Keresés

Részletes keresés

Florance Creative Commons License 2004.02.03 0 0 7094
Boldog Névnapot Neked

:)

flo

Előzmény: Sine lege (7092)
jee_c Creative Commons License 2004.02.03 0 0 7093
Hali,

az egyes típus jött be nekem jobban (a lágyabb), bár ebben közrejátszott az is, hogy az nagyobb méret volt, míg a másik szorította a lábamat kegyetlenül.
Kösz szépen az uszonyt, Pa3, neked is! Majd megdumáljuk, mikor vigyem vissza. Én igazodok az elképzelésetekhez, szabadidőtökhöz.

Zooooman!
Biztos találsz valakit, akivel együtt tudnál edzeni, vagy legalább lekísérne az uszodába. Mindenképpen előnyös lenne, és biztonságosabb is, ha van valaki, aki rádnéz az úszások közben.
Monofint én is most fogom tanulni. :) Azt már látom, hogy a legtöbb tanulnivalóm a fordulásnál van.

jee

Előzmény: Sine lege (7092)
Sine lege Creative Commons License 2004.02.03 0 0 7092
Szevasz Jee!

Na milyen volt a 2 monof.? Melyikről mi a véleményed? Apropó...Olvastam az osztrák oldalon, hogy 32 fokos a medencéjük és 31 fokos a levegő! Igaz ez?

SL,

zoooman Creative Commons License 2004.02.02 0 0 7091
Köszönöm észrevételeiteket, megpróbálom a magam javára forditani őket, bár nálam sajnos szigorúan vett edzésprogram nincs. Azt szoktam úszni ami éppen eszembe jut és képesnek érzem abban a pillanatban magam +időkorlátok. Tök egyedül vagyok!
Jövőhéten sikerül monofin uszonyt szereznem , 20 év kihagyás után megint kezdhetem elölröl a tanulását.De talán megéri!
Előzmény: jee_c (7084)
jee_c Creative Commons License 2004.02.02 0 0 7090
Hát ismét találkozom rég nem látott sapkámmal? :)
Ha lemész, és valamiért korábban lelépnél, mint ahogy mi odaérünk (ennek kicsi a valószínűsége), akkor plíz dobd be a meisterhez a sapkámat! Thanks!
Előzmény: Umbi (Janiii) (7088)
Florance Creative Commons License 2004.02.02 0 0 7089
a múlt héten is vártunk Umbi!:)
én is lent vagyok holnap reggel

flo

Előzmény: Umbi (Janiii) (7088)
Umbi (Janiii) Creative Commons License 2004.02.02 0 0 7088
Hi Jee_c!

Én is tervezem a holnap reggelt... Meglátjuk...

U

Előzmény: jee_c (7084)
jee_c Creative Commons License 2004.02.02 0 0 7087
A képeket megpróbáltam feldobni az oldalra, de még nem vagyok benne biztos, hogy jól sikerült. Mint admin látom, hogy ott van az új galéria, de ha megnézem az oldalt a weben, akkor nem. :(
Előzmény: Sine lege (7085)
Sine lege Creative Commons License 2004.02.02 0 0 7086
Voltunk egy páran:Scuba,BÁkos,SzÁkos,Robi,A 2 srác,én, de nem volt semmilyen méricskélés vagy teszt. Sima átlagos szombat volt :)

Előzmény: Carcharodon (7082)
Sine lege Creative Commons License 2004.02.02 0 0 7085
Szia Jee,

Nem értek hozzá, de ha minden igaz, akkor az én finem lágy, illetve nagy. Ha nem, akk tévedtem :)
Egyébként 43-as, ugyhogy kiprószálhatod, ha gondolod...

A képekért nincs bocsánat :(

Előzmény: jee_c (7084)
jee_c Creative Commons License 2004.02.02 0 0 7084
Zoooman!

Jó eredmények. Kipróbálhatod azt is, hogy szériát úszol, kevesebb időt hagyva. A 4 perc elég sok a szériához, de akárhogy is nézzük, mindenképpen szép eredmények! (mégha nem is szériának számít)
Uszony nélkül a 70m pl. igencsak szép! :)

Ja, nekem is volt egy edzésem NAtádon, de nem ment olyan jól a 62m-es szériám, mint előtte való edzésen. Talán köszönhetően annak, hogy elég jól bekajáltam edzés előtt (ebéd).

Sine Lege (vagy más segítő monofines)!
MIlyen monofined van? Hányas lábra, és milyen lágyságú? A leglágyabb-ból szeretnék kipróbálni egyet, 43-as a lábam. A közepes lágyságúból már sikerül egyet szereznem kipróbálni. Ha kiderül, hogy melyik jön be jobban nekem, azt fogom venni, ezért kell megnézni.
Holnap reggel mennék a V-ba (valszínű Flo is jön). Umbi?

Scuzi, a képek még nem figyelnek fenn az aida-hungary.hu -n, de hamarosan.

jee

VidámDelfin Creative Commons License 2004.02.02 0 0 7083
Sziasztok!

Én sem tudtam szombaton lemenni.Valami izületi fájásos hasmenéses dolog pusztít.Egész hétvégén pihentem.A képek amika versenyen/ről készültek hová kerülnek fel?
Zoomen-t ösmeri valaki?Igéretesnek néz ki,abból amit ír.Nah további szép napot mindenkinek! VD
Carcharodon Creative Commons License 2004.02.02 0 0 7082
Először is: boldog névnapot az AIDA-nak! ;-)

Másodszor: szombaton összejöttetek? Volt méricskélés-tesztelés?

tzuiop Creative Commons License 2004.02.01 0 0 7081
A 100 as képen történt a pólóvizezés.
Szerintem élesszemű Nessie kutatók láthatják,hogy a szambázó versenyző aki épp derékig kiemelkedik a vízből honaalatt tartva vagyon.
:))

Juj,de izgi!:)))

prézlimájer Creative Commons License 2004.01.31 0 0 7080
Bocs gyerekek, beteg voltam. Úgy terveztem, hogy megyek szombaton a Komjádiba, este bulizni meg ilyenek, de elöntött a takony. Ez van.

egészségtekre
przl

Előzmény: Carcharodon (7071)
zoooman Creative Commons License 2004.01.31 0 0 7079
Ma végre kinyitott a Hjdúszoboszlói uszoda, ezért úgy gondoltam úszok néhány felmérőt az eredmények:
5X50 dinamikus /uszony nélkül/ 4-percre,utolsó 70m
5X75 dinamikus /najáddal delfinezve/ 4-percre utolsó 90m
3X statikus a végén: I: 2.30 II:3.30 III.4.40
és mindez 1óra 30 perc alatt bemelegitéssel!
Ti mit hancúroztatok?
jencibuvarrr Creative Commons License 2004.01.30 0 0 7078
web.axelero.hu/jmedgyes
jencibuvarrr Creative Commons License 2004.01.30 0 0 7077
Felraktam az összes képet Szombathelyről.
Jó uszizást mindenkinek, én is igyekszem majd bekapcsolódni a hétvégékbe,hogy tanuljak.
Umbi (Janiii) Creative Commons License 2004.01.30 0 0 7076
Sziasztok!

Én is vennék egy monofint. Nekem is eszembe jutott már az egyik verseny után annak idején, hogy (úgymond) nem az úszás felöl kellene esetleg megközelíteni a dinamikust lerelaxálódva, hanem a statikus felöl feldinamizálódva. (Most jó szemléletes voltam.) De sosem próbáltam ki. Majd, ha lesz szép új monofinem.

Szombaton nem tudok menni, el fogok utazni.

Jee_c,
A sapkád még mindig sóvárogva vár téged.

A Lobby által bekopizott cikk, szerintem a szabályok nagy mértékű nem ismeréséről árulkodik. És amúgy teljesen félremagyaráz, elferdít dolgokat.

Karka,
A PóverBéládról jutott az eszembe, hogy tényleg holtig fog tanulni az a jó pap, ha nálam porosodik a szerszáma a szekrényben. :-))) Amúgy már kétszer ráejtettem a hűtőszekrényemet és háromszor roppant meg valami benne, mikor a sötétben keresztül toltam rajta a biciklimet, de jól bírja, alig látszódik rajta néhány karistolás. :-))

Üdv
U

Előzmény: Carcharodon (7071)
BeeGees Creative Commons License 2004.01.30 0 0 7075
Jee!

Szomorú látvány volt hidd el, de kedvenc doktorom még ad neki esélyt, most gyógyítja.

A dinamikussal kapcsolatban annyit még, hogy lehet félreérthető volt amit írtam ezért két dolgot pontosítanék:
1.Nekem a gyorsabb és a lassan de kevesebb energiával stílus monofinnel működik, viszont gyorsan sok energiával sztereo -val sokkal nehezebb és nem vezetett eredményre. A stílusalapvetően nem függ annyira az uszonytól mint inkább attól, hogy az egyén adott uszonyt(legyen az sztereo vagy mono) adott körülmények között megpróbálja a lehető leghatékonyabban kihasználni. Alapvetően szerintem a sztereo uszonnyal történő haladás több örvényt kavar amelyek visszahúzó hatása egy bizonyos sebesség felett már nagyon rossz hatásfokot eredményez.
Tehát az uszonyválasztás inkább a haladás sebességével kapcsolatos.
2.Sejtésem szerint ugyanazon leúszandó táv elérése érdekében nem teljesen szabad a választás, mert a gyorsabb stílusnál sokkal jobban dominálhatnak testi és fiziológiai adottságok is, amelyek fejlesztésére részben öröklődés miatt, részben pedig már egy bizonyos kor felett nincs lehetőség. És ez minél jobban növeled a távot annál jobban igaz.

OFF:
Karka!

Írd meg priviben, hogy pontosan mi a szitu!

ON.

Előzmény: Carcharodon (7069)
Scuba Creative Commons License 2004.01.30 0 0 7074
Scubi? leszek
Előzmény: Carcharodon (7071)
Florance Creative Commons License 2004.01.30 0 0 7073
szülőknél leszek vidéken, ezt most kihagyom, de azért jó úszást Nektek.
Ákos egyébként megy

flo

Előzmény: Carcharodon (7071)
Sine lege Creative Commons License 2004.01.30 0 0 7072
Karka!

Ott leszek.
17h?

Jee!

Gömbölyű oder nem gömbölyű?:)

Előzmény: Carcharodon (7071)
Carcharodon Creative Commons License 2004.01.30 0 0 7071
Morgen,

A holnapi Komi Kommandó kikből áll? Robi, SineL, VidámD, Scubi(?), Umbi(?), Tzuiop(?), Flo(?), Ákos(?), ...

Ha az itt felsorolt T. címzettek mind eljöttök, akkor az már ok lenne, de a kérdőjeles embereket csak tippelem.

Prézlifijjam itthon vagy, jössz?

Scuba Creative Commons License 2004.01.29 0 0 7070
Persze rakosgatsd, ha vmi nem gömbölyű akkor csörr vagy emil.
Scu
Előzmény: jee_c (7068)
Carcharodon Creative Commons License 2004.01.29 0 0 7069
Mberek!

OFF: Van-e valakinek a Baranya Megyei RFK Közlekedésrendészeti Osztályán ismeretsége - akár közvetetten is? Pécsi különítmény előnyben nyilván! ;-) Segítség kellene! :-( Kösz!
ON:

Most ennyi.
Karka

jee_c Creative Commons License 2004.01.29 0 0 7068
BeeGees!
Flo mesélte reggel, hogy mi lett az uszonyoddal. :-(
Ma reggel a lassultabb dinamikussal úsztam a "hosszű" szériámat (ez nálam 1.30 pihenő, két és fél hossz 25m-esben). Eléggé bejött nekem, a tervbe vetthez képest hosszabbakat tudtam így úszni, sőt a végén (10.) egy 68-69m-est is.
Amit tapasztaltam, az tényleg olyan volt, mint egy statikus. Úgy úsztam, hogy egy csapás delfin, lazán, majd kb. ugyanannyi ideig csak siklok a vízben. A kétfajta módból a siklás olyan, mint egy igen rövid statikus, de a meghajtás rész is lazább.

Ha jól emlékszem, a versenyen úszott így az ostzrák srác (100 métert), akivel volt riport a műsörben :). Valójában ezt a módot akkor fedeztem fel magamnak, amikor utoljára edzettem a verseny előtt, de már nem akartam változtatni a versenyen. Utólag azt mondom, talán belefért volna. :)

Műsor: ha összejön, akkor sikerül majd megszerezni a teljes felvett anyagot.

Egyébként mono-stereo kérdésben mostanára jutottam el oda, hogy nem halogatom tovább, és veszek egy monofint - csak B. Petit éppen nem lehet elérni, mert külföldön van..

Karka! Sajnos 7végén nem tudok menni Komiba, mert vidéken leszek (a horvát határhoz közel, de ezen az oldalán, sajnos nem a tengernél).

Ja, képek nálam vannak, felcsűrök néhányat. Scu! Megpróbálom az hivatalos weboldal elérését. A Galériák közé mehetnek képek?

jee

VidámDelfin Creative Commons License 2004.01.29 0 0 7067
Sziasztok!

Gratula a versenyzőknek,és a szervezőknek egyaránt!! Sajnos a nívócsászár ker.tv olyan szar anyagot csinált amilyet csak ő tud.Személyeskedés nélkül,de a hitoktató társunkon kívül azért más is befért volna a képbe(mármint ezt most áttételesen).azt hogy pl Anikót egy képkocka erejéig se láttam,lehet én vagyok vak,de meg se szólalt.És hát ugye a többieket se láttam.Létezik hosszabb verzió talán?Vagy ha filmezett valaki az felkerül valahová?
Amit asszem Karka írt linknek,az ottani videó minősége sajna nagyon szar:-(Nlam van kép meg hang is.Javasolom ACE mega codec pack felrakását.
Nah de azért minden jó ha a vége jó,és az eredményeket hallva nagyon jó lett!Szombaton talán komiban míting.Addig minden jót!

pa3 Creative Commons License 2004.01.29 0 0 7066

Mono+szetero,

A lényeg valóban az, hogy rád van bízva a választás :)
Mindkettő mellett vannak érvek és ellenérvek. Saját magadnak viszont csak akkor tudod levonni a tanulságot, ha kipróbáltad mindkettőt (edzésen és nyílt vízben egyaránt).
Nekem nagyon bejött a monofin, nem bántam meg, hogy beruháztam rá.

Üdv,

Csaba

Előzmény: zoooman (7045)
pa3 Creative Commons License 2004.01.29 0 0 7065

Szia Málna,

Ugyanarról beszlünk. Az AIDA International oldalán nincs szlovák bíró, cseh bíróból is csak Stepanek. Ez persze jelentheti azt is, hogy a listát még nem frissítették, bár mostanában szinte azonnal felkerül minden. Érdekelne, hogy mi az igazság...
A leveledet elolvashatom?

Egy ne ide vágó hír:
Dear freedivers,

Because of the non respect of some aida rules (no protests allowed for athletes for example) AIDA must clearly announce that the competition of Cyprus organized by Howard Jones can't be reconized by AIDA.
It means that no performance will be registered in the World ranking list (the current reference to class freedivers) and that no AIDA world record will be recognized.
Athletes had to be clearly informed about this situation It's done.
AIDA respects all organizers and wish a good luck to Howard hopping that in 2005, the freediving community will be together again. Waiting this, see you soon for the most important challenge for freedivers and freediving institutions in 2004 : VANCOUVER
We'll know in August the new name of the first nation in freediving for men and women

Claude Chapuis
AIDA International Technical Officer

Üdv,

Csaba

Előzmény: Grönlandi Málna (7061)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!