Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

vipex Creative Commons License 2002.09.12 0 0 758
:-)) Akkor elárulnád, hol van?
Előzmény: kivi (749)
szutsg Creative Commons License 2002.09.12 0 0 757
mivel érdemes autót mosni: szivaccsal, ronggyal, vagy kefével?
A szivacs és a rongy ellen az szól, hogy beleragad a por és az rendesen karistolja utána a kasztnit.

új szivaccsal, bő habbal.
én 2-3-nál többször nem használom a szivacsokat, mert látszik rajta, hogy piszkosabb, akármennyire is kimosom kocsimosás után, ezért inkább újat veszek 100 ft-ért. ennyit megér szerintem.

Előzmény: Aewyn (753)
Aewyn Creative Commons License 2002.09.12 0 0 756
Köszi a válaszokat, a víz lehet, hogy tényleg fontos :)))

Igen, arra gondoltam, hogy ahogy húzom pld a szivacsot, akkor az első centiméteren a por beleragad, ami a 2. cm-től kezdődően karcol.

De ezek szerint még a szivacs a legkevésbé rossz.

Más: a mosás után még mindig rajtamaradt por a szárazra törölgetés során nem políroz ugyanígy?
Talán az kevésbé baj, ha vízkő miatt egy kicsit foltos marad.

Valahol ez már paranoia, de tényleg hihetetlenül érzékeny a fényezés.

fargo Creative Commons License 2002.09.12 0 0 755
Kocsit mosni szivaccsal + bô habbal kell. A habon úgy sikik a szivacs mint a dugattyú az olajfilmen, az apró szennyezôdéseket pedig a hab körbefogja és nem engedi karcolni...
Előzmény: Paco155 (754)
Paco155 Creative Commons License 2002.09.12 0 0 754
> mivel érdemes autót mosni: szivaccsal, ronggyal, vagy kefével? <

Vízzel :)

Komolyra fordítva, szerintem puha természetes szivacs, és egy kicsivel keményebb a makacsul ottragadó rovaroknak. A kefe karcol, a rongy meg eleve ló*. Ha az a problémád, hog ybeleragad a por a szivacsba, az kiváltható azzal, hog yhavonta veszel egy másik szivacsot.

>a kocsira rakódott városi por károsítja a fényezést?<
Minden károsítja, még a normál városi levegö, és a napfény is. No meg a hideg, a meleg, a por, a pára, a madárürülék, a só, aszemmelverés. Egyik kevésbé, a másik jobban. De ha mielött elkezded csiszolni a kocsit lemosod bö vizzel a port akkor kevésbé karcol :)

Előzmény: Aewyn (753)
Aewyn Creative Commons License 2002.09.11 0 0 753
Az autómosás 0. axiómáját még nem közelítettük meg:

mivel érdemes autót mosni: szivaccsal, ronggyal, vagy kefével?

A szivacs és a rongy ellen az szól, hogy beleragad a por és az rendesen karistolja utána a kasztnit. A kefe (amit én találtam) az meg önmagában elég karistolósnak tűnik.

Szóval a kérdés nagyon alapnak tűnik, de azért érdekelne a válasz.

Más: a kocsira rakódott városi por károsítja a fényezést?

A kérdés szintén egyszerűnek tűnik, de a jelek szerint az autóm fényezése a madárszartól azonnal, a szemmel veréstől némi idő után már pusztulni kezd.

Hantaboj Creative Commons License 2002.09.11 0 0 752
Csatlakozom a kérdezőhöz.
Előzmény: vajmer_the_real (750)
stevie wonder Creative Commons License 2002.09.11 0 0 751
B@szni es szuznek maradni egyszerre nem lehet.
Előzmény: vajmer_the_real (750)
vajmer_the_real Creative Commons License 2002.09.11 0 0 750
Hali!

A problema hasonlo az elozohoz! Ha minden nap, vagy ket naponta hasznalom a kocsit, de megis megszeretnem ovni a hotol, jegtol akkor mi lenne jo megoldas. Termeszetesen csak csillaggarazsom van. Gondolom a ponyva felejtheto. A jegkaparoval sem szeretnem osszekaristolni...
5let?
Koszike!

kivi Creative Commons License 2002.09.11 0 0 749
Honnan tudod? :-)
Előzmény: vipex (748)
vipex Creative Commons License 2002.09.11 0 0 748
Sziasztok,

Tudtok egy mosót Pesten ahol vállalnak motormosást és még megbízhatóak is

Thomaster Creative Commons License 2002.09.11 0 0 747
Zordon,

a lecsúszó jég nem árt a fényezésnek. Amikor ui. a jégtábla már olvadozik, akkor a felülete (az alsó is) már víz. Azon csúszik.
Amúgy macskabarát is vagyok. A macska se árt a fényezésnek! A karmát amúgy is csak akkor ereszti ki, ha mondjuk seprűvel rohansz felé és halálra ijedve menekül, amúgy a puha tappancsain közlekedik. De a karma is csak olyan kemény, mint a te körmöd. Körömmel pedig nem hiszem hogy meg lehet karcolni egy jó fényezést.

Szóval én is a waxolást és a havonta egyszeri megjáratást javaslom.

Előzmény: zordon_ (744)
Löncshús Creative Commons License 2002.09.11 0 0 746
Ki mondta, hogy a jégdarabok jót tesznek neki?? Igaz, az közel sem csiszolja annyi ideig, mint a ponyva. A ponyva alá be tud menni a por és onnantól cinkes a helyzet. A szomszéd macskát meg széjjel rúgdalom, ha megpróbálja..:-)

Ahogy fargo írta a a vaxolás jó 5let, bár havonta elég lemosni, ha nem használod. Illetve ne csak indítsd be, hanem menj is vele havonta úgy, hogy teljesen bemelegedjen a motor. Ha egyhelyben járatod és nem melegszik be az sem a kipufogó rendszernek, sem a katalizátornak nem tesz jót.(kondenzvíz megáll benne a hideg járatástól, illetve kormolódik is.)

Előzmény: zordon_ (744)
fargo Creative Commons License 2002.09.10 0 0 745
Van olyan ponyva, ami belül puha-pihe velúr. Ezt rá lehet rakni a leporolt-felpolírozott kasztnira. De ha ôsztôl tavaszig rajta hagyod, az többet árt mint használ.

Szerintem állj be vele valami raktárba.
Vagy jó vastagon vaxold be ôsszel, ozt kéthetenként menj el lemosatni, a motornak is jót tesz ha néha beindítod...

Előzmény: zordon_ (744)
zordon_ Creative Commons License 2002.09.10 0 0 744
Löncshús:

és mi van, mikor a 20 centis ráfagyott jégdarabok szánkáznak rajta le olvadáskor, esetleg a szomszéd macska pihen a gépháztetőn ha kicsit felmelegszik a napsütéskor...

Alapvetően nem akarok ponyvát, de kedvenc élményautómat ugyanúgy szeretném visszakapni tavasszal mint amilyen most.

Akkor milyen intézkedéseket javasolsz? Aksi ki, gumik szilikonozása stb. Ezen kívül?

Löncshús Creative Commons License 2002.09.10 0 0 743
Nem nagyon javasolnám a ponyvát. Egyrész mert nagyon alá tud párásodni és nem szellőzik, nem szárad ki, másrészt a fényezés sem biztos, hogy örül neki mert egy kicsit úgyis tud rajta surlódni + a por bemegy alá, így olyan, mintha csiszolgatnád valami finom papírral.
Előzmény: zordon_ (742)
zordon_ Creative Commons License 2002.09.10 0 0 742
Gyári minőségben soha semmit nem lehet megcsinálni. Valóban színkód alapján dolgoztak, valóban eltalálták a színt, csakhogy NEM UGYANAZ A MINŐSÉGI FESTÉK volt...

Szóval valami szarabb festéket használtak helyette. Ha tudtad vételkor hogy megzúzták az autót és nem garis, akkor erről is informálniuk kellett volna.

Ennyi erővel színkód ide vagy oda, a szép piros 38-as színű suzukimat le is fújhatom neolux-szal, mert abban is van 38-as piros. A vicc az, hogy az ajtók alján kíváncsiságból tettem egy próbát, tényleg ugyanaz a szín... Nade ugyanannyira tartós is?

Apropó!

..

Tud vki segíteni, mennyire árt az autónak az, ha októbertől márciusig nem használom (csillaggarázs, második autó) és leponyvázom? Ez a második autó egy swift, és nem szeretném ha a rozsda megenné. Melyik a jobb? Ponyva vagy nem ponyva? (a tisztánlátáshoz az is hozzátartozik hogy napfénytető is van benne, ami közismerten nem szereti - főleg a mechanikai és a vezérlő elektronika - ha belefagy a jégbe...)

zsombi Creative Commons License 2002.09.10 0 0 741
Há' ilyet még nem láttam.

Két éve vettem az autót használtan márkakereskedőtől. Azt mondta, az egyik oldalt lebontotta egy kukásautó, ezért azok a keaosszéria elemek cserélve lettek. Jó.

Most nyáron viszont az eddig teljesen azonos színű fényezés a cserélt oldalon jelentősen kifakult. Mintha nem is ugyanaz a szín lenne. Pedig hivatalos márkaszervízben csinálták az új elemek fényezését is szinkód alapján. Akkor meg mi a túró van?

Ha felpolíroz(tat)om várható javulás? Mit javasolnátok, érdemes házilagosan polírozni? Ugyanis ilyent még sosem csináltam. Milyen eszközökkel essek neki?

Baliszoft Creative Commons License 2002.09.03 0 0 740
Probaljatok meg a "Fektisztito"-t vagy a "Katranyoldo"-t. Mindegyik jo oreg "Prevent" termek, majdnem mindenhol lehet kapni (pl. cora is meg ilyenek). Gyakorlatilag ugyan az a ketto, a fektisztito erosebb. En mindig ezzel megyek neki az ilyen foltoknak/pottyoknek a fenyezest ugy tunik nem bantja.
Fabrik Creative Commons License 2002.09.03 0 0 739
Régi módszer: itatós rá, aztán vasalni. Mivel vasalás nem megy, lehet hajszárító, vagy hőlégfúvó, de vigyázva...
Előzmény: Lokator (736)
zordon_ Creative Commons License 2002.09.03 0 0 738
Ha fenyő alatt parkoltatok, állj ki vele szépen a sunshine-ra, és délidőben egy szimpla ronggyal felitatható (ne töröld mert csak elkened).

Alatta nem tudom mi maradt a fényezésből...

Előzmény: Lokator (736)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.09.03 0 0 737
En denaturalt szesszel szedtem le az ilyesmit.
Előzmény: Lokator (736)
Lokator Creative Commons License 2002.09.03 0 0 736
Sziasztok!

Apam kocsijara Horvatorszagban rafolyt egy farol valami gyanta-szeru trutyi, majd jol ra is szaradt. Mivel lehet leszedni, mert eleg makacsnak tunik. Bogareltavolito spray jo lehet? Mas egyeb?

Kosz, udv: L.

kopiteki Creative Commons License 2002.08.31 0 0 735
Köszi fiúk, nekem metálfényezésű az autóm, megpróbálom!

kopiteki

SzaboZE Creative Commons License 2002.08.29 0 0 734
Majd a hangyák leeszik :)))

SzaboZE

Előzmény: zordon_ (724)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.08.29 0 0 733
Attol fugg milyen allapotu a fenyezesed.Ha jo, kar nekiesni a geppel, a pasztas wax minden igenyt kielegit.
Ha mar oreg, kopott, akkor erdemes a folyekonnyal probalkozni, vagy geppel persze.
Előzmény: stevie wonder (732)
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.29 0 0 732
Slimstevie,

glicerin, patikabol. 1 deci 100 ft.

Kopiteki,

a szinkodos kenceket csak akrilfestekes autokon erdemes kiprobalni. Nekem a Ferrari-piros automon bejott, de a metal festesre eszembe nem jutna kiprobalni. Ez a Turtle Wax cucc szintelen, mindenfele metalfenyezesre jo.

De igazan latvanyos eredmenyt ugyis csak a gepi polir hoz :-)

Előzmény: Slimstevie (731)
Slimstevie Creative Commons License 2002.08.29 0 0 731
hali
szelvedo peremenenl tomites gumi csik (nem tudtam jobban korulirni:-) nehany helyen kezd kicsit oregedni. Mivel lehetne annak elejet venni, hogy tonkremenjen, van ra valanmi jo apoloszer?
Szilikon pl? Bar allitolag vigyazni kell, nehogy az ablakra menjen, mert igen nehezen jon le, ha egyatalan lejon.

Koszi

kopiteki Creative Commons License 2002.08.29 0 0 730
Szia Clarvoyant!

Kezdő lennék a szépítgetésben, ezért inkább kérdezek:
Írtad, hogy jók a tapasztalataid a Turtle Vax Metallic pasztával. Ez szintelen, vagy létezik több szinben is? A legjobban hasonlító árnyalatot kell kiválasztani, vagy fix szinek vannak? Lécci segíts!

kopiteki

Előzmény: Clarvoyant (722)
kivi Creative Commons License 2002.08.29 0 0 729
Esetleg próbálj ki egy zsírkaparót amit a Pur reklámban emlegetnek. :-))))) Igaz, hogy itt nincs zsír, de akkor is jó lehet... :-))))))))))
Előzmény: zordon_ (724)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!