Keresés

Részletes keresés

phantomII Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7814
Ahogy nézem totál beszartak a képszerverek, az összes banner felszívódott pl. a Drukerkocsmából is.
part Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7813

oppsz, ezt nem gondoltam volna hogy ennyire hiánycikk....

obiról többet meg praktikerről is többet tartottam, igaz mikor a "háromkéz" nevű kisegítőt kerestem ott néztek bután, pedig volt olyanjuk:))

ennek tükrében a 1.5 font nem tűnik rossz árnak:)

Előzmény: Törölt nick (7808)
skaloz Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7812
Ne izgulj, nekem gyönyörű piros x-ek jönnek be kettős négyzetekben ...
Előzmény: Brutalis Harmonia (7810)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7811
Mit csinálok rosszul? Feltöltöm, beszúrom -eddig működött...
Előzmény: Brutalis Harmonia (7810)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7810
vezze. pedig benymtam a fotókat.
Akkor még egyszer

Előzmény: Brutalis Harmonia (7809)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7809


Ilyesmiket kellene csinálnom - ebből:
http://community.webshots.com/myphotos?action=showPhoto&albumID=289455643&photoID=289464364&security=aEvPVG

Előzmény: Cyberworld (7799)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7808
Egyébként valoban nem sok helyen lehet kapni, pesten kb 5-6 barkácsboltban voltam +obi+praktiker de nem is tudnak rola. lehet van csak az eladok képzetlenek a nagy áruházakban kicsikben meg nem lehet kapni. mindegy e-bay-en szereztem 1,5 fontért.
Előzmény: part (7807)
part Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7807

igazad van phantom, a hibát ott követtem el hogy nem egyből azt mondtam hogy egy fúrót egy barkácsboltból lehet megvenni. (mea maxima culpa)

mivel nem pesti vagyok, így nem láttam értelmét hogy címeket keresgéljek vagy elmondjam hogy én szegeden hol vettem, hiszen aki pesti az nyilván jobban tudja hol vannak efféle boltok. (barkácsbolt)

a másik része pedig a dolognak az, hogy senkit nem gondolok annyira amatőrnek, hogy ne jönne rá magától, hogy egy kis barkácsfúrót hol érdemes keresni.

az pedig, hogy hogyan lehet egy festenivaló figurát vagy bármit ami nagy és nehéz ebben a kategóriában kézreállóvá tenni a festés idejére, nos az nem hiszem hogy az alapfokhoz tartozik, mert nagyon sok haladót láttam már szakszerűtlenül előkészíteni a későbbi remekművet. (ennek ellenére pompás darabok születtek, elmosódik néha a határ a "fokozatok" között)

de remélem nem haragszol, hogy tippeket adok egy másik makettező kollégának, (még akkor is ha nem ez volt szorosan az eredeti kérdése) amiket akkor is tud hasznosítani ha már a fiók tele van jobbnál-jobb fúrókkal?:)

tényleg, mi van akkor ha az egész városban nem lehet kapni fúrót (kicsi a valószínűsége, de mit lehet tudni?), akkor nem fog haladni a munka..?

ebben az esetben jól jöhet még amit javasoltam...

frikinek (köszi a dicséretet, egyébként semmi különös nincsen nyár van) igaza van abban, hogy mindenki a saját kárán tanul, de talán ez elkerülhető lenne ha a egy segítkész javaslatot nem egyből a kukába dobunk, mielőtt átgondoljuk.

számtalan módja van még egyébként az ilyen nagyobb figurák rögzítésének, de mivel nem ez volt az eredeti kérdés (ami igaz is) így nem terhelek vele senkit, bár mások is olvassák ezt a topicot akik esetleg hasznát vehetnék..

a jó tanács ingyen van és aranyat ér..

azt hiszem ez a topic erről szól, vagy erről kéne hogy szóljon..

Előzmény: phantomII (7802)
Friki Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7806

Ha nem találnék a Ho-Kiban, nagyon nagy kérés lenne, ha megkérnélek, túrd fel a dobozaid? ;-)

 

Mindegy, akármi is a válaszod, azért köszi a segítséged, meg a tipped!

Előzmény: phantomII (7804)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7805

thx a támadást és a védelmet is.

 

ma megyek a boltba amit az egyik kollega mondott.

phantomII Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7804
Ezek olcsó kis cuccok, mert van a dobozban 4 felni meg a négy gumi.

Az enyémekkel csak az a baj, hogy egy padláson vannak valahol 15-20 doboz valamelyikének a mélyén...
Előzmény: Friki (7803)
Friki Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7803

Felnitéma: PHANTOMII, meg fogom kérdezni a Ho-Kit, ismerem a helyet, köszi a tippet. Amúgy milyen árban szoktak lenni? Viszont ha nem találok, lehet, a Tieidre lesz kénytelen szorítkozni az ismerősöm. Mennyiért számolnád őket? És esetleg egy-két digitális fényképet nem tudnál küldeni a Lamborghinis ill. a pókhálómintás felnijeidről? Köszi a segítséget előre is!

 

Fúrótéma: ugyan már, ne vesszünk már össze ilyeneken, nem érdemes. Máris túl sok időt és energiát feccöltünk bele. Emberünk úgy csinálja, ahogy akarja, végülis én is ezt mondtam.

Előzmény: phantomII (7801)
phantomII Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7802
Nem egészen értek veled egyet. Az illető egy konkrét dolgot kérdezett, a képből adódóan nem ma kezdte az ipart, nyilván oka volt arra, hogy ezt a megoldást választotta csak a szerszám lelőhelyét nem tudta. Ilyenkor nem minden esetben célravezető az, ha alapfokú makettezőoktatást tart az ember, jobb ha a kérdésre válaszol. Ha van rá pénze, vegye meg és használja.
Azzal nincs kisegítve ha leírod neki, hogy szúrjon bele egy drótot mert az amúgy is bele van szúrva neki, mivel azt akarja belefogni a fúrótartóba.
Előzmény: Friki (7800)
phantomII Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7801
az egyik ismerősöm keres 1:24-es felniket, amik jók lennének egy S600-as Mercihez

A Ho-Ki modellben láttam nemrég Fujimi felniket gumikat kis dobozban, hátha van még nekik. Nekem valahol elásva van két doboz ilyesmi, az egyik tuti Lamborghinis, a másik az "pókhálós" mintájú felni, inkább BMW-kre használják, nem a bálnára.

A Ho-Ki a nagykörúton van a Király utca saka mellett, a szálloda oldalánál.
Előzmény: Friki (7798)
Friki Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7800

Ugyan, PART, hagyd, nem érdemes felhúznod Magad. Nem a Te pénzed, és nem mindenki értékeli a segítő szándékot. Amúgy is leginkább a saját hibáiból tanul az ember, majd rájön emberünk, hogy mi az ábra. Amúgy meg legalább a fúrógyártók is meg fognak élni... ;-)

 

Amúgy rég találkoztunk. Mizujs Veled? Nézegettem a Tar.hu-n a makettjeid fotóit, még mindig tetszenek. :-)

Cyberworld Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7799

Negatív, vagy pozitív gyűrű?

Pozitívat egyszerűbb: rézvezetékből kiszedett elemi szál, pillanatragasztó.

Negatívra két féle lehetőség:
1:fúróba befogva megesztergálni, de ha nem pontosan kör vagy nem középpontos, az eredmény ronda lesz.

2: szigetelőszalag mellett pontosan megrajzolni, majd sniccer hátuljával szabadkézzel belevésni. Én így csinálnám, gyakorlat kell hozzá.

 

Előzmény: Brutalis Harmonia (7796)
Friki Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7798

EMBEREK,

 

az egyik ismerősöm keres 1:24-es felniket, amik jók lennének egy S600-as Mercihez. A kerekek átmérője gumival együtt 28 mm kell legyen, a szélessége 10 mm. Kompletten felnik + féktárcsák kellenének. Aki tud segíteni, dobjon rám egy mailt! freaky@freemail.hu

 

Köszi! Addig is bepróbálkozok boltokban is, hátha... Csak gondoltam, itt is körbekérdezek, növelvén az esélyeket.

skaloz Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7797
Mekkora a gyűrűk mérete?
Előzmény: Brutalis Harmonia (7796)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7796
Sziasztok
Nagy kérdés: egy kis, max 4 mm átmérőjű hengerre kellene két koncentrikus gyűrűt feltenni. Ötletek?... (Nincs miniesztergám, és nem vagyok kínai - nekem az ilyesmihez mikromanipulátor kellene.)
part Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7795

bocsika, csak segíteni akartam abban a témában amiben leírásod szerint alkalmazni kívántad volna a fúrót. (költségkímélés céljából)
ilyen fúrót azt hiszem akármelyik normálisabb barkácsboltban árulnak.

felejtsd el amiket írtam csak zagyválok hülyeségeket, nyugodtan tűzz fel mindent egy 2000 forintos fúróra..

Előzmény: Törölt nick (7791)
nemethdekor Creative Commons License 2005.08.15 0 0 7794

Sziasztok!

Talán lesz itt pár érdeklődő... :o)

Családi nap, gokartozással...

Idén első alkalommal szervez CSALÁDI NAPOT az NH Motorsport Egyesület
és a Kesjár Gokartsuli Százhalombattán, a gokartpályán.

Nemtől függetlenül minden korosztály megtalálhatja a számára érdekes
időtöltést, így a család minden tagjának egy jó kikapcsolódás lehet
az esemény!

Időpont: 2005. augusztus 28. (vasárnap), 10 órától
Helyszín: Kesjár Gokartpálya, Százhalombatta-Ipari Park (6-os út
27-28 km)

Terveink szerint a következő témák, programok szerepelnek majd a
rendezvényen:

10.00-13.00 gokartozás (gyerekeknek 6 éves kortól)
13.00-13.30 ebédszünet :o)
13.30-14.00 RC bemutató
14.00-14.30 hastánc
14.30-15.00 meghívott autóversenyzők gokartversenye
15.00-16.00 házi gokartverseny
16.00-16.30 a "legbevállalósabbak" részére
meglepetés-futam :o)
16.30-17.00 díjkiosztó

10.00-17.00 autómakett-kiállítás versenyautó-kiállítás, lőbusz és
gyermekprogramok

AKCIÓ! A rendezvény ideje alatt 1900Ft helyett 1 menet ára csak
1500Ft!

Várjuk azok jelentkezését augusztus 22-ig, akik biztosan részt
szeretnének venni egy ilyen hétvégi programon.
( Németh Gábor 06 20 383-1798, nemethdekor@fw.hu )
Az előzetes információkra továbbra is azért van szükségünk, hogy a
meghívottakkal és a résztvevőkkel előre tudjunk egyeztetni, valamint
felmérjük az érdeklődést a rendezvény iránt.
Köszönjük!

Jó szórakozást Mindenkinek!

Németh Gábor

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.14 0 0 7793
nagyon köszönöm
Előzmény: phantomII (7792)
phantomII Creative Commons License 2005.08.14 0 0 7792
Bp. Hajós utca eleje, közvetlenül a Bajcsy sarkán. Ez egy kis szerszámbolt, többek közt Proxxon cuccokat árul. Azt nem állítom, hogy tuttira lesz neki, de pár éve asszem én ott vettem.
Előzmény: Törölt nick (7791)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.14 0 0 7791
bocsi de én nem technikai tanácsot kértem ,hanem ilyen vagy ehhez hasonlo furo fellelhetöségének a helyét.
Előzmény: part (7790)
part Creative Commons License 2005.08.14 0 0 7790

akkor a talpát ragaszd fel egy hurkapálcára, az valszeg elbírja a súlyt.

esetleg a hurkapálca végét megcsapolhatod és akkor nem fog olyan könnyen lejönni róla.

bár én ezt ha ilyen nagy, egyből azon a talapzaton festeném ahol a végleges helye lesz.

megalkotnám alá a környezetet és utána jöhet a festés.

valahogy így képzelem:

http://kep.tar.hu/part/50011860/14700761#2

Előzmény: Törölt nick (7789)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.14 0 0 7789

Ez igy szép és jo de ne kivánd hogy egy 300grammos figurát fogjak egy 1mm vastag acéldroton.

 

ezért kénne vmi amibe beleteszem.

Előzmény: part (7788)
part Creative Commons License 2005.08.14 0 0 7788

gerik!

 

ha csapolás segítségével akarsz fogni/forgatni egy figurát  javaslom, hogy erős drótot használj.

én is gyakran csinálok ilyet és úgy szoktam ezt alkalmazni, hogy fogom a kérdéses cuccot, belefúrok kis fúróval (kb ami a képeden is látszik), beleragasztok kb 5cm drótot és amíg tart a bütykölés a kilógó drót segítségével fogom/forgatom a motyót.

később meg csak annyit hagyok belőle meg  (a többit levágom oldalcsípővel) amennyi a csonknak kell hogy maradjon.

ezáltal a fúrót sem kárhoztatom efféle alantas "tartóeszköz" szerepre, a drótnál fogva meg bele lehet szúrni egy hungarocel lapba a figurát/alkatrészt a száradás idejére.

 

Előzmény: Törölt nick (7786)
fist Creative Commons License 2005.08.13 0 0 7787
haver csinálta nem én, de majd megkédem tőle! Csak már a képet régen megcsináltuk, és most került ki :)

mekkora? hm... pontosra nem tudom megmondani, azt is megkérdem!
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.12 0 0 7786

sziasztok,

 

egy olyan kérdésem lenne, hogy hol lehet kézi furot venni amibe 1mm drotot belehet fogni ugy hogy ne mozogjon?

 

Bp.-i bolt legyen vagy netes.

 

 

Mivel ugy tervezem a figuráim festését hogy kap egy csalopást a talpára és belerakoma  kézi furoba és kényelmesen tudom fogni.

 

igy:

 

 

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.12 0 0 7785
Tetszik :)

Mivel festetted? (Es mekkora?)
Előzmény: fist (7784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!