Keresés

Részletes keresés

miki Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1250

A Spartathlonon is vizsgálták, pár éve András beírt extrém, azt hiszem, többszázszoros értékeket.

 

Más, ha már gyógyszerészkedünk. Most kaptam egy orrsprét allergia ellen (Beclonasal), a papír szerint a kortikoszteroidoknak nevezett gyógyszercsoportba tartozik. Nem aggályos ez véletlenül doppingszempontból?

Előzmény: olipapa (1249)
olipapa Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1249
utolsó bekezdésedhez: Kreatin kináz ami emelkedik ultrafutásnál és infarktusnál is.
Előzmény: miki (1247)
csanya. Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1248
Ezek mellett természetesen.
Előzmény: Lúdtalp (1231)
miki Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1247

Én arra gondolnék, nem ezek a gyógyszerek bántják a vesét. Azért veszélyesek inkább, mert a fájdalomcsillapító hatásuk miatt jobban terheled magad, nagyobb izomkárosodást érsz el velük, ami persze megterheli a vesét.

 

Igazából én még sosem próbáltam, de most Sárvárra vettem advilt, szükség esetére. Ha annyira gáz lenne, már doppinglistára tették volna.

 

Lehet, hogy csak mítosz, de állítólag kezeltek már ultrafutókat szívinkfarktus ellen, mert az elhaló futóizmok hasonló anyagokat bocsátanak ki, mint az elhaló szívizmok, és ezt az infarktus diagnosztizálására használják.

Előzmény: csanya. (1224)
-sanci- Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1246
Ja már látom az első sorban ott van nagy kani betűkkel, hogy az új honlapon vannak az infók. ok. Vakvagyok.
Előzmény: -sanci- (1245)
-sanci- Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1245
Eddig csak értetlenül néztem a leírásokat olvasva, meg nem is értettem, hogy a rutinos rókák mit görcsölnek a bejárással, de most már 100%ig világossá vált számomra, hogy ennek a Terep 100-nak semmi de semmi köze nincs a Kinizsi 100-hoz :) Elég lassan esett le a tantusz... Mondjuk mikor múltkor rákerestem gugliban (meg most is), az ultramarathon oldala jön fel, ott meg az időpont ok, de linknek a tavalyi infókkal és útvonallal tűzdelt adatok jönnek fel (a dátum elkerülte a figyelmem). Valahol elveszettem a fonalat, de most már képben vagyok! Ez elég keménynek ígérkezik :)
Előzmény: JB** (1238)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1244
Köszi, tudom sajnos, lesz bőven munka a tarvágásos részen, de legalább ezt az utat is rendberakjuk a Mátrában!
Előzmény: J a a t (1242)
J a a t Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1243

 

 "Ne Fürgyé le":-) kivéve ha 40 fok van árnyékban.....

Előzmény: Törölt nick (1240)
J a a t Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1242

 

 Fallóskút után a S+ a műútról balra kanyarodik egy murvás útra, majd erről a murvás útról hirtelen jobbra tér, 1-2 részen szál erdőben megy, illetve keresztül halad egy tarvágásos szakaszon is, elkél majd 1-2 szalag vagy jelzés.

 

-bocsánat, ha ismered :)

 

Előzmény: medvegyu (1239)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1241

Már megint problémázok.

A panoráma képekben benne van a Remete szurdok, az itiner szerint Kék (sáv) jelzéssel kezdünk.
Az 1030-as hsz. szerinti első beírásban még K+ volt a kezdés. (Honfoglalás utcai buszmegálló, legalábbis oda tette a térkép.)

 

a kék sáv a helyes


Kérdéseim:
1.) Melyik utcán hagyjuk el Bp.-et?

Szabadság-Táncsics-Dombos-Csatlós


2.) Visszafele a csúcshegyi nyeregnél hol térünk le a kék jelzésről, hol kezdődik a
szalag? (Ha éjszaka elvétem a szalagot ne Virágosnyeregnél forduljak vissza.)

A távvezeték előtt-alatt, ahol felér a közös kék/zöld sáv a síkra, kell jobbra fordulni. A jelzések balra fordulnak, majd rögtön szétválnak.

 


3.) Melyik utcán érjük el Bp-et? (A Hideg utcán?) Esetleg a többi utca neve.
Szirt - dózerút - Hideg - Nóra - Gazda - Paprikás-köz (Google-n Honvéd)- Dózsa György - Községház - Szabadság

Szalagozva/jelölve lesz.


Javaslatom: Ha tudnál betenni fotót a szalag kezdési helyéről, az nagy segítség lenne.
(Az éjszakai részt 2* szeretném bejárni.)

Lesz, illetve a többiről is.

(((Ha könnyen téveszthető a szalagkezdés helye, akkor esetleg egy térképrészleten be lehetne jelölni, és a rajtban ki lehetne függeszteni.)))

Nem könnyen téveszthető. Ez egy 'T' elágazás, aminek a függőlegesén jövünk felfelé. Itt egyébként hosszú idő után először nem kell felfelé lépni, hanem sík lesz. Na ott kell jobbra fordulni.

 

A képeken dolgozom.


Előre is köszi.

Előzmény: sistergő (1234)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1240
Egy kis Csörgő-patak keresztezés?
Ha már meghaltok, szóljon nagyot :-D
Előzmény: J a a t (1237)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1239
Eltaláltad, erre gondoltam!
Előzmény: J a a t (1237)
JB** Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1238

Terep 100 bejárás (április 4. és 11.)

 

Sikerült két szakaszban megnézni az útvonalat. Jó volt a társaság, aztán ezzel véget is értek a pozitívumok...:-)

Az új útvonal finoman szólva elég ravasz, technikás. Fejben végig nagyon ott kell lenni, mert az elejét könnyen el lehet futni és ez visszaüthet a végén. 86 kilinél jön a Kevély-nyereg, majd 94-nél a Csúcs-hegyi nyereg. Beac Maxin aki már járt, ismerheti.

Öröm az ürömben, hogy a szintek többsége egyben van, ezen emelkedők gyaloglásával sok energiát lehet spórolni, ugyanakkor időben nem nagy a veszteség a futáshoz képest.  

A szinteloszlás a fentiek miatt relatíve jó, kevés az alattomos, hosszú, energialeszívó emelkedő. Ugyanakkor 3800 méter szint elég sok, így a végén a két nyereg (és az azokat követő ereszkedés) eléggé megviselheti az indulót.

 

Néhány mondatban a szakaszokról: elején a Remete-hegy gyaloglós, előtte (2 km), majd utána egészen Klastrompusztáig (25 km) pörgetősen futható. A jelzésváltásokra figyelni kell, főleg Nagy-szénás környékén, illetve Klastrompuszta előtt közvetlenül. Szalagozás szükséges lenne ezekre a helyekre.

Klastrompuszta-Dobogókő általában futható, de a Pilis-nyereg előtti rész véleményes és a nyereg utáni egyértelműen gyaloglós.

Dobogókő-Dömös nagy rally lefelé, combok jól beállhatnak a végére, ezért csak óvatosan vele.

Prédikálószéket nem kell elemeznem...Utána Pilisszentlászlóra örömfutás, de a jelzések nagyon gyérek, szalagozás ide is kellene.

Apát- kúti völgy nagyon szép, sok (talán 4) patakátkeléssel fűszerezve.

Visegrád utáni rész többé-kevésbé futható. Barát-halomra kellene ellenőrző pont.

Lajosforrás előtt gyaloglós.

Csikóváralja felé sok a jelzésváltás és helyenként kopottas a jelzés.

Kevély-nyeregre hosszú tüdőrohasztó emelkedő visz fel, Beacon sem szerettem, most sem fogom.

Kevély-nyeregről lefelé köves, térdpróbáló.

köves-bércről lefelé detto.

Csúcs-hegyi nyeregre felfelé elég izmos, utána már csak gurulni kell lefelé, de 100 kilivel a lábban ez elég nehéz lesz.

 

Szóval jó felkészülést Mindenkinek!

J a a t Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1237

Ez eddig is nagyon hiányzott már: Ágasvár - Fallóskút - Mátrakeresztes, és aztán Hidegkúti-turistaház.

 

Így gondolod: Ágasvártól Psáv ,Vándor forrás után balra Zsáv Fallóskútig, majd jobbra S+ Mátrakeresztesig..

 

ez úgy kb. + 250 m szint.....hááát kb. úgy hiányzik mint púp a hátamra.... Gyilkos :-)))

Előzmény: medvegyu (1236)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1236
Mátra 115 UTMB pontok tekintetében van egy kiváló ötletem, egy másfél kilós kitérő formájában!
Ez eddig is nagyon hiányzott már: Ágasvár - Fallóskút - Mátrakeresztes, és aztán Hidegkúti-turistaház.

Mit szóltok?

A parádsasvári ellenőrzőpontunk már nagyon készül, hogy útba tudja igazítani az indulókat bejárta a
Parádsasvár - Galyatető és a Galyatető - Mátraalmás - Galyatető szakaszokat a Mátra 115-ből.
Utóbbiban van két bizonytalanság (Galyán visszafelé a kéken kell jönni természetesen).
A linkeken találtok tavaszi mátrai képeket is a trekk mellett, érdemes végigkattintgatni!
medvegyu Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1235
sistergő Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1234
Már megint problémázok.

A panoráma képekben benne van a Remete szurdok, az itiner szerint Kék (sáv) jelzéssel kezdünk.
Az 1030-as hsz. szerinti első beírásban még K+ volt a kezdés. (Honfoglalás utcai buszmegálló, legalábbis oda tette a térkép.)

Kérdéseim:
1.) Melyik utcán hagyjuk el Bp.-et?
2.) Visszafele a csúcshegyi nyeregnél hol térünk le a kék jelzésről, hol kezdődik a
szalag? (Ha éjszaka elvétem a szalagot ne Virágosnyeregnél forduljak vissza.)
3.) Melyik utcán érjük el Bp-et? (A Hideg utcán?) Esetleg a többi utca neve.

Javaslatom: Ha tudnál betenni fotót a szalag kezdési helyéről, az nagy segítség lenne.
(Az éjszakai részt 2* szeretném bejárni.)

(((Ha könnyen téveszthető a szalagkezdés helye, akkor esetleg egy térképrészleten be lehetne jelölni, és a rajtban ki lehetne függeszteni.)))

Előre is köszi.
Előzmény: Lúdtalp (1152)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1233
Köszi, megpróbálom.
Előzmény: medvegyu (1210)
CSERMANEK Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1232

Bár nem voltál ott, de pont a történteket írtad le. Tényleg oda kell nagyon figyelni a hegyekre, az első részben én is ugyanezt a három helyszínt jegyeztem meg magamnak alaposan.

 

A Remete-hegyről tudtam, hogy milyen, így nem ugrottam neki, türelmesen-tempósan sétáltam fel rajta, hogy aztán a jól megérdemelt suhanós részen ne haldokoljak. Piliscsabán nekem nem esett jól a sok aszfalt, illetve a lakott település, itt egyértelműen a kútfürdi vitt tovább, amit a falú végén (csévi úton) ejtettem meg. Piliscsév hamar jön, bár a homok szintén öli kicsit a lelket. Klastrompusztára menet nehezen tudtam eldönteni, hogy a lankás emelkedőt fussam-e vagy gyalogoljam. Végülis gyalogoltam, de azt hiszem ez talán futható lesz. Klastromnál szívtam én is, mire eldöntöttem, hogy melyik sárgán s kell menni. Itt legalább 8-10 percet elbuktam a bénázásommal. Pilis-nyeregig szigorúan gyalogoltam (nem is nagyon volt választásom), mondjuk a nyeregből még felfelé vezető Z+ megfogott megint lelkileg, mivel valamiért azt hittem, hogy a nyeregből már csak siklani kell. Dobogókőig volt pár kocogható rész, de a túristaházban már kellett a kóla, mint tanyára a villany.

 

Dobogókőtől lefelé én megszívtam a piros ereszkedését, és valóban szétcsapattam a lábam és a körmeim Dömösig. Olyan szép a Dunakanyar, olyan szépen ereszkedik a Tényi út, és annyit másztam előtte felfelé, hogy úgy éreztem megérdemlem.

 

Dömösön isteni volt a pohár sör, bár ezt sajnos a túrán nem merem majd abszolválni.

 

Elkavarások mellőzésével (egy 500 m és klastromnál a totojázás), és a síkon egy hangyányival bártabb tempóval talán menni fog nekem 4:40 alatt úgy is, ha nem a templomtól, hanem az iskolától indulok. Mondjuk abba nem merek belegondolni, hogy az első etap három hegye után, a következő még ötöt tartogat. Nagyon-nagyon fog fájni.

 

Cs.

Előzmény: Lúdtalp (1191)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1231
"Én szoktam egy Aspirin C-t beletenni a Camelbak tasakomba ha meleg és napos az idő.
Megelőzendő a napszúrást. Mit szóltok a fentiekhez?"

Sapka? ;-) (Folyadékbevitel, vizezés?)

Előzmény: csanya. (1224)
Lászlószilvi Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1230

 

Előzmény: Lászlószilvi (1229)
Lászlószilvi Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1229

Nekem meg ilyen képem van Sherpáról a gyűjteménybe.

Mondjuk a szabóizom nem látható, de a fényképezésnél egy cseppet sem szabódott.

 

Előzmény: tempietto (1213)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1228

Lúdtalp!
Kérdésem a következő:
Vadállóköveknék - az utolsó kivételével - nem kell kimenni a sziklákra?

A szikláktól 5-10 m-re balra van a jelzés az ösvényen, ami néhány méter szintet is megspórol. /A tarajakat levágja./
Az utolsónál egyértelműen fel kell menni a csúcsra, ott a sziklás részen van a jelzés.

 

Mi is így gondoljuk, azaz a szikláktól kicsit balra az ösvényen, azaz nem kell kimenni, majd az utolsón jobbra keresztbe fel, azaz kimenni.

Ezenkívűl javasolnám, 3-4 szalaggal megerősíteni az elektromos kerítéstől a dózerútig a P+ jelzést. Többen el fognak bizonytalanodni azon az 1 km-es szakaszon.

 

Ezen a szakaszon mindenképpen kell, így van. Igyekeztünk "jegyzetelni" a benézhető elágazásokat, utakat. Ilyen helyekre tervezünk szalagozást, illetve a nem jelzett részekre.

 

Újabb kérdésem van. A Csikóváraljai túristaházat melyik jelzésen érjük el? Az itinerben zöld kereszt szerepel.
A térképem szerint a zöld kereszt nem érinti a th-at. Kb. 500 méteres szakaszon zöld négyzeten kell menni. Ez kimaradt az itinerből, vagy a térképem régi?

 

Az én térképemen a zöld kereszt visz be a th.-ba - ez már nem egyezik a valósággal. A Gyopár forrástól jelenleg a zöld négyzet a jel. De!  A verseny útvonala itt részben szalagozva lesz, mert a négyzet irracionális két cikk-cakkot is leír, amit igen nehéz lenne betartatni. Konkrétan a a th. ház felett egy bal, majd egy jobb 'V' kitérőt át fogunk vágni.

 

Az itiner néhány helyen módosításra szorul, ezeket mielőbb feltesszük. Ezek főképp olyan szakaszok, ahol "racionalizálható" az útvonal, viszont ellenőrizni igen nehéz. Emiatt nem a jelzésen fogunk futni, hanem szalagozott pályán. Pl: Dömösről a Szentfa kápolna előtt nem az ösvényen a patak bal oldalán, hanem az aszfalton a jobb oldalán, Visegrádon a Bertényi Miklós Füvészkerttől a hajtűkanyarig az aszfalton (biciklis út), a Fellegvár- és a Nagy-Villám parkoló között az aszfalton, Lajos-forrás után a piros-négyzet helyett, attól jobbra a dózer úton a piros keresztig.

Előzmény: sistergő (1226)
solkima Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1227
Ma azon gondolkoztam vajon milyen állapotban fogok a T100 napján Pilisszentlászlóra érkezni. Ugyanis nem illene túlságosan össze a testi szenvedés azokkal a lelki örömökkel, melyet a Psztlászló - Visegrád - Psztlászló kör sokszor mesébe illő látványa okoz. Talán nem túlzok, ha azt állitom, hogyha tekintetemet nemcsak az útra fogom szegezni és holtpontot áthidalni, akkor ezen a huszonegynéhány km-es szakaszon bőven lesz vizuális dopping. Kivételt talán csak Visegrád környéke képezhet, ahol pl. ma a Telgárthy-réttől kezdve a Fellegvárig embertömeg volt. De utána...eltűnt a káosz, visszatért a természet rendje, csendje. Az útvonal abszolút jól követhető a jelzések alapján és gazdag T100-hoz méltó feladványokban.
Néhány kommentált kép: T100 Pilisszentlászló-Visegrád-Pilisszentlászló kör
sistergő Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1226

"Éberség!" Sisi "Éberség!" ;-)

Újabb kérdésem van. A Csikóváraljai túristaházat melyik jelzésen érjük el? Az itinerben zöld kereszt szerepel.
A térképem szerint a zöld kereszt nem érinti a th-at. Kb. 500 méteres szakaszon zöld négyzeten kell menni. Ez kimaradt az itinerből, vagy a térképem régi?

Előzmény: Lúdtalp (1165)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1225
Igazuk van, ne tolj ilyen kábszereket :-). Helyette rakj be egy citromot és mikor már nagyon jól esik, edd meg (a héját meghagyva persze) folyadék mellé.
Előzmény: csanya. (1224)
csanya. Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1224
Gondolom minden CCC és UTMB induló kapott mélt a napokban. Lupus barátom hívta fel ezekre külön a figyelmem:

3. Muscles and authorized medicines

Aspirin, and hypo-cholesterol medicines, can have a harmful effect directly on the muscle (and notably on muscles being exercised): these substances are to be avoided.



5. Kidneys and anti-inflammatory medicines

An organ which is essential and under great pressure during an extreme race, the kidneys filter 180l of blood per day and get rid of the toxins. Its intense activity during a race is incompatible with taking aspirin or anti-inflammatory medicines, which can be toxic for the kidneys.

Én szoktam egy Aspirin C-t beletenni a Camelbak tasakomba ha meleg és napos az idő.
Megelőzendő a napszúrást. Mit szóltok a fentiekhez?
csanya. Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1223
Bocs, ha kissé karcos vagyok. Ilyen a stílusom. Azért mert nem mégy T100-bejárásra még írhatsz a futásaidról.
Előzmény: hegy_kukac (1219)
csanya. Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1222
Brutális!
Előzmény: tempietto (1213)
tempietto Creative Commons License 2009.04.13 0 0 1221
A kerékpárosért kicsit aggódom. Ha lehorzsolja a lábát elvérzik?
Bár mintha rólad is láttam volna valami hasonlót a honlapodon.
Előzmény: olipapa (1218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!