Keresés

Részletes keresés

D.I. szm Creative Commons License 2016.08.02 0 0 5472

Madiotra rászakadhatott a bank

 

Lehet,hogy a Gaulois nem csak a Tour idejére szállt be mint azt korábban írták:

http://www.equipecyclistefdj.fr/fr/actualites/nouveau-partenaire-le-gaulois/

 

Előzmény: HPéter1978 (5471)
HPéter1978 Creative Commons License 2016.08.02 0 1 5471

Madiotra rászakadhatott a bank, Nyakigláb Jacopo a súlyát megéri aranyban.

Pedig van vagy 80 kiló. :-)

 

És se értem Jekimov hogy engedhette el, Kristoff győzelmeinek fele az ő lelkén szárad.

És szerintem oroszul meg norvégul se tud. :-)

Előzmény: D.I. szm (5470)
D.I. szm Creative Commons License 2016.08.02 0 1 5470

Madiot egyáltalán nem foglalkozik a spanyol,olasz vagy dél amerikai piaccal.

 

Hát persze,hogy most igazolnak 1 olaszt :-)

http://www.cyclingpro.net/velopro/velopro/road/guarnieri-ludvigsson-et-molard-signent-chez-fdj

Jövőre Guarnieri lesz Nono felvezetője. Azt mondja,hogy még nem beszéli túl jól a franciát,de rajta van az ügyön. 

Fura,hogy a Katusha nem tartotta meg Kristoff első emberét.

Az olaszon kívül még jön Tobias Ludvigsson a Giantből és Rudy Molard a Cofidisből. Ők Pinot segítik majd.

Spanyolt és dél amerikait viszont még nem igazoltak. Még :-)

Előzmény: D.I. szm (5464)
D.I. szm Creative Commons License 2016.08.01 0 0 5469

Francia kupa  # 12 futam

 

Polynormande 2016

 

Csapat:https://twitter.com/EquipeFDJ/status/759682312309211136

 

Eredmény:http://www.procyclingstats.com/race/La_Poly_Normande_2016

 

Ahogy már írtam felháborító az a komolytalanság és az ebből fakadó eredménytelenség ami jellemzi az FDJ-t az idei francia kupa sorozatban: 12 futam 0 győzelem,miközben az Ag2R már nyert 4-et,de a többi francia csapat is legalább 1-1-t.

Értem,hogy a WT versenyeké a prioritás,de azért ezeket sem kellene ennyire leszarni. Az nem igaz,hogy a szezon előtt nem lehet megjelölni 1-2 versenyzőt akiknek az lenne a feladatuk,hogy elsősorban erre a sorozatra figyeljenek,normálisan felkészüljenek a francia kupa versenyeire és ne arról szóljon az egész,hogy bárki bármikor támadhat a csapatból mert az eredmény nem fontos. Tegnap pl Le Bon,Offredo,Fournier támadások,de gondolom arra már nem maradt ember,hogy Manzinek normálisan felvezessenek a végén,látszik is az eredményén. Reza,Pichon azért görcsölnek mert még mindig nincs  győzelmük a profik között,de azért a francia kupára ők is csak felkészítő versenyként gondolnak.Miért ne lehetne a francia kupa pl Reza fő célkitűzése egy szezonban? Elvégre nem a csúcson kell kezdeni. A 35 éves Samuel Dumoulin 3 futamot  nyert idén,de pl a Wallonie bringása Planckaert is 2 győzelemnél jár. Az FDJ meg top 10-et gyűjtöget jó esetben,aztán a szezon végén csodálkoznak,hogy csak 15 győzelmük van...

D.I. szm Creative Commons License 2016.08.01 0 0 5468

Clasica San Sebastian 2016

 

Csapat:https://www.facebook.com/equipecyclistefdj/photos/a.263286190427784.59584.227442397345497/1064531396969922/?type=3&theater

 

Eredmény:

http://www.procyclingstats.com/race/Clasica_Ciclista_San_Sebastian_2016

 

Roux eddigi legjobb eredménye ezen a versenyen,komoly neveket előzött meg a végén,de sajnos így sem került be a top 10-be.

Egyébként ez a 11-ik helyezés is bizonyítja,hogy jó formában volt a Touron,ezért is bosszantó az ottani passzivitása.

Valószínűleg Vichot is jó lehetett volna a Donostia végén,ha nem bohóckodik Geniezel.

Phil viszont a vártnál gyengébb volt,ez nem túl biztató az Olimpiára nézve. 

Az viszont biztos,hogy unatkozni nem fog ebben a hónapban:

https://www.instagram.com/p/BIdZILLjB-A/

Olimpia-Arctic-Vuelta

 

D.I. szm Creative Commons License 2016.08.01 0 0 5467

 Most ősszel majd Katarban jön a nagy meglepetés :)

 

Úgy legyen :-)

 

 de ki tudja, addig kit akar majd megverni

 

Nonot,Coquardot esetleg a szövetségi kapitányt,ha nem ő lesz a nr.1 a francia csapatban :-)

Gyorsaság alapján szerintem Bouhanni-Coquard-Demare a sorrend,viszont Demare a legalkalmasabb az oldalszeles,sivatagi showra. Az biztos,hogy most nem lennék a francia szövetségi kapitány helyében :-)

Előzmény: oscarsevilla (5461)
D.I. szm Creative Commons License 2016.08.01 0 0 5466

A versenyről lemaradtam,de most megnéztem a bukást:

http://www.steephill.tv/players/eitb/?title=63+km+to+go:+Vichot+and+Geniez+crash&dashboard=san-sebastian&id=4277976&yr=2016

Wattsos,bár Offredot nem tudták überelni:

https://www.youtube.com/watch?v=xK834V7NO48

Vichotnak gondolom már a nyaraláson járt az esze.  A videó alapján ki tudta volna kerülni Geniezt,ha odafigyel.

 

Előzmény: oscarsevilla (5462)
D.I. szm Creative Commons License 2016.08.01 0 1 5465

Rajta már csak az ezo tv segíthet :-)

Előzmény: Törölt nick (5459)
D.I. szm Creative Commons License 2016.08.01 0 0 5464

Nagy kár lenne, ha Geniez elmenne...

 

Szerintem is,de sajnos nagyon úgy néz ki,hogy jövőre már Bardet segíti majd a Touron,valószínűleg az Ag2r-be igazol.

A Giron  ott is lehet kapitány és nem úgy mint az FDJ-ben idén: nulla segítővel... Dupont(évek óta nagyon jól megy a Giron,idén 11-ik lett),Montaguti,Pozzovivo ha marad,esetleg Latour az már nagyon jó sor,komoly segítség Geniez számára.

Az FDJ azzal köszönte meg neki a tavalyi 9-ik helyet,hogy idén az egész csapatot Nonora építették. Szóval jó lenne,ha maradna,de nem hibáztatom,ha mégis az Ag2r-t választja.

 

 Kik lehetnek még ott a csapatban rajtuk kívül?

 

Én még Pinot indulásában sem vagyok biztos. A Tour óta  nem hallottam/olvastam Madiot nyilatkozatot a témában,akkor meg azt mondta,hogy a Vuelta nem szerepelt Pinot idei programjában.  Persze az valóban fura lenne,ha a szezon hátralévő részében "csak" a Lombard körre készülne. Amúgy a szokásos,Reza,Pichon,Courteille,Le Bon talán Konovalovas,Fischer sor várható. Én egyébként kipróbálnám Eikinget is. Párizs-Nizzát,Svájci kört,L-B-L-t elsőre befejezte ,Norvég körön 4-ik lett,szóval jó erőben van a fiatal viking.

 

hogy eleve úgy állnak oda egy rajthoz, hogy esélytelenek lennének.

 

Én inkább azt mondanám,hogy alibi bringázás mint Vichot vagy Roux idei Touros szereplése,esetleg a csapat tavalyi szezonja.

Teljesen belenyugodtak a segítői szerepkörbe,elkényelmesedtek majd Pinot, Demare hozzák a győzelmeket.

Szerintem sok olyan versenyző van a csapatban akikből jóval többet ki lehetne hozni,akik jóval eredményesebbek lehetnének,de persze ehhez egy Etixx vagy akár Ag2R féle eredménycentrikusabb hozzáállásra lenne szükség,elsősorban Madioték,de a versenyzők részéről is. Ott van pl a tavalyi Vuelta Avilai szakasza amit a fiatal Ag2r-es Gougeard nyert szökésből.  24-en értek haza,Delage  az FDJ-ből 21-ik lett. Korábbi San Sebastian dobogós(a belga Lottoval...ugye,hogy lehet),Párizs-Tours 6-ik,5 x ös Tour résztvevő. Mondjuk ez még a jobbik eset,hisz legalább szökésbe került...és különben is,ha ez a "teljesítmény" a vezetőségnek megfelel,akkor miért ne.

A kisebb versenyekre,pl francia kupa futamokra jellemző komolytalankodás(felkészülés,taktika,formaidőzítés, terén)lesz ami lesz hozzáállás meg egyenesen felháborító.

 

A spanyol piacon

 

Az elmúlt évek igazolásai alapján Madiot egyáltalán nem foglalkozik a spanyol,olasz vagy dél amerikai piaccal. Sajnos...

 

 

 

 

Előzmény: oscarsevilla (5460)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.07.30 0 0 5463

Egyik jómadár sem ért végül célba. Remélem nincs nagy baj, Geniez nem nézett ki túl jól...

oscarsevilla Creative Commons License 2016.07.30 0 0 5462

Vichot és Geniez egymásban estek el. Csudálatos jelent volt.

oscarsevilla Creative Commons License 2016.07.29 0 0 5461

Szerencsétlen az ág is húzza...

 

Na de tavasszal is ez volt, Nono balfaszkodott jó sokat, aztán meg szinte a semmiből nyert egy San Remot. Most ősszel majd Katarban jön a nagy meglepetés :). Gondolom Bouhanni lenne ott a francia kapitány, de ki tudja, addig kit akar majd megverni, és mikor töri el újra a kezét.

Előzmény: D.I. szm (5458)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.07.29 0 0 5460

Nagy kár lenne, ha Geniez elmenne, nagyon jó segítő és nagyon kell a csapatba. Holnap Clasica San Sebastian. Furcsállottam, hogy pár napja még Pinot ott volt az előzetes rajtlistán, legalábbis annak fényében, hogy a rioi indulást meg lemondta. De ma már korrigáltak, és Fisher került be a helyére. 

 

A Vuelta rajtlistán viszont ott van Pinot, Elissonde és Geniez társagában, aminek nagyon örülök! Kik lehetnek még ott a csapatban rajtuk kívül?

 

AG2R. Tényleg basszus, Riblon is nyert Alpe d'Huezt pár éve. Nem is elsősorban arra gondoltam, hogy több győzelmük van, mint a FdJ-nek, inkább csak azt érzem, hogy jobban ki vannak találva a versenyeik, tudatosabban fel van építve az egész, és kevésbé érzem rajtuk azt, hogy eleve úgy állnak oda egy rajthoz, hogy esélytelenek lennének. Pedig nincsenek jobb versenyzőik, mint a FdJ-nek.

 

A spanyol piacon például nagyon érdemes lenne kutakodni, pár éve volt ott 5 WT csapat, most meg maradt az egy szem Movistar. Nagyon sok jó spanyol versenyző nem kap szerződést. A baszkokról nem is beszélve, Madariaga tavaly az Orbeánál pitizett, hogy felvegyen a Cofidis egy darab baszk gyakornokot. De hogy mást ne mondjak, például a Cofidisnél is Dani Navarro volt a leghasznosabb ember a Touron, ő már máshová nem fért be. Sok hozzá hasonló versenyző van parlagon, de leginkább a fiatalok. Könnyedén lehetne halászni 1-2 hasznos hegyi segítőt, nyilván nem nem Landa meg az Izagirre tesók jönnének szóba, de lenne rajtuk kívül is olyan, aki erősítést jelentene a FdJ-nak.

 

A Bardet-val kapcsolatos dolgokat jó volt olvasni, örülök hogy tényleg jóban vannak Pinot-val. Jól is jöhet ez még mondjuk jövőre, most egy ideig úgyis Bardet lesz a l'Equipe sztárja, ugyanis ő lesz a következő francia Tour győztes, ha esetleg még valaki nem tudja. 

Előzmény: D.I. szm (5457)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.29 0 0 5459

tömörgumi?

Előzmény: D.I. szm (5458)
D.I. szm Creative Commons License 2016.07.28 0 0 5458

Nono mától a Vallon körön vitézkedhet

 

és vitézkedett is :-2 szakasz,sprintbefutó:defekt az utolsó 5 kilométeren

                          -4 szakasz,sprintbefutó:defekt az utolsó 500 méteren

                          -5 királyszakasz:defekt az utolsó 20 kilométeren,nem tud felzárkózni.

 

Ismételten csodálatos kedves Nono barátunk :-) 

Amúgy 2 xer csak eljutott a sprintelésig is,3-ik és 4-ik helyezéseket szerezvén. A 35 éves Boonen meg szakaszt nyert...

Egyébként ők képviselték a csapatot a Vallon körön:https://twitter.com/EquipeFDJ/status/756814437730885632

Pichon nem volt rossz,végül a 9-ik helyet szerezte meg:

http://www.procyclingstats.com/race/Tour_de_Wallonie_2016

Eiking és Konovalovas már az elején feladták,bukás miatt. Utóbbi ezt jobban bánhatja mert így veszélybe került az Olimpiai indulása.

 

Előzmény: D.I. szm (5432)
D.I. szm Creative Commons License 2016.07.27 0 0 5457

A Giro az tragikus volt valóban. A Tour azért egy fokkal jobb.

 

Egy fokkal talán,viszont a Touros csapat erősebb is volt mint a Giros. Az olaszoknál Geniezt már a 4-ik szakaszon elveszítették és vele együtt az egyetlen használható embert a nehezebb szakaszokra.Aztán Demare is feladta. A többiek Nono segítői voltak, senki nem várt tőlük komoly eredményt. Vichot vagy Roux azért más kategória,tőlük azért többet vártam mint Courteilletől vagy a 37 éves Fischertől,de sajnos semmivel sem voltak jobbak,aktívabbak.

 

Reichenbach, Morabito és Geniez

 

 

Geniez nem biztos,hogy marad.Még a Tour előtt olvastam egy cikket melyben az állt,hogy tuti elhagyja az FDJ-t mert új kihívásokra van szüksége. Aztán ő pontosított,azt mondta,hogy félreértették,ő csak annyit nyilatkozott,hogy több csapattal is tárgyal,köztük az FDJ-el is. Jó lenne ,ha megtartaná Madiot mert nem rossz versenyző,olyan aki nem csak segítőként hasznos,de pl győzelmeket is tud szállítani. Ezen kívü még csak 28,a legjobb évei most következnek.

 

De egyébként az AG2R-t...

 

Igen,ők valahogy mindig erősebbek,felkészültebbek a Touron mint az FDJ, pedig nem feltétlenül rendelkeznek jobb versenyzőkkel.Ott van pl a 2013-as Tour,Alpe d'Huezt nyertek Riblonal !,miközben minden igyekezetük ellenére Jeannesson vagy Geniez csak szakasz 3-ik vagy 4-ik helyig jutottak. Aztán 2014-ben Kadrival nyertek szakaszt,akit megint csak nem tartok jobb versenyzőnek mint pl Vichot vagy Rouxt. Az biztos,hogy teljesen más mentalitással versenyeznek mint Madioték,ez látszott az idei Touron is. Hasonló összetett célkitűzésekkel érkeztek mint az FDJ,ennek ellenére a szökésekre is figyeltek.Ha jól emlékszem még az első héten is próbálkoztak,miközben Bardet ugyanúgy top 5-ért jött mint Pinot,nem görcsöltek amiatt,hogy esetleg az utolsó hétre nem marad erejük a kapitányukra... 

Amúgy meg az átigazolásoknál is jóval nyitottabbak(és ha nem is minden esetben-lásd Belletti vagy Apollonio-de azért nagyrészt igazuk is van) mint Madioték,akik az olasz,spanyol,dél-amerikai vonallal nem is foglalkoznak,náluk csak a belga,auszi,skandináv zóna játszik. Pedig én szívesen látnák  baszk,olasz vagy kolumbiai bringást is a csapatban. Akár Peio Bilbaot is,mert ő valóban jó kis versenyző,de szerintem annak idején pl ez a Pantano gyerek is fogható lett volna. Ha egy IAM -nak sikerült...

 

Bardet tényleg jó barát, vagy csak az irónia szólt belőled?

 

Nem irónia. Hétfőn maga Bardet válaszolta ezt a L'Equipe szerkesztőségében(az olvasók kérdezhettek tőle),meg azt is,hogy

Pinot gratulált neki:

https://twitter.com/AlexandreMignot/status/757528644474507264

 

Verseny közben,a lazább szakaszokon sokat beszélgetnek,de a hegyi szakaszokon persze riválisok.

Amúgy még a junior korszakukban,Pinot a Bardet család vendége volt egy Ardeche-i verseny alkalmával,majd néhány év múlva Bardet apjának adta a Tour de l'Ain szakaszgyőzelemért járó csokrot.

http://www.liberation.fr/sports/2015/07/18/pinot-et-bardet-trop-rivaux-pour-gagner_1350131

 

 

Előzmény: oscarsevilla (5456)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.07.26 0 0 5456

Ahogy te is leírtad, Pinot kiesésével összességében sikertelen Tourt zárt a csapat, nem lehetsz elégedett. Viszont én nem látom annyira tragikusan a helyzetet, mint te. A Giro az tragikus volt valóban. A Tour azért egy fokkal jobb.

 

Egyrészt azt mindenképpen pozitívumnak tartom, hogy szemben a tavalyi évvel, Pinot-t sikerült az első héten megfelelően segíteni és életképes állapotban, minimális hátránnyal az Aspin-ig eljuttatni. Az, hogy ott elszállt, nem a csapat hibája, Tudom, idén nem volt se Huy, se macskakő az első héten, de oldalszél volt, nem is egyszer, és egyáltalán nem voltak könnyűek az első napok. Lehet, hogy ez nem tűnik nagy dolognak és a minimum elvárás kell hogy legyen egy komolyabb csapatnál. De az FdJ életében ezt mindenképpen előrelépésnek tartom, ami jó lenne, ha a következő GT-ken is megmaradna, és alap elvárás lenne. 

 

Reichenbach szereplése is mindenképpen pozitív csalódás számomra. B tervként 14. lett összetettben, ami szerintem simán vállalható. Nem GT menő még, de egészen jól helytállt ebben a szerepkörben. Megdolgozott érte, hogy kapjon a jövőben egy Girot vagy egy Vueltát kapitányként, ott simán hozhatna egy top10-et is akár. Reichenbach, Morabito és Geniez már elég jó segítség lehetne Pinotnak a hegyi szakaszokra, nem mondom, hogy ne lehetne erősebb is a csapat, de ez már messze nem tragikus szint, Persze ha bekapál az első számú ember, akkor baszhatja az egész csapat a versenyét, de ez más csapatoknál is így van.

 

Abban teljesen egyetértek, hogy a többiek szürkék voltak a Pireneusok után, sokkal többször szerettem volna szökéseket látni, főleg úgy, hogy idén nagyon sokszor haza is ért az elmenés. Nem a szakaszgyőzelem miatt, mert ahhoz nagy szerencse is kell, de egy ötödik hely is sokkal többet ér annál, mintha valaki begurul a mezőnnyel és meg sem próbál semmit aznap. Sammy Domoulin nagyon jó példa. De egyébként az AG2R-t is egészében példaként lehetne említeni, hasonló lehetőségekből jóval többet hoznak ki az utóbbi években, mint a FdJ. Pozzovivo pl elsőrangú munkát végzett ezen a Touron. Na őt éppen egy hulladék olasz prokonti csapatból kukázták ki, gondolom annyi kellett a szerződéshez, hogy garantáltak neki egy Giro kapitányságot. Nagyon jó segítő, de ilyen szintű arcokat azért lehetne találni az elfekvőből. 

 

Tegnap volt a Villafranca-Ordizia. Csak az ottani mezőnyt böngészve írok pár használható hegyi segítőt, aki szerintem örömmel jönne az FdJ-be: Angel Madrazo, Peio Bilbao, Garikoitz Bravo, David Belda, Igor Merino. Jó tudom, nagyrészt baszkok, de én őket ismerem. Ilyen kaliberű arcokat biztosan lehetne találni akár az olasz, akár a német prokonti mezőnyben is, akiknek előrelépés lenne egy WT csapat és egy esetleges GT indulás.

 

Abban szinte biztos vagyok,hogy a jó barát és nagy rivális Bardet eredményét látván,már ismét ég benne a bizonyítási vágy.

 

Ezt mennyire írtad komolyan? :) Bardet tényleg jó barát, vagy csak az irónia szólt belőled? Komolyan kérdezem, tényleg nem tudom. :)

Előzmény: D.I. szm (5455)
D.I. szm Creative Commons License 2016.07.26 0 0 5455

Rövid értékelés:

 

-Ladagnous,Pineau-gyomorproblémák miatt már a 9-ik szakaszon feladták a versenyt. Kár mert a hátralévő szakaszokon már saját magukért mehettek volna,nem kellett Pinot pátyolgatni.

-Bonnet-A tavalyi borzalmas bukása https://www.youtube.com/watch?v=zdTiNthSgqA és sérülése után,ami nem csak a pályafutását hanem az életét is veszélyeztette,már az is dicséretes,hogy egyáltalán bekerült a Touros csapatba és teljesítette a versenyt. A sík szakaszokon ő volt a csk.,neki kellett kalauzolni Pinot majd Reichenbachot a versenyzők tengerében.

-Roy-Sorozatban a 9-ik Tour-át fejezi be,szóval a megbízhatósággal most sem volt gond. Két szökést hozott össze:a 14-ik sík,szeles etapon egész jól tartották magukat Elmigerel,de a sprintbefutó elkerülhetetlen volt,csakúgy mint a Champs-Élyséesn.
A hegyi etapos szökést azért hiányoltam tőle,hisz ő az ilyen típusú szakaszokon is használható versenyző. A legemlékezetesebb Touros szökése is egy hegyi szakaszhoz köthető:https://www.youtube.com/watch?v=D3ULgQRm03Q
-Morabito-Jó kis párost alkottak Reichenbachal. Pinot kiszállása után 2 szökést is vállalt.Az egyiken Reichenbachot segítette,a másikon pedig hazai pályán,szurkolói,barátai előtt az Emossonon a 9-ik helyig jutott. Ez utóbbi,elmondása szerint hatalmas élmény volt számára,ez volt az ő győzelme ezen a Touron.
-Reichenbach-a lejtmeneteit leszámítva csak dicsérni lehet,nyugodtan kijelenthető,hogy a csapat legjobb embere volt ezen a Touron. Most is hozta a tavaszi formáját,készen állt,remek segítő lett volna Pinot számára. Az összetettben végül a 14-ik helyig jutott,emellett ő érte el a csapat legjobb helyezését is amikor 4-ik lett a Pantano által behúzott etapon. Mindezt úgy,hogy ez mindössze a 3-ik GT-e volt és az első amikor az összetettre is figyelnie kellett. Ezek után mindenképpen megérdemelne egy Giro vagy Vuelta kapitányságot,bár erre Pinot miatt nem sok esélyt látok.
-Vichot-A trikó kötelez,kár,hogy ő ezt nem így gondolta. Nem nagyon emlékszem ilyen szürke francia bajnokra,már ami a Touros szereplésüket illeti. Egy 22-ik helyezés a 2-ik szakasz emelkedős befutóján Cherbourgban és az egész idei Tour legszürkébb szökése(ettől még Fonseca magányos akciója is emlékezetesebb) az oldalszeles Montpellieri szakaszon,a IAM-os Howard társaságában. Ennyi. A klasszikus menőknek megfelelő etapokról,mint a Reveli (Matthews győzelem) vagy a Berni lemaradt,elbénázta,a hegyi szakaszokon meg egyszerűen meg sem próbálkozott a szökéssel. Pedig nem olyan rossz a hegyen,látszik az idei eredményeiből is(a legtöbbször a középmezőnyben végzett ezeken a szakaszokon) ,sőt,ha jól emlékszem a Dauphines szakaszgyőzelme is egy hegyes etapon született. Szóval baromi gyenge teljesítmény és még csak azzal sem magyarázható,hogy másokért kellett dolgoznia. A 36 éves Samuel Dumoulin bezzeg tudta,hogy melyik szökésről nem szabad lemaradni és bár Sagan,Matthews,GvA ellen nem volt esélye a győzelemre,de legalább ott volt a szökésben,5-ik lett a szakaszon.
Ezt a Vichot teljesítményt simán hozta volna Reza vagy éppen Pichon is...
-Roux-lásd Vichot. Az oldalszeles,sík szakaszokon lehet,hogy fontos segítő volt,de a csapatmunkán kívül semmi mást nem csinált.Kicsit az alibi bringázás esete ez is. Pedig Vichothoz hasonlóan a hegyi etapokon elért eredményei alapján ő sem volt rossz formában. Minimum egy szökést vártam tőle,de ezek szerint ez is túl nagy elvárás volt.
-Pinot(noir)-a szezon első felében elért eredményei alapján reális elvárás volt tőle az összetett top 5. Ez a Tour remek alkalom lett volna,hogy bizonyítsa:a 2014-es dobogó nem volt véletlen,szintet lépett,a jövőben komolyan kell számolni vele mint GT menő.Ehhez képest Pinot egy dolgot bizonyított ezen a versenyen: mentálisan,fejben nem sokkal erősebb mint a 2013-as nagy buktánál,a nagy nyomás még mindig komoly probléma számára,még mindig blokkolóan hat rá.Kérdés,hogy a jövőben tud-e változtatni ezen vagy megmarad egy jó hegyi menőnek aki maximum szakaszokért,pöttyösért harcolhat.
Abban szinte biztos vagyok,hogy a jó barát és nagy rivális Bardet eredményét látván,már ismét ég benne a bizonyítási vágy :-)

Összegezve: a svájci gárda minden igyekezete ellenére az idei Tour szinte ugyanolyan gyenge lett mint a 2013-as. Az előzetes célkitűzések közül egyiket sem sikerült teljesíteni,ami figyelembe véve,hogy az egész FDJ-s keretnek,Pinot személyében mindössze 1,nemzetközi szinten is értékes,jelentős versenyzője van és őt ugye már a verseny első felében elveszítették,egyáltalán nem meglepő. Ezért is írtam még a verseny előtt,hogy az FDJ Tourja csak,akkor lehet sikeres,ha Pinotnak kijön a lépés. Nem jött ki,így a Giro után a Tour is kuka. No Pinot,no party! Reméljük,hogy a Vuelta jobban sikerül majd Madiotéknak.

Előzmény: D.I. szm (5453)
D.I. szm Creative Commons License 2016.07.25 0 0 5454

Tökéletesen jellemzi a csapat idei Tourját.

Előzmény: vanda62 (5452)
D.I. szm Creative Commons License 2016.07.25 0 0 5453

Tour de France 2016/21

 

http://www.procyclingstats.com/race/Tour_de_France_2016_Stage_21

 

 

Szokásos Roy szökés a Champs-Élysées-n,a megszokott eredménnyel.

Roux és Vichot a sprintbefutóval ismerkedtek,a helyezkedésig jutottak.

Egyébként is remek időzítés a próbálkozásra,jó,hogy nem a jövő héten jutott eszükbe,hogy nem csak azért kerültek be a csapatba,hogy meglegyen a létszám...

A gyakornok címet keres a filmjének:https://fr-fr.facebook.com/equipecyclistefdj/videos/vb.227442397345497/1060799637343098/?type=2&theater

 

Összetett:http://www.procyclingstats.com/race/Tour_de_France_2016

 

Jól néz ki https://twitter.com/FDJ/status/757269569576861698 ,de ettől még sovány a csapat idei teljesítménye.

 

 

 

vanda62 Creative Commons License 2016.07.24 0 0 5452

ez a szegény segítő tényleg úgy néz ki, mintha a Nyomorultak legújabb feldolgozásában ő lenne Jean Valjean 

 

https://www.facebook.com/equipecyclistefdj/photos/a.1060470900709305.1073742152.227442397345497/1060471247375937/?type=3&theater

 

D.I. szm Creative Commons License 2016.07.24 0 0 5451

Tour de France 2016/20

 

http://www.procyclingstats.com/race/Tour_de_France_2016_Stage_20

 

 

Reichenbach megpróbálkozott a szökéssel,de a térde hamar megálljt parancsolt,örült,hogy  be tudja fejezni a szakaszt és a Tourt.

Yvon Madiot szerint a pénteki bukás után még ez sem volt egyértelmű.

Szóval nagyot harcolt a svájci és ennek megfelelően rendesen kivolt a szakasz végén:

https://fr-fr.facebook.com/equipecyclistefdj/videos/vb.227442397345497/1060046067418455/?type=2&theater

Azt mondja,hogy ez volt a legrosszabb napja ebben a sportágban.

Szerződés hosszabbítások:https://twitter.com/EquipeFDJ/status/756794807251570689

                                       https://twitter.com/EquipeFDJ/status/756795039880253441

                                       https://twitter.com/EquipeFDJ/status/756795424330186752

 

Vichot új bringája:https://twitter.com/ArthurVichot/status/756775484680237056

Gyakornok a technikai zónában:https://fr-fr.facebook.com/equipecyclistefdj/videos/vb.227442397345497/1060091117413950/?type=2&theater

Képek:https://fr-fr.facebook.com/equipecyclistefdj/photos/?tab=album&album_id=1060470900709305

A. Armstrong Creative Commons License 2016.07.23 0 0 5450

Még jó, hogy nem a betörők vitték el, mint az ITT Nokiát.

Előzmény: oscarsevilla (5442)
vanda62 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 5449

A kutya még nem parázik, pedig egy fél órával azelőtt már hisztizik, hogy ide ér a vihar. :-)

Előzmény: oscarsevilla (5447)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.07.23 0 0 5448

De legalább tudok szellőztetni, mindennek megvan az előnye.

oscarsevilla Creative Commons License 2016.07.23 0 0 5447

Még. :)

Előzmény: vanda62 (5446)
vanda62 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 5446

nálunk süt a nap

Előzmény: oscarsevilla (5445)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.07.23 0 0 5445

Köszönöm, most visszajött, de lehet kelleni fog majd!

Előzmény: vanda62 (5443)
vanda62 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 5444

és némi reklám után tényleg jön, angol nyelven 

Előzmény: vanda62 (5443)
vanda62 Creative Commons License 2016.07.23 0 1 5443

kortalan olvtárs ajánlotta ezt a linket, hogy itt van közvetítés: 

 

https://www.firstonetv.eu/en/stream/uk/24

Előzmény: oscarsevilla (5442)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!