Keresés

Részletes keresés

Benjy 409 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 13872
Azért azt vegyük figyelembe, nem mintha mentség lenne hogy a 3 évadnál át kellett írni az egész forgatókönyvet mert állítólag kicsit ütős lett volna, én még mindig kíváncsi vagyok mi lehetett az ami az Oroszoknak nem tetszett volna.

Másrészt most itt van hogy Bordást kiírták a sorozatból, ez is nagyon negatívan hat az egészre.

Tehát nem biztos hogy minden az ő hibájuk a rendszer rossz...
Előzmény: Törölt nick (13870)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 13871
És annak is örülhetünk, hogy a vízből csak egy egész kis része látszott ki? ;-)))
Előzmény: Adanadhel (13868)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 13870
Ezt most nem mondod komolyan... a múlt pénteki részben konkrétan szinte semmi nem történt:
jó, Kálmán látta a Papát, meg behozták a Marič szálat, ez a brutto adásidőből mondjuk 1 perc...marad 59 (59?)
És szerintem nem ez volt az első olyan rész, amikor az volt az érzésem, hogy a semmit tupírozzák, amit elmondtak, azt jó esetben is megtehették volna fele idő alatt.
Cserébe nincsenek a kis színes helyi érdekű dolgok az őrsön, a Dühösben, minimális a magánéleti cselekmény, amik akkor is lendültek tovább, ha a fősodor egy kicsit belassult.
Az meg belassult, mert az erre a szezonra gondolt főgonoszunkat a beszédhibás piszomókus bácsit elég hamar iktatták, a Rózsahegyi dolgokat negyedik évada rágjuk, Herczeget már negyedik évada utáljuk.... néha kimondottan az az érzésem, hogy az egész régi sémákra van építve, nem volt annyi spiritusz az alkotókban, hogy valami nagyot dobjanak az új gazdánál...
Cserébe meghagyták nekünk a beszólásokat, mert azt régen úgyis annyira szerettük, sőt, nem csak meghagyták, hanem néha mintha sokkal több is lenne belőle (hadd örüljünk!), de sajnos, fele nem olyan viccesek, és természetesek, mint korábban (talán, mert pont erőltetve lett a berakásuk, és pont, mert sokkal több is kellett belőle)

Persze, ez meg az én véleményem, ahogy a Tiéd meg ezek szerint más, nem akarlak meggyőzni ;-)))
Előzmény: bendeguz90 (13869)
bendeguz90 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 13869

Nekem eddig nagyon tetszik az évad csak az bajom,hogy 12 részbe miért kellett 3 évadra melég történetet belesüriteni?

Adanadhel Creative Commons License 2010.09.28 0 0 13868
kaptátok johny habtestét, ami bálnaként merült el a medence hömpölygő hullámai között. :)
Előzmény: Törölt nick (13841)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.28 0 0 13867
Bolddal és megnagyítva kérem kiemelni, hogy NEM SPOILEROZTUNK, csak latolgattuk az eshetőségeket, és ketten egyre jutottunk
;-)))
Kérdés, hogy hol a vége, a "senki nem az, aminek látszik?"-nak... Mert Vandát első látásra prostinak gondolod, de ismerve a jelszót, elhiszed, mikor bebizonyítja, hogy nem prosti, és sokkal több van benne... de ezen a ponton megint azt kell gondolod, ha követed az alkotói logikát, hogy nem lehet az, akinek mutatja magát, ezért marad, hogy mégis csak prosti... ezt a paradoxont beteszem a szekrénybe a dublőrök esete mellé.. ;-))))
Jegyzem meg, az első egy-két részben Vanda NAGYON prosti volt, simán engedte, hogy Alter fejét üsse Háda János, most meg simán nem ette meg Herczeg trükkjét, és mindenen túl elkötelezettnek mutatta magát.
Jellemfejlődés, egészséges gonoszkodás Alterrel, vagy részről részre nem az, akinek (éppen) látszik?
Előzmény: krysztasz (13866)
krysztasz Creative Commons License 2010.09.28 0 0 13866

Igazad van, tényleg én is olvastam ilyet, hogy az úszás miatt költöztek fel. Akkor azért volt az a medencésfordulás vérprofi. :)) Egy mezei úszó - tisztelet a kivételnek - nem biztos, hogy ilyen vérprofin fordul meg. Én legalábbis nem. :)) De ez már legyen az én problémám. :)

 

Egyébként igazad van, mivel a sorozat indulásakor annyit tudtunk, hogy senki sem az, aminek látszik, Vanda sem - szerintünk - valós állami prosti, hanem csak megjátszotta. Lelőttük a poént?

Nehogy vki válaszoljon igennel vagy nemmel? Otthon bólogasson bőszen, fel-le vagy jobbra-balra, de ide nem kérek választ! Köszi!

Előzmény: Törölt nick (13863)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 13865
Akkor elnézést, nem Komló, hanem Füzesabony, de az úszás igaz ;-)
L.L. interjú
Előzmény: Törölt nick (13863)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.09.27 0 0 13864
Két jó jelenetet volt: amikor levettet a köpenyt, és amikor a kis feneke kikandikált a vízből.
Előzmény: krysztasz (13858)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 13863
Miket meg nem tud az ember a hites urától: áll. olvasott róla vm cikket, azaz, nem állítólag olvasta, mert olvasta, hogy Labancz Lilla 12-13 éves koráig versenyszerűen úszott Komlón, akkor is azért költöztek fel a szülők Pestre, hogy a kislányuk még többet és jobban úszhasson, de aztán ez füstbe ment, és lett nekünk Vandánk....
A férjem mondta is, hogy a cikk után neki nagyon fura volt ez a jelenet, mert értelme azon kívül, hogy a kamera fél percet élvezkedett Vanda domborulatain nem volt, hacsak nem az, hogy L.L. hajdani úszókarrierjének állítson emléket, de ahhoz nekünk mi közünk...

Egyébként érik bennem a gondolat, hogy Vandácska igazából nem is kurva, azt is csak megjátszotta azért, mert annak az apuci-Herczeg vonalnak a mentén lappangó titok nyomára akart bukkanni. De azt kizártnak tartom, hogy ő Miss Rózsahegyi, szerintem csak direkt játszanak rá a párhuzamra a készítők.
Előzmény: krysztasz (13858)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 13862
Na, és ki maradt meg belőle? Mike...
Előzmény: krysztasz (13859)
krysztasz Creative Commons License 2010.09.27 0 0 13861
Engem az nagyon zavart, hogy több részen keresztül a mesterről volt szó, most meg csak az előző ismétlésében volt...
Előzmény: Törölt nick (13849)
krysztasz Creative Commons License 2010.09.27 0 0 13860
Erre - kivételesen - én is felfigyeltem, hiszen Juli nem találkozott Gregor Bernivel.
Előzmény: Törölt nick (13842)
krysztasz Creative Commons License 2010.09.27 0 0 13859
A női nézők szuper karaktereket kaptak: Lucky, Demsa, Ilcsik. :))
Előzmény: Törölt nick (13841)
krysztasz Creative Commons License 2010.09.27 0 0 13858

Nekem ez sok(k) volt Vandától. Hogy egy állami prosti ilyen eszes, ügyes legyen... Alter a sokarcú, még emlegette is Vandát mások előtt, hogy hol a fészkesben van, miközben együtt tervelték ki... Mindegy, Vanda okosabb nálunk...

 

Vandának vagy inkább L. L-ának egy jó jelenete volt eddig - számomra -, amikor a medencébe voltak és a medence falánál olyan szépen fordult meg, mint az úszók. Gratulálok! OFF eleje: ezt még nem sikerült megtanulnom. :( OFF vége.

Előzmény: Törölt nick (13828)
krysztasz Creative Commons License 2010.09.27 0 0 13857

Én már ilyeneket nem veszek észre...

Lehet, elment vadászni. :)

Előzmény: Törölt nick (13821)
krysztasz Creative Commons License 2010.09.27 0 0 13856

Én meg pontosan Miklósra gondoltam mindig is, amikor Mike-ot említettek. És a Mickey?

 

Érdekes, hogy Mike-nak mégiscsak van barátnője, neje... Ilcsiknek meg csak annyi jutott, hogy megnősült, de otthon még azt sem mondhatja meg, hogy mi az igazi foglalkozása. Mike barátnője meg bejár a palija melóhelyére...

Előzmény: Törölt nick (13818)
levees Creative Commons License 2010.09.26 0 0 13855
Ez már nem igaz. Amióta beindult a digitális földfelszíni sugárzás, azóta akár HD-ben is lehet fogni a Dunát szabadon, csak egy arra alkalmas televízió (és vagy dekóder) szükséges. http://www.mindigtv.hu
Előzmény: Benjy 409 (13793)
Traider Creative Commons License 2010.09.25 0 0 13854
Laci nem KMCS-s. Viszont a többiek valóban vicc kategória, ha profikkal vetjük össze őket...
Előzmény: Motun (13852)
Aszusz Creative Commons License 2010.09.25 0 0 13853
Miért ment volna Mike Prágába? (én úgy értettem, hogy csak beszólt Bordásnak, hogy megint dugja a feleségét... de egy pillanatig sem vettem komolyan)
Amúgy meg a piszomókus is megmondta, hogy Mike két nő között őrlődik... ezek szerint érez valamit Juli iránt is, csak nem tud választani (már ha feltételezzük, hogy a piszomókus tényleg eltalálta... de valszeg így volt)

Mike azért lépett le, mert nem akart közrendvédelmis lenni, márpedig Bordás kis akciója miatt a KMCS akár meg is szűnhetett volna. Mike egyszerűen dühös volt Bordásra, és valahol igaza is volt. És azért került elő, mert "éjjel kirángatta két fickó az ágyból, és azt mondták, hogy ő a KMCS új főnöke". valami ilyesmit mondott.

Nekem amúgy tetszik az évad, Bordással jobb lenne, de én nem bánom Mike előtérbe tolását, mindig is bírtam a karaktert. És még ez volt a legjobb megoldás Bordás kiírására, és még a lehetősége is megvan, hogy valamikor - ha úgy adódik - visszahozzák.

Hogy nem hiteles a KMCS? Én úgy emlékszem, megmagyarázták, hogy miért pont ők, és még Pircsi és Johnny is okkal került be (nem a képességeik miatt)
Előzmény: Törölt nick (13842)
Motun Creative Commons License 2010.09.25 0 0 13852
Egyre jobban ámulok és bámulok hogy Fonyódi Tibor hova "tart".
Az első szériák epizódjai szvsz még hitelesnek is tűnt. Gondolok itt a Malek ügyre drogosokra.
De aztán egyre jobban (nekem úgy tűnik) elhatalmasodik a megalománia Fonyódin és olyanokat ír, hogy az hajmeresztő.

KMCS ...Különleges Műveleti Csoport. Különleges kiképzést kapott kommandósokat és okos nyomozói tevékenységre képes alanyokat feltételez ez.
Most ez komoly, hogy Pircsi és "János" pont ilyen? Nem beszélve Laciról. Még Juli s Kriszta is határeset.
Alter és Májk hihető egy KMCS-be.
De a többi, még Otyót is ideértve.........



Garbai Sándor Creative Commons License 2010.09.25 0 0 13851
Polip? Cattanit megölték, de az addigra főszereplővé tett bírónő (vagy ügyésznő) egy Amerikából hazatérő egykori maffiással (ha az volt egyáltalán) karöltve folytatja a küzdelmet.

Az viszont annyira közhelyes volt, hogy a karbantartó a gonosz bérgyilkos. Amikor Julival és Krisztával találkozott, már mondtam idehaza, hogy na, itt a gonosz.
Előzmény: Törölt nick (13850)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.25 0 0 13850
Még a Rózsahegyi szálhoz akartam annyit írni, hogy talán nem igazán volt jó ötlet az egészet így belengetni, mert vagy az lesz a vége, hogy nem lesz vége, a lista, az igazi felfedetlen marad, és akkor kvázi egy fikarcnyit sem fogunk többet megtudni, mint, amit tudtunk 123 résszel ezelőtt, de akkor is ez volt, ami 123 részig -elvileg- ébren tartotta az érdeklődésünket.
Vagy megoldják tisztességesen: lesz nagytakarítás, de azt hiszem, ebben az esetben meg akkor már nem bűnügyi, hanem sci-fi sorozatot fogunk kapni, mert ez nem az az ország, ahol ilyen dolgok megtörténhetnek (de megkockáztatom, máshol sem nagyon)
Mondjuk persze az olaszok is csináltak egy jó sok évados történetet a Polipból, bár nem tudom, annak hogy lett vége...
De jó, akkor annyit mondok, hogy egy ilyen Rózsahegyi féle rejtély középpontba állításából ha nem is lehetetlen, de nem könnyű jól kijönni...
Előzmény: Törölt nick (13849)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.25 0 0 13849
Az apró dolgokat leírtam tegnap, de mára összeállt a macro kép is: számomra tegnap tulajdonképpen egy másik évadot kezdtek a storylinerek történetileg, pont mint az előző évadban.
Ennek értelmében tegnap semmi nem is történt az új szál belengetésén kívül, ami azért elég ráérős történetfűzés... (na persze, lehet mondani, hogy itt tört meg a dolog Bordás távoztával, de EZT és így akkor is kár volt leforgatni)
Piszomókus bácsi kifutott, ennyi volt (minek kellett egyáltalán???), Rózsahegyi már olyan, mint valami végtelenített rágógumi, nem igazán izgat fel, még kevésbé izgat, hogy tényleg ő-e Vandácska pici apukája, és Vandácska ettől ilyen tökös leány-e, hogy még úszni is tud. Az sem egy nagy kaland, hogy akkor most mégis Herczeg van-e a listán vagy Dénes vagy mindketten, esetleg egyikük sem, az ilyesmi úgysem fog kiderülni, és úgysem tűnik el -velük együtt- az a rengeteg ember, aki rajta van.
Megint emlegetgetik a Papát, de igazán már az sem tud érdekelni (ha nem Gyula ült kicsit elmaszkírozva abban az autóban, Kálmán hogyan ismerte fel?), pláne, hogy a Papa szál azt jelenti, hogy nincs Dühös, ami hiányzik.
Megint jön egy új szál, ami így első ránézésre eléggé recikláltnak tűnik: SZERB üzletember, gratula. A volt jogó országot helyében lassan panaszt tennék a magyar külügynél az állandó baxtatás miatt.... ;-)))
Talán majd megmagyarázzák, remélem, hogy Marics miért csak egy szem testőrrel közlekedik meg egy titkárnővel, ha olyan dolgokat csinál, hogy bármelyik titkosszolgálat látókörébe kerül vele, sőt, azok meg még infót is tudnak szerezni az ellene készülő merényletről, de ő nem tud semmit, mert olyan kis szeplőtelen szűzmária, hogy a fene se gondolja, hogy egy csúnya valaki meg akarná ölni... és persze majd PONT a csúcsképzésben részesült, eddig csúcs teljesítményt nyújtó KMCS fogja sikerrel megvédeni...(hacsak nem kimondottan az a cél, hogy tuti sikerüljön a merénylet...)


Az már ugyan nem macro, de engem a Laci jellemében beálló újabb 180°-os fordulat is idegesít. Mikor régen rosszból megjavult, akkor legalább volt egy kis oka: jött Bordás, kicsit hozzálazult, jöttek nők, akik anyuciról is leválasztották, végre talált egy társaságot magának. Jó, persze, most megint belengett előtte a hatalom lehetősége, de nekem a jó passzában (sőt, talán még ennek az évadnak az első részében sem, amikor Pircsit vígasztalta) egyáltalán nem tűnt úgy, hogy hiányozna neki, hogy főnök lehessen, meg ugráltathassa a többieket. Az egésznek -számomra- inkább olyan színezete van, hogy az alkotók rájöttek, hogy Laci karaktere sokkal kevésbé vicces vagy ütős jófejnek, mint szomorú-gonosz bohócnak... Ez tkp. így is van, de nekem igenis hiányzik...
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.25 0 0 13848
Akkor Vanda. De ahogy Johnny repesztett, az a hihetetlen kategória volt. Jó, minden vízbe mártott test...
Előzmény: kannibál Kovács (13843)
Traider Creative Commons License 2010.09.25 0 0 13847
Mondjuk ezt nem vitatom.
Lényeg, h mindükben van vmi értékelhető, külső vagy belső tulajdonság!
Előzmény: kannibál Kovács (13846)
kannibál Kovács Creative Commons License 2010.09.24 0 0 13846

Az a helyzet, hogy a többi lány - hiába jobb színésznők Lillánál - nem valami fotogén alkat.

 

 

Előzmény: Traider (13845)
Traider Creative Commons License 2010.09.24 0 0 13845
Hát nem volt elég Johnny, ahogy cunami-megszégyenítő módon felkavarta a medence vizét? :DDDD

Amúgy nem akarok telhetetlennek látszani, de miért csak Lillácska fürdőköntös-levételét mutatták? És a többi lány csak úgy becsobbant kamerán kívül a vízbe?? Ehh...
Mindegy, be kell érnem Lillácskával, majd újranézem a jelenetét HD-ban :D
Előzmény: Törölt nick (13841)
onlyone Creative Commons License 2010.09.24 0 0 13844
Nem csak jelentette Alternak, hogy Herceg arra utasította, hogy rabolja el Krisztát?
Előzmény: Törölt nick (13828)
kannibál Kovács Creative Commons License 2010.09.24 0 0 13843

Johnnyt nem Juli győzte le úszásban, hanem Vanda.

 

Komoly fejtörést okozhatott az operatőrnek és a rendezőnek ez a jelenet, hiszen Labancz Lilla volt az egyetlen szereplő, akit bátran meg lehetett mutatni fürdőruhában (valszeg ezért mászkált mindenki fürdőköpenyben). Meg persze Johnnyt is mutathatták, de hát neki úgy is mindegy...

Előzmény: Törölt nick (13829)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!