Keresés

Részletes keresés

Printyu Creative Commons License 2011.03.24 0 0 1690

Annak, aki budapesti (tehát valamikor főgázos volt, és Emfesz-érintéssel lett most főgázos) nem kell várni a 90 nap leteltére, már januárban beadhatta volna a visszajelentkezési kérelmet. Időpont életmentő, az új ügyfélszolgálatosok képzése, beállítása egyelőre nem bírja a versenyt a tömeges jelentkezőkkel.

 

Amúgy ha nem ír valaki alá a Tigáznak, semmi gond, köteles ellátni, ha fizette a számlákat. 

 

A többi tigázosnak, akik korábban nem mozdultak, kell kivárnia azt az időpontot, amikor a Főgáz megkapja a kérvényére a jóváhagyást, miszerint szolgáltatni akar a tigázos területen bárkinek. Ez legkésőbb április 13-a. Attól a naptól kezdve, hogy van kibővített ESZ engedélye, fogadhatja az ügyfeleket, szerződhet stb., addig tilos.

 

Csomó minden van hatóságilag szabályozva, az ár is - hogy vajon a gázszolgáltató "személye"szabja meg, hogy mennyiért kapom a gázt, vagy az, hogy ki az elosztóm. A jelenlegi szabályozás az elosztóhoz köti az árat, ki tudja, mi lesz a döntés.

 

Ha jól emlékszem valami korábbi nyilatkozatra, a Főgáz szeretne a Tigáz árak alá meni, meglássuk :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: John Zero (1679)
Chalatea Creative Commons License 2011.03.24 0 0 1689

Előre bocsánatod kérem, hogy éppen Neked, éppen most! Ti halhatatlanok, oszlopos tagjai a szolgáltatónak! E-On-osként egy ideje csak figyelemmel kísérem az írottakat és még kitartóan várom a csodát. Azért ez nagyon durva hiba, ha megsértődik valamelyikőtök, akkor szerintem joggal teszi. Ilyen adattal rendelkező szerődést, milyen indokkal mertek postáztatni?

Előzmény: nixon70 (1685)
Axióma Creative Commons License 2011.03.24 0 0 1688

Koszi, igy jo. Elvileg van "rautalo magatartassal" szerz. kotes, szoval jogilag is rendben lehet.

A kerdes inkabb az, hogy a fogaz letette-e mar a nagyeskut arra, hogy nekunk is azon az aron szolgaltat, mint a bp-i eredeti fogazosoknak.

Előzmény: Törölt nick (1687)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.24 0 0 1687

Ugy emlekszem ugy volt a rendeletbe, hogyha nem irsz ala semmilyen szerzodest akkor automatikusan elfogadod a menedekes szerzodeset a 90 nap utanra. Szoval lesz szerzodes csak nem irod ala. Hogy ez jogilag hogy lehet, azt nem tudom, de sok dolgot nem gondoltak at rendesen.

Előzmény: Axióma (1686)
Axióma Creative Commons License 2011.03.24 0 0 1686

Nekem most tunt fel a szamlan, hogy ilyen van odairva (volt tigazos fogaz szamlajan): diktalhatok apr. 13-as zarot, es ezt megtehetem a neten is. Valoban, most mar siman muxik a regisztracio, es ertelme is lesz, mert tulszamlaznak, foleg az utolso honapot.

Nekem az nem vilagos, hogy nem teszek semmit, maradok fogaz-os, akkor miert nem kell szerzodni? Mert a 90 napra nem kell, de utana idoszakra? Marpedig nem akarok tigazos lenni.

 

nixon70 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 1685

A születési dátum rajta:1901.01.01.azon aszerződésen amit küldtek(kollégáimnak is ez szerepel)

LOL

Előzmény: Veszpremi (1684)
Veszpremi Creative Commons License 2011.03.24 0 0 1684

Ja, pont azt a 2 papírt küldik, ami letölthető. Ja és valami vacak ajándékot kellett beikszelni, pendrive, vagy ilyesmi, tán az is rajta van, nem tudom.

Előzmény: ddsteel (1683)
ddsteel Creative Commons License 2011.03.24 0 0 1683

Kösz az infot, akkor én se fogom! Akkor letöltöm és kitöltöm asszem. A múlt héten mondtam a főgáznak, küldjenek nekem paksamétát, de eddig nem tették meg...

Előzmény: Veszpremi (1678)
Veszpremi Creative Commons License 2011.03.23 0 0 1682

Visszaküldeni, ajánlva elsőbbségiként szoktam.

Előzmény: adalberto 47 (1680)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.23 0 0 1681

A fogaz ugyfelszolgalathoz mindenkeppen ajanlom az idopont kerest. Az oldalukon lehet. Egyebkent horror.

Előzmény: adalberto 47 (1680)
adalberto 47 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 1680

Mit kell vele csinálni? Visszaküldeni (kitöltve), vagy bevinni az ügyfélszolgálatra és sorba állni?

Előzmény: Veszpremi (1678)
John Zero Creative Commons License 2011.03.23 0 0 1679

Mi lesz akkor, ha nem írok alá semmit (a TiGáz-nak), de majd május 1-től FŐGÁZ-as akarok lenni?

Lekapcsolnak? Vagy akkor továbbra is a TiGáz fog addig számlázni, amíg a Főgáz át (vissza) nem vesz?

 

Veszpremi Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1678

Megjött a főgáztól az ajánlat, melyben az áll, hogy tigáz szerződést ne írjam alá. Nem is fogom. A 2 papír ugyanaz, mint amit a netről le lehet tölteni.

Előzmény: ddsteel (1670)
Axióma Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1677

En felhivtam ra a figyelmuket, erre mondta, hogy csak az os-szolgaltato szamit (az elosztoi engedelyest en mondtam, o helyeselt).

Nalunk elmu, nincs akcio. De nyilvan meg fogom toluk kerdezni, hogy hogyan kell atmenni, mert mashol olcsobb, hatha ajanlani akarnak valamit:)

Előzmény: Törölt nick (1675)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1676

"A kijelölés kezdő napjával a FŐGÁZ és Ön között jogviszony jön létre írásbeli szerződéskötés nélkül is. A FŐGÁZ legkésőbb 60 napon belül az egyetemes szolgáltatásra írásos ajánlatot ad Önnek, aminek elfogadása esetén határozatlan idejű szerződést köt Önnel."

 

Ilyet kapott mar valaki?

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1675

Mondjuk azt nem ertem mi koze van a gazelosztonak ehhez az egeszhez. gondolom a t-home viszontelado, igy elvileg a fogaz arbol is tudna dolgozni. Lehet, hogy meg uj helyzet nekik a tobb egyetemes es ez is alakulhat meg. Lehet, hogy fel kene hivni a figyelmuket erre :).

Az aramnal meg most az e-onnal is van 10% (5%) kedvezmeny. Igaz 1 evig csak, de lehet, hogy lesz hosszabitas.

Előzmény: Axióma (1673)
John Zero Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1674

Megtaláltam a FőGáz oldalán ami szerintem kell a váltáshoz (aki nem akar TiGáz maradni):

https://www.fogaz.hu/nyitooldal/ugyfelszolgalat/hasznosTudnivalok/egyetemesKat/egyetemes_szolgaltatas_visszateres

Axióma Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1673

Tegnap felhivtam T-Home-ot.

Az egyetemes helyett a foldgazeloszto szamit, igy ezt buktuk (marmint nekem mint tigaz->emfesz->fogaz ugyfelnek, hiaba lesz egyetemes a fogaz, a tigaz sokkal dragabb arahoz viszonyitanak).

Arambol valtunk, ha mar lehet, legalabbis kotelezettseg nelkuli szerzodest kuldenek.

A kedvezmenyszamitasba csak a nem energia szamlak szamitanak, azok amugy is teljesen kulon szamlakent (kulon boritek stb.) jonnek. Szoval vszinu csak telefon huseggel kapunk kedvezmenyt, de havi 300kWh-nal azert majdnem ingyen lesz a telefon (meg amugy is kell a munkahelyes adsl miatt). Amit nem ertettem, hogy szerinte nem baj ha kicsi a szamla, azt majd megvizsgaljak, hogy melyik korbe kerulnenk. Az se baj, hogy a ferjem a telefon es en az elmu elofizeto. Aki viszont ket oraval rendelkezik (pl. vezerelt), az nem mehet. Igen, csak kiegyenlitett szamlazas van, de aramnal ez nem annyira izgalmas, az annyit nem ingadozik.

 

ffxi Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1672

Most jött meg az E.ON-tól a válasz a gázár-támogatás jogosultságomra. Márc. 08-án írtam mélt :) 2 kemény hét kellett a pár soros válaszhoz. :P

Veszpremi Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1671

Hasonló érzéseim vannak.

Előzmény: ddsteel (1670)
ddsteel Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1670

Na. ez jó kérdés, írtam ugyanezt én is alant. Az biztos, hogy a napokban megkötöm a főgázzal a szerzit, de az tényleg csak május egytől fog élni. De valahogy nincs kedvem a tigázhoz küldeni semmit, nehogy már ott ragadjak....

Előzmény: Veszpremi (1669)
Veszpremi Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1669

Kérdés: tigáz a menedékes, és van az asztalon egy tigáz szerződés ápr. 13.-tól. De ha az ember nem akar tigázos lenni, akkor mit tegyen, t.i. a főgáz meg a most indított átlépéssel csak májustól fogad be, azaz van egy pár hét hézag. Érdemes-e a tigáz szerződést erre a pár hétre aláírni, amit aztán a főgáz a neki adott meghatalmazás alapján fel is mond? Vagy ha nem írja alá az ember a tigáz szerz.-t, előfordulhat-e, hogy a hézagban mondjuk le akarják szerelni az órát szerződés hiányában?

Veszpremi Creative Commons License 2011.03.21 0 0 1668

Bizony, ez padló. Sajnos evvel nagyjából annyi is a versenynek a gázpiacon, lehet korlátlanul emelni az árakat :(

Előzmény: nixon70 (1667)
nixon70 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 1667

527 millió dollárt kell fizetnie az Emfesznek

A stockholmi bíróság döntése szerint korábbi gázbeszerzésekért kell fizetnie volt tulajdonosának. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Game over!:-(

ffxi Creative Commons License 2011.03.21 0 0 1666

Nálam sem tüntettek fel :( Írtam ímélt nekik, de semmi válasz :S Yah E.fOS-hoz átkerültem.

Előzmény: Veszpremi (1661)
Veszpremi Creative Commons License 2011.03.20 0 0 1665

Aha, köszi.

Előzmény: Blue_Sky_007 (1664)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 1664

Nem kaptam. A telefonos érdeklődésre elmonda a főgáz, hogy utólag fogják jóváírni, mert a kincstár nem adta át nekik az adatokat.

Előzmény: Veszpremi (1661)
Veszpremi Creative Commons License 2011.03.20 0 0 1663

OK. Én sem miattam kérdem.

Előzmény: Axióma (1662)
Axióma Creative Commons License 2011.03.20 0 0 1662

Olvastam elsore is, de en olyan "gazdagnak" szamitok, hogy nem jar eleve sem.

Előzmény: Veszpremi (1661)
Veszpremi Creative Commons License 2011.03.20 0 0 1661

Tán elkerülte a tisztelt topiklakók figyelmét. Kaptatok gázártámogatást a menedékes számlákban? Egyáltalán most az még folyamatosan jár és meddig, vagy mi a szitu vele? (április hangzott el)

Előzmény: Veszpremi (1626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!