Keresés

Részletes keresés

Stms Creative Commons License 2004.04.15 0 0 309
Hát, Zsuzsák már csak ilyenek. ;)

Végül Balázs adott basszusszólót? Vagy le kellett volna zavarni Publixra az ürgét...

Előzmény: ptolgyes (308)
ptolgyes Creative Commons License 2004.04.15 0 0 308
Na, most kedden megvolt a holgy ferfi parja... Tok reszegen ugralt elottunk, ordibalta a fonograf notakat, mondta, hogy szerezzunk neki egy nagybogot, es kulonben is Pastorius nem tudott semmit, de fokepp nem azt a hangot kihozni a basszusgitarbolt mint o... es fel bulit csapolta vegig Balazs elott, hogy basszus-szolo... :)
Aztan megjott Zsuzsa es rendberakta...
Előzmény: ptolgyes (307)
ptolgyes Creative Commons License 2004.04.09 0 0 307
Mar elnezest, de a holgy arcat tekintve ez asszem fizikai keptelenseg lenne. :)
Előzmény: Stms (306)
Stms Creative Commons License 2004.04.09 0 0 306
Mondjuk ez is sántít egy picit, mert az üzlet klasszikus formájában a hímnemű üzletfél szokott fizetni... ;)
Előzmény: ptolgyes (305)
ptolgyes Creative Commons License 2004.04.09 0 0 305
"És nem éreztem, hogy én lennék a k*rva..."
Nem is, az ott maszott ra a barpultnal a hapsira... :)
Előzmény: Stms (303)
Stms Creative Commons License 2004.04.09 0 0 304
Név? Minek az... majd egy alkoholfelhős buli után...

Oszlás esetén javaslom a "New" és az "Új" előtagokat, ezzel kapásból 3felé lehet szaladni. :)

Előzmény: ptolgyes (302)
Stms Creative Commons License 2004.04.09 0 0 303
Alapvetően nem sokan akarnak "népszerűsíteni". Inkább pénzt keresni. :)

Amúgy, rövidre zárva a kecskét:
A tegnap esti helyzetben pölö örömmel játszottam kantriróccot, meg "huzat a rizses húson"-t. ;)
És nem éreztem, hogy én lennék a k*rva...
:))))))))))))

Előzmény: countrygirl (301)
ptolgyes Creative Commons License 2004.04.09 0 0 302
Na, Inch, Smts, itt egy uj zenekar, lehet sajat kepetekre formalni... :)
Amugy van mar valami nevunk? Vagy inkabb ne legyen, mert akkor nincs az, hogy oszlas eseten ki viszi tovabb... >:)
Előzmény: inch (300)
countrygirl Creative Commons License 2004.04.08 0 0 301
Sztem csak az van, hogy a magyaroknak a Countryroads, az Ohio és a Mikimanó a country... ja meg a Vidéki lány (nem tévesztendő össze a "Vidéki kislány" - by 100 Folk - csodával!!!) jelenti a country-t... ezen keresztül próbálják a country-zenészek népszerűsíteni a stílust, hátha akkor meghallgat a KEDVES KÖZÖNSÉG más country-dalokat is és elterjed, hívják őket Mo-on is, hogy ne csak tőlünk nyugaton keressenek pénzt azzal, amit szeretnek. Ja, és persze, ők, a makacsok, az elszántak, hogy még nem adják fel... ja, és naívak...:) sajna...
Mert Lakodalmas Lajos (és az ő pártfogoltjai, utódai) élt/él és élni fog!
ez van sztem
Előzmény: inch (300)
inch Creative Commons License 2004.04.08 0 0 300
Hmm!

Az én vélemlnyem (csak hogy kizökentsem ebből a kátyúból a beszélgetést):
nem létezik elcsépelt/elhasznált dal csak elcsépelt/elhasznált interpretáció.
Vegyük pl az Óhájót. Meg KELL csinálni úgy mint a sokat látott Doc Watson (sorry nem hagyhattam ki:() és ha kérik így eljátszani (akár kérés nélkül mivel k***a jó) evve a káposzta is jól lakik és a kecske is felmászik a fára. Aki ért hozzá észreveszi a különbséget, aki nem az pedig felfigyel: Hö, vazze, hö ezt ismerem!
RGó ha valamit elcsépeltnek tertasz nyúlj bele.
(A country roadsot mi (Publix) sem Denver módjára játszottuk, hanem a County Gentlemen feldolgozást koppintottuk le, ebből kis akkordmenet komplikáció volt is a Jamben- de mivel sokan voltunk nem volt feltünő)
Uff én beszéltem
by Matthew Inch

Előzmény: Stms (299)
Stms Creative Commons License 2004.04.08 0 0 299
Nem egészen. :)

Vannak helyzetek, amikor alámegy az ember a "keresletnek". De hogy akkor is, amikor erre semmi szükség nincs...
Példával: A Pólóban se fizetnek nekem a kantriróccért, de lejátszom Tibivel, hogy ő ott tudjon maradni, és engem meg ne verjen félholtra a tisztelt vendég (való világból vett esemény).
Vagy ami manapság a leggyakoribb, hogy a tisztelt zenész előre lefekszik az általa vélt alacsony színvonalnak, illetve aljas feltételeknek (megint tudnék pár példát emlegetni, de ugye jólneveltség is van a világon).

A legnagyobb poén hogy a következő halmazok vannak: zenész, közönség, tulaj. Ebből te is tudod, kié a döntő szó. Ja, meg van az "adott helyszínekhez kötött muzsikus", akihez oda kéne menni, jópofizni, hogy ajánljon be a helyre. ;)

Előzmény: ptolgyes (296)
ptolgyes Creative Commons License 2004.04.08 0 0 298
Je, egy Matyi! :)
Ideszokhatnal, vagy valami... Bar tudjuk, hogy bluegrass-es vagy... :)
Előzmény: inch (297)
inch Creative Commons License 2004.04.08 0 0 297
Upsz!

ötpontos válasz.
rászámolás: 1, 2, 3, 4...
Piros sarokból visszaüt stms! :)
by Matthew Inch

Előzmény: ptolgyes (296)
ptolgyes Creative Commons License 2004.04.07 0 0 296
De kulonben nem erre a penzert mindent mentalitasra mondtad, hogy elkurvulas? :)
Előzmény: Stms (294)
ptolgyes Creative Commons License 2004.04.07 0 0 295
: ))))))))))))))))))))
Előzmény: Stms (294)
Stms Creative Commons License 2004.04.07 0 0 294
Az alapfelvetésem az volt, hogy más az, hogy "azert van ra pelda, hogy erdekli is", és az, hogy direkte érdekli, ami történik (adott esetben fizet érte). :)

Na én meg azt mondom, hogy játszok én kantriróccot, még hóhányót is, de hogy ezt önként és dalolva, azt azért már nem. Megfelelő gazdasági alapokra helyezett beszélgetés után. Majd rájönnek, hogy kevesebbe kerül nekik, ha jobb nótákat játszok. :)

Előzmény: ptolgyes (293)
ptolgyes Creative Commons License 2004.04.07 0 0 293
"Ott tevedsz, hogy a poloban nincs kozonseg."

Na, azert van ra pelda, hogy erdekli is (egy reszet mondjuk) ami tortenik. Nem mindig, de van ra pelda.

Azt en sem mondom, hogy jatszon mindenki Country Roads-ot, mert persze, hogy nem. De mondjuk en szivesen hallgatok Hank Williams-et is valakitol, bar a Brad Paisley is bitang jo. Nickel Creeket elo kell keritenem (asszem adtal anno), hogy kepben is legyek vele.

Előzmény: bivanbi (292)
bivanbi Creative Commons License 2004.04.07 0 0 292
Ott tevedsz, hogy a poloban nincs kozonseg.

Ami meg a 'nem akarom minden zenekartol a Brad Paisleyt hallani' dolgot illeti: en meg a kantri rodzot nem akarom hallani mindegyiktol. Ez ilyen egyszeru. :)

Előzmény: ptolgyes (289)
ptolgyes Creative Commons License 2004.04.07 0 0 291
"A Póló "közönsége" alapvetően inni megy oda"
Tisztelet a bevetelnek... :) Azert van ugy, hogy rahibaznak a jo notara, a rosszra meg nem...

Klubba tavaly Butyok szulinapjarol mentunk eloszor, asszem Libis Atti mondta, hogy van valami ilyen... akkor mi sem a zeneert mentunk, hanem kivancsisagbol megnezni, hogy mi is az... Az mar mas kerdes, hogy tetszett, aztan utana jartunk. Pedig ha azt veszed ott is altalaban csak az illendo taps volt meg... dehat gondold el hany bulit elt volna meg a banda, ha meg az sincs... Amugy Balazs emlekszik gondolom, hogy milyen levelezes folyt azutan, hogy mi voltunk a vedegek a klubban... ott aztan ment az oszinte velemeny ezerrel... :)

Analogban meg mondhatni vegtelen arnyalat van, bar ha jobban belegondolunk, akkor az analog is digitalis, ugyhogy megsem. En mondom, hogy nincs igazad mindenben, de azert nem beszelsz nagy hulyesegeket... :)
Amugy meg fene ebbe a vacak idobe, hogy nem lehet menni Becsbe...

Előzmény: Stms (290)
Stms Creative Commons License 2004.04.07 0 0 290
A Póló "közönsége" alapvetően inni megy oda, ami mellé szól valami háttérzaj hangszerekből. Az már a muzsikusok érdeme, hogy néha felkapják a fejüket, mi történik a sarokban.

Abban igaza van Balázsnak, hogy itthoni koncertek során (bármilyen stílusban) nem működik a "hallgatói feedback". Megkapod az illedelmes tapsot az egybegyűltektől, ha rákérdezel, akkor a "szakmai közönség" sem fog őszinte véleményt mondani. Ezt a részét megint lehet ragozni, hogy azért, mert félti a heti 2 buliját, vagy nem is érdekli, mit csinál a másik.
Jó példa volt rá Bütyök Mester látogatása az LLE klubban: a "Littvay" névre ugrott egyet, lejött, és ennyit kérdezett: "melyikőjük a kis Littvay?" Egyik se vazze... Nem érdekelte, mit csinálunk, nem a zene miatt jött oda...

Tudod, az a gáz, hogy eljátsszunk egy st annes reel-t (jól), semmi reakció, de öt perc múlva a faszi odajön, lerakja az ezrest (vagy többet is), hogy "köszönöm a felkelő nap házát". Mert a többi nem érdekli. Hallja meg a nótát, és az már tökmindegy, hogyan játsszuk el.

A lényeg, hogy nem fekete-fehér a világ, van közte 254 árnyalat 8 biten, analógban meg még több. Nem mondom, hogy igazam van mindenben, de jobb lenne a helyzetünk, ha a zenészek a kompromisszum szót nem kevernék össze az elkurvulással.

Előzmény: ptolgyes (289)
ptolgyes Creative Commons License 2004.04.07 0 0 289
"De nalunk sikerult hosszu szivos nepneveles soran kitenyeszteni azt a tipusu kozonseget, aki barminek vigan tapsikol. "

Hat, akkor ugy tunik lelekben nem szoktal ott lenni a Poloban... :) Az egy jo kis ellenpelda erre.

Előzmény: bivanbi (283)
ptolgyes Creative Commons License 2004.04.07 0 0 288
Az ott "to the place I belong", dehat nem a szovegismeretedert szeretunk... :)
Ezzel a zene haladassal en nem ertek egyet. Ennyi erovel Kaszab Tibit se kell hallgatni, mert hogy mind regi zeneket jatszik. Persze jo zenet csinal Brad Paisley, de attol meg nem szeretnem az osszes fellelheto country bandatol ot hallani.
Előzmény: Stms (287)
Stms Creative Commons License 2004.04.07 0 0 287
Sose voltál 100folkkoncerten? :)
Country roads, take me home, túúúúúú the place, i'll be oooooooo - na, ennyire tudom a szöveget ;)

Magyar fordítása:
Orszá gúúúút vigyéél hazaaaa, hola zotthonooooom...
satöbbi satöbbi... :)

Előzmény: PETYUS (286)
PETYUS Creative Commons License 2004.04.06 0 0 286
Kezd érdekelni ez a kantrirodsz. Melyik ez a nóta? Valaki dúdolja már el!
Előzmény: bivanbi (283)
Stms Creative Commons License 2004.04.06 0 0 285
Na az kellett volna még, hogy Hóhányó is legyen... sikeresen beültette a 100fogú zenekar a népbe, hogy az country, amikor egy mezei blues... ;)

Ha egy laza közvéleménykutatást tartottunk volna, valószínűleg ugyanennyien ismerik az Old Home Place-t, de a Csovi-Csovi Csaszpert is.

Előzmény: Pistike369 (284)
Pistike369 Creative Commons License 2004.04.06 0 0 284
Szerintem egy dal miatt kár így kiakadni! Ott volt a koncert egésze, ami nagyon színvonalas volt, miért ne férne be egy olyan, amit mindenki ismer?! Na, mindegy, én ehhez nem értek!!!
Stms, na így már teljes az igazság!!! Az igaz, hogy az együtteseknek kellene tudni, hogy milyen szinten vannak!!! Én a sajátommal még egy szalagavatón sem zenélnék, vagy egy legénybúcsún sem!!! Kevésnek érzem magunkat, ezért még várok vele!!! Fiatalok vagyunk, nyílván nem hangszerrel a kezünkben születtünk, mint pl.: Chris Thile, gyakorlunk és majd jó lesz!!!
bivanbi Creative Commons License 2004.04.06 0 0 283
Tamas, en rajottem a tutira.

Nem a zeneszek tehetnek arrol hogy jatszak a kantrirodszot ilyen helyen, hanem a birka igenytelen kozonseg, aki hagyja. Ha egy ilyen aktusnal az egesz kozonseg egyhanguan kifutyulne eszukbe se jutna, ugy velem.

De nalunk sikerult hosszu szivos nepneveles soran kitenyeszteni azt a tipusu kozonseget, aki barminek vigan tapsikol.

Manapsag kantri rodszot jatszani ilyen helyen az szamomra pontosan ugyanaz mintha 'metal az esz, ooooooooo' notakat nyomnanak. Egyszeruen elmult az az ido, megfordult a vilag nehanyszor, a polcon remekul elfer az ilyesmi, nekem is van John Denver valogatasom. De en Brad Paisley, Travis Tritt, Nickel Creek stb notakat szeretnek hallani, mert a vilag, a country ma mar itt tart!

Előzmény: Stms (282)
Stms Creative Commons License 2004.04.06 0 0 282
Majd ábrázollak "félmetszet-félnézetbe"...

Azért amolyan "namondokmégvalamit szinten":
A helyszíneket úgy értem, hogy van ami befér egy kocsmába (pölö, hogy úgy játsszuk a nótát, hogy gőzünk sincs róla), de ezt egy színpadon (ahol a közönség elvileg nem iszik, hanem zenét hallgatni jön) már nem szerencsés megtenni.

Én azt tartom gáznak egy zenész részéről, hogy mindent rutinból akar megoldani, illetve a régi dicsőségből akar megélni. Sok példa van rá, ellenpélda kevesebb...

Jó, játsszon boldog boldogtalan, jaj de jó - bár nekem nincs küldetéstudatom :). Csak ezt valamekkora felelősséggel kéne művelni, mert nem egyesével nézik a manuszokat, hanem cuzammen. És nem szeretem, ha mások trehánysága miatt nekem nehezebb a dolgom. Akiknek inge felveszik magukra, igaz, úgyse olvassák ezt a grafomán őrületet...
;)

Na, amíg felébredsz azt fogom hinni, hogy enyém az utolsó szó. :o)

Előzmény: ptolgyes (280)
Pistike369 Creative Commons License 2004.04.06 0 0 281
Na, igen!!! Nem kellene ritkítani a csapatot, meg mi lenne Countrygirl-lel és velem nélkületek!!!:-D
ptolgyes Creative Commons License 2004.04.06 0 0 280
"szerintem valahol az igazság a két vitázó fél metszéspontján lehet!!!"

Hat, azert bicskazasig csak nem fog fajulni a dolog... :)

Előzmény: Pistike369 (278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!