Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.01 0 0 866

Ja nem, rosszul láttam, még létezik az amai nekem van:

http://www.svt-wamsler.hu/termekismerteto.php?termekkod=20001988000

 

Ez is 8kw-os.

Előzmény: bmalag (852)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.01 0 0 865

8kw-os szerintem kell. Az alatt nem érdemes venni, persze attól függ, mire / hova kell.

A házam alul kb. 110nm. Én általában későn fekszem le, ezért még olyan hajnali kettőkor mindíg megraktam. Reggel még pislákolt ugyan, de az már -10nél nem sokat ért. De lehet, hogy ezek az újabbak talán nagyobbak tűztérileg, nem tudom, mindenesetre az üvege az enyémnek még jóval nagyobb volt.

Előzmény: bmalag (852)
Fido Dido Creative Commons License 2006.09.01 0 0 864

Azért a "nincs semmi értelme" kijelentés enyhe túlzás.

 

"A puffernek a napkollektoros rendszereknél van szerepe csak."

Ez meg enyhe tévedés. :)

Előzmény: elek72 (861)
monyesz Creative Commons License 2006.09.01 0 0 863

Henike7 !

Teljesen szabálytalan ! Ne is próbálkozz vele, nem fogsz engedélyt kapni ilyen kéményre !

Előzmény: henike7 (796)
baima Creative Commons License 2006.09.01 0 0 862
Írnál egy kicsit a "konfigurációról", ahová be fogod illeszteni? Pl. kémény mérete, központi fűtési rendszer, stb.
Van már egy költségvetésed?

Kösz az infokat.
Előzmény: elek72 (859)
elek72 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 861
Egyébként az nem igaz hogy puffer kéne a vizes kandallókhoz az Edilkamin egyik bekötési vázlatán sem említenek ilyet arról nem beszélve hogy nincs is semmi értelme.
A puffernek a napkollektoros rendszereknél van szerepe csak.
domi_nick Creative Commons License 2006.09.01 0 0 860
Nem ott vettem, mert valami kőbányába kellett volna kimenni érte, akkor gyorsabb lett volna.
Fehérvári vagyok, először itt néztem
www.zamboker.hu
Előzmény: Fido Dido (858)
elek72 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 859
Én ma hoztam el a Maxcity-ből egy Aquatondo22-es vizes tűzteret,tehát onnan kellett elhozni.Házhoz is szállították volna csak nem lehet tudni mikor mert sok munkájuk van.
Előzmény: Fido Dido (858)
Fido Dido Creative Commons License 2006.09.01 0 0 858

Még egy kérdés:

A Maxcity-ből kell elvinni, vagy az csak bemutatóterem. Házhozszállítják a betétet?

Előzmény: Fido Dido (857)
Fido Dido Creative Commons License 2006.09.01 0 0 857

Az is indok az Easybox mellett, hogy amit néztem, az elég kicsi betét, és elveszne a burkolatban.

 

Nem tudod, meddig tart az akciójuk?

Előzmény: domi_nick (855)
domi_nick Creative Commons License 2006.09.01 0 0 856

Hmm...ha persze írsz egy mélt előtte, mert a tied nem tudom:)

Az enyém publikus.

Előzmény: domi_nick (855)
domi_nick Creative Commons License 2006.09.01 0 0 855

Nem akarlak rábeszélni, de a tények magukért beszélnek szerintem:)

Még nincs egészen kész, de ígérem küldök pár képet a közelkészről:)

A 200-as tökéletes, az épített kéményem nekem is az, majd arra figyelj, hogy a 45fokos bekötést szereti.

Előzmény: Fido Dido (854)
Fido Dido Creative Commons License 2006.09.01 0 0 854

Erősen elgondolkodtam én is az Easybox tűztéren. Főleg, hogy öntöttvas. Dupla kéményünk van, az egyik 200-as, úgyhogy abba jól be lehetne kötni.

 

Nézegettük a csempéket is. A kékfestő stílusú nagyon bejött a Páromnak, a csíkos dolgokat pedig imádja. Erősen vacilálunk. :)

Előzmény: domi_nick (853)
domi_nick Creative Commons License 2006.09.01 0 0 853

Sziasztok!

 

Nem vizes ugyan, csupán egy adalék.

A lentebbi hozzászólásomnál mutatott kandallót/tűzteret tegnap este bedurrantottam úgy istenigazából.Ez egy Easybox 14KW-os öntvény tűztér, samottal körberakva és tégla burkolat.

Kezdéskor a nappaliban a legtávolabbi ponton mérve 19fok volt.Egy óra múlva intenzív tölgyfás tüzeléssel 24fokra kúszott fel a hőmérő.

A nappali-konyha-étkező alapterülete 43nm, a belmagasság 5,2m ferdetetővel.

Mindezt durván 15-20 normál hasábbal értem el.

Este 11-kor rátettem még három emberes hasábot a parázsra és reggel hatkor még érezhetően meleg volt, parázs ugyan már nem volt.

Nekem tetszik:)

bmalag Creative Commons License 2006.09.01 0 0 852

ó de jó köszi:)

 

és mekkora az az alsó tér..már csak viszonyítás képpen?

nekem azt magyarázták a mintaboltokban, hogy vegyem ezt a 8 kw-ost mert ebbe több fa fér és reggel még parázslik. a kisebbek (5-6 kw) tűztere is kisebb ezért abba állítólag annyi fát nemtok bepakolni, hogy reggelig tartson.

akkor ez sem bírja reggelig? vagy csak ha éjféltől hajnal 5-ig számoljuk az éjszakát?

Előzmény: Törölt nick (850)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.31 0 0 851
Előzmény: hawe (827)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.31 0 0 850

Hello.

 

Nekem is hasonló van :

http://www.svt-wamsler.hu/termekismerteto.php?termekkod=40122620590

 

De nem pont ez, ennél egyel régebbi van, annak még nagyobb volt az ablaka.

Sokáig használtam az egész alsó szint fűtésére. Azt nem tudom megmondani, hogy a 8kw neked mire lesz elég, mert ez függ a szigeteléstől, és a ház adottságaitól is.

Én eredetileg csak egyfajta fűtésrásegítés miatt vettem, de főként a látvány miatt -rendes kandallóra akkor még nem volt pénzünk-. Aztán magam is meglepődtem, micsoda irdatlan meleget képes csinálni ha megrakja az ember. Befűtötte az egész alsó szintet. Egyetlen hátránya a viszonylag kis tűztér, ezért éjszakára mindíg kihűlt, ekkor bekapcsolt a gázfűtés. Mindenesetre, azt elmondhatom, hogy mióta fával is fűtök, azóta utálom a gáz-cirkofűtést. A radiátorok egyrészt nem képesek olyan meleget csinálni mint a kandalló, vagy ha mégis, akkor vattát lehet köpni, és 2óránként kell szellőztetni mert elviselhetetlen a levegő. A fafűtésnél még 30fokban sem volt olyan érzésem, hogy megfulladok. Sokkal emberibb meleget ad.

Előzmény: bmalag (832)
baima Creative Commons License 2006.08.31 0 0 849
Én úgy gondolom, hogy a puffer tartály nem kötelező, de hasznos. A puffer tartály a központi fűtés rendszerek esetén is hasznos, növeli a rendszer hatásfokát.
A vízes kandalló esetében pedig van hova nyomni a hőt, amelyet szükség szerint lehet felhasználni.

Nálunk padlófűtés+radiátoros fűtés van, itt a padlófűtés betonja lesz a puffer, ameddig egy rendes puffer tartályt nem szerelünk. Ha szerelünk.

Még egy-két hétig rágodom, hogy egyáltalán vizes kandallót vegyünk-e.

Üdv
Előzmény: konaking (837)
hawe Creative Commons License 2006.08.31 0 0 848
Akkor ez az ügy kipipálva:)
Előzmény: Pirimidin76 (847)
Pirimidin76 Creative Commons License 2006.08.31 0 0 847
kéményt bármelyik oldalról be lehet kötni, én úgy tudom. rengeteg kályhának oldalt van
Előzmény: hawe (846)
hawe Creative Commons License 2006.08.31 0 0 846

Ez a megoldás majd át lesz gondolva:) Alapvetően nekem tetszik:) Remélem, hogy ha átrakásra kerül a sor, akkor a mesterek ezt meg tuddják csinálni.

Amugy jelenleg a sarokban van a kályha, viszont ugy szeretnénk, hogy srégon legyen vagyis az eleje/ajtaja a helyiség közepe felé nézzen, így viszont a kémény bekötése oldalra fog esni. Ez így nem okoz majd gondot?

Előzmény: szenyor Lopez (845)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.08.31 0 0 845

A kályhás csináltatta a tartályt. Nem tudom az árát, de mintha 15.000Ft lett volna. Akkoriban a vasanyag sokkal olcsóbb volt.

Szerintem olyan mestert keress, aki épített már vizes kályhát, ő biztos tud olyan tartályt, ami megfelelő. Ne kísérletezz! A vizesek persze simán összehozzák. A keringtető szivattyú, ha van kazánod nem tétel, pörgethet az onnan is.

Előzmény: hawe (844)
hawe Creative Commons License 2006.08.31 0 0 844

Ha ez igaz, akkor 30-50%-al kevesebb fára lenne szükség, ami drasztikus csökkenés:)

Érdekes... Meg kellene tapasztalni, hogy milyen is. Illetve ezek szerint mestert is keresni kellene rá, aki ért a lemeztartály kialakításához és beépítéséhez. Bár gondolom csináltatni is lehet egy ilyen tartályt, berakni pedig biztos minden mester betudná. Aztán a vizesek összekötnék a rendszerrel.

Annak idején mibe került neked az anyagok ára? (lemez, szivattyú)

 

Előzmény: szenyor Lopez (843)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.08.31 0 0 843

Nekünk is áttetsző ajtó van rajta, nagyon szép.

Igen, valszeg hasonló mennyiségű fával tudná fűteni a házat.

Előzmény: hawe (841)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.08.31 0 0 842

Nemtudom hány tégla a vastagsága, a kályhás úgy alakította ki a tűzteret, hogy a tartály ott legyen.

Az egész kályha egyben dobja a meleget, nem lehet érzékelni, hogy más a kialakítása, mint egy hagyományosnak. Lehet, hogy a tartály mellett van samott tégla, fogalmam sincs.

Előzmény: hawe (840)
hawe Creative Commons License 2006.08.31 0 0 841

Az átrakással nem lenne gond, mert felénk 20.000-ből megcsinálják. Meg gondoltunk is rá, hogy egy kandallószerű, üveg ajtajú( a hangulat miatt) kályha legyen belőle.

De ugyanaz a cserépkályha, ami eredetileg egy helyiséget fűtött, egy ilyen nagyszerű ötlet után képes lenne ugyan annyi mennyiségű fával mondjuk a fél vagy egész házat befűteni?

Előzmény: szenyor Lopez (839)
hawe Creative Commons License 2006.08.31 0 0 840

Aha, így már világos:) Ezek szerint egy tégla vastagságú az átmérője a tartálynak?

Tehát ahol nincs samot, ott nem nyomja a meleget a cserépkályha?

Előzmény: szenyor Lopez (839)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.08.31 0 0 839

Radiátort? Festékszag lesz:) Szerintem baromság. De attól még lehet, hogy működik.

 

Nem jól értetted. A tartályt közvetlenül nyaldossák a lángok. A tűztér határolását úgy értettem, hogy a samott ott ki van hagyva és maga a tartály a tűztér fala. Nemtom mennyi a térfogata. Saccra kb.70liter. De lehet 50 és 120 is, nagyon rég láttam kiszedve:) Pár éve működik a rencerem...

Előzmény: hawe (838)
hawe Creative Commons License 2006.08.31 0 0 838

Olvastam azt is, hogy egyszerűen radiátort építettek be. Erről mi a véleményed?:)

Szigetelés: műanyag nyílászárók vannak és a vakolat is elméletileg rendelkezik szigetelő tulajdonsággal. És melegebb van azóta bent.

Tehát L alakú tartály és ez egyedi gyártás.

Bár nem értek a kályha rakáshoz, de gondolom a tűztér samot tégla és ezzel érintkezik a lemez tartály, majd jön a csempe. Milyen vastag maga a tartály amiben a víz van? Tehát a térfogata kb. mennyi?

Előzmény: szenyor Lopez (836)
konaking Creative Commons License 2006.08.31 0 0 837
Örülök, hogy felvetődött a vizes kandalló, ilyenre gondoltam én is, de nekem is azt mondták, hogy kel hozzá puffer tartály. Persze akkor már elégé meggondolandó a költségek miatt.

Lejjebb írta valaki, hogy fűtésre csak cserépkályha, a kandalló miért is nem jó?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!