Keresés

Részletes keresés

atomgond Creative Commons License 2007.06.28 0 0 54

Szép a kerted, gratulálok!

Előzmény: krampuszka1 (37)
atomgond Creative Commons License 2007.06.28 0 0 53

akkor inkább arra asszociálnék, hogy gondos kezek ilyen távolságban is megoldották a biztonságos átkelést

 

Én is egyetértek, de azzal a kitétellel, hogy a girbe-gurba anyagból való építkezés sem feltétlen jelent "veszélyes üzemet", esetünkben kockázatos átkelést. :-)

Itt csak arról van szó, hogy a faanyag nem egy géppel megmunkált, gyalult, faragott stb. anyag, hanem natúr rönkök. De ezek rögzítésére legalább olyan biztos technikák vannak, mint egy simára gyalult gerendáéra. Gondoljunk pl. a rönkházakra, melyek adott esetben sokszáz évig is stabilan állnak. És hát gyönyörűen megmunkált anyagból is lehet életveszélyes hidat készíteni, ha a mester nem mester, hanem kókler, tehát statikai szempontból nem érzek komoly különbséget.:-) A látvány persze más kérdés. Ez már tényleg ízlés dolga.

Előzmény: agicza (48)
Kiskertész Creative Commons License 2007.06.28 0 0 52

Ezeket a madáritatókat a net-ről töltöttem le. Nagyon jól néznek  ki, de sajnos nálam nem mutatnának, mert az én kertemhez ezek túlságosam kimunkáltak, művésziek.

 

Astilbe Creative Commons License 2007.06.28 0 0 51
Mi is akkor kerítettük körbe a teljes telket, amikor a kutyánk hozzánk került, egyrészt hogy legyen helye a rohangálásra (mint ifjú ír szetternek), másrészt meguntuk, hogy a telkünkön át közlekedik a fél utca. Hát nem volt nagy sikerünk, de a népszerűségünk akkor csökkent igazán, amikor végig nádat raktunk. Nem igazán jó megoldás, nem is szép, nehezen barátkoztam meg vele, de akkor még nem volt teljes a sövénytakarás és a szomszéd kertek látványa, valamint a kéretlen tanácsok megrontották a kerti tartózkodás örömét. Nem mondom, hogy ilyen gyorsan döntöttünk, ahogy most leírtam, nem akartunk senkit megbántani, de egyszerűen muszáj volt megtenni, hogy jól érezhessük magunkat.  
Előzmény: atomgond (44)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.28 0 0 50
Szállhat nyugodtan ! :)
Előzmény: ZsuR (46)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.28 0 0 49

:0

Milyen szobor párja ? :)

Egyébként én reklamáltam a topikgazdát..........

 

De asszem nem folytatom a "szemléltetés", mert senki más nem teszi............

Van pedig még néhány darab :D

 

Előzmény: agicza (47)
agicza Creative Commons License 2007.06.28 0 0 48
'Egy üvegpalota előtti csilivili medencén átívelő girbe-gurba fahíd elég nevetséges lenne. De szvsz legalább ennyire vicces lenne, ha egy erdőben kanyargó patak felett egy krómozott csővázas híd.'

Az első felével maximálisan egyetértek, a második felével viszont csak akkor, ha az az erdős rész a világ vége utáni harmadik megállónál található, egyébként ha ember lakta vidék elérhető közelségében, akkor inkább arra asszociálnék, hogy gondos kezek ilyen távolságban is megoldották a biztonságos átkelést. Ám ezt csak akkor, ha az a híd pusztán funkcionális, nincs rajta beleerőltetett dizájn, flinc-flanc. Egyébként meg a kettő között rengetegféle lehet az átmenet, én inkább a rusztikusra szavazok, ami azért rendesen 'meg van csinálva', jó viktoriánus szokás szerint esztétikusan és egy életre használhatóan, mint Monet giverny-i kertjében az a bizonyos híd. :-D

Előzmény: atomgond (45)
agicza Creative Commons License 2007.06.28 0 0 47
ZsuR: a szomszéd mintegy tizenöt méternyire van tőlünk, csak ügyesen fotózunk, hogy ne látsszon. Egyébként is most már akkorára nőttek a növényei, hogy már csak itt-ott villan ki a kerítés mögül... :-D

A szobor párja pedig itt van, Frank Lloyd Wright stílusában, bár egy smaragdzöld háttér mellett egy hófehér, kis virágú rambler-rózsával mutatna igazán... Egyébként meg írok, csak a tegnapit ezek szerint át teccett ugrani. =8->

desert rose
Előzmény: ZsuR (27)
ZsuR Creative Commons License 2007.06.28 0 0 46
. . .meg a vegen a fejembe szall. . . :))!

Előzmény: krampuszka1 (42)
atomgond Creative Commons License 2007.06.27 0 0 45

A vadszőlőből azért vadregényessé lehet varázsolni a szimpla drótkerítést is, az őszi színei miatt szeretem igazán, nem az állandó karbantartás-nyesegetés miatt.
 

Egyetértek. Ezért telepítettem én is azt. :-)

 

Hmm, ez az a bizonyos ízlés kérdése, én nem nagyon rajongok a girbegurba-esetleges kerti építményekért,

 

:-) Ez tényleg ízlés dolga. Én a természetes dolgokat jobban kedvelem. Persze ez attól is függ, milyen a környezet. Egy üvegpalota előtti csilivili medencén átívelő girbe-gurba fahíd elég nevetséges lenne. De szvsz legalább ennyire vicces lenne, ha egy erdőben kanyargó patak felett egy krómozott csővázas híd. Oda nekem mindenképp egy olyan építmény passzol, melyen látszik, hogy a helyben kitermelt, természet adta anyagokból ütötték össze (mégha girbe-gurba is). :-)

Kerti környezetben meg úgy vagyok vele, hogy ha választani kell pl. egy festett csővázas hintaágy, vagy egy girbe-gurba farönkös között, akkor nem sokat hezitálnék a rönkös irányába. De ez tényleg ízlés kérdése.

Előzmény: agicza (31)
atomgond Creative Commons License 2007.06.27 0 0 44

De ezt egy zöld sövénnyel is meg lehetne oldani, kő- és tégla erőditmény / avagy fa / nélkül, normális közbiztonsági viszonyok mellett......

 

Igaz, az lenne ideális. De sajnos az élő sövénynek is vannak hátrányai. Például új építésű háznál, ahol frissen kell telepíteni, évekbe telik egy teljesen záródó sövény nevelése. Még a leyland ciprusnak is kell 4-5év. Sok sövény pedig nem takar 100%-ban, csak a direkt rálátást gátolja, de ha valaki nagyon akar, be tud nézni az ágak, levelek között. Nekem pl. ez kevés. Én 100% takarást várok el egy kerítéstől.

A másik gyakori probléma, hogy 1-2tő kihal a sorban, és akkor ott éktelenkedik egy méretes lyuk, ahol már lehet is kukkolni. :-)

 

Mindig irigykedtem, a 20-30 cm-es "keritésekre", amik éppen csak a telekhatárt jelzik. / Ausztia, Németorszás, stb /

 

A kerítésnek lehet még más funkciója is. Pl. kutya/macska távoltartó. Nekem is van két kutyám, és mint a környezetére is gondos gazda, a magam kedvencével nem terhelem a környék lakosságát azáltal, hogy a kutyákat szabadon engedem kódorolni az utcára (sajnos sokan ezt teszik). Egy 20-30cm-es kerítéssel nem lehetne a kutyát a saját telkemen tartani. 

Ok. mondjuk a 2méteres tömör betonfal nem valami szép, bár az sem feltétlen igaz, mert arra is lehet futtatni pl. vadszőlőt, ami 100% eltakarja. Vagy ha van hely, akkor a fal elé mehet valami sövény, hogy a falat takarja, de ha netán a sövény nem zár 100%, még akkor is ott a fal. :-)

Előzmény: krampuszka1 (28)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 43
És a topikgazda sosem látogatja ezt a topikot ?:(
Előzmény: agicza (-)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 42

Köszönöm :)

Sokat számit a véleményed !

Mert akinek olyan a kertje, mint a tied ???

Előzmény: ZsuR (41)
ZsuR Creative Commons License 2007.06.27 0 0 41
Hat miert ne mondanam komolyan? Kerttel nem viccelunk kerem! :))

Nem sok kepedet lattam - de az amit latok hangulatos, szep, lelke van!
Előzmény: krampuszka1 (40)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 40
Komolyan mondod ?
Előzmény: ZsuR (39)
ZsuR Creative Commons License 2007.06.27 0 0 39
Latod, milyen jo, hogy betetted? Kedves! Jobb mintha tocsaban lenne . . .illik oda ahol van. Szep a kerted!
Előzmény: krampuszka1 (38)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 38

Eredetileg valami tócsában volt, a fején vizi növényekkel :)

Nekem tavam nincs.

Igy szárazra került, a fején madáritatóval :D

Előzmény: krampuszka1 (37)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 37

Na, itt vagyok..........

Két havi vívódás után kötöttem ki ennél az inkánál............

 

 

 

 

 

 

 

 

krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 36

Veszek ! :D

Csak várjál ! :))))))))

Előzmény: hanimun (35)
hanimun Creative Commons License 2007.06.27 0 0 35
Vegyél egy kis erőt mert kiváncs lennék rá.
Előzmény: krampuszka1 (33)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 34

Senki ? :D

És semmi ? :)

krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 33

Jó :)

Majd erőt veszek magamon :D

Meg mély lélegzetet :)))

Előzmény: ZsuR (32)
ZsuR Creative Commons License 2007.06.27 0 0 32
Ne butaskodj. . .senki nem dorongol le!!! Mindenkinek megvan az izlese - es tiszteletben tartja a masiket. Tudod, szep sokfele van!
Előzmény: krampuszka1 (30)
agicza Creative Commons License 2007.06.27 0 0 31
A vadszőlőből azért vadregényessé lehet varázsolni a szimpla drótkerítést is, az őszi színei miatt szeretem igazán, nem az állandó karbantartás-nyesegetés miatt.

'kedvencem a természetes hatású lugas, vagy pergola. Tulképp csak abban különbözik a hagyományostól, hogy az építmény nem a szokásos megmunkált gerendákból+apácarácsból készül, hanem természetes, girbe-gurba fatörzsekből+ágakból. És erre fut fel valami szépséges növény.

Hmm, ez az a bizonyos ízlés kérdése, én nem nagyon rajongok a girbegurba-esetleges kerti építményekért, kissé összetákolt-bizonytalan érzést kelt bennem, mint ami csak azért nem dől össze, mert a növények összetartják. pergola
Előzmény: atomgond (26)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 30

Nem merek előhozni néhány kerti kiegészitőt .............

Pedig szobrász alkotás, de félek a ledorongolástól ! :D

Kerti, avagy inkább térvilágitás témában, szintén............ :)

krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 29

" A kertemet a lakásom meghosszabbításának tekintem, hát ne leskelődjön be senki."

 

Pontosan igy gondolom............

És a lakásomba egyébként csak azokat eresztem be, akiket én jónak látok !

Ha nem ,akkor még leselkedni sem lehet !

Előzmény: Kiskertész (23)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 28

Igen :)

Az én házam, az én váram........................

És senki ne kukkoljon !

De ezt egy zöld sövénnyel is meg lehetne oldani, kő- és tégla erőditmény / avagy fa / nélkül, normális közbiztonsági viszonyok mellett......

Mindig irigykedtem, a 20-30 cm-es "keritésekre", amik éppen csak a telekhatárt jelzik. / Ausztia, Németorszás, stb /

Fölötte, mögötte élő sövény............, 2-3 m magasan

A leylandi ciprus tökéletes, erre a célra.

Előzmény: atomgond (16)
ZsuR Creative Commons License 2007.06.26 0 0 27
Hiszen nem vagy off vele -a kerites az kerti epitmeny, arrol beszeltel. . .

Inteligencia hianya a leskelodes. . .

Mostananban tudtam meg, hogy ha eddig nem volt keritesem, a szomszed es en koztem eddig nem volt semmi, es most teszek valamit oda - az szinte sertes! Hm. Egyikonket serti ha atlatnak - masikat meg ha nem :)).

Hatalmas kertet kell venni ahova szomszed szeme nem lat be. . .

Agicza - neked nagy kerted van, hol van ott szomszed?
Előzmény: atomgond (26)
atomgond Creative Commons License 2007.06.26 0 0 26

A kertemet a lakásom meghosszabbításának tekintem, hát ne leskelődjön be senki.

 

Hallottam olyan véleményt, akit különösen idegesít, ha nem lát be egy kertbe. Már csak azt kéne tőle megkérdezni, vajon miért akar másokhoz belátni, és miért nem magával foglalakozik mások helyett?

 

De hogy ismét ON legyek...Nekem most nagy kedvencem a természetes hatású lugas, vagy pergola. Tulképp csak abban különbözik a hagyományostól, hogy az építmény nem a szokásos megmunkált gerendákból+apácarácsból készül, hanem természetes, girbe-gurba fatörzsekből+ágakból. És erre fut fel valami szépséges növény.

Előzmény: Kiskertész (23)
atomgond Creative Commons License 2007.06.26 0 0 25

Jó lehet ez a fűzkerítés, de sajnos már megoldottam a dolgot. Kár, hogy előbb nem tudtam erről, a fűz egyébként is az egyik kedvencem. :-(

Nálam most úgy néz ki a rétegrend az utcafronti részen, hogy, (1.) kerítés, (2.) veszőfonat mindkét oldalról -ami nem nádszövet, hanem valamilyen barna vesszőkből összeállított akármi-, ez természetesebb hatású mint a nád, és teljesen takar. (3.) erre az egészre pedig vadszőlőt futtattam. Van egy fél méteres terméskő aljzata a kerítésnek, ezzel együtt a teljes magasság 2,3méter.

Beláthatatlan, de mégis zöld. :-) Csak a vadszőlőt vagdosni...jajj.:-) Jobb lett volna a fűz. :-)

Előzmény: agicza (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!