Keresés

Részletes keresés

ergoGnomik Creative Commons License 2020.04.10 0 0 9586

Akkor viszont egyáltalán nem világos minek kellett felhozni magát az egeret és az árát. Ráadásul ha van NAE-d vagy Solder-féle SID kártyád, akkor azokhoz viszont bátran lehet 1351-et dugni, mert azokkal menni fog. Nem tudom, van még más elérhető SID-kártya? Azon menne? Ja, és elvileg az 1351-nek van legacy 1350 módja, amiben "digitális joystickként" viselkedik. Bár lehet, hogy ezt a 264-es gépeken nem lehet előhozni. Valakinek erről információja?

Előzmény: MMSZoli2 (9584)
MMSZoli2 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 9585

1) Real time rendering 8 bites géppel megjelenítve. Szerintem nagyon menő, a Heartfixer 95% is nagyon menő volt azzal a megvilágított fejjel.
    Ha tényleg csak a lebegőpontos számoláshoz használja mint külső cooprocesszort, akkor lenyűgöző, mert nem cél-harverről beszélünk, hanem egy 8087-hez hasonló számolást meggyorsító eszközről, de ettől még a kód a C64-en (majd plus/4-en?) fut.

Azt tudjátok, hogy az első floating point processzort nem is az Intel, hanem az AMD készítette, az Intel meg licenszelte tőlük a technológiát (Am9511 és AM9512)?
Elvileg ezt a FPU-t sok különböző processzorhoz hozzá tudták illeszteni, 6502 az AppleII-ben, Z80, Motorola 6800


Bár a valós életben nem hozta a 10-30x gyorsulást, azért jelentős előnyt jelentett egy FPU. Na most ehhez a 2.5MHz-es FPU-hoz képest a PI nagyságrendekkel gyorsabb. 
https://www.youtube.com/watch?v=SGCUErENKBA

2) Amennyire tudom, a C64 nem tudja a ROM belapozós trükköt, pláne grafikára (már csak azért sem, mert a color (S)RAM fix helyen van)

 

3) Nekem tök mindegy miképpen, de ha összehoznak egy Commodore Sound Enhancer-t Yamaha FM hanggal a Plus/4-re, akkor igencsak le leszek nyűgözve!

Előzmény: ergoGnomik (9581)
MMSZoli2 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 9584

A Micromys nem fog működni Plus/4-en, mivel nincs POTX, POTY bemenete a joystick porton.
Nem lehet rá analóg jelet dugdosni. A Micromys az egyik analóg jelet konvertálja egy másikká.


Ergó akármilyen egeret is emulál a C64 felé, és akármilyen egeret is támogat, ebből a Plus/4-en semmi hasznom sincs.

(Van C64-em, csak nem különösebben használom, tehát külön hardvereket nem is veszek hozzá; a zsákbamacskán nyert cucc más, de ott is Plus/4 kompatibilis cuccokra hajtottam, csak nem jött össze)

ergoGnomik Creative Commons License 2020.04.05 0 0 9583

... az 1351 már baromi drága 20-40e között mozog ...

 

Veszel egy Micromys V5 illesztőt, és dugsz bele valami kotvány PS/2 egeret. Az illesztőt kb. 30-35 Euro + postaköltségért szerintem már be lehet keríteni.

Előzmény: MMSZoli2 (9563)
siz Creative Commons License 2020.04.05 0 0 9582

A VHDL/Verilog/stb. szerintem abszolút hardvernek tekinthető. Attól, hogy programozási nyelvnek látszó dologgal "fordítod le" a végeredményből logikai kapuk lesznek. Már a PLA is ezt csinálta (csak nyilván sokkal primitívebben), amit annak idején a gépbe beépítettek. De persze ez az én magánvéleményem.

Előzmény: ergoGnomik (9581)
ergoGnomik Creative Commons License 2020.04.05 0 0 9581

Nem tudom mitől lenne durva az a két videó. Az, hogy egy RPi tud egy 64-eshez képest rengeteget számolni és az eredményt négyszínű szürkeárnyalatos képpé átalakítani, az önmagában nem nagy eredmény. Az, hogy amit kiszámolt képes DMA-val a C64 memóriájába másolni, az sem számít nagy dolognak. Hacsak nem itt is az Evo-lution hardver ROM belapozós trükkjét használják, de hát már azt is láttuk.

 

És engem igazából ezek a szoftveres emulátorok inkább kicsit lehangolnak, mintsem lelkesítenének. Mert bár semelyik módon nem vagyok képes ilyesmire, de a hardver bővítést inkább hardverben csinálják, mint szoftver betyárkodással tákolják össze. (Persze vitatkozni azon, hogy mennyiben nem szoftver a VHDL/Verilog/akármi más leírónyelven készített cucc, simán lehet, de efelett sokkal könnyebben szemet tudok hunyni.)

Előzmény: MMSZoli2 (9580)
MMSZoli2 Creative Commons License 2020.04.04 0 0 9580

Eddig (leszámítva azt a pár jó release-t) tiszta szívás ez az év. 

 

Aki még nem láttam, annak ajánlom figyelmébe ezt a PI alapú bővítőt. béta állapot

Nagyon érdekes a koncepció, cartridge-eket lehet szoftvereres pakolni a cuccba, ami rá van kötve a gép expansion portjára.

 

Alapvetően C64-re készült, de egy passzív illesztővel megoldotta hogy plus/4-en is működjön.

Commodore Sound Expander Yamaha FM chippel, 2MB RAM bővítő és bites D/A A/D Sound Expander van megvalósítva a plus/4 verzión. Plus az Apharay és Pets Rescue

https://github.com/frntc/Sidekick64

Kemény a C64-re már elkészített modul, ami a PI-t külső kooprocesszorként használja grafikus rendereléshez.
Ha ez a két videó tényleg élőben megy, az nagyon durva...

https://github.com/frntc/Sidekick64/tree/master/Video

epy116 Creative Commons License 2020.03.25 0 0 9579

Arok party hivatalos tájékoztató:

>Sziasztok!

>

>Közületek többen már tudják, hogy február végén találkozott a szervezőgárda magja és egyeztettük az idei Árok részleteit.

>Azt, hogy azóta is hallgatunk, a jelenlegi helyzetben azt hiszem, nem kell nagyon magyaráznunk. Úgy döntöttünk azonban, hogy valamilyen

>módon most már kommunikálnunk kell a terveinket felétek, mert a félinformáció is több, mint a semmi. Tehát: az idei találkozó tervezett

>időpontja Július 31 - Augusztus 2, helyszíne továbbra is az ajkai Bánki Donát Szakképző, amivel már meg is történt az első egyeztetés.

>A járványra való tekintettel azonban ezt senki se vegye kőbe vésettnek! Április végén, amikor már talán tisztábban látjuk a helyzetet,

>dönteni fogunk, hogy maradjunk ennél a tervnél, vagy az idei találkozót elhalasszuk. Addig is vigyázzatok magatokra és egymásra!

>

>Üdv:

>Cargo & poison

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.03.22 0 0 9578

Az űrhajósos Turbo Former. HER után láttam a klubban, így nem hozott lázba.

 

Eredeti (HERNADI 1986) HER. Ez még nem „utántöltős” volt. Nem sokáig láttam így, mert hamar elkezdtük berhelni. :)

 

Előzmény: MMSZoli2 (9577)
MMSZoli2 Creative Commons License 2020.03.22 0 0 9577

a HER turbó überkirály volt.

Az első ajándék programom a szüleimtől egy magyar gyári (!!!) turbo program volt, amit előre be kellett tölteni, talán sárga volt az előlap, és egy űrhajós volt rajta.

Amint kézbe tudtam venni a HER turbo-t,megszűnt a létjogosultsága.

 

Más:

Az elmondás alapján én leginkább  kábelhibára (kontakthibára) gyanakszom annál a kazettás egységnél.

Egyik nap működik, másik nap nem, kihúzom, bedugom, megy/nemmegy, megszakad/akadozik a jel...

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.03.20 0 0 9576

Nem úgy kell azt: külön kazettára a turbót. :) De Her után már akkor sem használtam ilyet, amikor epromban volt.

Előzmény: scarabaeus (9574)
scarabaeus Creative Commons License 2020.03.20 0 0 9575

Azt a Fast tape-et mi nem használtuk akkoriban, most a 100+4/2 könyv 205. oldalán láttam róla ennyit:

 

 

Előzmény: Sanya333 (9573)
scarabaeus Creative Commons License 2020.03.20 0 0 9574

(35 évvel ezelőtt már el nem tudtam képzelni a létjogosultságát ezeknek a külön betöltendő turbóknak, miután láttam, a vektorfelülírós trükkel öntöltős turbók mennyire magától értetődővé teszik a folyamatot... ott van a turbó a kazetta elején, odatekerni, aztán ha betöltődik, visszatekerni a kazetta végén lévő x+1. programhoz, hogy betölthesse? Vagy egy "turbós" kazettát berakni minden töltéshez, aztán csere a másik kazettára? Elég volt a turbókat külön csak a másoláshoz betölteni, ráadásul még a turbó is turbós öntöltő volt, eleve. :-) )

Előzmény: Sanya333 (9573)
Sanya333 Creative Commons License 2020.03.20 0 0 9573

Ez egy gyors töltős program ami szükséges ha ez alatt mentett valaki kazikra. Ki akartam ma próbálni a ,1 töltést de sokkal kevésbé kellemes meglepetés ért mint tegnap. a play lenyomása után 3-5 másodpercig normálisan hallottam a töltés hangot de aztán elkezdett szakadozni a jel majd teljesen megszűnt és akárhogy állítgattam a fejet,innentől csak akkor működött újra ha reseteltem a gépet vagy ha kihúztam a magnócsatit majd visszahelyeztem de ezután is csak 3-5 másodpercig volt hajlandó normálisan olvasni. Megvizsgáltam a kábeleket,és a csatlakozókat hogy nem-e valami kontakt hiba de semmiféle változás nem történt... 

Előzmény: tanárnéni kedvence (9570)
kisbetu Creative Commons License 2020.03.20 0 0 9572

Elmész a picsába.

Mással nem tudsz szórakozni?

Mondjuk dolgozhatnál...

Előzmény: György barát (9571)
György barát Creative Commons License 2020.03.20 -2 0 9571

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.03.19 0 0 9570

Ez így elég zavaros nekem. Nem tudom, mi ez a program. Link?

,1-gyel próbáltad tölteni?

Előzmény: Sanya333 (9569)
Sanya333 Creative Commons License 2020.03.19 0 0 9569

Köszönöm a segítségetek! Amit Zoli írt,már elvégeztem előzőleg és nem olvasta vissza. Érdekes hogy ma már tökéletesen működött a magnó több órás használat után is ami fogalmam sincs mitől lehetett viszont nagyon örülök neki! :-) De egy új hiba ütötte fel a fejét amivel ne haragudjatok amilért ezzel is titeket traktállak de  az elmúlt bő 30 év szinte minden rutint elmosott a fejemben,ráadásul a google sem volt az én barátom a megoldásában. :-) 

Szóval a Fast Tape programot kéne tudnom valahogy elindítani ahhoz hogy bármit is be tudjak tölteni a kazikról,de  a "run" parancsra "?syntax error in 21324" hibaüzenetet kapom. Listázáskor a "21324 TSAF" sort írja a gép.

 

Előre is köszi a segítséget!

 

Üdv

 

Sanyi

 

MMSZoli2 Creative Commons License 2020.03.19 0 0 9568

Legyegyszerűbben úgy tudod ellenőrizni, hogy írsz egy rövid BASIC programot ("hello world") és kimented kazettára, utána visszatöltöd.

 

Ezzel a datasette és a gép működőképességét ellenőrizted, a korábbi felvételek visszatölthetősége már fejállástól, vagy a kazetta felvételének az állapotától függ (gyenge minőségű szalag, esetlet hangszóró/TV közelében volt tárolva és demagnetizálódott)

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.03.18 0 0 9567

0622-n adc #$38 legyen!

Előzmény: Sanya333 (9566)
Sanya333 Creative Commons License 2020.03.18 0 0 9566

Köszi a gyors reagálást!

 

0620 LDA $01

0622 ORA #$30

0624 STA $FF11

0627 STA $FF19

062A JMP $0620

 

Üdv

 

Sanya

Előzmény: tanárnéni kedvence (9565)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.03.18 0 0 9565

Hardvert nem tudok távgyógyítani, de legalább a programod mutasd, hogy lássuk, az jó-e! És a képernyőre is tedd a jelet a biztonság kedvéért (pl. $ff19)!

Előzmény: Sanya333 (9564)
Sanya333 Creative Commons License 2020.03.18 0 0 9564

Sziasztok!

 

Nem vagyok sajnos profi,kb 30 éve volt utoljára Commodore Plus 4 gépem de most gyorsan kettő is hozzám került,mindkettő magnóval együtt amik mechanikusan tökéletesen működnek de valamiért egyik sem olvassa a magnószalagokat. Állítgattam a fejet,beírtam monitor módban egy pár soros programot ami által hallani lehet a tv-n keresztül ami a szalagon van de egyik sem ad életjelet. Mindkét magnót teszteltem a két géppel de sajnos nem jártam így se sikerrel. Akkora pechem van hogy két hibás magnóm lett amiknek ugyanaz a problémája vagy valószínűleg demagnetizálnom kéne őket? Ha tudtok,kérlek segítsetek ha esetleg más is szóba jöhet.

 

Előre is köszi:

 

Sanyi

MMSZoli2 Creative Commons License 2020.03.16 0 0 9563

A SID kártyán levő port működőképes, egy SID-ez zenelejátszó használja is.

Sajnos a program működését tesztelni nem nagyon tudom, mert szerintem az emulátorok közül sem kezeli így az 1351 egeret, 1351 egeret meg nem vettem, így nincs mit rádugni a valós hardverre (az egész RS232 egér téma meg nálam onnan indult, hogy az 1351 már baromi drága 20-40e között mozog + posta. igaz, mostanra már az RS232 egerek is megdrágultak :-) ).

MMSZoli2 Creative Commons License 2020.03.16 0 0 9562

Hello,

 

 A plus4world-ön levő bitang nagy doboz csak kamu lehet, ha a joystick portra kell dugni, azon ugyanis nincs analóg bemenet, tehát legjobb esetben is csak egy joystick-ként emulált (vagy joystick módban működő 1351-ről) lehet szó és a doboz ugyanazt csinálja, mint a mezei joystick átalakító kábel.

 

 TCFS valamelyik programjának az elején volt a vezérlés választás, vagy a Terra-X vagy a Blue Angel 69 lehetett, mert akkoriban csak azokkal játszottunk a tesómmal.

 

 Az RS232 a User Port-on egér működhetne, de nincs rá program, vagy működő rezidens kód. Elég sokat kell toszogatni jobbra-balra a biteket. Nulláslapba nem fért el, amit kaptam, illetve farigcsáltam, de nem vagyok valami nagy kóder... Maga az RS232 egér által küldött adatok elég alaposan ki lettek vesézve, csak szerintem valahol elrontom a kalkulációt, valami túlcsordul, vagy rossz helyre fut ki és BRK...

 Esetleg kiírhatunk egy pályázatot, a nyertes kap tőlem egy működő RS232 IBM vagy A4Tech dobozos egeret (csak mondom, hogy már csak aranyáron lehet ilyesmit szerezni) és egy karton középkategóriás sört vagy vele egyenértékű akármit. (nem vicc!) 

 

 

siz Creative Commons License 2020.03.16 0 0 9561

igen, valaki alatt én is őt értettem :D másra nem emlékszem (közben a plus/4 world-ön találtam joystick portos egérillesztőt, bitang nagy dobozban van és nem tudom, hogy soros vagy C64 egeret fogad, mert semmi infó nincs róla)

Előzmény: IEC-ATA (9560)
IEC-ATA Creative Commons License 2020.03.15 0 0 9560

Én is csak bszggg user portos egéradapterét ismerem a saját programjával. De valahol láttam egy játékot is aminek az elején lehet választani, hogy egér, joy vagy keyboard-ról akarom irányítani! Minden esetre érdekes! 

Előzmény: siz (9559)
siz Creative Commons License 2020.03.15 0 0 9559

Szerintem nem nagyon van ilyen. C64 egeret nem lehetett illeszteni, mert az összes joystick adapter a föld jelet kötötte a select kimenetre, azaz folyamatosan megszaggatta a földet. A C16-on user port sincs. Proof-of-concept szinten láttam, hogy RS232 egeret illesztett valaki user-portra, de valami saját demóján kívül más nem használta. BSz tett ilyet a saját SID-kártyájának a teszt programjába, mert arra tudsz C64-es 1351, Amiga vagy Atari ST egeret dugni.

 

Előzmény: IEC-ATA (9558)
IEC-ATA Creative Commons License 2020.03.15 0 0 9558

Egér és a C16. 

Tudtok olyan programot ami C16, Plus/4-en egérrel is játszható, használható? Nem nagyon volt elterjedve ezeken a gépeken!

György barát Creative Commons License 2020.03.09 0 0 9557

OFF 

 

És van még a spájzban abból a néhány tucatból? Mennyiért adsz egy maréknyit? (Bár a 8568-as jobban érdekel.) 

 

UFF 

 

Előzmény: MMSZoli2 (9556)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!