Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.11 0 0 59
Na ma reggel végre napsütésre ébredt a város, ennek örömére lekapcsoltam a fűtést, bízom benne szeptemberig már nem kell bekapcsolnunk.
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.04 0 0 58

Tegnap megkummogtak a járdán gyaloglók mert a tescoba menet nem a kerékpárúton tekertem, hanem az úton.

 

Igazuk volt. De:

Eleve a kerékpárút az általam megteendő útnak csak töredéke cirka 1/4-e. A kerékpárút kezdete eléggé elbaltázott helyen van. Sokszor mire be lehetne fordulni, hogy rá tudjak hajtani a nagy forgalom miatt egy csomót várni kell. Addigra már a körforgalomnál vagyok a felhajtás nélkül.

A gyalogosok egyfolytában a kerékpárúton sétálnak és ha szólok nekik még természetesen nekik áll feljebb.

A vízmű elé beépített lassító egy agyrém. A vízműtől kihajtó autók amúgy is nagy figyelemmel kell, hogy kihajtsanak hiszen itt van az út is! Nemértem miért kell szinte leszállásra kényszeríteni a kerékpárosokat?

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.05.27 0 0 57

Na az IHM-et szépen lekéstük.....

De a hétvégi gyereknapi progikat már nem fogjuk. Ha lesz különvonat arra biztosan megyünk a gyerekekel. Ha nem lesz akkor a GYemeknapi teljesítménytúra 15 km-es távja is csalogató! De a parkerdőben is jó progi lesz.....................

Dydand Creative Commons License 2005.05.20 0 0 56
Igen, jók, ők szombaton lesznek (azt hiszem:)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.20 0 0 55
Mi az Irigy Hónalj Mirigy bulit vesszük célba! Ha jók a gyerekek infói.
Előzmény: Dydand (54)
Dydand Creative Commons License 2005.05.20 0 0 54
Gondolom nem a Beatrice koncertre mentek családdal :)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.20 0 0 53

Pünkösd hétfő óta, semmi jó idő nem volt. Ma reggel végre süt a nap. A hétvégére mikor kezdődik az ajkai napok remélem tényleg jó idő lesz!

Hajrá.

Nézegettem a programot, lesz néhány amit meglátogatunk piciny családommal.

Dydand Creative Commons License 2005.05.05 0 0 52
Igen, észrevettem a fórum végigolvasása során:) Nem baj, a lehetőség adott, remélem egyre többen élnek vele.
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.05 0 0 51
Hello, mint látod sokszor csak egyedül csevegek egyelőre. De azért akadnak üdítő kivételek.
Előzmény: Dydand (50)
Dydand Creative Commons License 2005.05.05 0 0 50
Sziasztok! Ma találtam rá városunk fórumára, örülök, hogy nekünk is van külön. Egyébként az ajka.lap.hu-ról találtam ide, tehát jó ötlet volt e-mailt küldeni nekik!
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.23 0 0 49
Nos az idő király volt, nem esett és igazán szuper volt minden. A vonat tömve volt túristákkal és vasútbarátokkal. Köszönet érte a szervezőknek!
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.23 0 0 48

Ma megyünk különvonattal Felsőcsingerbe! Remélem az idő tényleg kegyes lesz és nem fog esegetni az eső!

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 47

Megint esik! Ma amikor jöttem haza a vonattal a timföldgyár mellé kenyarodva akkora fehér füst volt mint amikor sűrű köd van. Nyílván nem volt légmozgás és megszorult a gyártelepnél a füst ami a Lebeliertől jött ki. Először azt hittem talán ég az üzem, de aztán láttam semmi gond csak jó sűrű füst.

Aztán hazaérve láttam a tv-ben, hogy XVI. Benedek miatt Rómában is felszállt a fehér füst.

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 46

Üdv! Amarella sajnos a topiknyitás óta nem látogatta meg a topikot, remélem azért néha benéz és akkor esetleg észreveszi, hogy megszólítottad.

 

Még most is ajkai vagy? Vagy már nem itt élsz.

Előzmény: AleisteR (45)
AleisteR Creative Commons License 2005.04.18 0 0 45

Sziasztok, szia Amarella!

 

Hát, én éppen ott születtem, és akkor, amikor Te ott dolgoztál. Lehet, hogy esetleg volt is dolgunk egymással. :)) Ráadásul édsanyám is a kórházban dolgozott abban az időben.

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.16 0 0 44
Nem csak annak látszik érdekes is!
Előzmény: quint (43)
quint Creative Commons License 2005.04.15 0 0 43
nagyon köszönöm! bőséges az infó... érdekesnek látszik a program.
Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.13 0 0 42

Ha van még kérdésed tedd fel! Ha tudok válaszolok!

Ha jó idő lesz garantált a szórakozás.

Előzmény: quint (40)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.13 0 0 41

Megpróbálom betenni ide a kiírást.

 

A FÖLD NAPJA

TERMÉSZETJÁRÓK NAPJA

 

KÜLÖNVONAT FELSŐCSINGERBE

 

TÁJÉKOZÓDÁSI TÚRAVERSENY

  AJKA-CSINGER 2005.04.23.szombat  

 

RENDEZŐK: AJKA VÁROS ÉS KÖRNYÉKE TERMÉSZETBARÁT SZÖVETSÉG

ÉS AZ AJKAI KÓRHÁZ SE TERMÉSZETBARÁT SZAKOSZTÁLY

PROGRAM: Utazás Ajka MÁV állomásról különvonattal a gazdasági vasúton Felső-Csinger rakodóig. A leszállás után kijelölt útvonalon lehet megközelíteni a Parkerdő Központot. A gyakorlott túrázóknak túraverseny indul a régi országúton majd a Bocskor-hegyen át kijelölt útvonalon tájfutó térkép alapján, érintési pontok felkeresésével egyénileg és csoportosan a Bányászati Múzeumig. Cél és az eredményhirdetés a Park Vendéglőben, ahol zsíros kenyér és tea várja a résztvevőket. Nevezési díj: 200 Ft/fő; 600 Ft/ csoport

 

A VONATON ERRE AZ ALKALOMRA KÉSZÍTETT INGYENES JEGGYEL LEHET UTAZNI, AMIT A FELSZÁLLÁSKOR MINDENKINEK BIZTOSÍTUNK. AKIK CSAK AZ UTAZÁSON KÍVÁNNAK RÉSZT VENNI, AZOK A RÉGI ORSZÁGÚTON 2.5 KM GYALOGTÚRÁVAL VISSZAJUTHATNAK AZ 1. (számú) AUTÓBUSZ VÉGÁLLOMÁSÁHOZ.

A KÜLÖNVONAT INDUL: AJKA MÁV ÁLLOMÁSRÓL 9.30-KOR ÉS ÉRKEZIK FELSŐ-CSINGER RAKODÓRA 10.15-KOR!

Budapestről (6.05-kor), Veszprémből (7.51) indul vonat, amely Ajkára érkezik 8.24-kor!

A különvonat két alkalommal megáll:

1.Alsó-Csinger

Koszorúzás és megemlékezés a Bródy emléktáblánál

– volt Kripton gyár (Ajka Kristály Kft.)

Molnár Gábor sírjának megkoszorúzása (Alsó-Csingeri temető)

2. Felső-Csinger rakodó – Végállomás                                             

Csoportos túraverseny  a kijelölt útvonalon

Tájékozódási túraverseny egyénileg

A VONAT VISSZAINDUL FELSŐ-CSINGER RAKODÓTÓL: 14.15-KOR ÉS MEGÁLL A RÉGI KRIPTONGYÁRNÁL 14.25-KOR ÉS AJKA MÁV ÁLLOMÁSRA ÉRKEZIK KB.14.50-KOR!

Csatlakozás Veszprém, Székesfehérvárra és Budapestre 16.45-kor-kor. Szombathelyre 15.39-kor indul a vonat.  

 

AJKA 2005-02-06                   MAG ÉVA AVTSZ elnök         

 

Előzmény: quint (40)
quint Creative Commons License 2005.04.13 0 0 40
Ez izgi. Kik azok a Mag Éváék? Hogy lehet elérni őket? Mikor megy a vonat? Honnan? Mikor jön? stb,stb.....
Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.13 0 0 39

Jön a tavasz remélem egy kicsit fellendül majd a topik forgalma.

Április 23.-án lesz egy felsőcsingeri különvonat Mag Éváék szervezésében. Aki ismeri felsőcsingert tudja csodálatos a környék. S mivel évente csak egyszer (kétszer) lehet ezen a vonalon különvonattal utazni azt ajánlom, hogy aki szereti a természetet az jöjjön.

További információ vagy itt vagy kérdezzetek mailben!

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.08 0 0 38

Alapozgatnak valamit a Tescoval szemben. Talán megkezdődött a lidl építkezés?

 

 

Wiesel Creative Commons License 2005.03.30 0 0 37
Köszi
Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.30 0 0 36
Jah javítanom kell magam mert csak 22 pénztár van. A többi korrekt lehet, cirka.
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.29 0 0 35

Most mit mondjak neked? Vannak arcok akik a nyitás óta már eltüntek az áruházból. Nem a forgalom függvénye hanem azé, hogy van-e új jelentkező akit esetleg támogatással lehet felvenni mer munkanélküli. Mellesleg a betanított területeken kevesebbnek tűnik nekem a lemorzsolódás értem ez alatt a pénztárosok pl. nem annyira cserélődnek. 

De még így is van olyan ismerősöm akinek nyitás előtt óta nem sikerült bekunyiznia magát a bótba....... 

Előzmény: Wiesel (34)
Wiesel Creative Commons License 2005.03.29 0 0 34
Nem vagyok 007, egészen máshol dolgozom.

Itt:

 

 

Főleg a munkahely száma érdekelt volna, mert egy ismerősöm jelentkezett, de a neten már több helyen is olvastuk, hogy először felvesznek x főt és 2-3 hónap múlva amikor már nincs akkora forgalom elküldik a dolgozók egy részét!

Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.29 0 0 33

Hmmmmm. Te valamely ellenlábas 007-ese vagy?

 

Sok pénztár van 40 és 60 között. Ahogy emlékszem. A parkoló 500 fölötti férőhelyes. A dolgozók? A reklám kampányban má hogy micsoda király munkahelyeket teremtenek 300 főről volt szó.

 

Előzmény: Wiesel (32)
Wiesel Creative Commons License 2005.03.28 0 0 32
Szia

Csak érdeklődnék ha tudod: Ajka-Tesco

mennyi pénztár

dolgozók létszáma

parkoló férőhely

 

Köszi

Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.17 0 0 31

Itt erősen tartja magát a Lidl, arról is beszéltek, hogy jön egy barkács is de az még nem kezdett el semmi mukát.

Előzmény: Wiesel (30)
Wiesel Creative Commons License 2005.03.16 0 0 30

Szia

Biztos, hogy a Tesco mellé a Lidl építkezik? Azért írom, mert a nagybátyám valamikor régebben azt olvasta a helyi lapban, hogy barkácsáruház épül itt ( talán OBI ), meg azt is, hogy azért húzódik az építkezés mert a nagyfesz. oszlopokat odébb kellene rakni.

Előzmény: Törölt nick (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!