Keresés

Részletes keresés

BarosTamas Creative Commons License 2018.10.27 0 0 8046

Sziasztok! 

Január 23.án valaki indul Bécsből? :))) 

Vagy lesz kint valaki 23- február 7 ig :)) 

Utazo partnereket keresunk ^^ 

blueblack Creative Commons License 2018.10.26 0 0 8045

Sziasztok! Jön valaki esetleg november 18.-án a Be Live Collection Punta Cana Hotelbe?

Melindaniella Creative Commons License 2018.10.25 0 0 8044

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni hogy Puerto Platán van-e valaki aki vállal privát vezetést? Többször voltunk már...( sajnos Józsi halála miatt elárvultunk! Most november végén utaznánk!

köszi a segítséget!

stephenx001 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 8043

Mindenütt kapsz cigit csak győzd el füstölni :) no meg a sok finom szivar :)  csak zöld zárjegyes malbit ne vegyél a parton nagyon gáz.

Előzmény: benq75 (8039)
Eleni1969 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 8042

Sziasztok! Próbáltam a taxi árának utánajárni, de igazán hasznos infót nem sikerült szereznem. Egy oldalon találtam 3 dollár/km-es árat. Ez igen drágának tűnik, főként egy 100 km-es útnál. Nektek van valami infótok?

benq75 Creative Commons License 2018.10.24 0 0 8041

11 éjszaka 3276 euro 3 fő részére 2 felnőtt 1 gyerek

Bécsi indulással

Előzmény: Burns-- (8040)
Burns-- Creative Commons License 2018.10.24 0 1 8040

Szia! Milyen áron sikerült foglalni?

Nekem is az a hotel az egyik jelöltem.

Már bocsi a kérdésre kérdéssel miatt.. :)

Előzmény: benq75 (8039)
benq75 Creative Commons License 2018.10.24 0 0 8039

Sziasztok! 

 

November 3-án megyünk a Vista Solba.

Rengeteg mindenre kaptam választ itt a fórumon, de egy valamit senki nem kérdezett még :)

Tudom káros, egészségtelen stb stb, de cigit itthonról vigyünk, vagy kint is megfizethető árban van?

Laci_BP Creative Commons License 2018.10.24 0 0 8038

Hotel saját boltjában 2-3 USD

Előzmény: micus1975 (8037)
micus1975 Creative Commons License 2018.10.24 0 0 8037

koszonom en is itt rendeltem, de nem olyat kuldtek

Előzmény: watafakk (8036)
watafakk Creative Commons License 2018.10.24 0 0 8036
Előzmény: micus1975 (8035)
micus1975 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 8035

Sziasztok, esetleg valaki letudna nekem fenykepezni,hogyan nezz ki az atalakito konvektor? koszonom

AgObaBbBa Creative Commons License 2018.10.18 0 1 8034

AgObaBbBa Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8033

Sziasztok,

 

Erre az akciora szeretnem felhivni azok figyelmet, akik a Dominikai Koztarsasagba latogatnak a kozel jovoben. Erdemes kihasznalni. 🏝🌺

Burns-- Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8032

Köszi. :)

Előzmény: stephenx001 (8030)
CsLRéka Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8031

Sziasztok!

van olyan, aki pénteken utazik Punta Canaba, Frankfurti átszállássál?

koszi: Réka 

stephenx001 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8030

nagyobb shopping a környéken nincs csak kis boltok , minden apróbb cuccot meg tudsz venni kint is bent is , persze árban más , kocsival kb fél órára tudsz nagyobb boltokban vásárolni ha kell . De inkább Santo Domingóban javaslom a vásárlást korrekt árak és választék. Ellátás szerintem minden van , az 1 dollárosok csodákra képesek :) a partot rendben tartják , a tengeri füvet este és hajnalban el takarítják nekünk nem volt ilyen gondunk és a lényeg a sok 1 dolláros :) .

Előzmény: Burns-- (8029)
Burns-- Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8029

Köszi.

Olyan kérdésem lenne, hogy lehet -e (vagy megéri-e) óceánra néző szobát kérni? Ellátás, part milyen?

A szálloda környékén van valami shopping lehetőség? Térkép alapján ahogy láttam nem sok minden van..

beuska89 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8028

Szia. Mi már kétszer voltunk a Be Live Collectionban. Idén májusban és tavaly is. Ha van kèrdésed szívesen válaszolok. Januárban szeretnènk ismèt Dominikára menni. Egy kèrdèsem volna inkább az utazással kapcsolatos, mint az ott lèttel, mègpedig az hogy tèlen is nagyon lehűtik a reptereken a várótermet? előre is köszönöm a választ :)

Előzmény: Burns-- (8026)
stephenx001 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8027

Szia mi ott voltunk nászúton és kellemes csalódás volt kedvesek nagyon kellemes környezet jó kaják meg minden , nem luxus szállás de mindig volt valami program nem unatkoztunk szuper volt.

 

Előzmény: Burns-- (8026)
Burns-- Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8026

Esetleg a Be live collection punta cana-ról van infód??  Ez kicsit délebre esik, mint a többi hotel többsége.

 

Előzmény: Spanyolnátha (8025)
Spanyolnátha Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8025

A Melia híre nem a legjobb mostanában. Az ár pedig erősen szezon függő. 40-50 körül 2 főre rendes szállodában nem nagyon van hely jan-márc. környékén. Most van ennyiért, de most nem igazán érdemes menni, pontosabban, szept-nov. végéig nem igazán érdemes menni.

Előzmény: Burns-- (8021)
Borsmustár Creative Commons License 2018.10.17 0 0 8024

Sziasztok!

 

Mi idén januárban voltunk Dominikán.

Az idő csodálatos volt, 28-30 C fok volt, kívánni sem lehet jobbat. Napsütés, eső egyszer esett hajnalban. A tengerparton azért fúj a szél, hol erősen hol gyengébben.

Mi egy hétig voltunk, de szerintem aki megteheti inkább két hétre menjen, az idő eltolódás miatt. Elég nehéz megszokni.

Az óceán vize is nagyon jó volt. A Karib tenger még csodálatosabb.

Remélem még eljutunk ide.

Burns-- Creative Commons License 2018.10.16 0 0 8023

Szia! Például én utazok. :) 

29 fok körül van a hőmérséklet. Trópusi viharok lehetnek elvétve. Szerintem főszezonnak számít.

Előzmény: BarosTamas (8022)
BarosTamas Creative Commons License 2018.10.16 0 0 8022

Sziasztok!

Van aki esetleg utazik ki Január utolsó hetében?- Február elején?? 

Tapasztalatok? 

Milyen az idő ilyenkor ?  

Burns-- Creative Commons License 2018.10.15 0 0 8021

Sziasztok! A The Level at Meliá Caribe Tropical-ban volt már valaki? 5 csillaghoz képest egészen jó árban van. Esetleg valami másik hotelt tudtok ajánlani? Olyan 40-50e Ft/éj/2 fő ár környékén Punta Canaban. Vista Solt is néztem. Láttam már sokan voltak ott..

Köszi.

Anita0616 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 8020

Sziasztok!

 

Van köztetek esetleg olyan, aki december 5-én fog utazni Bécsből Zürichi átszállással?

tibiche Creative Commons License 2018.10.10 0 0 8019

Szia Gina..... az infod nagyon jo volt, de szeretnék kicsivel tobbet kérdezni toled...... mi a kovetkezo év február végén megyunk udulni s lenne néhány kérdésem....:ha tudnál válaszolni rá......mennyi volt a megengedett alkohol mennyiség behozatala az unioba 1 fore ? / tudnál válaszolni?/....az éttermek ahová elore kellett helyet foglalni azokban kulon kellett fizetni a megrendelt kajákat???......s ha még tobb valamit tudnál írni az email címemre....:   tiborvincze@seznam.cz      .....válaszod elore is koszonom......szia......

 

Előzmény: Gina0131 (8017)
Spanyolnátha Creative Commons License 2018.10.06 0 0 8018

https://www.airhelp.com/en/
A chrome fordítója segít majd.

Előzmény: Gina0131 (8017)
Gina0131 Creative Commons License 2018.10.06 0 4 8017

Sziasztok!

Tegnap érkeztünk haza a nyaralásból sajnos :( Írok egy kis összefoglalót,hátha valakinek a segítségére lesz,hisz Én is sok hasznos információt találtam itt.

2018.09.23.-án indultunk Bécsből,Kölnbe szálltunk át és a Vista Sol Hotel volt a szállásunk.Invián keresztül a német Neckermannal mentünk,11 napra 720.000 Ft-ért plussz a biztosítás: 40.000.- ,ebbe az árban Én tengerre nézőt szobát kértem,30 ezer forinttal lett volna olcsóbb a sima szoba. Ez két főre értendő.Már márciusban lefoglaltam. Bécsbe a Manzur parkolóba vettünk kártyát az Inviától,így a 14 napos kártya 75 euroba került.A parkolóba felszálltunk a transzfer buszra és 5 perc alatt a reptérre vitt minket.Megkaptuk a bécsi és a kölni járatra is beszállókártyát,így Kölnbe már semmit nem kellett csinálnunk,csak megkeresni a beszállókaput,ami nagyon egyszerű volt és gyorsan ment (volna). A kölni reptér pici és egyszerű eligazodni rajta. Az EUROWINGS-el utaztunk,amit nem ajánlok senkinek.Én se megyek velük soha többet.Bécsből a gép fél óra késéssel indult. Megérkeztünk Kölnbe,kb 10 perc alatt meg is találtuk a beszállókapunkat. 14:35-kor indult volna tovább a gépünk Punta Canara 4 órás átszállási idővel.Csak hogy a járatunk késett még 10 !! órát,így éjfélig ott dekkoltunk a reptéren. Semmi információt nem kaptunk,hogy miért.Az utazási iroda a Neckermann szart ránk,azt mondták a telefonba a többi magyarnak (rajtunk kívül még 4 magyar pár volt),hogy 11 km-re van az iroda,fel lehet keresni,Én próbáltam az Inviát elérni,de senki nem vette fel. 10-en voltunk magyarok és senki nem beszélt se angolul se németül,sehogy. Szóval vártunk. Itt kérném ha valaki tud segíteni,hogy hova forduljak kártérítésér,az kérem írja meg,mert konkrétan hiába telefonálgatok,senki nem tud semmit,csak hárít.Már pedig úgy hallottam hogy ekkora késésnél már jár kártérítés,arról nem is beszélve,hogy Én 11 napra fizettem,de így csak 10 nap volt. Na,de folytatom tovább a beszámolót.A repülőn kétszer kaptunk enni,egyszer sajtos tésztát,joghurtot,kenyeret,vajat,egy pohár üdítőt és 2dl vizet. Lehetett választani mást is,de mi ezt kértük. Másodszor,egy sajtos szendvicset kaptunk és megint vizet és üdítőt.Itt lehetett volna még helyette választani almás pitét. Ez mellett felszálláskor mindenkinek be volt készítve még fél liter víz. Nem panaszkodom,ez elegendő volt.Egyébként minden másért fizetni kellett. Az ülésekbe be van építve egy tablet,azon lehet filmet nézni,játszani,netezni... de ez mind fizetős szolgáltatás. A lábtér csak egy picit nagyobb mint a fapadosokon. Egyébként a késésen kívül nem lett volna gond az Eurowingsel. 

Végül így vasárnap délután helyett,hétfőn reggel érkeztünk meg Punta Canara :)

Mi nem a Neckermann transzferével mentünk hanem a Südi Sanyiéknak írtam,és ők jöttek ki értünk. kb 20 perc alatt már a szállodába is voltunk. Gergő,a Sanyi embere mindenben maximálisan a segítségünkre volt ,amit nagyon köszönök. Bejelentkezéskor is végig ott volt és mindent elmondott.Ja,és végig amikor Kölnbe vártunk tartották velünk a kapcsolatot messengeren és telefonon is. 

A szállodába az útlevélbe tettem 25 dollárt,és egy elképesztően jó szobát kaptunk.Gyönyörű volt a kilátás a teraszunkról,a szobánk elég nagy volt,a klíma kitűnően működött és minden más is. Két darab két személyes ágy volt benne,LCD tv,kávéfőző... Mi teljesen elégedettek voltunk. A hotel gyönyörű,hatalmas rendezett kertje van,egy beach bár amibe készíted el magadnak a hamburgert,hot-dogot.Van még pizza,tészták,tortilla,sütik,gyümölcsök,ital és kávé autómaták,fagyi és popcorn gép. Ezen kívül van a fő étterem amibe hatalmas a választék és nagyon finomak az ételek,reggelente előtted sütik a tojást amilyent Te kérsz különböző feltétekkel.Van még mexikói,olasz,francia és amerikai étterem,ezekre be kell jelentkezni.Mi egyikbe se mentünk el,mert este már nem tudtunk enni.Rengeteg bár van.Nagyon finomak a koktélok.A személyzet nagyon kedves és közvetlen. Három medence van,mi egyikbe sem fürödtünk. A hotelnak van több kis boltja,mi itt vettük meg az ajándékokat mert jó árban volt,nagy volt a választék is. Vannak kacsák és pávák amik ott sétálnak köztünk és vannak iguánák :) Mi minden reggel meglátogattuk őket :) Van egy nagy színház,ahol minden este más show volt,a Jacko showt nem szabad kihagyni,fergetes volt.Napközben rengeteg program közül lehet választani és van habparty is főmedencénél.A tisztasággal és takarítással is teljesen elégedettek voltunk. Több helyen olvastam hogy nem beszélnek angolul. Ez nem igaz. A hotel tengerpartja nagy és nagyon szép,rengeteg pálmafával,és sok napággyal.Mindig volt bőven szabad hely.A parton folyamatosan sétál több biztonságiőr. A homok fehér és olyan finomságú mint a liszt,a víz meleg.1-2 nap volt tengerifű,de nem volt vészes,és minden reggel takarítják,összeszedi a gép.A hotel nagyon jó helyen van,2 percre van a bazársor . Mi csak egyszer mentünk ki,mert nagyon tukmálnak rád mindent és mennek utánad,nem tudod le vakarni őket.Egyébként ez az egyetlen negatívum Dominikában,minden más tökéletes volt. Az idő végig jó volt,aminek örültünk.Mi mindenkinek adtunk 1-2 dollár borravalót,aminek nagyon örültek,de erre külön váltottam is 150 dollárt.Adtunk a bárba,reggel a Louisnak aki sütötte a tojást, a kávés néninek és takarítóknak is hagytunk az ágyon 2 dollárt naponta.Teljesen elégedettek voltunk mindennel és tökéletes választásnak bizonyult ez a hotel,jövőre ha vissza megyünk akkor is a Vista Solt választom.Ajánlom mindenkinek.Próbálok leírni részletesen mindent,hogy segítsek a választásban.

Kirándulásokra a Südi Sanyiékkal mentünk,mint feljebb írtam mindenben segítettek és ajánlom mindenkinek.Korrektek,kedvesek,közvetlenek és folyamat segítenek mindenben,végig tartják a kapcsolatot telefonon és messengeren. Mi Saonán voltunk és a polarisos túrán.Mind kettő felejthetetlen élmény,nagyon jó hangulattal,kajával,piával.Saona gyönyörű,aki el megy Dominikára annak nem szabad kihagynia.

Leírom az árakat is: hűtőmágnes 3-4 dollár, 2,5 dl Mama Juana bőr kötéses díszüvegbe 4 dollár,kakaó kicsi dobozos 4-5 dollár. vettünk pici festett dísz üvegeket amit mi töltöttünk meg homokkal,2 dollár volt. 2 literes coca-cola 2 dollár. elmentünk sétálni és beültünk egy kávézóba,itt 8 dollárt fizettünk két kis kóláért és két capuccinóért. Kis majom fényképezése kb 3-4 perc 10 dollár volt,úgy hogy rád tette a csávó és akkor lehetett képet csinálni.

Mi 1400 dollárt vittünk de 500-at haza hoztunk.Két kirándulást fizettünk be két főre,ez volt 478 és 50 a transzfer oda-vissza.Rengeteg ajándékot hoztunk,vettünk ékszereket,ruhákat,sapkát egy két literes Mama Juanat díszüvegbe,bőrkötésbe,8 db kakaót,2 festett képet,18 hűtőmágnest, 8 db üvegcsét,Punta Canas táblát,5 üveg 2,5 dl-es és 2 db 3 dl-es Mama Juanat... Hajat fonattam 60 dollárért,makival fényképezkedtünk, 9db 2 literes colát vettünk a hűtőbe,mert a szobába csak víz volt és kétszer ültünk be kávézni a központba. Ezt csak azért írom le ilyen részletesen,mert többen kérdezték mennyi pénzt vigyenek,talán így egy kis segítséget tudok adni.

Dominika gyönyörű,látnia kell mindenkinek.A késésen kívűl tökéletes volt minden,és be vallom sírtam utolsó nap,hogy haza kell jöjjek.Mi még sosem voltunk ilyen messze,és számomra egy teljesen más világ nyílt meg.

Vissza fele viszonylag simán ment minden,bár akkor is késett a gépünk 3 órát,2 órát Punta Canan és 1 órát Kölbe.A vissza úton Kölnbe újból át kellett mennünk a biztonsági ellenőrzésen.Oda fele nem.

Bocsánat,ha kicsit hosszú lett a beszámolóm,de próbáltam részletesen leírni mindent,amik indulás előtt engem is érdekeltek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!