Keresés

Részletes keresés

J a a t Creative Commons License 2009.03.24 0 0 956

most dumálni mész oda, vagy futni? :-)
Előzmény: amat (954)
-balazs- Creative Commons License 2009.03.24 0 0 955
Hat latod Joey, a kerdesekre nem tudsz valaszolni, sot ugy tunik nem is ertek oket, de azert tok orulok, hogy itt vagy es nagysagoddal emeled a topik szinvonalat.
Előzmény: Joeyline (951)
amat Creative Commons License 2009.03.24 0 0 954
A "mio Dio" lehet, hogy hatásosabb:-)
Előzmény: Fat (948)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.24 0 0 953
Nagyon fontos dolgokról írsz.
Nem hozzáértőként hadd tegyek hozzá egy-két gondolatot.

Először is szerintem nem off a téma (ahogy lentebb többen írták), mivel legtöbbünk szabadidejének legjavát erdőben tölti (jómagam a pihenést, családi programokat is a futkározás mellett), így aztán kardinális kérdés, hogy mi lesz-van az erdőkkel.

Először is az őshonosság kérdése úgy tudom általában nem változik meg idő múltával, egyszerűen arról van szó, hogy a fenyő és az akác is kizsákmányolja a talajt, a lombja nem bomlik le, így pár generáció után teljesen tönkremegy az erdőterület, elfogynak a tápanyagok, sőt a tűlevél még azon túl is káros a gyantájával, mivel az arra épülő mikro és makro élővilág itt nem él és az éghajlat miatt nem is várható, hogy ideköltözzön.

A másik dolog, hogy a vadak elleni védekezés valóban óriási összegeket emészt fel, de nem így lenne ez, ha nem lenne intenzív vadtartás az erdőkben, és nem lenne nagyságrenddel túlszaporodva a vadállomány az erdő természetes eltartóképességéhez képest. Nem kellene ide ezer év, hogy ez visszaálljon, tíz év alatt a nagyragadozók is visszaköltöznének és rendbe raknák a pályát.
A vadászat valójában nem hoz gazdasági hasznot, ha az erdővédelmi kerítések árát, meg az erdőben okozott károkat levonnánk a bevételekből, elég meggyőző erdeményt kapnánk erről.

Előzmény: géem (908)
csanya. Creative Commons License 2009.03.24 0 0 952
És svájciul?
Előzmény: Fat (948)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.24 0 0 951
Csatlakozom Csanyához: Nyugi.
Előzmény: -balazs- (945)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.24 0 0 950
:)
Előzmény: csanya. (947)
-balazs- Creative Commons License 2009.03.24 0 0 949

Ez jo, ez az elmult egy napban kerult fel :-) Jobb kesobb mint soha. Ha nem kezdjuk ezt a temat forszirozni, lehet, hogy orokre titokban marad. Meg a vegen kiderul, hogy haszna van a topiknak. ;-)

 

Azt persze latod, hogy ez tovabbra sem ad valaszt az osszes kerdesemre es ez meg mindig eleg keves info. De rohamosan javul a helyzet.

Előzmény: csanya. (947)
Fat Creative Commons License 2009.03.24 0 0 948
Látom, gyakorolsz. De ha már az olasz szakaszon gondban lennél, akkor: oh Dio! ;-)
Előzmény: csanya. (947)
csanya. Creative Commons License 2009.03.24 0 0 947
Ezt a blamát. Rossz a link és Joey megelőzött. Mongyő!
Előzmény: csanya. (944)
-balazs- Creative Commons License 2009.03.24 0 0 946
Milyen infokat? A SportIdent ismerteton???
Előzmény: csanya. (944)
-balazs- Creative Commons License 2009.03.24 0 0 945

Joey, mint mar par nappal ezelott mondtam, ebben a kiirasban nem is szerepel, hogy futoverseny lesz. Vagy nem oldasod el amit irtam vagy nem akarod erteni. De figyelmedbe ajanlom meg manbo hozzaszolasat alabb. Es nyilvan csak viccelsz azzal kapcsolatban, hogy nekem kene megkeresnem a szervezoket, hogy a titokban tartott versennyel kapcsolatban aruljanak el reszleteket. Joey, picit olvasgass a terepfutasrol, probald megerteni, hogy mi ez, esetleg menj el megnezni egy versenyt es csak utana kezd el osztani az eszt. (u.i.: ma meg nem irtad meg hany Kinizsit teljesitettel, kerlek potold.)

Előzmény: Joeyline (943)
csanya. Creative Commons License 2009.03.24 0 0 944
http://mtfsz.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=32&Itemid=114

A lap alján találod a kért infókat. Nyugi.
Előzmény: -balazs- (942)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.24 0 0 943
http://ttt.tr.hu/naptar/tura.php?id=2180
Gyertek el, jó lesz!

Egyéb információkkal készséggel állnak rendelkezésre a oldal alján megadott e-mail címeken a rendezők.
Előzmény: -balazs- (942)
-balazs- Creative Commons License 2009.03.24 0 0 942
Nem, nem irtak. Mikor lesz a rajt, hogy lesz a pontozas, hogyan fognak ket egesz mas tipusu versenyt osszehasonlitani, mi lesz a frissito, mi a pontos, reszletes utvonal, milyen idomeres lesz, milyen orvosi szolgalat lesz, milyen egyeb szolgaltatasok lesznek, hova es hogyan lehet egyeni frissitot kuldeni, mi a dijazas? Ez csak par kerdes, de meg van. Es az, hogy a bibliaban eldugva van par sor, miert gondolod, hogy az eleg versenykiiras helyett? Ha azt gondolod, hogy Csanya valaszolt a kerdesemre, akkor tenyleg nem ertem miert vagy ezen a forumon. Es tenyleg nem ertem, hogy az MSTSZ miert gondolja, hogy ert a terepfutashoz. Ha mar itt tartunk, tavaly hanyan indultak a terepfuto bajnoksagon?
Előzmény: Joeyline (936)
csanya. Creative Commons License 2009.03.24 0 0 941
Ezt most tőlem kérded? Honnan tudjam én ezt?
Előzmény: DJ_RushBoy (934)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 940
Én is felteszem szívesen a futamokat egy külön dobozba, de még senki se keresett meg vele...
Előzmény: csanya. (933)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 939

Köszi, beépítek mindent. 1-2 hét és lesz is hová felrakni, remélem addigra használható formát ölt.

 

Aki szeretné, majd használja és reméljük, hogy mégis lesz haszna.

 

Az MSTSZ-hez annyit tennék hozzá, hogy az oszlopos tagok is megjárták az UTMB-t ha jól emlékszem, és mivel újfent visszajárnak, talán nekik is tetszik.

 

Szerintem ott elég jól összemossák a sportturisztikát és a profi terepfutást, mert szinte minden kategória képviselteti magát és jól megfér a gyalogos és a futó is egymás mellett, de mégis a leggyorsabbakra van méretezve a verseny.

 

Tudom én mindig ezzel a versennyel jövök, csupán azért teszem, mert szerintem példaértékű a szervezés, de jelzem, ők is követnek el súlyos hibákat, de korrigálják is.

 

Üdv, Carlos

Előzmény: sistergő (917)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.03.24 0 0 938
Amikor kezdtem ttúrázni, ezelőtt 9 évvel, ugyanez a környék volt érintett, aztán elmúlt a dolog. Lehet, hogy közben kiengedték a börtönből a baltást? :-)
Előzmény: sajtember (920)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.24 0 0 937
Lúdtalp, Oszkár, Medvegyu!

Köszönöm az információkat a felmerült témában! Ha majd egyszer aktuális lesz, igyexem hasznosítani :)


"Család mellett komoly teljesítménytúrázást nyilván nem lehet folytatni, de évi 6-8-10 TT belefér. Persze ezeken is "sietni" kell. ;-)"

Azért örülök, hogy a K100-ra még akkor is elmehetek majd :)
Hogy sietni? Hát, nem is tudom, nekem azért kell 21-23 óra hozzá :)
Előzmény: Lúdtalp (928)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.24 0 0 936
Csak most kerültem újra nethez, bocs...

Azóta megírták, 933. hsz.
Előzmény: -balazs- (925)
manbo Creative Commons License 2009.03.23 0 0 935
Azért ez a MSTSZ azért egy vicc. Csinálnak valamit , de ne próbáljuk már a sportturisztikát a terepfutással összeolvasztani. Olyanról beszélnek,és olyat akarnak képviselni amiről gőzük sincs. A magyarországi terepfutásért pár emberen kívül nem sokan tettek az utóbbi években, és ők nem is verik a mellüket. Seperjen mindenki a saját háza táján, és hagyjuk a terepfutást a terepfutóknak...
DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.03.23 0 0 934
Tényleg, idén ki(k) indul(nak) a terepfutó kategóriában? Én idén is a klasszikusban maradtam, bár most már Remóék csapatát a Miskolcot "erősítem" :)
Előzmény: csanya. (933)
csanya. Creative Commons License 2009.03.23 0 0 933
Börcsök András felhívta a figyelmem erre:

2009-es biblia 320.-ik oldal

MSTSZ Bajnokság futamai :

Terepfutó egyéni:

Lemaradás 100 04.18
Mályvád 55 08.22
Via Dolorosa 75 10.24

Terepfutó csapat:

Kazinczy 4x50 07.17
csanya. Creative Commons License 2009.03.23 0 0 932
Jó, majd ha letettek valamit az asztalra komolyan veszem őket.....LOL
Előzmény: Joeyline (921)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.23 0 0 931
Mi most egy másfél évesnél tartunk.
Idáig hordozókendőt használunk, ez gyakorlatilag születéstől kezdve használható, megfelelő kötéssel. Egy hosszú kendőről van szó (miénk 5,2 m), amivel sokféleképp rögzíthető a baba (feleségem tud vagy húsz féle kötést), vagy akár kisgyerek.
Fontos, hogy melegíted is vele, meg érzi a szívdobogásodat, ez az első hónapokban alapvető fontosságú, de később is jó.
Pl. áfonyázás közben remekül alszik a kicsi a hordozókendőben.

Teljesítménytúrázást nem tervezünk gyerekekkel, de szerintem lehet napi 2*3, vagy inkább 2*2 órás túrát csinálni, úgyhogy az a gyereknek nem rossz.
Aztán meg el kell menni futni egyet a turistaház környékén, amíg a kicsi, meg az anyja alszik.

Előzmény: Joeyline (926)
oszkar00 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 930
A tapasztalataid csak megerősíteni tudom, bár mi háromkerekű babakocsival nyomtuk a túrákat. A kisebbik és nagyobbik lányom is 3 éves korára került ki végleg belőle. A nagyon kicsiket hordozókendőben is lehet vinni, aminek az előnye, hogy könnyű eltenni. Hasamon a kendőben a kicsi, hátamon a zsák, néha nyakamban a nagyobb. :-D Viszont most már 10 km-es teljesítménytúrákra lehet menni velük (a saját lábukon), most 4,5 és 6,5 évesek. Harmadik még nincs (de ha minden jól megy, lesz). :-)
Előzmény: Lúdtalp (928)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.03.23 0 0 929
helyesírási hibákért boccs
Előzmény: Lúdtalp (928)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.03.23 0 0 928
Köszi!

A kicsik 1-3 éves kor között szeretik a hátihordozót. A gyereknek úgy jó, ha mész vele egy, esetleg két órát (utóbbi csak ha bealszik), aztán mikor jól elfáradtál, leteszed, kiszáll, ugrál rajtad, majd ha elfáradt, visszaül és kb. mégegyszer ugyanennyit elvisel - viheted. 4 éves kor felett már nem kényelmes neki a hordozó, menni viszont csak keveset szeret, mert az erdő akkor érdekes neki, ha minden kavicsnál meg állhat játszani. Ha elfáradt (nem szoktak) berakhatod, de hordozóstul, kajástul, csereruhástul 25-30 kg alatt nem úszod meg a súlyt. Ami nem sok, de a kisebbik tesója is nyom zsákostul 15-20 kg-ot, ami a feleségednek már húzós súly lesz. Persze nem rossz ez így se. Viszont miután megszületik a 3. gyerkőc, kezd nehézzé válni a túrázás... :-) (Enyémek: 6-3-1 évesek)

Család mellett komoly teljesítménytúrázást nyilván nem lehet folytatni, de évi 6-8-10 TT belefér. Persze ezeken is "sietni" kell. ;-)
Előzmény: Joeyline (926)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.23 0 0 927
Igazad van, idén valszeg sokan nem jönnek, akik 99-ben még jöttek volna.

De a következő évekkel újra javulhat az arány, ez az elméletednek sem mond ellent, sőt aszerint 50% lesz a többszörös indulók aránya, amiből az 50% feletti többszörös teljesítő arány lenne valószínűsíthető :-).

Érdekes dolgokról írsz, érdekes lenne kutatni, hogy ki hány évig teljesítménytúrázik, milyen intenzitással, milyen távokon, milyen életszakaszában.
Nyilván van elképzelésünk, de engem érdekelne a tényleges karakterisztika.

Előzmény: Joeyline (922)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!