Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Cornetto33 Creative Commons License 2006.03.14 0 0 93

Hát igen !

Aki mostanában tervez autót venni lehet hogy várnia kellene választások után . Hátha 250 alá megy vissza a forint.  Ez egy 6.5 millás Superb esetén lehet 400.000.- ha csak le nem nyeli a kereskedő......

 Nem érdemes kapkodni.

C.

Előzmény: HORI (92)
HORI Creative Commons License 2006.03.14 0 0 92

Megjegyezném, hogy elnézve a forint utóbbi két heti árfolyamát kicsit merész gondolatnak tűnik, hogy 6 Ft-tal számolod a szlovák koronát. (Tegnap 7,01-volt a deviza középárfolyam.)

 

Persze év végéig még sokminden lehet.

Előzmény: Mr.Jk. (74)
HORI Creative Commons License 2006.03.14 0 0 91

Nekem eddig az összes autómnál (Astra, Vectra, Octavia, Seat Leon, Seat Toledo) az tűnt fel, hogy mosatás után; kézinél is, de főleg gépi autómosó után a külső visszapillantókról, visszapillantókból a legnehezebb eltüntetni a vizet. Egyszerűen lehetetlen csontszárazra törölni, ha elindulok mindig kerül a tükörre több-kevesebb vízcsepp.

 

Namármost evidens, hogy télen latyakos, vizes utakon, ez a probléma sokkal gyakrabban jelentkezik.

 

Nem tudom tapasztaltatok-e Ti is ilyet?

Előzmény: OctiTomi (87)
Mr.Jk. Creative Commons License 2006.03.13 0 0 88
Valóban, elnéztem....
Előzmény: pédétédéi (86)
OctiTomi Creative Commons License 2006.03.13 0 0 87
Szevasztok!


Egy teljesen új témakör, nem úój problémával: ilyenkor télen nagyon idegesító tud lenni, hogy az oldalsó visszapillantó tükrök szinte használhatatlanok, mert szinte azonnal elkoszolódnak, és a tükörfűtésnek köszönhetően azonnal odaszárad minden. Sűrűn kell tisztogatni, főleg, ha sóznak az úton. Ez leginkább a tükrök külső felét érinti.

Van még valakinek ilyen gondja? Ez az első német autóm, de design-ból megbukott emiatt is.

Van erre megoldás? Terelő, vagy valami?

Tamás
pédétédéi Creative Commons License 2006.03.13 0 0 86

Hello!

Én úgy tudom, hogy 2000 cm3-ig 700ezer a regadó!

2000 cm3 felett 960ezer!

Üdv!

Előzmény: Mr.Jk. (85)
Mr.Jk. Creative Commons License 2006.03.12 0 0 85
Ez igen hivogató, de csak év végén tervezek autóvásárlást. Egyébként ha forgalomba akarom helyezni akkor a 2,0TDI-re 960.000Ft a regadó, a 2.5-re már jóval 1.000.000Ft felett van....
Előzmény: pédétédéi (84)
pédétédéi Creative Commons License 2006.03.12 0 0 84

Hello!

A Párkányi Skoda szalon tel.száma:+421367510590 magyarul beszélnek.

Van most náluk egy olyan akció a superbre, hogy a 2.5 TDI autómataváltóval, egy áron van az 1.9 TDI-vel.

150ezer km-ig ingyenes szervíz!

Ezt a szalon vezetője mondta nekem.

Üdv!

Mr.Jk. Creative Commons License 2006.03.12 0 0 83

Esetleg ha cégautóként vásárolom, annak mi az előnye/hátránya??

 

Cornetto33 Creative Commons License 2006.03.12 0 0 82

Hali !

Nem autókerekedéssel foglakozom ,de a mi cégünknek a bank 4%-os jutalékot igért. (építőanyag). Ezt mindenki döntse el sok vagy kevés.

A szlovákiában vásárolt autóknál az az igazán buli ha kombi veszel le tudod vizsgáztatni tgk.-nak (Áfa vissza !).

Egyébként pörögnek a Superb-k egy fél éve kinéztem egy 1.9 tdi (130 LE) fekete exlusive-t 2004-es tetőablakos, 4.200.000 -ért ,két napig tököltem és elkekt....

Aztán egy 607-es 2.2 Hdi lett a vége....

C.

Előzmény: Mr.Jk. (79)
Mr.Jk. Creative Commons License 2006.03.12 0 0 79

Ez igaz, a kereskedők valóban jutalékot kapnak, de nem sokat...

Sokkal jobb ha kp-vel megyek ki, mivel így a kereskedő azzonnali pénzt kap, nem pedig a bank kezelési költséggel, meg mindennnel levont lóvéjét...

(Van egy ismerősünk is ő is autókkal foglalkozik, és egy autó után alig, sok idő után lát lóvét, nem beszélve arról, hogy a bank 10 jobban jár)

eyébként, ha akcióba veszem a kocsit (akció, multkor 100.000Sk volt), akkor az 967.000Sk-azaz 5.800.000Ft....

Ennél olcsóbban sehol se adják.... 

Mr.Jk. Creative Commons License 2006.03.12 0 0 77
Illetve, néztem még más szlovák kereskedők honlapját is, ahol egy sima akciónál 150.000-200.000 Sk-t adnak kedvezménybe,így sztem nem fognak szűkmarkuan bánni a készpénzes, azzonnal fizető vevővel.....
Mr.Jk. Creative Commons License 2006.03.12 0 0 76

Köszönöm a segítséget, de ha tudsz, add meg egy szlovák keeskedő (ahol magyarul beszélnek) emailet vagy telefonszámát. Mivel ha készpénzel megyek ki, akkor sztem több kedvezményt adnak mintha hitelre venném, mivel így a kereskedő jár jól....

Illetve nagy mennyiségű készpénz átváltása esetén is talán hajlandó a bank kedvezményt adni...... 

BMW520528540 Creative Commons License 2006.03.12 0 0 75

Üdv,

 

Szerintem kb. ez lenne itthon a kedvezményes ára az autónak. Fórumon nem szokás reklámozni, akármennyire elégedettek vagyunk valamivel, úgyhogy ha komolyan érdekel, akkor írj egy mailt a flottás barátomnak: tibor.hollo@indrt.hu. Ő vezérigazgató-helyettes ennél a cégnél, nemcsak a flottakedvezményben tud segíteni, hanem sok okosságot tud hitel, biztosítás, meg céges autóként való elszámolás ügyben is.

 

Remélem szerencsével jársz, és megírod majd, hogy milyen az új autó!

Mr.Jk. Creative Commons License 2006.03.12 0 0 74

Szándékozom, ha lehetséges kinti rendszámmal használni, mivel kint ez az autó 1.067.000 Sk, ami 6 ftal számolva is 6.400.000FT....

De érdekelne ez a flottavásárlós dolog is.

Pontosan hogy is van ez? Mert itthon ez az autó 7.900.000 Ft.......

 

Választ előre is kössz.....

Előzmény: BMW520528540 (73)
BMW520528540 Creative Commons License 2006.03.11 0 0 73

Szia,

 

Kérdésedre egy idézettel válaszolnék:

 

Totalcar Népítélet:

 

,,2.0 PD TDI DPF Elegance

Hála égnek meggondolta magát a VW csoport és ebbe az autóba is szerelik az új TDi motort.Ár/érték arányban, szerintem verhetetlen az autó a piacon. Jól megy keveset fogyaszt, ezt a részét nem is szajkóznám túl, úgyis mindenki tudja milyenek a mai modern dizelek.Bár 5 személlyel 2 tonna ösztömeggel egy hosszú úton a 6 literes fogyasztás engem is meglepett.Nem lehet benne érezni a sebességet, belül pedig hatalmas a hely.Szerintem kevesen tudják hogy ennek a kocsinak 10 centivel hosszabb a tengelytávja, mint a passatnak.Aki nem ült benne hátul, nem tudom meggy?zni hogy ekkora hely nincs a passatban.Kivülr?l persze jobban néz ki az új passat,de a Skodánál nem spóroltak az elegance felszereltségnél az extrákkal.Alapára olyan 7,9 millió körül van, de ez tartalmazza a következ?ket: 6 lemezes cd-tár, es?érzékel?s ablaktörl?, elektromos ülések elöl, a vezet?ülés memóriával, 4db(!!) f?thet? ülés, félb?r kárpit, bi-xenon fényszórók, ESP, 4 elektromos ablak, h?thet? középkonzol és keszty?tartó, tempomat, 8 légzsák, 225/45 R17 kerekek stb....Nem sok helyen láttam a legmagasabb felszereltségben sem ezeket. Szóval ma talán a lehet? legjobb választás ez az autó,amennyiben számít mekkora a hely hátul, milyen magasak a ktg-ek.Egyel?re még csak 8000 km van benne,de még semmivel se próbált meg felbosszantani.Ha az kés?bb megtörténik, kiegészítem az ítéletet."

 

Szlovákiában akarod megvenni, és kinti rendszámmal járnál?

Mert ha itthon akarod használni, jobban jársz magyar rendszámmal és van olyan cég (ez nem a reklám helye) aki ki tudja neked hozni a szalonból flottakedvezménnyel, mert több száz autót vesznek a Porsche-től. Így árban még lehet hogy beljebb vagy mint ha kint veszed. Ugyanők intéztek nekem 2,6% THM-es lízinget is, ami a piacon szokásos 7-9%-hoz képest qrva jónak számít.

Előzmény: Mr.Jk. (72)
Mr.Jk. Creative Commons License 2006.03.11 0 0 72

Üdv!!
A közeljövöben szeretnék vásárolni egy Skoda Superb 2.0 TDI Elegance-t.  Ami érdekelne az az lenne, hogy mennyire megbízhatóak, illetve mennyi egy garanciális-nem garanciális szervíz. Ja, ha tud valaki egy jó, magyarul beszélő Szlovák márkakereskedést, akkor annak örülnék (telefonszám, email)

 

Köszönöm a segítséget!!!!!!!!

HORI Creative Commons License 2006.03.09 0 0 71

Kösz előre is.

 

Elvileg a jövő héten megkapom a kocsit, remélem gyakorlatilag is.

Előzmény: pédétédéi (70)
pédétédéi Creative Commons License 2006.03.07 0 0 70

Légy üdvözölve!

A pörgés kicsit erős volt!

Heti 1-2 hozzászólás. :-)))

Ha van kérdésed szivesen válaszolunk.

Üdv!

Előzmény: HORI (69)
HORI Creative Commons License 2006.03.07 0 0 69

"Örömömre szolgál, hogy így felpörgött a topic, ezek szerint egyre nő a Superbesek száma!"

 

Először is én is üdvözlök mindenkit, mint új fiú a klubban!

 

Úgy néz ki jövő hét péntektől én is gyarapítom a tábort.  Már láttam az autómat, nagggggyon tetszik! :-))

Előzmény: fridzsimann (66)
pédétédéi Creative Commons License 2006.03.04 0 0 67

Hello!

A Skoda Palotánál 100 körül megcsinálják.

A Szlovákoknál nem tudom mennyi ez a mutatvány, de adok egy számot "Párkány" magyarul beszélnek, hívd fel őket!

+421367510590

Üdv!

Előzmény: fridzsimann (66)
fridzsimann Creative Commons License 2006.03.04 0 0 66
Sziasztok mindenkinek:)))

Örömömre szolgál, hogy így felpörgött a topic, ezek szerint egyre nő a Superbesek száma!
Egy kis adat:Az enyémben most van 95000km, szervízig 1200km van hátra a komputer szerint.
Eleddig a kocsi hibátlanul mükszik, eltekintve elöző hozzászólásomban leírtaktól.
Megtudja mondani vki, hogy mekkora szervízkltsgre számíthatok? Esetleg ez mennyi lenne Szlovákiában? Mert itt most-felénk- felhívtam a szervízt, és bőven 200.000 Ft felett beszéltek ez egy kicsit lehuzós szagú nekem!?
Esetleg jobbban járnék e, ha magam szerezném be a szíjjat, vez,görgőt, olajat, stb-ket?
És hálás lennék, ha vki. dobna egy linket merre induljak?
Ugyan így gondolkodom a chipp tuningról, most már nem garanciás, van e bejárt biztos megoldás?


További kellemes "száguldozást" :))))))
Roberto.1 Creative Commons License 2006.02.23 0 0 64

Szia. Igaz, nekem fábiám van, de azon is meg lehet oldani ezt a helyzetjelző kérdést?

Légyszi írjad le, engem is érdekel.

Köszi

Előzmény: SeniorTilla (55)
OctiTomi Creative Commons License 2006.02.20 0 0 62
Sziasztok!

Ha el szeretnéd adni a rádiódat, szerintem a Skoda-Orrmotor fórumon hamarabb találsz rá vevőt, ha megpróbáltad akkor bocsi.

Nem tapasztaltam semmilyen futómű problémát szalonelhagyás után, és azóta sem. az enyém most lesz 1 éves hamarosan, és átléptük a 70 ezret, de ilyen gondom sohasem volt. mostanában a tompított izzókat csipegetjük, de hogy miért? A fene se tudja. lekopogom nem kellett cserélni már 3 hete, de valamiért mindig a bal első megy ki. (mejd meg kell nézni a csatlakozást).

Tamás
Előzmény: SeniorTilla (61)
SeniorTilla Creative Commons License 2006.02.08 0 0 61

Eladó a Symphony gyári CD-m. Tavaly szeptemberi, hibátlan. Én vettem DVD-t a kocsiba, őgyhogy már nincs rá szükségem. Ha érdekel valakit, hívjon a 20/399-6323 telefonon, megbeszéljük a többit.

 

Üdv: Attila

Előzmény: pédétédéi (60)
pédétédéi Creative Commons License 2006.02.02 0 0 60

Hello!

Nem nagy tétel a levegőszürő ára, de 10ezernél még teljesen jó sőt 20ezernél is csak enyhén szennyezett!

Az első légszürő cserém 40ezernél volt, na ott már tényleg koszos volt.

A csere után a teljesítmény is megváltozott!

A héten voltam szervízbe "114ezer km" a Szlovákoknál csináltattam,

olajcsere, átvizsgálás, elsőfékbetét csere, pecsét a szervízkönyvbe  7500sk fizettem.

Üdv!

Előzmény: SeniorTilla (59)
SeniorTilla Creative Commons License 2006.02.02 0 0 59

Hát, én azért 7000-nél kicseréltem a légszűrőt. most lesz a 2. csere. Nem nagy összeg, de a mocinak jót tesz, ha van hol beszippantani a levegőt!

 

Nézem a Milotec oldalát, kösz!

Előzmény: pédétédéi (57)
pédétédéi Creative Commons License 2006.01.29 0 0 58

hátha :-)))

 

Előzmény: pédétédéi (57)
pédétédéi Creative Commons License 2006.01.29 0 0 57

Hello!

Nézd meg itt a spoilert, háha van!

WWW.milotec.hu

A gázolajszürűt 60ezrenként kell.

A levegőszürüt 20ezrenként elég kicserélni.

A polenszürűt én 10-15ezrenként szoktam.

Üdv!

Előzmény: SeniorTilla (56)
SeniorTilla Creative Commons License 2006.01.27 0 0 56

Apropó, tud valaki küszöbspoilert a géphez?

 

Engem érdekelne...

 

Tel: 20/399-6323

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!