Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 2023.10.18 0 1 47126

Szia !

 

Laikusként azt gondolom , hogy a gyújtásnál már túl sok a gáz az égéstérben és ezért pukkan . A napokban javítottam a fiamék ősrégi kazánját  és ott is hasonló volt a helyzet ( igaz ez egy klasszikus őrlángos kazán Gasex 24  ) A megoldás nála az volt , hogy az őrlángot megnöveltem és ráirányítottam jobban a gázégőre , így lágyan halkan lobban be a láng . Gondolom nálad is csak beállítás kérdése ( gázmennyiség ) , hogy lágyan és halkan induljon az égés .

Előzmény: Ercsi201 (47125)
Ercsi201 Creative Commons License 2023.10.18 0 0 47125

Kedves tudós emberek! Anyukám kazánja nagyokat pukkan néha, ha kinyitja a melegvizet, vagy ha fel van kapcsolva a fűtés. Nem ritmusos csak neha pukkan teljesen váratlanul. Vaillant kazán, 2002-ben lett beszerelve. Teljesen jól működik amúgy, de a pukkanás miatt kihívott szerelőt is meg kéményseprőt is és tök mást mondtak neki. A szerelő adott egy 350ezres ajánlatot, szerinte a kémény bélés van elöregedve és ki kell cserélni, plusz a kazánt ki kell pucolni. Az állami kéményes bácsi pedig azt mondta, hogy a bélésnek semmi baja, max akkor érdemes kicserélni, ha a kazánt is kicseréltetjük. Kinek van igaza? Kérjünk még több véleményt? Teljes laikusok vagyunk, kíméletesen a szakkifejezésekkel, kérlek. :) Előre is nagyon köszönök minden segítséget.

Ferkósza Creative Commons License 2023.10.17 0 0 47124

Sziasztok!

Meglévő nyílt égésterű kazán cseréjére, kéménybélelésre és kb. 40m acél gázcső feljebb helyezésére ma kaptunk egy finom árajánlatot Budapesten: 3,5M. 

Erősítsetek meg, hogy ez a pofátlanság teteje, ugye?

Amúgy Hajdu kazánt néztünk ki 200l melegvíztárolóval, de még ezzel együtt se kellene ilyen sokba kerülnie.

Oplatka Creative Commons License 2023.10.13 0 0 47122

Köszönöm a véleményeket. A Géniusz És Társa Bt. munkatársai szerelték be a kazánt néhány éve.

Előzmény: Sony Black (47121)
Sony Black Creative Commons License 2023.10.12 -1 0 47121

A villanyosnak nem volt esze...

Azt az EPH bilincset onnan le kell szedni. Csövet szétszedni, szemrevételezni hogy nem e lyukas, és megtisztítani újra peremezni ha kell, és új tömítéssel összerakni. A Villanyosnak meg megmondani, hogy bordás csőre nem teszünk EPH bilincset!!!

Előzmény: Oplatka (47119)
nixon70 Creative Commons License 2023.10.12 0 1 47120

Hali!

Úgy látom, hogy szivárgás.

Utánhúzás, vagy tömítéscsere.

Előzmény: Oplatka (47119)
Oplatka Creative Commons License 2023.10.12 0 0 47119

Helló!

 

Érdeklődöm, hogy mi okozza ezt a jelenséget és mi a teendő?

 

Bandi1976 Creative Commons License 2023.10.10 0 0 47118

Sziasztok

 

A segítségeteket szeretném kérni! Tegnap a kondenzációs kazánomnál fura dologra lettem figyelmes. Elindulás után 1-2 mp múlva bugyogó hang jön a kazánból. Riello a típusa, 2 éves kazán. Eddig ilyet nem produkált, az évi karbantartás májusban meg volt. 2 hete elindítottam ( a fűtési szezon előtti próbára ), és azóta esténként 30-60 percet jár. A nyomás megvan a kazán mérőjén, víz nem folyt el belőle. Áramtalanítás után lefuttatja a légtelenítést, begyújt, majd mikor a hang jön látom hogy a láng ikon eltűnik.

 

Előre is köszönöm a segítséget/tanácsot

 

vik.horvath Creative Commons License 2023.10.09 0 0 47117

Köszönöm!

Gondolom amit kell megcsinál, mér, állit ha azt mutatja a mérés. Kiporszívóztam ha már leszedtem a burkolatot, de majd megcsinálja a kazános is. Csak az volt a kérdés hogy kell-e itt savazgatni, nem csinál-e vele több kárt mint hasznot, meg a kelleténél sokkal jobban ne akarjon átvágni. :)

Még egyszer köszönöm Nektek!

 

 

Előzmény: Törölt nick (47116)
Törölt nick Creative Commons License 2023.10.09 0 0 47116

Azért a hcs. között van ám kosz.

 

A levegőellátást, szifont, szűrőket, CO-t is ellenőrizni kéne.

Előzmény: kormos* (47115)
kormos* Creative Commons License 2023.10.09 -1 0 47115

Ez tükör tiszta, csak bélyegezzen

Előzmény: vik.horvath (47114)
vik.horvath Creative Commons License 2023.10.09 0 0 47114

Próbálom beilleszteni valahogy a képeket, de nem nagyon sikerül... :(

 

 

Köszi,
Viktor

Előzmény: vik.horvath (47113)
vik.horvath Creative Commons License 2023.10.09 0 0 47113

Sziasztok!


Januárban beüzemelt Genus One System karbantartása lassan aktuális, ha ideér a szerelő.

Csak fűtés van, nincs tároló rákötve, szóval már egy jó ideje nem üzemel, de lassan aktuális.
Kb. 4-500m3 gázt fűtött el, de pont emiatt nyilván jó sok volt a gyújtásszám.


Mit engedjek neki?
-kötelező ezt a hőcserélőt vegyszerrel mosogatnia?

-ha nem kötelező, de mégis azzal mosogatná engedjem neki, nem okoz-e hosszútávon több kárt?
-ha elektródát akar cserélni engedjek-e neki?

 

Mire figyeljek még azonkívül, hogy ne sima vas drótkefével, fűrészlappal stb. szerszámmal "munkálkodjon"?

 

Így néz ki most, itt-ott ilyen pontszerű ráégéseket érzek a hőcserélőn.

 

 

Sayrec Creative Commons License 2023.10.07 0 0 47112

Helló! 

 

Infó kellene ! Van egy Brötje PWHS 24 es gázkazán ! Amikor begyújt akkor felvillan a kis láng . 3fokozata van , felpörög , de utána azonnal le is megy a legkisseb fokozatra és nem emeli fel . Valami beállítás blokkolhatja ? 

Köszönöm a segítséget !

Enrico Mattei Creative Commons License 2023.10.06 0 0 47111

Sziasztok! Egy felújításon áteső 77m3-es kis családi ház ellátására a helyi épületgépészeti boltos egy WESTEN Pulsar Condens (7669493) kombi kazánt vásároltatott meg a barátnőmmel. A készülék egyenlőre még bontatlan és van lehetőség vissza cserélni egy másik készülékre amennyiben úgy döntenénk. Szeretném kérdezni tapasztalatok alapján mennyire jó választás? Utána olvasva témában, engem nem igazán győzött meg és nagyon nem szeretnék ezzel is szívni a későbbiek folyamán. Amennyiben lenne jobb választás ebben a kategóriában, akár drágábban egy kicsivel mit javasolnátok? A boltos, meg elvileg pár itteni szerelő a Baxi, Vaillant-ot mondták, ha esetleg jobbat szeretnénk. Én Bosch 2500 -ra gondoltam, de arra azt mondták kilyukad benne a hőcserélő, meg hogy nincs alkatrész és erre felé csak egy ember tudja javítani, aki a legelfoglaltabb.

Captainrush09 Creative Commons License 2023.10.06 0 0 47110

Köszönöm.

Előzmény: kormos* (47108)
kormos* Creative Commons License 2023.10.05 0 0 47109

Nekem ilyen van a szekunder körben a hőcserélő után, de nincs autómatára állítva.

Előzmény: kormos* (47108)
kormos* Creative Commons License 2023.10.05 0 0 47108

Ha nincs jobb ötleted, egy ilyet becsavarsz valahová.

 

https://szerelvenybolt.hu/watts-kazantolto-aut-alomd-11251

Előzmény: Captainrush09 (47105)
Zs:) Creative Commons License 2023.10.05 0 0 47107

Ha 1,3-1,5 között volt valahol a kiszámolt, beállított érték, akkor annyira kell visszanyomni. Esetleg akkor már ellenőrizni kell a tágulási előfeszítési nyomását is. Valahol biztos van a rendszeren egy csap, ahova egy légtelenített slaggal rá lehet csatlakozni.

Előzmény: Captainrush09 (47106)
Captainrush09 Creative Commons License 2023.10.05 0 0 47106

Nincs bajom vele ha ez így megfelelő,csak 1.3-1.5 szokott lenni .Gondoltam megkèrdezem ha esetleg mèg lejjebb menne .

Előzmény: Zs:) (47103)
Captainrush09 Creative Commons License 2023.10.05 0 0 47105

Köszönöm...ahol eddig szoktam egy gyárilag hozzá való mágnes segítségével,úgy nem lehet màr,nem működik az a mágnes szelep.

Előzmény: Sony Black (47104)
Sony Black Creative Commons License 2023.10.05 -1 1 47104

Ott ahol eddig is! Attól, hogy lett egy külső tágulásid, a víz feltöltési helyed nem változott :)

Előzmény: Captainrush09 (47102)
Zs:) Creative Commons License 2023.10.05 0 0 47103

Mi a baj a 0,9 barral?

Mennyire számolták ki a rendszernyomást?

 

Előzmény: Captainrush09 (47102)
Captainrush09 Creative Commons License 2023.10.04 0 0 47102

Sziasztok

 

Adott egy Ariston Genius System 24 kondenzációs kazán .Májusban feltettek egy kiegyenlítő tartályt a kazanon kívülre.. Nyomás 0.9 bár. Hogy tudom vízzel feltölteni kicsit,h a nyomás feljebb menjen? 

Mágnes szeleppel működött eddig amíg a kazánban lévő kiegyenlítő tartály működött.

Köszönöm 

Sony Black Creative Commons License 2023.10.04 -1 0 47101

Nem nagyon értem hogy lehet kombi gázkazán ha volt hozzá tároló is. Akkor ez vagy nem kombi vagy valami sufnis a tároló megoldás. Ha mégis fűtő kazán volt és külön HMV tároló, akkor nem értem miért kellene bármit is átalakítani, ilyen-olyanra. Marad minden úgy ahogy van, és lecseréled egy új Viessmann-ra a kazánt. Semmit nem kell átalakítani, még a csövezést sem. Mi a probléma? Csak kazán csere kéménnyel. 2 fürdő van, tehát hagynám a tárolót egyértelműen. A kombi kazán felejtős. 

Előzmény: Kovacs Lacko (47096)
coffein2 Creative Commons License 2023.09.29 0 0 47100

Sziasztok

Ariston Genus One kijelző panel lakat érintésre nem oldja fel ...

 Kijelző panel csere ?

akutya Creative Commons License 2023.09.28 0 0 47099

Melyik kazánt érdemes választani?

Ariston Clas One + wifi 24 

Wolf FGB-K-24 gázkészülék

 

köszi

Adam CW400 Creative Commons License 2023.09.24 0 0 47098

Sziasztok,

 

Segítsetek légyszives hogy tudom átállítani, hogy a kijelzőn a belső hőmérsékletet mutassa, ne pedig az előremenőt.

Alany: Bosch CW400

 

Köszi

kalfer Creative Commons License 2023.09.19 0 0 47097

".... hogy a vaillanthoz csak a saját kémény a jó, az sem jó pont...."

Nálam a legkisebb gond volt a szereléskor, mert a régi külső kéménybe lett behúzva a Vaillant "kémény". Mivel darabokból van, könnyen ment a behúzása is, a szigorú kéményseprő is gond nélkül átvette. 

Előzmény: DYWLKR (47081)
Kovacs Lacko Creative Commons License 2023.09.18 0 0 47096

Sziasztok!

 

Különálló családi házban (cirkós fűtés, radiátorokkal, sajnos padlófűtés nincsen, 135 m2 alapterületen, 4 fős család, 2 fürdőszobával) a nyílt égésterű Viessman kombi kazánom döglődik, sajnos cserélnem kell. Volt hozza száz literes HMV tároló is. 

 

A szakik két megoldást ajánlottak kondenzációs kazánra:

1. van aki víztározó nélküli kombikazánt ajánl és kifejezetten óva int a víztárolótól, több hibalehetőség, több felesleges vizmelegitgetés és emiatt magasabb fogyasztás

2. van aki HMV indirekt tárolóval kombinált sima fűtéshez való kazánra esküszik váltószeleppel, elektromos fűtőszál betéttel

 

Mindkét esetben kell kéménybélelés, úgyhogy jelentős beruházás vár rám :-( 

 

Mi a tapasztalat a fenti két megoldás kapcsán? Melyiket érdemes választani? Rengeteget olvastam már utána, de nem lettem okosabb...

 

Ha mar új kazánt és a kazánhoz szükséges csövezést is újra kell alakítani nem lenne értelme a fűtési rendszer oda és vissza ágához esetleg egy potenciális jövőbeli hőszivattyús rásegitéshez (van napelem) előre kialakítani egy rácsatlakozást valamilyen váltószeleppel? Laikus vagyok... lehet ennek értelme?

 

Tudtok esetleg megbizható gépeket ajánlani? Inkább fizetek érte most többet, csak ne a karbantartással szívjak majd a jövőben és a méregdrága     alkatrészárakkal... ja és legyen szervizháttér :-)

 

Bármilyen tippet előre is köszönök! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!