Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Meriva 1,6 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 1518
Minden szűrő cserélve van benne. sárga lámpa nincs 95-ös van benne.
Indulni nehezen indul. mintha nem lenne induláskor nyomás a rendszerben, míg az AC fel nem tornázza. A hengerfej mögött lévő levegőztetőn nem jön ki benya ha áll a motor, pedig úgy rémlik jönnie kellene ha megnyomom a szelepet. Mintha visszaengedné a benzint.,
Előzmény: peklit (1517)
peklit Creative Commons License 2010.09.18 0 0 1517

Heló !

 

Mennyi idős a gép ?

 

Hány km. van benne ?

 

Milyen szűrőt cseréltél ?

 

Van-e sárga lámpa a műszerfalon?

 

95 -ös benya van benne ?

 

Üdv.: T,

 

 

Előzmény: Meriva 1,6 (1516)
Meriva 1,6 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 1516
Sziasztok!

segítséget szeretnék kérni. 4000 körül a kocsi alig akar húzni, megtorpan. néha gyorsításkor bedadog. Szűrő gyertya cserélve. Ötlet??????
Köszi!
gi123 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 1515
Szia!

A víz a két oldalon lévő alsó rekeszekben van ( középen lévő alsó rekeszben nincs). A pótkerékhez is lefolyt egy kicsi, de egyértelműen az alsó oldalsó rekeszekből folyt oda.
Egyébként a hátsó ajtó vezetékei ahol becsatlakoznak a kaszniba ott a tömítés úgy látom takar rendesen.

A tömítés ami a lámpán van az egy szivacsos anyag, legalább is nekem ami a búrán van az szivacsos anyag, ami hát víz szigetelés szempontjából kérdéses.

Másik amire gyanakszom hogy nem rég állítottam a hátsó ajtó műanyag támaszain mert zörgött az ajtó, esetleg lehet hogy nagy lett a rés helyenként a ajtó keretén lévő tömítés nem takar így rendesen.

További észrevételeiteket köszönettel elfogadom.
Ha valakinek van még ötlete kérem írjon.

Üdv!

mantec Creative Commons License 2010.09.12 0 0 1514
T ombre.meriva!

Pontosabban:
EPC: X03/P/7/9/4
Tömítés, hátsó lámpa
GM alkatrész szám: #9196388
Opel katalógus szám: 12 22 140
Előzmény: ombre.meriva (1511)
papzi57 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 1513
Szerintem a lámáktól a csomagtartóba nem tud víz kerülni, ha ott folyna be, az közvetlenül a karosszéria külső részébe kerül. Én inkább a hátsó ajtó tömítésére, esetleg az ajtó elektromos vezetékeit átvezető gumiharangra gyanakodnék.
Egyébként hol van a víz: a felső, felhajtható lapon, vagy alatta, ahol azok a rekeszek vannak? Vagy teljesen lent a pótkeréknél?
Előzmény: gi123 (1510)
gi123 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 1512


Szia!

Köszönöm a képet a lámpa búráról.
Sajnos az enyém is így néz ki. Viszont így nem tudom hogy hol folyik be a víz. Lehet hogy törött volt a kaszni és nem illeszkedik rendesen a búra.
Még egyszer köszönöm.

Üdv!

Előzmény: ombre.meriva (1511)
ombre.meriva Creative Commons License 2010.09.11 0 0 1511

Helló!

 

Íme a tömítés(külön rendelhető GM kat. sz.:1222140), amire gondoltál. A kasznin emlékeim szerint nincs külön tömítés.

 

 

íme
Előzmény: gi123 (1510)
gi123 Creative Commons License 2010.09.10 0 0 1510


Sziasztok,

Segítsetek.
Nem régen vásároltam merivát, és most hogy kijött az esős idő áll a víz a csomagtartó két oldalsó rekeszében. régebben is észrevettem hogy mintha nedvesebb volna de megmagyaráztam magamnak, hogy biztos csak pára stb.. De most gáz van mert csillag garázsa van a kicsinek és meg kell oldanom minél előbb amíg nagyobb baj nem lesz. A
A hátsó lámpa búrára gyanakszom, ott ahol a kasznival kell találkoznia a ( a hol a vezeték is bemegy a kaszniba, szerintem hiányzik egy szigetelés. Ha tudtok tegyetek már fel nekem egy képet hogy hogyan kéne kinéznie a búrának ezen a részen és a kaszninak is.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv!

ombre.meriva Creative Commons License 2010.09.07 0 0 1509

Helló!

 

Opel Csergőnél vásárolok. Ott előre megvettem már( ha majd törik), bruttó 2000,-Ft körül van a fedél.

 

Egyébként én az ablaktörlőket és rácsot nem veszem ki. Hanem a "függőleges borítást" veszem ki, sok csavar fogja. Viszont utána nagyon jó hozzáférni a szűrőhöz, a relédobozhoz. És nem kevés koszt lehet kitarítani a tornyoknál lévő sarkokból, és az esővíz lefolyóból.

Előzmény: Néci (1508)
Néci Creative Commons License 2010.09.07 0 0 1508
Szia !
Én is cseréltem már párszor szóval elég bö... megoldás, ráadásul a müanyag idővel öregszik és akkor mégtörékenyebb.
Én is már azon gondolkodtam ha letörik mit lehet csinálni hogyan rögzitsem vagy irány a márkakereskedés és vehetek újat?(mennyibe kerül egyáltalán?)
Kitalált már valaki erre valami jó megoldást?

Üdv
Előzmény: Új Opel MERIVA (1507)
Új Opel MERIVA Creative Commons License 2010.09.07 0 0 1507

Üdv minden 2 évnél idősebb Merivásnak

 

 Heló !

 

Nekem most a második Merivám van ,mindkettőben cseréltem pollenszűrőt.

 

Képem sajnos nincs, de tapasztalat annál több minden 10 cseréből 8 nál letörik egy fedél fül a márka szervízben is.

Nekem kettöből kettő ,mert már elfelejtettem hogy csináltam az előzőt.

 

A munka menete leszereljük mind két ablaktörlő kart (nehezen jön le lehet hogy lehúzó kell ) ,volt aki eltörte a tengelyt .

 

Ez után leszereljük a kettös tűz fal feletti rácsot (néhány fekete csavar + gumi szigetelés eltávolitása)

 

Ekkor már látszik az utas ülés elött egy fekete takaró fedél na ezt kell egy forditó mozdulattal levenni ,mintha egy nagy fedelet akarnál lecsavarni.

 

Két fül kiakad + egy ki pattan, és elötted a régi koszos szűrő ha gyári volt egy papir fülnél fogva ki tudod rántani .

 

Az új berakása sem egyszerü mert útban vannak ablaktörlő alkatrészek (alu csövek )

 

Sok sikert .

T.

 

ombre.meriva Creative Commons License 2010.09.05 0 0 1506

Kedves Mindenki!

 

Utólag a hátsó üléssornál lévő tetőlámpát könnyen be lehet szerelni.

A szerelt kábel(csatlakozó, pattent) a bal hátsó D oszlopban(TIS szerint) van összecsomagolva, a csomagtérajtó kábelhez hozzákötözve.

 

A tetőkárpiton pedig ott van helye, csak ki kell vágni.

Lámpa nem elég, hanem kell hozzá a beépítőkeret is!

 

Sok sikert a beépítéshez!

Új Opel MERIVA Creative Commons License 2010.08.27 0 0 1505

Heló !

 

Üdv!

 

Lehetett 1.4 es 2004 évben de az még nem biztos hogy Twinport.A hirdetők sem emlitik ezt a motor verziót.

A  Vectra A-ban sem a hazai palettán szereplő motor volt, hanem egy speciális csak a magán importból beszerezhető, pl. a szomszédom az OPEL Bogoly Burgerland Ausztriai beszerzésből jutott hozzá.

Dizelekkel pedig egyáltalán nem foglalkozom szerintem a gázolaj csak teherautóba való vagy olajkályhába,de legkevésbé sem egy alacsony köbcentis keresztben elhelyezett motoru személy autóba.

 

Üdv.T.

Előzmény: ombre.meriva (1504)
ombre.meriva Creative Commons License 2010.08.27 0 0 1504

Na!

 

Ha már 92-s Astrád volt.... , azóta márka híve vagy, nem rossz. Van anyagi lehetőséged új Merivára, nem rossz. Lehet, hogy ismered a márkát: Vectra A volt 1.4-s motorral? Mostani 1,9 dízel(pl. 120LE) motorral szerelt Opelnél mivel lehet nagyrészt első számú "gonddal" számolni, mint hiba lehetőséggel?

 

Szóval az állítod, hogy a Merivában nem volt 2004-ben 1.4 twinport motor.

Akkor legegyszerűbb válasz erre, hogy nézd meg a hasznaltauto.hu oldalt, ahol jelen pillanatban legalább 3 ilyen merivát hírdetnek. Ezt ecseteltem előbbi írásomban.

 

Egyébként mindentől, mindenkitől függetlenül olyan színű betűvel írok, amit nekem tesztni, illetve amire itt fórum lehetőséget ad.

 

Előzmény: Új Opel MERIVA (1500)
gi123 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 1503


Köszönöm az infót, és a képet is.
Egyenlőre még nem látom át teljesen hogy hogyan kellene illeszkednie ennek a padló lemezhez, de majd kiagyalom.
Igazából az a bajom a burkolat hiányával, hogy attól félek hogy ha be esik a becsatlakozásnál lévő helyre mondjuk egy apró kavics, nem tudom a kormányt elfordítani rendesen.
Bár be vallom abszolút nem vagyok tisztába a szerkezettel, csak első ránézésre tűnik neccesnek.

Üdv!

Előzmény: krob11 (1502)
krob11 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 1502
Szia!

Nem, sajnos minden sorstársunknál hiányzik ez a burkolat. bár némelyik full (Cosmo) felszereltségű autóban van burkolat.
De utólag is meg lehet venni, ha megrendeled egy Opel márkakereskedőnél:Burkolat
Előzmény: gi123 (1501)
gi123 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 1501



Sziasztok!

Nemrég lettem én is meriva tulajdonos. Használtan vettem a vasat, 1,6 motorral 2004 év végi gyártás.
Kérdésem, hogy a kormányoszlopon lennie kell-e valami burkolatnak, mert ahol a padló lemeznél becsatlakozik az nekem eléggé furcsa hogy nincs rajta semmilyen borítás. Egyébként állítható az oszlop magassága. Most egyenlőre nem tudok képet feltenni, de gondolom tudjátok miről beszélek. Esetleg ha feltenne valaki képet arról hogy hogyan kell kinéznie azt megköszönöm.

(Egyébként sok hasznos dolgot megtudtam a fórumról és sok problémára ( sajnos ) ráismertem, pl a műszerfal irányából jövő ciripelésre.)

A segítségeteket előre ( és utólag ) is köszönöm.

Üdv!

Új Opel MERIVA Creative Commons License 2010.08.25 0 0 1500

Válasz hasonló stilusban !

 

Na Te Okos Ombre Opeles !

 

Senki nem állította hogy 2003-2004-ben nem volt twinport,de nem a merivákban

.

Annak idején mindennel spóroltunk ha lett volna 1,4-es csak azt vettük volna.mert akkor még számított a biztosításnál .ezért vettünk a G Astrra után 1.6 os 94 Kw-os benzinest,

mert a 8 szelepest nem tartottuk Alternatívának.

Egyébként tényleg nem vagyok régi Opeles csak a 92 -es  Szentgotthárdit nekem hozták

elsők között és most is benne vagyok a első 100 Új Meriva megrendelők között !

A többi falss állitás után csak utána kell nézni ,ja és felejsd el a piros betüket,csak ha igazán fontosat akarsz írni akkor esetleg probáld meg a vastagbetüt.

 

üdv.:T.

Előzmény: ombre.meriva (1499)
ombre.meriva Creative Commons License 2010.08.25 0 0 1499

Na Te hozzáértő Opeles!

 

Gondolom, hogy nagyon régóta foglalkozol a márkával és ezzel a típussal. Ez látszik a hozzászólásaidból......

 

2003-2004-ben nem volt Twinport? Akkor hogy lehet, hogy hírdetnek 1.4-s merivákat 2004. év gyártással, forgalomba helyezéssel? Gondolom tudod!

Mint minden évben, így 2004-ben, ősszel is meg lehetet rendelni és átvenni a következő év modelljét(1.4), bár alvázszám szerint már 2005. év is lehet, de valóban 2004-ben gyártották, és forgalomba helyezték.

 

A barátom kifejezést tartsd meg magadnak, meg a haverjaidnak, akik esetleg vevők rá. A piros szín meg olyan embereknek szól, mint amilyen Te vagy! Az igazi hozzáértőknek!

 

További szép napot!

Előzmény: Új Opel MERIVA (1498)
Új Opel MERIVA Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1498

Heló !

 

Kedves Piros Betüs Barátom Nézd már meg,hogy mire válaszolsz !

 

2003-2004-ben még sehol nem volt a twinport motor a Merivában !!!!

 

ÜDV. T.

Előzmény: ombre.meriva (1496)
csocso69 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1497
Helló !!

Ez pontosan így van, ezt írtam én is.

Csá: csocso
Előzmény: ombre.meriva (1496)
ombre.meriva Creative Commons License 2010.08.22 0 0 1496

Kedves Mindenki!

 

Nekem Z14XEP =90LE

Továbbá Z16XEP motorral szerelték az utóbbi időben 77KW=105LE!!!

Ez tutti, csak utána kell nézni! Akinek van viszonylag fiatal Merivája 1.6 motorral, az legyen kedves a forgalmiját megnézni.

 

A típus indulásakor volt Z16SE=87LE, továbbá Z16XE=100LE

 

 

peklit Creative Commons License 2010.08.21 0 0 1495

Heló 

 

 Nyilván nem egyik napról a másikra és nyilván nem egyszerre ez csak véletlenen múlt

hogy már a két legyengült gázteló nem bírja a nagy ajtót .

Ma már jó minőségü hazai utángyártot is van nyugodtan probálkozhatsz vele.

 

üdv.:Tamás

Előzmény: gyuro (1493)
Új Opel MERIVA Creative Commons License 2010.08.21 0 0 1494

Heló !

 

Mindenkinek igaza van !!!!!!

 

Engem is elsodortak a számok az én első Merivám is 74 Kw-os volt így jön ki a 100.5 LE

 

A többi mind igaz !

 

üdv .Tamás

 

 

gyuro Creative Commons License 2010.08.21 0 0 1493
köszi az üzemanyagszintjelző :) kapcsán a válaszokat. :)

kérdeznék még: egyik napról a másikra beadta a kulcsot az 5.ajtót (csomagtartó) tartó két gázrugós vagy milyen kar, így most egy kézzel tartjuk a hátsó csomagtartót, a másikkal meg pakolunk :(
a javítása ennek a hibának a két kar cseréje? s ha igen, akkor ebből eredeti gyári kell, vagy van utángyártott? s mennyibe fáj egy ilyen javítás?
2004.év közepi, 1.6-os benzines Meriva a beteg.

köszi előre is a válaszokat.
csocso69 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 1492
Hello! Én is erre gondoltam csak én azt hittem, hogy te azt mondod, hogy nincsen merivában 105 Le. motor. Akkor félre értettük egymást. Végülis tartom magam ahhoz az állításomhoz az elöttünk szólóhoz, miként 1.6-t vennék az 1.4- helyett.
Előzmény: sulep (1491)
sulep Creative Commons License 2010.08.21 0 0 1491

Szerintem a 105 LE-s 2005 tájékán jött be mikor ugyebár a twinport motorok is megjelentek a G Astrákban. Ezért szerintem 2005-ig a 101LE-s 1.6 volt meg a 87LE-s majd később a 105LE-s jelent meg leváltva a 101LE-set.

 

Én így emlékszem rá.

csocso69 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 1490
Hello! Bocsi még egy megjegyzés az előzőhöz, hogy akkor a 66-KW-s 1.4-es 16-szelepes motor, hogy-hogy 90- Le ??? Számolj utána szerintem.
1,36 *66 = 89,76 Le. ( 90 ).

Csá: csocso
Előzmény: Új Opel MERIVA (1488)
csocso69 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 1489
Hello ! Lehet, hogy igazad van, de én úgy tudom, hogy a 77-KW 1,36-al kell szorozni és úgy kapjuk meg a lóerőt, ami pontosan 104.72 Le. fogjuk rá, hogy 105.
Az 1600- as motor is "csak" 1598 köbcentis.

Csá: csocso
Előzmény: Új Opel MERIVA (1488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!