Keresés

Részletes keresés

Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.10.16 0 0 452


Velemérvölgy ősszel.

Egyre gyakrabban jelenik meg esténként és reggelenként a tájra oly jellemző (de e képen még nem látható), laposan úszó ködfátyol.

Lassan elmaradnak a túristák, bezárnak a kisebb szálláshelyek, gyérül a helyi kocsma forgalma (csak néhány rendíthetetelen polgár tart ki mindhalálig a söröskorsó mellett).
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.10.16 0 0 451


A veleméri román stílusú Csinyálóház egyik ablaka.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.10.16 0 0 450
A magyar rekordot egy kétmázsás tök tartja. A kanadai rekorder talán 6-7 mázsás, ha jól emlékszem.
Előzmény: extekergo (444)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.10.16 0 0 449


Ha valaki meg tudja mondani, hogy mi a neve ennek az árokban nőtt veleméri virágnak, akkor azért hálás leszek. Lehet, hogy valami kertből elszabadult dísznövény lenne?
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.10.16 0 0 448


A bajánsenyei lovasok.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.10.16 0 0 447
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.10.16 0 0 446
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.10.16 0 0 445
Amikor keresztülhajtottam Őriszentpéteren, készítettem néhány fényképet a tökből (is) készített szobrokról. Egyéb rendkívüli eseménnyel nem találkoztam. Bajánsenyén volt egy lovas-szekeres felvonulás, de az talán nem a tökfesztiválhoz kapcsolódó esemény volt.

Előzmény: extekergo (444)
extekergo Creative Commons License 2006.10.13 0 0 444
Na, akkor egy igazi tök, az őstermelőtől. (nem én vagyok az) :)))
Előzmény: Tiszteletes úr (443)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.10.13 0 0 443
Én nem fogok elmenni a tökfesztiválra, mert szombaton felmegyek Pestre, előtte meg dolgoznom kell. Jön egy asztalos és segíteni kell, nehogy másik lépcsőt csináljon a megrendelt helyett. Ezért aztán ebben a rovatban nem lesznek fényképek a tökfesztiválról. Hacsak az őriszentpéteri teleház honlapjára nem kerül fel néhány, vagy valamelyik ismeretlen és kedves olvtársunk fel nem rak.

Üdv!
Előzmény: extekergo (442)
extekergo Creative Commons License 2006.10.05 0 0 442
Hát én nem akarok... messze van egy kicsinyt. De ha hiszed, ha nem, épp tegnap "gyártottam" töklámpást az unokáimnak! Gyermekkori nosztalgia...

Ha akad majd kép, itt megnéznénk! :)
Előzmény: Tiszteletes úr (441)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.10.05 0 0 441
Mindenki az őriszentpéteri tökfesztiválra akar eljönni?

Mintha átmelegedtek volna a telefonvonalak. Szállást keres boldog s boldogtalan. Még a szomszéd falvak szálláshelyei is betelnek.

Mit tud ez a tökfesztivál?

Valamit biztosan. Hálistennek.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.09.11 0 0 440
Igen, pontosan erről van szó. Pesten, ha valami rosszat tesz valaki, azonnal eltűnhet a szemtanúk elől. Falun meg az unokáját is megítélik miatta.
Előzmény: Nikolade (439)
Nikolade Creative Commons License 2006.09.09 0 0 439
Erre mondaná azt a pesti, hogy "vigyázni is kell, mit teszel, v. mondasz", vagyis bizonyos fokú szabadság-korlát ez. Persze kutya bánja, még így is több valódi érték van falun, mint Bp-en.
Előzmény: Tiszteletes úr (438)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.09.09 0 0 438
A kis falvakban könnyebb embernek maradni, mert itt ismerik egymást, de egymás nagyapját is a családok.
Előzmény: extekergo (436)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.09.09 0 0 437
Tudod, hogy mi a veleméri honlap www.welemer.hu mottója?

Velemér, a béke szigete.

Remélem, még sokáig az is marad.
Előzmény: extekergo (434)
extekergo Creative Commons License 2006.09.08 0 0 436
Akkor talán mégis a falusi emberekkel van a baj. A "nagyfalusiakkal"! :(
Előzmény: Nikolade (435)
Nikolade Creative Commons License 2006.09.08 0 0 435
Hja, anyósom se hiszi el, hogy mi egy jurtát kinn akarunk ott hagyni a szabadban... mert biztosan másnapra elviszik... Hiába mondtam neki, hogy még az autót se nagyon kell arrafelé bezárni, nemhogy riasztani. De mindegy, pesti embernek ez csak mese. Sajnos.
Előzmény: extekergo (434)
extekergo Creative Commons License 2006.09.08 0 0 434
Ez olyan meseszerüen hangzik... Kezdhetnénk úgy is, egyszer volt, hol nem volt... S régebben tényleg ez általános dolog volt más tájakon is. De mintha valami más bolygóról érkezők szállták volna meg az országot, akiknek a kerítésépítés születési adottság, s egy másik részüknek pedig, a más tulajdonának gátlástalan használata szintén. Tiszta kommonizmus... ja, vagy ezt akarták apáink, nagyapáink "elvtársai"? Sajnos sikerült. S amikor az emberfia az általad leírt körülmények közé kerül, csak néz mint a moziban. De azért anno jó volt ott nézelődni egy kerékpáros túra alkalmával...
Előzmény: Tiszteletes úr (433)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.09.07 0 0 433
Veleméren, tudtommal, nincs zsákutca. Lehetséges persze, hogy az erdőbe vezető utcát mondta az informátorod zsákutcának. Nem tudok ilyen eladó házról, de ettől még lehet.

Az, hogy egy házhoz két telek is tartozik s ezek az utca két oldalán egymással szemben helyezkednek el, tipikus veleméri jelenség. Valamikor ez lehetetett az általános. A dombokon települő családok ugyanis rokonok voltak s természetesen átjártak egymás telkén keresztül. Amikor az így kialakult ösvényekből utcákat (közterületeket) szerveztek, az eredetileg egységes telket ezzel kettévágták.

Az én telkemen is keresztüljár az egyik szomszéd a földjét művelni és igen büszke vagyok rá, hogy ez a régi hagyomány még él egy kissé. Ehhez persze az kell, hogy a házak és a telkek ne legyenek körülkerítve.

Szóval ez egy boldog és szabad világ, ahol az emberek nem félnek egymástól.

S persze a lopás is ismeretlen fogalom. Tudják ugyan, hogy lopás van a világon, de ez a távoli tájakra jellemző egzotikus valami, mint a tornádó, meg a szökőár is.

Disznóöléskor a sonkákat a pajtában szokták felfüggeszteni egy darabig, a pajtákat pedig semmivel nem zárják be, csupán behajtják az ajtaját, hogy a kutya ne tévedjen a sonkák közzé.

Csak a konyhakertet kerítik körül, mert a tyúkok kirugnák a salátát s tán megennék a paradicsomot is.
Előzmény: Nikolade (432)
Nikolade Creative Commons License 2006.09.05 0 0 432
Úgy hallottam, Veleméren van egy eladó ház, egy kis zsákutcában (gondolom, a fő útról fölfelé ágazik), ahol a ház az út egyik oldalán, a hozzá tartozó telek pedig a másik oldalon található. Nem tud véletlen ilyesmiről?
Előzmény: Tiszteletes úr (431)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.08.29 0 0 431
Ma este negyed nyolctól a veleméri Cipó borozóban fogok elpusztítani egy adag marhalábszárból készült vacsorát. Tulajdonos és kitűnő főszakács Kenyér István. Az étteremről készült fényképet meg lehet tekinteni a www.kuriasor.extra.hu oldalon.

Tisztelettel várlak itt, vagy később bármikor a Cserépmadár szálláson. A villanypostacímem: vargageza2@gmail.com. Természetesen fel foglak hívni telefonon is.
Előzmény: Nikolade (430)
Nikolade Creative Commons License 2006.08.28 0 0 430
Ezek szerint már nem tudom majd elolvasni a válaszát. Remélem, még a héten benéz ide.. Mindenesetre ha nem hív, benézek majd a Cserépmadár portára.
Előzmény: Tiszteletes úr (428)
Nikolade Creative Commons License 2006.08.28 0 0 429
Kedves Tiszteletes Úr! Próbáltam Önnek e-mailt küldeni, de valamiért nem ment át, így most itt próbálkozom újra, a fórumon.
Alább írta, hogy tud eladó házakról, telkekről. Én ezügyben szeretném a segítségét kérni, mivel Budapest mellől megyünk le (már többedszer) 3 pici gyerekkel, és jó lenne, ha valaki mutatna (v. mondana) valami igazán szépet. A helyi ingatlanossal már sokmindent láttunk, de az a gondom, hogy ő nagyon sokat akar az egyes üzeleteken keresni... Igazából valami szép felújítandó, v. beköltözhető ház érdekelne melléképületekkel, nagy területtel, vagy "csak" nagy telek, jó áron. A teleházas hölgy nemesnépi házát már láttuk. Igazából nekem Velemér a szívem csücske, és Kercaszomor. De Magyarföldet is szeretem, csak ott már teljesen ismerem a kínálatot.
Örülnék, ha találkozhatnánk valamikor. Legközelebb holnap megyünk le a családommal, Őriszentpéteren fogunk megszállni (a Harangláb portát háromszor próbáltam lefoglalni, mindig teltházas volt sajnos - vagy szerencsére :) és csütörtökig, esetleg péntekig maradunk.
Igazán hálás volnék, ha szánna ránk egy kis időt, mert látom, hogy Ön igazán bennfentes.
Ha holnapig nem válaszolna, ideírom a telefonszámom: 70/33 55 216. Jó lett volna "privát" úton megtalálni Önt, de ha csak így megy, hát nincs mit tenni...
Köszönettel:
B. Nikoletta
Előzmény: Tiszteletes úr (428)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.08.24 0 0 428
Ha ez előfordult, akkor azért a szíves elnézésedet kérjük. Nem volt szándékos. Amikor néha van egy kis időnk a netezésre, akkor gyakran már nem tudjuk, mit tettünk fel korábban s mit nem. Amikor végignézed egyszerre, akkor jobban szembetűnik.

Számolj majd be arról, mit láttál Lentiben!

Mellesleg a www.tar.hu/cserepmadar honlapon van egy "túraajánlatok" nevű menűpont s azon belül egy "Velemér-Lenti túra". Ha még nem láttad, érdemes megnézned!

Jó utat!

Lentieben van egy kitűnő rétesbolt, amit nem szabad kihagyni! Ebédelni pedig mindig a Don Quihote étteremben szoktam, mert azt vélem a legjobbnak.

Üdvözöl: T. u.
Előzmény: pamag (426)
Dharma Creative Commons License 2006.08.24 0 0 427

Remélem nem rám gondolsz.

 

Ajánlom Velemért!!!! Megnézni

Előzmény: pamag (426)
pamag Creative Commons License 2006.08.22 0 0 426

Most olvastam végig a topikot. (Lentibe készülünk.)

A képek gyönyörűek, a szöveg jó ismeretterjesztő, valóban csalogató erre a gyönyörű vidékre.

De !!!  Mi a fenének kell feltenni ugyanazt a képet ötször-hatszor (több ilyet is láttam) ???   A kisiskolásnak persze kell az ismétlés, de engem pl. felbosszantott.

Dharma Creative Commons License 2006.08.22 0 0 425

Egy tükörreflexes, Nikon F65-el készült.

 

Fények nem voltak éppen, csodálkoztam, mikor előhivattam a képeket. Én személyesen nem ilyennek láttam. Sokkal szebb lett. :-))))))))))

Előzmény: Tiszteletes úr (424)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.08.18 0 0 424
Valóban jók a képek s persze a templom is szép. Köszönöm! Nyilván valami jobb géppel sikerült ilyen jól. Régebben, amikor még nem volt belső világítás a templomban, az ablakokon beszűrődő fényben is lehetett jó képeket csinálni az egyik fotós ismerősöm szerint, de én nem tudtam utánozni a saját gépemen.

Üdv!
Előzmény: Dharma (423)
Dharma Creative Commons License 2006.08.18 0 0 423

ÁÁÁÁÁÁ, köszi ott még nem tartunk. Egyelőre még a lakhelyünkön sincs saját otthonunk.

 

viszont most hivattam elő a képeimet és teszek fel egyet a templomról. Szerintem gyönyörű. Vagy inkább kettőt.

 

 

 

Szerintem mindkettő gyönyörű

Előzmény: Tiszteletes úr (422)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!