Keresés

Részletes keresés

Thor Creative Commons License 2003.02.11 0 0 12
Nálunk is kb annyi, csak a képre meg az etetőbe ennyi fér egyszerre, a többi az ágakon ül és kiabál, néha helyet cserélnek, néha meg verekedős jelenetek vannak (némelyik képen is látszik:)
Csivitelés az van rendesen, a ház túlsó végéből is hallani amikor befutnak (egyszerre szeretnek jönni-menni). A leghangosabb (és a legbátortalanabb) a harkály, ő egymaga televisítozza a kertet hangos csvíkk-csvíkkel, és percekig biztatja magát és kukucskál az ágaknak hol az egyik hol a másik oldaláról félszemmel, ameddig le mer szállni az etetőre :) Közben hogy zavarát leplette, kicsit kopácsol is az ágakon :)

Őszapót tavaly láttam legutóbb, egyszer egy percre vörösbegyet is. Rigó meg fenyőrigó van dögivel, csúnyán szitkozódnak ha kimegyek a teraszra és kergetni próbálnak :)
Kicsit disznók, mert szeretnek beállni az etetőbe és evés helyett csak úgy kilökdösni-túrni a magokat, mintha csak azt akarnák, hogy ne találják ott a többiek.

Vettem lisztkukacot is, holnap kipróbálom, mit gondoltok, lesz rajongótáboruk?

Mit esznek ezek még a szotyolán kívül? Most nem volt szotyola az állatkereskedésben, vettem nekik kanári-vegyesmagot, de ma rá se nézett senki :(
Van még nagypapagáj-eleség, azt holnap próbáljuk ki.

Előzmény: Tozatu (11)
Tozatu Creative Commons License 2003.02.11 0 0 11
Úgy látom hozzátok is hasonlók járnak,csak nálunk a tömeg kb.30-at jelent,tiszta zsongásnak hallatszik.Őszapó csapat jött valamelyik nap,de azóta nem láttam őket.Fakopáncsot is csak egyszer láttam.Még szokott jönni fenyőrigó,de ezek a feketerigóval inkább a bogyókat és a kitett zöldséghulladékot eszik.A baj,hogy felfedezte a terülj asztalkámat egy ragadozó is,mi még nem tudjuk mi lehet,mert olyan gyorsan csapott be,szerencsére még nem sikerült neki zsákmányolni.Azt hiszem karvaly lesz.Madárbarát kertről hallottatok már?
Előzmény: Thor (9)
Thor Creative Commons License 2003.02.11 0 0 10
Mármint a többi 53, amit még nem tettem fel ide :)
Előzmény: Thor (9)
Thor Creative Commons License 2003.02.11 0 0 9
Köszi. Nagyon klassz képek, és tök jó ez a "fiókos" etető is.

Az első fakopáncsod valahogy nem volt eléggé fakopáncs-szerű, hiányzott a piros sipkája és a csőre is kisebb, de most néztem meg a madaraskönyvben és teljesen stimmel, csak ő a nőci :)

1ébként itt az összes eddigi kép

Előzmény: alsotekeres (8)
alsotekeres Creative Commons License 2003.02.11 0 0 8
Ha sikerül akkor ide is betűzöm a képeket. Lehet kissé nagyok lesznek, de azért megnézhetők. (a nagy fakopáncs az amit kérdeztél)

nagy fakopáncs (harkály)



nagy fakopáncs (harkály)



kékcinke



meggyvagó1



meggyvagó1



feketerigó



széncinke



széncinke



Ezeken kívül a zöldikék, a tengelicek, a barát cinke és mostanában néhány galamb szokott meglátogatni minket.
A rigókat az almával sikerült becsalogatni a kertbe (lehet cseresznye éréskor majd megbánjuk ezt)

Előzmény: Thor (7)
Thor Creative Commons License 2003.02.10 0 0 7
Ha nincs fényképetek, az még ne tartson vissza attól, hogy meséljetek róluk. Vagy arról, hogy mit hogyan csináltatok meg. Pl. én szeretnék madáritatót, láttam újságban, hogy milyen tálkákat javasolnak, de fogalmam sincs, hogy hogyan lehetne rögzíteni a fára. Vagy ha nem a fára, akkor mire?

Tennék ki szalonnát is nekik, de erről megoszlanak a vélemények, van aki azt mondja, minden szalonna sós, és az csak tönkreteszi a madarakat. Szerintetek?

alsótekeres: tűzd be, itt pont jó helyen lennének! :)

Thor Creative Commons License 2003.02.10 0 0 6
Nekem sincs. Csak kölcsönbe volt itt, de gyorsan ki is hoztuk belőle a maximumot :)

Látom, minden madárkára ráismertetek, akkor íme itt vannak a következők:



Előzmény: demjengi (2)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.10 0 0 5
Köszi! :)

Ja, az előbbi felsorolásomból a szajkót kifelejtettem! :)

Előzmény: alsotekeres (4)
alsotekeres Creative Commons License 2003.02.10 0 0 4
A másik a zöldike. Mindkettő csapatosan szokott járni. Ha valakit érdekel a biokert topikba már korábban tettem be én is néhány madár fotót, amit idén az etetőnknél készítettem. Ha nem találjátok, majd ide is betűzhetem őket.
Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.10 0 0 3
Thor!
Aranyos ötlet volt részedről ez a topik, nagyon-nagyon bízom benne, hogy nem süllyed el. :))))

demjengi!
A "piros arcú" madárka a tengelic, a másikat nemtom...:(

Nálunk rengeteg cinke van, ilyenkor a nagy hóban a verebek is szívesen időznek együtt a cinkékkel, no meg a meggyvágók sem szeretnek kimaradni a jóból. :)

Előzmény: demjengi (2)
demjengi Creative Commons License 2003.02.10 0 0 2
Szia Thor!
Azt tudod, hogy ezek milyen madárkák? Ilyenek hozzánk nem járnak sajnos. Miért nincsen nekem is egy jó fényképezőgépem?
Előzmény: Thor (-)
Thor Creative Commons License 2003.02.09 0 0 1
Tényleg jó annak, akinek van kertje, de ez az etető csak a teraszon van. Nekem engedik :) Csak a Matska rosszalja a dolgot az ablakból, miközben meredt szemmel bámulja a csivitelőket, néha halk és panaszos hangon megjegyzi, hogy "e-e-e nye-e-e"
Előzmény: Ördögpirula (0)
Ördögpirula Creative Commons License 2003.02.09 0 0 0
Hát!Jó annak,akinek van kertje......Én még az erkélyre sem rakhatok ki etetőt kajával....nem engedik...:(
De azé' kiváncsian olvasom majd a topicot!:))

ÖP

Előzmény: Thor (-)
Thor Creative Commons License 2003.02.09 0 0 topiknyitó
Kedves Madárbarátok!

Több más topicban láttam, hogy mások is tartanak madáretetőt (és égetik le a húst a konyhában madárbámulás közben:)
Osszuk meg itt a madáretetéssel kapcsolatos örömeinket!

Egy kis kedvcsináló:


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!