Keresés

Részletes keresés

fighting Creative Commons License 2006.05.09 0 0 120
OK!
THX!
Előzmény: floramano (119)
floramano Creative Commons License 2006.05.09 0 0 119

Ehem.

Utánanéztem, és az a kép bizony a 2. szezonban fog szerepelni, méghozzá valamikor a végén.

Előzmény: fighting (118)
fighting Creative Commons License 2006.05.09 0 0 118
Lehet, bár nem emlékszem, hogy beteg ruhában lett volna House a S2E18-ig.
Előzmény: floramano (116)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.09 0 0 117
szegényke sír?:-)
Előzmény: Mádör (105)
floramano Creative Commons License 2006.05.09 0 0 116

SPOILER !(?)

 

 

 

Ha szó szerint vesszük, akkor ilyen kép nincs a 3 Esetben. Mármint ez a képkocka tuti nem szerepel benne.

Én inkább a 2. szezon egyik részére tippelnék.

Előzmény: fighting (113)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.09 0 0 115
remek:-)
Előzmény: Lacanist (114)
Lacanist Creative Commons License 2006.05.09 0 0 114
Izzítok. ;-))
Előzmény: Törölt nick (111)
fighting Creative Commons License 2006.05.09 0 0 113
SPOILER!!!!!!






A felső szerintem a "Három esetből."
Előzmény: petrovus-spqr (112)
petrovus-spqr Creative Commons License 2006.05.09 0 0 112
ezek a képek melyik részből/részekből vannak? totál le vagyok maradva...
Előzmény: Mádör (105)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.09 0 0 111

ja igaz, ma még csak kedd van:-)

 

attól még izzithat:-)

Előzmény: Yv (110)
Yv Creative Commons License 2006.05.09 0 0 110
nem holnap lesz?
Előzmény: Törölt nick (109)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.09 0 0 109

izzitassz már a mai részre?:-))

 

én szeretnék Tőled, egy olyan elemzést mint a multkori:-)

Előzmény: Lacanist (96)
floramano Creative Commons License 2006.05.09 0 0 108

Az említett utolsó előtti rész, a Három Történet (Three Stories) nekem is a kedvencemmé kezdi kinőni magát.

Amikor először néztem, lövésem nem volt, mire is megy ki a játék, oké, vicces jelenetek, de akkor most mi van?!, már-már kezdtem unni.

Aztán a "poén" beütése előtt 1 másodperccel esett le, hogy Na várjunk csak...

 

Mindenkinek ajánlom, ha még nem látta, ne is lőjön le maga előtt semmit, viszont amikor nézi, nagyon figyeljen, mert ha valaki nem csak bambul, de gondolkozik is közben, rá lehet jönni, hogy több van a mélyén, mit amennyit első ránézésre mutat az elején.

 

Nem óriási bomba, de nagyon szép kis csavar van benne, és emellett is gyönyörűen megkomponált rész.

Előzmény: Lacanist (96)
hodográf Creative Commons License 2006.05.04 0 0 107
Igen, ez így tökéletes megfogalmazás volt:) Én akkor is sikítok, amikor a traumatológus felülbírálja a radiológus által kiadott leletet.

(A sorozatot amúgy én is szeretem....)
Előzmény: Lacanist (103)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.04 0 0 106
igazad van, csak lehet az filmes szempontból nem olyan látványos... mármint ha azt mutatják mikor röntgeneznek meg ilyenek:-)
Előzmény: Lacanist (103)
Mádör Creative Commons License 2006.05.04 0 0 105

A vészhelyzetben az óriási kapkodás és állandó tumultus nem tetszik, és én is Green doki haláláig néztem:((( *hüphüp*

 

Orvosi szemmel biztos legyint az ember sok  helyen, de nekünk laikusoknak mondhatnak akármilyen blődséget:-)))    A forgatókönyvíró, David Shore is egy jogász, aki otthagyta az ügyvédi irodát, amióta beindult a szekér az irományaival:-)) 

Hugh Laurieval a főszerepben pedig megütöttek a jackpotot, az biztos:-))))

 

  Nekem inkább az a "gondom", hogy House uralja az egész kórházat, azaz a triója egy szürke eminenciás csapat, akik sosem tudják kitalálni a a megoldást, és mindenki más totál amatőr az egész kórházban, az összes többi orvos, nővér.   Nem biztos, hogy House combos egójához ennyire fekete-fehér hátteret kellene festeni.    Másrészt amit én nem értek, hogy Amerikában nincs háziorvos, aki szakorvoshoz küld vagy ambuláns kórházi ellátás?  Mert House bizony nőgyógyászati ultrahangot csinál, térdsebet tisztít, ellátja és hazaküldi a bőrbeteget, felír köhögésre gyógyszert, all you want:-)))

Ettől függetlenül imádom a sorozatot, és bizony ronggyá nézem otthon videón:-)))  Profi az egész, a drámai felépítése, a fekete humor, kaktuszdoki:-)))   Na meg olyan aranyköpései vannak, hogy eszméletlen:-))))

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.04 0 0 104
én is nagyjából Green halálakor hagytam abba... de az utóbbi 3 részt megnéztem és meg kell mondanom egészen jó:-)
Előzmény: Lacanist (102)
Lacanist Creative Commons License 2006.05.04 0 0 103
A diagnózison úgy is maradhatna a hangsúly, hogy nem mindent ők "csinálnak" meg. Radiológiai felvétel? Megkérdik a radiológust. (Ha nálunk a belgyógyászok elemeznék a röntgent, hajjajj! Ez a munkám. :)
Főleg CT-MR-hez nem ért senki sem a radiológusokon kívül, ez nem nagyzolás, ez tapasztalat.)
Invazív beavatkozás? Jelen vannak, és kukkolnak (ilyet lehet!), de nem ők művelik.
Szövettan? Mit mond a patológus?

Ettől még a diagnosztika nyugodtan folyhatna. Csak néha bejönne egy-két orvos, és azt látnánk, hogy más is van a kórházban rajtuk kívül. :) )
Előzmény: Törölt nick (101)
Lacanist Creative Commons License 2006.05.04 0 0 102
A Vészhelyzet meg sem közelíti a House-t. Nem mondtam, hogy ez az egyik kedvenc sorozatom?
Egyszerűen csak ez az egyik komolyabban felróható hibája (nem sok van neki): kevés a mellékszereplő. Ettől orvosilag kissé hiteltelen lesz. De ettől még nagyszerű szórakozás.

(A vészhelyzetet kb. Green halálától nem nézem. Na nem azért, mert meghatódtam, hanem onnantól gyakorlatilag alig van vki a régi gárdából, akikért még érdemes volt. ráadásul hemzseg az orvosi bakiktól.)
Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.04 0 0 101

itt szerintem direkt van elnyomva a többi orvosi rész.... a diagnózison van a hangúly...megtalálni az okot!....

végül is House is csak a valamiért érdekes esetekre kattan:-)

 

most pl. azért mert a csaj érdekesnek találta a nő betegségét és House ezt találta érdekesnek

Előzmény: Lacanist (99)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.04 0 0 100

akkor talán a Vészhelyzet a Te filmed:-)))

Előzmény: Lacanist (99)
Lacanist Creative Commons License 2006.05.04 0 0 99
Wilson csak sertepertél körülöttük néha, persze vannak ötletei. Cuddy meg inkább igazgató, ha orvosként szól hozzá vmihez, az mindig azért van, hogy beégjen, és rosszul süljön el.

Nekem radiológusok hiányoznak, meg sebészek, meg kardiológusok, meg patológusok, de egy-két kisebb szakma képviselője sem ártana.
Előzmény: petrovus-spqr (97)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.04 0 0 98

engem érdekel!

 

feltétlenül:-)

 

teljesen laikus vagyok, de néha nekem is logikátlannak tünt pár orvosi momentum...

 

de nekem igazából a verbális poénok jönnek be a filmben.......

 

off

tegnap előtt a grace klinikában is volt egy jelenet, mikor a doki nem látott és a növér a gumikesztyűs kezével (amivel előtte a betegben tartott valamilyen kampót) húzta közelebb a lámpát.... gondolom ez igye teljesen helytelen.

 

on

Előzmény: Lacanist (96)
petrovus-spqr Creative Commons License 2006.05.04 0 0 97
ott van Wilson onkológusnak, és nyilván Cuddynak is van valami szakmája :))
Előzmény: Lacanist (96)
Lacanist Creative Commons License 2006.05.04 0 0 96
Sziasztok!

House infektológus és nefrológus. (Nyilván belgyógyászathoz tartozik mindkettő.)
Cameron immunológus (belgyógyász).
Forman neurológus.
Chase pedig intenzíves és aneszteziológus.

Legalább Chase olyan orvos, aki tényleg rengeteg mindent csinál szakmájából fakadóan, mert az egyik nagy hibája a sorozatnak, hogy főszereplőink kis ezermesterek, gyakorlatilag a fél kórház munkáját ők végzik el. Ugyanúgy jeleskednek a laborban, mint a szakterületüktől tök ismeretlen radiológia területén, főleg ha az intervenciós radiológiát nézzük, de végeznek kardiológiai beavatkozásokat is. Két három állandó mellékszereplő azért elkelt volna egy-egy osztályon. Hiányoznak.




Szuper a sorozat, bár meg kell mondjam, a második évad egy hajszállal gyengébb. De csak egy hajszállal.

Viszont tagadhatatlan, hogy konfliktusok, és jó értelemben vett szappanoperás elemek szempontjából gazdagabb az elsőnél.

A problémám az, hogy túlságosan elmentek benne (mármint a második részben) a nézői igényeket kiszolgáló hamukás látványosságok felé, már ami az orvosi részeket illeti. Az első évad ebből a szempontból sokkal pontosabb. Egy olyan sorozat, amin orvosként nem sírom el magam.




Persze ettől még minden rész teletűzdelt kisebb-nagyobb pontatlanságokkal, de ez bőven elmegy a többi kórházsorozathoz képest, és emellett vannak hibátlan, pontos részek is. (Mondjuk másodjára, magyarul végignézve az évadot jóval több hibát fedezek fel benne, mint elsőre, mert hát ugye egy sorozat pergése hat az emberre, eltereli a gondolatait a normális diagnosztikus menettől, főleg ha a hőseink egy logikai bakugrással állnak elő, akkor 10 másodperc alatt nehéz tartani magunkat a következetességhez, ezért hajlamos vagyok bedőlni nekik. De ezért sorozat, és nem oktatófilm. Azért nagyot röhögtem a skizofrén nő esetén, akinek egy májtumort diagnosztizáltak, és bőszen mutogattak az ultrahang képen a máj alatti jobb vesére, mint hatalmas májtumorra. Aztán a tumorbiopszia során valóban a vesét szúrják meg tűvel. :))) )


A magyar változat: hát vegyes. A Massive attack helyetti főcím zene nagyon gyengus.
Hugh Laurie hanghordozását pedig ma szerintem magyar szinkronhangnak lehetetlen utánoznia, még a nagy kedvencemnek Szakácsi Sándornak (aki Dale Cooper szinkronizálásával mindmáig a legjobb szinkronszínésszé nőtte ki magát nálam :) ).
Elsőre nagyon fura votl a szinkron, az összes többi hang is gépiesnek tűnt benne. Főleg Forman nagyon bátortalan magyarul, Chaes meg talán túl ficsúros az eredetihez képest. De kezdem őket megszokni.


Akit érdekel a sorozat orvosi szemszögből történő kritikája angolul, azoknak egy link:

http://www.politedissent.com/house_pd.html

Ha meg vkit magyarul érdekel, akkor néha írhatok én is egy-egy megjegyzést néhány részhez. :)



És mindmáig a legjobb rész az utolsó előtti ebben az évadban, a Három eset. Majd meglátjátok! ;)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.04 0 0 95

arra én is kiváncsi lennék:-)

 

meg amikor a főnöknő bejött és 7azt mondta a barátjának, hogy te stiröld a fenekét én meg maradok a melleknél:-)))

 

már nagyon bánom, hogy nem vettem fel videóra:-(

Előzmény: l.a.c.i (94)
l.a.c.i Creative Commons License 2006.05.04 0 0 94
szegény nő sose tudja meg, mit csináljon a kocsmában :-)))
Előzmény: Törölt nick (93)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.04 0 0 93
ja... és amikor meglátta a nőnek a melleit... az szenzációs volt:-DDDD
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.04 0 0 92

egyet értek:-)

 

kétszer is hangosan felröhögtem House beszólásán... az a "nem vagyok rasszista, mert tegnap is fekete voltál"... nagyon ott volt:-))

 

ami különösen tetszik a sorozatban, hogy szakit a nyálas-érzelmes orvosi filmektől... igenis attól a férfitól akinek haldoklik a felesége meg kell kérdezni, hogy csalta-e már meg... csak semmi rózsaszin álromantikus nyálcsorgatás...

Előzmény: esotherica (91)
esotherica Creative Commons License 2006.05.03 0 0 91
Csatlakozom, mint egyre nagyobb House-rajongó. (Franc... egy újabb sorozat, amit egyszerűen nézni kell.)
Ez a mai rész is milyen rohadt jó volt!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!