Keresés

Részletes keresés

Katica_bogár Creative Commons License 2009.08.11 0 0 621
Csak csöngess be a 408-ba :)
Még én sem használtam, szóval sokat segíteni nem tudok, de megoldjuk:)

Katica
Előzmény: petlak (619)
megyerizs Creative Commons License 2009.08.11 0 0 620
Szia,
Bocsi, de nekünk sincs, de jó tudni, hogy van a Katica bogárnak:)))

Üdv,
megyerizs
Előzmény: petlak (619)
petlak Creative Commons License 2009.08.11 0 0 619
Még rajtad kívül senki nem kínálta a fúróját! Szívesen kölcsönvenném valamelyik délután, ha nincs szükséged rá!

Köszi:
Petlak
Előzmény: Katica_bogár (618)
Katica_bogár Creative Commons License 2009.08.11 0 0 618
Bocsi, hogy csak most, de lett fúró?

Katica
Előzmény: petlak (617)
petlak Creative Commons License 2009.08.10 0 0 617

Hello!

 

Segítség kérése!!

Valaki meg tudna szánni egy fúrróval, addig amíg felteszek néhány képet?!

 

Köszi!

 

Petlak

Roan1 Creative Commons License 2009.08.09 0 0 616
Szia!

Nekem 37 nm-re a közös költség hétezer-párszáz, a víz-villany még most alakul, mert első hónapban becslés volt, így csak hozzávetőleg tudom mondani. Víz kb.2-3.000, villany szintén.

R
Előzmény: northampton (614)
Manolya7 Creative Commons License 2009.08.08 0 0 615
Tudom hogy volt növény, épp ezért pótolhatnánk majd, mert így elég silány szegény bejárat.
Előzmény: Roan1 (613)
northampton Creative Commons License 2009.08.08 0 0 614
sziasztok.

bérelnék egy 43,32 nm-es lakást és a hasonló lakásban lakóktól kérdezném hogy kb mennyi szokott lenni a rezsije a lakásnak? közös ktg-be benne van a vízdíj? köszi előre is!
Roan1 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 613

Szia!

 

Egy folyosói lakótárs már van:) Közvetlen szomszédaid pedig szerintem nem lesznek, eddig az 501-ben, 503-ban és ha jól emlékszem, az 509-ben lvan lakó. Egyébként volt növény a bejáratnál, csak ellopták...

 

üdv

 

R

Előzmény: Manolya7 (609)
sirpg Creative Commons License 2009.08.07 0 0 612

Sziasztok,

 

Szerintem is az UPC a "szabadon" választható szolgáltató. Ők csinálták a kábelezést vagymi. Szóval tőlük kell kérni ajánlatot. De ha nem akarsz, akkor nem muszáj telefont kérni, a telefon-tv-internet nem függ össze, akár lehet csak neted, vagy csak tv-d szóval szabadon kombinálható. Szerintem nem drágák, bár lehet most egy digi-s meg fog fenni, mert náluk olcsóbb. De létezik társasházi ajánlat is a UPC-nél ami lényegesen olcsóbbá teszi a szolgálatást. Én már próbáltam elindítani a UPC-nél de a közös képviselővel fogják felvenni a kapcsolatot állításuk szerint. Úgyhogy őt kell majd ez ügyben is zargatni.

 

A lopások, behatolások ellen meg tenni kellene, akár egy kamerás rendszer, bár az se számít, ha nem vagyunk hajlandóak vigyázni saját magunk és mások értékeire.

 

Apropó, ti tapasztaltatok javítást a házban, miután beázások voltak? Szerintem nem kéne hagyni, hogy következő esőnél is így járjunk....... most még csak a lift hibásodott meg tőle, aztán majd az egész villamos rendszer utána ezek cseréje.. .stb.stb.stb... főleg úgy nem kell hagyni, hogy ez még az építtető feladata lenne és nem a biztosítótól kell 1-2 éves huzavona után kifizettetni a javítást...

 

 

Bakfitty

Manolya7 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 611
Ez az internet és kábel tv dolog engem is érdekelne. Nekem azt mondták upc van a házban. De nem nagyon drága? Meg ott vezetékes telefont is kell előfizetni nem? Nekem az meg nem kellene.
Előzmény: RN506 (610)
RN506 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 610

Kedves szomszédaim!

 

Kérném segítségeteket, hogy milyen internet elérhetőséget javasoltok, ami megbizható? Ti milyet választottatok, és hogyan vált be, mennyi a díja?

Köszönöm.

R

Előzmény: megyerizs (572)
Manolya7 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 609
Sziasztok!

Sikerült aláírnunk minden papírt, szóval remélem innentől minden simán megy és szeptember közepén költözhetünk! Úgyhogy B505-be új lakó érkezik majd:) Én már alig várom! Van arról a folyosóról fórum olvasó? Vagy szomszéd? B506, B504?

Más: A kaput tényleg várja meg mindenki míg lecsukódik, ha lemegy akkor tuti nem mehet be senki, de így minden esélyt megadtok a betolakodóknak. Ahol most lakom ott csak sorompó van, de éjjel a portán sincs senki így simán bárki bejárkálhat, örüljünk hogy itt van csukható garázskapu!

Én ha beköltözöm lehet tennék virágokat a bejárathoz, de csak ha mindenki ígéri hogy becsukja az ajtót! Mondjuk ez is annyira hihetetlen, hogy bejönnek tujákat lopni!
A tárolók ajtaja mennyire biztonságos? Eddig csak feszegették vagy sikerült is bejutniuk? A lakás ajtók teljesen biztonságosak, ugye?
B703 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 608

Ma reggel, amikor munkába indulba bandukoltam kifelé a garázson kereszül, megint olyat láttam, amitől nagyon elszomorodtam. A garázs ajtó tárva nyitva volt, a közelben pedig egy lélek sem, szabad utat adva így bárkinek ...

 

Kedves lakótársak!

 

Nem hiszem, hogy az a fél perc, míg megvárjuk a garázsajtó lecsukódását bármit is befolyásolna! Ha már valaki késében van, akkor a fél perc nélkül is késésben lesz! Tehát újból megkérek mindenkit, hogy ne hagyja őrizetlenül a nyitott ajtót, mert így ne csodálkozzunk, ha sorra tűnnek el az értékeink! Főleg a bicók....

 

Érdemes lenne esetleg felvetni majd lakógyűlésen, hogy a garázsajtót át kellene programozni lecsukhatóvá, nem tudom, hogy ez mennyire megoldható, de így elsőre belegondolva nem tűnik lehetetlennek.

 

MA reggel egyébként megvártam, míg lecsukódjon az ajtó, és szerencsére nem jött e senki illetéktelen. Lehet, hogy legközelenn már nem így lesz...

 

 

Köszi a figyelmet,

 

Egy szomorú(vá vált) lakó....

Roan1 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 607

Szia!

 

Nekem is nagyjából dupla költség volt, s mikor betelefonáltam, kiderült, hogy 69 m2-es lakás alapján számoltak - a valóság pedig alig több, mint a fele...

 

 

Más: olvastam a faliújságon egy "köszönőlevelet" a biciklik ellopásáról. Csak nekem van olyan érzésem, hogy az ilyeneket nem így és ilyen módon kellene közzétenni?

 

üdv

 

R

Előzmény: Lakó_001 (606)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 606
Sziasztok!

Ti utaltátok már a közös költséget? Arra a számlaszámra kell, ami a kimutatáson van? Nekem az összeg sehogy se jön ki négyzetméterre, lehet, hogy a tulajdoni hányad alapján számítódik. Mindenesetre jó lenne tisztázni, hogy hogy jön ki, mert nekem kétszer annyit számláztak, mint amire számítottam..
Manolya7 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 605
Köszi szépen a segítséget neked is meg a B703-nak. Holnap jönnek fel szüleim megnézni, mert eddig csak én láttam. Végül lefoglaltuk már a B505-öst, úgyhogy muszáj hogy tetszen nekik! Örülök a kilátásnak, imádom a tűzijátékot is. Jó nagy és minden elfér, nem kell aggódni befér-e egy ágy vagy sem. Most azzal leszek majd bajban, hogy hogy rendezzem be. Örülök hogy írtad, nem volt semmi gáz azzal hogy 8.ker. Én sokszor járok haza hajnalban,mert éjjel dolgozom, de a barátomat csak nem kelthetem fel minden hajnalban, hogy jöjjön le elém. Úgyhogy kicsit megkönnyebbültem hogy azt írtad nem gáz. Köszi, írjatok még sok jót és ha van rossz azt is!
Előzmény: legallyfoxy (601)
Katica_bogár Creative Commons License 2009.08.03 0 0 604
Csatlakozom az előttem szólóhoz!!
És köszönöm a konyha ötletet, eddig 2 asztalos jön megnézni, hogy mi férne el, és milyen áron:)
A többit meglátjuk...

Katica
Előzmény: Lakó_001 (603)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 603
Tisztelt Pócsi Sándor úr!

Kérem oszlassa el a kételyeket a közös költség körül, a kiszámlázott tétel milyen képlet alapján számítódik? Hogyan számít az erkély/terasz, a kert, tároló, kocsibeálló?
Előzmény: Képvisel (573)
B703 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 602

Szia!

 

Inkább a B505-t ajánlanám neked, mert ezen az oldalon este gyönyörű a kilátás.

Látod kivilágiítva a citadellát, a várat, és a tüzijátékot is panorámából szemlélheted :) .

Szerintem látszódik az 5-dikről is, a 7-dikről biztosan állítom, hogy megéri erre az oldalra költözni :)

Előzmény: Manolya7 (591)
legallyfoxy Creative Commons License 2009.08.02 0 0 601
Szia,
Én is fiatal lány vagyok, és egyedül lakok. Hetente többször jövök haza éjjel vagy hajnalban és még semmi gáz nem volt, szeretek itt lakni, mert nagyon jó a közlekedés. Ráadásul a B609-ben vagyok, nekem kifejezetten tetszett h a fürdő a hálóból nyílik, és befért egy franciaágy az ablakhoz. A szomszédokat nem hallom és este még tücsökciripelés is van:)
Előzmény: Manolya7 (591)
petlak Creative Commons License 2009.08.01 0 0 600

Hello!

 

A környékkel kapcsolatban nem tudok rosszat mondani, mivel még nekem nem volt rossz tapasztalatom! Az, hogy milyen a környék az általános egész Pestre nézve! Bárhova költözik az ember, a baj megtalálja az embert!

Szóval én ajánlani tudom, mi szeretünk itt élni, jó lakóközösség és a csendes!

 

Üdv

Petlak

Manolya7 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 599
Nem a szomszédok miatt jövök, és nem a Pikkolóban lévő emberektől tartok:)
Roan1 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 598
Szia!

Érdemes lehet lakberendezési áruházakban is szétnézni, én a Möbelixből rendeltem egy közepes árfekvésűt, méretre gyártva, extra széles munkalappal, és egész baráti áron kijött.

R
Előzmény: Katica_bogár (589)
Roan1 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 597
Szia!

Ha a B 505-be jössz, akkor sok a szomszédot ne várj: eddig ketten vagyunk a folyosón, illetve a külön kis részben lakik még valaki az emeleten. Zaj nincs (bár honnan is lenne), néha a felettem lakót hallom, mikor megereszti a fürdőszobában a vizet, ennyi.

A környék látványa valóban nem túl szívderítő, de vannak ismerőseim, akik a környéken laknak már avagy 5-6 éve, és még semmi inzultus, kocsifeltörés, etc. nem volt.

R
Manolya7 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 596
és az emberekkel? Jó ott lakni? Ajánljátok nekem?
Manolya7 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 595
Petlak neked nem volt gondod a környékkel?
Előzmény: petlak (594)
petlak Creative Commons License 2009.08.01 0 0 594

Hello!

 

Mi nemrég csináltattunk redőnyt, szúnyoghálót, és megvagyunk elégedve a szakemberrel, ha gondolod hívd fel és kérj árajánlatot!

Száma: 0630/46 01 383- Mócz Sándor

 

Üdv

Petlak

Manolya7 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 593
Köszi szépen a válaszodat, remélem én is tudok alkudni, és akkor tényleg az 505ös lesz az igazi lakás ami minden szempontból megfelel. Tudtok esetleg valami jó de olcsó konyhabútorost, vagy redőnyöst? Az előző hozzászólásomra mástól is várok visszajelzést. Köszi, Manolya
Előzmény: Katica_bogár (592)
Katica_bogár Creative Commons License 2009.08.01 0 0 592
Szia!

Annak idején én is néztem a 2. emeletit is, nagyon nagyon szuper volt az is, hosszas dilemma után döntöttem egy másik-4. emeleti mellett. Nem tudom, hogy a többiek hogy vannak vele, de nálam volt egy kisebb alkulehetőség (300.e Huf). Szintén fiatal lányként mondhatom, hogy az 1 hónapban nem történt semmi ijesztő, semmi inzultus, mondjuk nem egy áldozati kisugárzásom van:) és hajnali 2kor még nem jöttem haza...

Az Orczy miatt nagyon jó a közlekedés, nekem 15 perc a munkahely:) szóval eddig csuupa jó tapasztalat. Korábban régi építésűben laktam, ahol végighallgattam a szomszédok kiabálását minden este, itt nem ez a jellemző, de lehet hogy azért van, mert még nem kelt el az összes lakás.

Remélem tudtam segíteni.

Katica
Előzmény: Manolya7 (591)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!