Keresés

Részletes keresés

stunc Creative Commons License 2010.10.11 0 0 38818
Ez jó, mármint az, hogy végre időben elalszik a család:D
Köszi:)
Előzmény: caixa (38817)
caixa Creative Commons License 2010.10.11 0 0 38817

van remény a közeljövőben a javulásra! Dia épp maga mögött hagyni látszik ezt a korszakát.

 

alvás-ügyben a lefárasztás hozott megoldást (heti 2x úszóedzés, hétvégén hűvösvölgyi séta, margitszigeti kirándulás stb.) és engedelmesen szenderedik el esténként :) mi is :))))

Előzmény: csengevagyok (38816)
csengevagyok Creative Commons License 2010.10.11 0 0 38816

Saci-anyu, emlekszem hogy az elejen felve adtad neki az Iciri picirit hogy nehogy szettepje :) Nalunk is nagy kedvenc volt egy darabig, volt ugy hogy egyutt szavaltuk mikor toltuk a bebitaxit :)

 

Ujabban R nagyon zabos, hisztis, az apja se bir vele. Sajnos egyre tobbet uvoltunk. Foleg olyan szituk vannak, hogy mihelyt megegyezunk valamiben, rogton az ellenkezojet keri es ha nem allitjuk le akkor akar orakig mehet. Este nem akar aludni.

helego Creative Commons License 2010.10.10 0 0 38815
Oriza-Triznyák miatt lett az első macskám Oriza-Triznyák :)) ha jó volt, csak Orzi :))

Zója most Zokni macskát is szereti (vmi Alexandrás) tulajdonképpen minden olyan könyv, amiben sok kép van, kevés szöveg egy-egy kép mellett. A Regőnek olvasott mesék kevéssé érdeklik, kell Neki a kép is. Amúgy nálunk is tarol az Annapeti őrület, különösen nagyon szereti a mondókáskönyveit, de jöhet a Bogyó és Babóca is. Regővel meg az ovival mentem én is moziba Bogyó és Babócát nézni. Aranyos volt na :)

Én már attól el vagyok ragadtatva, hogy végre letehettük a Hol van Lackót.....
Előzmény: sulymos (38814)
sulymos Creative Commons License 2010.10.10 0 0 38814

Igen-igen Mirr-Murr.

Még az enyém volt, és kb 1 éve fedezte fel. Oriza Triznyákot csak Iznyáknak hívta egy időben. :)

 

Lucaanyu: Az én gyerekem nem annyira duplózik, egész nap babázik. Minden babát Tasinak hínak (bölcsistárs). Autónk talán ha egy van, valamelyik doboz alján.

Előzmény: Gonoszka2 (38812)
Luca anyu Creative Commons License 2010.10.07 0 0 38813

Ok! Százötvenedszer. :D Csak még leírni is sok volt. :) De tényleg iszonyú sokszor mennek a mesék. Luca egy nap ha tehetné, egy egyész kötetnyi APG-t olvastatna. De 5-10-15 mese minimum van egy nap.

Azért látom, hogy Luca is örül az új meséknek, mert olyankor mindig az új könyveket hozza.

 

 

Gonoszka! Ne aggódj a szobatisztaság miatt. Egyik napról a másikra fog úgy dönteni a kicsi lány, hogy majd nem kell neki a pelus. Én Lucának úgy gondoltam, hogy ráér a jövő őszi oviig szobatisztának lennie. Ennek megfelelően nagyon rugalmasan, ráérősen is álltam a kérdéshez. Aztán nyár elején ő úgy gondolta, hogy nem kell neki többé pelus. :) (De azért Lillus miatt volt egy - pár hetes - visszaesés.)

 

És mikkel kötik le mostanában magukat a gyerekek?

Luca most újra felfedezte a duplót és nagyon jó kis építményeket, tornyokat épít. :)

 

Zszazsi! Neketek az a hiper-szuper álomkonyha hogy jött be? Érdemes olyat hajkurászni? Én még mindig nem mondtam le róla. És karácsonyra szeretnék Lucának vmi jó, masszív, tartós, jól használható kiskonyhát.

 

Szülinapra meg tuti segédkerekes bicikli lesz. :)

Előzmény: caixa (38811)
Gonoszka2 Creative Commons License 2010.10.07 0 0 38812

Sziasztok látom a könyv a téma...

 

Sacinak sokáig az iciripiciri vitte a pálmát, aztán tavaly télen aktualitása volt Kippkoppnak a hóban, viszont amióta kaptunk egy 75-ös kiadású Mirr-Murr kalandjait (Csukás IStván) azóta más mese nem létzeik.

 

Ebben a könyvben 12 egymásra épülő mese van. Kb. ezek mentek a tv-ben is a HAlász Jutkával, nem több.

 

Szóval eddig vagy 40szer tuti kiolvastam már neki. NApi 1 esetleg 2 sztorit kap este, de már én is röviditem a mondatokat, ahogy olvasom, bár én is nagyon szeretem, de azért néha uncsi.

 

Más mese egyelőre hidegen hagyja.

 

Az ezer éve meglévő "simogatós" kisvakond könyveket mostanság fedezte fel újra, de nem tartott oskáig.

 

Inkább a betűkkel ismerkedik, már a fele abc-t tudja.

Viszont szobatisztaság sehol...

caixa Creative Commons License 2010.10.07 0 0 38811

nem huszadszor, százötvenedszer :)

unalmas, de ez van, a gyerekeknek fontos az ismétlés, szeretik nagyon.

Előzmény: Luca anyu (38810)
Luca anyu Creative Commons License 2010.10.06 0 0 38810

Köszönöm a válaszokat!

 

Hát, akkor a lányos anyukáknál eléggé ugyanazok mennek. És akkor máshol is huszadszor is mennek a mesék? Nincs elegetek nagyon belőlük? Mert jó, hogy kell a gyereknek az ismétlés, az állandóság, de nekem meg a változatosság egy idő után...

Lucilla Creative Commons License 2010.10.04 0 0 38809
Persze szarok lettek a linkek, akkor csak a címeket bevésem még egyszer, linkek alant (az idézőjelek közötti részt kell kimásolni és betenni a brózerbe):

- A vonat
- Az autó
- A vonatok
-Chugginton
- Az autók és teherautók
- Csúcsforgalom a Teszvesz városban
-Weöres Sándor Bóbita
- Bilikönyv
- Boribon és a 7 lufi
Nordqvist,Sven Hova tűnt a testvérem
- Liza és Micsoda
- Imbusz mester
- és hát van jópár svéd könyv is, a dagisról (bölcsi-ovi), a mindig nemet mondó kisfiúról és így tovább
Előzmény: Lucilla (38808)
Lucilla Creative Commons License 2010.10.04 0 0 38808
Nálunk is főleg autós és vonatos könyvek játszanak, többségében nem is Áron korosztályának készülnek ezek a könyvek:

<a href="http://bookline.hu/product/home!execute.action?id=78899&type=22&_v=Prunier_James_A_vonat" target="_blank">- A vonat</a>
<a href="http://bookline.hu/product/home!execute.action?id=74525&trackingCode=RELATED&type=22&_v=Kniffke_Sophie_Az_auto" target="_blank">- Az autó</a>
<a href="http://bookline.hu/product/home.action?id=79952&type=22&_v=Mennen_Patricia_Metzger_Wolfgang_A_vonatok" target="_blank">- A vonatok</a>
<a href="http://bookline.hu/product/home.action?id=7594&type=82&_v=Chuggington_1_Irany_a_sinpar" target="_blank">- Chugginton</a>
<a href="http://bookline.hu/product/home!execute.action?id=86590&type=22&_v=Weller_Ursula_Autok_teherautok" target="_blank">- Az autók és teherautók</a>
- Csúcsforgalom a Teszvesz városban

Szerencsére most már mások is érdeklik:
- Nagy kedvenc most Weöres Sándor Bóbitája, egyre több verset hallgat szívesen, persze ebből is a vonatos-kocsis a kedvenc,
- Bilikönyv
- Boribon és a 7 lufi
<a href="http://bookline.hu/product/home.action?id=69472&type=22&_v=Nordqvist_Sven_Hova_tunt_a_testverem_" target="_blank">- Hova tűnt a testvérem</a> (Gyönyörű könyv, fantasztikus és részletgazdag képekkel)
<a href="http://bookline.hu/product/home.action?id=83148&type=22&_v=Arrou_Vignod_Jean_Philippe_Tallec_Olivier_Liza_es_Micsoda" target="_blank">- Liza és Micsoda</a>
<a href="http://bookline.hu/product/home.action?id=83754&type=22&_v=May_Szilvia_Pikler_Eva_Imbusz_mester_es_a_szemuveges_auto" target="_blank">- Imbusz mester</a> (bár ezt még nem bírja végig)
- és hát van jópár svéd könyv is, a dagisról (bölcsi-ovi), a mindig nemet mondó kisfiúról és így tovább

Szóval mostanában ezek futnak, legalábbis ezek jutottak most eszembe, nagyon szeret könyveket lapozni, mesét hallgatni, elég hosszú ideig le lehet ezzel kötni, pedig iszonyú mozgékony.
(És ha a linket sem szúródnak el, igazán elégedett leszek :-))
Előzmény: zsazsi30 (38807)
zsazsi30 Creative Commons License 2010.10.04 0 0 38807
Boldit csak és kizárólag az autós könyvek érdeklik, de az bármilyen formában (most épp egy 2kg-s teherautós könyvet lapozgatnak a fiúkkal) :-) Viszont az autókhoz szokott különféle sztorikat mondani... félig meddig érthetően! :-)

Viszont keddre szobatiszta lett! :-DDD
Megpróbáltuk a bölcsiben levenni a pelust, 1. nap 2x bepisilt, azóta semmi, még az éjszakai pelusok is szárazon kerülnek le róla... Ez nagyon érdekes, mert eddig semmi semmi jelét nem adta, h hajlandó lenne lemondani a pelusról. :-)
Így lassacskán kezdi behozni a lemaradását, lassan beszél is és szobatiszta is.... nem győzünk lépést tartani az eseményekkel. :-)
sulymos Creative Commons License 2010.10.04 0 0 38806

Nálunk Bábszínház óta Mazsolával bővült a repertoár. Érdekes mert ebben több a szöveg mint a kép mégis tetszik. APG-ből 2 van, Boribonból mind de ezeket már nem kéri. Télapó és Ezüstmackó nálunk is ill. 1 db Kippkopp.

Ezen kívül egyszer szóbajött hamupipőke (látott egy képet) és el kellett neki mesélni. Fejből mondtuk amire emlékeztünk, kicsit lebutított érthetőbb változatban, ezt is kéri néha.

Előzmény: Luca anyu (38802)
caixa Creative Commons License 2010.10.04 0 0 38805

90%-ban ugyanezek a kedvencek nálunk is

 

a Jancsi és Juliskát most kéri már a nagyobbik - ő 4 éves, ezeket szelidített formában olvasom neki

Előzmény: Luca anyu (38802)
csengevagyok Creative Commons License 2010.10.04 0 0 38804

R-nak annyi konyve van h kulon szekrenyt kellett neki venni, szoltam is mindenkinek h tobbet nem kerunk, de nehez az embereket leallitani, foleg az anyost aki mar nyomna neki az abecet es a szamolast ha hagynam.

 

A kedvenc magyar konyvek:

Boribon: jo ejszakat, a 7 lufi, autozik

Bogyo es Baboca: a rokonok es meg egy masik, ami a ket madar fiokairol szol

Berg Judit: Maszat

 

Sajnos nincs Mo.on ilyen szokincsfejleszto jatek: http://www.nathan.fr/dokeo/mon1erdokeo/swf/default.asp ; vagy huszfele lap tartozik hozza, minden lapon kulon tortenet, ének, ezt R imadja es rengeteget jatszik vele.

 

A Bogyo es Baboca film DVD-ben mar megkaphato vagy letoltheto?

Luca anyu Creative Commons License 2010.10.03 0 0 38803

Na, én is csak utólag nézek rá az írásomra, aztán csak bosszankodom, hogy milyen félreütésekkel küldtem el... :S Elnézést! Azért értelmezhető még...

 

Amanci! Akkor elég hasonló könyveket kedvelnek a lányaink. :)

Előzmény: Luca anyu (38802)
Luca anyu Creative Commons License 2010.10.03 0 0 38802

Könyvtárba Luca is be va niratva, de azért kicist irányítottabban akarnékl könyvet kivenni.

A múltkori eresztésből nekünk a Hiszti mesék (Berg Judit) jöttek be. Azokat szereti Luca, már jó sokszor olvastuk is.

Egyébként direkt nem írtam, hogy nálunk mik mennek megunásig, mert kíváncsi voltam, hogy alapból ki mit ír?

 

Amik nálunk mennek/mentek:

Marék Veronika: Boribon összes (de már rég nem olvastuk, úgy tűnik, Luca is megunta, a focisra meg nem is kattantunk rá)

Csúnya kislány

Laci és az oroszlán

Kippkopp a fűben, Kippkopp a hóban (ezek még mennek) most rendeltem egy újabb Kippkoppot

Télapó és Ezüstmackó

 

Bartos Erika: APG összes (már csak 2 hiányzik-azok is hétfőn érkeznek, nem akartam ennyit venni, de Luca meg van őrülve értük, én meg az APG könyvektől amikor 100adszor olvasom őket, inkább frissítgetek a könyvállományon, könyvtárban meg nem láttam)

Bogyó és Babóca - 3 van eddig, de érkeznek újabbak, ezeket is szereti Luca, szerintem moziban is megnézzük :)

Százlábú - hát, ritkán kerül elő, annyira még nem szereti Luca

 

Vakondos mesék: 3 van belőlük A Kisvakond és a nyuszi, A Kisvakond és a mackók, A Kisvakond és az árvíz - Ezeket is imádja Luca, de a nyaralás alatti hosszú kocsiúton rákapott a Vakondos rajzfilmekre is, meg van őrülve értük.

 

Vidám mesék

Sehány éves kislány

Bilikönyv

Az óvodában - Képes szótár (ez is kedvenc)

Téli böngésző

 

3 mondókás könyv

És több olasz nyelvű mesekönyv klasszikusabb mesékkel, azokat én mesélem magyarra fordítva (3 kismalac, a 7 kecskegida, stb.)

Tanuljunk érdekes szavakat, Tanuljunk számolni 1-20-ig

Néhány leporelló van még, meg egyéb lapozók

 

Hát, kb. ezek vannak és már mindegyiket nagyon-nagyon sokszor olvastuk!

Gondoltam, hátha van még vmi 2,5-3 éveseknek nagyon beváló olvasmány. :)

 

Vonatos, autós, járműves könyvek valóban labdába sem rúghatnak Lucánál. :D Érdekes, pedig nem mi tanítottok így és mégis... És van csomó autója is, meg vonata is és mégsem... :D

 

Előzmény: stunc (38794)
stunc Creative Commons License 2010.10.02 0 0 38801
Bartos Erika nálunk is menő, de csak egy könyve van meg, a kezdetek, mert tökre idegesít, hogy ez az egész nem nekem jutott eszembe:) Mentségemül csak az szolgál, hogy 10 évvel előbb szült.
Előzmény: Amanci (38799)
stunc Creative Commons License 2010.10.02 0 0 38800
Hááát, aki könyvritkaságokkal tömi a gyerekét, az fizessen csak:D
Előzmény: babyteve2 (38798)
Amanci Creative Commons License 2010.10.02 0 0 38799

Mi olyan szinten leragadtunk Bartos Erikánál, hogy AnnaPetiGergő nélkül egyszerűen nincs esti mese már lassan egy éve, próbálkozásaim persze vannak, de a zárás mindig ez. (Emmának megfelelnek az agyongyötört "régi" kötetek, én most a magam "szórakoztatására" beszereztem egy újat. A gyerek egyébként úgy örült neki, mintha a csillagokat hoztam volna le az égből) Szereti még Bogyóékat , Boribon mostanában megint menő, Kippkopp van még porondon, Weöres Bóbitája a versek közül nagy kedvenc, meg nekünk is van Füzesi Zsuzsa-időnként nagyon rákattan. Nekem az is kérdés, hogy a klasszikus meséket mikortól érdemes bevezetni?

(A bölcsiben pl. főleg állatmeséket olvasnak nekik, a Kismalac és a farkassal ott már találkozott.)

Előzmény: stunc (38794)
babyteve2 Creative Commons License 2010.10.02 0 0 38798
Rajtunk simán meggazdagodna minden könyvtár... :o( Fizethetnénk ki a ritkaságokat, amiket simán feldarabolnak, ha éppen a másiknak is kéne a szakirodalom. Ja, és mindenből 2 kellene rögtön. :o) Így a könyvek csak felügyelet mellett olvashatóak, ha megkaparintanak egyet és éppen összevesznek, akkor sajna, vége.
Előzmény: stunc (38794)
stunc Creative Commons License 2010.10.02 0 0 38797
Kocek: Miért, akitől 90 méterre van, annak már nehéz 3 könyv? :)

Aire: nem akarlak letörni, de Luca anyu a Gellért olvasási szokásaival nehezen tud mit kezdeni lányos anyaként:D
Előzmény: kockasfulunyul (38795)
Aire Creative Commons License 2010.10.02 0 0 38796
Nem mondod, hogy még kottát is tudsz olvasni??? :)
Nálunk sajnos még mindig a Teherautók c. könyv tarol kamiondudával, valamint az Építkezés című könyv trailer-, fűrészelés-, kalapálás-, fúráshangokkal, valamint a Verdák című magas színvonalú kiadvány, és a férjem ősrégi Tesz-vesz város könyvének gépjárműves oldalai, aztán van egy gagyi habszivacskönyv, amiből ki lehet venni puzzle-darabokat, amiket aztán vonattá lehet összerakni. Nagyjából...és _sajnos_ nem akarja ezeket megunni :(((((((((((((
Ja, nem igaz, mert Sitakiéktól kaptunk egy Mondókáskönyvet (nem Füzesi zsuzsás rajzokkal), rengeteg magyar vers, mondóka van benne, na azt imádja. Pedig asszem még autó sincs benne.
Előzmény: stunc (38794)
kockasfulunyul Creative Commons License 2010.10.01 0 0 38795
... persze, mert ott van tőletek 20 méterre a könyvtár, úgy könnyű... :-D
Előzmény: stunc (38794)
stunc Creative Commons License 2010.10.01 0 0 38794
Luca anyu:
én nem könyvet, hanem a gyerekkönyvtárat ajánlom. Mi rendszeresen járunk, együtt Lizával. Ő szokott választani, 3-4 könyvet hozunk, aztán itthon nem mind gerjeszt benne tartós érdeklődést. Viszont előszűrésnek jó, és rengeteg felesleges kiadástól megkímél. Amit nagyon szeret, azt meg szoktam venni, ha a kétszeri hosszabbítás, ami összességében 3 hónap kölcsönzési időt jelent, szóval ha ezen idő alatt sem múlik el az adott könyv iránti érdeklődése.
Nem írtad, miket unsz, így nehéz konkrétumokat írni.
Liza mostanában a dalos-mondókás könyvekért van oda: Füzesi Zsuzsának több könyve is van, pl. az Eszterlánc (épp az van most nálunk), mind kottával, ami tök jó, mert nekem sokat segít:)
Előzmény: Luca anyu (38793)
Luca anyu Creative Commons License 2010.10.01 0 0 38793

Sziasztok!

 

Kérdéssel jöttem, hátha kapok jó ötleteket. Ontopik gyerkőcöknek milyen könyveket ajánlanátok? Kezdem unni a meglévőket, mert már vagy 100x olvastunk mindent. :)

 

Celtic!:D :D  Kicsit el vagy maradva, már minimum féltucat kistesó van. :D Hogy vagytok?

helego Creative Commons License 2010.09.29 0 0 38792
:))) Ne is kísérletezz, mire felfognád, nagycsalád lesztek ;)

Zója az első szünetét tölti, kicsi szokásos takonykór, alig folyik, alig köhög, de lázat produkált, így nincs bölcsi, és nincs meló.... hétfő DU, és tegnap DE még sokszor pisilt (kb óránként) de mára semmi baja, a hője is 37-5-38 között marad, ha emelkedik is.... remélem ez nem számít táppénzcsalásnak :)))
Előzmény: Aire (38790)
csengevagyok Creative Commons License 2010.09.28 0 0 38791

Ne viccelj :)) Bar ez tenyleg dobbenetes, hogy mar majdnem 1eves:)

 

Remelem apank jovo evre beadja a derekat...

Előzmény: stunc (38789)
Aire Creative Commons License 2010.09.27 0 0 38790
Az hagyján, hogy te, de én se! :)
Előzmény: stunc (38789)
stunc Creative Commons License 2010.09.27 0 0 38789
De durva, még fel sem fogtam, hogy két gyereked van:D
Előzmény: Aire (38788)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!