Keresés

Részletes keresés

csufi.rulez Creative Commons License 2012.01.29 0 0 6765

Hol vannak még ilyen szép házak Pesten? (Állomás utca)

csufi.rulez Creative Commons License 2012.01.29 0 0 6764

Talán semmi extra - sokaknak. Nekem valahogy nagyon tetszenek ezek a régi bkapuk, szinte leolvasható rajtuk, milyen sokan koptatták már. remélhetőleg nem cseréja hanem felújítása lesz, amikor esedékes...  (Hölgy utca)

r_tamas Creative Commons License 2012.01.29 0 0 6763

kakkuktojas Creative Commons License 2012.01.26 0 0 6762

"Egyébként pedig welcome a topikban, remek képeid vannak."

Thanks a fogadtatàst. Kösz a kiegészìtèst. Ìrtam ùgyan hosszabban itt, de mikor küldeni akartam eltünt .Mindenkit òvok attòl ,hogy ne rögzìtse iràsàt  mielött a küldés gombra nyom, mert elöfordulhat mint velem, elnyelte az éter :-(( ùjraìrni meg nincs kedvem:( Legjobb, ha legközelebb wordban ìrok és ide bekopizom mert màr nem elöször történt meg ez velem itt.

Előzmény: csufi.rulez (6758)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.01.26 0 0 6761

Figyelem !

A X. ker. Önkormànyzatànak 2011.màj. 19.- én kiadott gazdasàgi programjànak 47.-48. oldalàn több ( 18 darab) bontàsra itélt régi épület talàlhatò cìmmel.

http://www.kobanya.hu/xker-portal/document/5/9/0/6/doc_url/gazdasagiprogram2011.pdf

Akinek ideje engedi és  teheti ezekböl örökitsen meg amit tud mielött eltünnének a szemünk elöl.

Köszönöm.

kakkuktojas Creative Commons License 2012.01.26 0 0 6760

Figyelem !

A X. ker. Önkormànyzatànak 2011.màj. 19.- én kiadott gazdasàgi programjànak 47.-48. oldalàn több ( 18 darab) bontàsra itélt régi épület talàlhatò cìmmel.

http://www.kobanya.hu/xker-portal/document/5/9/0/6/doc_url/gazdasagiprogram2011.pdf

Akinek ideje engedi és  teheti ezekböl örökitsen meg amit tud mielött eltünnének a szemünk elöl.

Köszönöm.

csufi.rulez Creative Commons License 2012.01.25 0 0 6759

Természetesen ne jégkorongra gondoljunk, nem ice-hockey, hanem füves hoki, gyeplabdához hasonló sport.  A klubot pedig a Kőbányai Kaszinó épületében alapították.

Előzmény: csufi.rulez (6758)
csufi.rulez Creative Commons License 2012.01.25 0 0 6758

Sajnàlom topik nyitò de ott az 1950 es és azt követö idöben focipàlya volt ès nem hoki:)))

Nincs ellentmondás :)) Hokipálya volt ott bizony korábban, a múlt század első feléről beszélek. Neked pedig igazad van, mert valóban focipálya lett, amit már én is személyesen láttam is. A hoki (akkoriban "hockey"-nek hívták) csak pár évig műkdött sajnos.

Maga a klub. Kőbányai Hockey Club (KHC) - ez volt a neve. 1934-ben alapították, kék-fehér volt a klub színe. A II. világháborúban, 1939-ben a játékosok nagy részét behívták katonának, a klub abban az évben meg is szűnt (sajnos). Viszont a lelátók még mindig megvannak .))

------------------------------------

Egyébként pedig welcome a topikban, remek képeid vannak.

Előzmény: kakkuktojas (6527)
X.Ágnes Creative Commons License 2012.01.25 0 0 6757

Üdv mindenkinek!

Péchy György százados, a 38/III. zászlóalj parancsnoka így emlékezett vissza:

„Hajnalban az Új Köztemető Ferihegy felé néző keleti szegélyén húzódott az arcvonal. Az üteg a ravatalozóban foglalt el harcálláspontot. Kaptam még 30 hungarista újoncot.

8 órakor váratlanul olyan erős tüzérségi és aknavetőtűz kezdődött, amilyennel még magyarországi harcokban nem találkoztam. Remegett a föld a temető területén. Az emberek az elfoglalt állásokból hátraszökelltek, és a Kozma utca árkában kerestek fedezéket. A ravatalozóból mi is odafutottunk, és ott fedeztük magunkat. Megkezdődött az orosz gyalogsági támadás. Az út árkából valamennyien tüzeltünk a felénk szökellő ellenségre. Mintha rajparancsnok lettem volna, vezettem a közelemben lévő emberek tüzét. Ezt tette Kajdy és Joó őrnagy is. Erős, célzott tüzünk eredményes volt, sikerült a támadást megállítanunk. (…) Jóformán semmi nehézfegyverünk nem volt. (…)

A kora délutáni órákban egy szovjet harckocsi jelent meg és a téglagyár gazdasági udvarának kőfalán rést ütött. A téglaégető kemence túlsó oldalán elrejtőzött német Tigris páncélosból egy altiszt kúszott a téglafalhoz: amikor megállapította a szovjet tank helyét, a Tigris lövegét integetéssel kezdte a célra irányítani. Egy lövéssel kilőtték az orosz harckocsit. A sötétedéskor behúzódtunk a körkemencébe, ahová a munkások a gyár melletti családi házakból költöztek.

Éjfél körül váratlanul támadt az ellenség. A körkemencét övező folyosón foglaltunk tüzelőállást. Az oroszok magyar foglyokat hajtottak maguk előtt, akik kiabálták, hogy „magyarok vagyunk”. Visszakiáltottunk, hogy „feküdj” vezényszóra vágódjanak hasra. A folyamatos géppisztolysorozatainkra az oroszok meghátráltak. A foglyok közül néhányan megszabadultak. Utána kézigránátdobásokkal végrehajtott ellentámadással sikerült a gyár területét megtisztítani. (…) Másnap megmaradt 15 (!) emberemmel a téglaszárító színeken és a porcelángyár csarnokain keresztül vonultunk vissza a Dreher-sörgyár és a Jászberényi út felé”. 1945 január 1.

Kőbányai 1944-1956-os eseményekről tudtok valamit?

Ágnes

doncike Creative Commons License 2012.01.23 0 0 6756

Ebben viszont egyetértünk: 4. emelet túl alacsonyan van.

Ha fénykép (amit azért kétlek), akkor inkább valami kéményről készülhetett.

Előzmény: apca (6752)
doncike Creative Commons License 2012.01.23 0 0 6755

"olyan nagyon" tényleg nincs, de ahhoz pont eléggé, hogy a szögek ne stimmeljenek.

A képen szemben látszik a Halom utcai épületek homlokzata, az egyenes, amit behúztál, pedig majdnem párhuzamos a Halom utcával.

Előzmény: apca (6751)
apca Creative Commons License 2012.01.23 0 0 6754

(Jelzem a Martinovics tér 4 sz.-ot még fenntartom.......elég magas a négy emelet.

Ha jobban megnézed, a szemmagasság kb. a Szt. László templom toronyórájával van egy szinten.

A három emeletes házakra elég nagy szöben van rálátása.

Persze az is lehet, hogy valami olyasmin állt a kép készítője, ami már nincs. Mint ahogy pl. Klösz György is a (labor)lovaskocsija tetejéről készített sok budapesti képet.

Előzmény: palisander (6753)
palisander Creative Commons License 2012.01.23 0 0 6753

Ha a Szt. László templomot és a Gergely-Ihász sarkán lévő templomot egy egyenes vonallal összekötjük akkor ezen a vonalon helyezkedik el a fényképen sárgával jelölt épület. Ebből következik, hogy onnan nem készülhetett a kép. (ld. Google Earth)

(Jelzem a Martinovics tér 4 sz.-ot még fenntartom.......elég magas a négy emelet.  :-))

Előzmény: apca (6751)
apca Creative Commons License 2012.01.23 0 0 6752

Szerintem a Martinovics tér 4. sz. Schönteil ház emeletéről.

Szerintem az túl alacsony a látószöghöz képest.

Előzmény: palisander (6749)
apca Creative Commons License 2012.01.23 0 0 6751

A Gergely-Ihász sarok jóval odébb van, a Halom utca vonalán túl.

Azért olyan nagyon arrébb nincs - szerintem.

Előzmény: doncike (6748)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.01.23 0 0 6750

Kőbànya> Halom utca

palisander Creative Commons License 2012.01.23 0 0 6749

Honnan készült?

Szerintem a Martinovics tér 4. sz. Schönteil ház emeletéről.

doncike Creative Commons License 2012.01.23 0 0 6748

A Gergely-Ihász sarok jóval odébb van, a Halom utca vonalán túl.

Előzmény: apca (6745)
james 36 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 6747

Nem is rossz.

Halad a munka. :)) 

Előzmény: apca (6745)
james 36 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 6746

A képeslap mikor készült? Tudja valaki?

Talán a bélyegzés dátuma irányadó lehet.

Ez csak a korabeli térkép előbányászásához kellene.

Rengeteg építkezés történt azokban az időkben,

és mivel vállalkozó szellemű emberek akkor is akadtak,

én arra gondoltam, talán találunk egy gyárkéményt, vagy magasabb ipari épületet.

Keresgélek majd valamit az alsó térképszelvényen, bár azon még nem szerepel annyi épület. 

Előzmény: doncike (6744)
apca Creative Commons License 2012.01.22 0 0 6745

honnan készült a fotó?

Talán a Gergely-Ihász sarkán lévő templom tornyából?

Előzmény: doncike (6744)
doncike Creative Commons License 2012.01.22 0 0 6744

Nem tudom.

Elfogadom, hogy voltak akkoriban színezett képeslapok, de nekem továbbra is gyanús a szög, illetve akkor külön kérdés, hogy honnan készült a fotó?

Előzmény: james 36 (6743)
james 36 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 6743

Üdv mindenkinek.

A képeslap szerintem fotó, és a korabeli jól bevált technikával, manuálisan színezett képeslap.

Az áttetsző festéket ecsettel hordták fel. Ezért nem is nagyon találni két egyformára sikeredett példányt.

Darabra fizették, sokan hazavitték a munkát, mivel csak alkalmanként akadt ilyen elfoglaltság.

A színezet képeslap a legfiatalabb, a ff a kocsikkal, és a térkép korábbiak,

azokon még nem látható minden olyan épület, ami a színesen szerepel.

Természetes, hogy a tévedés nem kizárt.

Valamikor az épülettervek rajzai is megvoltak, a helyrajzi számokkal együtt.

Sajnos valahogy letöröltem őket. De, kerítek még valami érdekest.

Előzmény: doncike (6742)
doncike Creative Commons License 2012.01.21 0 0 6742

Persze, nyilvánvaló, hogy nem fotó, de azért csak kb. azt rajzolta, amit látott (vagy látnia kellene onnan).

Előzmény: Kuruc71 (6734)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.01.21 0 0 6741

Kőbànyai hìr......

http://www.hir24.hu/baleset-bunugy/2012/01/21/a-villamossinek-felett-logott-a-kocsi/

Egy figyelmetlen autós miatt álltak a szerelvények Kőbányán.

Nem sokon múlott...

A villamossínekre hajtott egy sofőr Kőbányán, a Maglódi úton. Áttörte a támfal védőkorlátját, és majdnem a több méteres mélységbe zuhant. Az autó a 3-as villamos vágánya fölött állt meg, félig a levegőben lógva. Szerencsére senki sem sérült meg, de a baleset akadályozta a 3-as, a 28-as és a 37-es villamosok forgalmát.

james 36 Creative Commons License 2012.01.21 0 0 6740

Üdvözletem Fórum lakók!

A Rákosi-rétek elnevezésnek semmi köze az elvtárshoz. Gondolom, hogy viccnek szántad.:)

Gyerekkori emlékeim szerint katonai gyakorló terep, és lőtér volt.

A lőteret magas, párhuzamosan kiépített földhányásokkal vették körül, amik védőfalként

szolgáltak az elszabadult lövedékek, repeszdarabok nem kívánt röppályája ellen.

A háború után terepmotorversenyeket is rendeztek a földhányásokon, és körülöttük.

Ezeken kívül, a rét kiválóan alkalmas volt repülő modell versenyek rendezésére,

amelyen magam is résztvevője voltam két alkalommal az országos bajnokságon, mint kezdő süvölvény.

Eredményeimről a korabeli lapok nem közöltek tudósítást (hi-hi), de nagyon boldog voltam, amikor a megnyitón

a résztvevők neveinek felolvasása közben a magamét is halottam.

Nagy büszkén felpillantottam édesapámra, na mit szól, micsoda fiad van.:)).

A Törekvés pálya területén, a Bihari út felöli oldalon volt található egy kisebb épület rész,

melyben modellező műhely működött, vezetője egy kiváló ember, Horváth Ernő volt.

Idézet a Rákos-patak honlapról:

„A Felsőrákosi-rétek Budapest X. kerületében helyezkednek el a Rákos-patak északi partján.

Több szétszabdalt része van. A fő területet a Túzok utca vágja kétfelé, ez a térkép bal oldalán lévő nagy összefüggő terület"

Előzmény: szenyor73 (6736)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.01.21 0 0 6739

és itt szenyor 73 ?.-)))

kakkuktojas Creative Commons License 2012.01.21 0 0 6738

Szenyor73 itt is ismerös vagy ?.))))

kakkuktojas Creative Commons License 2012.01.21 0 0 6737

Az Èlessarok utàn àt a hid alatt a Fehér ùt két oldalàn a Kerepesi ùtig terül el. Itt màr kiràlyaink is vontak össze sereget. Engem meg viperàval fenyegettek mindig :-))) Odajàrtam a növénytanbòl viràgokat ,bogarakat gyűjteni/préselni.

Nagyon egy területen mozogtunk szenyor73 :-))) "Százlépcső, Pupu, Rotyi környékét jártuk" :-)))

A szülő tudta nélkülről jut eszembe : jöttünk ki a sulibòl /àltalànos/ és hallottuk ég a Sörgyàr. Egy iskolatàrssal rögtön el oda szülők tudta nélkül. Na amikor hazaértem kaptam is a fejemre hol voltam mert ùgy 3 òràval később értem haza mint kellett:-)))

Előzmény: szenyor73 (6736)
szenyor73 Creative Commons License 2012.01.21 0 0 6736

Az emberfia gyerekkorában bejárta rendesen a környéket, jelesül Kőbányát, a szülők tudta nélkül is:-) Mi elsősorban a Százlépcső, Pupu, Rotyi környékét jártuk, de elmentünk a Raki-ra is, amit talán Rákosiról neveztek el. A hatvanas években az a pletyka terjedt el, hogy veszélyes ez a környék, nem ajánlatos ott kóborolni, mert katonai fegyverzet hulladékai vannak a területen. Igaz volt ez a szóbeszéd vagy csak elrettentésként hozták fel a gyerkőcöknek ? Erről várnék élményt vagy valami ismertetőt, aki biztosabbat tud erről a területről és persze a kérdés: hol is volt (van) ez a "tér" ? :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!