Keresés

Részletes keresés

motyo_1999 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 617
Igazság szerint egy egész sor "Turkish ..........." filmművészeti alkotás lelhető fel, de nem kívántam már ezzel tovább süllyeszteni a színvonalat.
:))
Előzmény: Mr. Nocadlee (616)
Mr. Nocadlee Creative Commons License 2006.07.14 0 0 616
Én is most próbáltam keresgélni publikus oldalakon, megelőztél. :)

Az az ijesztő, hogy török Star Trek is van...
http://torrentspy.com/torrent/655275/TURKISH_Star_Trek_bad_but_funny_ripoff


tillA Creative Commons License 2006.07.14 0 0 615
Látatlanban azt gondoltam erről a filmről, hogy "felejthetetlen" :)
Előzmény: motyo_1999 (614)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 614
Elfelejtettem:

http://torrentspy.com/torrent/658001/Turkish_Star_Wars_1982
tillA Creative Commons License 2006.07.14 0 0 613
"Török" űrcsata! - azt én is megnézném :)
Előzmény: motyo_1999 (612)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 612
Köszi, ez jólesett! :) (Nemkülönben a zsáknyi fan-made paródia, amiket sosem ismertem!)

Ugyanakkor engem jobban érdekeltek volna starwarsosabb részletek (csata, vagy legalább űrhajók), mert azokban lehet igazán nagyot alkotni kisköltségvetéssel :)
Előzmény: Mr. Nocadlee (608)
tillA Creative Commons License 2006.07.13 0 0 611
Köszi. Nekem is szép gyűjteményem van már. Majd egyszer egyeztetjük.
Előzmény: tippancs (610)
tippancs Creative Commons License 2006.07.13 0 0 610
Én rendszeresen töltögetek le fanfilmeket, SW, ST. De van még jó néhány elérés a fanfilms.net-en. Lehet válogatni.

fanfilms
theforce.net
Starship Akuno
Remélem nem követtem el ezekkel a linkekkel szentségtörést...
A TFN-en nem csak SW filmek vannak. Igaz ezek nem régiek, hanem újak.
Csak érdekesség képpen.
tillA Creative Commons License 2006.07.13 0 0 609

Megnéztem a Youtube-on, őrület, van vagy négy részlet is, pokoli, főleg a zene, de a mozdulatok se "rosszak"... :) Továbbküldtem a linkeket starwars.hu-s szerkesztő kollégáimnak is,  hadd kacagjanak. Mit mondjak, jó lenne az egész film is :)

Ugyanígy vágyom az olasz gyártmányú L'Umanoid című 1979-es mozira (http://atom.pganet.com/kopp/kopp.htm) is.

Előzmény: Mr. Nocadlee (608)
Mr. Nocadlee Creative Commons License 2006.07.13 0 0 608
Torrentről szedtem le, a demonoid nevű oldalról. Nem tudom fent van-e még, mert otthon vannak a jelszavaim (ez egy ilyen regisztrálós oldal). De Emule-on is többször láttam.

Egyébként van egy kritika róla:
itt!

Ez pedig egy részlet a YouTube-on:
itten!

Előzmény: motyo_1999 (607)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 607
Engem is érdekelne :) Mindig szívesen nézek bele ultragagyi filmekbe, ha végignézni nincs is türelmem.
Szóval ehhez biztos nincs link, igaz?


Azóta sikerült letöltenem az említett "Plan 9 From Outer Space"-t, amely viszont egészen új értelmet ad a "kis költségvetésű" kifejezésnek. Eddig 10 percet sikerült megnéznem belőle, majd még azért próbálkozom...... túl nagy a feladat.
Előzmény: Mr. Nocadlee (605)
tillA Creative Commons License 2006.07.13 0 0 606

"Török Star Wars"?! Egek, hát hol lehet ilyet látni? Komolyan érdekelne.

(Na, jó, nem komolyan, de érdekelne :)

Előzmény: Mr. Nocadlee (605)
Mr. Nocadlee Creative Commons License 2006.07.13 0 0 605
Sziasztok.

Régóta olvasom a topikot, de nem nagyon szóltam bele. Tegnap viszont megnéztem végre a BBC Space Race első részét, és nagyon tetszett, úgyhogy utólagosan, de szeretném megköszönni a linket.
Végre egy film, ami nemcsak az amerikaiakkal foglalkozik. :)
Mondjuk nem bántam volna, hogyha jobban játékfilm jelleget adnak neki, és kevesebb a narráció, de így se rossz.

Ha már filmkülönlegességekről volt szó: láttátok esetleg a török Star Wars-t? Új értelmet ad a "rossz film" kifejezésnek.... :)
eolomea Creative Commons License 2006.07.13 0 0 604
Nem olyan drága készülékek ezek, és nekem megér ennyit, hogy nehogy pont azok a filmek essenek ki, amiket a leginkább szeretnék látni.

Rendes vagy, ko:sz' - de van mar egy "midenirom" (DVD+, -, dual layer, stb.). Egyedul az ures dupla retegu DVD-k ara a problema - de ez is mar csak fele annyi, mint amennyi volt par honapja (de igy is 10x annyi, mint egy egyretegu). A dupla retegueket azert hagyom - egyenlore! - hatra, mert ugysem lenne idom az osszes filmemet atvinni - es mire lesz, addigra az ures lemezek meg olcsobbak lesznek.

Egyebkent a filmek jo resze egyretegu DVD-m jelent meg (ugy ertem, gyarilag is - sok filmem van, amelyek egyretegu DVD-n jelentek meg, es megis kivalo a minoseguk). Ugyanugy, az osszes maszekban kiadott film egylemezes (es a minoseg szokszor amugy is gyenge).

En a DVDshrink-et (vagy shrinkDVD?) ismerem - meg is van (amugy is ingyenes), ami szinten alkalmaz tomoritest. En is el akarom ezt kerulmni - ha masert nem, akkor onos erdekbol, mert ezzel tobbet kell pepecselni es tovabb tart (+ ra kell vinni a filmet a hard drive-ra stb.), mint belerakni az egyik filmet a DVD ROM-ba es a masikat a DVD egetobe, egy-ket klikk, es kesz 10 perc alatt.

Valoban, ha mindekitol megkapom az e-mail cimet, akkor maganuton folytatjuk.

Az Uzenet az urbol c. japan [al la Csillagok haboruja] filmhez annyit, hogy en is lattam, de a nekem meglevo japan filmek 1000x jobbak (szerintem).

Az engem erdeklo - Mo.-n kiadott - DVDk (az Orion kivetelevel) nem fantasztikusak (majd szemelyesen mondom el, melyek ezek, hogy kevesebben rohogjetek :-)
Előzmény: motyo_1999 (603)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 603
Nagyon egyszeru kezelni, stabil es atkodolja az anyagot kissebbre ugy, hogy a minosegromlas szinte eszrevehetetlen.

Eh, na igen, ez az, amit szeretném, ha elkerülnénk. Ott van az a "szinte", ami mindig a legkényesebb filmrészeknél csap le. Ennek esélyt sem szeretnék adni :)

Inkább egy másik javaslatom lenne Palinak. Én szívesen besegítek anyagilag egy dual íróba neked (már persze ha ez jelenti a legfőbb akadályt). Nem olyan drága készülékek ezek, és nekem megér ennyit, hogy nehogy pont azok a filmek essenek ki, amiket a leginkább szeretnék látni.
Ami azt illeti, valószínűleg olcsóbb, mint az az 5-6 film, amit megrendelnél itthonról. Szóval mi lenne, ha ezeket, vagy ezek egy részét én állnám, te pedig megvennéd az áhított írót?
Előzmény: Törölt nick (601)
tippancs Creative Commons License 2006.07.12 0 0 602
Az "Üzenet az űrből" című japán filmről beszéltek? A liábe-diósról? Húú...már említettem itt, nekem is nagyon kéne.

Nekem vannak eredeti egyrétegű DVD-im, pl. 81perc az egyik.
tillA Creative Commons License 2006.07.12 0 0 600
:)
Előzmény: motyo_1999 (599)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 599
What?
A japán Message from Space-ről beszélsz? Honnan a fenéből szerezted te az meg?
Már tudom is, hogy *felém* mivel fogsz ellentételezni ;))
Előzmény: tillA (598)
tillA Creative Commons License 2006.07.12 0 0 598

Hűha! :)

Ami azt illeti, a leírtak közül csak a Metropolist ismerem (a sima tévés változatban), és egyszer láttam videóról a Nehéz istennek lenni-t (jó volt). Az összes többi...

Ami az ellentételezést illeti: csatlakozom Motyó reakciójához :) Ha pesti (és nem miskolci) lakos volnék, már mondanám is, hogy az egész utánajárást, stb. természetesen magamra vállalom. Hanem így is, ha tehetek valamit Érted, csak üzenj. (Saját, egészen más természetű gyűjteményemből talán egyetlen ritkaságot tudok felajánlani viszonzásképpen: a Message from Space maszekban magyarított - mert itthon DVD-n ki nem adott - verzióját.)

Előzmény: eolomea (593)
tillA Creative Commons License 2006.07.12 0 0 597

Annak, akit érint:

 

a miskolci "nagy" antikváriumban (Déryné utca) jelenleg bent van a TELJES Galaktika-széria, az eredeti antológia 1970 és '86 közötti mind a hatvan kötete, a'la 200 forint; még ki se tették a polcra. Aki nem hagyná veszni - a maga számára -, rohanjon, vagy szóljon nekem. A példányok ránézésre ragyogó állapotban vannak, láthatóan egy gyűjtőtől származnak.

motyo_1999 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 596
Azért, amit a rétegekkel kapcsolatban mondtál, kicsit megijeszt.
Nem hinném, hogy bármilyen egy óránál hosszabb anyagot egyrétegűn adnának ki (vagy ha igen, az olyan is lesz). Ami azt illeti, én még sohasem láttam egyrétegű műsoros lemezt.
Előzmény: eolomea (592)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 595
Természetesen, sőt meg vagyok lepve, hogy ilyen könnyen megússzuk. Nem hittem, hogy lehet itthon olyan érdekes filmet kapni, amit te még nem szereztél meg.

Az Orionokhoz valóban van felirat, már amennyiben ragaszkodsz a német hanggal történő megnézéshez, de rajtuk van az új szinkron is (más mint az eredeti, de teljesen rendben van).

A részleteket akkor majd magánban beszéljük meg.
motyo@most-wanted-entertainment.com
Előzmény: eolomea (593)
eolomea Creative Commons License 2006.07.12 0 0 594
Az utolso hozzaszolasom lenyegeben Motyonak szol, aki sziveskedett elovallani a kozvetito szerepet. Ugy tudom, Te Pesten elsz - ami megkonnyitene a helyzetet. (Az en rokonaim mind videkiek.)
Előzmény: eolomea (593)
eolomea Creative Commons License 2006.07.12 0 0 593
Amit kernek cserebe, az a kovetkezo lenne.

Sajnos, egy magyar internetes boltot sem talaltam, amely szallit kulfoldre. (Bazi bosszanto - ha mar ezt az rohadt fogyasztoi tarsadalmat valasztottak, akkor legalabb csinalnak jol! De nem, ok mint az oskorban... Oroszoktol, lengyelektol, csehektol stb. mind tudok rendelni - kiveve a magyaroktol... pont azoktol, akiknek a nepessegenek az egyharmada hataron kivul el. Na, mindegy)

Szoval van 5-6 film, amire faj a fogam (az Orion az elen - amennyiben valoban minden DVD-n van magyar felirat is - tenyleg: van? Ko:sz' az infot elore is:-). A tervem az, hogy innen fizetnek hitelkartyaval a cegnek (van egy-ketto, aki a csodaval hataros modon elfogad hitelkartyat), de a DVD-ket Ti kuldenetek nekem el ide, az Operencias tengeren tulra. A postaval nagyjabol egyszerusiteni lehetne, es a faradozasert - elmenni a boltba es atvenni a DVD-ket - cserebe kuldenem ezeket a filmeket. Meltanyosnak talaljatok ezt a cseret? Ko:sz'





Előzmény: eolomea (592)
eolomea Creative Commons License 2006.07.12 0 0 592
Kedves Motyo, Attila es Tippancs,

Ahogy latom, osszeallt a kis csapat, akivel meg tudom osztani a filmeket. Motyo listajat valamint Attila rovid - de velos - velemenyet veve alapul + a magam javaslatait es {valamint idoleges korlatait, mint pl. ketretegu lemezek esete}, a kovetkezoket ajanlanam. (Van olyan film, amit konnyen atvihetnek, de egyelore kihagyom, mert ezek ertekelesehez biznonyos alapozas kell, amihez nekem is evek kellettek. Masreszrol, hozzacsapnek filmeket, amik alapmuvek es nagyon valoszinu, hogy tetszest nyernek.

Kategorizalnam a filmeket, espedig azer, hogy ha a kuldottek tetszenek, akkor masokat is tudnek kuldeni ebben a csoportbol. Pl. ha a Japan 'Battle in Outer Space' tetszik valakinek, akkor a trilogia masik ket filmje {'The Mysterians', 'Gorath'} is erdekes lehet a szamara. A pontok utan irom azokat a filmeket, amelyek hasonloak, es egy masodik fordulo targyai lehetnenek ebben az esetben.

A) Korai filmek:

1. Metropolis (nemet - a nagyon ritka, Moroder-fele valtozat, ami szinezve van + rockzenei alafestessel. Teljesen mas - es sokkal jobb - mint az eredeti.)
2. Koszmicseszkij reisz (szovjet)
......................... Aelita, Frau im Mon

B) Klasszikus korszak - tudomanyos megkozelites:

3. Dorga k zvezdom (szovjet filom/dokumentumfilm - a 2001 Urodusszeia ihjeltoje)
4. The Star Dreamer (dan - Pavel Klusancevrol, angolul)
5. Planeta bur' (szovjet - Klusancev rendezte + meg egy rovidfilm tole)
6. Nebo zovjet (szovjet)
7. Conquest of Space (amerikai)
..................... Ja bul szputnyokom Solnca, Destination Moon, Der Schweigende Stern, Ikarie XB1

C) Klasszikus korszak - kalandosabb megkozelites:

8. Forbidden Planet (amerikai)
9. Battle in Outer Space (japan)
.................... Rocketship XM, This Island Earth, When Worlds Collide, Mecste navsztrecsu, The Mysterians, Gorath

D) A 2001 kornyeke:

10. Journey to the Far Side of the Moon (angol)
11. Moszkva-Kassziopea (szovjet)
12. Otrokij v vszelennoj (a Moszkva folytatasa)
13. Tesz pilota Pirxa (lengyel/szovjet)
14. Operation Ganymed (nyugat-nemet - abszolut intelligens film)
.................... Bolshoe kosmicheskoe puteshestvie, Eolomea, Im staud der sterne, Signale - Ein Weltraumabenteuer, Silent Running

E) Ujkor:

15. Pervaya na Lune (orosz)
.................... It's Hard to be a God {stb}

Na, nagyjabol ennyi. A valtoztatas jogat fenntartom (tehat, ha egy DVD-rol kiderul, hogy dupla, akkor lehet, hogy nem kuldom - vagy mast kuldok cserebe - egyelore. Ennek az ellenkezoje is igaz, szoval ha egy kert filmrol - amit itt most eppen nem ajanlok fel - kiderul, hogy egyretegu, akkor elkuldom). Ugyszinten, van nehany "levetett" eredeti DVD-m is, amitol megvallhatok....

Amit kernek cserebe, az egy kovetkezo hozzaszolasban lesz :-)
Előzmény: motyo_1999 (570)
tippancs Creative Commons License 2006.07.11 0 0 591
Óo...nagyon régen, '70-es évek vége '80-as eleje vmikor. Evig művház.
Előzmény: eolomea (588)
tillA Creative Commons License 2006.07.11 0 0 590
Lem, pontos dátum: nem tudom, csak annyit, "ősszel".
Előzmény: Törölt nick (586)
eolomea Creative Commons License 2006.07.11 0 0 589
Kihagytam, hogy a prof es egy idegen no egymasba szeret. Egyszeru film, de klasszikus tortenettel.
Előzmény: eolomea (588)
eolomea Creative Commons License 2006.07.11 0 0 588
Hol latttad a filmet? (Az eredeti cim egyebkent 'Evens doktor hallgatasa' lenne magyarul.) Megvan videon (csak oroszul, de Dimitrij baratom megirta, mirol beszelnek).

Szergej Bondarcsuk [Emberi sors, Haboru es beke] a foszereplo, es a Solaris/Stalker-es Edvard Artemjev a zeneszerzoje a - szuper - filmzenenek. A film eleg primitiven van megcsinalva, de a tema megkapo: bekeszereto idegenek leszallnak a Foldre, de a katonasag megtamadja oket, es igy, aki marad, elhagyja a veszelyes bolygonkat.

Bondarcsuk egy amerikai egyetemi professzort alakit. Elegge idetlennek tunik az "amerikai" kornyezet - abszolut nem hiteles -, de a film vegtere is nem a latvanyra, hanem a mondanivalora epul.
Előzmény: tippancs (587)
tippancs Creative Commons License 2006.07.10 0 0 587
Eszembe jutott egy régi szovjet film.
"Evens doktor titkai"
Már nem emléxem a történetre.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!