Keresés

Részletes keresés

sistergő Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1226

"Éberség!" Sisi "Éberség!" ;-)

Újabb kérdésem van. A Csikóváraljai túristaházat melyik jelzésen érjük el? Az itinerben zöld kereszt szerepel.
A térképem szerint a zöld kereszt nem érinti a th-at. Kb. 500 méteres szakaszon zöld négyzeten kell menni. Ez kimaradt az itinerből, vagy a térképem régi?

Előzmény: Lúdtalp (1165)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1225
Igazuk van, ne tolj ilyen kábszereket :-). Helyette rakj be egy citromot és mikor már nagyon jól esik, edd meg (a héját meghagyva persze) folyadék mellé.
Előzmény: csanya. (1224)
csanya. Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1224
Gondolom minden CCC és UTMB induló kapott mélt a napokban. Lupus barátom hívta fel ezekre külön a figyelmem:

3. Muscles and authorized medicines

Aspirin, and hypo-cholesterol medicines, can have a harmful effect directly on the muscle (and notably on muscles being exercised): these substances are to be avoided.



5. Kidneys and anti-inflammatory medicines

An organ which is essential and under great pressure during an extreme race, the kidneys filter 180l of blood per day and get rid of the toxins. Its intense activity during a race is incompatible with taking aspirin or anti-inflammatory medicines, which can be toxic for the kidneys.

Én szoktam egy Aspirin C-t beletenni a Camelbak tasakomba ha meleg és napos az idő.
Megelőzendő a napszúrást. Mit szóltok a fentiekhez?
csanya. Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1223
Bocs, ha kissé karcos vagyok. Ilyen a stílusom. Azért mert nem mégy T100-bejárásra még írhatsz a futásaidról.
Előzmény: hegy_kukac (1219)
csanya. Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1222
Brutális!
Előzmény: tempietto (1213)
tempietto Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1221
A kerékpárosért kicsit aggódom. Ha lehorzsolja a lábát elvérzik?
Bár mintha rólad is láttam volna valami hasonlót a honlapodon.
Előzmény: olipapa (1218)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1220
Tojás 40

Reggel 6:30-kor keltem, szépen nyugisan ráérősen pakolásztam, és kb. 8:00-kor már a rajtban is voltam.
Átnéztem hogy ismerősömék mikor indultak a 40-esen, majd úgy terveztem hogy amíg utólérem őket addig futok, utána meg gyaloglás.
Pap Gabival indultunk futva kerek 9:00-kor. Egyből belevetjük magunkat nem kímélve a szintekbe. Hamar megvan a Martinovics-hegy, majd rongyolás tovább. Ismerősöket érünk utól. Bíztatnak, jól esik. Millió + 1 lépcső, szerintem az országban nincs ennyi összesen :) A fogaskerekű végállomásánál benézünk egy balkanyart, Pintz Jani visszakiált a jó útra. Gábor már kicsit előbb van, így sajnos nem tudok már neki szólni.
Széchenyi emlék, 4,5 km - 305 m szint. 25 percnél járunk, enyhén erős a tempó. Kicsit kortyolok az Mg-ből, majd gyorsan megjön Gabi is és indulunk is tovább. Az itinert azért nézegetem, mert érdekes irányváltásokat tesz néhol a Z-.
Elérünk Normafához, Gabi mindig kb. 100 m-el előttem, a tempó félelmetes.
A Hárs-hegyi campingtől kezd izgis lenni a dolog, erős szint föl az Árpád kilátóhoz.
Nyomjuk, nyomjuk megállás nélkül. Felérünk a kilátóba, kis pihenés, frissítés, megcsodáljuk Budapestet, majd irány tovább. Guckler szikláig peremen haladunk, itt-ott kikandikálva gyönyörű kilátás fogad. Jól futható ez a rész, megyünk is rendesen.
Virágos-nyereg után kicsit nyílt rész, emelkedő jön, a lelkesedés nem hagy alább.
Kb. 21 km-nél érem utól az ismerőseimet, elköszönök egy kiáltással Gabitól, majd innen már gyalog folytatjuk az utat ahogy megígértük egymásnak.
Nagyon erős tempó volt idáig, 21 km - 830 m szint 2:00.

Jól mentek a többiek is, kicsit későbbre kalkuláltam a találkozót, de ilyen tempó után egyre inkább vártam hogy mikor jönnek már :)
Beszélgetősre fogjuk a tempót, de azért szépen haladunk. Szerencsére sehol senki a közelünkbe, így szeretek túrázni.
Solymáron beülünk a sörözőbe, én megiszon egy sört meg egy narancsot, lemosom a futás közben keletkezett sóáradatot az arcomon, majd irány tovább. Innentől szépen haladunk a Z-n, fáradt nem vagyok, jól megy ez a nap.
A célba beérvén az óra így is csak 5:19-es menetidőt mutat, ami nem rossz ahhoz képest hogy a második felét végig gyalogoltam :-)
Gabi ideje fantasztikus volt mint megtudtam. Nem tudom mennyivel mentem volna rosszabbat ha végig futok, de nem is ez a lényeg, úgyis írni fog beszámolót ;)
hegy_kukac Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1219

Kedves Csanya,

ez bizony igaz, most ezzel van tele a fejem, meg a lábam is.

 

Másrészt ez új, ezért azt gondoltam, egyszer megemlíteni nagyon kevés.

 

És természetesen nagyon érdekelnek a többi topik-események!

Csak azokhoz nem tudok még hozzászólást írni.

Terep 100 bejárás pl. most nekem még csak szép álom.

(Amit irtóra szeretnék megvalósítani -- de ez nagyon kevés ahhoz,

hogy hozzá merjek szólni.)

 

Boldog Húsvétot!

Előzmény: csanya. (1209)
olipapa Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1218
az én kedvenc két lábképem (igaz egyik sem futós):

Előzmény: olipapa (1216)
Summer Comfort Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1217
:) Még megvárom, hogy mi sikerül a MB-en, utána döntök. Addig még gyűlhet pár kili is. ;) A T100 mellett szól például a tegnap bejárt szép szakasz. Ezt nagyon kitalálták Lúdtalpék!!
Előzmény: ervin68 (1211)
olipapa Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1216
szabóizom
Előzmény: olipapa (1215)
olipapa Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1215
amennyiben a nem megszokott átlósan húzódó izomra gondolsz az a sartorius. összetett munkát végez, a combot előre, oldalra emeli és kifelé forrgatja.
Előzmény: tempietto (1213)
Summer Comfort Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1214
Szegénykém!
Előzmény: tempietto (1213)
tempietto Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1213
Ezt a képet találtam Dawa-ról és nem sikerült beazonosítani az izomcsoportokat a combján. Dawa Sherpa Mit szóltok hozzá?
sistergő Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1212
Tegnap én is voltam bejárni, Pilisszentlászló-Dobogókő-Pilisszentlászló részt.
Kisrigóig bringával, ott lelakatoltam, majd nyugiban irány a P+. A jelet hamar sikerült elveszteni, de némi bozótharc után megtaláltam a Phszöget. Dobogókőn zsíroskenyér és sör, majd időmérő tempóban indulás vissza. Pilisszentlászló előtt az elektromos kerítés végénél újból elvesztettem a P+ jelzést. Itt már erősen szürkült, nem kereshettem meg a hivatalos útvonalat, a kisrigóhoz már sötétben értem be. A visszaút 3óra 10 perc lett, ezen van mit csiszolni.
Itt átmentem lúzerbe, amatőr módon nem tudtam felfújni a leeresztett első kereket. /A pumpa félig törött volt, elfelejtettem befogni a törött részt./ A bringát futva-tolva indultam Szentendrére a Hévhez. Ha rátámaszkodtam a kormányra, felütött a felni. Az aszfalton botok nélkül nem akartam szétverni a térdeimet, inkább mentést kértem. 4-5 km után megérkezett a fiam, és autóval vitt haza.


Lúdtalp!
Kérdésem a következő:
Vadállóköveknék - az utolsó kivételével - nem kell kimenni a sziklákra?

A szikláktól 5-10 m-re balra van a jelzés az ösvényen, ami néhány méter szintet is megspórol. /A tarajakat levágja./
Az utolsónál egyértelműen fel kell menni a csúcsra, ott a sziklás részen van a jelzés.

Ezenkívűl javasolnám, 3-4 szalaggal megerősíteni az elektromos kerítéstől a dózerútig a P+ jelzést. Többen el fognak bizonytalanodni azon az 1 km-es szakaszon.
ervin68 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1211
Ha mi Melákkal (Ági) elindulunk, akkor neked egyenesen kötelező. Össze se lehet hasonlítani az erőállapotainkat. A 100 inkább nekünk álomcél.
Előzmény: Summer Comfort (1205)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1210
Javallom a mapsource programot, az használhatóbb, igaz le kell tölteni, telepíteni.
Onnan meg át lehet tolni kmz-be az itinert és akkor google earthben is nézegethető.
Előzmény: Lúdtalp (1171)
csanya. Creative Commons License 2009.04.12 0 0 1209
Ezen a topikon eddig 5 hozzászólást írtál. Mind az 5 a versenyetek reklámja volt.
Van itt még pár verseny rendező ezen a topikon. Ha mindannyian elkezdenénk hetente betenni a saját versenyünk reklámját olyan lenne ez a topik mint egy postaláda amit teleraktak prospektusokkal. Természetesen ha valami változás van, vagy hír van a versenyeddel kapcsolatban azt írd be. Köszi.
Előzmény: hegy_kukac (1204)
- bandita - Creative Commons License 2009.04.12 0 0 1208

Ááá, dehogy! Nullanullanegyvenegy-hetvenhat-hétszáznyolc-huszonhét-nyolcvanhét. Ne aggodj, megkereslek a rajtban, addig nem indulunk! Akkor ott..

Előzmény: -sanci- (1196)
norb29 Creative Commons License 2009.04.12 0 0 1207
Osztom!

Lehet itt kihívásról beszélni, de a túra legpazarabb része látvány szempontjából az a rész, ja mondjuk a Prédit is ide lehetne sorolni. és az még előtte van.
Jól mentetek, szerintem mi is kb így.

Grat. lehet hogy az álomcél a realitás?

Előzmény: Summer Comfort (1205)
solkima Creative Commons License 2009.04.12 0 0 1206
Szombaton én is T100 bejáráson voltam a rajttól Dobogókőig. Lévén a táv első harmadából csak egy rövid szakaszt ismertem korábbról, ezért sok helyen megálltam a táj szépségében gyönyörködni. Erre a versenyen valószínűleg lényegesen kevesebb időt fogok tudni áldozni. Kényelmes tempóban haladva nemsokkal Klastrompuszta előtt femina hatfős csoportja ért utol. Onnatól kezdve együtt kapaszkodtunk fel Dobogókőre. Nagyon kellemes időben, kiválóan jelzett utakon haladtunk. A teljes táv első harmada is élményekben gazdag útvonalat igér. Köszönöm a futóknak a jó társaságot. Aznapi bejárásomat szentkereszti leereszkedéssel fejeztem be.
További képek.
Előzmény: femina (1178)
Summer Comfort Creative Commons License 2009.04.12 0 0 1205

Terep 51-75 - bejárás, 24,1 km, 650m, 2:47

 

Gyors lehetőség és döntés alapján délután kiugrottunk Fattel a Kisrigóhoz a féltáv utáni hurokra, amit a dizájnere a "huncut" jelzővel illetett. :) A magam részéről én egyre jobban hiszek a T50 realitásában és a T100 álomlétében, de azért kíváncsi voltam erre a szakaszra.

 

Őszintén, nagyon megtetszett a vadregényes patakvölgy, a Kálvária emelkedő, a sok-sok panoráma pont a gerinceken, az, hogy jól látszik a korábban bejárt terep, Dobogókő, szakó-nyereg, a kövek, majd felérve a Fellegvár és a kilátó balról és jobbról, majd a hullámvasút, a jól futható keskeny ösvény a Pap-rét előtt. Nem könnyű, viszont sok enjoy-szakasz van!! :) Jut gyaloglós és lazán futható emelkedő és sok olyan lankás, ahol bár lett volna több energiám jobban suhanni!! ;)  

 

Egy új, nullkilis cipőt kezdtem el betörni, párszor azonban engem is odavágott a padlóhoz. Vagy 5-6-szor le kellett ülnöm és levenni kicsit úgy elzsibbasztott. :( Az elődje is hasonlóan kezdte és hosszú utakat jártunk be együtt. Remélem hamar vele is összepasszolunk! A térdem viszont bírta, ezúttal bot nélkül. :))

 

Köszönöm Fatnek a jó társaságot, azt hogy tekintetbe vette a mostani tempóbírásomat és bevárt az ülőgyakorlatok után. Ki kell emleni, hogy végül a gasztrofutás szintjére emeltük az edzést, a Kisrigóban betoltunk egy-egy levest és 2-9 palacsintát. :) Nagyon szép túra volt, kifejezetten szép!  További jó felkészülést mindenkinek! :)

 

hegy_kukac Creative Commons License 2009.04.12 0 0 1204
Az elmúlt agyonzsúfolt hét után kitörtek az ünnepek,

nekem is ki kellett törnöm többször is az erdőbe,

hogy meggyőződjek róla:

 

igazán tavasz van!

Gyönyörű tavasz!

 

És ennek a tavasznak az egyik leggyönyörűbb napja

április 18-a lesz   (tudomtudomtudom, sok minden más mellett),

a PanoráMaraton napja  Sopronban!

Nézd meg itt: http://members.upclive.hu/hegyi.peter/PanoraMaraton.html

csanya. Creative Commons License 2009.04.12 0 0 1203
A szigeten sokkal több állat van. Ott van pl az a kis állatkert....
Előzmény: olipapa (1134)
olipapa Creative Commons License 2009.04.12 0 0 1202
Én hajnalban, a kopasz reggel, te délelőtt voltál, ez a kulcs am iért nem találkoztunkra.
Előzmény: -sanci- (1196)
olipapa Creative Commons License 2009.04.12 0 0 1201
ez előző két külön link.
Előzmény: olipapa (1200)
olipapa Creative Commons License 2009.04.12 0 0 1200
Előzmény: olipapa (1199)
olipapa Creative Commons License 2009.04.12 0 0 1199
ha a bekevert löttyöd 300mmol/l ozm tól eltérő hígításban készült, ami a házi keverésnél könnyen előfordulhat, több órás futásnál (főleg ha nem vagy hozzászokva, vagy rosszul tolerálod) problematikussá válhat.
Az izo italok cimkére felvitt hígítási aránya értelemszerűen jó. Ettől kicsit hígabbra azért lehet keverni. Ha viszel be mást is akkor pedig mindenképpen. Természetesen próbálgatni kell kinek hogy és mi működik a legjobban, no és természetesen sajna még az is előfordul, hogy a bevált dolgok sem sülnek jól el. Soktényezős és ezek egy része nem kontrollálható sajnos.

Lúdtalp, az izo italokban van só rendesen, tehát plusz bevitelre nincs szükség, viszont amiben igazad van, hogy a sós íz a szájban a sok cukros cucc után felüdülés az izlelőbimbóknak, ezért ok.

belinkelek egy igen hasznos összesítést amit minden ultrásnak érdemes áttanulmányoznia a meleg és hosszú versenyek előtt, a megjelenő folyadékháztartási problémák tünetegyötteseiről
Előzmény: nedus1965 (1188)
olipapa Creative Commons License 2009.04.12 0 0 1198
félni ritkán szoktam, a hegyi kopasz (egyelőre még) nem gyors kopasz, csak nagyhangú. nem mindegy.
Előzmény: procaliber (1187)
olipapa Creative Commons License 2009.04.12 0 0 1197
Igen Cserpák J. volt, bocs az elírásért. héten 1x terepezik, készül a 24órásra egyébként.
Előzmény: Lúdtalp (1189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!