Keresés

Részletes keresés

Astra001 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 433

Jaa, és a project saját, hobbi szintű történet.

Persze nem ingyen kérem, de mivel ez egy "dísztárgy" lesz, használati értéke is ennyi.

Ezért nem valószínű, hogy megérné nekem venni egy marót....

Inkább mondanak egy árat, ami vagy belefér a tervezett költségvetésbe, vagy nem...

Előzmény: Astra001 (432)
Astra001 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 432

Ez a műhely egy nagy telep volt TMK műhelye lehet.

Most valamiféle kis cég lett belőle, már nem állami tulajdonban.Elvileg csak az üzemi feladatok ellátása a feladatuk.

A szaki lelkes volt, szerinte ment volna, de nem Ő dönt, van neki egy főnöke....na Ő volt a nehéz eset.

A szaki szerint hamar meg lehet oldani, de nála a polcon csak 45mm maró volt.

Nem akartam erőltetni, keresek mást.

Ezért vagyok itt!

:-)

Előzmény: ztoth32 (431)
ztoth32 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 431

Na ilyen esetben szokott a mester marót alkotni. a 6 mm átmérőjűről esetünkben le kell mondani, de alumíniumba már jól működik a tizes ezüstacél rúdból készített egyélű alkalmi marószerszám. Jó ha edzett, de ha nem, hát időnként meg lehet élezni. A sarkokat persze reszelni kell, de csak akkor, ha elengedhetetlen a sarkos forma. Megjegyzem: combosabb dörzsárból kiváló marót készítettem többet is. Ha a projekt pénzes, akkor legegyszerűbb megvenni a Nóniusz-nál.

 

Nem értem a Mestert -akinél jártál -, hogy miért nem készített hozzá szerszámot ? Lehet, hogy unta a cumót ?

 

Előzmény: Astra001 (430)
Astra001 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 430
Üdv!

Segítséget illetve 5letet kérnék!

Lenne egy 62cm átmérőjű, 30 cm magas kör alakú munkadarabom.
Aluminium.
Ennek a munkadarabnak kellene a közepébe vagy kimarni vagy lézeres/vizes eljárással belemarni egy cca:42*150es téglalapot.A munkadarab vágási mélysége 40-100mm között van, tehát egy 100as maró kellene hozzá a szerint a marós szerint, akinek nem volt ilyen hosszú marója.
Házilag már nagyjából megcsináltam, de mivel reszelővel nem tudtam párhuzamot alkotni a szemben lévő oldalakkal, így sajnos nem pontos a furat.
Ebbe belemenne egy ellendarab, aminek a külső sikja párhuzamban kell menjen a munkadarab síkjával.(remélem érthető voltam.:-) )
Szóval az lenne a kérdésem, ki tudna ilyet vállalni és kb milyen költséggel kellene számolnom?
Jelenleg egy 40*145 körüli furat már van, ezt kellene pontossá tenni és párhuzamot alkotni az oldalak között.
Ne kiméljetek, akár hétvégén is házhoz viszem a munkadarabot!:-)
Pesten-Budán esetleg a környékén is.

Köszönettel.

Üdv
albinolynx Creative Commons License 2006.07.07 0 0 429
Köszi!
Közben sikerült beszereznem egy 100-as kis tokmányt, sajnos csak hárompofás. Viszont nem olyan kecses, mint az órástokmány. Ez pofákkal együtt 68mm magas. :)
De pillanatokon belül kiderül, hogy tudom-e illeszteni a padra. A marógép tárgyasztalára tökéletes, oda már felpróbáltam a felépítményekkel együtt.
Előzmény: ztoth32 (428)
ztoth32 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 428
Síktárcsába eltolt középpontú palást kialakítása esetén indokolt rúdanyagot befogni. De ha az hosszú, akkor a megtámasztás nagyon problémás. A képen egy kifordítható és egyenként állítható pofás síktárcsa látható. Nem túl hosszú rúdanyag befogásához, és decentrálásához.  Központos megmunkálás esetén csak a tokmány az alkalmas. 
Előzmény: albinolynx (420)
vfx11 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 427
Egy CNC megmunkalokozpontot (talan siemens?). Fur, mar, menetet vag, epp, csak a für elise-t nem jatsza el.. :)
Előzmény: Törölt nick (425)
drehás Creative Commons License 2006.07.06 0 0 426

  

    Ne haragudj,de igy nem tudom megmondani a géped fajtáját.Amennyiben mododban áll,jo lenne,ha fel tudnál tenni rola egy két fotot

Előzmény: bibercalmero (424)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.06 0 0 425

Sziasztok!

A neten tallózás közben bukkantam rá erre a képre. Milyen gépet ábrázolhat? Ti biztos tudjátok. Elöre is köszönöm a választ.

 

 

bibercalmero Creative Commons License 2006.07.06 0 0 424
A szobanforgo gepezeten felul van a marofej, nem patronos(mi is lenne az?), a keresztasztal meg 3(?!) szabadsagfoku. xyz tengelyek menten mozgathato. Ezen a gepen a marofej forog, lehet, hogy akkor ez egy famarogep?
Előzmény: drehás (423)
drehás Creative Commons License 2006.07.06 0 0 423

 

        Hello Bibercalmero.

 

  A marogép föbb darabjai:egy keresztasztal/a munkadarab felfogására/.

 

   A keresztasztalra függöleges befogoszerkezet /álltalában patronos/ a maro befogására és ezzel lehet a fogásmélységet beállitani.

A keresztasztal mozgatásával végezhetö el a marás.

Röviden ennyi.

Drehás

Előzmény: bibercalmero (422)
bibercalmero Creative Commons License 2006.07.06 0 0 422
Hello drehas,
Mi is az az vertikalis ipari marogep? Az a gyanum, hogy nekem is van egy ilyesvalamim a garazsban. A marofej fixen all(forogna, ha lenne motor), a munkadarabot lehet oszze-vissza tologatni.
Előzmény: drehás (338)
optikus Creative Commons License 2006.07.06 0 0 421
Hat sztem a tarcsaban vannak a hornyok (forditott T ugye) es a masik oldalon muanyag pofak (mi azt hasznaltunk) ezek oldalrol nyomjak, persze nagy huzo erot nem lehet adni neki mert kirantja. Ha hosszu az anyag akkor allocsuccsal megtamasztod szembol. Esetleg ha lehet az anyagba furatot tenni akkor egy atmeno furattal es egy csavarral odahuzatod.
Előzmény: albinolynx (420)
albinolynx Creative Commons License 2006.07.06 0 0 420
Sziasztok!


Gondolkodtam már korábban én is egy ilyesmi egyszerű szerkezetet. Egyedül a tárcsával és az arra való anyagrögzítéssel nem juttotam még dülőre.
Vegyünk alapnak egy síktárcsát. Arra milyen módon tudok például egy átmérős anyagot merőlegesen felrögzíteni?

A 348-as hozzászólásban van az orosz gyártmányú síktárcsa. Ebben a T hornyok. Itt gondolom kis tappancsokkal történik a leszorítás. De ez is csak néhány esetben működhet. Például egy rúdanyagnak a rögzítését nem tudom hogyan lehetne megoldani.

Erre vonatkozóan van javaslatotok?
Előzmény: ztoth32 (339)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.30 0 0 419
O.k. Egyébként van egy jó hírem. Hétvégén nem leszek a környéken.
Előzmény: ztoth32 (418)
ztoth32 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 418
Csak hétfőn, mert akkor férek hozzá. De kiváncsi vagyok az eredményre !
Előzmény: Törölt nick (417)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.30 0 0 417
Nem kaptam még meg a rajzot.
Előzmény: ztoth32 (410)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.30 0 0 416
Nem ismerek ilyeneket, de ezek szerint vannak még ilyen párosok. Egye fene megpróbálok kultúrált lenni. Bárcsak tudnám, hogy amit most írok, az sértő e rátok nézve. Mindenesetre a szándék a fontos. Tehát rátérhetük a szakmai részre? Segítek.
Előzmény: citera (413)
Soká Creative Commons License 2006.06.29 0 0 415
"Na azért örülök, hogy sikerült egy kis szint vinni a fórumba."

Kedves kéretlen vendégünk, én azt hiszem, hogy nem színt hoztál ide a fórumba, hanem a koszoskörmű barnaköpenyes szakik legrosszabb fajtáját, aki miatt az ember inkább vesz egy esztergagépet csak, hogy ne kelljen hallgatnia ezt a szöveget.
Ha sikerül visszavenni ebből az XXL-es hozzáállásból még szívesen kérdezünk is.
Előzmény: Törölt nick (407)
ztoth32 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 414

Nocsak......nocsak......

Előzmény: citera (413)
citera Creative Commons License 2006.06.29 0 0 413
Te vagy az Dönci! A tanítványod meg Bandi?
Előzmény: Törölt nick (409)
drehás Creative Commons License 2006.06.29 0 0 412

 

 

Kedves vendég 15!

 

  A Te életfelfogásod is egy felfogás.Én nem lennék büszke arra,hogy bunko vagyok,de Te tudod.A Terézanya stilusom idáig bevált/már nyugdijas vagyok/és nem

áll szándékomban változtatni rajta.A tanitványodat pedig sajnálom.

Különben kár erröl több szot vesztegetni,mert ugy sem tudjuk meggyözni egymást.

Drehás

Előzmény: Törölt nick (409)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.29 0 0 411
Jöhet bármilyen formában.
Előzmény: ztoth32 (410)
ztoth32 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 410

Kérdésem: 

 

A munkadarab rajza mehet-e CADKEY Prt. formátumban?

 

Előzmény: Törölt nick (408)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.29 0 0 409

Kedves érzékeny lelkű Dreháskám.

Először is a divatot diktálni kell és én egy nagy diktátor vagyok.

A stilusomra egyébként nagyon büszke vagyok, olyannyira, hogy már négy éve van egy saját tanítványom aki mostanra már túlnőtte mesterét és ő a világ legnagyobb bunkója. Minden hozzászólásomról megkérdeztem a véleményét mielőtt elküldtem és ő semmi sértőt nem talált bennük. Egyébként igenis, hogy kedves vagyok és szivesen segítek minden barátomnak(csak egy van ő egyben a tanítványom is)

Egyébként ezzel a Terézanya stílussal nem fogod semmire sem vinni az életben.

Üdv.: Vendég15

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.29 0 0 408

Ztoth32

Küldj egy skiccet méretekkel és én kérek rá neked egy ajánlatot egy normális üzemtől. vendeg15@freemail.hu

Előzmény: ztoth32 (401)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.29 0 0 407

Elnézést kérek mindenkitől, mert azt tényleg figyelmen kívül hagytam, hogy hobby. Viszont rferi:

"És ez sem kottyanásmentes az irányváltás szempontjából, mert a golyók közt mindig van rés, és amíg az át nem "vándorol" a menetirányváltáskor  a "sor" egyik végéről a másikra, bizony addig a kocsi nem indul meg.Ilyen precíz szerkezeteknél ez igen kicsi, de ott van, és a használattal csak növekszik"06.23.

"Mit keresel itt, ilyen kirohanásokkal ellenünk?"06.27.

"Ki a fene beszélt arról, hogy a golyók mennyi _idő_ alatt zárkóznak fel????"06.27.

"Nem kérdeztem ki vagy és mit keresel itt"06.28.

r.feri ezeket mind a te hozzászólásaidból idéztem és már csak egy gyors kérdés, hogy neked, mint kívülállónak, mi a véleményed az inteligenciáról?

Na azért örülök, hogy sikerült egy kis szint vinni a fórumba. Üdvözlettel a kedves Vendég.

xoyiev Creative Commons License 2006.06.28 0 0 406
"1978-ban 2.800.000.- , azaz kétmillió-nyolcszázezer forint volt egy lengyel CNC esztergagép. Viszonyítás: akkor ennyi pénzből simán vehettél bárhol, bármilyen házat a budai hegyekben. És még maradhatott volna pár forintod... Járj utána..."

Minek? Tudom. Nagyszüleim 1980-ban hunytak el, a szüleim 2,5 mFt-ért adták el a lakásukat, mert nem tudták fizetni a rezsit. (300 nm lakás, felette egy hatalmas padlás, 600 nöl kert, stb. Most 150 mFt-ért árulja, aki annak idején megvette. Persze, a padlás helyén is van két "kisebb" lakás.. Akkor mások voltak az ár-arányok.

"Ha komolyan érdekel a CNC, illetve egyáltalán a fémmegmunkálás, mint munka, akkor előbb helyezkedj el valahol egy fémipari cégnél fő - vagy másodállásban, a tudásért dolgozz és ne a fizetésért."

Nem érdekel ennyire komolyan. Az érdekel, hogy egyre több a munkanélküli, akiknek munkát kellene biztositani. Összekombináltam három információt. Az egyik az, hogy rendszeresek a CNC esztergályost, maróst, stb. felvételre kereső álláshirdetések. A másik az, hogy a nagytudású gazdasági minisztérium pályázatain nyertes cégek egy része CNC és hasonló gépek megvásárlására kapott támogatást, és amint megvett egy gépet, 6-8 embert az utcára tett. A minisztérium kht-i meg azon igyekeznek, hogy hoygan tudják ezt a folyamatot fenntartani, mert nekik az az érdekük, hogy minél magasabb technológiai színvonalú cégek legyenek. A harmadik információ pedig pár hete ért, amikor egy CNC bemutatón közölte egy 40 körüli pofa, hogy kellene neki egy pénzügyi befektető, mert most nincs szabad pénze, de még a nyáron kéne neki egy 25 mFt-os gép, ami év végéig behozhatja az árát. (!!)

Ezek alapján az az ötletem támadt, hogy akkor keresek egy befektetési forrást, és beszerzünk vagy bérelünk egy használt gépet. Mivel ez a gép ismereteim szerint sorozatgyártásra képes, igy akár 24 órán keresztül is müködtethetö. Mindössze meg kell találni azt a forrást, ahova nagy mennyiségü, viszonylag egyszerü alkatrészeket kell gyártani, és minimális árréssel ez megoldható. Máris adtam munkát 5 embernek (3 gépkezelö, 1 mindenes, 1 mérnök)

Ezért érdeklödtem, és nem azért, hogy hiper-bonyolult mérnöki megoldások helyett valami kontármunkával romboljam a CNC-sek hirnevét.

ui: amúgy tavasszal láttam néhány kkv-t belülről, hát a többségüknél a munkaidö kihasználása az minimális volt, abból éltek, hogy sokkal olcsóbban és gyorsabban dolgoznak, mint a németek (érthetö, a németeknek állandóan van munkája és fél éves átfutási idövel vállalnak egyedi megrendeléseket) és most szivják a fogukat, hogy a bulgárok és a románok még olcsóbban elvállalják a munkákat. Úgyhogy én csak ezt a szegmenst láttam a saját szememmel.
Előzmény: Az Agg (380)
ztoth32 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 405
Úgy látszik ez a topik mindent kétszer mond, kétszer mond
Előzmény: optikus (404)
optikus Creative Commons License 2006.06.28 0 0 404
?? Ott volt az elso hozzaszolasodban is.
Előzmény: ztoth32 (403)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!