Keresés

Részletes keresés

motrosok Creative Commons License 2018.11.18 0 0 59

Szia! Tatán van egy szakszervizes.Megszerzem a telefonszámát,szerintem szívesen segít.

Enyémet is javította már.

Előzmény: cooler123 (58)
cooler123 Creative Commons License 2018.11.04 -1 0 58

Sziasztok,

Nincs véletlenül valakinek tapasztalata AL-KO robotfűnyírókkal? Ezen belül is a Rrobolinho 700e típussal!?

Néhány napja vettem egy ilyen készüléket és ma le is telepítettem. A tünet az, hogy nyírási üzemben ~10 perc után egy teljesen sík felületen a "CN134: Deadlocked" hibakóddal megáll, ami szabad fordításban annyit tesz, hogy "patt helyzet".

Sajnos ilyen hibakód a kezelési útmutatójában nincs, így tanácstalan vagyok.

cooler123 Creative Commons License 2018.11.02 0 0 57

Sziasztok,

Nincs véletlenül valakinek tapasztalata AL-KO robotfűnyírókkal? Ezen belül is a Rrobolinho 700e típussal!?

Néhány napja vettem egy ilyen készüléket és ma le is telepítettem. A tünet az, hogy nyírási üzemben ~10 perc után egy teljesen sík felületen a "CN134: Deadlocked" hibakóddal megáll, ami szabad fordításban annyit tesz, hogy "patt helyzet".

Sajnos ilyen hibakód a kezelési útmutatójában nincs, így tanácstalan vagyok. 

 

velocitus Creative Commons License 2018.08.23 0 0 56

Minek kellene gyakrabban? Nem tömörít jobban szerintem.
Inkább szebb és sűrűbb lesz a gyakori vágástól!

Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.19 0 0 55

Sziasztok.

 

Gyakrabban kell gyepszellőztetni, ha robotfűnyírót használtok?

tothjozsef11 Creative Commons License 2018.08.19 0 0 54

leginkább akkumulátor méretben van különbség közöttük, ill. wifi megléte.

Előzmény: Celtis (52)
velocitus Creative Commons License 2018.08.18 0 0 53

Ilyen melegben szabad jàratni a gépet vagy rakjam àt estére?

Mennyire lesz tartós ha mindig kànikulai Délidőben vàgatom a fűvet.

Celtis Creative Commons License 2018.08.04 0 0 52

Ez tényleg jó vételnek tűnik. Rájöttél, hogy mi a különbség a rengeteg típus között (100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, Si, Si.1)? Csak az ajánlott területben látok némi különbséget. Mi indokolja ezt a rengeteg változatot vajon?

Előzmény: tothjozsef11 (51)
tothjozsef11 Creative Commons License 2018.08.01 0 0 51

Én nemrég vettem egy Worx  Landroid WR105Si -t a német amazonon, nagyon jól működik, elégedett vagyok vele. A többi, itthon kapható hasonló tudású gép dupla ennyibe kerül. 3 év garancia van, az érvényesítése lehet érdekes, de járok Németországban időnként, szóval nem megoldhatatlan - de remélem nem lesz rá szükség.

Előzmény: Celtis (50)
Celtis Creative Commons License 2018.07.31 0 0 50

Sziasztok,

 

Aki túl van a vásárláson le tudná írni a felmerült típusokat, esetleg rövid előny/hátrány megjegyzéssel? 

majdmegse Creative Commons License 2018.06.20 0 0 49

Én még nem toldottam sehol, de állítólag csak a vízmentes a jó. Azt hiszem 3M márkájút -is- lehet kapni.

Én a tesztnél direkt lehúztam az összeset és a pályán kívül hagytam pár napig, majd később visszahúztam a garázsba. Igaz nem kis munka volt ez... lehet jobb toldani inkább :D De én nem akartam elvágni még sehol, mert nálam sok módosítás lesz még.

Az enyémben van 4 zóna lehetőség, így le tudod választani a területet 2-3 felé, vagy leteszteled, hogy mennyire hatékony így. Van a GPS-es az szerintem ezt simán megcsinálja, csak horror az ára, vagy van a feltérképezős BOSCH  az is jó lehet olcsóbban sokkal mint a GPSes.A sima random is meg kellene tudja csinálni, mert 2m felett vagy, de valószínű lenne amikor sokáig vágna egy - egy részt, így biztosan érdemes lenne legalább 2 részre szétszedni (L alakot egyben;12x30 második zóna) Max annyi dolgod van így, hogy át kell raknod manuálisan/vezetned 2-3 naponta.
Mivel nem tudom milyen gépet veszel, illetve nem is volt tapasztalatom ilyen területtel természetesen csak saját véleményt írtam le.
Lehet a feltérképezőst kellene venni inkább.... 
Azt látom, hogy ide nem az 200-500m2 hanem az 1000m2 lenne a jobb, mivel szerintem nem árt egy kis tartalék bele, főleg hogy ott az L alak!

Előzmény: neo1982 (47)
majdmegse Creative Commons License 2018.06.20 0 0 48

Sima fekete vagy zöld 1mm réz drót tökéletesen jó. Van aki a sodrottra esküszik, de szerintem a tömör jobb.

A gyári is tömör és ha hajtod jobban úgy marad mint a  sodrott. A sodrott viszont lengőkábelekben is jó, mert jobban bírja a sok mozgatást, nehezebben törik.

Van aki szerint a 0.75mm is jó. Én nem ezt próbáltam így nem tudom jobb, vagy rosszabb-e a gyári nekem kb 0,9mm volt.
Lehet gépfüggő, de ezzel az 1mm típussal nem lehet nagyon mellélöni szerintem kis telkeknél.

Saját véleményem szerint a fekete szín jobb, mert a fűben eltűnik a földes részeken meg amúgy sem látszik.

Ha nincs lenyomva kb 2 hét múlva így sem úgy sem látszik! Egy idő után nehezebb megtalálni mint gondolnád ;)

Ki milyent használ?Van aki próbálta itt a 0,75-öst? 

Előzmény: neo1982 (47)
neo1982 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 47

Nagyon hasznosak az infók, vezerdrotnak milyen vezetéket használták? Sima egyszeres szigetelési réz drotot1,5 mmm2? Vezetéket mivel toldjátok wago? A kertekben van egy 3 m széles sáv L alakú a függőleges szára kb 10 M, a vízszintes sávja 8 m. És ez az L alak csatlakozik egy nagy 12m x 30 m kb téglalap alakú területhez, nem tudom hogy kikeveredik ebből az L alakból? Végigvezeti vezérdrotot elég sok lenne,van 450 m. Van több zónák kialakítására lehetőség?

majdmegse Creative Commons License 2018.06.16 0 1 46

Teszteltem ma!

Igen, meg lehet csinálni amit kigondoltam! A tűzrakónál is érdemes lehet próbálkozni, meg a sűrű pl fák közöti részeken, bonyolult kertben van kerti részeken stb.

A kocsi hátrajáró közén teszteltem le. Ez kiáll, macskakövezett terület, nem jó a gépnek. Nem akartam, hogy össze-vissza menjen rajta, verje magát az egyenletlen felületen stb. Ráadásul az egész kb 3 méter széles, de mivel mellette a ház, másik oldalon a kerítés így még a három méter sem lenne meg!Ha random be is találna kb 30 méter hosszan soha nem pattogna végig, meg ki is, sőt még alaposan nyírjon is...

Szóval tökéletes teszt volt, mert csak 1 hurkot kellet húzni.(zöld vonal)
A képen a piros a meglévő vezérdrót - ahol eddig nyírt - és zöld az új vezérdrót ahol eddig nem.A leírás szerint ez a 80cm vékony 20m-30m hosszú terület egyértelműen nem nyírható ezzel a géppel, sőt a többséggel nem (2m, de inkább nagyobb legyen a legvékonyabb sáv, mert még a 2m sem hatékony...)
Na jelentem simán nyírja mától!!! :D
Szóval megnéztem mi az a legkisebb rész ahol még el fog kanyarodni az új területre.Ez kb 5cm volt. (az ugye egyértelmű, ha összeér akkor nem kanyarodik le, hanem tovább megy! ) Tehát 5cm távnál még bekanyarodik- ez azért nagyon fontos, hogy kicsi legyen, mert így magától kizárt, ha randomban járkál akkor betaláljon az új területre. Tuti, hogy érzékelni fogja a drótot és nem megy át rajta, túl kicsi az átjáró!
Annyit még csináltam, hogy az eredeti vezérdrót folytatást 5 cm beljebb tettem, így kicsit nagyobb lett az eltérése.Mikor megy a gép akkor sokkal jobban érzi, hogy nincs tovább vezérdrót.

Kanyar jön!

Aztán végigmegy a zöld vonalon, majd megfordul, visszajön, rákanyarodik a régi piros pályára és onnétól pont ua, mint eddig. Majd random levágja a régi rész köztes területét.

 

Kinagyítottam mellette az vezérvonal pályáját.

 

Az új területen még azért is volt jó a kísérlet, mert csak 1 oda+1 vissza kellett, hogy átfedéssel le tudja nyírni azt a részt/sávot.

Így már merek máshová is vezetni vezérdrótot, akár kétszer oda - vissza akár bonyolultabb formában és nem kell a randomra hagyatkozni!
Kicsit olyan így, mintha nyertem volna egy csomó pénzt, mert ezt talán-talán a GPSes gép tudta csak volna levágni, így meg simán megvan! :D
800m kábelt lehet lehúzni, annyit kezel a gép. Szóval most még 200 méternél sem tartok, de az új szomszéd teleknél amit hozzávettem majd az összes zegzugos részt le fogom tervezni így, és sima randomossal nyíratni!

majdmegse Creative Commons License 2018.06.15 0 0 45

Az enyém kitalál!
ilyenkor megy még 1 kört, és mivel észleli, hogy több mint 360 fok volt - kiáll a körből

Előzmény: csibuk666666 (44)
csibuk666666 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 44

A dupla határoló vezetékezéssekor lemerüléskor nem talál ki a gép (szerintem egyik sem), ezért akadályt kell betenni az útba.

Akkor megy úgy is ütközik.

Innentől nem raktam oda dupla vezetékezést, hiszen úgy is ütközik.

 

Előzmény: majdmegse (40)
csibuk666666 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 43

Igen ez már biztos. Csak a nyírási időben áll ki.

Előzmény: csibuk666666 (37)
majdmegse Creative Commons License 2018.06.13 0 0 42

Persze most csak egy lehetséges elméleti megoldás... én ki fogom próbálni, ha lesz egy kis időm, mert így a szűk részeken is levágná és nem lenne ott egy perccel sem tovább mint kellene, sőt nem kellene izgulni, hogy bemegy - nem megy, ott bent ragad-e stb. 

 

Persze a mint se ez legyen feltétlen :D Csak az elvre gondoltam, hogy így fogom megpróbálni kb mint a képen.

 

Előzmény: majdmegse (41)
majdmegse Creative Commons License 2018.06.13 0 0 41

 

Kísérletezni ha van kedved és nem túl nagy a terület akkor:

Én szeretném megcsinálni hogy a fák közötti részt is lenyírja, de ott ne pattogjon feleslegesen. Az én gépem először egy szegélynyírással kezd, azaz körbemegy a kábel végén.

Arra jutottam, hogy kimérem a pályát ezen a részen és ott leosztom úgy, hogy annyi rész legyen, ha azon végigmegy a gép akkor már le is vágta, tehát oda nem kell bemennie.
Mindjárt lerajzolom az ötletemet. Kis részen remekül működhet(ne)

Előzmény: majdmegse (40)
majdmegse Creative Commons License 2018.06.13 0 0 40

Várj, ha JÓL körbehatárolód akkor is pont akkor területed marad ahol el tud menni a gép.Max 5cm amin múlik.
Vagy én tapasztaltam rosszul?
Hiszen ha a körbe határolás dupla kábellel megy be akkor azok "semlegesítik" egymást. így kb pont akkora az esélye, hogy átfér éppen mintha

a határolás nem lenne, csak ütközés. De szerintem jobb  gépnek ha nem ütközik.Szóval én ráhúznám a határolót az ütközéshez a legközelebb- még esetleg néhány szögből ütközhet is,

majd kis szerencsével ütközés nélkül is átmegy.
Nem tudom hogy ebben a gépben hogyan van, de az enyémben ütközéskor leáll a nyírás is és elmegy akkor indul újra.

Viszont a határoló kábelnél csak irányt vált.Az nálam előnyösebb.Bár nem biztos, hogy át fog férni, akár pattogva akár kábelezve. A 2 méter alatti részek elvileg nem igazán nyírhatóak.

Ha véletlen átmegy akkor lehet nem talál vissza, hanem végig ott marad majd amíg nem megy a helyére.

 

 

Nem tudom a másik rész mekkora ha kicsi akkor:

-Nyírd manuálba, mert 2 perc - ha tényleg kicsi

-Csinálj 2 zónát és vidd át néha majd nyírasd le vele, majd tedd vissza.

Ha nagy a rész

-Csinálj 2 zónát és felváltva nyírasd az 1 majd a 2-es zónát

Vagy

Alakítsd át a szalonsütőt, hogy ne középen legyen...

 

Előzmény: zoli7888 (35)
zoli7888 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 39

Ott nincs semmi, csak a méretezés miatt vannak a szaggatott vonalak.

Előzmény: csibuk666666 (38)
csibuk666666 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 38

mik a kiskockák? szegélyek síkban, vagy nagyobb kiálló peremek?

 

Előzmény: zlota (33)
csibuk666666 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 37

érdekes nem mindig, csak a nyírási periódusban szerintem

este dörgött, villámlott. elment az áram bent maradt.

 

Előzmény: zlota (34)
csibuk666666 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 36

teljesen jól működik az ütközésérzékelője.

én valahol végül felszedtem a kábelt, és arra hagyatkoztam

 

Előzmény: zoli7888 (35)
zoli7888 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 35

Van egy ilyen területem, ahol át kellene haladjon az OBI-s automata fűnyíróm.

Gondolom hogy ha a szalonnasütőt körülhatárolnám a kábellel akkor a fűnyíró nem tudna átmenni ezen a szakaszon.

 

Bízzam az ütköző-érzékelésére a feladatot?

 

zlota Creative Commons License 2018.06.12 0 0 34

Az enyém is kiáll, ha elveszti a jelet- áramszünet- nem tudom miért van ez így.
A kiállás hosszát a garázsból hogyan tudod szabályozni?

Előzmény: csibuk666666 (27)
zlota Creative Commons License 2018.06.12 0 0 33

Én inkább valahogy így csinálnám, de teljesen mindegy!
Így a két belső területre csak egy helyen mész be.... előnye és hátránya is lehet...

 

Előzmény: zoli7888 (32)
zoli7888 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 32

Sziasztok!

 

Szerintetek határvonal-kiépítésre melyik lenne az optimálisabb megoldás?

 

Nekem a 4-es a szimpatikus.

 

csibuk666666 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 31

a késeket pontosan hol vetted?

köszi

cs

Előzmény: Pzsolt64 (30)
Pzsolt64 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 30

Nekem 1 hete már üzemel a Yard Force.

Tapasztalat:

Vezeték nincs leásva és 20 cm-re van a szegélytől. Marad egy 12 cm-es nyiratlan szegély

Ives szegély van kővel rakva ami 1cm-t kiáll, + 2db köralakú ágyás

A legelső alkalommal volt egy dupla ívnél az elakadás de igazítás után rendben.

A dokkoló merőlegessen van a területre. A kezdő vezetéket a dokkoló alatt hoztam ki és innen fordultam a visszatérőt pedig szintén mellette a dokkolóig majd azt kikerülve (nem alatta) hátra. Hiba nélkül betalál.

Kész a garázs is lambéria oldal, zsindelytető, lamellás lengő ajtó.

Csendes, Szép vágás kép, 3cm-rel kezdtem, de alacsoy lett és feltettem 4,5 cm-re.

A késeket 2napontam néztem, alászoruló fűtől takarítani kell mert nem fordul.

Wissen 30db Titán bevonatú kést, csavarral 1600ft-ért rendeltem.

Eddig nincs negativum.

 

 

Előzmény: csibuk666666 (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!