tegnap ajánlották megint, hogy sokkoljam be a vizet.
Megint vettem 2000ft sokkolót, ez eddig 10000ft bánja az új vegyszerezést.
Szóval tegnap sokkoltuk a vizet, mondván a boltba, hogy fél óra és
eltünik a zöld viz , helyette majd barnás cucc az medence alján.
SEMMI,persze a keringető sz. megy rendesen több órán át.
A medence továbbra is zöld.Nem csúszik nem koszos csak zöld.
Ugy érzem nagy hibát követtünk el ezzel hogy a bolt tanácsára
változtattunk a vegyszeren.
Szeretném kérdezni, hogy mit tanácsoltok mit csináljunk a vízzel , hogy
újra szép és tökéletes legyen?
Már nagyon azon vagyok, hogy lecserélem, de az megint egy vagyon.
Nagyon megköszönném ha tudnátok tanácsot adni.
Köszönöm Andi
mandi31 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13047
Szia
Andi vagyok és küldtem Emilt amiben kérdezni szeretnék és tanácsot.
Kérlek olvasd el.
Köszönöm szépen
Előzmény: Blue_Sky_007 (12984)
lac1 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13046
PhMinusz helyett a sósav kb. /8 árban van.
A phminusz nátrium-hidrogén-szulfát,

""nátrium-hidrogén-szulfát (nátrium-biszulfát)

Színtelen, szilárd anyag: NaHSO4, ismert a vízmentes és a monohidrát formája. A vízmentes forma a triklin (relatív sűrűsége: 2,435; op. 315 oC). A monohidrát monoklin, elfolyósodó (relatív sűrűsége: 2,103; op. 59 oC). Mindkét forma oldható vízben és gyengén oldható alkoholban. A nátrium-hidrogén-szulfátot eredetileg nátrum-nitrát és kénsav reakciójával állították elő, innen a régi neve ’nitre cake’. Előállítható nátrium-hidroxidnak és kénsavnak a reakciójával, vagy ekvimoláris mennyiségű nátrium-klorid és koncentrált kénsav melegítésével. A nátrium-hidrogén-szulfát oldatai savasak. Melegítésre a vegyület bomlik és (Na2S2O7-en keresztül) kén-trioxid keletkezik. Papírgyártásban, üveggyártásban és textil-kikészítésnél használják.""

Szerintem a sósav teljesen jó ez helyett.
Nekem is bevált a sósav.
Előzmény: Piki Patos (13040)
Kinga1204 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13045
pH-, vagyis minusz, utána klórozás, forgatás
Előzmény: pamacska1970 (13043)
Kinga1204 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13044
Sziasztok, szép napot mindenkinek.
A vizem még eléggé zöld, de majd fürdés előtt porszippantok.Varrok kiszuperált forgató papírszűrőjéből ideiglenesen zsákot, amíg nem tudok inofilteset szerezni.
Majd később visszaolvasgato , miket tanácsoltok, de most rohannom kell, és mivel ma és holnap +2gyerkőcöm lesz, időm csak apróka, ezért most köszönöm mindenkinek a segítséget, nem nevezek nevén senkit, nem szeretnék senkit kihagyni.

Mégegyszer KÖSZI MINDENT!

Csók:Kinga

Majd jövök ....
pamacska1970 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13043
Sziasztok megint van egy kis problémám tegnap reggelre tej színű lett a medencébe a víz mit kezdjek vele? Légyszi segítsetek a teszter szerint a ph 7.8 klór 0 Van rajta olyan hogy total alkalinity az high és a negyedik Cyanuric Acid halvány gőzöm sincs hogy az mit jelent de ideálist mutat valami ötlet hogy mit csináljak a medi vízzel? Csak azt ne mondjátok hogy töltsem újra mert az anyagi csőd lenne
Luca_41 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13042
Amit Neked ajánlottak (innofilt), ott meg is varrták.
Előzmény: Kinga1204 (13031)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13041
Sikamlós= alga
ph beállít, klórsokk, szűrés. Ha nagyon zavaros lenne pelyhesítés is kell.
Előzmény: Piki Patos (13040)
Piki Patos Creative Commons License 2009.07.02 0 0 13040
A képek...hm...megpróbálok pár képet nyomni, mikor ragyogó napsütés van...
Az a helyzet, h nem igen vagyok kedvelője a felesleges vegyszerezésnek. / visszaolvasva vannak olyanok akik alig vegyszerezik és tiszta a vizük/
Gondoltam rakok bele egy kis algaölőt, nekem olyan zöldes kékesnek tűnik a viz, meg néhol sikamlós a medi oldala, alja. Persze porszívózás után más a helyzet.
Klórsokkom nincs itthon, meg egyébként is eléggé medence szagú a víz :P
Ph minusz ment bele ma este, meglátom mi lesz holnap. Ma már letakartam nem kell több eső víz ...
Többiek mit szóltok? Csak Blue Sky 007 ilyen aktív :)
Üdv!
Előzmény: Blue_Sky_007 (13036)
Janaboy82 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13039
Hej..a barátod még sajna nem jelentkezett az e-mailemre, remélem nem két hetente olvas e-mailt! :D
Előzmény: lac1 (13038)
lac1 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13038
Mindenképp rakj bele az elején. Spricceld az oldalára - ami nekem van, azon olvastam, úgyhogy...
Amikor rászárad, akkor töltsd fel a medit.
És hát nem is panaszkodom a vízminőségre!
Előzmény: tücsök01 (13037)
tücsök01 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13037
Sziasztok!

Végre mi is eljutottunk odáig, hogy holnap töltenénk fel a medencét vízzel.
Mit javasoltok, kell az elején algaölő bele vagy sem. Visszaolvasva találtam ilyet is, olyat is.
Gondoltam rá, hogy a fóliát lekenni az elején mindjárt és majd meglátjuk mi lesz. Vagy ez hülyeség?
Előre is köszi a válaszokat.
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13036

A fényképen csak részben jön át. Ha leírtad, mik a gondok, akkor hajrá, meg kell oldani.

Csökkentsd a Ph-t, és utána emeld a klórt.

Utána klórsokk, éjszakára (24 órára) pihi, majd porszívózás.

Előzmény: Piki Patos (13034)
lac1 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13035
Haló-haló!
Kéretik mindenkinek megnézni az ingatlanadó alapjául szolgáló alapadatoknál a medencére vonatkozó kérdést!
Piki Patos Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13034
Hello víz és medi szakértők!

Szeretnék tőletek tanácsot kérni vagy inkább véleményt kikérni :) h milyen a vizem így látszatra. Szerintetek ok, vagy kissé opálos mit javasoltok h tisztábbá váljon?
- ph kicsit magas
- klór minimális
- az adagolóban maxi kombi 15m3-re
- vízhőmérséglet 22 fok
- viz forgatva naponta 85Wattos papirszűrővel 6h-t és naponta 2x mosom a papírszűrőt, enyhén rozsdás.
- porszivózás 3-4 naponta

Ja és az utobbi egy hétben nincs betakarva, úgy h kapja rendszeresen az eső vizet. Szerintetek árt a medi víznek vagy jó és kedvez a ph-nak, egy bizonyos határokon belül, mert azt is hallottam h igy hajlamos bealgásodni...

Köszi szépen előre is!

1
2
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13033
A teszter csak ph-t mutat és klórt. Klór mindig nulla, tehát csak a ph-t nézem.
Ennek a cuccnak nem volt külön teszterje, a fejemben van a vegyszerezés napja, és csak akkor nyúlok hamarabb hozzá, ha nyálkásodni kezd. Ha minden rendben akkor hetente csak az előírt karbantartásos mennyiséget rakom bele. Ennyi. De ez a hülye időjárás nem csak velem babrált ki:))
Előzmény: lac1 (13029)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13032
Ha-ha-ha Lac1!
Ja igen a riasztó is kész, az asszony meg befogott engem nagytakarításba.:(
Az aktív oxigén granulátum hátulján lévő német tájékoztatón fele annyi adagot ír elő, mint a magyar nyelvű aktívátor hátulján????
Fele annyi mennyiség volt a medencében, arra rájött a millió apró homokszerű por, amit az eső hozott:((
Még jó, hogy kis medencém van:))
Leeresztettem, kinyaltam csili- vilire és ma újratöltöttem. Lemaradtam egy csodálatos napos fürdőzésről. Majd holnap már bizti lesz vagy 28'C, és bepótolom.
Ma a fa kerti bútorokat kentem még át olajjal, lemostam a mezgazd fólia mindkét oldalát, mert az is poros volt, locsoltam, glialkáztam a kavicson. Kb így telt a napom. Mindig van mit csinálni:(
Nem sokára indul a hajtás a munkahelyen, novemberig is eltart (túlóra+szombatok).
Most élvezem kicsit az utolsó szabadságom a nyáron.
De minden nap rátok van nézve...
Előzmény: lac1 (13029)
Kinga1204 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13031
Luca! A csodazsákodat készen vetted?ÉS hol?És mennyiért?
Előzmény: Luca_41 (13030)
Luca_41 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13030
Remélem idén is legalább olyan szerencsés leszek a medencével, mint tavaly. 3. nyár a medencémnek. Az első nyáron volt egy kis opálosodás, tavaly semmi. Idén egy hónapja áll a medence, kristálytiszta. Ez idő alatt egy marék klórtabletta (idén fogyott el az első évben vett doboz!), 1 liter algaölő, 1 liter háztartási hypo ment bele, na meg persze víz.

Még sohasem mértem benne pH-t, meg nem is állítgattam rajta semmit. Szerencsés vagyok vele. Egyelőre nem nincs is itthon lakmuszpapír. De az tuti, hogy gumislaggal szinte minden nap végig bóklászom az alját. Idén még a vízforgató sem ment, annyira zörög az átkozott, én meg pihenni akarok. :-))) Tavaly vettem egy "csodazsákként elhíresült" valamit, talán egy hétig használtam akkor, idén az terasz ablakban porosodik.



A szomszédom medencéjében tavaly még döglött német katona is lehetett, Innen kiolvastam, hogy mit csináljon vele, kristálytiszta lett. Ámultam rajta! Aztán megint tojtak rá. Vastagon bealgásodott. Rendesen ki sem takarították - elmondásuk szerint - ősszel, úgy tették el. Idén még nem állították fel. Két családé a medence, tudjátok, közös lónak....

lac1 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13029
Hali,
olyan sokáig nem jelentkeztél, hogy azt hittem, hogy elfelejtetted az új lakásriasztó kódját... kint rekedtél a kecóból.
Na de mire volt írva fele annyi vegyszer?
De ha meg mértél a teszterrel, akkor az nem mutatta, hogy kevés az adag?
Előzmény: nyárimádó (13020)
Kinga1204 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13028
Köszi a felvilágosítást, ez fontos nekem.

Ha veszek porszívófejet meg gégecsövet, amit a papírszűrőre rakok, az működik, vagy felesleges pénzkidobás?

HA egy régebbi papírszűrőt szétvágok és a zsákba rakom a slagos megoldáshoz, szerintetek működik?

BluSky ! Köszi az infót, megnézem, de holnapig még a fenti kérdésen gyökölök, addig már úgysem tudom hívni őket segítségért.

Most úgyis ülepíteni kell a medit, majd holnapra kiderül, mit végzett a klór, no meg egy rövid keringetés erejéig még lehet, hogy algaölőt is öntök bele.VAgy azt már ne?

Előzmény: natalyel (13024)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13027
Hali!
Mivel tudom a TA szintet csökkenteni?
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13026

..........igaz? :))

 

Az bizi tutkó. Ma 8 perc se volt a porszívózás.

Előzmény: natalyel (13024)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13025

www.innofilt.hu

 

Itt érdeklődj, hogy medencéhez szeretnél vízszűrőzsákot készíteni. Segítenek, megmondják melyiket érdemes.

Előzmény: Kinga1204 (13023)
natalyel Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13024

Az én véleményem a medence aljának a tisztításáról (alapvető dolgokat írok le, de néha nem árt ezt is egyszer megemlíteni):

A slagos-zsákos megoldás szerintem csak az igazán nagy és "masszív" szennyeződésekre jó (falevelek, sok és nagy rovarok, stb.), a kis pelyheket csak szétzúzza és a zsák apró pórusain keresztül visszanyomja a medibe. Tapasztalat. Ez ugye úgy működik, hogy a slagból kiáramló víznyomás kergeti bele a zsákba a koszt, de a víz átmegy a zsákon. Az apró algás cuccok átnyomódnak a zsák pórusain.

 

 A másik slagos eljárás a "kiszippantás", amikoris a slagon keresztül a medencéből kifelé áramlik a víz a fűbe-csatornába-lefolyóba-akárhova. Ilyenkor ugyan vizet is veszítünk a medencéből, viszont a kosz a víz és a slag szívó hatása miatt eltávozik. A szívóhatást a slag mérete befolyásolja. Ha elég türelmes vagy és kellően lassú "mozdulatú", illetve kisebb a medencéd ahol fontos, hogy mennyi vizet veszítesz egy-egy tisztítás alkalmával (bár egy 5-10 perces "szippantózás" alatt egy 3,5-nél nagyobb medencénél szerintem alig észrevehető mennyiségű víz távozik), akkor a kisebb átmérőjű slag is jó.

Én ez utóbbit preferálom. Persze minden porszívózás csak akkor működik, ha a kosz leülepedett, és lassan mozogsz, hogy ne kavarodjon fel.

 

 

A legjobb persze a homokszűrős-szivattyús porszívó, van itt pár tápos fórumtársunk, akinek már ilyenje is van, igaz? :))

 

Ui: Ismerősömnek épített medencéje van, a medence alján egy automata önműködő porszívó mászkál fel s alá... a dög... :)

Előzmény: Kinga1204 (13023)
Kinga1204 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13023
Sziasztok!

Baluzoli, Blusky!Köszi a tanácsokat, akkor most ki is kapcsolom a forgatót.Kipróbáltam a slagos medialjtisztítást, hát az csak a vizet keverte meg, és alig jött ki szemét.
Mi volt az anyag, amit javasoltatok a zsák helyére?
Mindenkinek köszi a segítséget !

Majd este jövök még, most leállítom a szűrőőt, aztán majd holnap porszippantyúzok...

Kinga
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13022
A vizem lassan homokbánya volt. Nagyon apró, kiszűrhetetlen. Itt 27-28'C volt, de kinyomtam a gyepre. Még egyszer ilyet nem csinálok, hogy nem fedem le. Grrrrrrrr!!!!!!!!
Előzmény: melike98 (12967)
melike98 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13021

Na  a koponyeg mult heti kiirása eddig bejött :-) ma is kánikula van

 

nyárimádó Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13020
Szia Lac1!
Nem, nincs szerkezeti probléma. A baj onnan eredt, hogy annyi eső esett, hogy nem takartam a medencét. Apró por és homok volt benne, de ma kinyomtam az egészet, mert a homokszűrő képtelen kiszűrni. Ma újranyomtam vízzel.
A másik problémám az volt, amit a múltkor kérdeztem. Miért van az, hogy a magyar nyelvű tájékoztatóban kétszer annyi vegyszert ír elő. Persze, azt csak most ma találtam meg, és fele annyi vegyszer volt a vízben.
Tehát összejött minden.:((
Nem baj, most fedve van, és vigyázok rá.
Előzmény: lac1 (12955)
kisrebus Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13019
Sziasztok!

Öcsém tett a medibe ph pluszt és a víz tejfehérré változott.
Ez normális jelenség? Elmúlik vagy valami más is kéne bele tenni?

Köszi
lac1 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13018
Ja.
Előzmény: Janaboy82 (13008)
Janaboy82 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13017
Nem tudom, h mai nap folyamán ki mennyire fogja kihasználni a joh időt, de én ugy gondoltam, h a joh kis meleg 30 fokban, megyek és bevetem magam a medencékbe :)
Sőt még lehet ma beszámolót is adok a vízmelegítés olcsó és gazdaságos változatáról, ha végre beraknánk a keringtető szivattyut... :P
ja69 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13016
Hali
Na úgy látom egy két viz ,megbuggyan t. Én nem tudom ki hogy csinálja meg mia a jó de ami nálam már harmadik éve bevált az hogy rengeteget forgatom a vizet és mini kombi klórtablettát használok. A rengeteg forgatás azt jelenti,hogy van egy időkapcsolóm és azzal forog mondjuk megy egy órát pihen fél órát és így . Ez bevált nálam három naponta tisztítom a szürőt és kész. Mondjuk most maga a klorszint de remélem estére beáll. A szaros idő miatt egy kicsit több klórt tettem bele. Ezzel a módszerrel remélem az idei nyarat is kihúzom egy feltöltéssel idáig sikerül. És szép kristálytiszta a vizem.
baluzoli Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13015
A vegyszerezés megvolt, most egy jó adag türelemre van szükség :)
Előzmény: Kinga1204 (13012)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13014
Ha egy nap után sem akar javulni, tegyél bele algaölőt (ezt csak "végszükségben" javasolom).
Előzmény: Kinga1204 (13012)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13013
Hagyd így 1 napot legalább. Ne forgasd, ne bántsd.
Előzmény: Kinga1204 (13012)
Kinga1204 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13012
Sziasztok!
Na a pH7.2 és 7.6 között van, Cl- hez DPD-t mér és a színe a legsötétebb, vagyis a mérőmön mérhető max. 3 a max 1-hez képest.
A víz zöld.Mit tegyek még?
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13011
Most voltam kint tesztelni! A klór visszaált 1-re, a ph is 7.2 körül van, viszont a TA az plafonon! Mivel tudom lehozni a normál szintre?
Az a baj itthon még nemigen vannak vegyszerek, csak egy két alap! Ph csökkentő, klórtabletta, algaölő, meg pelyhesítő!
natalyel Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13010

Üdv ismét.

Ahogy olvasom, lett jópár megbuggyant medencénk... Ez részben ennek az 1-másfél hetes, nyárhoz nem illő esős-hűvös-zivataros időjárásnak is köszönhető. Azaz annak, hogy ilyen időben a fenének sincs kedve a medencével foglalkozni.

 Pedig egy kicsit azért kell, alapszintű dolgokat.

 

Jelentés:

Hál istennek a vizem jó, szép tiszta és tegnap 26fokos vízben pancsoltunk. Porszívoztam tegnap egy kicsit, és beállítottam este a klórszintet kb. 3 evőkanál klórgranulátummal. Pedig kicsit aggódtam, hogy nem úszom meg ennyivel.

 

Kb. másfél hét alatt kétszer 1-2 órára vettem le a mezgaz. fóliát, azt is azért, hogy szellőzzön kicsit, meg hogy a tetején összegyűlt irdatlan mennyiségű viztől mentesítsem. Mikor megérkezett a rossz idő, az átlagosnál enyhén magasabbra próbáltam beállítani a klórszintet, gondolva arra, hogy úgyis letakarva lesz, keveset fog mozogni a víz, nem fog szellőzni, hát "csíramentesítsük"... Igyekeztem napjában egyszer 2-3 órára megforgatni a vizet, de előfordult, hogy 2 napig be sem kapcsoltam a keringetőt. Tegnap aztán kitakartam. Az alján összegyűlt itt-ott egy kis szutyi, de alapjában véve tiszta maradt. Átlátszó, talán nem csapvíztiszta, de teljesen vállalható. Egész közelről enyhén "horgásztó-szaga"volt a víznek :). De csak épphogy, asszonynak fel sem tűnt, amíg nem mondtam. Porszívóztam, majd a gyerekkel játék. Este meg klórszint normálra állítása, új kombitabletta áztatása. Ma délelőtt még melegszik, lesz forgatás 2 órán keresztül, délután fürdés. Este meg megint egy kis porszívózás, hálózás, forgatás. Hogy még jobban tisztuljon.

 

A papírszűrőt is kimostam, mert azért látszott rajta, hogy volt mit tisztítani :).

 

Úgyhogy mostmár szeretném élvezni is kicsit a medencét... :))

 

Mindenkinek: a legfontosabb, a forgatás és szűrés. Legalább naponta 1-2-3 órát.

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13009
Hali!
Elnéztem nem a TA alacsony hanem a teszten van egy másik 4. csík is!Cyanuric Acid ami a csík szerint 0! Igaz ez a másik teszteren nem szerepel, azon csak 3 féle teszt van! Amúgy tegnap adtam egy túl jól sikerült klórsokkot, mert 5 fölé ment a klór és a ph is felugrott!
Vagyis most minden magas ami lehet! :(
Előzmény: Janaboy82 (12999)
Janaboy82 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13008
Megkaptam, köszi...már irtam is neki...uszodatechnikás a srác?:)
Előzmény: lac1 (13003)
Kinga1204 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13007
1700 pénz.
A szódabikarbóna emeli a pH-t?
Hülye kérdés, hisz én is ezt használom a mosógépbe és mosogatógépbe vízlágyításra!
Okos! Erre nem is gondoltam, köszi a tippet!
Előzmény: Blue_Sky_007 (13002)
lac1 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13006
Itt a pont.
Előzmény: Blue_Sky_007 (13002)
lac1 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13005
A 3? Elvileg igen...
Már írtam máskor, hogy én inkább fürcsi mentes időszakban 5-- ig elklórozom, azután amikor kimegy, biztosan nincs benne semmi nem odavaló.
Előzmény: Kinga1204 (12997)
lac1 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13004
Én biztosan nem betonoznék neki a medence oldalának, inkább valamennyit hozzátennék, és zsalukőből kiraknám.
A beton úgy is darab-darab, a zsalukő vagy polikarbonát meg a többi, szerintem egy árban lesz. Egy darab 25-ös zsalukő 260-280 JMF, egy m2-be kell 8 darab.
Amit írtál add össze, nem hinném, hogy jelentős lenne a különbség, kivéve ha van hulladék/maradék valahonnét.
Előzmény: crx (12996)
lac1 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13003
Hali, a gmailos emilre elküldtem a homokszűrős tulaj emiljét!!!!!!
Előzmény: Janaboy82 (12999)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13002
A teszkóban a szódabikarbóna 99%-os tisztaságú az 360 ft/kg, mennyi volt a ph plussz?
Előzmény: Kinga1204 (13000)
Kinga1204 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13001
A vizhez tegnap adtam mégegy adag klórt a sokkoláshoz, éjjfélig keringtettem a vizet, azóta ülepszik, de lassan.
Hogy megszivattam magam a türelmetlenségemmel!
Pedig csak 15 perc lett volna egy porszívóért elszaladni , és akkor nem a felmosóval keverem fel a medi aljáról a hülye cuccot.

Egyébként az alga a magas, vagy alacsony pH-t kedveli?Mert eddig én csak magas ph-nál hallottam, és ekkor a sósav jó megoldás volt azoknak, akik használták.
Vagy mindegy neki, csak víz legyen?A dög!

Kinga1204 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13000
pH plussz-nak hívják, én tegnap a bmaxban vettemegy Master pool márkanévre hallgatót.


Előzmény: Törölt nick (12998)
Janaboy82 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12999
Tehát ha johl értem a TA értéked túl alacsony? kb 50 hozzászólással ezelőtt volt egy kalkulátor és azt hiszem, h szódabikarbónát kell használnod! De lesd vissza!
Előzmény: Törölt nick (12998)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12998
Sziasztok!
Idén végre vettünk medencét! Nem nagy, egy sima puhafalu 305 centis!
A problémám az hogy a lúgosság a béka segge alatt van! Teszt csík szerint 0! Mivel tudom felemelni a színtet, hogy jó legyen? A klórral is ugyan így voltam, de azt pár extra(porrátört) klórtablettával sikerült megoldani! :)
Remélem a lúgot is sikerül a jó szintre beállítani!
üdv
PIXI
Kinga1204 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12997
Nem akarom levinni a cl-t, a kérdés, hogy ez már megfelel-e egy sokkolásnak

Előzmény: lac1 (12992)
crx Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12996
igen, korábban fürtöske bútorhátlapot használt, de idővel az elrohad a nedvességtől, így e helyett 3,5 mm-es kartonplastot rakok a medence mellé (ez nem UV álló, tehát az 5 cm kilógó része elporlad, oda majd mozaikcsempe megy 2-3 év múlva, de a talajban lévő része megmarad). valószínüleg a medence és a kartonplast közé rakom a 3 cm nikecellt, mert akkor nem lesz gond a tágulással és medence peremével sem (bár korábban a beton felöli oldalra gondoltam a szigetelést).

kivitelező szerint elég a feltöltött medencét étolajjal bekenni, h elváljon a betontól vagy max fóliát odarakni.

Ez alapján azt gondolom, h jó lesz a gyakorlatban, csak a medence tetejét picit lehet mozgatni, nem full mereven áll (nem ám félreérteni, mint korábban) és ezért aggódom picit...

dokumentálom és képekkel leírom majd a tapasztalatokat utólag...

szal gyakorlati tapasztalat esetleg?
Előzmény: lac1 (12957)
melike98 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12995
de a szűrö mindegy mert pelyhesités után ugy sem forgatok, utána meg slaggal porszivozok :-)
lac1 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12994
Holnap megkérdem, hogy megadhatom-e neked a telcsijét, és akkor nem kell egymásra várni, nem veszi fel valamiért, elfelejtem ritkán vagy stb, így lerövidül a dolog, ha szállítani kell, akkor abban ahogy mondtam: pestig tudok segíteni.
Előzmény: Janaboy82 (12988)
melike98 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12993

szia

 

nekem pelyhesitő folyadékom van, papirszürőshöz használom

1l

 

Előzmény: Kinga1204 (12989)
lac1 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12992
Minek "levinni"? Lemegy az magától is. Én amikor sokkolok az elején, akkor 5-6-7-ig is felnyomom, legroszabb esetben is 2 nap múlva meleg, forgatás függvényében úgy is lecsökken.
A kombit vedd ki. pazarlás, ha úgy is "sokk" van benne.
Előzmény: Kinga1204 (12980)
Kinga1204 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12991
a ph=7.2, a klór=3, vagyis a max 1 helyett kicsit magasabb.
ez megfelel a sokkolásnak, vagy tegyek még hozzá klórt
tettem be mégegy kombitabit az úszóba, hogy talán így jobban pelyhesít.Szerinted elég így?

Előzmény: baluzoli (12986)
melike98 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12990
Kinga1204 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12989
Baluzoli!
A pelyhesítőm a kombitablettában van, a külön kapható pelyhesítő pedig homokszűrőhöz van,legalábbis amit én találtam 3 féle pelyhesítőt, az csak homokszűrőhöz ajánlott.
Most öntöttem be a medibe a 2. ph+ oldatot.
Sokkoláshoz a klórnak milyen magas szintet kell elérnie, 1, vagy 2?most a Cl szint 1, ami a max a skála szerint.Meddig emeljem?


Előzmény: baluzoli (12986)
Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12988
Hali!

Nah lehet megvenném azt a szivattyut amit mutattam, csak fel kellene venni a kapcsolatot a barátoddal, mert a csonk méret még mindig kellene...meg persze nekem is beszélnem kellene akkor vele lassacskán :)

üdv
Janaboy
Előzmény: lac1 (12978)
Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12987
Én ugy ennyi vizet, 160gr granulátummal sokkoltam..
Előzmény: Kinga1204 (12980)
baluzoli Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12986
Sokkold nyugodtan, az algák ettől pusztulnak el. Lehetőleg sósavat már ne tegyél bele! Ne takard le, a fölösleges klór elillan ( elbomlik). Pelyhesítő mindenképpen kell, ezzel könnyíted meg a porszívózásodat. Porszívózás előtt egy jó darabig ne keringettesd, mert akkor nem tud leülepedni.
Amíg nem alakul ki a rutinod a medence kezelésbe, szerintem csak a bolti - használati utasítással ellátott - vegyszereket használd. A használati utasításban leírtakat pedig vedd figyelembe, mert nem biztos, hogy itt a fórumon ugyanazt az összetételű, töménységű vegyszert használják.
Remélem 1-2 nap múlva ismét tiszta vized lesz. Türelem is kell hozzá :)
Előzmény: Kinga1204 (12974)
kókuszka Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12985
Hát komolyan nem értem, hogy ilyen szerencsés vagyok a vizemmel, vagy sokan túlspirázzák a dolgot.
Mint írtam már idén nem takartam eddig le a medencét egyszer sem. A kezdéskor klósokk+algaölő, majd kombitabletta az úszóadagolóba. Napi kb.3-5 óra forgatás. 3-4 naponta slaggal kiszedem a porcicákat . Bogarak napi kb.10 perc.Ennyi.
Itt mindenféle plusz szűrőkről, vegyszerturmixokról, méregdrága eszközökről írnak.
Szóval vagy szerencsém van tényleg, vagy ......
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12984

"Páftárítye pozsálusztá":

 

A 10529-es hozzászólásom ismét, az újaknak.

 

 

Összeszedtem egy pár dolgot, megpróbáltam tematikusan, hátha segít az újaknak, kevesebb kérdés merül fel.

 

Mit vegyél:

 

Klóros fertőtlenítés esetén:

  • Gyorsklór (általában granulátum) 1 kg elég
  • Tartósklór (kis vagy nagy tabletta formában), lehetőleg kombinált 1 kg elég
  • Ph mínusz (általában elég, nem szokott kelleni Ph plussz) 1 kg elég
  • Valamilyen mérőeszköz (papír alapú, elektromos, indikátor folyadékos a Ph és a klórszint mérésére)
  • Algaölő (szerintem nem kell, főleg ha kombinált tablettát veszel)
  • Úszó klóradagoló (vagy valami ami vegyszer álló és nem süllyed el)

 

Alternatív esetén (pl. UV-C sugárzással rásegített fertőtlenítés)

Ugyanaz, mint klórosnál, csak a használata esetén kb. 9/10-el kevesebb vegyszer kell.

 

Aktív oxigén esetén (by nyárimádó):

  • Aktív oxigén granulátum (Pool Master)
  • Aktív oxigén aktivátor folyadék
  • Ph mínusz
  • Valamilyen mérőeszköz

(Vödörben a por alapú granulátumot feloldom vízzel és beleöntöm a medibe ( ebben már benne van algaölőtől kezdve minden, a gyártó által). Ezután ugyanezt csinálom az aktivátorral. A két anyag a vízben aktiválja egymást. Kb 1 órát forgatom, így jól elkeveredik, meg a leírásban is az van, hogy 1 órán át ne menjünk bele. )

 

Greenpeace fanok:

Töltsd föl természetes (kút) vízzel és élvezd.

 

A felállítás technológia sorrendje a következő (az én fejemben) a puhafalú medencéknél:

1.      Legnaposabb és legszélvédettebb hely kiválasztása

2.      A föld legyen jó minőségű alatta (ne fosóhomok pl)

3.      SZINTEZÉS!!! középre egy karó leütve (a medi mértani középpontjához), arra egy öles léc (ami a sugárnál egy kicsit nagyobb, had ne számoljak) ezt szépen körbeforgatva, úgy hogy a léc egyik vége mindig a cöveken legyen, rajta egy vízszintező, a talajt kivízszintezni

4.      Ezt csak úgy szabad, hogy nem töltesz, hanem elveszed a földet ahol magasabb, vagyis a karót addig kell leütni, hogy a terület legalacsonyabb részénél legyen a léc vízszintben (vagy úgy jársz, mint tavaly egy páran, vagyis elkezd dőlni a medence)

5.      Utána aljtalajtakaró fóliát (rossz padlószőnyeg stb) rá

6.      Medi rátesz, eligazít

7.      Peremet felfújni, utána lehet lepermetezni algaölővel a medi belsejét (szerintem nem fontos)

8.      Vizet bele ereszteni (mondjuk csapvizet, okokat a topikban)

9.      Folyamatosan, egyszerre egy keveset, akkor még ki lehet oldalról a ráncokat igazítani, majd ha megvan, mehet az összes víz bele

10.  Egy Ph mérés (ott van a topik címe alatt a pontos leírás) Ph beállítás, úszó adagolóba a klórtabi

11.  Közben be lehet kötni a gépészetet is (árammal vigyázni, a konnektor magasabban legyen a vízszintnél, Fi relé, fröccsenő víz ellen védett konnektorokkal)

12.  ÉLVEZNI!

13.  Utána napi és heti karbantartás van a terhelés, időjárás függvényében.

14.  Ha van szkimmer használni, ha nincs a szokásos körbe körbe sétálással a hordalékot középre gyűjteni, majd kiszedni

15.  Ph-t legalább két-három naponta mérni, a klórt szintén, a mérésekből lehet tudni, mennyire nyisd ki az úszóadagolót (ezt innen nem tudom megmondani), mennyi Ph mínuszt adj neki, a dobozon lévő táblázat alapján.

 

Napi karbantartás:

  • Lebegő szemetet lehalászni a tetejéről
  • Fürdés után kb 5 gyors kört kell futni a medencében körbe-körbe, hogy a víz „forogjon”, utána kb 5 perc múlva a szemetet a medence közepéről ki lehet halászni (oda gyűlik)
     

    Heti (3 napi) karbantartás:

    • Szűrő tisztítása
    • Medence kiporszívózása
    • A víz kb 5%-ának lecserélése
    • Ph és klórszint mérése, beállítása
    • Úszó klóradagoló töltése szükség szerint
       

      Trükkök, amivel munkát spórolsz, tisztán tarthatod, és fontos lehet:

      • A kifúvónyílásra lehet tenni egy 90 fokos könyököt, amivel a víz magától mozgásba jön, és a vegyszer keveredése folyamatos, nem lesz pangó rész, nehezebben algásodik
      • Erre szükség szerint lehet varrni az innofilt kft-nél vízszűrő anyagot
      • Skimmer (levélcsapda) használata az úszó lebegő szennyeződések ellen (kis szivattyú teljesítménynél kis hatásfok)
      • Legyen mindig lábmosó, amiben gyakran cserélsz vizet
      • Fürdés előtt zuhanyozzon, aki belemegy
      • Ha nem fürdesz, takard le (védd a vízfelszínt a portól, madárkakitól)
      • Minél melegebb a víz, annál nehezebb egyensúlyba tartani a vízminőséget
      • Javasolt az életvédelmi relé (FI) beszerelése a villanyhálózatba
        Hát röviden ennyi. Köszönöm a figyelmet és jó nyarat.
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12983

      Mi van itt alkimista szakkör?

       

      Ésszel kollégák ésszel......

      cserella Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12982
      :))
      Előzmény: lac1 (12933)
      Kinga1204 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12981
      Hahó! elmentem ph+ venni, majd jövök, úgyis egyedül maradtam itt

      Kinga1204 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12980
      Nem is ennyi sósavtól aggódtam, hanem a klór miatt, amit hozzákevertem.
      100g a 18 m3 vízhez....mondjuk csak 10g plusz van benne, de úszik benne kombitabi is 20m3 vízhez való.
      Szerinted, ha sokkolom a vizet, vagyis hozzáadok mégegyszer ennyi oldott granulátumot, hogy fogom levinni a klórt a megfelelő szintre? van ahhoz iscl-minusz?
      Előzmény: lac1 (12978)
      Kinga1204 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12979
      Fogalmam sincs, ez már a kétségbeesés volt.Pedig nem vagyok szőke.
      Vagy talán mégis? csak belülről?
      Nem, azért ennyire nem vagyok gáz...
      Előzmény: lac1 (12977)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12978
      Miért is lenne bajuk? Balaton?
      Előzmény: Kinga1204 (12975)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12977
      Aaaaaa...!
      ha 7 volt, minek bele sósav???
      Előzmény: Kinga1204 (12974)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12976
      Szerintem akár sokkal is. Nekem tegnapelőtt a harmada mennyiségű sósav a harmada mennyiségű vizet 0.8-al (8, vagy felette pH-ról 7.2-re) csökkentette. Ez nem általános persze, de szerintem elég jó esély van rá.
      Előzmény: baluzoli (12972)
      Kinga1204 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12975
      Lac1!
      Tavaly nekem is így működött, ezért lepődtem meg ezen a zöld borzadályon.
      Mindenesetre a lányomat nem zavarta, megfürdött a vízben.
      Most viszont tanácstalan vagyok, ezért faggatom baluzolit.
      TA-t én sem értem, nekem csak ph-t és Cl-t kell mérnem, ezekkel tisztában is vagyok anno tanult kémiának köszönhetően...
      Előzmény: lac1 (12973)
      Kinga1204 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12974
      Zoli, Granulátumom van, azt tettem ma a medibe, de nem mertem sokkolni.

      A ph-t 7-ről 6,8 ra levitte, ami persze alacsony lett.A kombi tabit nem is pocsékolnám sokkoláshoz, az folyamatosan van a vízben, ehhez oldottam a granulátumból normál adagot, vagyis feleannyit, mint sokkoláshoz kellene. Ehhez nem mertem több klót adni, nehogy baj legyen, de ha sokkolni kell, akkor sokkolok.Hozzáborítok mégegyszer ennyi oldott granulátumot.
      Most ph - pluszt kell vennem, ami biztos, ehhez kérdeztem az előbb, hogy a kombitabiban lévő pelyhesítő mellé kell-e a vízbe még pelyhesítő, amit külön lehet kapni.

      Köszi a választelőre is.
      Előzmény: baluzoli (12972)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12973
      Én pl. soha nem mérem a pH-t. Lehet, hgy csak szerencsém van, de amikor beállítom a pH-t, akkor az úgy is marad. Én csak a kombitablettát pótolom.
      Nem is tudom, mivel kell mérni a TA-t.
      Előzmény: Janaboy82 (12968)
      baluzoli Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12972
      Gondolom 3 liter háztartási töménységű sósavat tettél bele. Az a 20m3 víz pH értékét nem sokkal csökkenthette. A kombi tabletta kevés lesz a sokkoló klórozáshoz. Sokkoló klórozásnál a víz klór szintjét a normál szint 3-5X-re emeljük. A kombi tabletta a beállított értékek szinten tartásához jó. Vegyél klór granulátumot és annak a dobozán benne van, hogy mennyit tegyél bele. Utána keringettesd 1-2 óráig. Algaölő szerintem fölösleges, mert a sokkoló klórozás kinyírja az algákat. Utána tegyél bele pelyhesítőt, ezt is forgasd át és éjszakára kapcsold ki a keringetőt. Reggelre szépen leülepszik. Ha papírszűrős keringetőd van, a betétet nyugodtan kiveheted belőle az átforgatás idejére, mert úgyis gyorsan eltömődik.érdemes elolvasni
      Előzmény: Kinga1204 (12969)
      szucsr Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12971
      A TA az nem változik meg egyik pillanatról a másikra, idő kell neki. Az ajánlás is úgy szól, hogy kisebb lépésekben, több nap alatt kell beadagolni a sósavat - főleg, hogy egyben benyomva esetleg túlságosan is leviszi a pH-t.
      Előzmény: Janaboy82 (12968)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12970
      Na de sósavat alapból minek? mert ha magas volt a pH, akkor megértem, de így...
      Előzmény: Kinga1204 (12959)
      Kinga1204 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12969
      Köszi a választ baluzoli!

      A ph-mat a sósav levitte sajnos, de holnap megyek fehérvárra és veszek ph pluszt, de lehet, hogy még most....
      A kombi tablettámban van pelyhesítő.Az elég, vagy vegyek hozzá még?
      Algaölőm elfogyott 1,5 hete, az nincs a kombitabiban.Azt is tegyek bele a medibe, amikor sokkolok?,Vagy csak utána?

      Előzmény: baluzoli (12966)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12968
      Hát gyerekek én ezt a TA dolgot nem értem..belenyomtam ma 3l sósavat a vízba, aminek az eredmény, h bár csökkent a ph és klór-t ugye kinyirta..de a TA még mindig 240-es szinten van a tesztcsík szerint..lehetséges, h johlval magasabban van a TA mint 240 és 3l sósav nem csökkenti kellően, h mérhető változás legyen? Az a baj, h egy hét és elcseszi megint a ph-mat.. :(
      melike98 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12967

      Végre itthon :-)

      Víz: 29 -30 fok között :-)

      Előzmény: nyárimádó (12943)
      baluzoli Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12966
      Na akkor még egyszer, ami már többször elhangzott:
      1, mérni pH értéket, klór tartalmat
      2, pH érték beállít ( klór megfelelő hatásához)
      3, sokkoló klórozás ( alga elpusztul)
      4, pelyhesítő ( csomókba összefogja a trutyit)
      5, keringetés éjszakára leáll ( hogy legyen ideje leülepedni)
      6, reggel az aljára összegyűlt alga, stb. kiporszívózása
      Mérés nélkül ne öntözzél bele sósavat és egyéb vegyszert, mert egyik sem csodaszer, mindig mérni kell és a megfelelő mennyiséget a megfelelő sorrendben beletenni.
      Előzmény: Kinga1204 (12959)
      Kinga1204 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12965
      Szia kod111!

      Sajna senki sincs itt . Nekem tavaly nem volt ilyen problémám, de most ez az esős idő betett, nem is figyeltem oda, nemis értem rá, így tiszta trutykó volt a medi alja.Lehet, hogy csak porszívózni kellett volna, akkor talán kijött volna a nagy része az algának és kevésbé lenne zöld.
      Te keringetted folyamatosan a vizet, hogy jutottál el eddig a színig?

      Előzmény: kod1111 (12964)
      kod1111 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12964
      Én nem értek hozzá, most üzemeltem be, de nézd meg a 12935-ös képet amit reggel csináltam és a délutánit is, jó adag klór (4db mini kombi) és 2kg tengeri só feloldva. Szerintem helyre lehet hozni csak egy kis idő kell hozzá, de majd jönnek a szakértők és ők megmondják, hogy mit érdemes csinálni.
      Előzmény: Kinga1204 (12962)
      kod1111 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12963
      Halló, mindenki elment lubickoni, Kinga várja a segítséget.
      Kinga1204 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12962
      keringessem tovább a rendszert, vagy hagyjak mindent leülepedni, majd porszívózzak inkább?Amíg nem estem neki a medinek a felmosóval, addig csak az alján volt kosz, avíz teljesen tiszta volt.

      Kinga1204 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12961
      Nyárimádó!

      Azért ha nem muszáj, nem cserélném le, 18500l vízről beszélünk és nincs kút...., ennél jobb, és olcsóbb megoldást keresnék, ha van ilyen...

      Kinga
      Előzmény: nyárimádó (12953)
      Kinga1204 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12960
      Ja ! és lehet, hogy nem kellett volna az aljáról felmosóval törölgetni a lerakódott zöldséget,meg kevergetni a vizet?
      Kinga1204 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12959
      Sziasztok!

      Segítséget kérnék, de lehet, hogy már késő?
      Nem volt időm a medivel foglalkozni a héten, és szépen kerti tóvá fejlődte magát,mint kod111vize.
      Tettem bele gyorsan mindent, amit itthon találtam.3l sósav, majd ezután fél órával klórgranulátumot oldva, de nem a sokkoló mennyiséget, azt nem mertem, mert 20.000l medencékhez való klórtabi úszkál benne teljesen nyitott adagolóban.
      Mit tegyek még?Van esélyem rá, hogy kitisztul?

      Előre is köszi a segítséget mindenkinek!

      Kinga
      kod1111 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12958
      Azért reggel óta van egy kis változás, itta 14 órás állapot.
      lac1 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12957
      Hogyan is? Polikarbonát lesz a belső zsalu?
      Előzmény: crx (12954)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12956
      Az biztos. És nem is drágább. Legalábbis a nálunk honos víz árral számolva.
      Előzmény: nyárimádó (12953)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12955
      de rendes, "méretes" homokot tettél bele? Vagy az egyik alsó "furulya" nem mozdulhatott ki? Az aztán szopacs lenne...
      :-(
      Előzmény: nyárimádó (12952)
      crx Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12954

      Hali,

      7végén elkezdtem újra felállítani a medencét (3,5-ös Adria fedőnevű, merevfalú), amit tavaly beástam, de végül beomlott egy picit. Fényképeztem, majd tapasztalatokról beszámolok. Most ott tartok, h áll a gödörben, müxik és melegszik a víz. Követlkező lépés, hogy polikarbonáttal és szigeteléssel körbeveszem és szombaton - ha nem esik - kibetonozom az oldalát.

       

      Elvi síkon minden ok, de amitől tartok, hogy picit mozog az egész, 1-2 cm rugalmassága van. Akinek van tapasztalata attól kérdezem, h a teljesen feltöltött medence elbírja a betont? Eg kivitelező szerint igen, csak a pici rugalmasság miatt félek, nehogy összenyomja...

       

      Köszi, Crx

      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12953
      Este úgy sem látod a színét:))
      Elég gáz. No ekkor mondja Lac1 haver, könnyebb újratölteni, mint tiszta vizet varázsolni belőle. Mármint fáradtság és anyagiakra gondolunk.
      Előzmény: kod1111 (12935)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12952
      Pedig gyanús, hogy nem e a homokból jött ki. Kinyomtam a fűre a trutyit, eléggé leszívta a medencét ( visszamosatás+visszarendezés). Töltöttem friss vizet is a medencébe, még fürödhető lesz ma.
      Az esőben ennyi finom homok? Hát, vannak kétségeim. Most azzal szórakozok, hogy felkavarom a vizet és szűretem, nem sok a látszata van. olyan mintha átmenne a homokszűrőn. De nem adom fel.
      Előzmény: lac1 (12948)
      toncsa8 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12951
      Hát ez nem valami hívogató!Valamit "elkezeltél"rajta,még gyakorolni kell-aztán majd a rutin meg az évek.....
      Előzmény: kod1111 (12935)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12950
      Janaboy!
      Nekem van 38-as méretű tagom, zsír új. Ha megköttetne az üzlet szívesen elpostázom, akár mind a 3 db-ot. Nekem nem kell.
      Üdv
      Előzmény: Janaboy82 (12944)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12949
      Mondjuk ennyi pénzért tényleg nem sok.
      Aki mer az nyer.
      Előzmény: Janaboy82 (12944)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12948
      Hát... nem hinném, hogy a homokszűrőből való. Én sem mostam át, ahogy felvágtam anno a homokos zacskót, puff, bele a tartályba.
      Előzmény: nyárimádó (12942)
      fricike46 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12947

      S.O.S.

       

      Na ezt keresem...Valaki nem látott valamerre????

      Segííítség..köszi

      lac1 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12946
      Megkérdezem, amint elérem, de a levágott kék cső az biztosan 38-as, de a menet mérete... De biztosan egyforma mind a három, mert csak nem raknak rá különböző méretű meneteket.
      Előzmény: Janaboy82 (12938)
      melike98 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12945
      upsz.....
      Előzmény: kod1111 (12935)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12944
      Hát amennyiben johl értelmeztem a tag leírását...8kbm/h-s szivattyus lehet, amely pont joh lehet Lac1 féle tartályhoz..
      Előzmény: nyárimádó (12942)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12943
      Még csak egyszer forgatott a szűrő, de most 26'C a víz. Remélem 28-29'C lesz délutánra.
      Előzmény: melike98 (12941)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12942
      Sziasztok!
      Lac1!
      Príma a homokszűrő. Egy kis gond van a vízben: az esőből leeső vagy a homokból kikerülő apró homok van a medencében. Nagyon apró, finom homokról van szó. Lehet át kellett volna mosni, mielőtt beteszem a tartályba? Vagy az eső hozta?

      Janaboy!
      Megnéztem a vaterás szivattyút, nem piskóta teljesítményű lehet. Csak nehogy Trabantba BMW motort rakjál, mert vagy egyből kinyírja, vagy lassú halála lesz.

      Bluesky!
      Greenpeace víz. Mekkorát nevettem megint!:))
      melike98 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12941
      Jó fürdést :-)
      Előzmény: nyárimádó (12939)
      freelive Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12940
      sziasztok!

      Tegnapi napon került felállításra egy puhafalú medence, és sajnos lyukas, ereszti a vizet, van 2 féle ragsztóm is, de az a peremre való, nem a falra, vagy az aljára. Keresgéltem a google-ban, de csak olyanokat találtam ami nekem is van. Van infótok milyen ragsztóval lehet beragsztani, esetleg kép, link róla?

      Köszönöm:freelive
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12939
      Én meg szabin:)))
      De jövő héttől novemberig meló még hétvégén is:((
      De ma fürcsi lesz, a nylon alatt kellemes a víz, és még nincs délután!
      Végre....
      Előzmény: melike98 (12926)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12938
      Lac1: mondd meg a barátodnak, hogy lehet mégis érdekel a tartály..a kimenő és a bemenő ágon a csonk méret érdekelne...köszi!
      fricike46 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12937

      Szasztok medizők...

      Segítsetek ha tudtok....megfekűdt a vízmelegítőm,valamiért nem ment a forgató és az elektromos vízmelegítő megfőzte magát.

      Valamerre nem láttatok akciós elektromos vízmelegítőt nagyon nagyon fontos lenne...

      Köszönöm ha valaki segíííít

       

      ehez a kis drágához kellene mert mi így oldottuk meg és emiatt nem nagyon kap napot.

      Na yóóó napot mindenkinek.

      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12936
      Greenpeace fanok való, jó ez!!
      Előzmény: kod1111 (12935)
      kod1111 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 12935
      A medence víz most ilyen.
      lac1 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 12934
      Hú, ennyire nem értek hozzá, de ha nem átbaszás, akkor...
      Az eladó mindig csak jó minősítést kapott!
      Előzmény: Janaboy82 (12932)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 12933
      Figyelem minden nap! Az egyik lehagyta a másikat, elképesztő módon száguld az ég felé!
      Előzmény: cserella (12931)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 12932
      Ez a cucc vajon joh lehet Lac1 a barátod tartályához:
      http://www.vatera.hu/homokszuro_vizszuro_vizforgato_motor_148959920.html
      ?
      cserella Creative Commons License 2009.06.29 0 0 12931
      Lac 1 lassan bújnak elő a pálmák !! figyeld! :))
      szucsr Creative Commons License 2009.06.29 0 0 12930
      jelen=jelent
      Előzmény: szucsr (12929)
      szucsr Creative Commons License 2009.06.29 0 0 12929
      Bővebben, mert most látom, azt is kérdezted, ez mit jelen:

      ha alacsony az alkálikusság, másszóval a pH pufferelő képesség, akkor a pH összevissza elmászkálhat, le-föl, akár extrém mértékben is, látszólag ok nélkül. Márpedig se az alacsony, se a magas pH nem jó, árt a bőrnek, szemnek, stb., a klór se dolgozik megfelelően ilyenkor, úgyhogy mindenképpen orvosolni kell az alacsony alkálikusságot.
      Előzmény: szucsr (12928)
      szucsr Creative Commons License 2009.06.29 0 0 12928
      Nekem a ph lement, a total alkaline a tesztcsíkon lent van. Segítenétek hogy az egyáltalán mit jelent. A klór meg nagyon magas lett a klórsokktól és a tabiktól (mert szép nyálkás sárga lett a vizem, gondoltam javítok a helyzeten):) Gondolom most savas a víz??
      Ha lemegy a klórszint akkor a ph visszajön meg a másik??


      Nem, az alkálikusságot szódabikarbónával kellene orvosolni, ld. pár hozzászólással korábban.
      Előzmény: kisrebus (12925)
      zsloti Creative Commons License 2009.06.29 0 0 12927
      Most kezd el szakadni:(
      Zs
      Előzmény: melike98 (12926)
      melike98 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 12926

      Hétágra süt a nap :-)

      Én meg melózok :-(

       

      Reggel a viz 26 fokos volt :-)

      kisrebus Creative Commons License 2009.06.29 0 0 12925
      Sziasztok!

      Nekem a ph lement, a total alkaline a tesztcsíkon lent van. Segítenétek hogy az egyáltalán mit jelent. A klór meg nagyon magas lett a klórsokktól és a tabiktól (mert szép nyálkás sárga lett a vizem, gondoltam javítok a helyzeten):) Gondolom most savas a víz??
      Ha lemegy a klórszint akkor a ph visszajön meg a másik??
      tiki001 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 12924
      Üdv mindenkinek!

      Egyik ismerősőm kért meg, hogy segítsek, de sajnos én nem tutam neki segíteni, ezért továbbítom a kérést , hátha ...
      Egy medence szivattyúnak elpukkant a vezérlő panelje nincs e véletlenül valakinek ilyen? Akár kompletten táppal is érdekelné.


      Előre is köszönöm.
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.29 0 0 12923
      Nálunk frissítő pár perces eső volt, semmi komoly. De ne is legyen, már elég lenne ennyi.
      Előzmény: melike98 (12920)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.29 0 0 12922
      Majd értesítelek, ha arra megyek.:)
      Üdv
      Előzmény: melike98 (12920)
      melike98 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 12921
      :-)
      melike98 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 12920

      Gyere :-)

       

      Tegnap du jó kis zuhé volt megint...............

      Este viszont 27 fokos volt a víz, így ment  aslagos porszívózás, mert a héten fürdeni akarok!!!!

       

      Visszanéztem a tavalyi képeket  :-)

      Előzmény: nyárimádó (12909)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.29 0 0 12919
      Szóval passz! Inkább nem kísérletezem. Amúgy 1,5 kg sokáig elég nekem. Amúgy minden rendben, szépen dolgozik a szűrő, meg vagyok vele elégedve.
      Üdv
      Előzmény: lac1 (12916)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.29 0 0 12918
      Köszi, majd megnézem. A duplája szokott lenni.
      Üdv
      Előzmény: Janaboy82 (12914)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12917
      Szerintem meg mindig a medencéhez való a legjobb.
      Előzmény: Janaboy82 (12915)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12916
      Szeva.
      Szerintem nem tudom, de nem hinném, hogy gond lenne. Neked az én egy literemnél is kevesebb kéne, legfeljebb tovább hígítod egy vödörben, és úgy öntöd bele.
      Előzmény: nyárimádó (12913)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12915
      Más dolog..érdemes venni pelyhesítőt? Sok az apro vacak a vízben és a szkimmerben lassan tűnik el..amugy megjegyzem, hogy elég szépen műxik a szkimmer...örvénylik bele a viz :)
      A miénkbe is menni fog a sósav..számitásaim szerint 3l háztartási...joh kis tejszinű lett a vizünk és kb 2-3 cm-t emelkedett a sok esőtől...grrrr..
      Nyárimádó: Én abszolut nem értek a homokszűrőkhöz, bár sokat tanultam már itt és ahogy elnézem nincs benne semmi ördöngőség..és persze értem, hogy a 60 kg homokos jobb mint a 25kg-s, de ha az johval olcsobb, akkor az ár sokat számit :(
      Előzmény: Janaboy82 (12914)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12914
      ph- 1.5kg-os a SPAR-ban (legalábbis nálunk) 800 vagy 900 Ft...
      Előzmény: nyárimádó (12913)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12913
      Lac1!
      Szeva. A sósav szerinted mehet aktív oxigénnel?
      Lassan ideje lesz vennem Ph-, de nem veszek, ha nem muszáj.
      Csak a bőrünk le ne rohadjon. Adagolás?
      Tipp?
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12912
      Szia Blacklock!
      Én nem takarom a vizet 23'C. Inkább essen bele egy kis eső, mint, hogy benyomja a medi aljára a nylont, ha jön egy vihar. Kicsi porszívózás, forgatás és tiszta. Mondjuk halászom a bogarakat napi kétszer:(
      Üdv
      Előzmény: Blacklock (12908)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12911
      Az összes vized legyen megforgatva min. 2-szer.
      Kicsit soknak tűnik, de ha bírod a villanyt:))
      Előzmény: Janaboy82 (12872)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12910
      Szia Janaboy!
      Tőled is bocs, de meló volt.
      Én nem azt mondom, hogy vacak, de minél több homokon megy keresztül a víz, annál jobb. Szerintem, józan paraszti ésszel. Így ritkább az eltömődése, Neked pedig így ritkábban kell foglalkozni vele.
      Szerintem...
      Előzmény: Janaboy82 (12867)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12909
      Szia Melike98!
      Kicsit eltűntem, a riasztót szerelték majdnem másfél napig.
      Vigyázz a búzával, mert megyek ellenőrizni felétek is júli 15 után:))) Én a megyében mindent látok!!!:)))
      Csillapodott az időjárás, ma volt egy pici frissítő, de amúgy 2 napja elhúz mellettünk.
      Előzmény: melike98 (12865)
      Blacklock Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12908
      Sziasztok!

      Egyszerűen nem győzöm dícsérni a mezőgazdasági fóliát. Ugyan a több napos esőtől 4 fokot hűlt a vizünk, de így is kellemes 25 fokos. Ma is, tegnap is kihasználtuk, hogy nem esett. Ugyan be-beborult az ég, fújt a szél, de akkor jól elmerültünk a vízben, és jó volt, végreeeeeeeee!

      Egy kérdésem viszont lenne. Harmadik éve medencézek, az idén vettem először vízelemzőt. Ugyan sosem volt semmi bajunk a vízzel, de most már kíváncsi voltam, hiszen mi is kicsikkel használjuk a medit.
      Az eredmény tökéletes, csak a klór alacsony... pedig ott úszkál az előírt mennyiség az adagolóban. Ez mitől lehet? A vizünk szép tiszta.
      lac1 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12907
      Én jól letakartam, nekem egy-két centivel lett benne több.
      Előzmény: Blue_Sky_007 (12905)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12906
      Tejfehér nekem is volt tavaly, most se tudom mitől és miért fehér. Én is gyorsklórt raktam bele bőven, járattam a szivattyút és 1-2 nap alatt megoldódott.
      Előzmény: motinka (12904)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12905

      Nálunk ma kerti party volt, akarom mondani aquaparty (3 nagy felhőszakadás mosta el).

       

      A rokonok fürdeni akartak, ezért elhesegettem a pingvineket először, majd kiporszívóztam az alját, közben a rozmárokat is kiterelgettem a vízbül.

       

      Aztán bementek a 24 fokos vízbe, ami 25 lett, vagyis felmelegítették. :-))

       

      Az eredeti vízszinthez képest 15 cm-rel nagyobb van most, a felhőszakadások után.

      motinka Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12904
      Jelentem az én vizem is lassan 10 cm-rel magasabban áll és tejfehér:o)
      Most hogy kibontottam újra 1,5 hét után telenyomtam gyors klórral, kiváncsian várom a jövőt :o)
      Lesz ez a víz még tiszta? :o(
      Ja megint esik :o(
      lac1 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12903
      Ja, de az emberek általában félnek attól, hogy:
      -sav
      -lúg
      -gyors
      -magas
      -nehéz
      -harap
      -hangos
      Ezért élnek meg a boltok - többek között persze - a pHmínuszból.
      Előzmény: toncsa8 (12899)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12902
      Hát itt most rengeteg. És még mindig...
      Előzmény: melike98 (12897)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12901
      Nem sorba, parhuzamosan. De vacak az ipodon irni.
      Előzmény: Janaboy82 (12894)
      futóék Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12900
      Az eső jól elhűtötte az amúgy sem meleg vizet.Idén még csak egyszer fürödtünk a mediben.Ez borzalom.
      toncsa8 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12899
      Én is így szoktam,ugye hogy csak jó a házipraktika!!Pedig van aki most néz nagyot, hogy mit is csinálunk mi?Ha bevált akkor miért ne?Ugyebár olcsó is,jó is.....
      Előzmény: lac1 (12896)
      tejfeljancsi Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12898
      Üdv mindenkinek!

      3 hetes medenceüzemeltetés (Intex 305cm) után vagyok, ebből 1 nap igazi fürdés, 3 hét eső :(.
      Ciszternavizzel töltve, ami alapból kicsit sárga volt. Szokásos vegyszerek, méricskélés, keverés, napkollektor fél colos slagból (búvárszivattyú keringeti).
      1 hét után csömöllet szine volt a viznek, most hála a slagos porszivózásnak (kösz a tippet, itt irta valaki) meg a ph méricskélésnek ollan tiszta hogy a nejem tegnap alig tudta türtőztetni magát hogy bele ne menjen.
      Jövő héten jóidő.

      Üdv!
      melike98 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12897

      nekem lassan az esőtől az agyam mászik el :-(

      megint esett egy jó adag :-(

      lac1 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12896
      Akinek esetleg az esővíztől elmászott a pH-ja:
      nekem 8, vagy fölötte volt egy hét letakarás után - mindamellett kristálytiszta volt a víz.
      Elmentem a boltba, de a 1.5 kilós pHmínusz 1700 JMF volt, gondoltam kipróbálom az olcsóbbikat: sósav.
      Egy liter 20%-os 245 JMF, meg volt még otthon egy deci mennyiség. Zutty bele a 11 deci a 6 m3-be este, ma reggel az érték:
      7.2
      A víz: továbbra is kristálytiszta, hívogató.
      Kell ennél jobb?
      motinka Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12895
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12894
      Ilyen esetben hogy érdemes kötni őket sorba? Először az erősebb majd a gyengébb..vagy előszőr a gyári szűrős utána csak a vízforgató....?
      Előzmény: Blue_Sky_007 (12885)
      dako60 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 12893
      Valaki ajánlotta a konyhasót az algaölő helyett, mennyire hatékony, mi a tapasztalatok a NaCl-dal? Milyen töménységben érdemes használni?
      szucsr Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12892
      Jaja :)
      Előzmény: Blue_Sky_007 (12890)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12891
      Ja, hát én ezt gondoltam is, hogy a kettő jobb mint egy.
      Előzmény: Blue_Sky_007 (12885)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12890

      Még jó, hogy én linkeltem be először, és nem emlékeztem rá. :-))

       

      Köszi.

      Előzmény: szucsr (12889)
      szucsr Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12889
      A legkörnyezetbarátabb lúgosító a szódabikarbóna. De hogy mennyit tegyél bele???? Nem tudom.

      http://www.havuz.org/pool-calculators.htm#sodium_bicarb
      Előzmény: Blue_Sky_007 (12878)
      dako60 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12888
      Köszi, azért megpróbálom, majd meglátjuk.
      Előzmény: Blue_Sky_007 (12886)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12887
      Forgott a víz? Mármint megtekerteted a vizet a szűrő által kifúvott vízzel?
      Előzmény: dasziszi2 (12882)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12886

      Szerintem itt senkinek nincs (emlékeznék rá).

       

      A válaszom: szerintem nem fogsz tudni, vagy csak sok munka és vegyszer árán.

       

      De mit vacakolsz vele, töltsd föl, aztán ha koszolodik cseréld le. :-))

       

      Jön az árhullám, marad talán még víz a dunába utána. :-))))

      Előzmény: dako60 (12884)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12885

      Természetesen nem lesz olyan jó hatásfokú szűrésed, de a kettő klasszissal jobb mint az egy. Tudom, használtam(lom).

       

      Ekkor már ugye akár 6m3/óra is lehet a teljesítmény. (nekem az egyik ha jól emlékszem 2,8 a másik meg 3,2 m3/h-s).

       

      De hát ugye nem olyan egyszerű tisztítani mint a homokot.

      Előzmény: lac1 (12881)
      dako60 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12884
      Sziasztok!
      Szerintetek Dunavízből lehet-e szép tiszta medence vizet csinálni, 1.5 hete feltöltöttem(3,6x0.76) 2 klór tabletta a vízbe, szépen kitisztult (kb.4-5 nap alatt) és utánna elkezdett algásodni, bármit csináltam már nem tudtam mit kezdeni vele. Van-e valakinek tapasztalata folyó vagy tóvízzel. Köszi.
      lac1 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12883
      Elvileg van medenceszegély tisztító.

      http://suni.addel.hu/detailproduct.php?productid=91202
      Előzmény: dasziszi2 (12882)
      dasziszi2 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12882

      Üdv mindenkinek!

      Kérlek segítsetek! 2 hét nyaralás után hazatérve a kristálytiszta medencénk vize elég rémisztően néz ki. A tények: Homokszűrő ment napi 2x 4 órát reggel és este , de a víz a medence alján tiszta zöldes-sárga lett. Ma már megállás nélkül üzemelt a szűrő, sőt porszívóztam is az alját, de körben a perem körül kb 50 cm-es sávban olyan makacs a szennyeződés, hogy még partvissal sem tudtam felszedni. Várnék némi praktikus ötletet, hogyan lehetne ezt onnan feltakarítani, mert elég rondán néz ki.A felület meg elég nagy ,mert egy 5,5-es csővázas medencéről van szó.

      Előre is köszi

      lac1 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12881
      Mármint azzal, hogy két párhuzamos papírszűrő van-e olyan jó, mint egy homokos?
      A szkimmeresre nem tudok véleményezni.
      Előzmény: Blue_Sky_007 (12879)
      kfny Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12880
      Ó, tényleg! Még jó, hogy eredeti szakmám szerint járatos vagyok a kémiában. :))
      Isten fizesse meg a jó tanácsot. Majd kísérletezek.
      Előzmény: Blue_Sky_007 (12878)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12879

      Ezzel azért vitatkoznék. De tény, hogy nem is arra lett kitalálva.

      A szkimmert viszont a párhuzamosan kötött szivattyúk már rendesen viszik.

      Előzmény: lac1 (12876)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12878
      A legkörnyezetbarátabb lúgosító a szódabikarbóna. De hogy mennyit tegyél bele???? Nem tudom.
      Előzmény: kfny (12877)
      kfny Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12877
      Sziasztok!

      Még soha nem volt, hogy a vizünk ph-ja elment volna savas irányba, de most, hogy napok óta le van takarva és mértem az értékeket tisztára citrom sárga volt a teszter színe. Van e valakinek valami ötlete, hogy ph+-on kívűl mivel javíthatnám, mert momentán nem tudok venni és idáig mindig csak ph- kellett bele.
      Mitől lehet ez a jelenség? Eső nem esett bele.

      Köszi előre is

      Üdv. Margó aki szorgalmasan olvasgat titeket :)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12876
      Már olvastam párhuzamosan kötött szivattyúról mobil medence esetében. Csak minek? Szerintem még úgy sem éri el a szűrési hatékonyságát a legkisebb homokosnak sem, a szűrőtisztításról már nem is beszélve.
      Előzmény: Janaboy82 (12875)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12875
      Talán 85W van ráírva..jah nem, csak a gyári vizforgatót hasznájuk..miért be lehet kötni mellé párhuzamosan a másikat is? Még ott van nálunk az is..nem használatos..
      Előzmény: lac1 (12874)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12874
      A villamos teljesítményét mondjad. És felváltva megy kettőt illetve egyet, vagy egy nap csak egyszer megy két órát?
      De nem azt írtam, hogy Te spórolsz ezen, de valaki már írta itt, hogy ilyenkor (rossz idő, nuku fürcsi) csökkenti a forgatást.
      Előzmény: Janaboy82 (12872)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12873
      Amugy azt akartam mondani még, h valszeg azért sem történik semmi a vizeddel, mert forgatod folyamatosan..nekünk tavaly a 9kbm-es medencével volt ez..ha nem forgattuk egy hét alagásodás..ha ment napi 2-3 órát, már nem algásodott..most a jelenlegibe is kellene vegyszer, mert szinte "üres", de látszolag még nem algásodik, mert forog folyamatosan..
      Előzmény: lac1 (12871)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12872
      Hát figyelj én nem sporolok ezen..nekem a 3kbm-es szivattyu 2 órát megy, 1 órát áll..ezt számold ki, h mennyit megy egy nap...amugy sokat megy szerintetek ?:)
      Előzmény: lac1 (12871)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12871
      Bizony ám. Napi 3 órát megy, 250 W, azaz kb. 3/4 óra, vagyis 35 JMF. Szerintem aki ezen spórol, az ennek a sokszorosát költi majd vegyszerre.
      Előzmény: Janaboy82 (12869)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12870
      Valahol meg írva vagyon, hogy kb. mekkora vízhez mekkora homoktartály dukál. De a legkisebb wetro-shoz az emlékeim szerint 6-8 m3 medencéhez ajánlotta. de lehet tévedek, de nem hinném, mert annak idején azért választottam ezt.
      Előzmény: Janaboy82 (12867)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12869
      Ugyanugy nap mint nap forgatod a vized?
      Előzmény: lac1 (12868)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12868
      Hali, fél órája szedtem le a dupla fóliát a medencéről azóta, amióta ezek a bazi esők ideértek - egy hét - a víz a medence alján 23 fok, a víz teljesen kristálytiszta, pedig az úszóból kifogyott a kombitabletta, és a pH is 8 fölé ment.
      Sajnos csak egy deci sósav volt itthon, de pótoltam a kombitablettát, de ezzel együtt is arra következtetésre jutottam hogy ha nem volt benne klór és mégis kristálytiszta a vizem, akkor az csak azért lehet, mert egy hete sem volt benne semmilyen dög.
      Igaz, én nem foglalkoztam azzal, hogyha nem fürdök, akkor kevesebbet forgatom.
      minden ugyanúgy ment tovább, mintha használtuk volna, igaz eső is ment bele, ha kevés is, látom a fugánál, hogy menny ment bele, elvileg csak annyi hogy elbazirgálja a pH-mat.
      Szal én meg vagyok elégedve vele, majd ha nem a laptopon leszek, rakok fel képeket is...
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12867
      Tehát ha johl értem ekkora vizmennyiséghez, ami nekem van 25 kg-os homoktartály kicsi?
      Mert érdekes, hogy a Shott 6 kbm-esbe is csak 30 kg homok kell..a 8kbm-esbe kell mondjuk 60kg...de amit mutattam azt is a wetro árulja, mint uj termék :)
      Előzmény: nyárimádó (12864)
      kisrebus Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12866
      Sziasztok!

      Az elmúlt napok rossz időjárása miatt nem foglalkoztam a puhafalú medivel és mára a széle tiszta nyálkás lett a víz opálos, a klór a béka segge alatt:(
      Tettem bele gyorsklórt legalább a kétszeresét meg 5 kis tabit és algaölőt, forgatom pár órát, délután pelyhesítőt és holnap porszívó.
      A kérdésem az lenne, hogy azt a nyálkás algát a széléről le kell-e sikálni vagy a klór és algaölő úgy is megöli és lehal magától???
      melike98 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12865

      Búza: ne is mond van egy pár hektár :-(

       

      szomszéd tegnap este disznótorozott..

      a párom meg őrségben volt  ahorgésztavon, én meg itthon ültem a nappaliban, hogy mennek a szomszéd friss vágását elvinni :-(

      Bosszantó......

       

      Koponyeg amikro néztem még bejott.... persze 2 hétre nem szoktem figyelni, poénból irtam hogy nézzétek azt :-)

       

      Ma is elég borús az idő... fürdés tuti nem lesz, csak takaritás.

       

       

      Előzmény: nyárimádó (12847)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12864
      Nem akarok belepofázni, de a Wetro-s szerintem annyiból is komolyabb, hogy a tartályába 60 vagy 70 kg homok kell, míg ebbe csak 25 kg. Egy nagy medencénél nem mindegy janaboy, vagy nem?
      Előzmény: Janaboy82 (12858)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12863
      Én ki nem ásom a medencét, amíg baja nincs. Ezt én esztergáltattam tavaly bakelitből. Egy kis " mini" könyököt ( perselyt) gondoltam majd hogy beledugok. Majd kitalálok valamit.
      Előzmény: lac1 (12855)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12862
      Igen, ennek vettem a homokszűrőt, de ennél nincs kisebb. Miért? Elvileg napi egy órát kell, hogy menjen a forgatás és az is csak 250 W. A régi F.. anyagos szűrőmet 3 naponta mosni kellett kötelezően, mert annyira megteltek a pórusai, hogy a szivattyú nyomása csökkent.
      Stb, stb stb. Szóval ez kényelmesebb és jobb.
      Előzmény: Janaboy82 (12853)
      feketefelho Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12861
      Hát nézd, ez (Speedclean) osztrák gyártású, a másik (Shott) meg asszem kinai (vagy olasz). Ugyan azt tudja, csak kicsit olcsóbban. Nekem a kisebb van a Speedcleanből, eddig remekül mükszik (csak azzal a fránya gégecsővel - motor<->szűrő - kéne még megküzdenem, hogy végre már rendesen a helyére illesszem).
      Előzmény: Janaboy82 (12858)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12860
      Nem ismerem. A felsorolt lehetőségek csábítóak.
      A termék tartóssága fontos, ám ezt....senki nem mondja meg. Egy biztos, a motor a sarkalatos, de legislegrosszabb esetben egy másik hasonló teljesítményű motorra valszleg át lehet szerelni a szivattyúházat, és kész.
      Előzmény: Janaboy82 (12858)
      feketefelho Creative Commons License 2009.06.27 0 0 12859
      Kicsit OFF.
      Hát tudjátok az a koponyeg.hu jobb, mint a semmi, de ilyen távra (15 nap) már egy vajákos asszony is jobb előrejelzést adna (magyarán a második hétre szóló progi már sz@rt se ér).
      (Csak azért mondom, mert már sokat hivatkoztak erre a szemfényvesztő palira).

      aktuális előrejelzés
      Ti eltudjátok ezt hinni, amit ezen a képen láttok? (Igen, akkor megérdemlitek.)

      Fáklya
      Különösen, ha figyelembe vesszük a hozzá tartózó fáklya diagrammot (nevezzük egyszerűen megbizhatósági diagrammnak).

      Látható, hogy kb. 1 hétig "jó" az előrejelzés (a görbék együtt futnak), utána meg akármi történhet. (Ennyit tudnak ma az időjárás előrejelző dinamikus modellek. Nem sok, de ésszel használva ez is valami.)

      Mikes dr. helyében én a második hetet levenném a képernyőről, mert, mint szakmabeli már régóta szétröhögöm magam ezen a marhaságon.
      ON
      Előzmény: melike98 (12836)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12858
      Most nézem, h ez nem tartalmazza az adatait:
      Speed Clean - Speed Clean 75 ÚJ TERMÉK!!!
      -7m3/h teljesítmény, 550W
      -szívattyú előszűrővel, alaplap
      -6 állású váltószelep, nyomásmérő
      -38/32mm-es csatlakozás
      -25kg szűrőhomok szükséges
      -vízfűtés csatlakozási lehetőség
      -UV-s csirátlanító csatlakozási lehetőség
      Akciós ár: 69000 Ft | Ár: 80000 Ft


      Szal ilyen ár/érték aránya érdekel..hogy mennyire joh minőség ez a márka..vagy tul uj?
      Előzmény: lac1 (12857)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12857
      Normális minőségben szerintem nincs is kisebb. És egy előnye van (nekem is ez van), nem kell sokáig járatni. Nekem egy nap asszem négyszer háromnegyed órát megy.
      Előzmény: Janaboy82 (12853)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12856
      Érdekes. Ezt nem is hallottam, de én mindig viszem a próbadarabot.
      Előzmény: nyárimádó (12851)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12855
      keress irányítható befúvót! Nekem is az van. Arra tekered a vízsugarat, amerre akarod.
      Előzmény: nyárimádó (12846)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12854
      Vajon mennyire joh ez a stuff?
      http://poolshop.shp.hu/hpc/ws_galeria.php?azonosito=poolshop&tkod=poolshop1232297818
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12853
      Irok én..csak olvasni is kell amit irtok..bár nem kell órákig olvasni azt a 2-3 hozzászolást :D Amugy az az 5kbm nem vmi sok az tény..nekem az ilyen döglős célra ott van a jaccuzi...és még pezseg is :D Azért vettük a nagy kantár medencét, h lehessen benne vergődni, de még idén nem volt lehetőségem belemászni :( és az 5kbm-es medencéhez vettél egy 4-5 kbm-es homokszűrőt?
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12852
      Na megyek aludni, mert Janaboy is már 3/4-ed órája írt, magamnak meg nem üzengetek
      Sziasztok
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12851
      Ja meg a vizes boltban azt mondta az eladó, hogy a gépészetben használt 1 "= 25,4 mm vizes cuccoknál 1"= 32 mm. Azt hittem, hogy egységes érték.
      Vagy hülye volt, vagy kicsit furcsa ez nekem.
      Hmm. Lehet aluszikálok mindjárt.
      Előzmény: lac1 (12844)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12850
      Itt a fórumban tavaly "gubbasztónak" hívták. Definíciója: Semmi sport ( labdázás, úszás), csak ücsörgés, sör és duma. :)))
      Előzmény: nyárimádó (12849)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12849
      Uff tényleg kérdezted!
      Enyhe számolás és kb~ 4,6- 4,8 m3. Nem úszómedence, de pont elég a kis családnak. Mondjuk egy 3,6-os kényelmesebb lenne, mikor 4-5 felnőtt a medence alján ül. Azért az aljűn, mert az ülőpadka fölött van a víz 8 cm- el a gyerek miatt, így leülünk a medi aljára. Alig várom már, hogy 120 cm legyen a kölyök:))
      De, mint írtam már régebben: hamar melegszik, porszívózás 10 perc, vízszámlát nem dübbenti meg, bármikor új vízre cserélhetem, telepítése könnyű, szivaccsal könnyű áttörölni a falait stb. Hátránya: egyszerre hat ember nem fér el benne ( csak ha tele volna), könnyen karcolódik.
      Előzmény: Janaboy82 (12848)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12848
      Hali!

      Nagyon király a medencéd...de továbbra is érdekelne hány kbm-es a medencéd? Ez polipropilén vagy milyen medence? Probáltam kitalálni a hozzászolásaidból, de nem tudtam visszanézni csak az utso 50-et... :S

      üdv
      Janaboy
      Előzmény: nyárimádó (12846)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12847
      Sajna egész Európában esik. Nem sok kilátás van egy hét 30'C-os melegre:(
      Sok már ez. Én a mezőgazdaságban látom, hogy a búza nem hogy drága lesz, de a fuzáriumnak ( gomba) is kedvez az idő. Tehát magas toxin, kevés hektáronkénti betakarítás és takarmány minőség fogja jellemezni az idei termést. Drága lesz a kenyér!
      Előzmény: zsloti (12845)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12846
      Szeva!
      Mindenki csak figyel:)))
      Na jó lett? Azért jobban kutyulja a medencében a vizet, mint a másik. Ha újra kezdhetném, akkor az egyik befúfót elraknám 90'-al, hogy körkörösen járjon a víz. Ebben a mostani esetben a sarkokban leül a kosz. Jó, tudom porszívózás, de ezt elrontottam.
      Tegnap 10 perc alatt kiszívattam a leült cuccost a medi aljáról.
      Ja a másik:

      Tegnap vagy azelőtt, amikor a medencét töltöttem fel, átolvastam volna a vegyszer használatot és mennyiséget, a +8 cm miatt, amit a gyerek miatt idén emelhettem. A lényeg az, hogy lövésem sem volt, honnan olvastam, így rákényszerültem a külföldi lefordításra. És láss csodát, azon más mennyiségek voltak, mint amit tavaly tettem bele. Ezt miért variálják meg a magyarok? Miért nem fogadják el, amit rányomtatnak a gyárban, miért kell nekik felülmatricázni más értékekkel? Ez szokás vagy tavaly elszámoltam magam? A ph minusz magyar címkével, de a aktív oxigén granulátum és aktíválószer nem magyar. De azt sem tudom, hogy én számoltam el magam tavaly, és arra sem emlékszem, hogy hol olvastam magyarul a használati utasítást.
      Lehet meghülyültem kicsit
      Előzmény: lac1 (12844)
      zsloti Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12845
      Nállunk is csak 6 körül fejezte be az eső
      Zs
      lac1 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12844
      De hiszen én itt vagyok...
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12843
      Szia Melike 98!
      Mi ez a pangás este 22,00-kor? Ennyire jó idő van? Hol vannak a többiek?
      Mindjárt elhúzok én is aludni, ha nincs pletyi.
      Amúgy Tőled 20 km-re ma jó idő volt:))
      Előzmény: melike98 (12841)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12842
      Na egy kis mai esőmentes képek:
      1., medence működő homokszűrővel
      2., anyós harisnyája legjobb a víz tetején lévő koszok lehalászására
      3., szivattyúház ( így van hely Lac1)
      4., a konzol végül két virágtartóból



      melike98 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12841

      Sajnos igazad mond nyárimádó :-(

      iszonyat sok eső esett, tényleg 100  felett van :-(

      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12840
      Sziasztok!
      A hátsó szomszédom őstermelő, aki méri a lehullott csapadék mennyiségét. Ma megkérdeztem, azt mondta hogy hat nap alatt több mint 100 mm csapadék esett. Most vagy elhiszitek vagy nem. De nem csak én vagyok Hajdú-Biharból ezen a fórumon. Például ma csak pár csepp volt, tőlünk 20km-re meg cseresznye nagyságú jég.Pedig idén lenne barack és szilva is bőven.
      lac1 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12839
      Na, zuhogott mondjuk 10 percig, egy óráig meg csöpögött, most meg már majdhogynem süt a nap.
      toncsa8 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12838
      Nálam is így van,néha kitakarom-betakarom-forgatom:oszt ennyi....:-(     Miféle nyár ez??????
      Előzmény: Piki Patos (12834)
      toncsa8 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12837
      Na most már 2órája nálunk is szakad:-)  Köszi nyárimádó hogy "küldtél egy kicsit".Ne hogy kimaradjak már a jóból.....Na csumi!
      Előzmény: nyárimádó (12830)
      melike98 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12836

      Az esőből nekem is elegem van, a medence már majdnem 2 hónapja áll :-) én meg még 1 x fürödtem :-(

       

      estére mindig esik, dörög :-( hideg van:-(

       

      nézd a koponyeg ott jobb időt mutat jövőhétre.........

      Előzmény: nyárimádó (12832)
      tiki001 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12835
      Hát ismerjük az érzést :-)). Mi a jövő hét végére tervezenk egy kissebb bográcsos bulit ( ha az idő is engedi ) Most borult és néha szemerkél , ebből ma nem lesz pancsolás :-(((
      Előzmény: toncsa8 (12828)
      Piki Patos Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12834
      Ez az idő tényleg kiábrándító!
      Medi letakarva, néha kitakarva, néha forgatva, a tabletta csak olvad... a vizem 20fokos és kezd opálossá válni :(
      Másnál is ez a helyzet?
      dako60 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12833
      Sziasztok!
      Szerintetek Dunavízből lehet-e szép tiszta medence vizet csinálni, 1.5 hete feltöltöttem(3,6x0.76) 2 klór tabletta a vízbe, szépen kitisztult (kb.4-5 nap alatt) és utánna elkezdett algásodni, bármit csináltam már nem tudtam mit kezdeni vele. Van-e valakinek tapasztalata folyó vagy tóvízzel. Köszi.
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12832

      Most néztem az időjárás előrejelzést. Mindent írnak össze- vissza.

      Zápor, zivatar, jégeső, néhány órás napsütés.

      Jövő hét csütörtökig lesz minden.

       

      www.idokep.hu

       

       

      lac1 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12831
      Nálunk kb. esetleg 10 percig esett nagyon - de láttam rosszabbat már többször is - utána szemerkélt.
      Előzmény: natalyel (12827)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12830

      Hááát..

      Nálunk egy hét még nem telt el, de már közel 80 mm esett:((

      Majd küldök egy kicsit. Mára jeget is mondtak Debrecen környékére:(

      Na CSUMIKA

      Előzmény: toncsa8 (12829)
      toncsa8 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12829
      Eső???Az minket szokás szerint elkerült-így aztán a miénk még áll!!!Beb....na ha nem állna..:-)))))
      Előzmény: natalyel (12827)
      toncsa8 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12828
      Szia!Ja,hát úgy könnyű....Nekünk niccs oan....Amúgy a múltkori esti fürcsis buli beváltotta a hozzáfűzött reményeket....:-)Csillagos nyári este talán a legszuperebb érzés(a többi után) fürdeni az embernek a saját medijében,egy kis pezsgő,és megvan a hangulat....Szóval oké volt minden!Másról:mindennap nyomonkövetlek benneteket,csak nem mindig"szólalok"meg-itt vagyok a háttérben!:-)Csumi!
      Előzmény: tiki001 (12826)
      natalyel Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12827
      Hát, gyerekek, durva volt a tegnapi eső... Remélem mindenkinek épségben maradt a medencéje.
      tiki001 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12826
      Szia! Fűtjük, napenergiával :-). 100méter tömlő + 2m2 - es kollektor. Egyébként tegnap előtt reggelre ez is 19 fokosra hült , tenap estére melegedett vissza. Jut eszembe napokban írtál valami buliról, az hogy sikerült? mert utánna eltüntél pár napra.
      Előzmény: toncsa8 (12805)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12825
      Női eladó?
      Előzmény: nyárimádó (12823)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12824
      Szerintem meg csak addig tud visszafolyni, amíg a mögötte levő vákuum engedi. Amúgy ha kicsomagolom a medencét, akkor most a kíváncsiság kedvéért azt fehér kis csavart - ahová az óra kéne - kitekerem, megnézni, van-e benne levegő. Ha nincs, akkor elvileg biztosan nem folyik vissza.
      De ha meg levegőt kap, akkor így se-úgyse nyomja át, ezt a saját tapasztalatom mutatja.
      Ezért is kellett Neked is meg nekem is feltölteni a porszívócsonkon keresztül.
      Szerintem.
      De a vízvonal alatt BIZTOSAN biztosabb, de a Te kutadban lenn van a szivattyú vagy fenn a kútfej mellett?
      Előzmény: nyárimádó (12822)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12823
      Nekem is az eladó segített:((
      Előzmény: lac1 (12815)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12822

      Ha a szivattyú magasabban van, és a szivattyú leáll, a szivattyúban lévő víz igyekszik a medencében lévő víz magasságával kiegyenlítődni. Ha a homoktartályban van levegő ( márpedig szerintem van) az bekerül a szivattyú szívócsövébe, márpedig a víz megy vissza a medencébe, vákum próbál kialakulni, és a nyomócsőből ( homoktartályból) szív vissza. Ez lehet levegő és víz is. És kész a baj. Remélem érthető voltam.

      Ezért maradok a gravitációs ( ráfolyásos ) módszernél.

      Üdv Lac1

      Előzmény: lac1 (12814)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12821

      Csak kínlódás, és nem merném otthagyni. Az időkapcsoló 15 percre van állítva, és ha nem kapná fel a vizet, akkor viszlát szivattyú. Így, hogy ráfolyik a víz a szivattyúra esélye sincs levegőt szívnia. Ezt biztosabnak látom. Amúgy ezeknek a szivattyúknak bőven elég egy kis levegőbuborék a csőben, és megmakacsolja magát. Jó lesz így.

      Blue tanácsolta ezt tavaly, és bevállt.

      Üdv

      Előzmény: lac1 (12814)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12820

      Azt modta az egyik "rigó" a magyar ember hajnal 2 max 3-kor úgyis alszik, mert dolgozik. Sajna ez így van.

      Csumika

      Előzmény: toncsa8 (12811)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12819

      Ami késik ....

       

      Előzmény: tunderlala-3 (12810)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12818
      Inkább a törvények gyogyik. Sajnos ezt a betörők is tudják. Az első esetre azt mondta a rendör, hogy ha nem lop semmit, "csak" sétál az udvarodon az semmi komoly max garázdaság. A tegnapi járőrözés ( figyelés) meg tényleg semminek nem minősül.
      Előzmény: Janaboy82 (12809)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12817

      Az én 3 éves bestem gyárihibás volt, aztán rosszul állítottam fel (eldőlt, megnyúlt) de még mindíg felállítható (a gyári hibát kijavítottam, megragasztottam). Most volt kölcsönadva vízmentés céljára egy teszkó gazdaságos medence miatt.

      Tegnap raktam el tartós tárolásba, de állítom, hogy erősebb anyaga van, mint az intexnek. De hangsúlyozom, ez még "békebeli" 3 éves Bestway.

      Előzmény: psg5 (12816)
      psg5 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12816
      Ne húzd magad. Azért azt hozzáteszem, hogy ameddig a környezetemben lévő összes medence kilyukadt (nem bestek)a téli raktározás alatt és toldozták foldozták mikor újra töltötték, addig a a mi Bestünkkel semmi gond nem volt. (igaz a tárolás sem mindegy)
      Előzmény: Manoka79 (12778)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12815
      Aha. Legalább tanulsz belőle. Én is. Ezért kell elmenni szakboltba, a barkácsáruház ilyen szempontból csapda. Én is azt teszem, hogy találtam egy elfogadható boltot, amikor kell valami, elviszem magammal amihez kell, és megmutatom az eladónak. Eddig bejött.
      Előzmény: nyárimádó (12804)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12814
      Ezt a magasságot nem értem, mert valamennyi mélységből fel kell tudnia szívni a vizet. Vagyis szerintem ha nincs lelevegősödve a rendszer, akkor ha nem egyszinten van a vízzel a szivattyú, akkor is működnie kéne. Azt próbáld meg, hogy lerakod a motort, légtelenítesz, és a működő szivattyút felemeled a konzolra, működnie kell. Feltéve persze, ha nincs túl magasan, mondjuk nem több egy méternél.
      Előzmény: nyárimádó (12803)
      toncsa8 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12813
      Amúgy ha nem is írok,azért még folyamatos "megfigyelés" alatt álltok!
      Előzmény: nyárimádó (12806)
      toncsa8 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12812
      Most már megáll az eszem!!!!!Még a kutyákat is???(Nekem 4 kistermetű van-imádom őket!)igaz a kutyasz@rt nem annyira,de olyan sok szeretetet tudnak adni-és nekem szükségem van rá.Csumi!
      Előzmény: nyárimádó (12807)
      toncsa8 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12811
      Mindenben egyetértünk,csak "ŐK"nem kemény munkával keresik........Lehet nekünk sem aludni kéne éjjel,jobban járnánk....Úgy ahogy mondom-mondod:CSUMI
      Előzmény: nyárimádó (12807)
      tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12810

      Szia!

       

      Olvastam, hogy jártál, sajnálom...még jó, hogy nem lett nagyobb baj.

      Mi 2001-ben költöztünk be a házba, azóta nincs kerítésünk. Még soha, semmi nem tűnt el, pedig a bicikliktől elkezdve minden kint marad sokszor éjszakára.

      Ez csak olyan falusi legenda:)), nem tudom, mennyi igaz belőle, de állítólag nálunk "kihirdették", hogy ha bármilyen balhé lesz, vagy lopás, stb., akkor nincs több segély....lehet, hogy igaz, és működik....

       

      Nekünk sincs kutyánk, azt mondta a párom, hogy többet nem hajlandó füvet nyírni, ha kutya lesz a kertben...mondjuk én sem.:D

       

      Eszméletlen vihar jön megint.....végül is úgy vagyok vele, még ha fel is állítottuk volna a medencét akár egy hónapja, fürödni akkor sem fürödtünk volna sokat eddig benne...

       

      Szép estét!

      Előzmény: nyárimádó (12807)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12809
      De gyogyi vagy...miért nem mentél a jardra? Tudod, hogy milyen kocsi...biztos nem ismeretlen arra felé a VW! De basszus ugy besétáltak, hogy látták, h otthon vagy?
      Amugy neked hány kbm-es a medencéd?
      Pedig olyan szép településnek tűnik Derecske..
      Előzmény: nyárimádó (12807)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12808
      Jelentem, nálunk akkora eső volt már megint este, hogy a talajvíz már 50 cm-en van. Az aknám meg 60 cm mély:((
      Hiába szipákoltam ki, visszatöltődött.
      Ennyi eső, már durva egy kicsit. Ja és a szúnyog is gyönyörűen szaporodik a pocsolyákban:(
      A 2005-ös év volt még ilyen esős, a festő alig tudta a házat kívülről lefesteni.
      Ez van, a szivattyút konzolra raktam, csak egy kicsit magasra az aknában.
      Ha azt eléri, akkor már nem ezért kellene aggódnom.
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12807
      Itt a kutyákat is lopják, elviszik és verekedtetik. Aztán vagy túléli vagy nem. Nagyon sok trükk van kutyalopásra pl: gyógyszer, szuka ( kan)kutya oda vitele, kutya kiképző kabáttal viszik el, úgy lóg rajta a kutya stb. Amúgy azért nincs kutyám, mert sz@rik akkorát, mint egy mamut, és a füvemet is kitaposná. A láncon tartani meg nem akarom, milyen élet az neki?
      Már kezdem unni az egészet, a politikusok mellé költöztetnék egy pár családot, és akkor mondják azt, hogy rasszista vagyok. Egyszerűen már lassan jobban élnek, mint Te vagy én. BMW, VW, nem óccó kocsik, mind kemény munka ára.
      Na nem ragzom, mert nem az a fórum.
      Előzmény: toncsa8 (12802)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12806
      Szia Istennő!
      Nagyon eltűntél, már kezdtem aggódni:)
      Van pisztoly és leszarom, ha engem is elvisznek, ha odakerülne a sor. Első (a kocsma, utána) a család.
      Nem értem, mi folyik itt. Lehet én besokalltam kicsit, már négy éve lakunk itt, de a kapu, garázs ajtó éjjel mindig nyitva volt. Most nagyon pörögnek a négerek. Adnék nekik olyan segélyt, hogy besz@rnának.
      Homokszűrő megy, kicsi gond van még, de nagyon jó lesz.
      Ahogy mondanád: Csumi!
      Előzmény: toncsa8 (12802)
      toncsa8 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12805
      Szia tiki001!Nálunk is száz ágra sütött a nap egésznap.Kib.....tt meleg volt.De az esős időjárás miatt elég hidegre hűlt vissza a víz.:-(A tietek hogy az ördögbe lett 30 fokos????Én is szívesen lubicoltam volna,na de a 20fokos vízben?...
      Előzmény: tiki001 (12794)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12804
      Ja, a vasas boltban ma azt mondták, hogy a szürke színű csap betétje azért tört el, mert az kifejezetten KPE csőre van. Jól átb@sztak a boltban. Ezért szivárgot, mert a cső puhább, mint a KPE, és már hiába húztam rajta kézzel, inkább eltört a betét:(
      Vissza nem viszem, majd lesz vele valami.
      Előzmény: lac1 (12774)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12803
      Szia Lac1!
      Hát képek nem készültek, ugyanis a konzolt kicsit magasra fúrtam, így nem jelent meg a szivattyúban a víz. Majd holnap lentebb rakom vagy 4 cm-el. Porszívózás is volt ma, tökéletes és 10 percnél nem volt több.
      Tiszta Brooklyn most ez a kisváros, ma egy BMW cikázott 4- szer jó lassan az utcánkban. Valakit figyeltek a réti négerek, remélem nem engem. Pisztoly ágy alatt, nyitás érzékelők bekapcsolva ( elég gagyi, de jelez).
      Lehet már mindenkiben a rosszat látom?
      Előzmény: lac1 (12774)
      toncsa8 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12802
      Szia nyárimádó!Mi van,téged kispéciztek a betörők????Azta...pisztollyal alszol??-neked oan isz van?Nem semmi!De azért komolyra fordítva,-frankó hogy csak úgy lazán besétálnak a kapun,-kutyád nincs?Mi lett volna ha nem vagy akkor otthon?
      Előzmény: nyárimádó (12801)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12801
      Szia Melike 98!
      Igen, az a céges email-em. Nem jött semmi, nem értem.
      Ma meg egy BMW körözött lilás- pirosas színnel. Rendszáma KYV-... Vékony kopasz kölyök, bal karja tiszta tetoválás. Ma pisztollyal alszom. Vasárnap szerelik a riasztót végre kültérre is rakatok egy fénykaput, így az ajtóig sem jutnak el, hacsak nem lépik át.
      Úgyhogy ma fennt leszek sokáig.Üdv
      Előzmény: melike98 (12770)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12800
      Hát ez már megy igy veszett...majd reméljük legközelebb összejön ha vmi más kell és arra olcsobb.
      Előzmény: Blue_Sky_007 (12799)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12799
      Azt hiszem pont aznap jártam a madarasban, amikor megvetted, még eszembe is jutottál, de amikor hazajöttem, olvastam, hogy megvetted. Még jó hogy nem vettem meg, így nem maradt a nyakamon.
      Előzmény: Janaboy82 (12796)
      mozo01 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12798
      "Tavaly az intex skimmer 1450 ft-ért is volt a madarasban. :-)"

      No ezért nem tőzsdézek. :D
      Előzmény: Blue_Sky_007 (12793)
      zsloti Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12797
      Monorierdő,Pest megye 4es ut Pesttől 40 km
      Zs
      Előzmény: tiki001 (12794)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12796
      Hát marha joh...csak senki nem vette meg nekem és küldte el:( De még fel nem tudtam tenni a szkimmert, mert nem volt sok értelme :S
      Előzmény: Blue_Sky_007 (12793)
      tiki001 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12795
      A lomisok meg összeszedik , elhozzák és majdnemvadiújként eladják a használtcikk piacon... Bár a Németből behozott cuccok sok esetben valamiért még mindíg jobbak mint az itteni újak. Vajon miért?
      Előzmény: probody (12785)
      tiki001 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12794
      Eső ??? Hol ? Mi most jöttünk ki a vízből. Igaz hajnalig vihar volt meg esett meg dörgött, meg villámlott, reggel vödröztem a takaróról keményen, de egész nap jó idő volt, 30 fokos lett a víz , úgyhogy a mai estét nem lehetett kihagyni :-)
      Előzmény: zsloti (12790)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12793

      Ha ott megveszi neki valaki, és elküldi utánvéttel, még drágábban jött volna ki, mint amennyiért vette.

       

      Tavaly az intex skimmer 1450 ft-ért is volt a madarasban. :-)

      Előzmény: mozo01 (12792)
      mozo01 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12792
      Jó idő? Mire hazaérek kb. fél 6 és menetrendszerint dörög villámlik. :( Pont mint most.

      Most ne figyelj:

      Budaörsi madarasban van skimmer 2190Ft, meg tisztítófej (zsákos, nyél nélkül) 1390Ft
      Előzmény: Janaboy82 (12788)
      marzio Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12791
      nyár végén leengedik a vizet és kidobják az egészet a kukába szűrőstől mindenestől.

      Ja, és utána veszélyes hulladékként leöntik valahol Kelet-Európában! Lásd szemétbotrány annak idején!
      Előzmény: probody (12785)
      zsloti Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12790
      Nállunkankora eső volt, van hogy a medi majdnem átbukott(a lyukas intex takaró van rajta)
      Ugy kellett kiengedni a vizet belőlle
      zs
      Előzmény: tiki001 (12789)
      tiki001 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12789
      Válság van, spórolni kell a fórumozással is ;-)
      Előzmény: Janaboy82 (12788)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12788
      Gyerekek hát mi van veletek!?:) Jön a joh idő megszűnt a fórumi élet? :D
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12787
      Szia!

      Nem teljesen értem ezt a garancia oldalt..nekem Bestway termékem van Metroban vettem..joh mondjuk nekem a teljes medence fólia volt hibás..de felhivtam a szerviz számot..mondta mit csináljak..küldtem cserélték...amugy az aqualing.hu cég foglalkozik a Bestway garral érdemes felvenni a kapcsolatot velük telefonon és megkérdezni, bár fura, h nem reagáltak az e-mailedre, de gyorsabb a telefon....
      üdv
      Janaboy
      Előzmény: Manoka79 (12778)
      Piki Patos Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12786
      Hello!
      Nekem is megette még tavaly /első szezon/ nyár közepén a Bestway alátétfóliát. Különben én gyengének tituláltam már amikor leterítettem a fűre és vettem egy 4x4 linóleumot /remélem értitek, nálunk így hívják/ és ráraktam. Az idén már csak a linóleumot raktam le, igaz előtte a füves részt ahol a medi elterül felástam és leszinteztem a talajt. Mivel a medi 457cm átmérőjű a alátét linóleumom meg 4*4 volt így megtoldottam egy kis hároszögekkel azaz vásároltam 2*4 méter linót még hozzá és most oké minden! Kétlem h a linóleumot megeszi a nap, igaz h nem néz ki valami szépen a sok minta végett, de legalább praktikus és könnyen takarítható ahol kilóg a medi alól.
      Előzmény: Manoka79 (12782)
      probody Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12785

      Tartósság téma. Csak itthon gond ez.

       

      Voltak nálunk rokonok németországból. Látták, ismerték is az intex medencét kint is kaphatók dögivel ezek. Mondtam, hogy van fóruma is. Sok a hibás, állítólag hamar kilyukad a felfújható rész stb.

       

      Annyit fűztek hozzá tapintatosan, hogy ezek a 4,6-osak náluk kb. 100 euróba kerülnek. Tavasszal megveszik a medencéket az emberek, nyár végén leengedik a vizet és kidobják az egészet a kukába szűrőstől mindenestől. Kimosni, elrakni? Csodálkoztak... Illetve nem mert ismerik az itteni helyzetet.

      melike98 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12784
      k_melcsike@freemail.hu   ez a cimem irj egy e-mailt mert nekem a tied visszadobja :-(
      Előzmény: melike98 (12770)
      szervezkedő Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12783
      Egyértelmű!
      Meg hát most őszintén, mi a meredt répa romolhat el egy ponyva tekintetében amit az ember a medence alá tesz?! Szerintem nincs az aki gondolna ilyenre amikor megveszi!
      Előzmény: Manoka79 (12782)
      Manoka79 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12782
      Sajnos ez így szokott lenni. Én úgy voltam vele, mivel nem egy akkora tétel, illetve visszavinni sem tudom amíg a medence áll, nem nagyon foglalkoztam vele...Persze ha ezt én tudom?:) Csak ugye így tehetetlen az ember, mert hiába veszek egy másikat, akkor sem tudom már újratenni.
      A cégnek meg a minimum lett volna, hogy válaszol, írja meg hogy rendben köszönjük az észrevételt, de sajnos számla hiányában nem áll módunkban bármit is tenni. És akkor én ezt egy korrekt hozzáállásnak minősítem, de így.....
      Előzmény: szervezkedő (12781)
      szervezkedő Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12781
      Ne edd magad, attól nem lesz jobb!
      Mi házfelújításban vagyunk. Az hozzávalók egy részét itthon, más részét külföldön vásárolom. Mindig erlteszem a számlát, blokkot. Kb egy hete vettem pár kacatot, köztük egy követ törő törpét, ami mellett egy napelemes lámpa van. A gyerek homokozója mellé szántuk! A láma nem világít!!!!!
      ....és minden blokk itt van, csak az nincs meg sehol!!!!!
      Kapják be a Baumaxosok!
      Előzmény: Manoka79 (12778)
      Manoka79 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12780
      Látod erre nem is gondoltam. Most már megnyugodtam, a környezet mindenekelőtt!:) Jövőre is ilyet akarok :):):)
      Előzmény: index27 (12779)
      index27 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12779
      Lebomló polimerből(bioműanyag) talajtakaró fóliát is készítenek, lehet hogy a tied véletlenűl pont ebből készült. Így viszont elmondhatod, te tetél a környezetedért :)
      Manoka79 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12778
      Azt még valahogy elfogadnám, ha csak szezon végén kezdte volna a bomlást, de hogy 2 hónap alatt, kicsit elkeserítő. Az is oké, hogy legalább alatta egyben marad, de azért alakítottam így, hogy ne kelljen köré mást tenni. Na most legalább semmi nem lesz, mert már nem akarok nekiállni ott is füvezni. :(
      Én azt mondom - tény hogy az idő egy idő után megeszi az anyagot, de talán annak pár évnek kellene lennie. Ezen az alapon azzal is jobban járnék ha autó ponyvát tennék le, az nekem már több éves és semmi baja, pedig aztán azt hideg, fagy, meleg, eső minden éri, és jééé még mindig egyben van. Szóval én egyértelműen anyaghibára tippelnék, röviden és tömören szar.
      Ha meglenne a blokkom, menne a Kermi-be, de így ezt most kihagyom. Persze engem a cég hozzáállása jobban idegesít. Sebaj soha többé Best termék!
      Előzmény: psg5 (12775)
      Nonamona Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12777
      Ne is mondd!!! A 3 idényes szolártakarónk buborékfedlapjai úszkálnak a medence  vizében!!! Gyalázatosan megette az idő!!!!
      Előzmény: Blue_Sky_007 (12776)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12776

      Lehet azt mondani, hogy az occó kínai árú ennyit ér. Nem tudom, az biztos, hogy a 3 évvel ez előtti best aljtakaró tovább bírta, mint a 2 évvel ez előtti, az meg tovább mint a tavalyi.

      A fedőtakaróról ne is beszéljünk.

       

      Amit nem tudok, hogy ez mennyiben agyag takarékosság (UV álló komponens hiánya, vagy elégtelen mennyisége) és mennyiben az megnövekedett UV sugárzásnak tudható be.

      Előzmény: Manoka79 (12773)
      psg5 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12775
      Nálunk ugyanez volt a helyzet, vagyis még mindig fenn áll.
      Tavaly a szélénél elkezdte a foszlást, porladást. Amúgy én körbe levágtam a medence aljához igazítva (először csak felhajtottam) majd nyár végén elraktam, a medence alatt résszel semmi baj nincs. Idén ugyanúgy alá tudtam rakni a maradék lefoszlott anyagtot még levágtam.
      Speciel én arra tippeltem, hogy az erős nap megadta neki és azért kezdett szétmenni, mert azon az oldalon ahol csak a reggeli nap érte ott nem olt olyan vészes a dolog meg ugye a medence alatt sem érte a nap és ott rendben volt.
      De valóban a naptól sem kéne megadni a magát egy kültérre szánt anyagnak.
      Előzmény: Manoka79 (12773)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 12774

      Jaja!

      Így lesz jó!

      Előzmény: nyárimádó (12765)
      Manoka79 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 12773
      Manoka79 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 12772
      Itt a kép, valamiért előbb nem rakta be...
      Manoka79 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 12771
      Sziasztok!

      Egy kis érdekesség a Bestway alátétfóliáról. Kb. 2 hónappal ezelőtt vettük, szépen egyenesbe hoztuk a talajt, kigazoltuk, felállítottuk a medencéket. Idővel kisebb lyukakat fedeztem fel rajta, gondoltam talán keményebb szárú gaz szeretett volna napfényre törni - de nem. Akkor még nem foglalkoztam vele, de pár héten belül a képeken látható állapot fogadott. A képeket 06.14-én készítettem. A fóliát megfogva egyszerűen foszlik szét a kezemben az egész. Jelen pillanatban már 40cm-es szakadások illetve hiányzó darabok tarkítják, a szél kicsit odatett neki.
      Persze írtam is nekik egy levelet, csatoltam a képeket, de a mai napig semmi válasz nem érkezett, de annyit tudok, hogy 2 napra rá olvasták a levelet. Na most akárhogy is számolom azóta 8 nap telt el. :( Nem akarom minősíteni a céget, de kicsit furcsa, hogy ennyire számít nekik a vevőkörük. Természetesen semmit nem tudok csinálni, nem az a 3e Ft számít, hanem most jön a nyár, jóformán még nem is használtuk a medit, és már így néz ki az egész. És ugye nem fogom ezért a medencét leengedni.
      A legviccesebb az egészben, kínomban, mérgemben már csak nevetni tudtam rajta - a doboz hátoldalán az szerepel - "...új, tartós anyag". Na most ez azért talán már mindennek a teteje, talán addig tartós, amíg a doboz egybentartja???
      Részemről a márka elfelejtve, amióta szomszédtól hallottam, hogy az új medencetakaró fólia, amit kaptak a Bestway közel 90e-s medencéhez elszakadt.
      melike98 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 12770

      irtam e-mailt  de ezek szerint nem kaptad meg. :-(

      mvh.gov.hu ra kell irni?

      Előzmény: nyárimádó (12762)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 12769
      Akkor lehet jobban járok, ha ragasztom? Főleg mert már egyszer volt felállitva :(
      Előzmény: zsloti (12768)
      zsloti Creative Commons License 2009.06.24 0 0 12768
      Hát az intexnél nagy szívás van
      Ha nálluk(http://www.kertimedencek.hu/) veszed akkor ők vállalják a garit, de ha nem akkor az a cég,üzlet ahol vettek
      Hiába mondják hogy menj a fentiekhez ,elhajtanak
      Ez ki is van irva honlapjukra
      zs
      Előzmény: Janaboy82 (12766)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 12767
      Most így erről konkrétan nem biztos, hogy szó volt, De a forgalmazótól lehet érdeklődni. Nekem a cucc dobozán rajta volt, hogy ki vállalja a garit rá.
      Előzmény: Janaboy82 (12766)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 12766
      Hali!

      Kerestem a fórumon, de istenemre nem találtam...az Intex garanciát ki csinálja? Az uncsiméknak véletlenül kiszakadt a felfujható peremű medencének a felfújható része (több részen is és nem is kicsit), hogy vajon ugy megy mint a Bestway-nél? Ki kell vágni egy darabot és küldik az újat vagy el kell vinni az egész medencét?

      Bocsiiiiii! Nem találtam télleg!

      Thx!
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.24 0 0 12765

      Szia Lac1!

      Na ezekért nem tudtam tegnap beüzemelni a homokszűrőt. Remélem, jól értettem meg. T elágazás két csap, az egyik a főágat zárja, a másik a medence porszívóhoz, a harmadik üres a szivattyú ága. A porszívó egy gyorscsatlakozó lett végül.

      Ma kész lesz, de a vizem egy villa gané ( esővíz, barack, falevél, háton úszó bogarak).

       

       

      Üdv

      Tevemadár Creative Commons License 2009.06.24 0 0 12764
      fricike46:

      Köszönöm! Megnézem, majd jelentkezem az árával. :-)
      Előzmény: fricike46 (12752)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.24 0 0 12763

      Nem baj annyiból hogy esett, hogy az aknám száraz maradt. Most már bemerem tenni a szivattyút. Ma veszek cuccost Lac1 módra és kipróbálom a homokszűrőt:))

      Riasztósok jönnek, raknak fel egyet.

      Az autó sejtem, hogy hol van, ami hivatalmul jött, majd megnézem.

      Előzmény: Blacklock (12753)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.24 0 0 12762

      Szia melike98!

      Este már fáradt voltam, nem jöttem fel a fórumra.

      Nem, semmilyen email nem jött a privire.

      Mi a baj?

      Előzmény: melike98 (12748)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12761
      Nah Lac1...sajna odajutottunk, hogy az üzlet nem jön össze :( Olyan drága lenne a szivattyú, hogy nem éri meg a tartályt megvenni...ha eleve a sajátom lenne a tartály, akkor persze nem gáz venni rá egy szivattyut...de így :(( Majd veszek magamnak én is egy újat..de sztem az már csak jövőre..vagy esetleg szezon végén majd meglátjuk..

      Többiek akik kerestek a létra elé lábmosót...az uszodatechnikás boltban, ahol vettem ma a szkimmert (méreg drágán) árultak...3500 pénzért...azt hittem leülök a helyben..egy kis műanyag kotliért ennyit elkérni.. :(
      lac1 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12760

      Nyami kolb, ó, ha tudom, hogy így is lehet...

      Akkor nem veszek boltban!

      Előzmény: melike98 (12748)
      -0_-_0- Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12759
      Igen, láttam, de sajnos nálam van valami gubanc egy xp frissités után, és igy nemtudok emailt külden, vagy is ha nem tudom kimásolni az email címed ... erre az email címre, légyszíves írj egy sort : nesszi@index.hu
      Előzmény: motinka (12758)
      motinka Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12758
      nyilvános az email címem, ott keress
      Előzmény: -0_-_0- (12757)
      -0_-_0- Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12757
      Esetleg egy elérhetőségi címet? Telcsi számot, kaphatok ?
      Előzmény: motinka (12756)
      motinka Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12756

      ez éppen eladó :o)
      Előzmény: -0_-_0- (12749)
      marzio Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12755
      Ja igen, és nem árt a befúvóba berakni egy műanyag könyököt, ez szépen mektekeri a vizet, és a skimmer is jobban szűr!
      Előzmény: marzio (12750)
      szucsr Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12754
      Ja hát igen, nekem is 6m3 megy át rajta, az viszi... :)
      Blacklock Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12753
      Sziasztok!

      Kegyetlen idő van :(:(:(

      Nyárimádó, nem tudok napirendre térni ezek felett a betolakodók felett... Nem kicsi csapadék esett akkor!
      fricike46 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12752
      Szia..debrecen,huszárgál utca valmi LINE kft a kincseshegy kereszteződésében 1,2 m szélességben van fm-amennyit kérsz..ócccsó
      Előzmény: Tevemadár (12695)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12751

      Az a baj, hogy gyengék a szűrők (motorok) hozzá. Nekem 2 db volt tavaly párhuzamosan kötve, akkor elég volt szépen bevitte a vizet. Most egy homokszűrő van rákötve, majd beszippantja, úgy zubog a víz bele.

       

      Igen, a megoldás, hogy kicsit meg kell dönteni.

      Előzmény: marzio (12750)
      marzio Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12750
      Nekem is van egy ilyen Intexes skimmerem és semmi bajom vele!
      Úgy állítsd, hogy maga a ház (fehér) teteje kb. 5 cm-re legyen a víz felszíne alatt! Az úszó része (kék) ki fog emelkedni a vízfelszínig, ekkor billentsd befelé az egészet kicsit! A kar tetején van több fokozatú állítási lehetőség, valamint a magasságot is lehet szabályozni! Arra figyelj, hogy a medence perem rendesen fel legyen fújva!
      Előzmény: natalyel (12746)
      -0_-_0- Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12749
      Sziasztok

      3.60×09 merevfalú medencéhez van, ez a fajta
      Swim'n Play Inc. "Dirteater Skimfilter" Betétes fölőző szűrő
      Model:DES F012
      amely, a mai nap folyamán bedobta az unalmast:(
      Kérdésem lenne, esetleg tudd e valaki abban segíteni hol tudok ilyet venni vagy rendelni?
      Netten próbáltam rákeresni, de reménytelenül.
      melike98 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12748

      :-(

      A szomszédtól az éjjel a füstölt kolb vitték el, az a multkor itt maradt .......

      No komment....

       

       nyárimádó:irtam reggel e-mail neked megkaptad?

      Előzmény: nyárimádó (12745)
      szucsr Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12747
      Az enyémben a belső perem beáll a vízmagasságra, az alsó részét elég 2-10cm-rel a vízszint alá állítani (Intex).
      Előzmény: natalyel (12746)
      natalyel Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12746

      Uff.

      Kb. egy hete kérdezősködtem a szkimmer ügyében, talán most aktuálisabb a téma, ahogy olvastam a hozzászólásokat.

      Akinek puhafalúja van, az hogy oldja meg, hogy pont a megfelelő magasságban álljon? Nagyon sokat kell szőrözni vele, de még akkor sem marad meg állandóra. Vagy alámerül kicsit, és akkor a felszínről nem szív be semmit, mert a vízfelszín alatt pár centire van a teteje, és így nincs meg a kellő szívóhatás. Vagy túl fent van, akkor meg azért nem gyűjti be a lebegő szennyeződéseket, mert felül nem "folyik" bele a víz, fél-egy centivel kiemelkedik, és így az alsó "vészbeszívólyukakon" szívja fel a vizet. Ha beállítom pontosan, akkor is egy idő után vagy megtelik és kicsit alámerül, vagy keveet szív felülről és kiemelkedik. Állandóan ott kell lenni mellette.

       Vagy szimplán csak én vagyok nagyon béna, és valamit benéztem.

      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12745

      Ja melike98 !

      Valószínű most már, hogy H.szovátiak. A rendszám pedig lopott, egy tankolás, egy kis betörés és dobják el.

      Ja a rendőröket felhívni kb 3 perc (autómata elsorol mindent, majd kapcsolják a központot, és majd ők hívják fel a helyi illetékes rendőrséget) , az nekem 5-6 km autóval, mire keresni kezdik őket az 10-15 perc is lehet. Nem hülyék.

       

      Előzmény: melike98 (12742)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12744
      Aha. Hát sok emberrel beszéltem, telefonáltam fehér színű VW Bora nincs Derecskén sem Konyáron. A rendszáma "J" betűvel kezdődött. Figyeljetek. Amúgy megfogadom Lac1 tanácsát, a riasztóberendezés egy betörés ára. Van egy kis kincsünk még, muszáj lesz erre költeni. Nem ezeknek a mocskoknak hordtam össze évek alatt.:((
      Előzmény: melike98 (12742)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12743
      Lac1: Persze tudom, nem is akarom, h közvetlen bele vond magad..egyenlőre még egy helyen megkérdezem majd a szivattyút, de egyenlőre neccesnek tűnik..
      Másik dolog, h kaptam ma szkimmert uszodatechnikás boltban...sajna 6500 pénzembe került :(
      Huhhh volt ma kint a medencénél...jáááááj de hideg volt :D
      A TA értékem még mindig magas...nyomjak megint bele sósavat? az a baj, h folyamatosan nyomja fel a Ph-mat és egyszerűen nem tudom beállítani.. :(
      melike98 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12742

      Földes :-)

       

      Ma reggel ugyanoda megint betörtek.. komolyan  mondom ez már nagyon gáz, nem tudom mit gondoltak hogy ujra tele  a fagyasztó.??? ugyanugy a mi kertünkön mentek át, ugyanott vágva ki a keritést :-(

      Előzmény: nyárimádó (12731)
      liz79 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12741

      sziasztok!

       

      Látom mindenki él és virul, és ki nem fogytok az írkálnivalóból:-)))

      Jól vagytok? remélem múlthéten mindenki fürdött ezerrel.

      mi is szinte minden nap (pénteken szuper 31 fokos volt a víz). sok gond mellett egy kis felüdülés jót tett.

      mikor lesz nyár???? valaki mondja meg...

      vizünk egész jól bírja  közepes törődéssel (kopp kopp) ! medencefedésre kifundáltatok már valami jót??

      hzolee Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12740
      A lakás összes áramköre FI relé alatt, köszi a jótanácsot!
      lac1 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12739
      Ahogy mondom. Nem az enyém, nem is akarok nagyon belefolyni, ha érdekel, akkor - igaz még meg sem kérdeztem, hogy lehet-e - adok egy telcsit vagy egy emilt, és lerendezed az eladóval. Engem nem igazán érdekel az sem, ha 30-ért veszed, de az sem ha 10-ért.
      Ha kell valamikor fővárosig elviszem, de ettől jobban nem akarok belemászni.
      Előzmény: Janaboy82 (12734)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12738

      Ja, és rendesek voltak a Wetro-nál, mert nem kötekedtek, nem telefonáltak és nem próbálták rám verni, hogy "fociztam" a szivattyúval.

      Hajrá Janaboy!

      Előzmény: nyárimádó (12737)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12737

      Na, megjött a kicsike. De most meg nem vagyok otthon. Az asszonyt kérdeztem, hogy egyben van-e, de hiába, nem ért hozzá:)):((

      Nem is a műszaki érzéke miatt szeretem.:)) 

      szucsr Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12736
      Megjegyzem, a Shott 6m3/h-s szűrő szivattyúja 7,8m3/h-s teljesítményű (130l/min van ráírva) - nyilván a homok fojtja le 6-ra.
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12735
      Nem marad más, mint netes rendelés. Pár nap és ott van háznál. Amilyen vacak idő van, nem ráérsz?
      Előzmény: Tevemadár (12732)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12734
      Ezt most hogy érted? :)
      Előzmény: lac1 (12733)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12733
      Úgy kell neked, ha nem alkuszol...
      Előzmény: Janaboy82 (12727)
      Tevemadár Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12732
      Köszönöm szépen a válaszokat.

      Blacklock: sajna ilyen nevű boltról nem tudok (a weblapjuk azt mondja, legközelebb Miskolc)

      nyárimádó Derecskén :-) : köszönöm, a két boltot megnézem, de igazából pont nem medencés boltban szerettem volna venni, nagyon sok mindent aranyárban mérnek. :-( (pl. medence flexi cső 1000 ft /m, máshol olcsób... stb.stb.)

      üdv.:

      Tevemadár
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12731

      Hülye voltam, hogy ráordítottam, de a fene gondolta, hogy nem valami vizes vagy gázos emberke.

      Merre van az a Debrecen mellett?

      Előzmény: melike98 (12730)
      melike98 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12730

      Nekem a szomszédhoz törtek be kb 2 hete a fagyasztót pakolták ki  2 hízó volt benne, meg a pincéből a bort pálinkát :-(

       

      Előzmény: nyárimádó (12728)
      melike98 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 12729

      Tegnap azt hallottam a  tv-ben 2 hét igazi nyár lesz :-(

      Iszonyat ez az idő :-(

      Most is szakad. /Debrecen mellett/

       

      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12728
      Végül is, ha 70-nél megállt volna, az a 30 plusz a zsebben jó érzés lett volna. A tartály annyiból áll, mint amit láttál a képen. Tartály, belül 1 db vastag cső ( ez megy be a fejszelepbe)+ furulyák ( csatornák: itt megy a vastag csőbe bele a tiszta víz), fejszelep, fejszelep tartály közötti bilincs, óra, leeresztő csap. A fejszelepen van a kar, aminek segítségével a külön "programokat " tudod vele végeztetni. Végül is a víz irányát változtatod vele, hogy merre menjen. A szivattyú meg szív, és nyom.
      Hát igen, nem olcsók a szivattyúk, de Te mondtad, hogy meg tudod oldani.
      Olvass utána, de végül is ennyi az egész.
      Na holnap meló, alcsi.
      Szia
      Előzmény: Janaboy82 (12727)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12727
      Szal igen..amennyire én is számolgattam..kb az a helyzet, amit írtál az egészet illetően..a másik dolog, hogy bár Lac1-el se és a barátjával se beszéltem még erről, de meg mondom őszintén, hogy én sokkalom picit a 30-at a tartályért..én 20 körülre gondoltam (persze ez nem pontositott)...ugyanis ha kicsit számolunk, ahogy te is tetted..akkor 8 kbm-t tud a tartály, ekkora szivattyu min 60eFt (jó esetben!!) és igy már 90-nél tartunk, újonnan pedig 100eFt...nem tudom, hogy önmagában a tartály tud-e bármi extrával többet, mint ami a wetronál kapható...persze sakkozik az ember, mert szeretne minél olcsóbban megúszni, de ahogy te is írtad, sok mateknak rossz a vége és jobban járok ha megveszem vacsi újan..amúgy még annyit, h Lac1 azt írta, h megvan minden a tartályhoz..ezt pontosan nem tudom, hogy mit takar...
      Más megjegyzés és ez csak érdekesség, az a 14 kbm-es szivattyu, amit mutatott a haver 2 colos csatlakozoval van szerelve :D
      Előzmény: nyárimádó (12725)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12726
      Szia Blacklock!
      Ne sajnáld, addig is nézegetem az akna belsejét, és nem folyik be víz, pedig esik bőven. Szombat óta 60 mm esett, asszem az országos átlag csapadék 500 mm körül van éves szinten. Nem semmi.
      Most az ilyen undorító betörni vágyó emberek miatt hívhatom a riasztóst, aki vagy 100 ezret le fog gombolni biztos. És dolgozzak és spóroljak az ilyen emberek miatt, akik lopnak. Mondtam a rendőrnek is, hogy nagyon megvertem volna, ha elkapom, és lesz...rtam volna, hogy engem is megbüntetnek. Legfeljebb azt mondtam volna ( persze 5 tanú látta), hogy rám támadott. Úgyis nekem hisznek, mint becsületes állampolgárnak:))
      Előzmény: Blacklock (12718)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12725
      Kellett Neked ekkora medence:)))
      Pl: Ha szerzel egy 7m3-t: az is kb 400W
      (20 m3 /7 m3 )x2 x42= 240 Ft/ nap/ 2 forgatás
      Valamit elb..sztam előbb:
      (20m3/6m3)x2x42= 280Ft/nap/2 forgatás

      A szezon max 4 hónap= 120 nap 120x240= 28800 Ft
      120x280= 33600 Ft villanyszámla

      A különbség 4800 Ft éves szinten. De ki hogy közelíti meg. Az, hogy most 5 vagy 6 órát szűr naponta, számomra mindegy lenne.
      Ennyit tudok okoskodni, DE TE DÖNTESZ!!!! Te pénztárcád, te adózott forintod. A különbség kevés, viszont az egyik zsír új mindennel felszerelve, a másik meg olyan lesz amilyen és hiányos.
      Üdv janaboy
      Előzmény: Janaboy82 (12723)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12724
      Szia Janaboy82!
      Akkor 70 ezresnél jársz+előszűrő 5000 ( haj, bogár stb szűrés)+nyomásmérő óra pár ezer+ csövek. Kb 80-nál áll meg. Újonnan is 85-90 lenne, mindennel felszerelve új fejszeleppel és szivattyúval ( csak nincs ennél a cégnél 7m3-es). Ja, és akkor még az utánamászkálás, meg a végeredmény, hogy milyen lett. Te tudod...
      Rajtad a döntés, de ne ilyen 1kW-os szivattyút nézzél rá, mert a gatyád leeszi és nem is jó rá.
      De nem én bizniszem, én már akkor újat vennék és 6 m3-t, és nincs kínlódás, a tartály a szivattyúhoz van méretezve, és nincs a végén kopp, ha balul sül el.
      És a napi áram fogyasztás 6,66 órára számolva: 111 Ft

      Előzmény: Janaboy82 (12723)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12723
      Nem jutott el még nekem senki venni egy Intex/Bestway szkimmert ócsón?:) ha ilyen 2eFt v. 3eFt-ért megtudja venni vki utánvétes postával elküldi, akkor fizetem persze..
      Nyárimádó és ha olyan szivattyut szerzek ami 7 m3/h-s 40 körül, de nincs előszűrő, annyival többet ér mint a 6m3-es?
      marzio Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12722
      Köszi! :)
      Előzmény: Blue_Sky_007 (12721)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12721

      Én csak letakarom.

      Marad minden úgy ahogy van.

      Kihíúztam a konnektorból mindent, majd holnap alánézek mi van vele.

      Előzmény: marzio (12719)
      tücsök01 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12720
      Köszönöm a gyors választ.
      Mi is gondoltunk polifoamra, de a medence mérete miatt több darab kellene. Tartunk tőle, hogy hiába ragasztanánk össze, véletlen mégis szétcsúszna. Felállítás után meg már nem lehet korrigálni rajta, mert ez be lenne süllyesztve. Vakami olyan kellene, amit egy darabban alá lehetne rakni.
      A filc, meg a padlószőnyeg mi van ha berohad? Azt észre sem vesszük.

      Sajnos ebben az időben nem kell állítani:(
      marzio Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12719
      Szia Blue!

      Te a skimmert ki szoktad ilyenkor venni, vagy bennehagyod?
      Előzmény: Blue_Sky_007 (12697)
      Blacklock Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12718
      Nyárimádó, aztaaaaaaaaaa az nem egyszerű, milyen durva!!! Nálunk mindig zárva a kapu, és a két pireneusi hegyikutyáink az őrök, elég messze sétálnak az emberek a kerítésünktől :) Eszem megáll mit merészelnek…
      Sajnálom, hogy nem jött a cserekészülék :(

      Blue Sky, igaz!!!

      Vénszárcsa, köszi!

      Hzolee, majd egy képet muti a kisemberről :)

      Krisz bp, neeeeeeeeeeeeeee :( ne essen!!!

      Tevemadár, bricostore van a közeletekbe? Ott akciós most!
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12717
      Most már nem pofázok, mert kapok a kapcsolattartótól.:)))
      Üdv
      Előzmény: Janaboy82 (12713)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12716

      Hát a szezon és az időjárás lehetőleg járjon együtt.

       

      Amit írsz, erre a mocsok időre igaz, ha ezer ágra sütne a nap, akkor nem.

       

      3 éve (már nem emlékszem) de olyan vacak nyár volt, hogy a Bestw. 3,66-osát 7 ezer forintért árulták (kompletten fedőfóliával)  és nem vitte senki (én barom meg nem vásároltam fel akkor az egész készletet). Szezonban.

       

      Tavaly meg olyan árakat nyomtak a szezonban, hogy csak kiesett a szemem.

      Előzmény: Krisz_bp (12701)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12715
      A szivattyúk, kompresszorok fülnél keresd. A Nekünk is Lac1-el Shott márkájú, szerintem jó.
      Dobj nekik egy telefont a nyomással kapcsolatban, és a többi a Te dolgod.
      Csak így meg 6m3-es a homokszűrő lesz belőle, ami meg zsír újonnan 76500 Ft, a tegnapi linken ( wetro-n) akciósan.
      Há vazze, megint adtunk a sz@rnak egy pofont:(((

      link
      Előzmény: Janaboy82 (12713)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12714
      Ja, a 8m3-es 116,000Ft. Huh, szóval ezért írtam inkább 6m3-t.
      Előzmény: Janaboy82 (12710)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12713
      Ez johnak tűnik, dobsz egy linket? Thx amugy!
      Előzmény: nyárimádó (12711)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12712
      Én debreceni gyerek vagyok, csak beleuntam a panelbe és a nagy, büdös dugókba. Elég sokat jártunk apósékhoz, és megtetszett a nyugalom, és a lassabb élet. Vidéken figyelmesebbek az emberek, bár ma volt egy betörőnk, de hol nincs?
      Előzmény: Janaboy82 (12710)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12711
      Szia janaboy!
      Találtam , igaz csak 6m3/h szivattyút 42000 Ft-ért, a nagyobbak már 70-80000 ezerbe kerülnek. Adatai: SZS 051 SHOTT 6 m3/h szivattyú 0,4kW/230V, leírás róla: Előszűrős szivattyú, maximum 20-25 m3-es medencéhez.
      Kedvező viszont az áram fogyasztása, és sokkal kedvezőbb a z ára, mint amit ajánlottak Neked.
      Puff neki, már csak 70000 körül jársz, és a szivattyú vadi új, a tartály meg nem számít csak ne legyen repedt ( de nem az).
      Üdv, és bocs, ha este kicsit félreérthető voltam.

      Előzmény: Janaboy82 (12705)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12710
      Most itt az a kérdés, h tulképpen milyen elvárásokat kell támasztani egy ilyen szivattyú felé..amennyire nézegettem a dolgot...ugye legyen 7m3/h-s átfolyása..2.6 BAR-nal ne legyen nagyobb nyomása, és legalább legyen 2 m emelő magassága (bár jelen esetemben 1 méter is elég lenne)...még megnézünk egy szivattyús céget, ahol lehet lesz olcsobban, de az nem Grundfos lesz...majd meglássuk..
      Derecske...joh rég jártam már arra :)
      Előzmény: nyárimádó (12709)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12709
      Hát úgy már elég húzós lenne. Annyiért vadi új ( 8m3= 99000 vagy 10,5m3= 130000Ft) van a boltban. Igen, ma néztem a szivattyúkat, a medi szivattyú nem kerti locsoló szivattyú:((
      Előzmény: Janaboy82 (12705)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12708
      Szia Tevemadár!
      Hát elég gyenge errefelé a választék, én két címet tudok, ahol medencével foglalkoznak. De lehet, hogy netes megrendeléssel jobban jársz ( méretre vágják, olcsóbb stb.).
      Üdv Derecske

      Mikepercsi u.10. Kerex-Debrecen Kft.Tel.:06/52-368-925
      MERIDIÁN Uszodatechnika 4029 Debrecen, Kígyó utca 19.Tel.: (20)9792 597
      Előzmény: Tevemadár (12695)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12707
      Hát igen. Ekkora medencét, amihez ekkora teljesítmény kell, nem mindenki épít, aki meg mégis, az nem fog "cigánykodni" úgy, mint pl. én.
      Leteszi a sokmilliót egy kivitelezőnek, és kész.
      Gyúrjál még, a szűrő nem szalad el!
      ;-)
      Előzmény: Janaboy82 (12705)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12706
      Szia Blacklock!
      Nem jött meg.:((
      De reggeli csinálás közben ( 9,30-körül) két ember kinyitotta a kapumat és jöttek befelé. Ráordítottam ( alergiás vagyok a gázosra, vizesre is mikor csak úgy besétálnak) a két emberkére elkezdett futni, én meg utánuk és mire a kapuhoz értem zokniban szakadó esőben, már egy autóval hajtottak el. (Pisztoly az emeleten.) Cipő fel, autóba be, de nem találtam meg őket. Rendőrségnek egy telefon, leírás az egyik emberkéről, autó márkájáról. Ennyi, vasashoz elmentem lakatért, hegesztettem köracélt a kapu leszúró tüskéjehez, hogy kintről ne lehessen felemelni, és nyitni a kaput.
      Aknám nedves még a múltkoritól, de egy csepp víz nem folyt be azóta.

      Előzmény: Blacklock (12694)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12705
      Hali!

      Nah megkérdeztem..szal 1kw-os és 14 m3/h-s...és ez azért ilyen akciós, mert rájuk ragadt..sajna ugyanez 7 m3-esben 80 lenne :/ De még lehet nézünk egy másik fajtát...
      Előzmény: lac1 (12689)
      vénszárcsa Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12704
      Sztem kéne lenni mindben de Bluenak igaza van, mert én is szezon előtt vettem amikor hegyek álltak belőle. Hamar el is fogyott.
      Előzmény: Blacklock (12694)
      koosandrea Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12703
      term. .....rÉkos:-))))))
      Előzmény: koosandrea (12702)
      koosandrea Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12702

      Üdvözlet!

      Nekünk van eladó kék buborákos fólia (Miskolc) 18000-ért vettük, ár megegyezés szerint.

      Előzmény: Tevemadár (12695)
      Krisz_bp Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12701
      mondjuk most szezon van de az árak a téli alatt vannak... 366os medi 12, vegyszerkészlet 3999, algaölőt még a meszeknál is 800érrt láttam literjét, de 3literes 1800ért oda adná mert egy hónapig szakadni fog az eső az időjósok szerint.... Én meg múlthéten vettem 2,5ös medi 7500ért, vegyszereket, 6000..... fólia, időzítő, stb egyszer voltunk benne pénteken...............................................................................
      Előzmény: Blue_Sky_007 (12700)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12700

      Minden medencés kacatot vagy a szezon előtt, vagy a szezon után kell megvenni, mert akkor olcsó. Mondjuk sokszor el is fogy a végére.

       

      Persze sokszor úgy van vele az ember, hogy minek álljon a pénzem benne télen.

      Aztán tavasszal van rácsodálkozás az árakra.

      hzolee Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12699
      Köszi, ezt is meg az előző válaszodat is :)
      Végül mi is pici pancsimedencét (sőt, eleinte saját kiskádját) gondoljuk használni.
      Előzmény: Blacklock (12694)
      zsloti Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12698
      Most is lehet kapni de 2 pénz körül,épp ezért nem vettünk:(
      zs
      Előzmény: Blacklock (12694)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12697
      Én két napja kihúztam a szűrőt, kicsit kinyitottam a klórt (ami idáig el volt zárva), és még felé se néztem. De nem, nem kell sok mindent csinálni vele. Ami azért nem árt, hogy ha naponta egyszer átforgatod.
      Előzmény: TnéSr (12696)
      TnéSr Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12696
      Sziasztok!
      Csak azt szeretném kérdezni, hogy ebben a mocsok időben igényel e a víz valamilyen különleges gondozást? Ugyanúgy kell naponta forgatni a vizet, mint nagyon melegben? Esetleg több klór, vagy algaölő kell bele? Egyébként gyönyörű kristálytiszta a vizem, nem nyálkás, nem opálos.
      Tevemadár Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12695
      Sziasztok,

      kicsit Off kérdésem lenne:

      a Debrecen és környéki medencézőktől kérdezném (főként), hogy Debrecenben hol lehet legolcsóbban buborékos fóliát venni?

      (rákerestem a fórumban a buborékos szóra, sok helyen tárgyaljátok, van is konkrét cím, de az Várpalota...)

      köszönettel:

      Tevemadár
      Blacklock Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12694
      Hali!

      Hzolee, nekem a két és fél éves fiam jár úszni, ott 34 fokos a víz.

      Vénszárcsa, szerinted mindegyik ósanba van? Medencék körül keressem?

      Nyárimádó, megjött a várva várt csomi???

      Köszi mindenkinek a gégecső árakat!!! Akkor nem is rossz....
      Már annyit gondolkodtunk, költöttünk "hülyeségekre" (radiátor, festék rá, keretnek való), most ha veszek csövet már ott járok, mintha szolár szőnyeget vennék... Most 45 ezer abba a boltba, ahol a törpiket adják :)
      Triumphator Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12693
      szia! én hordtam a lányomat három hónapos korától egy évesig babauszira, ahol a medencében az átlagosnál melegebb volt a víz, úgy kb 30 fokos, de azon kívül semmi extra nem volt. hagyományos úszómedence, oszt jónapot.
      Előzmény: hzolee (12690)
      vénszárcsa Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12692
      A csömöri ó-san-ban vettem valami 600 pénzé tavaly! Pont a létra mérete! Már idén is láttam egyszer de nem tom, hogy most van-e.
      Előzmény: Áki075 (12601)
      natalyel Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12691

      szia.

       

      Ez mekkora cső? Csak simán beledugtad a kijövő csonk végébe, vagy valamivel rögzítetted is?

      Előzmény: marzio (12521)
      hzolee Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12690
      nyárimádó, natalyel, meg a többiek, köszi a baba-medencéztetéses válaszokat. mondjuk szerintem is hideg, szerintem is mély. de az úgynevezett "babauszin" ez hogy van? vagy ott melegebb a víz? azt hittem, sima uszodavízben (<30°C) történnek a foglalkozások. (nem akarjuk tudatlanul az ottani dolgokat leutánozni, persze, csak hangosan gondolkozok)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12689
      Hát... 2000w-os???
      Az tényleg kicsit jó. Kérdezd meg tőle, hogy ha harmadáron tudott Neked szerezni ilyent, akkor kicsit kisebbet tud-e?
      De ettől függetlenül ez egy nagyon jó üzletnek tűnik...
      Nézd csak meg a többi nagyobbfajta komplett szűrő árat, 100 pénz vagy több.
      És kínaiak.
      Előzmény: Janaboy82 (12686)
      motinka Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12688
      ez meg talán még érdekesebb:
      motinka Creative Commons License 2009.06.22 0 0 12687
      aki éppen most gondolkozik ilyenben
      (közöm nincs a bolthoz):

      Előzmény: Janaboy82 (12682)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12686
      Pontosan nem emlexem, de talan 20m3-es amit kinalt, 2kwos :) kar hogy a tartalyhoz, tul erös.
      Előzmény: lac1 (12684)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12685
      Azért írtam, hogy majdnem annyi. Csak ez 250 W, az meg 600? 650?
      Előzmény: nyárimádó (12675)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12684
      Huhúúúú!
      Szerintem és ha van rá pénzed...
      Mekkora teljesítményű? Azt nem látom.
      Előzmény: Janaboy82 (12674)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12683
      Rétegelt lemez, alatta vaskeret, ami lábakon áll. Rajta fülek, hogy fel tudd emelni.
      nekem ez van, teljesen jó. nem tudom, hogy az ytong mit csinál ha víz éri. Főleg klóros. nem mondom, hogy szétszedi, csak nemtom.
      Vagy a akna szélére - felső - csinálj egy keretet, és fém láncon lógjon. Azért nem mondom az akna oldalába rögzítést, mert nem tudom, hogy az ytong mennyire teherbíró. Meg az abban levő tipli.
      Előzmény: nyárimádó (12673)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12682
      Ok rendben..értem..hát egyenlőre köszi..holnap meglátjuk az igazságot..jócakát!
      Előzmény: nyárimádó (12681)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12681
      Na elmentem aludni.
      Jó éjt, sziasztok!
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12680
      Igen.
      Csak annyit próbáltam mondani, hogy mérlegelj! Ha van szivattyús ismerős, akkor nem mindegy hogy hol áll meg:
      80e, 100e, 130eFt.
      Nem nyúlkálok más tárcájában.
      Na nem írok többet.
      Üdv
      Előzmény: Janaboy82 (12679)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12679
      Bocsi biztos én vagyok már tul fáradt, de még mindig nem tudom, h milyen linkre gondolsz..wetro?
      Előzmény: nyárimádó (12678)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12678
      Nem.
      Amit a fényképen láttál ( eladásra kínált) tartály jó pénz annyiért.
      Kerestem hozzá szivattyút, de a linkelt oldalon nincs ( csak nagyobb és kisebb), és kb 80- nál állna meg+ tömítés.
      A linkelt oldalon 8m3 homokszűrő 100000 Ft, ezzel min. napi 5 óra forgatás.
      Van 10,5m3 130000 Ft, ezzel csak 4 óra forgatás kell.
      Mérlegelni kell, pénztárcától függ minden. Én már örülök, hogy rászántam a pénzt, de eleinte, mintha a fogamat húzták volna.
      Előzmény: Janaboy82 (12677)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12677
      Mármint ugy érted, h 50ért veszek komplett homokszűrőt?
      Előzmény: nyárimádó (12676)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12676
      Ez nemigen jó a tartályhoz, de jó árat mondott. Majdnem 40-ért ( +10) vadi új szivattyút veszel minden kókányolás nélkül.
      Előzmény: Janaboy82 (12674)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12675
      Elvileg több vizet szállít ez, és már kíváncsi lennék gyakorlatban, hogy is néz ki. Az előző 3200 liter/h ( 54 liter/ perc ) ez 4000 liter/h (67 liter/perc). Most valójában mennyi volt vagy lesz nem tudom, de ugyanazokkal a csövekkel fog menni, mint az előző.
      Előzmény: lac1 (12672)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12674
      Ilyet adott volna a haver 40ért
      http://www.szivattyu.neet.hu/index.php?categoryID=253
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12673
      Mindegy, csak nézegettem.
      A gyári konzolt kettévágjam vagy hogy a francba szereljem fel egy ytong darabra? Tőcsavarral? Végül is arra a konzolra nincs szükség, csak, ha eladnám a homokszűrőt ( ami nem igen esik meg). Az ytong elég puha vagy hogy mondják, így a tőcsavar hamar kiverődne. Hmm? Tipppp?
      Előzmény: lac1 (12672)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12672
      Ennyire már én sem értek hozzá. Az biztos, hogy a medencés vackok sok vizet szállítanak kis nyomás mellett. Az én/Te szivattyúd 250 W (tegyük fel tényleg ennyi) majdnem, vagy annyi vizet szállít mennyiségben, mint ami Neked eddig volt. Viszont csak 7 méter az emelőmagasság, viszont a Te régid szerintem 30 méterre is felnyomná.
      Ezért mondtam már régebben is mindenkinek aki olvasta, hogy ésszel a különböző feladatokra készített cuccosok házasításánál.
      Előzmény: nyárimádó (12671)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12671
      Most néztem szivattyút hozzá. Van 8m3/ h, de a nyomás majdnem 10 bar volt. Annyiba lenne a kettő, mint az én ( Te) homokszűrőd+ 10 db ezres.
      A hidrofor nem jó hozzá? Mert ott lehetne szabályozni a nyomást, de viszont a szállított mennyiséget ....?
      Előzmény: lac1 (12670)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12670
      Persze. Kis ekecs biztosan lesz vele, takarítás, tömítések cseréje, ellenőrzés (én rákötnék egy slagot), de ha nincs rejtett hibája (miért is lenne) akkor feltölti a vevő homokkal, ráköti a motort csövileg, és már mehet is a szekér.
      Előzmény: nyárimádó (12669)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12669
      Így a képek alapján rendben a szerkezet. Amilyen árakat láttam a 6 és a 8m3 -re, ez jónak tűnik.
      Előzmény: lac1 (12660)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12668
      Battlefield2 rulz!
      Előzmény: Blue_Sky_007 (12666)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12667
      Az előszűrőt?
      Nemtom. Belenézek, és gondolomra.. Az biztos, ha a befúvó erejét sasolom. Ha úgy gondolom csökkent, akkor valamelyiket vagy mindkettőt megnézem.
      Előzmény: nyárimádó (12664)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12666

      Troll vadászaton vagyok. :-DDDD

       

      Csak olvasgatok, olvasgatok, és néha hülyeségeket írok. :-))))

      Előzmény: lac1 (12665)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12665
      Aha! Úgy látom, azért folyamatos a fórumfigyelés!
      ;-)
      Előzmény: Blue_Sky_007 (12661)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12664
      Vagy, ha csökken a nyomás, akkor az előszűrő trutyis. Ezt milyen időközönként kell takarítani??
      Előzmény: lac1 (12656)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12663
      Persze hogy van víz alatti ragasztó. 2-3000 JMF az ára, de itt sokan a.. a.. elfelejtettem mire is esküsznek. Pattex cipőragasztó?
      Olvass vissza, te vagy az 50. kérdező, BIZTOSAN megtalálod a választ.
      Előzmény: Tiburon75 (12659)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12662
      Sztem ha nem szivárog nagyon, hagyd a fenébe, használjátok..ha igen, akkor viszont Intexet hívod és kicserélik neked..de amugy van ragasztó állitolag, amivel viz alatt belülről be lehet ragasztani..legalábbis nekem ezt mondta a bestway szerviz..
      Nyárimádó: link? :)
      Előzmény: Tiburon75 (12659)
      Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12661
      Előzmény: Tiburon75 (12659)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12660
      30 pénz, remélem nem baj, hogy elárultam.
      Előzmény: nyárimádó (12658)
      Tiburon75 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12659
      Sziasztok,
      Múlt héten megvettük első nagy medencénket, (INTEX fémvázas) és képzeljétek, már majdnem tele lett, mikor észrevettük, hogy az oldalán két helyen szivárog. Van az alján körbe egy kötél, és 2 kötélbújtató mögött szivárog, így kívülről nem hozzáférhető, a lyuk nem fellelhető. Sajnálnám ha a már beletöltött kb 13m3 vizet ki kellene ereszteni, így az a hülye kérdésem lenne, hogy lehet e víz alatt belülről ragasztani. Nem nagyon tudom elképzelni, de hátha van valami csodaszer. Ha van javaslatotok, kérlek segítsetek. Köszi előre is.
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12658
      Janaboy82!
      Kicsit lemaradtam, nem tudom mi az ára a tartálynak. Úgy látom, hogy mindene megvan a tartálynak és jó állapotban van. Teszek fel egy linket, mert szerintem nem vagy tisztában az árakkal. Innen vásároltuk Lac1-el a homokszűrőt, elég tűrhető áron.

      Nem reklámozok, csak ez volt kéznél. Ott nézel szét, ahol szeretnél. Ja, rábeszélni sem akarlak.
      Üdv
      Előzmény: Janaboy82 (12655)
      tau ba Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12657
      köszi
      Előzmény: fradi44 (12651)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12656
      Oké,
      de ne zavarjon a 7 m3 adat, a 3 m3-es is is jó lenne, csak azzal feleslegesen sokat menne a motor. Ehhez a tartályhoz az említett 7 m3 az ideális.
      A 2,7 bar meg az az adat, hogy tegyük fel amikor full tiszta a homok, akkor a tartályban levő nyomás mondjuk 1,5 bar, de ahogy gyűlik benne a piszok, egyre nehezebben préseli át magát a víz, nő a nyomás. Ilyenkor a homokot vissza kell mostani a medencén kívülre. A 2,7 bar nyomás az az érték, ahol már meg kell csinálni a visszamosatást. csinálhatod kisebb nyomásnál is, de ott - 2.7 bar - már mindenképp!
      Előzmény: Janaboy82 (12655)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12655
      Köszönöm a kimerítő és részletes leírást..
      Lac1: Mindenképpen beszélni akarok a haverral, hogy mennyi lenne a rávaló szivattyú, mert lehet olyan árat mond, hogy mind1, ha veszek egy zsír újat...addig kérem a barátod, h tartsa már fent nekem a dolgot, jövőhéten mindenképpen pontot teszünk a dologra...bár marha sok lesz a melóm, de megoldjuk persze..
      Akkor lehet inkább egy 7 kbm körüli szivattyút nézek, 19 kbm vízhez az is bőven joh már. Akkor a max. üzemi nyomása 2.7 BAR lehet..ha johl értettem..
      Előzmény: nyárimádó (12643)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12654
      Na meg a cső.
      Előzmény: tau ba (12650)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12653
      Jaja, megnéztem. 1,1 m = 1100Ft
      1,5m = 1500 Ft, azaz 100 Ft/ m, de mondom ezek lapolt végűek
      Előzmény: Blacklock (12645)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12652
      Persze.
      Gondolom vödrözni nem akarsz...
      Előzmény: nyárimádó (12647)
      fradi44 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12651
      Buborék lefele, hogy ne fújja el a szél !
      Előzmény: tau ba (12646)
      tau ba Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12650
      Épületgépész boltban pontosan 600-700 Ft körül lehet venni manométert. Ennyit szvsz simán megér.
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12649
      Hát nem is annyira drága. Az enyém 32-es 1,1 méteres volt 1020 vagy 1100 Ft.
      Ez mindkét oldalán lapolt a bilincsek miatt.
      Előzmény: Blacklock (12645)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12648
      Én a sima szivattyú hangján is hallottam már, ha szutykos volt a szűrő, meg a nyomáson is látni. Szerintem nem teszek rá egyenlőre. A heti karbantartással szerintem nem lesz rá szükség.
      A nagy szűrőknél és szivattyúknál már nem is gondolkodnék, ahol 70-80 liter ( vagy kiló) van a tartályban.
      Előzmény: lac1 (12642)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12647
      Igen? Visszamosással kell üríteni? Nem tudtam Uram. Remélem csenget a postás holnap a szivattyúval. Jó lenne már, és mehetne a móka.
      Előzmény: lac1 (12641)
      tau ba Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12646
      Buborékos szolár fóliának melyik felét szokás felfelé tenni, a buborékost, vagy a simát?
      Blacklock Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12645
      Gégecső árakat írnátok? 950ért találtam egy barkácsáruházban, eléggé drágálom... :(
      Blacklock Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12644
      Hello!

      Engem is érdekelne a képen látható lábmosó eredete!!!
      Előre is köszi.
      Előzmény: vénszárcsa (12572)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12643
      Na jó nem lustálkodom, angol szótár jelentése: Maximum üzemi nyomás:2,7 bar
      Előzmény: nyárimádó (12640)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12642
      Te teszel rá órát? Én már néztem tavaly, csak elfelejtettem, hogy hol, és nem is nagyon drága, 1-3 ezerre emlékezem.
      Előzmény: nyárimádó (12640)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12641
      A miénkről a 4. és az 5. is hiányzik, de nem érdekes, mert amikor leürítem szeptemberben, akkor a visszamosás funkciót használom - és majd Te is. Legfeljebb nem olyan nagyon szutykos homok marad benn télire.
      Előzmény: nyárimádó (12636)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12640
      Csak annyit értettem hogy maximum ...... ........ :2,7 bar:))
      Előzmény: nyárimádó (12638)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12639
      Egyébként ha az onga és a filter szóra rákeresel, akkor láthatod, hogy még mindig működik a cég. Nem is olcsón, de ez a típus - ppa17 - már nem található.
      Előzmény: Janaboy82 (12630)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12638
      6 állású, csak számolni nem tudok:)
      Akkor jó a leírás.
      Nem tudom, hogy a 2,7 bar mire vonatkozik.
      Előzmény: nyárimádó (12636)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12637
      Énszerintem a 2.7 bar az a nyomás, ahol már tisztítani illene a homokot. Gyengébb anyagú tartálynál ennél kisebb.
      Amúgy az van amit mondasz, nekem is éppen a mérete miatt nem kellett annak idején. Ha nagy medencém lenne, akkor másképp gondolkodnék róla.
      Ja, és felhívom a figyelmét mindenkinek a "made in..." kezdetű sorra.
      Előzmény: nyárimádó (12635)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12636
      A hatállású kézi váltószelep működése - üzemelés

      1 állás SZŰRÉS ( FILTRATION ):A medencevíz szűrésnél ( a víz áramlásának iránya):
      a medencéből → a szivattyún keresztül a szelepen keresztül → a homok - szűrőbe → vissza ( szűrve ) a szelepen keresztül → a medencébe;
      A szivattyú be van kapcsolva.
      A művelet előtt ki kell kapcsolni a szivattyút.

      2 állás VISSZAMOSÁS ( RÜCKSPÜLEN ) : A szűrő homoktartalmának tisztítása a víz ellenkező irányba való áramoltatásával ( a víz áramlásának iránya ) :
      a medencéből → a szivattyún keresztül → a szelepen keresztül → a homokszűrőbe
      ( fordított irányban ) → a szelepen keresztül → a szennycsatornába;
      Legalább 3 percre be kell kapcsolni a szivattyút.
      A művelet előtt ki kell kapcsolni a szivattyút.

      3 állás ÖBLÍTÉS ( NACHSPÜLEN ) : A maradék szennyeződés eltávolítása a szűrőből ( víz áramlásának iránya ) :
      a medencéből → a homokszűrőbe ( szűrés irányában ) → a szelepen keresztül → a csatornába.
      1 – 2 percre be kell kapcsolni a szivattyút.
      A művelet előtt ki kell kapcsolni a szivattyút.

      4 állás LEÜRÍTÉS ( ENTLEEREN ) : A medence leürítése a szennycsatornába ( a víz áramlásának iránya ) :
      a medencéből → a szivattyún keresztül → a szelepen keresztül → a szenny -csatornába;
      3 – 4 percre be kell kapcsolni a szivattyút.
      Megjegyzés : A medencét a szennycsatornán kívül más helyre ( pl. a kerti gyepre ) is le lehet üríteni ha a berendezést ennek megfelelően szerelik fel.

      5 állás KERINGTETÉS ( CIRKULATION ) :a szivattyú a medence vizét szűrés nélkül keringteti ( pl. a medence vizének melegítésénél a vegyszerek gyors keverésénél a medencében ) . A szivattyú be van kapcsolva.

      0 állás ÁTTELELÉS ( WINTER ) : a szelep teljesen üzemen kívül van ( a rugón nincs nyomás ).

      • Amennyiben az üzemi nyomás PN 2,0 értékre süllyed a szűrőtartályt vissza kell mosni.
      • Rendszeresen legalább hetenként egyszer kell a fent leírt módon a tartályt visszamosni és öblíteni.
      • A medence újbóli feltöltése után naponta legalább egyszer kell visszamosni mindaddig, amíg a medencevíz teljesen tiszta és átlátszó lesz.


      Bocs, ha 4 állású a fejszelep, akkor az 5. pont stornó. Asszem a többi megvan a miénken is.
      Üdv( ja kopiztam)
      Előzmény: Janaboy82 (12630)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12635
      Igen 8m3 -es szivattyú, de szerintem az sem baj, ha kicsit kevesebb. Azért az adatlapon lévő nyomást ( 2,7 bar?, ha jól láttam), ne vigyétek felé. Na kíváncsi leszek mi lesz a vége forintálisan, de ekkora teljesítményű a boltban nem olcsó mulatság. Azt hittem rosszabb állapotban van a kicsike.
      Hajrá, és sok sikert.
      Előzmény: Janaboy82 (12630)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12634
      kép
      A kék víz bemegy oldalt, a homokszemcsék között lerakódik a szilárd szennyeződés, alul a "gyertyákon" keresztül bejut a kék és tiszta víz a felszálló csőbe, de a gyertyák lyukjain visszamarad a homokszemcse. És a kijáraton a víz visszamegy a medibe.
      Sok gyertya = kis ellenállás a szivattyúnak, a koszolódás nem olyan hamar érezteti a hatását.
      Előzmény: lac1 (12632)
      nyárimádó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12633
      Megoldottam ma ezt az ügyet is. Most már jó az akna, a csatorna vizét felfogom egy 100 literes hordóba. Ez tökéletes lesz "anyunak" locsolni. Vakondjaim vannak, voltak és lesznek ez után is, csak ezt a területet most vettem igénybe.
      El fog költözni a szivattyú hangjától, rezonanciájától.
      Ha nem, akkor magára vessen, nem tudja hogy ki az Úr! :))
      Előzmény: kókuszka (12621)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12632
      Így van, jól beszélsz.
      Csak én személyes szemérmességből félek eladni bármit is, ha a vevő nem ért hozzá.
      Nézze a haver, én majd rákérdezek, hogy a srác számát megadhatom-e Neked, és ha igen, akkor egymással leügyezitek, de amit mondtam azt tartom, ha megyek a fővárosba valamikor akkor eljuttatom odáig, de a srác is azt mondta, hogy relatíve ő is sűrűn jár fel.
      Na most a 8 m3-es azt nem tudom, hogy maximum-e, vagy minimum.
      Előzmény: Janaboy82 (12630)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12631
      Na. Ez már néz ki valahogy.
      Előzmény: motinka (12625)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12630
      Gondolom vmikor ti is megtanultátok, hogy mi mire való...ha veszek homokszűrős cuccot, akkor majd én is meg fogom tanulni..lényeg az most, h ha johl látom az adatlapot a tartályon, akkor egy 8 kbm-es szivattyú kell hozzá...majd a haverom megnézi, hogy milyen kell hozzá..
      Előzmény: lac1 (12628)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12629
      Hát én két éve láttam ezt a tartályt, a kék az csak azért kék, mert a csatlakozó flexi cső úgy lett levágva a csonkról. Amúgy bármi lehet, de nincs jelentősége, hogy melyik melyik, úgy is rá van írva, és mindent oda kell kötni, ahová dukál.
      tehát a kék szín ne zavarjon, mintha nem is kék lenne.
      Előzmény: Janaboy82 (12624)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12628
      Az enyém - és nyárimádóé - 6 gyertyás. Vagyis a 8 - vagy 6 - kis csövecske van benne sugárirányban, melyeken a homok szemcsenagyságánál kisebb nyílások vannak. A homok marad a tartályban, míg a megtisztított víz ezeken a kis nyílásokon át a homoktartály belsejében levő csövek segítségével visszakerül a medibe.
      A kapcsoló? Az a nagy????
      Hát.. azzal váltasz üzemmódot. Zárva, szűrés, visszamosás, ürítés, stb.
      De megmondom őszintén, azt hittem kicsit jobban értesz hozzá, ami végül is nem nagy baj, csak így nehezebb lesz neked.
      Előzmény: Janaboy82 (12623)
      motinka Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12627
      Nekem lépésálló lábazati hőszigetelő van alatta, ez táblákban van kb 1,4x0,7 a mérete és zöld színű. Valami hungarocell termék csak annál jóval sűrűbb a szerkezete.
      Bárhogy döntesz ha nem egyben van, tehát darabokból, akkor célszerű összeragasztani a darabokat, pár napja írtam valakinek mivel, lapozz vissza (képet is tettem fel a ragszalagról)
      Előzmény: tücsök01 (12583)
      motinka Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12626
      Szerintem a két egymás mellettin jön/megy a szemben lévő az ürítés kimenője
      Előzmény: Janaboy82 (12624)
      motinka Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12625
      Na összeraktam, ragasztottam a fittingeket, meg a csődarabokat, már csak a "napkollektor"-t kell rákötni a nyíllal jelölt helyekre.


      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12624
      Még egy dolog, ha johl értelmezem a második képet, akkor a szürke oldalt megy be a víz, a kék részen meg ki?
      Előzmény: lac1 (12622)
      Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12623
      Most biztos hülyének nézel, de mi az, hogy 8 gyertyás? Meg a tetején az a kapcsoló pontosan mire is való?:)
      Előzmény: lac1 (12622)
      lac1 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12622
      itt vannak a képek:
      1
      2
      3
      4
      5

      A srác azt írta, hogy 8 "gyertyás" és mindene megvan.
      Előzmény: lac1 (12608)
      kókuszka Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12621
      Végy egy kis húsdarabkát, (kreatívak gilisztát). Megvágva, és beletéve 1 szem ARVALIN.
      Nem Én modtam ám állatvédők!! Valaki a nickemmel visszaél!!:o))
      Előzmény: nyárimádó (12617)
      lipikk Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12620
      Csőragasztáshoz  " Vinilfix " PVC ragasztó, bármelyik festékboltba kapható, vagy barkácsáruházba

      Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!