Keresés

Részletes keresés

Krissz2 Creative Commons License 2024.01.03 0 0 13375

Én szolidan számolgattam csak, mert az éles .22-es energiája van135-190 J közt. Mérésekre lenne szükség ennek bizonyítására,na de természetesen ezt a módosítást senki nem végezte el valójában, mert az ugye engedély nélküli fegyver módosítás lenne. Így sajnos minden csak elméleti síkon marad meg. 😉

Előzmény: Törölt nick (13374)
Törölt nick Creative Commons License 2024.01.03 0 4 13374

Inkább a 11-12x-ese    

Előzmény: Krissz2 (13373)
Krissz2 Creative Commons License 2024.01.03 0 3 13373

Ugye ezt valójában te még csak elméleti síkon elemezgetted, de nem jutottál a végére. Mert ha veszel egy tolómérőt és pár paramétert lemérsz, akkor elméletben már meg is van az eredmény, hogy ez amit te írtál esélytelen dolog. Gyakorlatban pedig kivitelezhetetlen. Erre az írásodra gondolok: "M19 nél ha csőbe töltöd a skulót és a betét hüvelyt átfúrod és a long 6mm startpatronos teszed bele úgy valamivel erősebb de nem annyival mint gondolnád mert a csőbe alig van folytása a lőszernek." 

Nos a long eleve nem startpatron, hanem riasztó patron. 

Az addig stimm hogy a lövedéket a csőbe rakod, ezzel nincs is baj. 

Na de te a gyári betét hüvelyt nem tudod úgy átfúrni, hogy az jó legyen. Eleve az anyag megszakad, túl vékony a falvastagság, akkor ha mégis sikerülne beletuszmákoonod valahogy a gyári betét hüvelybe a riasztó patront, nem tudnád betölteni a puskába. Hogy miért? Mert a puska huzagolt betétcsöve nem engedné, ahhoz hogy oda te riasztó patront tudj rakni, eszergálni kell le XY mm-ert a csőhoszból. Utána pedig hiába rakod te be a gyári alu ötvözet hüvely patront, ha elsütöd a puskát a fél arcod oda lesz, mivel éppen egy repeszgránátot csináltál magadnak.

Ahhoz hogy te riasztó patronnal tud használni, módosítani kell a puska szerkezetén, és egyedi minimum réz betét hüvelyeket kell gyártani, de azokat is csak úgy lehet használni, ha külön előre a csőbe van töltve a lövedék, és a betét hüvelybe csak a riasztó patron, különben a folytás miatt a réz betét hüvely is szétnyílik. Ha slung vagy BB ólom gömbbel akarod használni úgy hogy azt nem a csőbe, hanem a betét hüvelybe töltöd, akkor ahhoz acélból kell gyártani a hüvelyeket. 

És az energia különbbség nem úgy valamivel erősebb lesz, hanem a 25-30 J-ról nyugodtan szorozhatsz 7-8X-os energiát. 

 

Előzmény: Lazig (13365)
hpsafl Creative Commons License 2024.01.03 0 2 13372

Van valakinek eladó kínai chronója? Vagy esetleg szolnoki fórumtárs tudna segíteni a mérésben?

 

Lenne pár variáció, mint például a csőből, vagy betétcsőből induló lövedék közötti különbség, extra o gyűrű stb közötti különbség, amit jó lenne számszerűen kimérni. 

22lr Creative Commons License 2024.01.03 0 3 13371

A régi vörösréz Pobjeda (háromszögben V fenékjelzés) patron jobban kinyílt, mint a mostani sárgaréz, logikusan azonos töltettel, az energiájuk chronival mérve viszont azonos.

Előzmény: hpsafl (13367)
MLaca Creative Commons License 2024.01.02 -2 2 13370

:D

Előzmény: Törölt nick (13368)
Törölt nick Creative Commons License 2024.01.02 0 0 13369

Üdv mindenkinek. Szeretném kérdezni hogy valaki tudna  többet mondani a KG & KG Superball 5.65 légpuska lövedékről, Esztergomba van állítólag a gyártója. Köszönöm. 

Törölt nick Creative Commons License 2024.01.02 0 4 13368

 "M19 nél ha csőbe töltöd a skulót és a betét hüvelyt átfúrod és a long 6mm startpatronos teszed bele úgy valamivel erősebb de nem annyival mint gondolnád mert a csőbe alig van folytása a lőszernek."

 

Nem csak kicsivel erössebb!  22lr puskából lőve  is próbáltuk - meg mértük is a sebességet !    Geco patronnal nem volt számottevő különbség !  

 

  Viszont   Elko red magnum lövedék +22 long  riasztópatron kombó az már brutál !   800m/s indulóval   30méterről  a 8cm vastag tölgyfa padlón keresztülment a lövedék , a 3,5mm-es acéllemezt  40m-ről úgy vágta keresztül  mintha nem lett volna elötte semmi ! 

 

A 19m ki se bírná azt a nyomást  , az vékonyka csőfar simán szétrobbanna !  ( szerintem)  

Előzmény: Lazig (13365)
hpsafl Creative Commons License 2024.01.02 0 0 13367

A két K56 között a dob és a cső közötti hézagban mekkora a különbség, ha pl fény felé fordítva átnézel rajta? Forgósom még nem volt, de egy Arme gyártmányt kipróbálnék szívesen, ha esetleg valakinél van eladó, az jelezze nyugodtan.

Lenne rá ötletem, hogy hogyan lehetne megoldani a tömítést, de ez csak a gyártási fázisban lenne kivitelezhető, a gyártók meg nem foglalkoznak ezzel. 

 

Fúrni gyári alkatrészt semmiképp sem szeretnék, pláne nem nagyobb patronra. Ez így van kitalálva, egy o gyűrű csere, esetleg extra o gyűrű szerintem még belefér, de tobbet nem akarok módosítani rajta. 

 

A műanyag köpenyes lövedéknek elég passzos az illeszkedése, illetve ez sokkal keményebb is, mint az ólom, így nem mertem a betétcsőbe tenni, mert onnan sajnos nem a csőbe csúszik át, hanem van egy kis hézag, és ha véletlen nem középpontosan megy át, az szerintem bántaná a csövet.

 

Érdekes, hogy ólommal a betétcsőben kevésbé nyílik ki a Geco patron, mint amikor a csőbe megy a lövedék, illetve a betétcsőben ólommal a Walther patron még kevésbé nyílik ki. Ennek talán a gyengébb töltet lehet az oka, de szerintem inkább maga a patron anyaga, mert a Geco puhább vörösrézből van, még a Walther egy keményebb sárgaréz ötvözet. Továbbá a Walther patronon nem, de a Geco patronon tisztán látszik, az eltolt furat miatti aszimmetrikus nyílás.

 

 

 

Előzmény: Lazig (13365)
Törölt nick Creative Commons License 2024.01.02 0 0 13366

Én a 19M-et  kizárólag az ELKO Red Magnum lövedékkel használom !  Csináltam hozzá töltőadaptert , így a betéthüvelybe simán tudom tölteni , geco és maxxtech patronnal !   Ezzel pontos és erős , nem fúj vissza ! 

 

38méterről  geco patronnal átviszi a 3mm-es alulemezt !  

Előzmény: luzsnik (13364)
Lazig Creative Commons License 2024.01.02 0 0 13365

Alfa még nem volt a kezemben. De igen valami a pisztolyoknál más. Keserű k56-ból van 10 lövetüm és 7 lövetüm és a 10es sokkal erősebb, pedig nem láttok különbséget. Talán a 7esbe könnyebb beleszuszakolnom a golyót és így nincs akkora folytása. Mind a kettőnél sötétben kb 15 cm lángcsóva látszik. Szerintem a sebességet a cső szorossága és a folytás erőssége befolyásolja jelentősen. A 6mm startpatron töltötte túl pici ahhoz hogy a cső teljes hosszában gyorsítást fejtsen ki. M19 nél ha csőbe töltöd a skulót és a betét hüvelyt átfúrod és a long 6mm startpatronos teszed bele úgy valamivel erősebb de nem annyival mint gondolnád mert a csőbe alig van folytása a lőszernek.

Előzmény: hpsafl (13362)
luzsnik Creative Commons License 2024.01.01 0 1 13364

"19m esetében további probléma, hogy a cső furata mélyebb a betétcsőben mint kellene, így ott van némi hézag..." Na azzal a hézaggal én próbáltam "foglalkozni" O gyűrű készletből választottam egyet ami szépen rászorult a csőfar szűkületre, mondjuk ott lett a bibi, hogy a betéthüvelyt be töltve nem lehetett felcsukni a csövet. Kisebb átmérőjű gyűrű nem volt a készletben..de amit énmarha be tettem nem jött ki, illetve fel tüzesített tűvel kellett elégetnem, mert annyira "jól érezte" magát ahová tettem. Onnantól feladtam a storyt, van egy kis visszafújás, de a 16 mm-es raklap deszkát a rezezett gömb/Pobjeda patronnal 10 m-ről át viszi.

Előzmény: hpsafl (13362)
luzsnik Creative Commons License 2024.01.01 0 0 13363

A forgótárasakat, nem tudom, deee...a betéthüvelyes Sniperrel nemrégiben vendég ismerősök lőttek, és bizony pici torkolati láng volt. Ezt eddig nem láthattam mikor a fegyverrel én lőttem, csak mikor oldalt álltam. Szóval az a kevés higanyfulminát is úgy néz ki végig ég a csőben, és talán gyorsít is.

Előzmény: Lazig (13361)
hpsafl Creative Commons License 2024.01.01 0 0 13362

Eleinte én is így gondoltam, hogy kb egy légpuskához hasonlóan a kezdeti megindítás a fontos, és hogy utana nem gyorsul. Ezt légpuska esetén az is bizonyítja, hogy a dugattyútér után az átömlő furat kisebb mint a cső átmérője, azaz a kezdeti sebesség, és nem a lehető legtöbb átömlő levegő a nagyobb energia titka.

 

Itt a startpatron esetében szerintem nem így van, ha megnézed ezt a videót https://youtu.be/bEu5uALizSE?si=9puZXfCaL07qXoU9 , a Sniper 19m által kilőtt lövedék sokkal mélyebben hatol a zselébe, mint az Alfa ML040 lövedéke természetesen azonos startpatron és lövedék kombinációval.

 

19m esetében további probléma, hogy a cső furata mélyebb a betétcsőben mint kellene, így ott van némi hézag, ezért a műanyag köpenyes Elko lövedéket közvetlen a csőbe töltve tettem, és így is jól működött 

Előzmény: Lazig (13361)
Lazig Creative Commons License 2024.01.01 -1 0 13361

Igaz és szép és jó amit leírtál, csakhogy a 6mm startpatron esetében a tágulás befejeződik a forgó tár dobjában, illetve a betéthüvelyben. Nem, nem számoltam ki onnan gondolom, mert az 1 grammos lövedék kezdő sebessége érdekes módon mindegyik konstrukció esetében nagyjából egyforma. 

Előzmény: luzsnik (13342)
labtec68 Creative Commons License 2023.12.31 0 9 13360

B.Ú.É.K. startpatronos kollégák! 

 

Köszönjük a moderátor egész éves türelmét!!!

Szalóki Géza Creative Commons License 2023.12.30 0 3 13359

Csak sugom meg előagy szánosat nem csináltak egyet sem csak tárból adogatot hogy öntöltös azt nem tudom!

Előzmény: luzsnik (13357)
kkn Creative Commons License 2023.12.30 -1 2 13358

Igen, másodsorban erre rágott be. Dehát onnan pénzt kap, meg azért a 23- ban boltba került, előző évi vizsgás gumiképes GR-ek is gyanús, hogy utólag kerültek összeszerelésre, így az is szürke zóna. Így csak nem fog feléjük hivatalos lépéseket tenni, mert nincs is jogilag miért.

Előzmény: luzsnik (13357)
luzsnik Creative Commons License 2023.12.30 -1 4 13357

"Ő is elkezdett egy betétcsöves muzeális fegyvert készíteni, előágyszános ismétlő működéssel." Pedig egy olyan mekkora buli lett volna...   :-) Bár ha jól emlékszem olvastam valahol, hogy Keserűék is gondolkodtak ezen a koncepción de a szomszédjukban érdeklődve azt a választ kapták, nem kapna engedélyt. Miért?? Mert csak!!

 

Előzmény: LAW-Q-RAW (13352)
Tom 64 Creative Commons License 2023.12.30 -1 5 13356

Akkor nem az eddig gyártott muzeális ARME fegyverekkel volt baj.

Azokkal ezek szerint nincs probléma.

Hát a mai világban mindenki próbál ilyen-olyan módon érvényesülni, még ha máson át is kell gázolnia.

Igen, igaz, semmi közünk hozzá, mi csak felhasználók vagyunk.

Bár lehet, hogy ez nekünk is kissé hátrányt jelent.

stukker58 Creative Commons License 2023.12.30 -1 1 13355

Én a saccolással,nem turkálok senki múltjában. Mint írtam nem tudom a darabszámokat. Csupán itt ott feltűnő darabok után saccoltam. Ebben mi a baj?

Előzmény: labtec68 (13349)
kkn Creative Commons License 2023.12.30 -1 1 13354

Nem a szabadalom lemásolása volt a gond? Hiszen erre szolgál a szabadalom, hogy kizárólagos jogod legyen az abban leírtak gyártására. A harmadik gyártó azért módosított a koncepción annyit az összerögzítéssel, hogy ne legyenek perbe foghatóak érte. Ők azóta is a piacon vannak vele. Holott az általad leírtak logikája alapján ők is feljelenthetőek lettek volna.

Előzmény: LAW-Q-RAW (13352)
kkn Creative Commons License 2023.12.30 -1 5 13353

Az, hogy leírják, milyen variációk voltak, az miféle múltban turkálás? Túl sok bulvárt olvasol, ahol mindenre hngzatos, túlzó címkéket aggatnak.

Ráadásul nem is tudtam eddig, hogy tényleg folyik egy ügy, csak sejthető volt a másik gyártó megjegyzése miatt, hogy talán lesz. Erre már le is írod, hogy van. Másra huhogsz a semmiért,  hogy indiszkrét, miközben az elszólásoddal te vagy az, hehe.

Előzmény: labtec68 (13349)
LAW-Q-RAW Creative Commons License 2023.12.30 0 3 13352

Ő is elkezdett egy betétcsöves muzeális fegyvert készíteni, előágyszános ismétlő működéssel. Ezt nem nézte jó szemmel a szabadalom tulajdonosa és fölnyomta.

 

Mert vannak egyenlők és egyenlőbbek. Ami az egyik gyártónál betétcső, a másiknál engedély nélküli lőszerkészítés. 

Előzmény: Tom 64 (13350)
labtec68 Creative Commons License 2023.12.30 -5 1 13351

"A feljelentés miért volt?"

 

Ugye ezt most nem komolyan kérdezed??? 

 

Maradjunk annyiban, hogy nem ránk tartozik! 

Előzmény: Tom 64 (13350)
Tom 64 Creative Commons License 2023.12.30 -1 6 13350

A feljelentés miért volt?

 

Ha kapott kártyát a ( bevizsgált ) startpatronos fegyver, akkor nem értem!

 

Nem inkább a bevizsgálót kellett volna feljelenteni!

Előzmény: labtec68 (13349)
labtec68 Creative Commons License 2023.12.30 -4 1 13349

Ezt soha nem értettem, ha nem tudod akkor miért saccolsz, sajnos eljárás folyik az öreg ellen mivel feljelentette egy fegyvergyártó cég, nem kellene turkálni a múltban jelen esetben nyilvánosan, lehet olyan is olvassa aki nem a startpatron füst illatáért van itt! UFF! beszéltem!

Előzmény: stukker58 (13348)
stukker58 Creative Commons License 2023.12.30 -1 1 13348

Kèt tipusról tudok. Az egyik dobja hornyolás néküli,még a másik dobja körbe van nuttolva,a felfúrás ellen. De hogy pontosan melyikből hàny készült,azt nem tudom. De mivel teljesen egyedi gyártasúak,csak saccolni tudom. Szerintem 4-5db -nál több,biztos nem keszült. De inkább kevesebb.

Előzmény: Tom 64 (13347)
Tom 64 Creative Commons License 2023.12.30 -1 0 13347

Tudja valaki, hogy mennyi db készülhetett az ARME forgótáras puskából?

labtec68 Creative Commons License 2023.12.29 -4 1 13346

Mindig van jobb ;) 

Előzmény: enduroadam (13345)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!