Keresés

Részletes keresés

PuPu Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5472
Érdekes.
A budapesti zsidóság tekintetében pedig nem ők diktáltak, hanem Horthy állítólag, - így aztán őket csak be kellett zárni a gettóba, ahol aztán az ostrom végére úgy tornyozták fel a halottakat, mint erdőben a rönkfát szokták.
Ne maszatolj komám, - nézzél csak szembe a tényekkel és tegyél meg mindent azért, hogy ilyen tragédia mégegyszer ne következzen be a magyarság történelmében.
Ne te legyél a történelemtanárom, ha javasolhatom...
:O)))
Előzmény: -Survivor (5461)
sonran Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5471
pupu csak hogy tudd az egyhónapra elmennek a közmunkára, már ha a szerszámok naphosszat való támasztása annak számít. Aztán pedig megkapják a segélyeket mégmeg nem is keveset. Sőt, kibírják tovább is a közmunkát még munkanélkülit is kapnak.
Lényeg, hogy akármennyit is kapnak mások azért megdolgoznak sokszor nagyon keményen.
Én is munkát adnék nekik szívem szerint, mivel az lenne a legjobb megoldás. De sajna ez kivitelezhetetlen. Mondj kérlek olyan munkát ami hosszútávon képes, képesítés nélküli százezreket tartósan foglalkoztazni. És nem mellékesen képes elviselni azt, hogy néha néha megszakad a munkamenet, bizonyos időszakokra.
kodelka Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5470
"Azért ebből levonják a nyugdíjjárulékot, - így osztán mingyárt csak 21228 marad belőle... "
Aha,
3 gyerek után több, mint a minimál bér, amiért napi 8 órát kéne melóznia
Előzmény: PuPu (5453)
-Survivor Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5466
1744??
pukkanto???
?????????
Előzmény: Börönd_Ödön (5464)
Börönd_Ödön Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5464
"a nemetek 44 marcius 19-en megszalltak"

pupikáról lettlévén szó, hozzá kéne tenni, hogy 1944!!!!!! és nem 1744, amikor pukkantóék tudomást szereztek a világról! :-))

Előzmény: -Survivor (5461)
nyman Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5463
A kep a Kuro Lenin egyik ismeretterjeszto fuzetebol valo: http://index.hu/kultur/pol/xeno9767/
Előzmény: nyman (5462)
nyman Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5462
1 Kep az inderol:

-Survivor Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5461
"....Mitől lettek volna arra hivatottak, hogy a Harmadik Birodalom munkaerőgondjait enyhítsék?
Ki egyezett meg erről a Harmadik Birodalommal és ki hatalmazta fel erre? ...."

PuPu, azt hiszem kiutalok neked tortenelembol egy 1-est..:-))))
ti. hogy felhomalyositsalak: a nemetek 44 marcius 19-en megszalltak az orszagot...es utana ok diktaltak.

Előzmény: PuPu (5451)
-Survivor Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5460
"...Kőne jelentkezned a Thürmernél,..."
hat az nagy meglepi lenne....
elkepzelem ahogy bekopogok...ajtot nyit es bemutatkozik: szia PuPu vagyok..!!
:-))))))))))))))
Előzmény: PuPu (5449)
PuPu Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5453
Na, - alakulsz...
1.225 százalékot, azaz 53200 forintot, ikergyermekekre pedig 300 százalékot, azaz 69600 forintot folyósítanak. Ez egyszeri juttatás.
3. Azért ebből levonják a nyugdíjjárulékot, - így osztán mingyárt csak 21228 marad belőle...
5. Ezt úgy híjják aktuálisan, hogy rendszeres gyermekvédelmi támogatás, - 2004-től az öregségi nyugdíjminimum 22 százalékának megfelelő összeget folyósítják támogatásként, azaz gyermekenként havi 5401 forintot.
6. 2000. május 01-től az önkormányzatok a segély megállapításának feltételeként az aktív korú nem foglalkoztatottak esetén 30 napos közhasznú foglalkoztatást írnak elő.
No, - naggyából rendben is vagyunk.
Akkor most már csak számolgatnod kell egy kicsit.
Lássuk!
:O)))
Előzmény: kodelka (5446)
Börönd_Ödön Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5452
thürmer a te barátod, ha jólfogom fel szavaid... "osztályharcban vasba öltözött" elvtársaid pedig nem kevés lóvét nyúlnak le - csak most mint bankár-medgyesi-vállalkozók... Csókol anyád, tocsik!
Előzmény: PuPu (5449)
PuPu Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5451
Hát komám, a szart lehet lapogatni, meg símogatni, de várat építeni belőle - bajos...
Ezek az emberek magyar állampolgárok voltak.
Mitől lettek volna arra hivatottak, hogy a Harmadik Birodalom munkaerőgondjait enyhítsék?
Ki egyezett meg erről a Harmadik Birodalommal és ki hatalmazta fel erre?
Sulyok Dezső bizonyára igen érdekes dolgokat ír, csakhát ugye a halottakat ő sem tudta volt feltámasztani.
Sajnos...
:O)))
Előzmény: -Survivor (5442)
PuPu Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5450
Ne strapáld magam, - oda fog járni a legkisebb unokám...
Ezzel a szőke cigánnyal meg komoly bajban lehetsz, - itten állsz mindenféle fogódzó nélkül, oszt a végén még majd véletlenül azt hiszed, ugyanolyan ember, mint te vagy.
Mire megy így a világ, óh! irgalom anyja, ne haggy el!
:O)))))
Előzmény: -Survivor (5444)
PuPu Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5449
Az csak a szomorú állapot, amikor valaki ír ide valamit, te meg azt érted meg belőle, amire képes vagy...
A törvénnyel kapcsolatban meg csak annyit, hogy nem minden erkölcstelen, ami meghaladja a te pénztárcád kapacitását, - ilyen erővel egy munkanélküli téged is erkölcstelennek tarthat, - hogy jössz te ennyi lóvéhoz, mikor ő meg éhezik...
Kőne jelentkezned a Thürmernél, - úgyis olyan káderhiánnyal küzd, mint a katolikus egyház...
:O)))
Előzmény: -Survivor (5441)
sonran Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5448
Mint már említettem pupu, te kevés vagy ahhoz, hogy itten okoskodjál, meg másokat leszóljál és ha észrevetted itt ezt rajtad kívűl más nem is csinálja ebben a formában. Azt hiszem ez téged minősít. Ezért a sértegetéseidre nem is reagálok, inkább csak mosolygok rajtad. :-))))))))))))
sonran Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5447
kodi barátunk rátapintott a lényegre.
A segélyt általában helyben kapják az önkormányzattól. És az önkormányzatok ebből levonják az iskolai és óvodai étkezés díját.
Szóval te megint csak nem vagy képben.
Egyépként nállunk van olyan család a faluban aki évei 2000000 forint segélyt kap csak az önkormányzattól és ez megitn csak tény. Nagyon úgy tűnik nekem, hogy aki itt nem tudja mit beszél az te vagy pupuka.
Nem csak a neten kell utánnajárni a dolgoknak. Mostmár legalább látjuk, hogy te romákat is csak itten látol.
Ha nem lenne kötelező a napközi akkor szerinted miért járnának, ja tudom már pénzért. El is felejtettem már PÉNZT KELL ADNI.
Hangsúlyozom mindent el lehet adni, bármilyen kaját is kapnak. A kajajeggyel is ez volt Putnokon, de ezt már írtam régebben.
Azt is tegyük hozzá, hogy pl. nállunk az önkormányzat segélyre kiosztható keretét ki is meríti a romáknak kiosztott összeg és az idős egyedülélő nénik, bácsik még télen sem kapnak egy kis pénzt a fűtésre mert egész egyszerűen nem jut.
Kedves Hitet Lenke téged nem zavar mire költik a segélyt, engem igenis zavar. Nem azért dolgozok és adózok, hogy mások abból piázgassanak kedvükre. Kölcse a megélhetésére a gyerekére.
Mi igenis sokat segítünk azzal, hogy dolgozunk és ők ezt a pénzt megkaphatják, éljenek a lehetőséggel.
kodelka Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5446
1.Az anyasági támogatás egyszeri juttatás, melynek összege azonos az öregségi nyugdíj legkisebb összegének százötven százalékával.

2.GYES-re a szülő, nevelőszülő vagy gyám jogosult a saját háztartásában nevelt gyerek harmadik életévének, illetve ha a gyermek tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos, akkor a tizedik életévének betöltéséig.A GYES havi összege azonos az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegével

3.Gyermeknevelési támogatásra az a szülő, nevelőszülő vagy gyám jogosult, aki saját háztartásában három vagy több kiskorú gyermeket nevel. A támogatás a legfiatalabb gyermek harmadik életévétől nyolcadik életévének betöltéséig jár, 2004-ben 23 200 Ft

4.Családipótlék
5.Családipótlék kiegészités
6.Rendszeres szociális segély
7.Rendkivüli segély

Nem jár gyermeknevelési támogatás annak, aki
a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (pl. óvoda, bölcsőde) helyezi el (kivéve, ha a gyermek másfél évesnél idősebb, és napi 4 óránál tovább nem tartózkodik az intézményben. Nesze neked napköziotthon

Előzmény: PuPu (5440)
kodelka Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5445
"Lehet, hogy nem vagyok olyan okos mint te, de tiszteletben tartom más emberek gondolkodását, mindaddig amig nekem nem árt."
No látod ebbe PuPu másnál helyböl belekötöt volna, de valamilyen érthetetlen /:))))/ oknál fogva nem erre reagált. Ilyen alapon Te ugye szemrebbenés nélkül azt is tudomásul veszed, ha a szomszédod mondjuk üti-vágja a családját, mert az sem árt neked. Csak a gyerekeinek.
Megint összekeversz dolgokat. Segélyröl beszélgettünk, nem családipótlékról. A segély nem jár automatikusan.
Előzmény: Hitet Lenke (5438)
-Survivor Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5444
"...Érdekes módon a másik suliban .............................. oda járnak a cigányok... "

Akkor te vizet predikalsz es bort iszol!!!!
Miert nem a masik suliba jaratod az unokad???
Csak nem azert, mert oda jarnak a ciganyok???
Szerintem surgosen vedd ki a gyereket az agressziv tulkoros "feher" gyerekek kozul es irasd at a szolid, jol nevelt gyerekek koze a maaasik iskolaba..:-))))))))))

"...hófehér gyerekek (túlkoros az egyik...)..."

na es? te meg nem hallottal feher ciganyrol?
vagy pl. szoke ciganyrol??
(nem a mozdonyszokere gondoltam)

:-))))

Előzmény: PuPu (5439)
-Survivor Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5443
szerintem azt neha-ugy igazabol- meg te sem erted!
:-)))))))))))))))))
Előzmény: PuPu (5390)
-Survivor Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5442
"...Már miért gyűlölném én a magyarokat?.."

Ezt neked kene tudni! Milyen brosurakat olvasgattal az elmult 12-13 evben?:-)))))

"....Amúgy meg igen lazán elsiklasz a nácizmus által a magyar hatóságok tevőleges segítségével kiirtott kb. 20000 cigány sorsa felett, - igaz, ezeket a derék magyar nép nem személyesen verte agyon, csak bevagonírozta, úgyhogy ez tényleg nem pogrom....."

A magyar tarsadalom A-tol Z-ig ugy tudta, hogy a bevagonirozott polgartarsak a harmadik birodalom munkaerohianyat lesznek hivatottak enyhiteni a haboru vegeig fizetseg elleneben. A haboru vege fele is csak igen kevesen hallottak a valosagrol, de ok sem hittek el. Egyebkent a temaban javaslom a szerintem legobjektivabb konyvet...Dr Sulyok Dezso irta "A magyar tragedia"
nagyon sokaknak nagyon kenyelmetlen lehetett, mert csak hosszu huzavona utan adtak ki, keves peldanyszamban es olyan minosegben, hogy ne legyen kedve az olvasonak hozza(mintha egy szegenyes illegalis nyomdaban takoltak volna ossze)


Előzmény: PuPu (5379)
-Survivor Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5441
"...Minden hasonló beosztású ember ennyit kap. (törvény)..."
akkor ez egy immoralis(es moralt rombolo) torveny, amit a kapzsi, penzehes es gatlastalan politikusok krealtak maguknak.
Ez pont olyan, mintha PuPu krealna a torvenyeket es torvenybe iktatna hogy penzszukeben levo kisebbseg legalisan lophat barhonnan barmit(ld. moral szabira megy, ingadozo nadszal, stb.)
:-)))))
Előzmény: halinorbi (5378)
PuPu Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5440
A mintaember-játék - nem játék.
Azzal szeretném itten szembesíteni a vita résztvevőit, hogy azt sem tudják, hogy miről beszélnek, csak jártatják a szájukat bele a világba.
Azt állították, hogy a cigányok a rengeteg segélyen jól elvannak, azért csinálják a gyerekeket.
No, akkor nézzünk szembe a tényekkel, ez egy konkrét probléma.
Várom a választ (kb. 5 percig tartott összeszedni az adatokat a netről...), erre kuss van minden vonalon, -illetve elkezdtek más témákban mantrázni, ahelyett, hogy válaszolnának. Ez a kodelka meg különösen okos, azt sem érti, amit kérdezek tőle, nemhogy válaszolna.
Viszont igen 6ározott.
Az ilyenek csinálták az inkviziciót...
:O)))
Előzmény: Hitet Lenke (5428)
PuPu Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5439
Sajnos, kedves sonran, te ezt annyira nem érted, hogy teljesen reménytelen veled vitatkozni.
Ez így magában nem is baj, - a baj inkább az, hogy hülyeségeket írogatsz itt folyamatosan.
1. Nem is kell a napközit kötelezővé tenni.
2. Viszont a rászoruló gyerekek iskolai étkeztetését meg lehetne oldani.
3. És lehetne arra ösztönözni az érintetteket, hogy napközibe járjon a gyerekük. Viszont semmit nem illik kötelezővé tenni azon kívül, ami a társadalom más tagjainak is kötelező, ugye...
4. Mondjuk lehetne napköziotthonos iskolát csinálni, mint ez létezett is - nem is olyan régen.
5. Persze ez nem a legideálisabb a tanárnak, mert egy ilyen szisztémában nem elég leadni a heti x óra tananyagot, hanem ezen túl is lennének feladatok csőstül.
6. És nyáron is lennének feladatok, meg a téli szünetben is. Hülyeség is lenne ilyesmit bevezetni, és ezt a pedagógusok bármikor be is tudnák bizonyítani - gondolom...
7. Az étkezést nem vonják le a segélyből,de a segély egy formája lehet természetben adott élelmiszer-segély is, - nem jellemző...
8. És ennek legfőképpen semmi köze ahhoz, amit én mondtam, - persze ha felolvastatnád valakivel, aki aztán segít értelmezni is, - előbbre jutnánk...
9. Nem osztom a pedagógusokat. És van két általános iskolás unokám, továbbá pedagógus rokonom és van pedagógus barátom is, - úgyhogy azért vannak ismereteim, amelyek persze nem vetekedhetnek a te hatodik osztály elvégzése során szerzett naprakész ismereteiddel...
10. Aztán milyen tekintetben van a pedagógusaidnak megkötve a keze?
Nem kétséges, - a társadalom viszonya az iskolához átalakult, - sokkal alacsonyabb szintű a pedagógusok tekintélye, mint volt anno. Ez persze megint egy más téma, ami bár részben összefügg a cigánykérdéssel is, de mégsem itten van a helye.
Az unokám iskolájában a buli után hófehér gyerekek (túlkoros az egyik...) várták az egyik tanárnőt, hogy majd megverik. A tornatanár kisérte haza, - persze nem öröm az ilyesmi.
Meg drog is van ugyanebben az iskolában.
Érdekes módon a másik suliban sem az egyik, sem a másik jelenség nem fordult még elő.
Ismerősöm mondta: nem adja oda a gyereket, mert oda járnak a cigányok...
:O))))

Előzmény: sonran (5419)
Hitet Lenke Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5438
Lehet, hogy nem vagyok olyan okos mint te, de tiszteletben tartom más emberek gondolkodását, mindaddig amig nekem nem árt. Namost az, hogy x család mire költi a családi pótlékot az nekem nem árt. Ergo, semmi közöm hozzá.
Meg neked se.
Előzmény: kodelka (5437)
kodelka Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5437
okos vagy :))
Előzmény: Hitet Lenke (5436)
Hitet Lenke Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5436
Hogy legyen mit elkártyázni.
Előzmény: kodelka (5435)
kodelka Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5435
A hangsuly azon van, hogy valahogy kap enni, de nem a segélyböl. Akkor minek neki a segély?
Előzmény: Hitet Lenke (5434)
Hitet Lenke Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5434
Akkor elkártyázzák. Attól a gyerek mégis valahogy kap enni.
Ismerek olyan családot ahol a segélyt helyből házépitésre forditják immáron 5 vagy ha éve.
Ünnepnapon van párizsi a gyerek gyümölcsöt akkor lát, ha kap valakitől.
A gyerek szempontjából ez mennyivel jobb?
Nem lehet mindig mindent ellenőrizni. És főleg nem lehet mindenkit arra kényszeriteni, hogy úgy éljen, ahogy néhányan elképzelik, hogy jó.
Előzmény: kodelka (5433)
kodelka Creative Commons License 2004.05.16 0 0 5433
Olvasd el a beirt idevonatkozó cikket, és utána mondj okosat. Helyben elkártyázzák a segélyt...
Előzmény: Hitet Lenke (5430)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!