Keresés

Részletes keresés

Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.03.29 0 0 9773
Hát nyomozgatok a dolog után.... A 2006-os év nyarán a Hobbi Elektronika fórumában az egyik topiklakó emlegeti, hogy vásárolt az általam említett hely környékén, vagy ugyanott, de Ő már az Arany jános uton emlegeti a boltot. (Valahol a 3-as Metró vonalán.) Mit nem adnék, ha ráakadnék úgy, hogy még létezik, és vásárolható....
Öreg Csóka
Előzmény: HG4I (9772)
HG4I Creative Commons License 2007.03.29 0 0 9772
George!

Korábban meg Letraset vóóót....

Ma megest más néven, bármelyik nagy bevásárlóközpontban, vagy az Ápisz "mega, multi utódszervezetei" egyikénél...

:)


Előzmény: Princ of Carpatia (9771)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.03.29 0 0 9771
Üdv Barátim!

Szabolcs vasalásos nyák-készítése okán jutott eszembe, és kérdezném:
Úgy a 2000-es évek elején még létezett az "ALFASET". Kapható is volt Nagyfaluban, a Bajcsi úton, úgy a 34-es szám körül. (Megtalált feljegyzésem szerint.) Megvan még az a telefonszámuk is ami létezett, de ma már az automata nemleges választ ad a hívásra. (Lehet, hogy megváltozott a számuk.) Ha valmelyikőtök járt arra, vagy ismerős, kérdezném: Létezik még ez a bolt? Kaphatók még náluk a keresett nyák-rajzolatok? Én nagyon szerettem az alfasettes technikát, nem volt annyira munkaigényes, és macerás, mint a foto, ill. a vasalásos technika, és műszaki szempontból tökéletes volt. (A vasalásos tetszik, de q..a sok a javítandó rajta. Hiába, kevés még a gyakorlat.)

Öreg Csóka
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 9770
Arra bizony.
Előzmény: gtk_new (9768)
ha5cti Creative Commons License 2007.03.28 0 0 9769

Budapesten a József körúti vegyszerboltban minden további nélkül vásároltam korábban NaOH-t. Remélem még létezik a bolt!

 

Egyszer régen, amikor még nem lehetett szabadon kapni akkor azt csináltam, hogy fotoszódát (nátriumkarbonát) és mésztejet (kalciumhidroxid) összeöntöttem, vártam egy napot, hogy a kicsapódott mészkő leülepedjen, leöntöttem róla a nátriumhidroxidot és hívtam elő vele a rajzolatot.

Talán még lehet kapni előbbit foto-szaküzletben, mig oltott mészből vizzel nem nehéz mésztejet csinálni. A két alkotórész arányát ne kérdezze senki, mert már nem emlékszem. Talán 50-50. Egy kisérletet megér...

 

ui: azért nem kell röhögni

gtk_new Creative Commons License 2007.03.28 0 0 9768
Szia!

"A Pozitiv20 nagyon jó, de sok nitrohigító elfogy, mire olyan lesz, ami már maratható. "
Ez a nitrohigító minek?
Lakk lemosasra gondolsz?
Jo a benzin is:)

..kosz,igyekszem..
Előzmény: Törölt nick (9765)
gtk_new Creative Commons License 2007.03.28 0 0 9767
Szia!

Koszonom a tanacsokat.
Regebb csinaltam egy-ket dolgot es foliarol vasaltam,teljesen jo volt.Most meg 2 nap alatt semmi...
Sehogy nem akar osszejonni nekem az a Nixie ora:-)Valami nem jo:)
Mindegy.Mostmar megrendeltem a vegyszereket,milyen olyan,egyet probalok.Most keszul a 'fenykepezo gep' is:)
Egyik ismerosom hozott korabban utcai vilagitashoz hasznalt (gondolom) higany egot (200W) tekerccsel egyutt.Azt fogom hasznalni. Allitolag le kell utni a burat rola,erdekes lesz...
Regi butorbol mar keszult neki egy >A4 meretu doboz is:)

Mas:
Ma meg kitalaltam hogy nem egeszen jo az a nixie-ora nyak kivitel amit terveztem.
3 reszbol all. 1. 122X60mm, 2. elozon fog allni: 82X35mm, 3. ezen csak csovek lesznek,merete kb: 122X60mm.
Most mar ugy szeretnem hogy egy panelon legyen minden,csovek is,kb: 140X50 (70) mm-ig .
Csak DipTrace tervezo 250 pines korlatja ezt nem teszi lehetove.GYogyszert meg nem kapok hozza:(

Szoval igy allok.

Udv mindenkinek!
Előzmény: Princ of Carpatia (9762)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.03.28 0 0 9766
Ja, ja! Tévedtem! A "pokolkő" az valóban az ezüstnitrát. (AgNO3 ?) Népnyelven a lápisz. :-) Megnéztem "raktáram", és valóban ezt valaha nem patikában vettem, hanem Bp.-n, az Országház utcában. Azt, hogy kérték e tőlem a méregkezelői bizimet már nem emlékezem..... (Sokminden vegyszer beszerzéséhez még a mai nap is kell. )Nekem ilyen szemcsés formában van. Néhány éve alulemezből készűlt dolgokat (dekoráció) főztem ki trisós, meg nátronlúgos vízben. (színeztem is az "eoxálás"-t, mert végül is az volt a cél.)

Öreg Csóka
Előzmény: LUCzI FERencz (9764)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.28 0 0 9765

Talán olyan néven ismerik a NaOh-t, hogy marónátron. Szappanfőzéshez használják.

A Pozitiv20 nagyon jó, de sok nitrohigító elfogy, mire olyan lesz, ami már maratható. Nagyon egyenletes, abszolut pormentes kell, hogy legyen. Sarkain hajlamos összefolyni. Dukkózó előképzettség ajánlott.

A panelt nagyon egyenletesen finoman mattra kell csiszolni, abszolut zsírmentesnek (ujjlenyomat) kell lenni. Ezt vagy habkővel, vagy 600-as papírral vizesen lehet lecsiszolni. Minden porszem mellé rendőrt állítani, aki távol tartja, mert ott összefolyik az anyag.

Sok sikert.

LUCzI FERencz Creative Commons License 2007.03.28 0 0 9764
A pokolkő az más, az a lápisz (ezüstnitrát) népies neve. Egyébként nem tudom, hogy Romániában mi a helyzet, de nem hiszem, hogy nálunk kapnál ilyesmit patikában, mert - noha sok háztartási tisztítószer tartalmaz NaOH-t, mégis - méregengedélyes.
Előzmény: Princ of Carpatia (9762)
Medom Creative Commons License 2007.03.28 0 0 9763

Sziasztok,

 

Az alábbi csatlakozóim és földelőkészleteim vannak, - egy távközlési raktár kisöpréséből - amitől meg szeretnék válni.

Persze számla nélkül, áron alul...

 

Van valami tippetek?

 

Type Description Type 223158 Grounding kit Type SGL4-06B1 Suregrounding LDF4 Grounding kit Type SGPL5-06B1 Suregrounding Plus LDF5 Grounding  Type SGL5-06B1 Suregrounding LDF5 Grounding kit F1PNMV2-H N male for FSJ1-50A, Superflexible Foam Dielectric Cable F1PNF N female for FSJ1-50A, Superflexible Foam Dielectric Cable V5PNM-RPC Type N male, OnePiece™, for 7/8" VXL5-50 cable C2NF N female connector L5NM Type N male, OnePiece™, for 7/8" LDF5-50 cable L5PNM-RPC Type N male, OnePiece™, for 7/8" LDF5-50A cable L4PNF-RC N Female Ringflare for 1/2" LDF4-50A

Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.03.28 0 0 9762
Szia Szabi!
Szerintem menj be otthon egy jobb patikába. Keress egy helyes, csinos patikusnőt, vagy egy öreg rút patikust, oszt mond el néki mi kell (NaOH, nátronlúg, nátriumhidroxid, "pokolkő"....sötöbö) ők azé vegyileg inkább otthonosak. Csak azé patika, mert itt elő szokott fordulni. De másik lehetőség a vegyszerbolt. Vagy ha van valaki aki még netán szappant főz, ott is fellelhető. :-)) (Szmájliba írtam a dolgokat, de nem hülyeséget! Csak sikeredik! Ha más nem a rendelésed, bár az nékem nem tűnik pénztárca kimélőnek.)
Én most vasalgatok, kezdőként. Nékem megy. Gőzöm nincs mi a gond Nálad? Jó papírra nyomtattad ki a nyákrajzolatod? Lehet hogy a papír beszívta a festéket? A gyenge műanyag bevonatu papír hajlamos rá. Ahogy írták mán elöttem GURUK: MŰNYOMÓ-PAPÍR!
No sok sikert!
Öreg Csóka
Előzmény: gtk_new (9758)
HA2EQD Creative Commons License 2007.03.28 0 0 9761

...csókoltatom az index-et. A kettőspont után amit írtam, az biza' eltűnt.

 

Na...szóval: Üdvözlöm a Hargitát

Előzmény: HA2EQD (9760)
HA2EQD Creative Commons License 2007.03.28 0 0 9760

Légyszi' nézzél ki az ablakon és QSP-zzed, hogy:

73! HA2EQD Gyuri - Veszprém ***

Előzmény: gtk_new (9758)
Qqberci Creative Commons License 2007.03.28 0 0 9759
NaOH - nátriumhidroxid, magyarul nátronlúg...
Előzmény: gtk_new (9758)
gtk_new Creative Commons License 2007.03.28 0 0 9758
Nem tudom mi az...Natrium oldat?
Az van,hogy itt semmi ilyen jellegu vegyszert nem lehet kapni,legalabbis Csikszeredaban nem.
Kemiai onozot kerestem egyszer,aztan el is ment a kdvem az erdeklodestol is;festekuzletben erdeklodtem ahol egyeb is van mint pl. lakkok stb; ugy neztek mint ha UFOrol beszelnek.
Szoval ez meg nalunk sztem halott tema.Legalabb nem szennyezik a kornyezetet.,
Előzmény: LUCzI FERencz (9755)
gtk_new Creative Commons License 2007.03.28 0 0 9757
Koszi, de en erdelyben elek:)Igy a posta tobbe kerulne mint amennyit er az egesz,ha egyaltalan el is kuldenek..
Bizom benne hogy a positive 20 es a SENO-4007 bevalik,mindkettot rendeltem Nagyvaradrol.
Előzmény: Törölt nick (9756)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.27 0 0 9756

A Conrad-nál is vannak fotónyák cuccok. Érzékenyített lemezek, előhívók, minden firlefranc. Nem olcsó, de ha gyors megoldás kell...

www.conrad.hu vagy a .de oldalról is kinézheted a cikkszámot. Annak alapján is lehet a boltban rendelni, kérni. Soxor nem is tudják mi van vagy nincs. Csak a cikkszám alapján hajlandó megkeresni a gépben: Jé, vaaan!

Előzmény: gtk_new (9751)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2007.03.27 0 0 9755
NaOH-ot nem tudsz venni?
Előzmény: gtk_new (9754)
gtk_new Creative Commons License 2007.03.27 0 0 9754
NAGYON szepen koszonom!

Majd ha nem megy az utmutato alapjan a higitas,akkor ujra jelentkezem.

Udv.
gtk_new.
Előzmény: LUCzI FERencz (9753)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2007.03.27 0 0 9753
Especially suitable for developing PCBs coated with the POSITIV 20 photoresist. NaOH free, what considerably increases safety of work.
The SENO-4007 ensures a good quality developing, while keeping shape edges.
The packaging enables to make 200 - 500 ml of solution. Supplied with instruction leaflet.

Speciálisan alkalmazható Pozitiv 20 fotoreziszttel bevont NYÁK-ok előhívására. NaOH mentes, ami biztonságosabbá teszi a vele való munkát.
A SENO-4007 jó minőségű előhívást eredményez, az élek alakjának megtartásával.
A csomag 200-500 ml oldat készítéséhez elegendő. Kezelési útmutatóval együtt szállítva.

Előzmény: gtk_new (9752)
gtk_new Creative Commons License 2007.03.27 0 0 9752
Bocsanat!
a link:

http://www.capodimonte.ro/info.html?cod=SENO-4007
Előzmény: gtk_new (9751)
gtk_new Creative Commons License 2007.03.27 0 0 9751
Sziasztok ujra!

Egy kis segitsegre lenne szuksegem.
Ugy tunik at kell alljak fotozasos nyak keszites modszerre,ugyanis 2 napja vasalok es sehol semmi,egyik sem sikerult:( Korabban mindegyik siman ment es tokeletes volt. 2 nap alatt teljesen mggyuloltem ezt a modszert.

Igy most kell rendeljek fotonyak elohivo szert (na ezt jol leirtam:)

Talatam a capodimonte (.ro) -n valamit,a szoveg mellette angol,es nem vagyok biztos benne hogy tenyleg elohivo-e a vegyszer,abban meg plane nem hogy hogy kell hasznalni.

Ha megnezne valaki akinek megy az angol nagyon megkoszonnem.

Udv,
gtk_new.
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.03.26 0 0 9750
Üdv Imre!
Köszönöm elismerő szavaid.
Ma kaptam meg a "behívót" április 12.-ére a Hírfelügyeletre vizsgázni! VÉGRE! :-)
(CD-k vannak, délután "szerkesztek".)
Öreg Csóka
Előzmény: oscillator (9749)
oscillator Creative Commons License 2007.03.26 0 0 9749
Sziasztok!
Gyuri!
Nagyon köszönöm a hasznos információkat, és mivel öreg motoros vagy a "szakmában"
hiszek is neked! Nekem nincsenek nagy tapasztalataim készüléképítés terén, elméletben már kicsit "bölcsebbnek" érzem magam, mint egy-két évtizede, a magam esze szerint is így cselekednék, ahogy írtad.
Nagyon köszönöm segítségedet!
Imre
Előzmény: Princ of Carpatia (9748)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.03.25 0 0 9748
Bocs!....DBM...
Előzmény: Princ of Carpatia (9747)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.03.25 0 0 9747
Ja! Még egy kis kiegészítés. Vigyázz az alkatrészekkel is. Példaképp saját esetem.
Az első gondolatom a szűrők már boldog tulajaként az volt, hogy megépítek egy 500KHz/10,7MHz-s "KF-vevő"-t. Volt is rá az RTÉK-ban igéretes kapcsolás. Be is gyűjtöttem az alkatrészeit, kivéve néhány LM373N tipusú IC.-t. Természetesen kutakodtam utánna, mígnem egyik amatőr barátom felhívta a figyelmem, hogy mivel a gyártója megszünt, így a keresett IC már csak esetleg amatőrtársak fiókjában leledzik. Hát mit ne mondjak, nem sikeredett a beszerzése.
Csak azért meséltem el, hogy tanúlságul ne matuzsálem korú projekt megvalósításába fogj. Jó, jó.... A DUNA-40 "határeset", mert.....Bár abban is van egy BDM, ami ma már nincs, de kihelyettesíthető! (Még házi kivitelben is meg lehet valósítani.)
Előzmény: Princ of Carpatia (9746)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.03.25 0 0 9746
Szia Imre!

Nem véletlen gondoltam arra, hogy rendelkezel EMF sorozatu szűrőgarnitúrával.
Egy adó-vevő megépítésénél -ha azt több üzemmódosra képzeled el- kábé az a helyzet, amikor az ember fia gombhoz vesz kabátot, és nem az ami normál, hogy kabáthoz választok gombot. :-) Mivel a különböző szűrők beszerzése még a mai napokban is elsősorban szerencse kérdése, az első az alkatrész összegyűjtés sorában, hogy szűrőid legyenek. Aztán jöhet a többi, már esetleg könnyebben beszerezhető alkatrészeknek a dobozba való rakása. Mivel a szűrők kicsiny kínálata rengeteg utánjárást (börzék, barátok segítése, "veterázás" sötöbö...) igényel, nem véletlen, hogy az amatőrök találékonysága szült olyan készülékeket és áramköröket, ahol is tényleg amatőr módon a szűrőket is "összebütyköli" a készüléképítő. És ezek paramétereikben nem maradnak el a gyári profi szűrőktől! Ismertek nagyon jó kapcsolások, ahol is a szűrő egyedi kristályokkal épűl meg, (Pl: 8 MHz) és az üzemi frekvenciákat többszöri keveréssel éri el. (Felkeveri a jelet 9 MHz-re.) Nem beszélve egy gyári szűrő áráról, szemben a pár száz ft-ért beszerezhető nagypontosságú kristályokból kialakítható szűrők pénztárca kimélő lehetőségével.
Már másoltam volna is az igéretemet, de lefogytam lemezügyileg. Holnap vásárolok pár CD-t, lemásolom, és elkűldöm. (Közben jelzett a gép, hogy levelem van, és látom szép hosszan írtál. Majd mengyá válaszolok is. :-) ) Az általam emlegetett megoldású leírásokat is kiböngészem, és amennyi ráfér a CD-re felmásolom. Használd örömödre.

Üdv: Gyuri
Előzmény: oscillator (9745)
oscillator Creative Commons License 2007.03.25 0 0 9745
Üdv, Öreg Csóka!

Sajnos még nincs semmi kiemelkedően fontos alkotórészem a Dunához, eme rádióval kapcsolatban még csak utalásokat, hivatkozásokat olvastam késöbbi lapszámokban...
Nagyon megköszönöm ha CD-re mented, címet kűldök mailban.
Addig is minden jót,
Imre
Előzmény: Princ of Carpatia (9744)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.03.25 0 0 9744
Üdv Imre!

A DUNA-40 leírása a RT '85/8-ban kezdődött és a befejezése a '86/4-es számában van meg. Amennyiben érdekel, szívesen lemásolom Neked egy CD.-re, és ha kűldesz egy póstacímet, elkűldöm. (Szerencsére meg tudom tenni, Schlumberger topiktárs jóvoltából.) De ha csak néhány lap hiányzik a sorozat ezen részéből, és ha tudatod melyikek azok, akkor ha megvan nálam elkűldöm póstán a RT ezen példányait. (Ezt viszont Qqberci kőrtárs jóvoltából tudom megtenni.)
Ezek szerint Te is boldog tulajdonosa vagy egy exszovjet EMF szűrőcsaládnak? (3db szűrő+kristályok) Hol tudtál szerezni, mert volna itt más EMF szűrő után érdeklődő OM is!
Sajna a vizsgára való behívást még várom. A csekket már befizettem lassan már egy hónapja. Alapra hajtok, mert korom miatt nem szeretnék átesni a "novice" kategóriába. :-)
Ha megtörténik, természetesen bárkit informálok róla.

Öreg Csóka
Előzmény: oscillator (9743)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!