Keresés

Részletes keresés

hobe Creative Commons License 2005.06.02 0 0 500

Rarotongan 10 dollar a jogsi, az ocsemnek van:-)

Koszi a tanacsokat!

OFF

Publikussa tettem a mail cimemet, ha kerdezni akarsz Uj Zelandrol, de ha nem szemelyes, akkor a NZ topikba is beirhatod!

Előzmény: minimal (498)
hobe Creative Commons License 2005.06.02 0 0 499

A NZ topikban van vagy 5 link, legalabb 200 kep. A deli szigeti kepeket meg mindig nem valogattam ki, most tartok 300-nal, de meg csokkenteni kene.

 

Klasszak a kepid, legszivesebben mar tegnap este elindultunk volna!:-)

 

OFF

Tegnapelott viszont tettem fel Hong Kong-ot, ha edekel. Sajnos rossz idom volt:-( Hetvegen lesznek pekingi kepek is!

Előzmény: BOLOND (495)
minimal Creative Commons License 2005.06.01 0 0 498

Én Tom's Cottage-ben voltam, hátizsákos szemmel  kb. 4 csillagos volt. :o)

 

Igazából olyan pici a sziget, hogy majdnem mindegy hol vagy. Tom-nál jók voltak a naplementék, közel volt a "főváros", de a reptér mögötti előnyös partszakasz kissé messze volt, bár bringával hamar megjártam. Este érdemes bemenni a piachoz, mert jó kis események vannak ott, pl. helyi táncbemutató. Ott volt a legjobb, amit az egész utam alatt láttam. Érdekes volt a demokrata párt helyi kampányrendezvénye (szintén a piacon), ahol ingyen osztogattak vacsit... :o)

 

Robogót érdemes bérelni, de ehhez Raro-n jogsit kell csinálni. Én erre nem akartam időt pazarolni, viszont Aitutaki-n így már nem is kaptam mocit.

 

Én Bishop's lagúna túráján vettem részt, sajnos a nagy hajóson és nagyon sajnos csak egy alkalommal (többre nem tudtam elmenni), ami "nem volt rossz", de van egy kisebb 3 személyes motorcsónakjuk, amivel jóval rugalmasabban lehet közlekedni. Vannak még egyéb "taxi" szolgáltatások, amikkel akkor és oda mész (majdnemhogy), ahova akarsz.

 

És ebből jön a legfontosabb Aitutaki szabály: amikor csak tudtok, menjetek ki a lagúna túlfelére, mert ott igazán szép (de ott földöntúlian!), és ez az egész hely lényege. Ja, a búvárszemüveget ne felejtsétek el! :o)

 

Feltettem én is csomó képet (szeptember közepén érkeztem vissza), keress vissza a topic-ban. Nincs túl sok hozzászólás, így nem lesz nehéz dolgod.

Előzmény: hobe (494)
minimal Creative Commons License 2005.06.01 0 0 497

Nem publikus, de ha a minimal_909@walla.com -ra dobsz egy mail-t, akkor így cserélhetünk rendes címet.

 

Este tudom megnézni Neked amim van (tegnap késő estig autóztam), esetleg még déltájban a neten megnézem a számlám kivonatát visszamenőlegesen. :o)

Előzmény: hobe (491)
BOLOND Creative Commons License 2005.06.01 0 0 496
Orulok hogy oromet tudok szerezni a kepekkel. Nagyon szeretek utazni de nezegetni az utazasi kepeket majdnem olyan elmeny.
Előzmény: Gbriel (484)
BOLOND Creative Commons License 2005.06.01 0 0 495

Szia hobe!  Mar igazan illene feltenni kepeket N.Z.-rol!!  Holnap abban a topikban teszek fel, igerem.

Hogy van a kis csalad? Orulok hogy mentek a Cook szigetekre.  A repules nem draga a szigetek kozott, kb $160 New Zealan rupee egy "szakasz" ami ket sziget kozotti ut, mindegy melyik sziget ( a deli csoportban, eszaki szigetek nagyon draga!!).  A legjobb ha a repulojeggyel megveszed a szallast is, sok helyen nincs is mas lehetoseged.  Mangaian 2 hely van, Mitiaro-n 1, Mauke-n 1, Aitutaki-n es Atiu-n tobb van.  Ha kozeleg az indulas, szivesen kuldok konkret cimeket es neveket.  Addig is teszek meg fel kepeket a kovetkezo par napban.

 

Itt egy par kep Aitutakirol:

Remelem sorrendben felmennek.  Nem tudom hany kepet lehet egyszerre feltenni de megprobalok 12-t.  A Maina Sunset motelrol van kulso kepem is csak nem talalom.

 

Molo a csonakkal.

A motel elott John-nal (manager).

Maina a tavolban.

Maina szigeten.

Maina szigeten.

Maina szigeten.

Baratkozom a halakkal.

A lanyom baratkozik a halakkal.

John a hajoskapitany/szakacs/manager.

Konyha a nappalival.

Haloszoba.

Naplemente a motel elott.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: hobe (494)
hobe Creative Commons License 2005.06.01 0 0 494

Nagyon jo es tiszta, nem beszelve arrol hogy a tulaje a Maine sziget (terkepen) es a manager atvisz egesz napra ha akarod a motorcsonajaval. Nem kell osztozni a "csocselekkel".

 

Na igen, ilyesmi hasznos infokra gondoltam:-) A motelt akkor megnezzuk!

A szigetek kozott erdemes repkedni, vagy nagyon sokba kerul? Nincs valmi korutazas esetleg, ami tobbet is erint?

 

Indonez szepseg kivaloan beszel magyarul, tanusitom!!:-)

Előzmény: BOLOND (493)
BOLOND Creative Commons License 2005.06.01 0 0 493
Szia minimal, a kep a sziget nyugati oldalan Arutangatol delre kb 200 meterre keszult. Amugy nem sok mas valtozas volt csak nagyon keves volt a gyumolcs mert lefujta a szello a fakrol.

Megprobalok betenni egy megmentett terkepet. A csillaggal jeloltem meg a helyet.
Mi a Maina Sunset Motelben laktunk megint. Nagyon jo es tiszta, nem beszelve arrol hogy a tulaje a Maine sziget (terkepen) es a manager atvisz egesz napra ha akarod a motorcsonajaval. Nem kell osztozni a "csocselekkel".

Előzmény: minimal (483)
BOLOND Creative Commons License 2005.06.01 0 0 492

Szia vilagutazo, holnap irok be a mexicoi topikba.  Angolul pedig majdnem mindenutt boldogulsz.  De nem art egy kicsit tanulni a nyelvet, ha tudod az angolt akkor a spanyol nem nehez.  Meg tetszik a helyieknek hogy legalabb megprobalod.  En sem nyomom felsofokon de meg nem adtak el.

 

En is ismerek olyanokat akik angolul beszelnek masok elott, de ne dolj be a dolognak.  Egymas kozott magyarul megy a dumam, mert ritka az aki tud veszekedni angolul, es ahogy tudod a magyaroknak letszukseglet a veszekedes:)))

 

Mi magyarul beszelunk itthon, a "hobe" topiktars elvtars talan tanuskodik milyen szepen beszel a lanyom.  Majdnem teljesen magatol tanul irni es olvasni magyarul.  Nagyon szereti a magyar meseket.

Előzmény: világutazó (482)
hobe Creative Commons License 2005.06.01 0 0 491

Ok, koszi a segitseget!

A mail cimem szerintem publikus az adatoknal, oda irhatsz!

Előzmény: minimal (490)
minimal Creative Commons License 2005.05.31 0 0 490

Lehet, hogy lesznek kérdéseim... :o)

 

Megnézem Neked a dolgokat, aztán valamikor egy e-mail kontakt jó lenne! :o)

Előzmény: hobe (489)
hobe Creative Commons License 2005.05.31 0 0 489

A szallasokat most nezegetjuk, de ugy tunik, hogy nagyjabol mindenki ugyanannyiert kinalja. 100NZD folott/fo/ejszaka, hacsak nem akarunk menni a sziget eszaki felere, ahol se laguna, se naplemente nincs:-)

 

Az elobb mondtak egy 360NZD-s arat Aitutaki szigetre, gondolom a tobbi is ennyibe kerul. Vagy van esetleg valami olyan, ami tobb szigetet is erint?

 

OFF

Igen, Uj Zelandon elek es van munkam:-)

Előzmény: minimal (488)
minimal Creative Commons License 2005.05.31 0 0 488

Most csípőből nem tudnék Neked pontos értéket mondani, megnézem otthon, mert megvan még (asszem) a repülőjegy + szállás-dokumentumok. Ez Aitutaki-Atiu meglátogatására szólt.

 

A Jetsave-nél vettem meg repjegyet, és a szállást is ott fizettem ki... azt nem tudom, hogy így olcsóbb volt-e a buli. :o)

 

OFF: NZ-ben élsz? :o)

Munkalehetőség van arrafele? :o)

Előzmény: hobe (487)
hobe Creative Commons License 2005.05.31 0 0 487

Tudom, nemreg egyutt soroztem vele Auckland-en!:-) Bocs, o csak vizet ivott!

 

Szallas erdekelne, meg a szigetek kozotti utazgatas. Gondolom csak repulo johet szoba. Az mennyibe kerul?

Előzmény: minimal (486)
minimal Creative Commons License 2005.05.31 0 0 486
Itt, mert Bolond kolléga "rendszeresen" utazik oda, jómagam, meg tavaly voltam ott. :o)
Előzmény: hobe (485)
hobe Creative Commons License 2005.05.31 0 0 485

Szia!

 

Tervezunk egy rarotongai turat a kozeljovoben. Melyik topikban kerdezhetek rola?

Előzmény: BOLOND (481)
Gbriel Creative Commons License 2005.05.31 0 0 484
Szenzációsak a képeid, annyira jó nézni őket! :-)))
Előzmény: BOLOND (481)
minimal Creative Commons License 2005.05.31 0 0 483

Nem akármi... pontosan hol készült a kép?

 

Azt látom, hogy a sziget külső felén, azaz nem a lagúna felőli részén. Tippem szerint a reptérhez képest pont a sziget túloldalán...

Előzmény: BOLOND (481)
világutazó Creative Commons License 2005.05.31 0 0 482

off

 

BOLOND!

Szivesen veszem a Mexicoban szerzett tapasztalataidat, de akkor menjunk at a Mexico topicba, mert a tobbiek kitiltanak innen! :o) Egyebkent nem beszelek spanyolul es nem tudom, hogy a baratom el tud-e majd mindenhova kiserni. Szoval elso kerdesem, hogy az angollal mennyire lehet boldogulni?

Ja es meg egy kivancsisag! Magyarul beszeltek otthon? (marmint a csaladoddal). Lehet, hogy hulyenek tartod a kerdest, de talalkoztam mar olyannal, ahol az egesz csalad magyar volt, kulfoldon eltek es nem magyarul beszeltek otthon (mondjuk, mert a gyereknek nem tanitottak meg a nyelvet).

BOLOND Creative Commons License 2005.05.31 0 0 481

Sok sikert az utazasaidhoz "vilagjaro".  Mexicoban elofordultam parszor, szivesen megosztom a tapasztalatokat ha erdekel.

 

Minimal, Aitutakirol jutott eszembe, hogy pont neked csinaltam egy kepet ott, hogy lasd mit csinaltak a viharok. 

A ket kep kb ugyanott van keszitve csak tukrozni kellett mert ket kulon iranybol csinaltam oket.

 

Az elso 2002-ben a masodik az iden Aprilisban keszult:

 

 

 

 

 

 

Előzmény: minimal (476)
minimal Creative Commons License 2005.05.30 0 0 480

:o)

 

Megvannak az előnyei, legalább rengeteg új embert, barátot fogsz megismerni.

 

Én is egyedül megyek ősszel (igaz, meglátogatok rokonokat, de az csak 1-2 nap lesz)! :o)

Előzmény: világutazó (479)
világutazó Creative Commons License 2005.05.30 0 0 479

OFF

 

egy mexikói barátot megyek látogatni és persze szeretnék utazgatni, körülnézni is. egyenlőre úgy néz ki, hogy egyedül megyek! nincs, aki csatlakozna hozzám... :o(

Előzmény: minimal (478)
minimal Creative Commons License 2005.05.30 0 0 478

Gratula!

 

Egyedül, vagy többedmagaddal? :o)

Egy cimborám épp ott tanul, ha talál munkát, akkor év végéig kint is marad.

Előzmény: világutazó (477)
világutazó Creative Commons License 2005.05.30 0 0 477

Vilagutazo: bocs, elfelejtettem megkoszonni a dicseretedet, koszi!!:)  Van honlapod?

 

BOLOND!

Megteveszto a nevem, mert meg nem vagyok vilagutazo (ezert nincs is honlapom)!!! Sokfele jartam, de kozel se annyi helyen, mint TE!! De nyugdijasan szeretnem majd elmondani magamrol, hogy a vilag ezer es egy helyen jartam es sztorikat meselni majd az unokaknak! :o) Addig meg van mit bepotolni... :o) Egyebkent az iden valoszinuleg Mexiko fog valora valni...

Előzmény: BOLOND (472)
minimal Creative Commons License 2005.05.30 0 0 476

Hétvégén volt a BBC Prime-on a Great Natural Wonders of the World (vagy valami ilyesmi) című film, aminek sajnos csak a végét láttam... mindezt azért írom be, mert köztük volt az Aitutaki atoll is.

minimal Creative Commons License 2005.05.02 0 0 475

Bár dolgozhatnék magamnak.

 

Sajnos erre ziccerem még nem volt, és az autós szektorban (ahol dolgozom) struktúrális okokból elég nehéz "saját valamit" csinálni...

 

Viszont eléggé "nemzetközi" iparág, terveim szerint lelépnék pl. Ausztráliába dolgozni úgy kb. 2 év múlva. :o)

 

Nektek biztosan egzotikus Magyarország...

Az utak során nekem egyedül az itthoni ízek szoktak hiányozni! :o)

Előzmény: BOLOND (474)
BOLOND Creative Commons License 2005.04.30 0 0 474
Mi ugy tervezzuk hogy keso tavasz-kora nyar korul mennenk. Talan szep lessz az ido, ha nem akkor tovabballunk:)

Ha magadnak dolgoznal akkor annyi szabadsagod lenne amennyit akarsz;)
Előzmény: minimal (473)
minimal Creative Commons License 2005.04.29 0 0 473

Hát igen 3 hét eléggé soványka, egy hónapnál kezdődik az egészséges távlat. Sajnos az nekem egy évnyi szabadság...

És mivel munkahelyet váltottam, egyelőre azt se tudom, hogy kivehetek-e majd egy hónapot egészben... :o/

 

Topic-találkozó nagyon jó ötlet, jövőre mégis mikor számíthatunk Rád? :o)

 

 

Előzmény: BOLOND (472)
BOLOND Creative Commons License 2005.04.29 0 0 472

Nekunk azt adtak be hogy huvosebb lessz, de alig birtunk aludni a melegtol.  Hat bizony kapkodni kellett magat az embernek a nagy turista tomegben:)))

 

Remelem nagy kalandjaitok lesznek Argentinaban. Habar 3 het ott is csak arra eleg ami Oceaniaban: kelloen megfajduljon a szived mikor indulni kell haza:(.

 

Mi jovore a hires neves Magyarorszagra latogatunk, meg talan egy kis tura Horvatorszagba egy haverral.  A lanyomnak meg lett igerve regen, kivancsi az oshazara.   Talan elotte felugrunk az eszkimokhoz egy hetre Toktoyaktuk-ba.

 

Ha lenne akkor eppen valami topik talalkozo ott szivesen elmennek.

 

Vilagutazo: bocs, elfelejtettem megkoszonni a dicseretedet, koszi!!:)  Van honlapod?

 

A "Kanada" topikban felraktam par kepet a kornyekrol ahol a multkor dolgoztam, tudom nem ide tartozik de nem art senkinek egy kis off.

Előzmény: minimal (469)
minimal Creative Commons License 2005.04.26 0 0 471

Úgy néz ki! :o)

Iguazu vízesésektől Tűzföldig!

 

De lehet, hogy ezúttal velem tart egy-két cimbora, ez esetben még elképzelhető egy dk-ázsiai úticél...

Előzmény: világutazó (470)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!