Keresés

Részletes keresés

feherliliom Creative Commons License 2009.03.05 0 0 5142
A te hozzászólásaid tetszettek a leginkább,ezért írok neked.Látom sokmindent tudszA.J.ről és a sajat hasznodra próbálod használni a tanításait.Szeretném tartani veled a kapcsolatot.Én csak a Mit keresett Isten a hálószobábán c. könyvét olvastam és nagyon tetszett.Szeretek olvasni de már nincs türelmem bármihez .Írhatok még neked?Delmuth Jánosnak is irtam de nehány weboldal címénél többet nem válaszolt.Ő nyilván nem akarja,hogy zavarjam és nem is fogom.Nem Magyarországon élek nehéz magyar könyvekre találni.
Zsúgabubus Creative Commons License 2009.03.04 0 0 5141

Mi a te kérdésed?       =   hallottál erről bővebb információt  Krisztiántól ?   Pl: mikór,hól kezdődik ,meddig tart, atomháborúnak mekkora az eséje  ....................   ?

 

 

Előzmény: Törölt nick (5140)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 5140
Megkérdezték.
A válasz igen volt.
Mi a te kérdésed?
Előzmény: Zsúgabubus (5139)
Zsúgabubus Creative Commons License 2009.03.04 0 0 5139

Szeva.

Krisztiántól megkérdezték előadáson :szerinted lessz mostanában nagyobb háború ?

A válasz az vólt hogy igen.

Valaki előadáson ,vagy kiscsopin............. hallott erről bővebb információt  ?????????????????????

 

Előzmény: Törölt nick (5136)
egyharcos Creative Commons License 2009.03.02 0 0 5138
Köszönöm a tanácsot, ezek szerint van tapasztalatod az ilyesmiben. Jó, hogy nem szégyelled, tisztelet érte!
Előzmény: Törölt nick (5130)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.02 0 0 5137
Na még egy-két apróság.

Továbbra sincs szó szektáról.

És milyen szemfényvesztésre gondolsz?
Előzmény: Törölt nick (5126)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.02 0 0 5136
Csak nem bírom megállni, hogy ne írjak :D

mire jó ez az egész? - Ki tudja? Csak jó - már akinek, akinek meg nem, az szarjon rá.

[...] máris guruk lesznek? - Ha úgy állsz hozzá... kérdezd meg a legtöbb "Christianost", azt fogják mondani, hogy az emberek miatt járnak előadásra, kiscsopira. És igaz - én a múltkori előadáson szétröhögtem magam, mert négyen nagyon jó barátok ültünk, akikkel egyébként nagyon nehéz lenne találkozni, így megvolt az ürügy, plusz még sok jó ember (igenis csordaszellem, de ez jó, mert élvezzük). Aztán az előadás felénél elkezdtem én is, mások is császkálni, lepacsizni több ismerőssel, stb... Amiket Chris mond, semmit nem számít. A szavak nem számítanak. Ha egyszer meghallgatod egy előadás első öt percét, elmondja, hogy nem számít mit is mondd...

[...] mire jó? - lásd első kérdés.

Elmész és? - pontosan! Elmész! És? (Pszichológiának ellentmondó agyzöngéket... ja hogy pszichológus vagy! Ez mindent megmagyaráz, azt is, hogy miért vagy ennyire kőbirka...)

Hallottál pár gondolatot? - már aki figyel a szavakra, lásd fentebb.

Láttad, hogy lehunyja a szemét? Ó! - minek dramatizálni?

A kérdés továbbra sem az, hogy Chris minek csinálja a dolgokat, hanem, hogy benned mi vált ki ekkora ellenszenvet...
Előzmény: Törölt nick (5135)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.02 0 0 5135
Már egyszer megkérdeztem: mire jó ez az egész? Tkp. szépeket, érdekeseket bármelyikőnk tud mondani - összejövünk, mindenki kaphat szót és az ékesebb szólásúak máris guruk lesznek? Lehet, de igazán ez a "krisztiánosdi" elég gyerekes, már az információs társadalomban élünk, nem kell mondogatni ezeket az elcsépelt, sokszor a pszichológiának ellentmondó agyzöngéket. Ezen az alapon kérdem: mire jó? Elmész és? Hallottál pár gondolatot? Láttad, hogy lehunyja a szemét? Ó!
Előzmény: tigristomi (5134)
tigristomi Creative Commons License 2009.03.01 0 0 5134
A velemenyem az a kerdesrol, hogy nem egyertelmu,
mit is akarsz, hogy kirol szol, es kivel is van bajod.

Fogalmazd at, aztan kerdezd ujra, hogy ertheto legyen.
Nem vagyok gondolatolvaso.

Előzmény: Törölt nick (5133)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.01 0 0 5133
Hát kinek, tomikám? AJC-t én is ismertem, de a véleményedet nem a kérdéssel kapcsolatban.
Előzmény: tigristomi (5132)
tigristomi Creative Commons License 2009.03.01 0 0 5132
A kerdest remelem nem nekem cimezted.
Amugy ez legyen a legnagyobb problemad.

A kerdes kicsit ertelmetlennek tunik.
Előzmény: Törölt nick (5126)
tigristomi Creative Commons License 2009.03.01 0 0 5131
Koszi.
Előzmény: Biga Cubensis (5127)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.28 0 0 5130
Milyen szép, amikor más érved sincs :) Tipikusan hibás logika, de nyugodtan élvezz...
Kuki a kézbe, oszt jó lesz, meglátod.
Előzmény: egyharcos (5129)
egyharcos Creative Commons License 2009.02.28 0 0 5129
Látod, milyen erős a hit! Te az általad leírt dolgokban hiszel.
Előzmény: Törölt nick (5128)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.28 0 0 5128
Ez a hit ereje :)

A főemlős örökségünk ez, szükségünk van egy "főgorillára" - vele minden könnyebbnek tűnik, mint egyedül.
Előzmény: Biga Cubensis (5127)
Biga Cubensis Creative Commons License 2009.02.28 0 0 5127

párszor már kérdezték tőle, olyasmiket mondott, hogy egyrészt csukott szemmel könnyebb neki a teljességben lennie és hogy a teremben lévőket jobban "érzi" így.

 

igazából sokan járnak oda olyanok, akik már úgy is kívülről tudják, mit válaszol AJC, de valóban egyféle feltöltődésnek élik meg, hogy ott vannak, jelen AJC-vel és a többiekkel.

Előzmény: tigristomi (5125)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.28 0 0 5126
Höhö, jó dolgokat mindenki tud mondani :)

Kérdés: mire jó ez a szemfényvesztő szekta?
Előzmény: tigristomi (5125)
tigristomi Creative Commons License 2009.02.28 0 0 5125
Eddig azt hiszem, csak rosszat mondtam ajc-rol.
Voltam most egy eloadasan, vegul is szimpatikus, mondott nehany jo dolgot is.

Miert van csukva a szeme mikozben beszel? Akivel mentem, neki pl. ez nagyon fura volt.
Elmeletem van, az erdekelne, hogy o mit mond errol.

Tamas
Quakes Creative Commons License 2009.01.31 0 0 5124
Vagy inkább ez. Mindenki tudatossá válna
Quakes Creative Commons License 2009.01.29 0 0 5123

Nem kötekedésből, de vajon ez a sok mester, guru akkor is ilyen tudatos, boldog lenne ha mondjuk egy gyárba dolgozna nap mint nap monjuk 130ezer hufért egészen nyugdíjaj koráig?

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 5122
A robot és a "nem unatkozom" között minőségi eltérés van. Persze ha évtizedekig robotolsz, mint ma az emberek 80-90%-a, akkor unatkozol, ha túl hosszúak pl. az ünnepek, mert nem vagy felkészülve a hirtelen váltásra. De ha úgy kondicionálnak, hogy nem a robot a hasznos időtöltés, akkor már más lesz a helyzet.
Előzmény: Quakes (5119)
Biga Cubensis Creative Commons License 2009.01.29 0 0 5121
Hát pont ez az. Ha működne ez a sok módszer, mindenki megvenné, elhinné, alkalmazná, akkor értelmét vesztené az egész. Szóval szerintem legelőször az emberek felfogásának kell változnia erről, nem pedig sorozatban írni a könyveket, mely a gazdagság iránti vágyat lovagolja meg. Persze voltak már elképzelések, hogy milyen a rend, amikor mindenki egyformán gazdag, de aztán az lett belőle, hogy páran maradtka gazdagok, a többiek meg egyformán szegények lettek :) Egyébként szerintem amíg az ember globális tudatállapota nem változik, addig is a munkára nagy szükség van. Ha gépek végeznék el helyettünk a munka nagy részét, akkor az emberek nem tudnának mit kezdeni magukkal. Pedig természetesen lenne mit csinálni.. az ember végre a kreatív, teremtő dolgok, felfedezések irányába fordulhatna, de ehhez sok változás szükséges...
Előzmény: Quakes (5119)
Quakes Creative Commons License 2009.01.29 0 0 5120

Ja és itt nem a tökéletesen van a lényeg, mert ugyebár nincs olyan hogy tökéletes gyerek. Inkább talán úgy szólna helyesebben a fejezet címe:

Hogyan okozzunk minnél kevesebb kárt a gyerekünkbe.

Előzmény: Törölt nick (5116)
Quakes Creative Commons License 2009.01.29 0 0 5119

Nem igazán értem a kérdésed.

Most akkor mindenki gazdag, vagy nem mivel mindenki csak 1Ft-ot nyert.

Ha meg mindenki gazdag lenne akkor értelmét vesztené a gazdag kifejezés.

Azon szoktam sokat elmélkedni hogy mi lenne ha minden ember egyforma jólétben élne és nem kellene dolgozni, hogy akkor milyen célja lenne az embereknek? Unatkoznánk vagy pedig fejlsztenénk magunkat? Fenttartható maradna egy ilyes forma rend?

 

Előzmény: Biga Cubensis (5114)
Biga Cubensis Creative Commons License 2009.01.28 0 0 5118
Főleg olyanoknál, akik csak messziről láttak gyereket ;)
Előzmény: Törölt nick (5116)
Quakes Creative Commons License 2009.01.28 0 0 5117

Számomra nagyon is logikusak a levezetései. Számodra nem voltak azok?

Előzmény: Törölt nick (5116)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.28 0 0 5116
"Hogyan neveljünk tökéletes gyereket"

Nincs is jobb valóban egy gurunál. Ő kitalálta, ez hogyan működik és az úgy van jól. Kutatók? Tudósok? Smafu.
Előzmény: Quakes (5112)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.28 0 0 5115
Most már emlékszem... egy audiokazetta sorozatot hallgattam ... Főnix szeminárium... magyar hangon.... a kilencvenes évek közepén.
Előzmény: Quakes (5112)
Biga Cubensis Creative Commons License 2009.01.28 0 0 5114

" ami kb 300.000 huf"

 

azt hiszem, AJC kedvezően felértékelődik a kritikusai számára a maga 30-40 000 Ft-os táboraival :)

 

végülis ez is a függetlenedés egyik útja, ha az összes pénzünket otthagyjuk egy ilyen gurunál.. megszűnik az elköltésének a problémája.

 

egyik hasonló könyvben olvastam egy nagyon jó kérdést, amire szerintem nem is sikerült jó választ adni... a kérdés így hangzott:

 

ha mindenki gazdag lenne, mindenki nyerne a lottón, mindenkinek bejönne az üzlet, az hogyan menne végbe? hiszen a mai világ arra épül, hogy vannak gazdagok és szegények. a pénz átáramlik valahonnan valahová. a nagyon gazdagok kitermelik a nagyon szegényeket. vagy úgy is fel lehetne tenni a kérdést, hogy mi történne, ha százmillióan nyernék meg a százmilliós lottó ötöst? miért lenne jó, ha mindenki kapna 1 forintot?

Előzmény: Quakes (5112)
Quakes Creative Commons License 2009.01.28 0 0 5113

Hanyad részét olvastad el a Phoenix Szemináriumának?

Azt hogy némely tanítványból esetleg mit vált ki, az csak egy dolog.

De lehet hogy előtte csak álmodoztak a céljaikról, most meg hogy hirtelen közeledni kezdtek felé, tulzásokba esnek egy páran.

Előzmény: Törölt nick (5111)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!