Keresés

Részletes keresés

Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.21 0 0 22318

Szia! Köszi a választ!

Nos próbáltam, de a 0,1foknál meg prellel, ezért visszatettem 0,2-re.

Lehet az is gond, hogy az alsó része nincs nálam, és csak a padlószőnyegre van téve. Az alsó rész gondolom jobban hőszigetel. Legalábbis remélem.

Előzmény: Chik Fan (22317)
Chik Fan Creative Commons License 2017.04.21 0 0 22317

Szia!

Mivel a tojások sokkal lassabban tudják követni az őket körülvevő levegő hőmérsékletét, emiatt valószínűleg nem okoz gondot, csak ha a hőfok eltérés túl hosszan, túl sokáig fenn áll.
Ettől függetlenül, ha tudod, vedd a szabályzód hiszterézisét 0,1 fokra.

Előzmény: Lady fantasy (22316)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.20 0 0 22316

Üdv!

 Ma átépítettem egy OVOLUX 100-as gép vezérlését, és azt szeretném megkérdezni, hogy gondot okoz-e  az, ha a hőfok a fűtőbetét hőtehetetlensége miatt a beállított 38foknál kikapcsol ugyan, de 38,5-ig túlfűt, ill. 36,5-ig esik vissza? A hiszterézise 0,2fokra van állítva.

 

japipapi Creative Commons License 2017.04.19 0 0 22315

Szia!

Megleptél. 😀😀😀 Aranyos, de jó nagy ökörség lehet. Ehhez a Cleo 5, király! 😀😀😀😀

 

Előzmény: pnduf (22312)
drazse11 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 22314

Mindenkinek köszönöm!

Előzmény: drazse11 (22313)
drazse11 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 22313

Köszönöm szépen!

Előzmény: Chik Fan (22308)
pnduf Creative Commons License 2017.04.18 0 0 22312
Előzmény: Blaci78 (22268)
Pityesz(001) Creative Commons License 2017.04.18 0 0 22311

Köszönöm!

Igaz már kutakodtam egy kicsit, a néhány éve vásárolt Dr Borgenfürst Ferenc - Keltetés kézikönyve c. könyvben, (elis feledkeztem róla)

Bemásolom az oldalt hátha valakit is érdekelhet még...

Csak arra lettem figyelmes, tegnap elkezdtek kibujni az Amrock csibék eddig van 20db, és mindegyiknek van fehér folt a fején, a fajtajellemzőiben meg azt írja hogy a kakasoknak van újszülöttként fehér folt a fején.. nekem mindegyiken van... :(

 

Előzmény: Chik Fan (22310)
Chik Fan Creative Commons License 2017.04.18 0 0 22310

Szia Pityesz!

Ugyan az, mint pl. az embereknél. A szülők által átadott gének.

Előzmény: Pityesz(001) (22307)
Chik Fan Creative Commons License 2017.04.18 0 0 22309

Szia!

Rövidebb "kalappal" én az AFxx sorozatban találkoztam. Leginkább középfrekvenciás, illetve nagyfrekvenciás fokozatokban.
Próbáld ki amit javasoltam. Annyit módosítva, hogy oszd meg a rajzomon R7 pozícióban található ellenállást egy fix és egy trimmerelhető ellenállásra. Miután beállítottad azt, hogy a 3/4-ig felcsavart P1 potenciométer állásnál 37,8 - 38 0C közelében billenjen az IC 14. lábán a feszültség. A trimmert, (vagy a fix ellenállás + trimmert) ezután kiválthatod egy azonos értékű fix ellenállásra.
Persze csak ha kellő mazochista hajlammal rendelkezel! :D
Ezt csak azért írom, mert pl. egy ilyen:link kici-ócó kínai szabályzóval is ki tudnád váltani.
Ezzel ráadásul mérni is tudod az aktuális hőmérsékletet.

Előzmény: leveste (22303)
Chik Fan Creative Commons License 2017.04.18 0 0 22308

Szia!

Pl. a Lomexnél link 03-03-27 cikkszámon.
Vagy a HQ Elektronikánál: link

Vagy a TME, amit már Tboy723 volt szíves belinkelni.

 

Előzmény: drazse11 (22305)
Pityesz(001) Creative Commons License 2017.04.18 0 0 22307

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy mi befolyásolja a csibe nemének arányát?

 

 

tboy723 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 22306
Előzmény: drazse11 (22305)
drazse11 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 22305

Szia Chick Fan!Légy szives segits abban hogy hol tudok rendelni fűtéshez 220ohm 10w os ellenállást!Keltető gépbe.Köszönöm ha tudsz segiteni.

 

Előzmény: leveste (22303)
tboy723 Creative Commons License 2017.04.17 0 1 22304

Előzmény: visitorka (22293)
leveste Creative Commons License 2017.04.17 0 0 22303

Chick Fan! 

Köszönöm a szakértő segítséget! 

Próbáltam keresni AC 125 tranzisztort, de perpill nem találtam. 

A Google találati listában szereplő képek hosszú kalappal mutatják a 125 - t, nekem meg valami rövid kalapos tr van benne... 

Gyártottak ilyet rövid kalappal, vagy ebben a kapcsolásban valami más lehet? 

Levente 

Előzmény: Chik Fan (22301)
Istvan56 Creative Commons License 2017.04.14 0 1 22302

Wazze ki a pecek vagy te , hogy így viselkedsz ? Vedd észre már senki nem a csicskád!!!

 

Ezt olvasd el ez rólad szól!"""A bolond elmegy a kuplerájba.
– Csókolom, szeretnék kefélni!
– És, próbálta már?
– Még nem!
– Hát, akkor előtte gyakorolni kellene!
– És azt hol tudok?
– Mondjuk… az erdőben!
– Keressen egy odvas fát és azon egy lyukat, és azon tud gyakorolni!
– Oké, köszike!
Eltelik 1 hét és visszajön a bolond.
– Csókolom szeretnék dugni!
– Na, és gyakorolt már?
– Minden nap!
– És milyen hajú lány a kedvence?
– A gesztenyebarna.
– Rendben!
Fel is mennek a szobába és kérdi a nő.
– Milyen pózt kedvel?
– Hát azt mikor lehajol, megfogja a bokáját és én hátulról beteszem.
Rendben, a nő lehajol és meg fogja, a bokáját.
Ekkor a bolond úgy seggbe rúgja, hogy a nő összeesik.
– Erre kérdi a nő
– Ez mi volt?
– Csak megnéztem, hogy van-e benne darázsfészek!

 


Remélem érted +++++!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Előzmény: visitorka (22293)
Chik Fan Creative Commons License 2017.04.14 0 0 22301

Csak most esik le a tantusz!

Ha a kollektor megszakadt, vagy átvezet, azt a tranzisztort dobhatod el, mert a B-E dióda teljesen másként viselkedik, mint az összefogott BE és a kollektor közötti átmenet!

Előzmény: leveste (22299)
Chik Fan Creative Commons License 2017.04.14 0 0 22300

Egyetlen egy általam ismert webes elektronikai alkatrészáruházban sem forgalmazzák.

Időnként feltűnik a HE hírdetései között. illetve a vakerán is néha-néha.

Talán ki lehetne váltani 10kΩ-os  NTC-vel. Azt sokkal könnyebb beszerezni.
A Szíjj-féle termosztátban én azt használok AC125 helyett.
Az IC 13. lábán 5,4 V körüli a referenciafeszültség értéke. A 12. lábra érkezik a stabil 12 voltról a hőérzékelőn keresztül leosztott mérőjel. Úgy kell méretezni az osztótagokat, hogy 37,8 foknál a 12. kivezetésen is 5,4 V álljon elő.
Segítségképpen: egy 25 fokon 10 kΩ-os NTC 38 fok környékén 5,8-6,0 kΩ körüli értéket mutat. Ha meghagyod az osztó alsó tagját - a rajzomon R6 -  (a panelen én nem találtam pozíciószámokat, ezért én számoztam be a kottán önkényesen) 27 kΩ-nak, akkor a számításaim szerint az R7 25,2 kΩ körüli értékre módosul. (A potit 1,8kΩ-nak számoltam, a miértre hadd ne térjek ki!)
Két párhuzamosan kötött 51 kΩ eredője közel ennyi.
Szóval szerintem az AC125-öt 10kΩ-os NTC-re cserélve és az R7 helyére két párhuzamos 51kΩ ellenállást téve kész is az átalakítás. Már "csak" újra be kell kalibrálni a kütyüt.
Remélem jól számoltam!

Előzmény: leveste (22299)
leveste Creative Commons License 2017.04.14 0 0 22299

Köszönöm szépen a gyors segítséget! 

Szerencsére a BC átmenet ment tönkre, az Eb sértetlen maradt. 

Most teszt, remélem nem megy tönkre. 

Beszerezhető még ez a tranyó egyébként? Csak jobb lenne egy új. 

Előzmény: Chik Fan (22298)
Chik Fan Creative Commons License 2017.04.14 0 0 22298

Szia!

Én visszarajzoltam egyet, abban AC125 germánium tranzisztor volt.
Ide  fel is tettem a kottáját.
Ha a feszültségosztó ellenállások értékei nagyon eltérnek, lehet, hogy már szilícium tranzisztorra cserélték.

Előzmény: leveste (22297)
leveste Creative Commons License 2017.04.14 0 0 22297

Sziasztok! 

 

Milyen tranzisztor a képen látható PL machine elektronika érzékelője? 

Sajnos nincs rajta felirat :(

japipapi Creative Commons License 2017.04.14 0 0 22296

Chik Fan Creative Commons License 2017.04.14 -1 2 22295

Csak még annyit:

"Látom megint csak az ÉSZT osztod, és nem a kérdésre válaszolsz."

Tévedsz, válaszoltam már.  Válaszoltunk már. Legalább 100-szor.

Sőt már ezt is sokszor írtuk: Itt vannak a válaszok a fórumon, csak el kellene olvasnod! Sok olyan kérdésre is választ kaphatnál, amit eszedbe sem jutott feltenni.
Vagy használhatnád például a keresőt is, ha nem akarod végigolvasni az összes hszt. Ezt is leírtuk már 1000-szer.
Ha lusta vagy, így jártál.
A telefonos tudakozóban fizetik az operátorokat akik akár 10000-szer is megválaszolják ugyan azt a kérdést.
Itt senkit semmi sem kötelez erre. Ha  nem akarunk válaszolni 1001-edjére, hát nem válaszolunk.
Tudomásul veheted, vagy hisztizhetsz 1000-el, a kutyát nem érdekli.

Előzmény: Chik Fan (22294)
Chik Fan Creative Commons License 2017.04.13 0 2 22294

 

Erről a tákolmányról írtad:

"Szívesen mondok néhány jó tanácsot az építéssel kapcsolatban."

Akkor ki is akar itt észt osztani?
Vedd elő a jobbik modorodat és gombold szűkebbre a mellényedet!

Előzmény: visitorka (22293)
visitorka Creative Commons License 2017.04.13 -3 1 22293

Látom megint csak az ÉSZT osztod, és nem a kérdésre válaszolsz.  Majd ha nyugdijas leszek mint Te, akkor lesz időm elolvasni a sok jótanácsot amit itt irtak, és nem a kérdésekre válaszoltok.  

 

Előzmény: Chik Fan (22292)
Chik Fan Creative Commons License 2017.04.13 -1 1 22292

Pontosan az ilyen fórumozók miatt van 22300 hozzászólás!

Ha mindenki végigolvasta volna az elejétől, és csak azután tenné fel azt a kérdést, amire nem találta meg a választ, nem kellene ilyen alapkérdésekre újból és újból szajkózni a választ.

Nem lenne csak, 500 hozzászólás!
Én végig olvastam.
Javaslom neked is. Ha  az elején kezded, hamar megtalálod a " hány napra kelnek ki" és hasonló kérdéseidre a választ.

Előzmény: visitorka (22291)
visitorka Creative Commons License 2017.04.13 -3 1 22291

Szia

Pont ezt a választ vártam! Ez itt a fórumon megszokott, hogy olvasd el  az összes bejegyzést . Köszi, a segítséget. Nem gondolod, hogy 22200 bejegyzést elolvasok?

Nem lett volna egyszerűbb leírni, persze csak akkor, ha tudod, hogy 28 napra kel ki mindegyik, és lehet egyszerre keltetni?  

Előzmény: Chik Fan (22290)
Chik Fan Creative Commons License 2017.04.13 -1 2 22290

Szia!


Lehet –e futókacsát, és gyöngytyúkot egyszerre keltetni? Hány napra kelnek ki?
...valami jó tanács ?
Minden kérdésedre itt a fórumban legalább 100x le van írva a válasz. Ne várd el, hogy más keresse ki helyetted.

Előzmény: visitorka (22289)
visitorka Creative Commons License 2017.04.13 -2 0 22289

Sziasztok

igaz hogy itt jótanácsot, vagy segitséget (direkt irtam rövid  i vel )nem kaptam, csak kritikát, de  Kikeltek a csibék. igaz, hogy 120 tojásból csak 108 kelt ki, de szerintem ez még nem rossz arány.

Lehet hűtőből is keltetét építeni, és működik. Akinek nem tetszik. Az nézze az a……. !

A fűtőbetétek 1,12A vesznek fel, nem tudnak túlmelegedni. Nincs, a készülékben 220 V. Most átépítem, teszek bele forgatót, és még 2 ventilátort.

Ehhez valami jó tanács ? Utána újból indulhat.

Ha tudtok, válaszoljatok! Lehet –e futókacsát, és gyöngytyúkot egyszerre keltetni? Hány napra kelnek ki?  És ne arra, hogy a gyöngytyúk az hosszú ő vagy rövid! szerintem senkit nem érdekel !

Nem tudom, hogy milyen fórum ez! Itt, ha valaki segítséget kér, azt nem kap, csak nagy OKOS jótanácsot, kisbetű, nagybetű – rövid-hosszú ű. 

Előzmény: japipapi (22257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!