Keresés

Részletes keresés

OWO Creative Commons License 2013.01.30 0 0 528

A "rossz kép" kicsit túlzás. Inkább úgy mondanám, hogy nem olyan jó a képe a Samsungnak, mint a Sonynak. Viszont valóban gond nélkül használhatnám a Winchestert (ami nem lényegtelen), az internetet az on-line mozijaival együtt. Na, mindegy, nekem marad a Sony. Majd a fiam TV-jén élveszkedek, neki Samsung TV-je lesz ;-) .

 

Üdv: OWO

Előzmény: bpeti72 (527)
bpeti72 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 527

És akkor lesz egy TV-d ami kezeli a merev lemezt rossz képpel, a Samsung erre tökéáletes.

Előzmény: OWO (525)
Laja73 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 526

Szia, köszi! Akkor meg is teszem - eddig átugrottam ezeket a részeket, mondván úri huncutság.

Előzmény: zbacsko (524)
OWO Creative Commons License 2013.01.29 0 0 525

"De ha már úgyis használsz PS3MS-t , akkor csatlakoztasd a PC -re a vendég merevlemezét, és a PS3MS-ben oszd meg és kész :)"

 

Hát ez történt... és kész :-) . Nincs ezzel semmi baj, csak az, hogy ilyenkor a számítógépnek is mennie kell. Nem éppen energiatakarékos üzemmód.

 

Egyébként, miután jól megismertem a Sony TV-met, el kell, hogy mondjam, hogy a reklámokból szinte semmi sem fedi tökéletesen a valóságot csak a gyönyörű kép. Ha ma választanék TV-t biztosan nem Sonyt választanék, hanem talán valamilyen jobb fajta Samsungot.

 

Üdv: OWO

Előzmény: zbacsko (522)
zbacsko Creative Commons License 2013.01.28 0 0 524

Szia !

 A PS3 Media server-nek ilyen értelemben semmi köze a PS3-hoz, nem része annak, és nem is kell PS3 a használatához. Ez egy ingyenes PC-s szoftver, aminek a segítségével tudsz streamelni videót, audiót TV -re vagy éppen PS3-ra (olyat is amit a TV alapból nem tud lejátszani pl. MKV-t). Olvass vissza itt a fórumban, sokszor szó esett már róla és a használatáról.

Előzmény: Laja73 (523)
Laja73 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 523

Amit emlegettek ez a media server, ez része a PS3-nak alapból, vagy valami kiegészítő?

zbacsko Creative Commons License 2013.01.26 0 0 522

De ha már úgyis használsz PS3MS-t , akkor csatlakoztasd a PC -re a vendég merevlemezét, és a PS3MS-ben oszd meg és kész :)

Előzmény: OWO (519)
zbacsko Creative Commons License 2013.01.26 0 0 521

Szia!

Leformázni csak akkor formázza le a merevlemezt ha beállitod hogy erre rögzítse a felvenni szánt digitális adásokat, egyébként nem. A problémának 2 oka lehet.

1. A Sony TV-k nem támogatják az NTFS fájlrendszert, csak a FAT, FAT32 és exFAT működik.

2. Nagyobb merevlemezek esetén előfordulhat, hogy nem tudnak felpörögni, mivel az USB szabvány szerint egy port max 500mA leadására képes. A PC -k a gyakorlatban ennél már jóval bikább USB portokkal rendelkeznek, de más eszközökkel szokott ilyen probléma lenni.

Előzmény: OWO (519)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.25 0 0 520

Nekem 2 tv-m van, a 32-es csak a pendrivet eszi,a 42 mindent, előformázások nélkül. finnyásába fel lehetne turbózni ,de én is tartok tőle,inkább kábellel mentem rá,hdmi ajzat,tuti.Ja a masinákat a saját pc-n megírt programokkal táplálom,de volt idegen árú,azt is ette.

Előzmény: OWO (519)
OWO Creative Commons License 2013.01.25 0 0 519

Sziasztok!

 

A következő kérdésem lenne a hozzáértőkhöz. Nem rég érkezett egy vendégünk, aki még egy darabig nálunk tartózkodik és hozott egy USB-s cserélhető, külső Winchestert. Tele vannak mindenféle családi fényképekkel, rövid filmekkel. Gondoltuk, egy délután belenézegetünk.

 

Így aztán egy USB-kábellel összedugtam a TV-vel (Sony Bravia KDL-32EX720). A TV-nek 2 USB csatlakozója van. Az egyikre semmit nem reagált. A másiknál valami regisztrációs nyűgje volt.Nem engedtem tovább menni a TV-t, mert féltem, hogy kárt tesz a HDD-ben.

 

Ilyen eszközöm eddig még nem volt, ezért csak elég felületesen olvastam róla. Valami olyasmire emlékszem, hogy a TV használat előtt egy speciális Sony formázással leformázza a HDD-t és innen kezdve csak a TV látja.

 

A kérdésem: máshonnan kapott, máshol írt HDD-t ezek szerint a Sony nem is tud olvasni??? Igen csak furcsa lenne és újabb csalódás is a Sonyban.

 

Üdv: OWO

Laja73 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 518

Ez még azt se. Baromi régi SD filmeket találtam a pendrive-on (mondjuk lehet, hogy pont ez a baj, hogy régi...elavult kodek, mitudomén). Ettől függetlenül lejátszhatná, rossz fényt vet a Sonyra, hogy van egy videofájl, amit rajta kívül minden szutyok lejátszik. De ez lehet üzletpolitika is, amennyiben a drágább BRAVIA-típusok jobban teljesítenek ebből a szempontból. Az is biztos jelent valamit, hogy erre a 40/650-esre rákeresve az első találatok rúpiában adják meg az árat, tehát az ötcsillagos össz-értékelés forrása egy nagyképernyőtől elbűvölt indiai, minőséghez szokott európai/amerikai szemmel a három csillag jellemzőbb. 

Előzmény: zbacsko (517)
zbacsko Creative Commons License 2013.01.24 0 0 517

A Sony-nak a méret a lényeg. Szóval avi-t csak szigorúan SD-ben, 720x576-ig játszik le.

Előzmény: Laja73 (516)
Laja73 Creative Commons License 2013.01.23 0 0 516

Újabb tapasztalatok, .avi fájlok vagy lejátssza, vagy nem. Függetlenül attól, hogy divx/xvid-e.

Androidos vezérlés zseniális.

Photo slideshow alatt nem lehet rádiót hallgatni: ---> bénaság.

zbacsko Creative Commons License 2013.01.23 0 0 515

Persze, már ami a képet illeti. A hangot akkor külön kell megoldanod. Egy-két ATI kártya kivételével a DVI-n keresztül nem megy át hang. 

Előzmény: sufniskoda (514)
sufniskoda Creative Commons License 2013.01.23 0 0 514

dvi to hdmi kábel megoldás lehet a gép és a tv összekötésére?

 

sufniskoda Creative Commons License 2013.01.18 0 0 513

persze ha lenne a laptopon hdmi nem is lenne gond :D

Előzmény: zbacsko (511)
zbacsko Creative Commons License 2013.01.18 0 0 511

Persze. Ilyenkor a legjobb, ha mindkét gépnek statikus IP-t adsz, így egyből tudod ellenőrizni pinggel, hogy látod-e a TV-t a gépről. (pl. 192.168.0.10,192.168.0.11).

Így viszont nem lesz neted a TV-n automatikusan, de ez is megoldható.

Részletesebben:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=118921637&t=9198641

 

Ps: fórum20(21?) mindjárt bedob egy kézigránátot az ablakon, és ezúttal jogosan, hisz ebben a szituációban egy HDMI kábeles összeköttetés logikusabb választásnak tűnik.

 

Előzmény: sufniskoda (509)
Laja73 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 510

Sok időm még nem volt rá, nekem egyelőre nagyon bejön a tévé. A wifi* böngészéssel is elégedett vagyok, YouTube HD videók káprázatosak, a többórás filmek is pufferelés nélkül szépen jönnek. Az, hogy a leveleimet a tévén elolvashatom egyelőre nagyon új élmény :) Néhány oldal nehezen kezelhető,  pld index, facebook, de valószínűleg szokni kell.

Épp a sok tutiság miatt idegesítő kicsit, hogy a feliratozás nem megy a youtube-on. Elképzelhető, hogy szotverfrissítéssel ez megoldható lesz?

 

* tényleg built-in wifi, semmi nem kell hozzá. nem tudom a külföldi oldalakon mit pöcsölnek az 50 fontos sony wifi vevővel

sufniskoda Creative Commons License 2013.01.18 0 0 509

értem, és az elehetséges hogy a laptopom közvetlenül a tv-vel lankábelen összekötöm?

Laja73 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 508

Sajnos csak 7 adó fogható, mind 16:9-es, így nem tudom megfigyelni a készülék viselkedését ebből a szempontból, inkább csak elméletben okoskodtam. Különösképp, hogy csak tegnap vettük meg. Elképzelhető, hogy családi nyomásra lesz vmilyen előfizetésünk a közeljövőben :) akkor majd jobban látom (ha addig nem oldódna meg)

Előzmény: Dabro99 (500)
zbacsko Creative Commons License 2013.01.18 0 0 507

Nagy valószínűséggel a sávszélesség miatt. Ha mindkét gép wifin van (TV, PC)  akkor HD anyagok esetében majdhogynem reménytelen a helyzet. Ha csak az egyik eszköz van wifin , a másik ellenben kábelen, akkor viszont 720p -ig nagyon jól össze lehet hozni a dolgot még G-s wifi esetében is. A PS3 MS-ben Transcoding settings->Common transcoding setting->video quality->mpeg 2 options-t állítsd  "keyint=25:vqscale=1:vqmin=2"  -re.

Előzmény: sufniskoda (505)
Laja73 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 506

hopp

 ezt most a tévéröl îrom...ez mekkora flash!

sufniskoda Creative Commons License 2013.01.17 0 0 505

kérdés!

 

mkv file-t nétem volna ps3 media szoftverel hx-751-en de nagyon szaggat,

vajon ez mitöl lehet?

protean Creative Commons License 2013.01.17 0 0 503
Kedves Nyanya67!

A következő lehetőségek vannak mkv-re

- usb-n a tv nem támogatja ezt a formátumot. Át lehet viszont konvertálni avi-ba, ha nem hd felbontású a film, vagy mp4-be. Átkódolás nem minden esetben szükséges, csak konténer váltás (mkv->avi vagy mp4). Ha át kell kódolni, az kb. másfél-két óra egy újabb pc-n.
- otthoni hálózaton le lehet játszani, ha be van állítva a media server-ben az átkódolás.
- külső lejátszó vagy pc/laptop használata. A pc-s lejátszók zöme támogatja az mkv-t, pl. Vlc player, kmplayer, stb. Ha vga-n kötöd össze a pc-t a tévével, akkor gondoskodni kell a hang továbbításáról. Hdmi-vel a hang is átmegy.

Remélem segítettem.
Előzmény: Nyanya67 (484)
OWO Creative Commons License 2013.01.17 0 0 502
Előzmény: OWO (501)
OWO Creative Commons License 2013.01.17 0 0 501

"Mióta tud a távirányító falakon átlátni,..."

 

Ja igen! Elfelejtettem mondani, hogy nálam a TV és a sámítógép azért össze van kötve egy UTP kábellel (15 méter, hálózat). Na és persze egy olyan hálózati kártyára is szükség van a számítógépben, amelyen keresztül fel lehet "ébreszteni" a kikapcsolt számítógépet. Erről itt olvashatsz többet (vagy olvass vissza ebben a topicban mélyebben):

 

http://winportal.net/?id=19

 

Egyik kedvencem zbacsko által írt virtuális Sony TV távirányító. Igaz, a TV-hez 1 távirányítót adtak, de így mégis csak kettő van ;-) . Például amikor a feleségem nézi a TV-t én meg dolgozom a számítógépen, fél füllel azért csak hallok valamit a TV-ből de, ha valami érdekesebb dolog megy, nem kell szólnom neki, hogy hangosítsa fel a TV-t, mert megteszem ezt én a saját virtuális távirányítómmal ;-) . Úgy, hogy a programért ez úton is köszi zbacskónak.

 

Üdv: OWO

Előzmény: Törölt nick (498)
Dabro99 Creative Commons License 2013.01.17 0 0 500

A képbeállítás automatán van, de az sem segít ha kikapcsolom. A kép amikor szétugrik, akkor állítgatom, látom a változást, de abban a hatalmas méretben és nem lehet normál keretek közé szorítani, akármilyen képbeállítást próbálok. És köszi mindenkinek a gyors reagálást, és a linket is, de sajnos nem szuperál sehogyan sem.

Kicsit aggaszt, mert így a HD adásokat nem tudom élvezni, amiért is vettem ezt a rohadt TV-t, sőt ebben a megnyúlt állapotábna  a HD minőség is legyengül. De például egy focimeccs nézésekor a csapatok nevének feliratozása is csak félig látszik, úgy megnyúlik a kép....érthetetlen. Ha még tudtok a kérdéssel foglalkozni megköszönném, és ha van más tippetek.
Köszi skaccok!

 

Előzmény: Laja73 (496)
Dabro99 Creative Commons License 2013.01.17 0 0 499

nincs set top box, szerintem a tv szarakodik

 

Előzmény: blg (495)
blg Creative Commons License 2013.01.16 0 0 497

ebben én nem látok automata módot

 

az én Sony-m sem tud automata módot, bár az egy régebbi modell (W4000 széria)

Előzmény: Laja73 (496)
Laja73 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 496

Szerintem ez beállítás kérdése, automatára van állítva? Itt van egy kis segédlet:

 

http://esupport.sony.com/docs/imanual/NA/EN/2a-3/sformat_uc.html

 

De valóban lehet a STB is, bár ennek ellentmond, hogy bekapcsoláskor jó a képarány.

Előzmény: Dabro99 (494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!