Keresés

Részletes keresés

masterfile Creative Commons License 2008.07.03 0 0 245

Sziasztok!

 

Én is az Andor utcai épületben vettem lakást. Szerintem itt a várható költözés időpontjánál figyelembe kellene venni, hogy a Zsombor utcai épületnél a műszaki átadástól a használatbavételi engedély megszerzéséig eltelt kb két hónap. Jó esetben talán nálunk is elkezdik az egyes lakások műszaki átadását augusztusban, (ha jól tudom a C-vel kezdik és az A lesz az utolsó) de az épület használatbavételi engedélyét csak a teljes ház műszaki átadása után min. 30 de inkább 60 nap után várhatjuk. Én nem a BBank-os hitelt vettem fel, az én bankom csak a "kikötésmentes, végleges használatbavételi engedély" megszületése után utal, így addig nem költözhetek. A 3. ütemről én is úgy tudom, hogy egy kisebb ház lesz a Zsombor utcai épülettel párhuzamosan de attól még a zaj, por kosz, sokakat bosszantani fog az Andor utcai épületben is, és nem lehet tudni mennyire veszi el majd a fényt az Andor déli tájolású lakásaitól. Azt pedig elképzelni sem tudom, hogy a rendelkezésre álló szűk területen hol helyezik majd el a szükséges "felvonulási bódéikat", mert a gödör melletti, leendő közös játszótér-parkon kívül, már alig van hely.

ceva_sony Creative Commons License 2008.07.03 0 0 244
Igen, koszonom szepen.
Előzmény: Iza104 (243)
Iza104 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 243
A harmadik ütem a majdhogynem a Zsombor utcai egyenes tömb folytatása lesz. A két épület között lehet majd lehajtani a Zsombor parkolójába, és ott lesz a bejárat az Andor utcai U alakú tömb közepén levő zöld részre. A 3. ház egészen kicsi lesz a többihez képest (hátha hamarabb el is készül), de csak nagy lakások lesznek benne. Nem tudom így érthető-e, de nem tudom jobban elmagyarázni...
Előzmény: ceva_sony (241)
anig Creative Commons License 2008.07.02 0 0 242

Helló Ceva Sony!

 

Nos én Andoros vagyok. Augusztus 11-re küldték ki a műszaki átadás időpontját nekünk, de azt nem tudom, hogy ez globális-e, vagy pl. a mi lépcsőházunké, esetleg az emeleé-e???

Szóval ez után minimum 30 nap amíg a használabavételi megjön. Ennél valósínűleg csak több lehet. De így ez már szeptember közepe, ha nem csúszik a műszaki átadás. Ha a BB-nél veszel fel hitelt, akkor a a használatbavételinél gyakoratilag költözhetsz, ha más banknál, akkor ők a használatbavételi megérkezését követően utalják a hitel utolsó részletét. Tehát szerintem szeptember vége, október eleje optimálisan.

Előzmény: ceva_sony (241)
ceva_sony Creative Commons License 2008.07.02 0 0 241

Sziasztok,

 

ket kerdes:

1. a lenti kepen lehet latni hol epulhet a harmadik utem? Melyik feher kocka az?

2. Ti, akik mar kepben vagytok, mit gondoltok, mi a realis bekoltozesi ido az Andor utcai epuletbe? Most nezelodok a meg meglevol akasok kozott.

 

Koszonom

ceva

Iza104 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 240
Akkor te okos voltál, én mindent berendeltem, mert naívan azt hittem, hogy június elején költözhetek. 1 hónapja könyörgök, sírok a bútoráruházaknak, hogy még 1-2 hétig rakosgassák a bútoromat. MÁr úgy is ki akarják rakni, hogy fizetek érte. És nekem csak a használatbavételire utal a bank, így eddig nem is ugrálhattam.
Előzmény: Törölt nick (239)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.02 0 0 239
Mint mindent, ezt is korrektül kezelték.

Én pont azon az oldalon fogok lakni (már csak pár nélkülözhetetlen bútorra várok, mert nem mertem előre berendelni szinte semmit), ráadásul onnan jön a fény is, úgyhogy én si aggódtam amikor nekikezdtek.

Az abszolút "korrekt" válasz az volt, hogy ők már a maketten is odaraktak egy fehér tömböt, jelezve, hogy a környéken mit enged meg maximálisan a szabályozás így nekünk számolni kellett azzal, hogy bárki bármikor építkezhet a területen - most pont ők építkeznek.

Igazán örülni fogok neki, hogy 1-1,5 évig zaj, por, piszok lesz (anno fontos szempont volt részemről, hogy a második ütem csak 3 hónappal van elcsúsztatva így nem egy építkezésen kell, hogy éljek) és elveszik a keleti napomat (azt mondják kisebb lesz az épület 1 emelettel, így nem számít - meglátjuk).

Szerintem is laknak már bent, de ez már teljesen "legális". Irigykedem rájuk. :) Na nem baj, már csak kb. 2 hét és lesz ágyam. :)
Előzmény: anig (236)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.02 0 0 238
Uhh, hát ez megint jól indul, újabb herce-hurca következik.
Előzmény: springmill (235)
Iza104 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 237
Igen, lesz még egy kisebb ház is a két márm meglevő között a Zsombor u. felől. Márciusban amikor én érdeklődtem azt mondták, hogy még a tervei sincsenek meg. Ezek szerint azt a projektet sikerült felpörgetni, ellentétben a mi használatbavételinkkel. :-/
anig Creative Commons License 2008.07.02 0 0 236

Helló!

 

Tegnap elsétáltam a ház felé, és meglepve tapasztaltam, hogy gy új gödör keletkezett. Ez lesz a 3. ütem???

Erről kit tájékoztattak? Még 1-1,5 évig hangoskodás, por, munkások...

Mizu a költözéssel? Szerintem már sokan benn laknak, száradnak a ruhák az erkélyen, nagy a mocorgás.

 

 

springmill Creative Commons License 2008.07.01 0 0 235
Üdv,

Valaki kapott másolatot a használatbavételi engedélyről? Azt mondják "nem adhatják ki" a másolatát sem. Vajon létezik egyáltalán?
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.01 0 0 234
Gondolom ti is megkaptátok, de azért ide is kirakom. Ez ma reggel jött:

"Tisztelt Ügyfelünk!

Örömmel értesítjük, hogy a mai napon megkaptuk és jogerőre is emelkedett az „Újbuda Tétényi Társasház” használatba vételi engedélye (VIII-19034-14/2008. számon).

Kérjük, hogy amennyiben Ön lakását bankhitelből finanszírozza és ez volt a folyósítás feltétele, értesítse hitelügyintézőjét, hogy vegye fel mihamarabb munkatársunkkal a kapcsolatot a 371-18-90-es telefonszámon, ahol egyeztetik, milyen formában kíván a bank a jogerős engedély másolatához hozzájutni.

Megköszönve eddigi türelmét és bízva a gyors ügyintézésben,

Üdvözlettel:

Tétényi Project Development Kft."
anig Creative Commons License 2008.07.01 0 0 233

Hellóka!

 

Na mondjátok, mi a szitu? Beköltöztetek? Folyamatban van? Gondolom útban van a dolog, mert nagyon lecsendesült a fórum. Senki még csak ide sem néz... :-(

Na azért ha sikerült végre beköltözni, annak nagyon örülök ám!!!

De azért írjatoooook!!!!

Fiona06 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 232

ok, ez a hsz nekem pont kimaradt... :-))

 

köszi az infót! :) :)

 

akkor vágjunk bele! Jön a mail is ezek szerint, a többit ott.

Előzmény: Törölt nick (231)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.24 0 0 231
Drága Fiónám, lásd a 227-es hozzászólásomat. :))
Előzmény: Fiona06 (230)
Fiona06 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 230

Én is láttam már ott embereket! :)

A digitv-s 1-es számű nő a Tétényi 106-ot látta a rendszerben. A 2-es számú meg a negyvenvalahanyast, mint utolsót. Szóval, náluk sem egyszerű...

Egyébként kár, mert tényleg jó lett volna.

 

Ügyvéd jelentkezett azóta?

Előzmény: Törölt nick (229)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.24 0 0 229
Igen, a központ valószínűleg az Andor utcát látja, a lágymányosi iroda tudja, hogy hiába vagyunk mi az utca túl oldalán, oda nem mennek. Vicces. Mondanám, hogy az ő bajuk, de sajna a miénk is mert bár a kábeltévé náluk sem olcsóbb, a net jóval kedvezőbb árban van.

Én azt hiszem eladom a lelkem a júpíszínek - jobb híján.

És nem, nem költöztem még be, én jófiú vagyok, bár a hétvégén többször voltam ott és az az érzésem, egyesek nem voltak ennyire szívbajosak.
Előzmény: Fiona06 (228)
Fiona06 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 228

Képzeld, pont most beszéltem a DigiTv-vel. Teljesen fellelkesültem, mert azt mondta, hogy látja a rendszerben, és most van kiépítés alatt szerinte, de hívjam a XI. kerületi irodájukat. Felhívtam, ő meg jól lelombozott, hogy nem tud róla, hogy bármi előrelépés lenne az ügyben, és valaki már érdeklődött kb 1 hete, és ő viszont nem látja a rendszerben.

 

Szerintem az antennadigital sem lenne rossz, de nincs netük... (esetleg matáv-tonline?)

 

A szórást szerintem kiadják cégeknek, diákoknak. Bár egy ekkora beruházásról azért illett volna tudniuk.

 

Beköltöztél? Állítólag már laknak bennt páran.

Előzmény: Törölt nick (226)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.24 0 0 227
Kedves Lakótársak,

Aki írt nekem e-mailt annak este megírom levélben is, de hátha többeket érdekel - kötbér téma, fejlemények.

Egyeztettem az ügyvédemmel és belecsapunk a lecsóba - szerintük teljesen egyértelmű az ügy, úgyhogy kifizettetjük velük ami jár.

Azt kérték, hogy akit érdekel, az külön-külön keresse meg őket, és vegyék fel a kapcsolatot, átnézik a szerződéseket. Ha többen vagyunk, talán jobban lehet nyomást gyakorolni rájuk egy peren kívüli megegyezésre.

A hölgy neve Dr. Papp Éva és a Gergely és Társa ügyvédi irodánál dolgozik. A telefonszáma: 350-1163.
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.24 0 0 226
Szia Fiona,

Jó, hogy említed, én beszéltem a Digikábellel pár napja, de lehet, hogy nem írtam meg.
(Itt jegyezném meg, hogy sürgősen leállok a buzgómócsingsággal, nincsenek bennem lappangó közös képviselő gének. :)

Ugye, a Digiseknek még én hívtam fel a figyelmüket a projektre, mert ismerős révén tudom, hogy az Andor utca túloldalán, a lakótelepen, már elkezdik a szolgáltatást. fogalmuk sem volt róla, hogy "épülünk" - jó kis értékesítőik lehetnek, akik az Andor utcában járják a lakásokat és nem vesznek észre egy 160 lakásos projektet.

Egyelőre nem tervezik nálunk a szolgáltatást, úgyhogy marad a UPC, a tetőantenna, az Antenna Digital, vagy a T-com IPTV, gondolom.

A UPC doboza már bent vannak a házban a villanyórák melletti szekrényekben és brutál lakatokkal le vannak zárva, úgyhogy velük biztosan lehet szerződni.

(Mellettük vannak a telefon dobozok is gyönyörű "Matáv" matricákkal, ami így 2008-ban kicsit vicces).
Előzmény: Fiona06 (225)
Fiona06 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 225

Tud valaki új infót kábeltvről és netről?

 

Ezek szerint jövő héten költözik az 1. ütem? Mit lehet tudni a 3. ütemről?

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.24 0 0 223
Gondolom ti is megkaptátok:

Tisztel Ügyfeleink!


Örömmel tájékozatjuk Önöket, hogy a használatba vételi engedélyezési eljárásban a mai napon megtörtént az utolsó előtti lépés is, azaz az Újbuda Tétényi Társasház önkormányzati bejárása.

Ennek során az ügyintézők az épületet megfelelőnek találtak, így elhárult minden akadály, hogy a használatba vételi engedélyt a Társasház megkapja.

Ez előre láthatólag jövő hét elejéig meg is fog történni, erről szintén haladéktalanul tájékoztatjuk Önöket.

Erre az időre még egy kis türelmüket kérjük, az eddigit pedig ezúttal is köszönjük!


Üdvözlettel:


Tétényi Project Development Kft.
AH12 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 222
Sziasztok,

elvileg ha az 5 kulcsot gyári csomagban megkapjuk, akkor jó. Akkor javasolják a cserét, ha csak úgy a kezedbe nyomnak pár kulcsot.
Egyébként a szerződés is javasolja zárcserét! :(
Ahogy már említettem, van ismerősöm, aki 1 évig lakott használatba-vételi nélkül... szerintem ha megvolt az önkormányzati bejárás - azt csak elárulják... - utána simán be lehet költözni. Nekem is júliust ígérgettek, most meg már a szeptemberrel kapcsolatban is kételyeim támadtak...

Van egyébként (láttatok) olyan, aki teljesen beköltözött?
Előzmény: Törölt nick (221)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.20 0 0 221
Én a zárat le nem cserélem... ez az ajtó/zár nagyon komoly. Ha megnézed magát a zárat, ez nem az a verzió mit a sarki boltból lecserélsz....

Másrészt nincs is miért lecserélni.

Amíg nem adták át a kulcsokat nekem, 2 mesterkulccsal közlekedtek a lakásokban. Ezek a ház összes lakását nyitják, azonban csak addig, amíg asaját kulcsudat 1x bele nem rakod a zárba, Onnan kezdve a mesterkulcs nem nyitja. Kipróbáltam, tényleg így van.

A saját kulcsokat (5db) pedig az orrom előtt bontották ki a kemény, gyárilag lezárt műanygadobozból.

No para.
Előzmény: Iza104 (217)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.20 0 0 220
Amennyire átlátom, ez úgy megy, hogy mindenféle szakhatóságoknak ki kell adniuk az engedélyüket, az beérkezik az önkormányzathoz és amikor mind megvan ők bejárják a házat és ha ott is minden frankó akkor kiadják a használatbavételi engedélyt.

Nekem azt mondta Szendreiné, már csak a környezetvédelmire várunk, de nekik iparkodniuk kell mert kifutnak a határidőből. (Gondolom 2x30 nap).
Előzmény: anig (212)
Iza104 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 219
Persze, megértem a felháborodásodat, nem is kötekedni akartam, csak úgy értettem, hogy a házat nem mi építjük, nem mi - jövendőbeli lakók hátráltatjuk a II. ütemet, hanem a MOTA bénázik.
Előzmény: anig (218)
anig Creative Commons License 2008.06.20 0 0 218

Iza!

 

hát szerintem ha a 2. ütemben vettél volna lakást, Te is gondolhatnád ezt. Ezt nekünk kerek-perec megmondták, hogy azért lesz csúszás, mivel az 1. ütem nem kszült el időre, és a kötbérek miatt azt kell előbb befejezni. Szóval szerintem jogosan lehetek felháborodva, de ez nem a lakók személye ellen szól, kérlek ne vedd magadra. A Motának kicsit jobban kellett volna beosztani az erejét, mert ezzel a tempóval karácsonyra sem mehetünk be.

Iza104 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 217
Helló!
Én is beszéltem ma Szendreinével, mert meg akartam kérdezni, hogy van-e lehetőség részleges vagy ideiglenes használatbavételi engedély kérésére a lakásomra, hiszen a műszaki átadás április közepén megtörtént. (Elvileg lehet ilyet intézni, csak nem egyszerű). Nekem azért lenne már nagyon égető a használatbavételi, mert én úgy szerződtem, hogy a bank a használatbavételire fizet. Amíg viszont nem fizetek, nem kapok kulcsot. A megrendelt bútoraim viszont már rég megérkeztek (egy hónappal ezelőtti beköltözéssel számoltam az ígéretük szerint), úgyhogy kemény pénzeket fizetek a tárolásért.
Megkérdeztem Szendreinét, azt mondta, hogy mindent egyben adtak be, nem volt hiánypótlás, csak a környezetvédelmi szakhatóság szarakodik (nekik is 30 nap lenne a határidejük, de azon már túlléptek). A többi öt szakvélemény, vagy határozat vagy mi már a kezükben van. Itt egy kicsit elbizonytalanodtam. Ezek szerint a MOTA joggal hivatkozhat majd rajtuk kívülálló okokra a kötbérfizetésnél, tehát asszem egy nagy fityiszt fogunk mi kapni tőlük, nem pénzt. :-(

Amúgy ti mit csináltok a zárral? Azonnal lecseréltetitek? Nekem magyaráztak valami szervízkulcsokról, amik nem működnek, ha az igazit belerakom azárba, de hát nem tudom...

anig: még jó, hogy nem minket okolsz a második ütem csúszásáért. Az vicces lenne. :-))
zsombor35 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 216
Találtam egy jó cikket, olvassátok el:

http://ltk.hu/hirek/20050424/sajat-lakasban-illegalisan
zsombor35 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 215
OKé. Mondjuk 2 hetet már fél lábon is! :-D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!