Keresés

Részletes keresés

annyi baj legyen Creative Commons License 2019.08.12 0 0 661

Tuhu oldalán a jelenlegi fejlesztő (aki nem azonos a geocaching hivatalos fejlesztőjével!) érdekes stílusban kódol. Találtam már olyan hibát a kódjában, hogy egyetlen karakter beírásával moderátori jogkörhöz lehetett jutni a fórumon, szerencsére az egyesület vezetése a hibajelzés után gyorsan lépett, és bezárta a kiskaput.
Ehhez képest két header tag az elmegy még kategória :)

Előzmény: Pinus Nigra (651)
alnibell Creative Commons License 2019.08.12 0 0 660

A hozzáférési jogosultságot nem én osztom. A GeoJaunt jelenlegi fejlesztője az illetékes. (A neve az oldal alján.)

Előzmény: annyi baj legyen (659)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.08.12 0 0 659

nekem sem működik

Előzmény: alnibell (657)
alnibell Creative Commons License 2019.08.12 0 0 658

"Persze egyszerű földi halandó honnan a húsból tudná, hogy neki a 12345 számmal jelzett útra van szüksége?"

Ez is benne van a BRYGO mindenki számára hozzáférhető anyagban.

Az ezt tartalmazz ugyanis:

"Ezzel nem ér véget a munka, ugyanis a kódolt utakat, éppen a turistaút nyilvántartás összeállítása végett egy táblázatba kell foglalni, valahogy így pl. a Bakony tájegységnél:

02202 P- Dudar és Pápateszér között,         29,99 km

02303 S- Farkasgyepű és Magyarpolány között, 15,84 km

vagy pl. a Kisalföld tájegységben

54313 S+ Pannonhalmától Győrságon át Écsig,   7,37 km

54201 P- Győr vasútállomás és Pannonhalma vasútállomás között, 141,86 km

 

A táblázat természetesen a fentieken túl más adatot is tartalmazhatna, de a példákban bemutatott adatok egy nyilvántartáshoz szükségesek."

 

Tekintettel az érdektelenségre, a már kódolt szakaszok mások által, nem teljeskörűen végrehajtott nyomvonal módosítok miatt ezt már nem állítottam össze. De most még pótolható ez is.

Előzmény: turablog (656)
alnibell Creative Commons License 2019.08.12 -1 0 657

A hajdani BM III/III hozzád képest nuku, Te meg vak vagy.

A TuHu regisztrált felhasználójaként mindenki hozzáfér a GeoJaunt jelenleg elérhető szolgáltatásaihoz, az azokra vonatkozó tájékoztató leírásokhoz. Így volt ez eddig is, így van ez most is.

 

Az mindenesetre eredmény, hogy végre megpróbálsz a végére járni a dolognak.

Előzmény: iz11 (655)
turablog Creative Commons License 2019.08.12 0 0 656
+1, ráadásul az, hogy netán csak regisztrált ismerem egy csoportja érheti el, az is erőteljes kérdéseket vet fel - Persze egyszerű földi halandó honnan a húsból tudná, hogy neki a 12345 számmal jelzett útra van szüksége? Általában a két végpont és a jelzés (szín plusz alak) adott, és ahhoz kell útszakaszokat, és karbantartási információkat visszaadni... Szerintem...
Előzmény: iz11 (655)
iz11 Creative Commons License 2019.08.12 0 1 655

„A GeoJaunt kereső ablakába beírt Red=20201 kód elküldése... „

 

Nincs találat.

4 böngészővel teszteltem, bejelenkezve és anélkül is.

 

 

Már 3 hónapja sem működött:

 https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=151313256&t=9219453

„Belépve a GeoJaunt-ba a kereső mezőbe írd be: other=54391 „

 

Lehet hogy ezekhez a lekérdezésekhez külön jogosultság kell, amivel te rendelkezel.

Próbáld meg más felhasználónévvel (adesso, adesso2, 12CX sem jók, ezek is hozzád köthetők).

Előzmény: alnibell (654)
alnibell Creative Commons License 2019.08.12 0 0 654

Immár többedszerre az vált nyilvánvalóvá, hogy a itt hozzászólók úgy írtak véleményt valamiről, úgy minősítették azt használhatatlannak, hogy meg se próbálták a kritizált - nem, nem ez a jó szó, ócsárolt - megoldás kimenetét ellenőrizni, jobban mondva, egyáltalán megnézni. Lassan a negyedik hónap múlik el így.

 

Lehet valamiben tájékozatlan valaki, maradhat is ebben az állapotában, de az, hogy hiányos ismerettel, hibás feltételezéssel egyre sértőbb módon, sorozatban nyilatkozik róla, arra nincs mentség. 

 

Azt nem tudom, hogy melyik kereső adott hibaválaszt, ez működik: http://turistautak.hu/maps/mapnik/geojaunt.php?lat=47.15237&lon=19.62158&zoom=8&layers=00B00&reset

Előzmény: Pinus Nigra (651)
turablog Creative Commons License 2019.08.12 0 0 653
Amilyen minőségű a backend, olyan a frontend...
Előzmény: Pinus Nigra (651)
turablog Creative Commons License 2019.08.12 0 0 652
"Az agitáció, egy projekt reklámozása végtelenül távol van a mostani témától." - Szóval béerbigyó erőltetett reklámozása, minden szakmai kifogás, problémafelvetés félresöprésével, a kérdésekre érdemi válas nem adásával nem ilyesmi. Szerinted.

Az osm-ről írod:
"Nem csak nem érdekel, a szétaprózottságát, a vele kapcsolatban sorozatosan felvetődő új és új kérdéseket látva, éppen a globális törekvései miatt eleve nem tartom megfelelőnek egy kiválasztott célterület feladatainak tisztességes elvégzésére."
Mit jelent számodra ebben a kontextusban a "szétaprózottság"? Miért gond számodra az, ha pêldául a Mária út, vagy az Alpannonia is egységesen kezelhető benne, mint túristaút?
Attól, hogy _te_ nem tartod valamire alkalmasnak az OSM-et, vagy épp a tuhut, netán a Cartographia vagy az egykori MH TÁTI adatait, az a te egyéni véleményed. Szíved joga, de engedd meg ezzel párhuzamosan azt, hogy a te megoldási javaslatodra mások mondják ki ugyanezt a véleményt.
Ha annyira rossz szerinted az osm, akkor vajh miért amögött van úgy felhasználói, mint adatközlői oldalon nagyobb tömegbázis? Miért azt használják szolgáltató cégek is? (A kérdés részben költői, többé-kevésbé ismerem a tuhu felhasználási feltételeinek a történetét.)

Előzmény: alnibell (650)
Pinus Nigra Creative Commons License 2019.08.11 0 0 651

Erre adhatnál egy linket, mert ha én beírom a keresőbe, akkor csak egy olyan oldalra visz, amitől a html validator plugin 330 errort jelez (két html tag, két head tag, csak hogy az első pár sort nézzem), de találatot nem ad.
Meg akkor mutathatnál már egy teljes kdp-t is.

Előzmény: alnibell (648)
alnibell Creative Commons License 2019.08.11 0 0 650

Úgy tűnik, a legegyszerűbb mondat sem érthető a számodra.

Hiába provokálsz, ne fogok kizökkenni a nyugalmamból.

Előzmény: turablog (649)
turablog Creative Commons License 2019.08.11 0 0 649
Tehát nem vagy hajlandó tükörbe nézni.
Előzmény: alnibell (647)
alnibell Creative Commons License 2019.08.11 0 0 648

A nyomvonal térképi megjelenítésén túl ezt választ adja a GeoJaunt a Red=20201 keresésére.

Több is, mint kellene.

Előzmény: alnibell (646)
alnibell Creative Commons License 2019.08.11 -1 0 647

Inkorrekt személlyel nincs mit megbeszélnem.

Előzmény: turablog (645)
alnibell Creative Commons License 2019.08.11 0 0 646

"A te javaslatod arra alkalmas, hogy Mapeditben, korlátozásokkal, megjelenítsen egy túraútvonalat."

A tényleges lehetőség egyharmadát se fedi le az állítás. Volt itt már róla szó, nem ismétlem meg.

Komolytalan az utolsó bekezdésed tartalma. Magad is cáfolod az elsőként idézett mondatrésszel.

Ráadásul működik is a dolog. Még most is, hogy márciusban felfüggesztettem a kódolási munkát százas nagyságrendben lehet lekérdezni részletes adatokat a kódolt túrautakról.
Legyen példa a KDP vértesi szakaszának módosult nyomvonala. A GeoJaunt kereső ablakába beírt Red=20201 kód elküldése nem csak megjeleníti a túraútvonal érvényes nyomvonalát, hanem arról részletes információt is szolgáltat.

Előzmény: annyi baj legyen (642)
turablog Creative Commons License 2019.08.11 0 0 645
Tételesen mi a valótlan abban, amit leírtam...?
Előzmény: alnibell (643)
turablog Creative Commons License 2019.08.11 0 0 644
Gondolom, a tükörbe nézés elmaradt...
Előzmény: alnibell (643)
alnibell Creative Commons License 2019.08.11 0 0 643

Semmit nem javítottál a megítéléseden. Finoman szólva ismét terelsz, mellébeszélsz. Kissé nyersebben valótlanságokat állítasz.

Nem érdemelsz több szót, abszolút vitaképtelen vagy.

Előzmény: turablog (641)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.08.11 0 0 642

" adtam arra egy, a rendelkezésemre álló eszközökkel könnyen megvalósítható megoldási javaslatot"

 

 

A te javaslatod arra alkalmas, hogy Mapeditben, korlátozásokkal, megjelenítsen egy túraútvonalat.

"minden saját érdek nélkül, hajlandó voltam foglalkozni egy a számomra teljesen kívülálló szervezet felvetésével"

 

Jó, én is akkor foglalkozok egy Unicef problémával, minden saját érdek nélkül: szerintem az afrikai éhezést úgy lehetne megszüntetni, hogy sokkal több gabonaföldet kell létrehozni. Olyan megoldás kell, amihez nem kell sok fejlesztés,tehát úgy kell nekiállni, hogy először fel kell ásni egy jó nagy területet, de ez nem baj, úgysincs sok munkalehetőség arra, ezért sokan ráérnek ásni.
Nagyjából ilyen stabil alapokon áll a javaslatod.

Előzmény: alnibell (636)
turablog Creative Commons License 2019.08.11 0 1 641
Az agitáció... kezdetű mondatodat tükörbe nézve is mondd már ki...
Nyomod itt is a béerbigyót, amire se a tuhu, se eme fórum közönsége nem kíváncsi, illetőleg mindkét helyen a színvonalának megfelelően kezelték/kezelik. Fogadd el, hogy a közösségnek ez, így, ebben a formában nem kell. A nyomulásoddal, a tételesen feltett kérdésekre adott kitérő "válaszaiddal" nem is fogsz tudni támogatói bázist építeni mögé. Pláne úgy, hogy keményvonalasan a "vagy így, vagy sehogy" elvét vallod.
Ha a közösség számára hasznos szeretnél lenni, engedd el a témát, barátkozz, vagy legalább ismerkedj a tuhun kívüli lehetőségekkel.
Vagy legalább ne szemeteld tele ezt a fórumot is.
Előzmény: alnibell (640)
alnibell Creative Commons License 2019.08.11 0 0 640
Előzmény: turablog (639)
turablog Creative Commons License 2019.08.11 0 0 639
Számodra a tuhu nevű, ezer sebből vérző, refaktorálásra többszörösen megérett valami létezik csak. A világ viszont azokon az elveken és mödszereken rég túllépett, nálad sokkal okosabbak adtak megoldást a jóval egyszerűbben kezelhető, rugalmasabb térképe adatbázis megvalósítására.
A tuhu anno felhasználási feltételekben is szigorúan zárt, kötött felfogást alkalmazott, emiatt is alakult úgy, hogy khm. nagyon kevesen váltották rá/használták -és bizony a kisebb felhasználói bázis miatt is van most erőforrás hiány.
A kritika jogos, N darab mezőbe rakat be olyasmit, amit külön kéne kezelni.
Előzmény: alnibell (638)
alnibell Creative Commons License 2019.08.11 -1 0 638

A jellemtelenségnek és a sunyi kényszeres terelésnek úgy tűnik még nem érted el a legalsó szintjét.

 

Mindazonáltal továbbra se tudsz kihozni a sodromból. 

Te vitaképtelen vagy. Az öntelt és fölényeskedő tudálékoskodás, a felületes ismeretszerzés tesz ilyenné téged.

 

Az agitáció, egy projekt reklámozása végtelenül távol van a mostani témától. Nem csak nem érdekel, a szétaprózottságát, a vele kapcsolatban sorozatosan felvetődő új és új kérdéseket látva, éppen a globális törekvései miatt eleve nem tartom megfelelőnek egy kiválasztott célterület feladatainak tisztességes elvégzésére.

Az MTSZ meg azt tesz, amit akar. Még változtathat is. Minden csak annak a függvénye, hogy ki súg hangosabban, meggyőzőbb erővel.

 

De mindez lényegtelen. 

Ez viszont nem:

"Igen, kerül bele N:N is. :-P mert ha jól értem, a szakaszon festett jelzések és a karbantartó kerülne egy mezőbe."

Ez egy akkora baromság, hogy már csak kényszeredetten vigyorogni lehet rajta.

 

Ez viszont, mint úgy általában "rendesen", ismét csak figyelmen kívül maradt az újabb terelő bejegyzésben.

Előzmény: turablog (637)
turablog Creative Commons License 2019.08.11 0 0 637
A rendelkezésedre álló helyett pontosabb volna az általad ismert, eszköz/adatforrás illetve hozzáfűznéccm még, hogy a te szakmai ismereteit alapján használható.
A speckó, meg a javaslatod óta sokat változtak a rendelkezésre álló adatforrások, számosságát és minőségét tekintve az általad lenézett osm is rengeteget fejlődött - hála annak, hogy sokan, nagyon sokan használják, illetve adatközlő/szerkesztő is jóval több van, mint a tuhunál - egyszerűen azért, mert rugalmasabban használhaó, könnyebben szerkeszthető, és az sem hátrány, hogy gyakorlatilag globális térképet ad. Bónusz, hogy lekérdezések terén is bőven rugalmasabb, mint más.
Egyébként meg mintha az mtsz is erősen nyitott volna az osm felé...
Előzmény: alnibell (636)
alnibell Creative Commons License 2019.08.11 0 0 636

Kettőnk között az alapvető különbség az, hogy amíg én, minden saját érdek nélkül, hajlandó voltam foglalkozni egy a számomra teljesen kívülálló szervezet felvetésével és adtam arra egy, a rendelkezésemre álló eszközökkel könnyen megvalósítható megoldási javaslatot, addig Te ezt nem tetted meg, ugyanakkor hosszú időn keresztül nem tettél mást, mint ezen javaslatnak, egy teljesen hibás feltételezésen alapuló folyamatos, szajkószerű kritizálását.

 

S hogy szó legyen az adatforrásokról számosságáról, az 1, ill. 1/a, annak függvényében, hogy a másolás mennyire volt precíz. (Lásd Somló térsége.) Nincs több. Már az sem érvényes, amit a szuper eszközzel mértek föl.

Előzmény: _ZE (633)
alnibell Creative Commons License 2019.08.11 0 0 635

Örömteli, hogy szóba tudsz állni saját magaddal.

Előzmény: _ZE (631)
alnibell Creative Commons License 2019.08.11 0 0 634

"Igen, kerül bele N:N is. :-P mert ha jól értem, a szakaszon festett jelzések és a karbantartó kerülne egy mezőbe."

Ez egy akkora baromság, hogy már csak kényszeredetten vigyorogni lehet rajta.

 

Ha talál bárki is, akár csak egy szösszenetnyi utalást az általam közreadott, a BRYGO-kódolásra vonatkozó leírásban arra vonatkozóan, hogy miként kellene a túrautak egyedei karbantartóit megjelölni, annak fizetek 100eFt-ot.

Emlékeztetőül: https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152036883&t=9219453

 

 

 

Előzmény: turablog (630)
_ZE Creative Commons License 2019.08.10 0 0 633

És ehhez érdemben használható, naprakész specigikáció van? Olyan, ami alapján vizsgálható, hogy mely adatforrásból, meilyen eszközzel lehet hosszabb távon is otimálisan megvalósítani a kért és várható funkciókat? Mert ugye azt is meg kell nézni, hogy így közel tíz évvel az első speckó után mit és mennyiben változott a fellelhető nyilvántartások adatminősége, rendelkezésre állása, illetve hogy melyikhez milyen eszközök állnak rendelkezésre a szükséges lekérdezések megvalósításához. Az időbeli távolságnál jóval nagyobb a különbség a lehetséges adatforrások illetve eszközök tekintetében a 2010 körüli állapotohoz képest.

Előzmény: alnibell (622)
_ZE Creative Commons License 2019.08.10 0 0 632

Akkor engedd el: volt egy javaslatod, amit az érintettek nem fogadtak el - mivel nem múlik rajta sem a holnapi reggelid, sem amúgy mindenestől az életed, fölösleges harcolni érte, pláne úgy, hogy DB-architect szemmel nézve -már bocsánat- de ocsmány az egész.

Előzmény: alnibell (626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!