Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Opel Ivanits Creative Commons License 2013.03.12 0 0 2442

Évadnyitó Találkozó . Április 6. Szombat . 


Indulás 9:00-kor Találkozási pont 2367 Újhartyán koordináta : 47.216821,19.401394   

https://maps.google.hu/maps?f=q&source=s_q&hl=hu&geocode=&abauth=512289c7uI5ybyLLJ9R4aiioN9Imj9JvQZw&authuser=0&q=47.216821,19.401394&vps=4&jsv=447b&sll=47.237782,19.381299&sspn=0.024272,0.038581&vpsrc=6&t=h&num=10
.

Érkezés az étterembe kb 11:00 

(Főként Szeged és környékéről érkezőknek !!)

Aki nem  Újhartyánnál csatlakozik be a konvojba Szegeden is lesz egy találkozási pont : 
 
Szeged Rókusi krt. 42-64. Tesco parkoló

kb 10:45-kor érkezik meg a konvoj  a parkolóba és onnan megyünk az étterembe


Ebédre a Kiskőrössy Halászcsárdára gondoltunk egy Hamisítatlan Szegedi Halászlé elfogyasztására. (Étlap Mellékelve)

Mint az étlapon látjátok, nem csak halételek vannak a kínálatban, hanem nagyon sok más ínyencség is.





Ebéd Elfogyasztása után négy lehetőség merült fel.

Szegedi Tudományegyetem Füvészkert

 
Ópusztaszeri Nemzeti Park ahol a csodálatos Feszty körkép is található . 

Szegedi Vadaspark

Szegedi informatikai gyűjtemény


A döntés a klubtagok szavazatán múlik. Mind a négy hely nagyon jó. Várom a tisztelt érdeklődők jelentkezését.


Majd Fotózás beszélgetés  Természetesen kötelező jól érezni magunkat  


Majd Március vége felé kellenek a pontos létszámok asztalfoglaláshoz . 

Remélem Sokan leszünk ! 

Találkozóról a szavazás csak belépés után látható és adható le  szavazat .


Üdv

Insignia Club Magyarország 

feelgood Creative Commons License 2013.02.05 0 0 2439

sziasztok

 

A búgó hangra a megoldás: turbó megnesszelep csere. Még jó, hogy a szervízesek tudták reprodukálni a hibát :-)

 

Más: néhány hónapos időközzel először az egyik, aztán a másik oldalról tűnt el a xenon fényszórómosó fejek takarólemeze (ami a lökhárítóba simul bele). Először azt hittem, ellopták, de a második esetben már utánanéztem a neten. Ez sajnos nem egyedi eset, gyengén van rögzítve, letörik. Gariban cserélték.

 

 

feelgood

Előzmény: feelgood (2408)
feelgood Creative Commons License 2013.02.05 0 0 2438

szia

 

A szervízben megnézték, de igazából nem találtak magyarázatot rá: ha jól emlékszem, azt mondták, hogy volt egy hiba, amit a rendszermemóriából ki tudtak olvasni, de reprodukálni nem tudták. törölték a memóriából, azóta nem jött elő.

 

feelgood 

Előzmény: mezeil (2437)
mezeil Creative Commons License 2013.01.29 0 0 2437

Szia!

 

Olvasgattam a fórumot, s akkor találtam rá a kérdésedre.

Az én autóm szintén ezt írja (Mielőbb vigye szervízbe az autót). Látom nem kaptál választ a forumban, vagy nem találtam meg, kérdésem, hogy mit jelent ez, kiderült-e azóta.

Nálam is csak idításkor, az ellenőrzés során irja ki, de semmi más hibajelzés nincs, az autó renben megy (10.000 km-el ezelőt volt szervízbe).

 

Válaszodat előre is köszönöm!

Üdv:

ML

Előzmény: feelgood (2393)
diplomat230 Creative Commons License 2013.01.26 0 0 2436

Szerintem can-bus ledet vegyél bele, ellenálásból sönt ellenálás kellene, Vectrában még azt használtuk amíg nem volt can-bus led:))

további infót a:  www.insigniaclub.hu oldalon találsz.

Előzmény: ronybeny (2434)
babosmiki Creative Commons License 2013.01.20 0 0 2435

Köszi az infókat!

Előzmény: Opel Ivanits (2433)
ronybeny Creative Commons License 2013.01.19 0 0 2434

Szeretném megtudni valakitől,hogy mekkora ellenállás kell,hogy a led égőt ne jelezze vissza a computer?( első lámpába nappali fény, helyzetjelző)Köszönöm!

Opel Ivanits Creative Commons License 2013.01.15 0 0 2433

Nem halt ki csak már rég átköltözött.

 

www.insigniaclub.hu

 

 

Idei Évadnyitó Találkozó . Április 6 Szombat . 

Legutóbbi találkozón meghívást kaptunk Robi (robert69) Barátunktól Szegedre 

Robival egyeztettem egy pár lehetőséget. 

Indulás 9-kor egy megbeszélt helyen . 

Érkezés kb 11.30

Ebédre a Kiskőrössy Halászcsárdára gondoltunk egy Hamisítatlan Szegedi Halászlé elfogyasztására. (Étlap Mellékelve)
http://www.kiskorossyhalaszcsarda.hu/index.php?id=fotogaleria#









Ebéd Elfogyasztása után Két lehetőség merült fel Szegedi Tudományegyetem Füvészkert







 
és Ópusztaszeri Nemzeti Park ahol a csodálatos Feszty körkép is található . 






http://www.fuveszkert.u-szeged.hu/

http://www.opusztaszer.hu/

Majd Fotózás beszélgetés  Természetesen kötelező jól érezni magunkat  

Majd Március vége felé kellenek a pontos létszámok asztalfoglaláshoz . De az még arrébb van .  

Figyelem Klubtagok Családot Kötelező Hozni  Remélem Sokan leszünk ! Azért nyitottam meg most, hogy mindenki Tudjon előre tervezni.  



Üdv

Opel Ivanits 
  Robert 69

babosmiki Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2432

Hát látom sajna ez a fórum kihalt.

Elég korán...

Előzmény: babosmiki (2431)
babosmiki Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2431

Buék!

 

Kb. egy hónapja nyúzok egy 2.0 CDTI-t.

Van egy olyan gondom,

hogy a fedélzeti menüjében a még megtehető távolságot nem írja ki.

Mindent nulláztam, tankoláskor mégsem változik csak marad a _ _ _.

Mi lehet a baj?

Előzmény: Opel Ivanits (2430)
Opel Ivanits Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2430

       Boldog Új Évet Kíván az
   Insignia Club Magyarország csapata!
 
              Coming Soon Szeged
                          
                           2013

 

              www.insigniaclub.hu

ventil Creative Commons License 2012.12.05 0 0 2429

Tényleg. Sajna ez mind így van.

Előzmény: roomi (2423)
zoo68 Creative Commons License 2012.12.01 0 0 2428
Szia Feri!;
Érdekelne az utólagos bőrözés lehetősége. Neked hogyan oldották ? Ki volt a kivitelező?
Tudnál képet küldeni a belsőről.
Üdv.: Zoli
Előzmény: sirferko (2413)
Vagabundusz Creative Commons License 2012.12.01 0 0 2427

Sziasztok!

 

Van valakinek olyan tapasztalata, hogy a start/stop rendszer egy pillanatra leállít, majd azonnal újraindít. Főleg hidegebb időben. A szervízben azt mondták, hogy a feltételek miatt (alcsony töltés, fűtés stb.), de ez elég nagy bug lenne, hogy előbb leállít, aztán vizsgál feltételt!

ventil Creative Commons License 2012.11.26 0 0 2426

Nekem szoftveresen állították, és azóta minden rendben.

Előzmény: 16LET (2421)
fenderazigazi Creative Commons License 2012.11.21 0 0 2425

Általában elmondható, hogy az autó elég megbízható (az ADAC használtautó hibalistán is jól szerepel) persze van egy-két tipikus probléma, de az újabb kiadásoknál azokat megszüntették: ülésfűtés, csomagtartónyitó stb.

Az más kérdés, hogy minden márkánál kifoghatsz egy "hétfői" autót az szívás....

Én egyébként csakis az RS-t venném, mert menni nem összehasonlítható egy diesel Insigniával. Ugyanolyan motorral az insignia sokkal jobb kocsi, de ebben az összehasonlításban nem is gondolkodnék. Vagy nézz egy 2.0 250LE-s Insigniát...:) vagy a V6-ot!

Előzmény: roomi (2424)
roomi Creative Commons License 2012.11.19 0 0 2424

Olvasom, hogy többeteknek elég sokszor kellett garanciás próblémákat megoldani. Az opelnél mennyire korrektek a garanciás javításokkal? Meglepődtem,hogy féktárcsát is cseréltek gariban.

roomi Creative Commons License 2012.11.19 0 0 2423

Na ne bax. :(. Ma feküdtem rá a témára. (160 le). jártam fenn az oldalon régebben és olvastam pár apró, de bosszantó dologról. Ha csak az utolsó 4-5 oldalt olvassuk végig. Most tényleg ennyire gáz ai insignia???  Nagyon tetszik az autó, ma voltam szalonban is. Bocs off, de a másik választás octavia rs 200 le lenne.

Előzmény: ventil (2411)
16LET Creative Commons License 2012.11.06 0 0 2421

Szia!

 

Kb 1 éven át nekem is felvert, jelzett mindenki , rosszul volt beállítva.

Mikor a kötelező szervízen voltam, manuálisan, csavarokkal (nem szoftveresen ahogy sokan azt képzelik) lejjebb állították a csoda xenont.

Azóta tökéletes, még 100 felett sem jelez soha senki, mikor felemeli a csóvát.

Előzmény: tec1 (2420)
tec1 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 2420
Sziasztok!

Régen jártam erre, igaz már nincs is meg az Insigniám. November 1-én délelőtt fél tizenegykor az M7-esen a 30-40-es km között találkoztam egy Insigniával. Sötét színű turbo4x4 felirattal LV vagy LX kezdetű rendszámmal. Az ő esetében értettem meg, hogy anno miért villogtattak rám jópáran azok közül akikek sötétben az autópályán megelőztem. A magasabb sebesség miatt az automatika felemeli a tompított fényszórót és bizony marhára tud vakítani. Mivel ebben az esetben még világps is volt és az én autömban nem működött aaz automatikus tükör sötétítés sem ezért amíg mögöttem jöt olyan érzésem volt mintha reflektoral jöttek volna mögöttem.

Tec1
lovapete Creative Commons License 2012.10.17 0 0 2419

nemsokara kicsereli az opel a hatsokerekmeghajtast. 50db alkatreszt rendeltek meg.

Előzmény: lovapete (2416)
fenderazigazi Creative Commons License 2012.10.09 0 0 2418

Szia!

 

Nekem már volt ilyen. Ha csak néha jön elő és nem állandóan, akkor kutya baja, viszont a csatlakozó a haldex vezérlés felé lehet, hogy kontakthibás, mert beázott. Nekem ez volt és ki is cserélték garanciában, de azóta nem jön elő.

Azaz néha (évente egyszer), ha iszonyatos forróságban áll az autó, akkor néha megjelenik indulás után, de elmúlik.

Ha sokszor előjön, akkor nézesd meg és ha kontakthiba cseréjék ki, vagy oldják meg, hogy ne jelezzen ok nélkül (kitisztítás, újraszigetelés etc..)

 

Sok sikert!

Előzmény: lovapete (2416)
diplomat230 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 2417

2012-10-06 Szombat INSIGNIA TALÁLKOZÓ!

 

Részletek: http://www.insigniaclub.hu/smf/index.php?topic=85.0

lovapete Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2416

Előzmény: lovapete (2415)
lovapete Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2415

sziasztok!

ismeros valakinek ez a hibakod?

inditas, elindulas utani elso bukkanon dobje fel:

 

 

sirferko Creative Commons License 2012.09.28 0 0 2413

Sziasztok,

Hamarosan eladóvá válik a kocsim. Segíthetnétek, hogy milyen ársávba rakjam.
Hibátlan külső-belső. 2010.02 havi, Cosmo+CD500 Navi friss térképpel, Sport Tourer 160 Le, királykék. 245/45/ R18-as Michelin gumik, 235/50 R17 (remélem jól emlékszem) Michelin gumik, alufelnivel.
105.000 km. Lézerblokkoló, gázpedál tuning, elektromos őzriasztó, radar és lézer előrejelző, utólagos ülésfűtés és komplett üléshuzat bőr-szövet (MAD).
Bézs-barna bőr belső. Flex csomagrendező+tetőcsomagtartó. Magyarországi, vezetett szervízkönyv.
Ha kell képeket is rakok fel természetesen.
Üdv:
Ferenc

diplomat230 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 2412

INSIGNIA találkozó!

 

2012.10.06. részletek: http://www.insigniaclub.hu/smf/index.php?topic=85.15

Előzmény: ventil (2411)
ventil Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2411

Szia,

 

Pár mondatban tömören.

 

Sebesség és gyorsulás szerintem tökéletes.

55 000 km-ig szervízköltségek:

10 000-nél első féktárcsa és betét csere garanciában

45 000-nél komplett kormánymű csere gariban (kopogott)

50 000-nél hátsó tárcsa és első hátsó betét csere már nem gariban

a lámpakapcsoló gombjáról a recék lekoptak és elfolyósodott. Ragad az egész, gyári hibás szar, gariban nem cserélik

bézs belső (textil) gyönyörű, de hamar koszolódik, takarítani nem egyszerű

fogyasztás (2.0 CDTi 160 LE) orsztágúton 140-ig 6,1 vegyes 7-7,5

kanyarkövetős xenon baromi jó

 

De a lényeg. A kocsi úttartása kritikán aluli. Kódorog az úton össze vissza, elhúz ha lejt az út, az úthibákat nem hogy észreveszi, de kapaszkodni kell a kormányba, mint anno a trabantban, különben hamar az árokban végzed.

Reggel hidegben a rükverc és az egyes fokozat nem, vagy alig kapcsolható, a szerviz szerint ez ilyen. (beszarás)

Nekem 5 ajtós van, a hátsó kalaptartó pedig kb 10 000-től kezdve zörög. (egy 8 millás kocsiban)

Hidegben egy zetorhoz hasonlít a hangja, ha már felmelegedett, akkor meg egy varrógéphez.

 

Hát röviden ennyi

 

Gábor

Előzmény: Katherine0001 (2402)
magolás Creative Commons License 2012.07.18 0 0 2409

Sziasztok!

 

 

Lenne egy kérdésem:

adott egy DVD 800 navi (legfrissebb gyári szoftverrel)

adott egy Xperis neo v készülék androiddal

 

Bluetoothon keresztül kapcsolódnek, hívást fogani lehet, de a névjegyzéket és a híváslistát nem őrzi meg.

 

Erre valami egyszerű beállítás, vagy egy adroidos alkalmazás, ami megoldána ezt a problémát.

 

Előre is köszönet.

feelgood Creative Commons License 2012.07.16 0 0 2408

szervusztok

 

Nekem ezt a búgó hangot 3-4 hónapja, nagyjából a 30 ezres szervíz óta csinálja. először azt hittem, a fékrendszerből jön, de most már inkább a motortérre gyanakszom.

jellemzően amikor lassan megyek vagy megállásközlei állapotban vagyok, akkor csinál ilyet (viszonylag halk búgó hang).

Szervízben természetesen nem vették észre, reprodukálhatatlan :-(

 

130 lovas CDTI, kb 1 éves.

 

van valakinek még hasonó tapasztalata?

 

hamarosan külföldre megyek vele, addig jó lenne, ha kiderülne a baja.

 

kösz

feelgood

 

 

Előzmény: InsigniaOPCLine (2407)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!