Keresés

Részletes keresés

Dinnyike Creative Commons License 2016.07.21 0 0 3624

Köszönöm a választ. Van még egy kérdésem mindenütt azt olvastam követség oldalán is, hogy új tipusú személy igazolvánnyal át lehet kellni Délről Északra viszont több autó kölcsönző is kért tőlünk utlevél számot. Nem igazán értem miért ha nem kell se a beutazáshoz se az átkeléshez útlevél. Ti mit tudtok erről?

 

stevegum Creative Commons License 2016.07.21 0 0 3623

Sziasztok! 

Tegnap érkeztünk haza Ciprusról, akinek a Hotel Sempatiról kellenek infók szívesen adok, egyébként nagyon kellemes, tartalmas és várakozáson felüli kikapcsolódás volt, csak ajánlani tudom mindenkinek Észak-Ciprust! 

Köszönet mindenkinek a korábbi információkért.

VikTam Creative Commons License 2016.07.21 0 0 3622

Akkor Agios Dometios-nál kellene átmennetek, ez Nocisiánál (Lefkosia) van. Még a fővárostól nyugatra Asromeritis-Zodhia (Bostanci) az átkelő ami nyitva van, de az már kerülő. A délen bérelt autóval át lehet menni északra, fordítva viszont nem. A török oldalon bérelt autót visszafordítják! Jah és készüljetek a baloldali közlekedésre, vicces a körforgalomba balra bemenni...

Előzmény: Dinnyike (3621)
Dinnyike Creative Commons License 2016.07.21 0 0 3621

Sziasztok,

 

Mi dél Ciprusra fogunk érkezni Larnaca repterére a szállásunk észak Cipruson lesz. Érdeklődnék hogy bérautóval hogy és hol lehet biztonságosan átkelni délről északra. Kyernia közelében lesz a szállásunk tehát olyan átkellő pont kellene ami ehhez közel esik. Esetleg ha tudtok autó bérlés céljából egy megbízható szolgáltató javasolni azt is nagyon megkösszöném.

Barbibabika Creative Commons License 2016.07.19 0 0 3620

Igenn, csak már nem szeretnék több hotelt látni :). Majd jövőre. 

Előzmény: zsizsikke (3619)
zsizsikke Creative Commons License 2016.07.19 0 0 3619

Oké, csak azért kérdeztem, mert akkor szabadabb a hotel- (és ugye ezzel a partszakasz-) választás. 

 

Vegyél majd repjegyet korán, és könnyebb lesz. :) 

Előzmény: Barbibabika (3617)
csaba08 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 3618

Szia

Írj email.
Beszéljünk telcsin.

Csaba

Előzmény: Barbibabika (3614)
Barbibabika Creative Commons License 2016.07.19 0 0 3617

Igazából annyi időt ráfordítottam már, h rengeteg országot, hotelt néztem, hogy már egyáltalán nincs kedvem ezzel foglalkozni. Férjem is egyszer ezt találta ki, egyszer azt....... 1 hete egész nap ezzel foglalkozom. Már nem érdekel. Már csak dönteni kell, h Tsokkos, vagy Noah, aztán befejeztem.Elég volt :) Annyi előnyöm van az egészből, h jövőre van kiírva pár hotel, repülőt kell nézni, azt csááá. kb 1 nap lesz, nem 1 hét :)

Előzmény: zsizsikke (3615)
Barbibabika Creative Commons License 2016.07.19 0 0 3616

Mindegy mikor, itt olvastam, h szeptemberben igen csak jó idő van még. 

Előzmény: zsizsikke (3615)
zsizsikke Creative Commons License 2016.07.18 0 0 3615

Tuti nem érdemes már a saját szervezés? Szeptemberben mikor mennétek?

Előzmény: Barbibabika (3614)
Barbibabika Creative Commons License 2016.07.18 0 0 3614

Szia Csabi!

Közvetítő iroda, de Green-es. Törökországban történtek miatt férjemtől, és anyukámtól azt hallgatom, h 2 gyerekkel török területre ne menjünk. Pedig szerintem idáig nem jönnek el a dolgok.....max, ugye, h törökbe száll le a gép. Rengeteg ajánlatot kaptunk más helyekről, de árban drágábbak, szolgáltatásban kevesebbek. Így most déli részt néztem Tsokkos Anastasia-t. Bocsi, az off-ért. Esetleg erről a szállodáról van saját tapasztalatod, véleményed? Bár én még mindig északra szeretnék menni. Szal holnap még megyek egy kört, hogy Noah, vagy ez. De megfogadtam, jövőre saját szervezés lesz, anno Mallorca-ra is úgy mentünk, sokkal kedvezőbb volt árban.......

Előzmény: csaba08 (3613)
csaba08 Creative Commons License 2016.07.18 0 0 3613

Szia!

Köszönöm a megszólítást!
Mindkét szálloda nagyon jó gyerekekkel.
Az Acapulco olcsóbb, a Noah egy luxusabb kivitel.
Kettő közül nekem a Noah a kedvenc. :))

Van már iroda, hogy kivel mennétek?

Üdv: Csabi

Előzmény: Barbibabika (3609)
szuromia Creative Commons License 2016.07.18 0 0 3612

A Salamis egyik étterme áprilisban leégett, van róla pár fotó a Tripadvisoron és a google maps képén is szépen látszik az elüszkösödött tetőszerkezet. Van esetleg valami infó róla, hogy ez mennyiben befolyásolja a szálloda mindennapi életét:

szuromia Creative Commons License 2016.07.18 0 0 3611

Tegnap már biztosan rendben üzemelt minden reptér.

Előzmény: Nico66 (3610)
Nico66 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 3610

Kedves Utastarsak, 

Tud valaki informaciot adni arrol, hogy a torok puccs miatti antalya-i repter akadaly volt-e valamilyen hatassal az ercani repulok varakoztatasara? Pl. Tobbet kellett varni, vagy mas repteren kellett megtartani a technikai szunetet?

Koszonom,

Nico66

Barbibabika Creative Commons License 2016.07.17 0 0 3609

Sziasztok! 

Vissza olvastam itt is 30 oldalt, meg a másik Ciprus oldalon. Szeptemberben szeretnénk nyaralni menni, 2 felnőtt, és 2 kicsi gyerek, akkor másfél- és 4 évessel. 2 hotel van, ami a nyerő. Acapulco Resort nekem tetszik, Noah's Ark Delux férjemnek. Tudom, hogy Noah-nál nincs semmi, de 2 picivel lehet nem is mennénk sehova,  mert  a picinek lesz babakocsi, a nagynak nem, és hát neki "sokat fáj a lába", ha gyalogolni kell :). Nekünk fontos a kaja, de gondolom az mindkettőnél nagyon jó, szeretem a tengeri herkentyűket, szeretem az ízeket, szal én nem tudok elleni vajas kenyéren, mint valaki azt írta :). Mindegyiknél vannak a gyerekeknek medence, csúszda, miniclub, disco, játszótér......... Ha jól tudom a szobák is elég jók, 30-32nm-esek. Esetleg tengeri látnivalókról tud valaki írni sznorizás szempontjából? Ha jól emlékszem, olvastam, h Acapulco-nál teknősökkel lehet találkozni, szeptemberben is? Szóval valakinek valamilyen vélemény, hogy esetleg miért ezt, vagy azt a hotelt válasszuk? Csaba? :) 

zsizsikke Creative Commons License 2016.07.15 0 0 3608

Nu majd tudni szeretném a részleteket, meg mindent:)

Előzmény: Kala53 (3606)
csaba08 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 3607

Szia,

Technikai megálló kb.35-40 perc.

Ennyi a gép fordulási ideje amit a földön kell töltenie. 

Nem irodától függ, teljesen mindegy melyik irodával mész.

 

Üdv: Csabi

Előzmény: Kala53 (3604)
Kala53 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 3606

Változott az útiterv. Hosszas keresgélés után Észak-Ciprus mellett döntöttünk.

Előzmény: zsizsikke (3605)
zsizsikke Creative Commons License 2016.07.14 0 0 3605

Rodosz felé Antalyában?:)

Előzmény: Kala53 (3604)
Kala53 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 3604

Szia !

 

Olvastam az írásod és látom , hogy a Green Travellel mentetek. Mennyi ideig állt a repülő Antalyában, kb mennyi volt a technikai szünet ? Illetve ez idő alatt kaptatok ellátást ? Engem leginkább a folyadék miatt izgat a kérdés, hogy felszállás előtt vegyünk-e emiatt több ásványvizet vagy  elegendő az ellátás ilyen szempontból a repülőn.

Előzmény: kerno51 (3569)
csaba08 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 3603

Szia Kala53!

Ha a Salamisba mentek, akkor Famagusta és Salamis ami bejárható ott helyben.
Famagusta óvárosi rész, Varosha a "szellemváros" - ezt az Arkin Palm Beach hotel homokos partjáról a legjobb megnézni.
St.Barnabás sírhelye és az ikonmúzeum és Salamis ősi városa.

Kb. ezeket tudjátok helyben megnézni.

Karpazra, Kyreniába és Nicosiába Kirner Zsuzsi útjait javasolnám, ha kéred, megadom az elérhetőségeit.

Szokás alkudozni, persze ők is törökök. :)
Bármi kérdésed van, keress bátran.

A Salamis az már fix? Iroda meg van már?

 

Üdv: Csabi

http://www.nctohungary.com/

Előzmény: Kala53 (3602)
Kala53 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 3602

Szia !  

                                                                                                                                    Törökországban már többször nyaraltunk, ott sokszor magunk indultunk el dolmusszal kirándulni, illetve kisebb alkudozás után többször befizettünk a helyi utazási irodák programjaira. Kérdésem, hogy Észak Cipruson van-e erre lehetőség ? Terveink szerint a Salamis Bay Conti hotelbe megyünk és szeretnénk körülnézni. Ciprus déli részét ismerjük, sok helyen jártunk már a szigeten, de eddig az északi rész kimaradt. Mit javasolsz, melyik látnivalókat lehet egyszerűen dolmusszal elérni és mire lehet esetleg helyben befizetni ? Illetve szokás-e alkudozni, mint Törökországban ?

Válaszaid előre is köszönöm.

Előzmény: csaba08 (3600)
csaba08 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 3601

Szia!

Mobilról hazatelefonálni így kell: +36 20/xxx-xx-xx   vagy 00 36 20/xxx-xx-xx

Értelem szerűen a szolgáltatói előhívó változik 20, 30, vagy épp 70-re :)

Bp esetén +36 1 xxx-xx-xx  vagy 00 36 1 xxx-xx-xx

 

Remélem segíthettem :)

Üdv: Csabi

 

Előzmény: stevegum (3597)
csaba08 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 3600

Szia!

Kirner Zsuzsi független, nem utazási iroda alkalmazottja.
Ha tudok segítek neked, kérdezz bátran.

Üdv: Csabi

Előzmény: Kala53 (3598)
hegedusedina1983 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 3599

Szia.

 

A tenger nem egy Horvátország Lopar sekélységű,viszont nem mélyül túl gyorsan.Finom homokos az alja,néhol vannak benne nagyobb kövek.Nagyon jó meleg,simán belegyalogoltunk vacogás nélkül.

Nem tudom,hogy Zsuzsa melyik utazási idodánál dolgozik.Én e-amilen vettem fel vele a kapcsolatot.

Előzmény: Kala53 (3598)
Kala53 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 3598

Kedves Edina !

 

Mi is a Salamis Hotelt néztük ki. Kérdésem volna hozzád, hogy a tenger sekély vagy gyorsan mélyülő, illetve az általaf említett Kirner Zsuzsa melyik iroda kint idegenvezetője ? Válaszod előre is köszönöm.

Előzmény: hegedusedina1983 (3574)
stevegum Creative Commons License 2016.07.12 0 0 3597

Nem tudom, arról volt-e szó, hogy mobilról - Telenor- hogy lehet hazatelefonálni? Van-e valamilyen előhívó kód?

Köszi

hegedusedina1983 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 3596

Szia.

Igen végül minden jól alakult a nyaralás tökéletesre sikeredett.:)

Előzmény: zsizsikke (3595)
zsizsikke Creative Commons License 2016.07.11 0 0 3595

Na akkor végül szerencsére csak minden jól alakult.

 

Persze az idő attól is függ mennyi időt vesz igénybe az útlevelek ellenőrzése a határ átlépésnél.

 

Nyilván ez sokat számít, de a transzferidőt nem befolyásolja. A buszutat legfeljebb köztes megállók vagy a szállodák száma befolyásolja, ahová egy busszal viszik az utasokat.

Előzmény: hegedusedina1983 (3582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!