Keresés

Részletes keresés

munti Creative Commons License 2003.10.06 0 0 322
Es akkor mi lesz a sorozessel?Mikor talalkozunk? Es hol?Vagy halasszuk?

Munti

kroll Creative Commons License 2003.10.06 0 0 321
270 cm. (Ez kötelező építésügyi szabvány)
Előzmény: Syd_G (320)
Syd_G Creative Commons License 2003.10.06 0 0 320
teveh: Úgy tudom 265 cm.
Előzmény: teveh (318)
TASz Creative Commons License 2003.10.06 0 0 319
Sziasztok, most találtam rá a Teve-ház fórumra,
remélem, éppen jókor. Jövő hétfőn lesz az M lépcsőházban a műszaki átadás, kíváncsi vagyok az eddigi tapasztalataitokra, ki mennyire elégedett eddig?
teveh Creative Commons License 2003.10.06 0 0 318
Mekkora is a belmagassága a lakásoknak?
teveh Creative Commons License 2003.10.06 0 0 317
Jobb lett volna a "tetthelyen" sörözni, de szerintem átrakhatjuk máshová is.
kirumiru Creative Commons License 2003.10.06 0 0 316
sutre:
:-(((((((( Ez rossz hir. A viragboltba meg sem ulhetunk be inni. ezekszerint csusznak.
Előzmény: sutre (315)
sutre Creative Commons License 2003.10.06 0 0 315
Vasárnap voltunk a háznál, és a vendéglátóipari egység még nem volt nyitva.
Sőt úgy nézett ki, hogy nem is nyit ki pár napon belül
Előzmény: kirumiru (313)
kirumiru Creative Commons License 2003.10.03 0 0 314
Megnezegettem Munti kepeit?
Nektek keszitettek latvanyterveket a lakasrol? Mert nekem nem. :-( Csak a furdoszobat mutattak meg a valasztott csempevel.
Vagy a kepek csak un. mintalakasrol keszultek?
Pedig en is szivesen megneztem volna hogy is fog valojaban kinezni anno.

Szoval akkor sorozes csutortok 7-kor a Gomb u.-ban. Jeee. :-))

kirumiru Creative Commons License 2003.10.03 0 0 313
Munti uzeni:

Szóval csütörtökön ha nem is 7-kor,de fél8 körül ott leszünk a söröz?be.

Nemem még mindig nem telefonáltak átadás ügyben, úgyhogy csak a
látványtervek maradnak ... összeszedtem minden eddigi képet, és
feltettem a http://kep.tar.hu/munti oldalra.
 
Munti

kirumiru Creative Commons License 2003.10.02 0 0 312
tvnet:

Koszi az infot. A ceges eleresnel router mogul (lehet venni fillerekert ilyet) lehet tobb gepet rakotni? Maganszemelyeknel aszem nem, de uzletinel ez lehetseges ugye?

A 3 masik utcaban milyen atvitelt hasznaltatok? Ott is mikrot? Hany lakasban sozlgaltattok internetet?

Majd ha osszejovunk (a kozeljovoben :) akkor atbeszeljuk biztos.

A leendo lakasodhoz sok sikert! Nekem nem volt semmi gondom az Angyalfoldivel, korrektnek tartom oket es ahogy ismeroseimet nezem irigykednek is ram (ok sokat szivnak az epitkezes miatt)

Előzmény: tvnet (306)
kirumiru Creative Commons License 2003.10.02 0 0 311
sutre:
Akkor azert kepvislteted magad kozvetettem. :-))
Majd az egyik helyre kirakjuk a fotodat. :-))
De szerintem sem ez lesz az utolso, ugyhogy ne aggodj!
Előzmény: sutre (310)
sutre Creative Commons License 2003.10.02 0 0 310
Hát Dunaharasztiról, (jelenlegi telephelyünkről )nem vánszorgok fel, de vlucas itt a hátam mögött azt mondja, hogy ő megy. (majd küldök magamról egy fotót :-)) )
Előzmény: teveh (309)
teveh Creative Commons License 2003.10.02 0 0 309
Hi!

Akkor sörözésre jó lesz a kilencedike.
sutre: a párod el tud jönni? Te meg leugrasz egy "órácskára". A társaságot nézve, úgysem ez lesz az utolsó sörözés!

Mit szóltok tvnet hozzászólásához? szvsz nem rossz.

t

vlucas Creative Commons License 2003.10.02 0 0 308
Szuper!

Szerintem érdekel minket a dolog.

Lucas

Előzmény: tvnet (306)
kirumiru Creative Commons License 2003.10.02 0 0 307
A tanulmanyi szabi engemi s erdekel. Tanfolyamra szerintem nem adhato. De ha nincs tanulmanyi szerzodesed es jarsz fosulira, vagy egyetemre akkor is jar 1 nap felkeszules es 1 nap a vizsgara. de egyesek szerint ebben az esetben is jar a 4 nap...
Egy reszlet:

"Tanulmányi szabadság (tanulmányi szabadid?): a munka mellett iskolarendszer? tanulmányokat folytató
munkavállalónak a munkáltató köteles szabadid?t biztosítani; ennek mértékét a kötelez? iskolai foglalkozás
és szakmai gyakorlat id?tartamáról szóló igazolásnak megfelel?en kell megállapítani. Ezen túlmen?en vizsgánként -
a vizsga napját is beszámítva - 4 munkanap, a diplomamunka (szak- és évfolyamdolgozat) elkészítéséhez 10 munkanap
szabadid?t kell biztosítani a munkavállalónak. "

Legalabb fel vagy 1 orara eljohetnel!

Előzmény: sutre (305)
tvnet Creative Commons License 2003.10.02 0 0 306
Sziasztok,

kicsit OFF lesz, de szerintem a ti érdeketek 

rendszeresen szoktam ezt a fórumot olvasgatni mert az akvarell házban fogok lakást venni és az azonos építettő miatt.......sok érdekes dolgot olvasok, olvastam.

Olvastam az internetes "problémáitokról" és mivel egy szolgáltatónál dolgozom ezért utánanéztem az ügyeteknek, mivel már van pár hasonló projektünk a környéken.
PL: Teve Centerben, a Hun utcában,Kárpát utcában...
A kis távolság miatt (Csata u.-Papp K.) a mikrós kapcsolat valószínűleg megoldható.

A szolgáltatáscsomagok a másik területeken így alakultak(természetesen időben adatforgalomban korlátlan hozzáféréssel):

Magánszemélyek részére:

512(le)/128(fel) 5 db e-mail cím 15 MB tárterülettel 7.000 Ft +Áfa / hó

768/128 5 db e-mail cím 15 MB tárterülettel 9.900 Ft +Áfa / hó

1500/384 5 db e-mail cím 15 MB tárterülettel 13.200 Ft +Áfa / hó

Cégek részére:

768/256 10 db e-mail cím 15 MB tárterülettel 13.200 Ft +Áfa / hó

1024/384 20 db e-mail cím 15 MB tárterülettel 35.000 Ft +Áfa / hó

Az egyszeri díj valószínűleg 0 Ft, de ez a jelentkezők számától is függ....amennyiben igény van rá talán még fix IP-t is tudunk adni.

Mindenképpen kellene egy kapcsolattartó személyt megadnotok (a legjobb a közös képviselő lenne, mert a többi helyen is Ő tud(ott) intézkedni a kábelezéssel és minden egyéb mással kapcsolatban), kérlek beszéljétek meg, ki fogná össze a dolgokat és azzal személyesen megbeszélünk egy találkozót ahol a felmerülő kérdéseket, igényeket, lehetőségeket megbeszéljünk.

Bocsi, ha hosszú voltam.

Üdv,
Pszota László
TVNET Kft.
1135 Budapest, Csata u. 8.
288-63-00
sales@tvnet.hu
www.tvnet.hu

sutre Creative Commons License 2003.10.02 0 0 305
Az a helyzet, hogy 10-11 vizsgézom, és mivel a kedves főnöknőm segget csinált a szájából, és nemcsak nem fizeti ki a tandíjamat, de még tanulmányi szabadságot sem ad, mivel nem kötöttünk tanulmányi szerződést, (az előzetes nagypofája ellenére,hogy menjél csak, tanulját támogatunk)
Így mint a kis güzü valószínüleg 9-én is görnyedek majd a könyv felett.
Apropó nem kell valakinek egy munkaügyi előadó, vagy csak egy sima ügyintéző, titkárnő... egyéb?
Előzmény: kirumiru (303)
barnabas100 Creative Commons License 2003.10.02 0 0 304
A kerrektség kedvéért:
A régebben kritizált, közös területeket érintő hibák egy részét kijavította (láthatóan jó minőségben) a beruházó (III. ütem). Remélem a többire is idővel sor kerül.

Örülök(ünk) neki!

kirumiru Creative Commons License 2003.10.02 0 0 303
Munti uzeni, hogy MEGIS JO neki az OKT 9 este 7 ora!!!!

De amint latom sutrenek nem jo. :-((
este 8 sem jo neked? Mert szerintem boven ott leszunk meg akkor es idokozben be tudsz futni.

Előzmény: sutre (302)
sutre Creative Commons License 2003.10.02 0 0 302
Okt 9 nekem nem jó.
Előzmény: teveh (301)
teveh Creative Commons License 2003.10.02 0 0 301
Hi!
Nekem is jó a 9.

t

kirumiru Creative Commons License 2003.10.02 0 0 300
sutre:
Az okt 9 nekem jo. Csak Muntinak nem jo az a het. :-((
Majd a net+ egyeb dolgokrol sorozes kozben dumalunk, ugy a reakcio ido is jobb lesz.
Előzmény: sutre (297)
hype78 Creative Commons License 2003.10.01 0 0 299
Ahogy elnéztem nem a napokkal, hanem a hetekkel van a gond, a kedd - csütörtök mindenek jó. Okt 4. én nyílik a krimó, utána való hét(okt 6 - okt 12) kinek nem jó ?

Szerintem a sörözés után bőven ráérünk megbeszélni a részleteket, kár annyira sietni.

Előzmény: sutre (297)
Andras17 Creative Commons License 2003.10.01 0 0 298
egyszer már javasoltam, de megteszem még1szer:

Október 9 este 7 és az említett Gömb u.-i söröző. Az este 7 az jó, addigra már mindenki végez.

Előzmény: sutre (297)
sutre Creative Commons License 2003.10.01 0 0 297
A sörözésre mondjatok egy időpontot, aztán majd finomítunk rajta. Közelítjük az álláspontokat.
A szervezést meg lásd lejebb. (ha nincs kedved böngészni, akkor elmondom, hogy én nem értek hozzá, ezért nem lenne célszerű ha én szervezném, plusz nincs is rá időm, bármennyire égető iss a téma.)
Előzmény: Andras17 (296)
Andras17 Creative Commons License 2003.10.01 0 0 296
Továbbra is nyitott kérdések:

Ki szervezi meg az Internet+kábeltv projektet

és

Mikor és hol sörözünk?

kirumiru Creative Commons License 2003.10.01 0 0 295
molnarur:
Szerintem minden valamire valo ISP csatlakozik a BIX-hez is.

A berelt vonal tenyleg draga. :-((( Tok ertelmetlen.

Az elosztas lesz a legkevesebb, csak egyetlen szolgaltato sem orul, hogy egy elofiuhoz rengeteg gep cstalakozik, ezert kell hogy o tudja allitani melyik IP cimet engedi ki, melyiket nem.

Szoval a lepesek:
1. Mi magunk kiepitjuk az ethernet halozatot (kabelezes + aktiv eskzozok)
2. Kiosztjuk a belso IP cimeket (fix ip cimek)
3. keresunk valami atviteli kozeget (ADSL, mikro stb)
4. Keritunk egy ISP-t ami vallalja hogy akarheny gep lehet a halon (terites fejeben, persze elfogathato aron , ja es forgalmi korlat nelkul).

Az ICQ az tom hogy megy, messangert nem hasznalok, a Netmeetinget en viszont mar probaltam es nem ment. :-(

Előzmény: molnarur (294)
molnarur Creative Commons License 2003.10.01 0 0 294
A BIX-hez közvetlen csatlakozásnak nagyon komoly feltételei vannak, amiket nem tudunk teljesiteni. Viszont egy szolgáltatón keresztül sem sokkal drágább a BIX. A nemzetközi viszont annál hózúsabb.

A mikrót nem feltétlenül a tetőre, inkább a tetőn a korlátra kéne rakni. Mondjuk nem lenne túl szép :-(

A bérelt vonalat meg el kell felejteni ($$$$$$$$$)

Szerintem a szolgáltatótol csak arra kell ajánlat hogz hozza el a netet a házig. Innen mi már elosztjuk.

A Messenger megy maszkolt IP cimen, az ICQ üzenet küldése is (viszont chat és fájl küldése nem) Netmeetingben meg nem vagyok otthon.

kirumiru Creative Commons License 2003.10.01 0 0 293
hype78:
BIX? En mar annak orulok, ha osszejon egy rendes net kapcsolat. Meg ahhoz hogy csatlakozz oda, kell valamennyi havi dijat fizetni, na meg a kozponthoz a vonal dijat, ami azert eleg huzos.
Az ISP-nek meg ugy is van BIX kapcsolata.

Ja az ethernet az jo magaban is, jol lehet Quakezni. :-)))

Lehetosegek vannak, de inkabb a gyakorlati reszen tud elcsuszni a dolog sajnos.

A LAN-t szerintem ossze lehet hozni, csak beleegyezes kell a lakoktol, hogy a szekrenybe meg egy (meg sok) HUB-t is berakjunk (es a koltseget alljuk). A helyi halozat az a haz tulajdona lenne (ill. aze aki beszallt kiepiteskor, vagy utolag a kiepites koltsegebe), az ISP csak "hasznalna".
Viszont a vonal ket vege celszeru ha az ISP kezeben van, mert akkor o tudja kontrollalni a ki/bejovo forgalmat es akkor o is szamlazhatna. Penz beszedes kicsit huzos lenne ha mi csinalnank meg.
Szoval mi biztositanank a LAN-t o pedig a net kapcsolatot es eszkozoket. (esetleg egy servert osszedobunk neki).
Igy o tudna szamlazni havonta es lenne rendes elofizetes, nem lenne gond hogy masik x ember csatlakozik es nem parazna hogy tobb gep van mint elofizetes.

Persze ugy is lehet csinalni hogy a vonal a mienk, meg a ket vegen levo eszkozok is csak akkor lehetnek osszetuzesek, meg akkor a vonal dihjat nekunk kene beszedni es a behajtas mar nehezkesebb.
A helyi halo viszont nagyjabol (kiepites utan) ingyer lenne... (na jo aram :-)

Előzmény: hype78 (292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!