Keresés

Részletes keresés

nagymóni Creative Commons License 2009.06.15 0 0 473
Nagyon örülök, hogy jobban van a "gyerek". Tudom, nagyon aggódtál érte. Remélem, hamar rendbejön teljesen és mehettek jó nagyokat sétálni és hancúrozni a szabadba.
Előzmény: oncogito (472)
oncogito Creative Commons License 2009.06.15 0 0 472
Voltunk tegnap kontrollon, a vérvétel eredménye is megvan.
Nagyjából minden jó, csak gyulladást mutatott ki.
Kapott tegnap is még egy adag infúziót, meg két szurit, meg szedi a tablettát.
Teljesen elmúlt a hányás és hasmenés is, enni is lassan kezd enni.
Azért a kedélye még nyomott, de szerintem már a gyógyulás útjára lépett.
oncogito Creative Commons License 2009.06.13 0 0 471
Köszönjük a drukkolást, megmondom Picurnak is!
Majd beszámolok, holnap mit mond a lelet.
Előzmény: nagymóni (470)
nagymóni Creative Commons License 2009.06.13 0 0 470
Szegény Picur. Nagyon drukkolok neki a gyors felgyógyulásért. Vigyázzatok rá és Pajtira is nehogy elkapja. Nagy-nagy szerető simit küldök a kutyiknak, Neked meg sok erőt és kitartást kívánok a betegápoláshoz.
Előzmény: oncogito (469)
oncogito Creative Commons License 2009.06.13 0 0 469
Picur lerobbant, valami baktérium szaporodott fel a beleiben. Hány, véres hasmenése van és nem eszik.
Szerencsére eddig Pajti még nem kapta el, neki kutyabaja.
Voltunk vele ma orvosnál, kapott infúziót, meg négyféle injekciót, meg antibiotikumot.
Vért is vettek tőle, alapos vizsgálat lesz. Holnap megyünk megint kontrollra, a vérvétel eredménye is meglesz. Hills tápot ehet csak, megmondták milyet.
Mondtam Pajtinak, ő most ne csatlakozzon, mert egy anyagi csőd az orvos és a gyógytáp.
De reméljük, hamar kilábal belőle.
nagymóni Creative Commons License 2009.06.05 0 0 468
Természetesen megértem. Én is megadok neki mindent, ami neki jó lehet, de ebbe a sok fölösleges gyógyszer, szuri és miegymás nem fér bele. Nálam nem. Szeretem, simogatom, jól tartom, vigyázok rá. De ha nincs akut betegség - mert akkor természetesen mi is orvoshoz megyünk - akkor megpróbálunk megbízni a természet józanságában. Főleg, miután nálunk leginkább azt gyógyítja meg az orvos, ami magától is rendbejönne. Ha mégsem, akkor jól félrekezeli a jószágot. Tehát ha jót nem tudok, rosszat nem fogok tenni.
Előzmény: oncogito (467)
oncogito Creative Commons License 2009.06.04 0 0 467
Az orvoson valóban sok múlik.
Én úgy vagyok vele, hogy minél idősebb egy kutya, annál több törődést és segítséget érdemel.
Egész életét nekünk áldozta, nekünk fogad szót, minket szolgál, a mi kedvünket keresi, nekünk ad örömöt- szerintem az utolsó percig megérdemli, hogy a legtöbbet adjuk neki, ami csak módunkban áll.
Megérted a véleményem?
Előzmény: nagymóni (466)
nagymóni Creative Commons License 2009.06.04 0 0 466
Sok mindent lehetne. Amennyiben a dokink olyan lenne. Sajnos sokszor csalódtam már benne, ezért ha lehet elkerülöm. Azonkívül - lehet, hogy másképp fogjuk fel a dolgokat - kicsit orvos és gyógyszerellenes vagyok. Kormikát nagyon szeretem, ezért nem fogom kitenni annak, hogy bármilyen módon félrekezeljék. Szeretjük, és dédelgetjük amíg csak él. Majd hagyjuk méltósággal meghalni, ha nincs nagy fájdalma. Szeretnék én ilyen szép időskort, amilyen az övé, csak ennyi problémával. Megértesz?
Előzmény: oncogito (465)
oncogito Creative Commons License 2009.06.02 0 0 465
A vérnyomását is meg lehetne nézetni.
Szerintem érdemes kezeltetni, mert nem fogható minden baj az öregségre.
Amin lehet segíteni, azon szerintem érdemes segíteni.
Előzmény: nagymóni (464)
nagymóni Creative Commons License 2009.06.02 0 0 464
Akkor végre a lakásfelújítás két hulláma közt befér egy jó nagy séta is. Kormos - amióta nincs olyan barom meleg - nem volt rosszul egyszer sem. Tehát valószínűleg a meleg váltja ki. Ha ez így van, akkor Kormika a konyha hűvös kövén fog nyaralni. Mivel a Bahamák nem fér bele a családi költségvetésbe.
Előzmény: oncogito (463)
oncogito Creative Commons License 2009.06.01 0 0 463
Itt ma késő délutánra megjött a jóídő, így volt egy kis Ligeti vihánc a két ebnek.
Ideje volt már, mert a bezártság miatt kezdték szétszedni a lakást. :-)

Még a jövő héten kissé esőst mond a meteorológia,de reméljük utána már jön a jóidő.
Előzmény: nagymóni (462)
nagymóni Creative Commons License 2009.06.01 0 0 462
Ügyit nálunk sem zavarja az eső, de Kormi mindent megtesz, hogy bekönyörögje magát a teraszra amikor esik. Mostanában pedig esett jócskán. Hála érte a Teremtőnek. Kezd észheztérni a kert. Ha most jönne egy kis napsütés, megint úgy érne az eper, hogy öröm lenne nézni. Hát még enni.
Előzmény: oncogito (461)
oncogito Creative Commons License 2009.05.31 0 0 461
Meleg szobában. ;-)
Pajtit ugyan nem zavarja a hideg és az eső, de Picurt úgy kell kivonszolni, mint a zsákot.
Előzmény: nagymóni (460)
nagymóni Creative Commons License 2009.05.31 0 0 460
Hahó gazdik! Merre jártok mostanában?
nagymóni Creative Commons License 2009.05.28 0 0 459
Hát ez tényleg felháborító. Szegény Zeusz. Milyen sorsa lesz vajon az új kutyusnak? Jó lenne, ha az ilyen "gazdákat" felügyelné valaki. Miért nem érti meg, hogy a kutyát szeretni fontos, de nem elég. Az még nem felelősségvállalás, ha elviszem a kutyát sétálni, majd hagyom, hogy bárkit megtámadjon. Én is szeretem a kutyáimat, de idegrohamot kapok a gondolattól, hogy bárkit veszélybe sodorjak. Emlékszel mit nem küzdöttünk Ügyes szabadulási kísérletei miatt? Szerencsére, most már kerítésen belül marad. Sőt, ha kisétál velem egy szóra visszajön, ráadásul olyan szelíd, mint a bárány. Mégsem viszem emberek közé, mert nem tudom kordában tartani, ha arra kerül a sor. Tehát itthon maradunk és pont.
Előzmény: oncogito (458)
oncogito Creative Commons License 2009.05.27 0 0 458
Teljesen fel vagyok háborodva.
Biztos hallottál Kelemen Annáról és a kutyájáról.
Kelemen Anna nem vállalta veszélyessé nyilvánított kutyájának tartását, nem vállalta az ezzel járó feltételeknek való eleget tevést, inkább elatatta .
Felajánlották neki korábban, hogy szakképzett segítséget nyujtanak neki kutyasuliban, külön órákkal, stb.
Az volt a reakciója, hogyha az egészet valamelyi TV stáb végig leforgatja, akkor vállalja. Mivel ez nem jött neki össze, ezért kihagyta a kutyasulit.
De legalább tett volna arra a szerencsétlen kutyára egy szájkosarat - nem jutott volna ilyen szomorú és méltatlan sorsra az a szegény állat.

Ráadásul most hallom kutyás körökben, hogy már van is egy új kutyája, egy német juhász kölyök.
Hihetetlen, hogy nálunk senkit nem tiltanak el véglegesen állattartástól! :-(

Előzmény: nagymóni (457)
nagymóni Creative Commons License 2009.05.26 0 0 457
OK. El fogok rajta gondolkodni, de főképp reménykedek, hogy nem lesz gyakori a rosszullét.
Előzmény: oncogito (456)
oncogito Creative Commons License 2009.05.25 0 0 456
Egy fiatal kutyánál megérteném, ha nem szívesen adnál gyógyszert.
De ilyen idős korban minden hónap, minden év ajándék - és a gyógyszer mellékhatása sokkal kevesebbet árt, mint amennyit ezen idő alatt segíteni tud.
Az előző kutyámon, aki tizenhét évesen lett elaltatva, sokat segítettek a gyógyszerek, pedig az utolsó évben neki is volt epilepsziája.
A szteroid csodákat művel rövid távon - és idős kutyának a rövid távú jó közérzet minden.
Gondold meg...
Előzmény: nagymóni (455)
nagymóni Creative Commons License 2009.05.25 0 0 455
Gondoltam én is epilepsziára. De nem igazán akarom gyógyszerezni, amíg nem feltétlenül szükséges. A nap nagy részét vidáman tölti, talán egy kicsit többet alszik, mint régebben, de 2-3 naponta pár perc miatt nem akarom mérgekkel kezelni. Annyi szeretetet kap, amennyit csak tudunk neki adni, de gyógyszert csak akkor, ha fájdalmai lennének. Amikor összecsuklik, akkor sem jelez fájdalmat, még akkor sem, ha a karomba veszem. Ez nem szívtelenség, én sem szedek gyógyszert csak ha elengedhetetlen. Egyetlen gyógyszer amit szívesen alkalmazunk a reiki.
Előzmény: oncogito (454)
oncogito Creative Commons License 2009.05.25 0 0 454
Orvos látta?
Még ha idős is, amin lehet segíteni, azon érdemes segíteni.
Akár fájdalomcsillapító, akár gyulladás csökkentő, vagy szteroid adása sokat enyhíthet a közérzetén.
Epilepszia nem lehet?
Előzmény: nagymóni (453)
nagymóni Creative Commons License 2009.05.25 0 0 453
Hát ez jópofa lehetett. Én még meg is dicsértem Kormit, amikor a szomszédot jól megharapta. Én szóltam a srácnak, hogy nem menjen be az udvarba nélkülem. Nem hallgatott rám. Kormi nekiugrott - csak épp szájkosár nélkül - és jól megrágta a lábát. Rákiabáltam, hogy engedje el, szótfogadott. Aztán jól megdicsértem, hogy milyen okos, ügyes, bátor kutya. Viszont most szegény nincs túl jól. A nap nagy részében úgy van mint mindig, viszont néha előfordul, hogy egyszerűen összeesik. Elvágódik, az oldalán fekve kicsit rugdal. Olyankor felveszem és az árnyékba viszem, ha kint fekszik a napon. Pár percig fekszik és nem tud az első lábára állni. Szerencsére néhány perc alatt végetér a dolog és utána ugyanolyan vidáman szaladgál az öreglány, mint addig. Addig meg simizem, beszélek hozzá és elgondolkodom, hogy vajon meddig őrzi még a házat a drágám. Szeretnék még sokáig fürödni abban a szeretetben, amit ad nekünk és szeretném még sokáig szeretgetni. 15 éves, csak reménykedünk, hogy még egy jó darabig velünk lesz.
Előzmény: oncogito (452)
oncogito Creative Commons License 2009.05.24 0 0 452
Tegnapelőtt kora délután volt egy nagy sztori Picur sétáltatása közben.
A fiam vitte az ebkét, nagy meleg volt, ezért lassan bandukolt, nem is akart hosszabb sétára menni.
Már egész szépen viselkedik, ha nem szólnak hozzá, vagy nem nézik mereven, akkor nem ugrik neki senkinek. Sőt, ha kutyás az illető, még ezt is elviseli egy idő után.
Szóval ballagtak lassan, komótosan.
Akkor jött velük szembe vagy hat-hét tizenéves srác. Az egyik meg akarta ijeszteni, gondolta valami öregecske kis jámbor eb lehet. Elé toppant és azt mondta jó hangosan a pofijába, hogy "HUUUU"
No, a következő pillanatban Picur nekiugrott, mint egy sárkány (persze szájkosár mindig van rajta) és megmutatta mind a hatszáz fogát és harci üvöltését.
A srác reflex-szerűen ugrott hátra vagy két métert és a kezében levő szotyis zacsinak a háromnegyede hóesés-szerűen széthullott a levegőben. :-)
A többiek is röhögtek rajta és cukkolták, hogy minek akar ijesztegetni más, amikor ő maga ilyen ijedős.
Szóval ne is hagyja magát, ezért nem lett leszidva.
nagymóni Creative Commons License 2009.05.23 0 0 451
Ha nincs más választásom, hát legyen. Most is jó tesók vagyunk. :) Szeretjük egymást, kutyák, macskák és emberek, mindenki mindenkit. Ha legalább most egy falkavezér kerül a banda élére, akkor jó. Én már úgyis kezdek belefáradni az állandó vezetésbe.
Előzmény: oncogito (450)
oncogito Creative Commons License 2009.05.22 0 0 450
Meglátjátok, el fogják szeretni a kutyátokat! ;-)
És ne hidd, hogy viccelek!
Aki tud a kutyák nyelvén beszélni, akinek szót fogadnak, aki sokat foglalkozik velük és megdolgoztatja, azt bizony nagyon megszeretik és elfogadják falkavezérnek.
Ti meg "csak" falkatagok lesztek... ;-)
Előzmény: nagymóni (448)
nagymóni Creative Commons License 2009.05.22 0 0 449
Talán sikerült.

Tanító és tanulója
nagymóni Creative Commons License 2009.05.22 0 0 448
Hali! Épp most próbáltam feltenni egy képet Ügyiről és az új barátjáról, aki mellesleg a lányom barátja is. Akkora a szeretet kettejük közt, hogy Ügyes mindent szinte csettintésre megcsinál, amit Balázs kér tőle. Olyan jó nézni őket ahogy játszanak. Nagy a kép terjedelme, de megpróbálom kicsit lehülyíteni. Ha sikerül, dobom a képet.
Előzmény: oncogito (447)
oncogito Creative Commons License 2009.05.22 0 0 447
Hahó, nagyon nagy a csend!
Kinél mi újság?
nextdoor Creative Commons License 2009.05.19 0 0 446

Mammut Bevásárló- és Szórakoztató Központ

2009. május 22. p. – 23. szo. – 24. v.

Kutyabarát Hétvége

A tavaly útjára indított egyedülálló fővárosi kezdeményezés kiugró sikere alapján az M'art kulturális programsorozat keretében május 22-23-24-én négylábú barátaink ismét lehetőséget kapnak arra, hogy gazdájukkal együtt egy teljes hétvégén keresztül végigjárják a Mammut Bevásárló- és Szórakoztató Központ emeleteit.

Az üzletközpont a nyugat-európai modell minél sikeresebb meghonosítása érdekében a kutyásokat számos programmal, míg a többieket megerősített biztonsági- és takarító személyzettel várja.

A Mammut a II. kerületi Önkormányzat kutyatartást szabályozó rendeletével összhangban engedi be az állatokat, így bizonyos, nagytestű fajtákat csak szájkosárban lehet bevinni a budai plázába.

A tavaly két alkalommal megrendezett Kutyabarát Hétvégéken naponta körülbelül 80-100 kutyás kereste fel a bevásárlóközpontot.

A Mammutban található mintegy 400 boltnak természetesen idén is saját hatáskörükön belül van lehetősége dönteni, hogy üzleteikbe beengedik-e a kutyákat és azok gazdáit ezen a három napon. A tavalyi évben a mintegy 400 boltból összesen 17 üzlet nem vett részt az akcióban: az üzlettulajdonosok egy része az árukészletét féltve, vagy azért utasította el a felkérést, mert nem szereti a kutyákat.

Az egyértelmű állásfoglalás érdekében a programban idén részt nem vevő boltok bejárataikra pirossal áthúzott kutyák plakátjait helyezik majd el jól látható módon.

Kapcsolódó videóanyagok tavalyról:

- Origo.hu: http://videa.hu/videok/hirek-politika/kutyas-hetvege-kutya-program-wvH6FcDcPmM51JFf

- Index.hu: http://index.hu/video/2008/05/25/nem_szartak_tele_az_epuletet/

A részletes program:

ünnepélyes reggeli nyitás: “kutyás ajtónyitók” / mindhárom reggel 9.30h-10.30h / Mammut II. földszinti bejárata:
- Borbás Gergely (UTE jégkorongos)
- Berta Ákos (UTE jégkorongos)
- Hüffner Adrián (UTE jégkorongos)

- Balázs László mentős + Aqua kutya (Baptista Szeretetszolgálat Rescue 24 mentőcsapata)

kézműves foglalkozás a Bárka Műhely tagjaival / péntek 12-17h / Mammut II. szökőkút

Közönségtalálkozó Kovács Patrícia színésznővel és vizslájával, Károllyal / május 24. vas.,16h / Bitter Sweet Csokoládézó és Kávézó, Mammut I. épület

A Népszigeti Kutyasuli bemutatója / 22. péntek, 18-20h, 23. szombat: 12-14h, 24. vasárnap: 15-17h / Mammut II. szökőkút

PetsLove és Koti Dog Fashion: esküvői kutyaruha bemutató / Mammut II. épület

Vizsla Túra fotókiállítás / mindhárom napon egész nap / a Mammut két épületét összekötő III. emeleti függőfolyosón

A Baptista Szeretetszolgálat Rescue 24 mentőcsapat mentőkutyás részlegének bemutatója / 23. szombat: 17-18h / Mammut II. szökőkút:
- mentőkutyás bemutató: 5 kutya és gazdája + 1 kommentátor: megmutatják a mentőkutyák fegyelmezettségét, ügyességét (akadályokon), valamint eltűnt személyek keresési munkáját (szimulált épületomlás), illetve olyan vicces és látványos feladatokat, melyeket nem várnak az emberek egy mentőkutyától. Rövid kis betekintést nyerhetnek az emberek egy olyan különleges szakterületre, ahol a kutya egy kiégett épület romjai között megmutatja azokat a pontokat, ahol a tűz keletkezett. (tűzfészek-kutató kutya). A bemutató végén az emberek megsimogathatják a kutyákat és kérdéseket tehetnek fel.

Kutya ki-kicsoda és Kutya kvíz / mindhárom napon egész nap / KÖLYÖKPARK:
- KUTYA KI-KICSODA (3-6 éveseknek): 10 különböző kutya fotó alapján fel kell ismerni a képen kutya fajtáját (jutalmazás: 1-5 találat között OKLEVÉL, 5-10 találat között OKLEVÉL és KÖLYÖKPARK-os bögre)
- KUTYA KVÍZ (6-10 éveseknek): 10 különböző kérdésre kell 3 felajánlott megoldás közül kiválasztani a helyeset (jutalmazás: 1-5 találat között OKLEVÉL, 5-10 találat között OKLEVÉL és KÖLYÖKPARK-os bögre)

The Critter Casual: Nyakörv és tüzelőbugyi kollekció bemutató / mindhárom napon egész nap / Mammut II. épület
- nyakörv- és tüzelőbugyi kollekció

- kutyakeksz és –süti kóstoltatás a négylábúakkal

A Lelenc Kutyamentő Egyesület programjai / mindhárom napon egész nap / Mammut II. épület
- teszt a felelős kutyatartásról (cserébe kutyás képeslap, lufi és csoki): egy-két örökbefogadható kutya kíséri a csapatot, plakátok kihelyezése

A Zöld Zebra Állat- és Természetvédő Egyesület programjai / mindhárom napon egész nap / Mammut II. épület
A Zöld Zebra Állat- és Természetvédő Egyesület a Mammut Bevásárlóközpontban tartandó Kutyás Hétvégén kicsiknek és nagyoknak szóló érdekes állatvédelmi és a felelős állattartásról szóló játékos tesztekkel, állatos színezőkkel, saját képeslap gyártásának lehetőségével és kétóránkénti rövid előadással valamint egy felnőtten örökbefogadott kutya engedelmességi és ügyességi bemutatójával áll az érdeklődők rendelkezésére. A tesztet helyesen kitöltők különböző ajándékokat is kapnak! A bemutatók között állatvédelmi, állattartási és nevelési tanácsadást tartunk. Várunk minden érdeklődőt, aki az örökbefogadással vagy ivartalanítással kapcsolatosan szeretne többet megtudni. Természetesen a bemutató főszereplője is várja szeretettel rajongóit egy kis simogatásra.

A Szamóca Állatpatika programjai / mindhárom napon egész nap / Mammut II. épület
- mikroszkóp és nézegetni bolha, kullancs, atka (természetesen halott)
- TV, rajta fog futni a DVD
- kutya, vele lehet ismerkedni, viszünk fonendoszkópot, meg lehet hallgatni ahogy veszi a levegőt, ahogy ver a szíve + játékmacik, amin a gyerekek gyakorolhatnak
- állatorvos (dr. Hegedűs Béla fehér köpenyben, fonendoszkóppal), aki magyaráz a gazdiknak, foglalkozik a gyerekekkel
- kérdőívek, a külső élősködőkkel kapcsolatban: mit terjeszt a bolha, mit a kullancs, milyen betegségeket, védekezés lehetőségei

Fressnapf Állati Áruház: Select Gold táplálkozási tanácsadás / mindhárom napon egész nap / Mammut I. épület, földszint
- a gyerekeknek ajándék: aki elhozza A/4-es méretben készült kutyát vagy cicát ábrázoló rajzát a standhoz, ajándékba kap egy kifestő füzetet, színes ceruzával

Ngabi1 Creative Commons License 2009.05.19 0 0 445
Programajánló májusra!

Minden hónapban 1x elmegyünk egy hosszú hétvégére (péntek-szombat-vasárnap) túrázni.

2009.05.22.-24. -- 32-ik Mixxx-túra

Aligvár Turistaház (Terecseny, Zselic)
A szállás ára 2000 Ft/fő/éj (20 fő esetén, nagyobb létszámnál csökken), fűtési szezonban 2000 Ft/csoport, ágyneműhuzat

200 Ft/garnitúra (2 pléd, 2 lepedő, 1 párna), idegenforgalmi adó 200 Ft/fő, előlegként a szállás díját kérjük befizetni.
A turistaszállóban 3 szoba található, 2 db 16 ágyas és egy 8 ágyas, a szobákhoz külön fürdő és WC tartozik. A közelmúltban

felújított központi fűtéses házban hatalmas közösségi terem szolgál étkezőként, társalgóként, rendezvények helyszíneként.

Amit a mixxx túráról tudni kell :

http://www.mixxx-tura.hu/turak.html

A programjainkról ... :

http://www.mixxx-tura.hu/naptar.html

Mixxx-Kutyások:

http://www.mixxx-tura.hu/index.html

Érdeklődni a info@mixxx-tura.hu címen

oncogito Creative Commons License 2009.05.17 0 0 444
Remek idő van felénk.
Tegnap meg lettek fürdetve mindketten, gyorsan megszáradtak.
Ma este le lesznek kezelve Forntline-vel - ami azt jelenti, hogy egy teljes napig külön lesznek zárva. Ugyanis ha lenyalnák egymásról a szert, akkor meg is betegedhetnének tőle. Márpedig ők rendszeresen nyalják-falják egymást.
És az a legrosszabb az egészben, hogy ilyenkor nem tudom megmagyarázni nekik, hogy nem büntetve vannak.
Node csak letelik majd az az egy nap is. :-/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!