Keresés

Részletes keresés

lakat Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8
Sziasztok!

Engem nem profi fotós szinten érdekelne a vízalatti fényképezés. Igényeimet kielégítené egy compact fényképező vízalatti tokban. Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kapni, hogy milyen olcsó (relative) tokokról tudtok, hol lehet beszerezni, milyen fényképezőkhöz használható, milyen mélységig használható, stb...

Raha Creative Commons License 2000.06.07 0 0 7
Ja, és még egy dolog. Nem csinálni kell. Ahhoz nagyon sokat kell dolgozni - gondolj bele, 40 méteren 5 atm nyomás...
Előzmény: qwer1234 (4)
Raha Creative Commons License 2000.06.07 0 0 6
Háát, attól függ. Nagylátószögben a Nikonos water contact lencsékhez hasonló minőséget nem tudnak a tokban levő gépek. A tokban van egy un dome port a lencse előtt, és annak is van torzítása (ha minimális is). Ez az árakban meg is látszik. Egy Nikonos 16mm-es lencse közel félmillió Ft!
Egy 20mm-es cca 800 USD - erre pályázom most.
A Nikonos V-tel az a baj, hogy nem tükörreflexes, és a távolságot is becsülni kell. Szóval nehéz, bár a nagylátónál egy gyorsabb filmmel fél méternél messzebb a mélységélesség szinte a végtelenig megy.
A gép tokban más. Ott egy csomó dolog segít. TTL, autofókusz (bát ez néha gáz). Én elsőre a macro-val indulok, mert a 28mm-es Nikonos lencsémnek a minimum távolsága 40cm...
Utána meglátom.
Előzmény: qwer1234 (4)
qwer1234 Creative Commons License 2000.06.07 0 0 5
A múlt nyáron vettem ABC-t. Jó nagy talpakat. Gondoltam biztosan menni fog vele az úszkálás... Hát nem! Alig tudtam a lábamat megmozgatni a vízben. Most én vagyok a gyengegyerek , vagy rossz a technikám ?
Egyébként palackal még sohasem merültem, de tervezem. A fotózást egyenlőre csak szabadtüdős módon szeretném csinálni, tengeri bizbazok megörökítésére.
qwer
qwer1234 Creative Commons License 2000.06.07 0 0 4
Milyen objektívhez érdemes a tokot megcsinálni ?

a, nagylátószög
b, normál
c, tele/makro
d, Zámbó Jimmy

qwer

Raha Creative Commons License 2000.06.07 0 0 3
Egyenlőre még nincs meg a tok, de már megrendeltem. Végignéztem a lehető összes tokot, és végül maradtam a Subal-nál. Az F100 megy bele.
Egyenlőre csak a Nikonos V-tel fotózom, SB-105, YS-30 Duo slave, 35 illetve 28mm-es objektívvel.

A tokba egyenlőre belemegy az F100, Sigma 105mm-es macro-val.

Előzmény: qwer1234 (2)
qwer1234 Creative Commons License 2000.06.07 0 0 2
Szia !
Engem érdekel a vízalatti fotózás. Nyáron meg akarom építeni a fényképezőgépemhez a vízalatti tokozást. Canon EOS 50. Ha ez meglesz, már csak Görögországba kell lejutni.
Neked a gép hogy van megoldva ?
qwer
Raha Creative Commons License 2000.06.04 0 0 1
okos. Egyéb jó ötlet?
Előzmény: Pirx (0)
Pirx Creative Commons License 2000.06.04 0 0 0
Jé, egy... ooo ... blu0bb... blu0bb...
...
Raha Creative Commons License 2000.06.04 0 0 topiknyitó
Sziasztok! Keresgéltem, de semmi erről a témáról. Legyen a téma tehát a búvárkodás és ennek is a fotózás része. Cuccokról, technikák, boltok, szakemberek, minden ami ide tartozhat. Várom a hozzászólásokat, kérdéseket. A pontosabb témameghatározáshoz is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!